PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Us spec civic coupe 2002

1998corsa
13-02-2015, 20:52
Herkese iyi forumlar:

Evet amerika ya yerleseli nerdeyse 1 ay oldu isti, ev esyasiydi, evdi derken arabada almak lazimdi buraya birkac kez topic actim akil danismak icin, sagolsunlar yardimci oldular onlara tekrardan tesekkur ederim. Gelelim maceranin baslangicina daha usa gitmeme 1 ay varken arastirmalara baslamistim onu mu aliyim bunu mu aliyim diye basta hep arkadan itis olsun birazda drift yapariz burda falan diye dusunuyodum 240sx ler vardi aklimda hep, sonrasinda burdaki arkadaslarin yonlendirmesi uzerine o hayalimizi rafa kaldirdik (insallah kalabalirsem 1 seneden fazla bu dusuncemi gerceklestiricem) sonra dedim hem spor olsun hem guzel gozuksun mazda miata dedim gene arkadan itis oldugu icin baktik fiyatlar ucuk ondanda vazgectim sonra geldik honda dunyasina dedim eski kasa mi alsam yeni mi bundan oncede saab 9-3 2.0 turbo baktim 2004 model ahanda dedim arabayi buldum ama oda butcemi asicagi icin ve bakimlari pahali oldugu icin ondanda vazgectik, honda ya bakmaya devam bir liste yaptim kendime eg ler ek lar havalarda ucuyo :)) sonrasinda aklimdan biraz daha yeni olsun diye 2001 ve ust modellere baktim sonucta onlarda coupe guzel gorunuslu makinalardi. En son listeyi 5 arabaya indirip aramalara basladim oydu buydu derken 1996 honda civic te karar kilmistimki inspection ve registration i olmamasi ve saticinin cevap vermemesi sonucunda diger bir arac yani suanki aracima kavusmus oldum.

2002 model honda civic coupe mi almis oldum arac lx kasa gonul isterdi ex olsun ama olmadi neyse sorun degil benim icin listeye eklenicek ekstra malzeme oldu aralarindaki fark lx ler d17a1 motorlu yani non-vtec uzun sanziman, ex ler d17a2 vtec makinalar ve daha kisa sanzimanlilar ama allahtan ust kapak degisikliginde sikinti yok 3-4 ay sonrasinda vtec kapaga gecmis olurum diye dusunuyorum. Arac 2. Sahibi bayandan aldim ogretmen ve cocuklu bir anne kendisi arka koltuk ve bagajin durumu icler acisiydi erimis sekerler, gevrekler ne ararsaniz vardi ama arac kazasiz blue texas title li. 160 bin mil de bakalim toparlayabildigim kadar toparliycam araci kafama gore.

Arac icin dusunduklerim;

F/e/h klasik :)
Ex sanziman
Ex vtec kapak yaninda vafc yada beyin degisikligi
Coilover
16 inch jant lastik
Hafif kasnaklar
Hafif Flywheel suan turkcesi aklima gelmedi suan icin dusunduklerim boyle
Ilk yapicagim sey filtre olucak bu aksam siparisini vericem cunku dun filtreyi soktum oda icler acisi bir haldeydi kapkara olmus ve uzun zmndir degismedgi belli kagit helva gibi olmustu.

Resimler:

http://i59.tinypic.com/6panww.jpg
http://i60.tinypic.com/103ylht.jpg
http://i62.tinypic.com/2ns2g05.jpg
http://i61.tinypic.com/10p81mx.jpg
http://i57.tinypic.com/1z1adxh.jpg
http://i58.tinypic.com/wv4cg1.jpg

JDM VTİ
13-02-2015, 21:01
flywheel dediğin hafif volant.:)
amerika izlenimlerini de paylaşırsan sevinirim.

1998corsa
13-02-2015, 21:48
Heh aynen hatirlattigin icin sagol.

