PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : alında oluşan ani şişlik..!!

meLaNchoLic
16-02-2015, 01:00
Akşamdan beri sivilce falan çıkıyor herhalde diye düşünerekden aynaya bakmadım bi yandanda CS oynuyoduk *****..

Az önce aynaya baktıgımda farkettim ki alnımın ortasında 3 4 cm çapında şişlik olduğunu farkettim.. ağrı sızı yok üstüne bastırırsam hafif bi sızlama oluyor sanki.. Sivilce çıkıyormuş gibide durmuyor ne olduğunu çözemedim..

Bu akşam aniden oluşmuş belli ki.. Ne yapsam bilemedim Benzer bir durum yaşayan yada ne olduğunu tahmin edebilen birisi varmı? Ne yapmam gerekir?Neden olabilir?

TigeR
16-02-2015, 01:06
Köklü sivilce olabilir ilk zamanlar başı filan olmuyor çünkü ama bastırınca ağrıyor veya beze de olabilir

SerkanYazgan.
16-02-2015, 01:07
benim mermilerden bikaç tane yediysen psikolojik olarak çıkmıştır :D

meLaNchoLic
16-02-2015, 01:12
benim mermilerden bikaç tane yediysen psikolojik olarak çıkmıştır :D

ben varken sen yoktun ya senden yemedim :D

o değilde şaka maka çok cnaım sıkıldı bu şişliğe.. zona falan mı çıkarıyom anlamadım ki.. sinüslere bağlı enfeksiyon falanda olabilirmiş internette bulabildiğim şeylerden düşünerekden.. öyle bişeyse cerrahi operasyona kadar yolu varmış tedavi için hastaneye yatırıp ilacı damardan veriyolarmış falan.. durduk yere iş çıktı yine spor gazetesi :/

mert_can 41
16-02-2015, 01:12
silahın dip çiğiylemi vurdular acaba :D şaka bir yana burdan tavsiye almadan direk doktora git ben bir baş ağrısıyla gitmiştim şimdi 6 ayda bir konturolüm var devamlı :(

Slipshod
16-02-2015, 01:19
aynen :D arka arkaya hs yediysen onun etkisidir :D

meLaNchoLic
16-02-2015, 01:22
şişliğin resmini çektim... linkden bakabilirsiniz.. köklü sivilcede çıktı daha önce ama hiç bu kadar geniş alanı kaplayan bi şişlikle karşılaşmadım.. https://www.dropbox.com/sh/o97tp7mm88b6v7a/AADEXbs-dFknsRl-FVgpad7aa?dl=0

atituti
16-02-2015, 01:24
kistik aknedir bende bi ara bolca mevcuttu zamanla azalıyo cıkması, iltahap falan olmaz başlarda sonra içten içe az daha büyür kendi kendine patlar sakın sıkma derin iz kalıyo lazerle çözümü olmayan

atituti
16-02-2015, 01:25
şişliğin resmini çektim... linkden bakabilirsiniz.. köklü sivilcede çıktı daha önce ama hiç bu kadar geniş alanı kaplayan bi şişlikle karşılaşmadım.. https://www.dropbox.com/sh/o97tp7mm88b6v7a/AADEXbs-dFknsRl-FVgpad7aa?dl=0

evet kistik akne :) bende bolca mevcuttu bi aralar :D sakın elleme belki 1 ayı bile geçer patlayıp sönmesi ama kesinlikle elleme derin iz bırakıo elliyip morartırsan

meLaNchoLic
16-02-2015, 01:26
kistik aknedir bende bi ara bolca mevcuttu zamanla azalıyo cıkması, iltahap falan olmaz başlarda sonra içten içe az daha büyür kendi kendine patlar sakın sıkma derin iz kalıyo lazerle çözümü olmayan

vay arkadaş.. unicorn gibimi gezecuk ortalıkta... kendime hs atacam kökten çözecem bütün dertleri tasaları vallahi :D

