PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot 107 & Citroen C1

Eworen
13-02-2015, 20:57
Arkadaşlar merhaba
Eşim ile araba konusunda anlaşamıyoruz evde 2 araba olmasına rağmen vururum çarparım korkusuyla hiç kullanmıyor yok ben kılmışım kızarmışım bla bla :)
Şimdi kendisi teknik detaylarla ilgilenmiyor 107 çok şekermiş çok şirinmiş onu mu alsak diyor anladığınız üzere bakış açısı sadece bu :)
Ben daha çok corsa vb araç taraftarı olsamda nafile aslen fiat 500 istiyor ama şu an ayırdığımız bütçenin üstünde fiyatları
Bu c1 veya 107 nin benzinli otm versiyonları nasıl dır kaydırma yapıyor biliyorum ama sorunlumudur varmıdır bi sıkıntısı
Yani çok çevrede olan bi araç değil bilen duyan varsa genel olarak yardımcı olursa sevinirim
Acelemiz yok yavaş yavaş bakınıyorum o sebeple sakın alma yorumları gelirse rotayı çeviriririz
Şimdiden teşekkürler.

UmutBuran
14-02-2015, 10:01
107 ve C1 Toyota Yaris ile Aynı motor aynı şanzımana sahip silecek kollarından vites topuzuna kadar, 1.0 motor zaten yakıtı makul geri kaydırması vardır yokuşlarda ***** yarım otomatik, galerici olduğumuzdan dolayı 5-6 tane satmışızdır, genellikle dörtlü düğmeleri çatlak olur kronik sanırım birde tek sıkıntısı cam açma düğmeleri sürücü tarafında değil hepsi, 1i sol tarafta 1i sağ tarafta, başka sorunuz varsa bildiğim kadarıyla yardımcı olurum

Aranel Ciryatan
14-02-2015, 10:06
c1 yerine c2 yada c3 öneririm satarken daha kolay satarsınız.

UmutBuran
14-02-2015, 10:17

Abi ufak otomatik artık reşat altını gibi tabiri caizse her türlü satılır tecrübeyle sabit

Eworen
14-02-2015, 10:26
107 ve C1 Toyota Yaris ile Aynı motor aynı şanzımana sahip silecek kollarından vites topuzuna kadar, 1.0 motor zaten yakıtı makul geri kaydırması vardır yokuşlarda ***** yarım otomatik, galerici olduğumuzdan dolayı 5-6 tane satmışızdır, genellikle dörtlü düğmeleri çatlak olur kronik sanırım birde tek sıkıntısı cam açma düğmeleri sürücü tarafında değil hepsi, 1i sol tarafta 1i sağ tarafta, başka sorunuz varsa bildiğim kadarıyla yardımcı olurum
Tesekkurler cevap icin
Ben en cok otm lerde genel bi sknti var mi ona takiliyorum
Yorumlarda okudyabildiklerim ekonomik olmasi vede sanilanin aksine yokuslarda tikanmadigi gayet yeterli oldugu idi

Yukarda yazdigim gibi esimin beklentisi sirin ufak bi araba zaten araba konusunda anlasamiyoruz ne istiyorsa karismiycam sadece genel bi skntisi varmi derdi tasasi mevcut mu onu arastiriyorum
Ote yandan benim sahsi fikrimde c1 in c2 ve c3 ten bi bayan icin cok daha iyi oldugu yonde

anıl turan
14-02-2015, 11:09
scooter kullanir gibi ise, pazara, markete, avm'ye, saga sola gitmek icin cok ideal bi arac, ufak tefek, sorunsuz, (bizimkinin tek sikintisi vites gecislerindeydi ilk bakiminda cozduler)

yalniz...

aynen esiniz gibi annemde 2011'de cok sirinmis, cok sekermis, kolay park edermis diye 107 aldirtti...

henuz 1,5 sene gecmisti ki, annemin sirin, seker, kolay park edilen arabasindan sikayetler gelmeye basladi,
yokus cikarken tikaniyormus, kamyon otobus yanindan gecerken korkuyormus vs. gibi.

yorumlarda yazilanlarin aksine gercektende araba yokuslarda tikaniyor... vitesi manuele alip vites kucultsende cok fayda etmiyor.
ufak tefek bi araba oldugu 100km/h ustunde bana hic guven vermiyordu, cok savuruyor tedirgin ediyor..

neticede 2 sene kullanip sattirdi bana annem, israrla aldirdigi cok sirin, cok seker, kolay park edilen arabasini. cumartesi gunu arkadasin galerisine koydum, pazar gunu sattildi araba.

alihan_27
14-02-2015, 13:46
Neden smart fortwo düşünmüyorsunuz?