Amerika icin soyle diyebilirim sadece houston icin konusabilirim ama diger sehirleri gezdikce burdan da paylasirim.
Houston amerika daki 4. En buyuk sehir olmasina karsin yasam icin gereken harcamalar diger buyuk sehirlere gore inanilmaz dusuk bikere bu yuzden ilk baslanicaksa houston tercih edilebilinir. Onun disinda burda evsiz cok sebebini bilmiyorum devlet baya yardimci oluyo ama genede inanilmaz evsiz var sokakta. Yollar icin konusmak gerekirse her kismi o kadar iyi degil bazi yerledeki cukurlar bildigin tekerlegi orda biraktirir cinsten, highway lerde giris ve cikis kisimlarinda tir geliyosa o yonden sanki ustunuze geliyomus gibi bir his yaratiyo daha alisamadim :) arac kullanimi daha yaygin cunku otobus timinig i 0 diyebilirim 50 dkka bekledigim halde gelmedi otobus o yuzden aracsiz burda biryere giderken 2 kere dusunmek lazim ama olurda otobuse denk gelirseniz gayet rahat sikintisi yok. Evlerin cogu eski yapim olmasina karsin icini cogunlukla modernize ediyolar yani cokta kotu degil evler birde bizim aliatigimiz beton veya ytong dan degil tahtadan yapiyolar evlerini. Insanlar cok guler yuzlu sokakta herkes birbirine selam veriyo. Gece hayati houston da guze cunku daha cok business yani baska bir degisle biraz daha elit bir kesim takiliyo burda, mekanlarda girerken kiyafet format lari var converse yada bot la iceri giremiyosunuz yani. Yemek secmedigim icin bana guze geliyo ama soyle bir kiyaslama yapbilirim 1 senede isvicre de yasadim orda yemek sikintiliydi burda oyle bir problem yok. Araba fiyatlarina gelicek olursak inanilmaz ucuz 6000 dolara infiniti g35 alabiliyosinuz 100 bin milde. Parca fiyatlari icin suan birsey soyleyemiycem ama iscilik saat bazli oldugu icin biraz dhaa pahali olabilir. Onun disinda texas daki tax durumu soyle fiyalarda normal fiyatlari yazar heryerde onun ustune tax eklenir yani 150 dolarlik urun aslinda 160 dolar gibidir diyebilirim.

ZaZy
13-02-2015, 22:13
eg ek fiyuatları nedir_? şimdiki araca ne kadar verdiniz :D hemen söyleyinde içimiz yansın :D

1998corsa
13-02-2015, 22:22
Ben araca 2850 dolar verdim.
Eg lerin fiyatlari soyle diyim arkadasim 600 dolara zc sohc vtec aldi
Benim internette bulabldgm rakamlar motor kusurlular 1000 ve assagisi
Orta halliler 1000-1800 arasi
Ek lar icinde fiyatlar assagi yukari ayni diyebilirim 2800 e kadar cikiyo orj leri

slave
13-02-2015, 22:26
Bn bi kosu camdan atlim vasiyetimide houstan gomun yaziyorum :( masallh iyi gunlerde kullanin :)

1998corsa
13-02-2015, 22:31
Bn bi kosu camdan atlim vasiyetimide houstan gomun yaziyorum :( masallh iyi gunlerde kullanin :)

Aman yapma ne gerek var :) Turkiye candir arkadaslar ben Turkiye yi cok seviyorum o baska ama salakca yapilan yanlislarda can sikiyo tabi oda ayri. Insallah hepiniz istedginiz yerlerde mutlu olursunuz

sinanbaysal
13-02-2015, 23:05
Hayırlı uğulrlu olsun kazasız belasız şimdiden. Fotoları merakla bekliyorum :)

OnurJDM
14-02-2015, 00:29
hayırlı uğurlu olsun fotografları sabırsızlıkla bekliyorum :)

atituti
14-02-2015, 00:52
Ben araca 2850 dolar verdim.
Eg lerin fiyatlari soyle diyim arkadasim 600 dolara zc sohc vtec aldi
Benim internette bulabldgm rakamlar motor kusurlular 1000 ve assagisi
Orta halliler 1000-1800 arasi
Ek lar icinde fiyatlar assagi yukari ayni diyebilirim 2800 e kadar cikiyo orj leri

emekli fakir yada varoş arabasının ülkemizdeki fiyatını görünce gülesim geliyor

1998corsa
14-02-2015, 06:42
evet dün gece ilk işim jant kapaklarını sökmek oldu sonrasında bugunde gerekli siparişleri verdim.

gelicek ürünler:

aem v2 filtre
kırmızı paspas takımı ön ve arka
spoon tarzı aynalar
jvc double din :D birazda müzik olsun önceki sahipleri arka hoparlörleri değiştirmiş, ayrıca jvc nin teybi vardı üzerinde ama hem eski hemde aux girişi falan yoktu.
ngk bujıler
sag sol muz tıpı sılecek

on kule gergısı dc sport tan sıparıs versem mı kararsız kaldım acıkcası, ayrıca egzoz ıcın gene dc sport catback mı tercıh edıyım yoksa baska bırsey mı dusunıyım onu bılemedım
bu arada arka frenler kampana onları da ex in disk frenleri ile değiştiricem

Dou
14-02-2015, 07:08
Hayirli olsun, ucup kacanlarin lafini dinlememen iyi olmus baslangic icin adam gibi bir araba almissin.