Slipshod
16-02-2015, 01:28
http://im.hthayat.com/2012/09/27/1009157_620x413.jpg?1348729242
o ne olum şunlara benzemişsin ahahaha :D

meLaNchoLic
16-02-2015, 01:32
http://im.hthayat.com/2012/09/27/1009157_620x413.jpg?1348729242
o ne olum şunlara benzemişsin ahahaha :D

alnının ortasına sıçarım bak bunlardan beter olursun :D fena beddua ederim taşak geçene :D

Berkan
16-02-2015, 01:33
gecen bendede buna benzer oldu tam yanagımda deli etti ben inada bindirdim sıktım ama günlerce ne içi bosaldı ne olusumu bitti beyaz beyaz bas verince kafana takmazsan dokunma :D

seninkide maşallah 5-10 güne evladın olur kimlik sorulcak kıvama gelir :D

Slipshod
16-02-2015, 01:34
hiç bi sıçmık o etkiyi yaratamaz :D :D :D gece gece iyi güldüm :D

MertSerhanÖ.
16-02-2015, 01:34
örümcek ısırıklarında da aynı bu şekil büyük bir şişlik olur.Bu ihtimali'de göz önünde bulundurun.

JJmusti
16-02-2015, 01:35
sinek yada bocek ısırmıs olabılırmı :)

meLaNchoLic
16-02-2015, 01:36
herhangi böcek vs ısırması sokması ihtimali yok.. akşam pc başına otururken yoktu CS oynadım kalktım vardı :D

dalga geçmeyin bide siz vurmayın spor gazetesi.. çok canımı sıktı yaa :/

bunu okuyunca koptum gittim zaten..

Yüzde şişlik bazı hastalıkların bir bulgusu olabilir. Acil durumlarda genelde yüzde şişliğe ek olarak o bölgede kızarıklık, ısı artışı ve ağrı olur. Bu durum alttaki bir enfeksiyonun habercisidir. Genel olarak enfeksiyonlarda hastada ateş de olur. Sinüzit normalde yüzde şişlikle gelmez. Ancak ileri enfeksiyonlarda veya immün sistemi bozuk hastalarda enfeksiyon sinüs sınırlarının dışına çıkarak sinüsün üzerindeki deriyi tutabilir. Bu durum acil bir durumdur. Normal sinüs enfeksiyonları ağızdan verilen ilaçlarla tedavi edilirken, yüzde şişlikle giden sinüs enfeksiyonları hastaneye yatışı ve damardan tedaviyi gerektirir.

Alın bölgesinde bulunan frontal sinüs enfeksiyonu bazen çok ilerleyerek sinüsün önündeki kemiği eritip deri altına çıkabilir. Bu durumda hasta alında şişlikle gelir. Bu da acil bir durumdur ve hasta hastaneye yatırılarak ilaçlarla tedavi edilir. İlaçlar yeterli gelmezse cerrahi müdahale gerekebilir.

Yüzde şişlik sinüs enfeksiyonu olmadan da olabilir. Bu durumda ciltte bazı mikropların sebep olduğu selülit denen hastalık olabilir. Bunun tedavisi de yukarıdaki gibidir.

Yüzde deri altında gelişen apseler de şişlik ve enfeksiyon bulguları ile gelir. Bu durumda tedavi hem tıbbi hem de cerrahi olarak yapılır.

Hasta tek başına yüzde şişlikle de gelebilir. Bu durumda o bölgeye ait tümöral bir hastalık düşünülür. Bu gibi durumlarda ileri tetkik ve biyopsi ile tümör değerlendirilir ve uygun tedavi verilir.

Berkan
16-02-2015, 01:42
yav takma kafayı bunlara

mesela benimde 2-3 kere dudagım davul gibi sisti oyle boyle degil. cozemedim ama sonuncuda dikkat ettim agrıdan apronax aldıgım günlerin gecesinde 2-3 gibi absürd saatlerde yapıyordu:D doktora kosturdm haliyle ilacı bastı indi

sonradan ayıktıkki alerji spec annemdede varmıs bu eskiden ondada aspirin alınca oluyormus

meLaNchoLic
16-02-2015, 01:50
kafayı takma mı? :D kafaya takılı başka bişey var gibi zaten :D resimlere baktıysan :D daha ne takayım ki :D

ersandeniz
16-02-2015, 06:14
Benim alnimda ufak bir yag bezesi vardi, dusme sonucu kafami sert bir zemine carpmistim, 2 gun sonra sizin sislik gibi olmaya basladi, ardindan da yer cekiminin etkisiyle goz kapagina kadar indi, enfeksiyon kapmis, antibiyotik tedavisiyle eski haline döndü, bence bir an once cildiye ya da genel cerrahiye gidin...