Eworen
15-02-2015, 11:03
Neden smart fortwo düşünmüyorsunuz?
Cok radikal olur gibi sanki TR sartlari icin
Ote yandan daha oncede yazmisimdir extreme bir arac olmadikca 2 kisilik araba benim mantigima cok ters geliyor

Anil turan ;
Tesekkurler yorumlar icin
Esimin bi arkadasinda 107 varmis musait bi zamanda bulusup bi kac tur aticam
Ama guc beklentisi sifir sadece yeterli olsun o kadar diyoruz

ufuksaracci
15-02-2015, 13:38
Kız arkadaşımda manuel dizel vardı ben çok keyif alıyordum kullanırken . Go kart gibiydi kullanırken hiç tedirgin etmedi. Park etmesi çok kolay yakıtı çok az. Ablası kullanırken sol yandan sokaktan fırlayan Range çarptı tahminimden çok daha sağlam çıktı. İçeriye çok fazla ses alıyor, max 140 km/h yapıyor. Fransa'da yeni kasasını kullandım çok çok çok güzel .

Talih.b16
15-02-2015, 13:55
şirkette biri eşinin aracını satıyor 107 olması lazım hatasızmış sadece yaris motoru olanı ve hatasız boyasız olduğunu biliyorum ilgilenirsen pazartesi bakarız

meLaNchoLic
15-02-2015, 14:14
opelin bu c1 107 gibi iki kapı minik bi arabası cıkmıs modeli bilmiyorum geçende gördümde şeker bişeye benziyo onlardanda bakabilirsiniz

gökan
15-02-2015, 14:46
opel adam:):):)

tuzemen
15-02-2015, 14:51
opel adamında otomatiği yoktu sanırım ?

emrhn28
15-02-2015, 15:07
Benimde kız arkadaşımda Skoda Citigo mevcut 1.0 ASG denilen şanzımana sahip. Kullanımı zevkli gerçekten go-kart gibi çok iyi yol tutuyor. 160 km civarına kadar güven veriyor ama ufak kutu kadar olduğu aşikar. Arada bir şanzımanın çıldırtması dışında sorun yok. Yokuşlarda şanzımanın 2. vitese atmaması ve attırmamasından dolayı sıkıntı çekiyorsunuz. Her yere park edebilmek ve maksimum 5.8 litre yakması ise çok iyi. Tavsiye ederim.

Saygılarımla

İbrahim33
15-02-2015, 17:39
toyota yaris neden düşünmüyorsunuz abi ?

huseyinturk
15-02-2015, 17:43
Micralara baktınızmı? Genelde bayanlar yavru kedi görmüş gibi tepkiler veriyor görünce. Kullanımıda çok basit, görüş açısı dönüşleri vs çok rahat. Annem için aldık biz beklentimizin çok üstünde çıktı. Bunu kullanamayan kendini çöpe atsın diyodu babam :)

Eworen
15-02-2015, 17:56
Adam in otm versiyonu yok olsaydida butcemin cok ustunde zaten
107 nin eli ayagi duzgun olani 25 bine kesin mevcut olabiliyor
Toyota ya saygim sonsuz olmasina ragmen marka olarak tercihte kesin son sirada
Micralara bakindim esimde sicak bakiyor lakin ben cok net karsiyim basarili kesin ama sevmiyorum yahu bi nedeni yok iste :)
Ote yandan halletmem gereken bi kac bisey var muhtemelen 1 ay sonra ilanlara bakmaya basliycam
Yorumlar icin tesekkurler bu arada

SedatAdanurr
16-02-2015, 02:24
Vw lupo da düşünün derim :)

cosekar
16-02-2015, 08:57
Bence 1.2 corsa c otm hepsinden daha mantıklı olur.