1998corsa
14-02-2015, 07:16
Hayirli olsun, ucup kacanlarin lafini dinlememen iyi olmus baslangic icin adam gibi bir araba almissin.

sizlerin sayesinde :D dogru yolu bulduk, aklın yolu bırdır derler

turbo&quattro
14-02-2015, 08:09
Ilk tamirciye gittiginde eski, v8, drift spec, sacma sapan seyler almadigina binlerce kez sukur edeceksin . Hosgeldin memlekete umarim kalici olursun.

e.adakale
14-02-2015, 08:17
maşallah güzel araç keşke ülkemizde de olsa.
hocam fotoları çekerken geniş açı çek etrafı da görelim.:)

1998corsa
14-02-2015, 08:40
Ilk tamirciye gittiginde eski, v8, drift spec, sacma sapan seyler almadigina binlerce kez sukur edeceksin . Hosgeldin memlekete umarim kalici olursun.

Bakalim yarin gidebilirsem gididem degismesi gereken bir parca var onu degistiricem. Birde genel bir baktiricam. Sayenizde oldu tesekkur ederim tekrardan.
Hosbulduk diyelim, bende kalmayi umit ediyorum

1998corsa
14-02-2015, 08:41
maşallah güzel araç keşke ülkemizde de olsa.
hocam fotoları çekerken geniş açı çek etrafı da görelim.:)

Eyvallah cok sagolun. Prof fotolarda gelicek merak etmeyin

cgnozdmr
14-02-2015, 09:45
hayırlı ugurlu olsun deısımden sonrakı halini cok merak edıyorum,takipteyim :)

chatlaxs
14-02-2015, 11:16
600 dolara eg iyimiş :D

1998corsa
23-02-2015, 00:37
Yeni malzemeler geldi yavaş yavaş toparlıyorum makinayı....

aem v2 ilk geldiği gün
http://i60.tinypic.com/2h5ttt4.jpg
http://i58.tinypic.com/29y5w74.jpg

arabaya monte ettikten sonra :D
http://i60.tinypic.com/2qt8uqf.jpg
http://i58.tinypic.com/2roht37.jpg

revo adjustable short shifter, vitesler inanılmaz güzel oldu hem sert hemde boşluksuz geçis mesafeside kısaldı tabi.... ilk yapılacaklardan biri olmalı bence bütün arabalar için.
http://i61.tinypic.com/2ilocv6.jpg
orj ve revo nun ufak bir karşılaştırması... aracın içi inanılmaz pisti baya bir temizledim :D
http://i61.tinypic.com/9i8hmw.jpg
http://i61.tinypic.com/24d0l5y.jpg

1998corsa
23-02-2015, 00:39
mart ayında coilover ları ve fren sistemini değiştiricem arkalar kampana onları diske çeviricem... ayrıca double din im geldi onu da bu hafta içersinde monte ederim diye düşünüyorum

1998corsa
23-02-2015, 00:57
aem v2 nin sesi 3000 den sonra yüklenince çıkmaya başlıyo çok hoşuma gitti sesi araca etkisi için bişiy diyemem :D ama sesi yeter...
revo içinde vites geçişlerim gerçekten aracı kullanıyomusum hissi yaratıyo daha sert ve kısa olması hoşuma gitti pedal içinde aynı etkiyi yaratkı daha sert oldu pedal.

1998corsa
23-02-2015, 07:29
2 gün önce meeting vardı akşam ona gittim hondacılar, muscle carlar falan birtane eg hatch vardı herzamankı gıbı kafamı karıstırdı :D aslında kafamı karıstırmadı ama harcıycagım paranın performans acısından bana gerı donusu olmıycaktı onun farkına varmıs oldum... stage 1 yapsam tekerde 120, stage 2 yapsam 140 whp oluyo stage2 için kpro almam gerekiyo bu yüzden vazgeçtim. Bu arac uzerıne daha fazla para harcamıycam sadece bakımlarını yapıp gundelık bınıcem

Yeni projem 2 ay sonrasına eg hatch alıcam d16z6 motorlu single cam vtec...

turbo&quattro
23-02-2015, 07:34
Hocam araba cennetindesin ugrassana baska seylerle :)

1998corsa
23-02-2015, 07:45
Hocam araba cennetindesin ugrassana baska seylerle :)

Honda dışında mı yoksa araba dışında mı :D

turbo&quattro
23-02-2015, 07:48
Honda disinda :D

isin sakasi tabi, seni ne mutlu ediyorsa onunla ugras.