İbrahim33
16-02-2015, 06:47
Kafanı bozma durduk yerde. İnternet'ten hastalık belirtisi bakacak olursak , hepimiz ölürüz :) bugün bir cildiyeciye görün. belki ufak bir sorun'dur :) hemen canını sıkma.

meLaNchoLic
16-02-2015, 08:14
gunaydin herkese.. uyandikdan sonra bi baktim simdi tekrar hafif inmis gibi ama tekrar sisermi bilmem.. bugun olmadi bi doktora gostericem.. olmassa bi buyuge danisiriz napak :D

Mpower
16-02-2015, 09:26
gunaydin herkese.. uyandikdan sonra bi baktim simdi tekrar hafif inmis gibi ama tekrar sisermi bilmem.. bugun olmadi bi doktora gostericem.. olmassa bi buyuge danisiriz napak :D

Bende de sürekli olarak burun bölgesinde çıkıyor kocaman sıvılce ama ucu yok.İçinde çıkıyo,yanında çıkıyo,üstünde çıkıyo,geçtiği zaman arkadaşlar senın burnun ne kadar küçükmüş diyolar :D

blow07
16-02-2015, 09:31
Kim bilir ne yaptin da çıktı kanka :D

meLaNchoLic
16-02-2015, 09:49
biseyde yapmadim ama :D

i-vtec07
16-02-2015, 10:52
Bizim bi arkadaşında aynı böle olduydu kapıdan çıkaramadik .

Takmayın abi bu kadar geçmis bile bak :) geçmesse doktara görünmekte fayda var tabi büyük ihtimal intihap tır .

uerbas
16-02-2015, 11:03
herhangi bi ilaç kullanıyomusun yan etkisi falan da olabilir

Tekos
16-02-2015, 11:09
Buyuk ihtimal akne bende de oluyordu alın kısmında olunca böyle olur. Bence hemen cildiyeye git.İlaç verirler. Biz burda ne dersek yalan ama kötü bir şey olsa sınırları belli olur beze şeklinde şişer. Sen ihmal etme dr.'a git.

63owen63
16-02-2015, 11:15
Ciddi şişmiş, doktora gitsen ?

Grimlord
16-02-2015, 11:43
benim sırtımda bunun ufaklarından var,yaklaşık 3 aydır tedavi görüyorum.
sivex losyon ve ketoral şampuan kullanıyorum.hergün önce ketoral şampuanla sırtımı köpükleyip bekliyorum,banyodan sonra da losyon sürüyorum.şuan epey azala var.doktor da en az 6 ay bu şekilde ilaç tedavisi uygulamam gerektigini söyledi.
onun dışında sirke de kullanıyorum,aşırı derecede köreltiyor akneleri.

atituti
16-02-2015, 11:58
bugun hafif indiyse dediğim gibi kistik akne :D şişlik inmeye devam edecek , allah bu burada kaldı diye düşünme geçiyor ama uzun sürüyor :) benim resimleri birazdan koyayım buraya gözünüz sivilce görsün :D

atituti
16-02-2015, 12:11
http://i61.tinypic.com/drcl07.jpg
resmi büyütüp detaylı incelersiniz , en net gözüken buydu.önce kabakulak oldum sanmıştım komple boynum şişmişti sonra indi bu kadar kaldı zamanla ufalıp içindeki iltahap çıktı yavaş yavaş indi.akne değil ' kistik akne' ler tüm yüzümü yavaş yavaş sarmıştı üni zamanı :) bana göre tamamen stresten ve cipsten.eğer dediğim gibi o sivilceyi sıkarsan içi boşalsın diye şiş haldeyken lan içi niye boşalmıyo diye sinirlenip morartmaya kadar gidersen şakağımdaki durumla alnında karşılaşabilirsin, yandan olduğu için sadece kızarık gözüküyor ama orası bildiğin krater :) şimdi şimdi yaş 30 a gelince izlerde azalıyo gün geçtikçe

dj ugurcan
16-02-2015, 13:03
En sağlıklı karar doktordan çıkar..