M3CSL
16-02-2015, 09:55
Hyundai i10 da tavsıye ederım hem ıçi genıs kıvrak konforlu donanımlı, 1.0 otomatıgı var.

ZaZy
16-02-2015, 10:04
i10 benzinli otomatik son zamlarla 35 kuruş yakıyor bizim doktorda var eşşek niyetine biniyor parçasıda ucuz çarpışan araba niyetine

MCN21
16-02-2015, 10:10
Micra cok iyi en bosunda bile esp falan vardi diye hatirliyorum :) tipi en cirkini olsada 1 kere daha dusunun bence :)

Eworen
16-02-2015, 11:35
Yorumlar için çok teşekkürler
Eşimin Hyundai isteyecğini sanmıyorum sorayım akşama ama eminim diyebilirim
Sizin bizim gibi daha mantıklı yaklaşımda olmadıkları için çoğu araba eleniyor corsa vb türevleri gibi :)
İşim vardı kazara Peugeot Baykaralar ın önünde 107 vardı satılık indim baktım inceledim
Valla çok sevdim gerçekten acayip sevimli içi dar falanda gelmedi bana ki ufak tefek biri değilimdir
Ben sevdim arabayı ama bakmaya devam
Micraya bakıcam bi yerde özellikle bakıcam pas geçmiycem

picasso
16-02-2015, 12:01
hocam spark 0.8 motor otomatikler var. kesinlikle tavsiye ederim.

dj ugurcan
16-02-2015, 13:28
yorumlardan anladığım kadar farklı araç fikirlerine açıksınız.
yaklaşık 6 senedir kia kullanıcısı olarak size kia picantoyu önerebilirim. bayanların hoşlarına gideceği renkler mevcut.

K.Kaan
16-02-2015, 13:59
107 ve i10 kullandım bende. şehir içi için inanın süper keyifli arabalar. smart tan ne kadar keyif aldıysam ikisinden de bi o kadar keyif aldım. şehir içi hhızlanmalarda 1.0 falan sorun değil cidden yeterli atiklikte. gazlanmadığı takdirde çokçok ekonomik biraz basınca oldukça yakışordu diye hatırlıyorum. sesleri çokçok güzel oluyor:) içi dar değildi o kadarda rahatsızlık söz konusu olmuyordu ( 1,85 boyum) ama şehirlerarası yollarda evet güvensiz hissettiriyordu özellikle 107.90 100 sabit gidiliyor ama biraz hızlanınca büyük araçların rüzgarları rahatsız ediyordu cidden, bir keresinde de i10 ile su birikintisi yüzünden nerdeyse karşıdan gelen bir kamyonun altında kalıyordum söylemeden edemicem. o tarz şeylerde cidden hata affetmez. micra 107 ve c1 e göre kesinlikle daha mantıklı bir seçim. Şahsen ben eşime micra tercih ederdim... daha otomobil gibi hissettiriyor çünkü yolda...

Volkann
16-02-2015, 14:03
Hyundai de i10 un test şoförüydüm tavsiye etmem.

burakgunay
16-02-2015, 14:34
Toyota marka sıralamsında sonda demişsiniz ama peugeottan çok çok daha iyidir emin olun.
(2008 model peugeot 308 sahibiyim)

Eworen
16-02-2015, 14:41
2 tane Peugeot aracım oldu
Toyota nın Peugeot dan daha iyi olduğu görüşüne bende kesinliklikle katılıyorum
Lakin araç seçiminde Toyota listemde daima en sondadır tarzı mantilitesi benim araç mantalitemle çok zıttır
Tarz meselesi bu bana uymaz kimine çok uyar..

Öte yandan 107 listede en yukarda arkadaşlar başka araçlara açık olduğum doğru ama ya 107 nin ciddi sıkıntısı olması lazım ya da bütçeyi daha da yukarı taşımam lazım