1998corsa
23-02-2015, 07:53
Honda disinda :D

isin sakasi tabi, seni ne mutlu ediyorsa onunla ugras.

hem parçası bol hemde hoşuma gidiyo birde türkiye deki saçma fiyatlardan dolayı sevipte türkiye de kullanamıycagım aracları almayı tercıh edıyorum, öneri için sagol genede suankı aracı almamda faydanız oldu yonlendırmelerınızle

Dou
23-02-2015, 08:07
Honda ile kendi uğraşması başlangıç için güzel, kolay öğrenir herşeyi. BMW ile kendi başına uğraşamazsın böyle, hiç yoksa sensörleri deli eder.

Tabi çok abartmamak lazım.

Ahmet.S
23-02-2015, 08:24
Hayırlı olsun güzel araç em2 ler bende es7 kasa kodluyu kullanıyorum.
Fren sistemi için yurtdışında dc5 yada ep3 yüreyeni swaplıyorlar hatta siz direk parça bol k20 koysanız daha iyi olur.

e.adakale
23-02-2015, 08:46
2 gün önce meeting vardı akşam ona gittim hondacılar, muscle carlar falan birtane eg hatch vardı herzamankı gıbı kafamı karıstırdı :D aslında kafamı karıstırmadı ama harcıycagım paranın performans acısından bana gerı donusu olmıycaktı onun farkına varmıs oldum... stage 1 yapsam tekerde 120, stage 2 yapsam 140 whp oluyo stage2 için kpro almam gerekiyo bu yüzden vazgeçtim. Bu arac uzerıne daha fazla para harcamıycam sadece bakımlarını yapıp gundelık bınıcem

Yeni projem 2 ay sonrasına eg hatch alıcam d16z6 motorlu single cam vtec...

doğru karar devam et hocam arada meetinglerden foto at bilader:heyoo:

1998corsa
23-02-2015, 08:47
Hayırlı olsun güzel araç em2 ler bende es7 kasa kodluyu kullanıyorum.
Fren sistemi için yurtdışında dc5 yada ep3 yüreyeni swaplıyorlar hatta siz direk parça bol k20 koysanız daha iyi olur.

Aynen dediginiz gibi parca cok ve genelde k20 swapliyolar.
Frenler icinde aynen integra rsx in disklerini takiyolar ama ben bu araca daha fazla harcamiycam onun yerine eg hatch alicam bunu daily drive digerinide race spec yapicam hem araba bozuldu arabasiz kaldim derdi olmiycak hemde daha verimli bir araca para yatirmis olucam.

Evet honda lar ugrasmasi kolay ve parca bollugu var o yuzden de tercih ediyorum hemde eg hatch hep almak istemisimdir. Allaha sukur mekanik kisimda herturlu sorunu hallederim ama elektrik aksam sikinti :) ona bulasmiyorum hatta teybi degistiricektim double din aldim onun kablolari farkli oldugu icin eski teybi sokup biraktim simdilik

oabayram
23-02-2015, 21:36
Ahh ahh keske bende yerlesebilsem oralara ☺️

Tayfun.O
24-02-2015, 21:06
Maşallah çok güzel duruyor sanırım bundan Türkiye de yok
Türkiye de bundan olsa bi vtec kapak sonra ilana çıkarırlar kekolara kaktırırlar :D

1998corsa
05-04-2015, 04:03
evet civic lede yollarımızı ayırdık sağolsun hergün a noktasından b noktasına gitmemi sağladı 380 mil full depo yol yaptık herseferinde, ama aradığım bu değildi sonunda istediğim aracı buldum sanırım :D yeni konudan takip edebilirsiniz...

orcuncarkci
06-04-2015, 12:42
Diğer konuda civici merak etmiştim Meğerse konusu varmış :) cok güzelmiş keske yollarımızı ayırmasaymışsınız :( ama herşey gönlünüzce olsun :)