meLaNchoLic
16-02-2015, 18:31
gece limon suyu falan surdum bide dis macunu surup bekledim falan sabah biraz inmisti aksama kadar birazdaha indi.. simdilik doktora gitmedim bas veriyo gibi ortasi kizardi hafiften.. ellemiyorum bakim inmicek gibi olursa gidicem doktora..

mlh_s
16-02-2015, 22:24
antibiyotik başlayın augmentin 2x1 , ağrınız varsa aprol 2x1 (günde 2 defa) , 1-2 gün takip edin. kendi kendine yavaş yavaş inecektir. inmezse ve daha şişerse ufak kesip boşaltmak gerekebilir. görünüşte apse gibi duruyo.

hakotech
16-02-2015, 22:33
cigerine baktır dostum ..

meLaNchoLic
17-02-2015, 01:03
cigerine baktır dostum ..

hangisine??

mert_can 41
17-02-2015, 01:17
yumurtanın akıyla sarısını ayır sürme bile :hahaha:

Tekos
18-02-2015, 19:10
Karaciğer testi yapılır akne vakaların da arkadaş onu demek istemiş yoksa kotu bir şey yok merak etme , ama daha önceden de söylediğim gibi bir dermatoloji uzmanına göster. Nedeni ise daha da fazla büyürse içine iğne ile ilaç verilmesi ve o şekilde kurutulması gerekir(merak etme iğne acısı duymazsınız deriye batırılıyor zaten üst deri içindeki iltihaptan dolayı uyuşuk oluyor) bunun önlenebilmesi açısından krem ve antibiyotik tedavisine önceden başlanabilir. Ben bundan dolayı dr'a git demiştim. Tekrar geçmiş olsun.

meLaNchoLic
18-02-2015, 19:19
herkese teşekkür ederim verdiğiniz bilgilerden ötürü.. Şuan için şişlik falan kalmadı kırmızılaştı baş vermemiş sivilce şekline büründü :D kimlik sorcak kıvama gelmedi çok şükür :D

Draniela
18-02-2015, 20:08
Yorumlara yarıldım:)
Benzerini ben yaşamıştım yağ kisti çıkmıştı bütün yazılanları okumadım belki konuşulmuştur. Alnımın biraz daha üstündeydi bıçakla kesip çıkartmayı bile düşünmüştüm :D boynuz gibi birşey ake

meLaNchoLic
18-02-2015, 20:09
iğrenç bi görüntü vardı ya zaten CS yi kapattım yatmadan dişimi fırçalim dedim banyoya gittim aynaya baktım hiçbişey yapmadan banyodan çıktım gittim balkonda bi sigara yaktım :D

Draniela
18-02-2015, 20:14
Ben demiştim kesin öldürecek birşeydir bu bızıklıyorum böyle sağa sola oynuyor aha dedim şimdi s*çtım :D

Le10ur
18-02-2015, 20:40
kemal geçmiş olsun cok stres yaptıysan ondan da olabılır,doktora gıt bı ılac yazdır tavsıyem.

Benim sana reçetem:Cs ye çok kaptırma hs yiyon dert ediyon kendıne:)

meLaNchoLic
18-02-2015, 20:57
bimde akne 1.99 mus onur sanada alakmi :D
is stresi vardi kafam sisince bastim istifayi kendine geldi indi gitti :D

Le10ur
18-02-2015, 21:17
bimde akne 1.99 mus onur sanada alakmi :D
is stresi vardi kafam sisince bastim istifayi kendine geldi indi gitti :D

sığır ınsan bı sagol felan der

meLaNchoLic
18-02-2015, 21:27
sığır ınsan bı sagol felan der

Allah razı olsun gardaşımmm sağolasın :D ben reçeteye takıldım o kısmı unuttum :D