PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kaldirima carpma sonucu bosta iken gelen ugultu sesi

Onur Fatih
18-02-2015, 01:11
Herkese iyi geceler. Konuyu yanlis yere actiysam kusura bakmayin
Bu gece eve donerken dik rampadan asagi iniyordum yollar karli buz pisti gibi. Onumde 3 4 araba birbirine girmis rampa cok dik durma gibi bi sansimda yoktu kaldirima surterek durmak istedim spin atip tamponu kaldirima cikarttim lastikler cikmadi araba basik tampon kupayi havaya kaldirdi. Muhafaza da carpti buyuk ihtimal.
simdi bosta gaza basinca 2k devir ustunde ugultu yapiyor ses sanki sanzimandan geliyor anlamadim disli sesi gibi.
Sanzimanla ne alaka anlamadim cok canim skildi gece gece.
Yorumu olan var mi herkese tesekkurler

Onur Fatih
18-02-2015, 01:18
Ayrica debriyaja bastigim zaman ses gitmiyor difransiyelden gelme ihtimali var mi

ef186
18-02-2015, 01:24
şimdi bu olay sonrasıyla sıraysıyla yapman gerekenler

1- lifte kaldırıp gözle mayene dürten kopan kırılan yamulan sağda olup solda olmayan yada sağda olup solda farklı görünen ..
2- lastik ve jantlarında yamulan eğilen varmı ?
3- benim kişisel tahminim aks başlarında senin sorunun.

ancak bu yazdıklarım bakmadan duymadan anlaşılmaz bukadar badire atlattıktan sonra bir serviste baktırmanı taviye ederim .

Boldenon
18-02-2015, 01:24
Geçmiş olsun kardeşim. Sende de ne şans demeden edemedim. Allah beterinden saklasın

Onur Fatih
18-02-2015, 01:33
Sagolun tesekkur ederim.
Giderken ses var debriyaja basinca ses kesiliyor defransiyel diye dusunuyorum keske carpip kaporta ile ugrassaydim mekanik isleri cok canimi skiyor artik

Gokmen Erbas
18-02-2015, 04:11
ses devirle alakalı ise ve debriyaja basınca değişme olmuyorsa, volan ve sonrasında olan hiçbir aktarma organı ile ilgisi olmaması lazım. baskı balata, şanzıman, şaft, diferansiyel, aks ve bunlara bağlı diğer parçalar sağlam olmalı. Kayışlar, gergi bilyaları, kasnaklar, direksiyon pompası, şarj dinamosu, klima kompresörü ve düşük bir ihtimal ama karteri vurduysanız belki yağ pompası.. geçmiş olsun.

mert_can 41
18-02-2015, 04:16
lastikte veya giderken sarsıntı varmı geçmiş olsun bu arada

volkan23
18-02-2015, 09:23
Tabla burçları gibi saga sola Çekme varmı

Onur Fatih
18-02-2015, 11:36
Cekme vs yok muhafazayi vurdum araba havaya kalkti. Karter muhafaza bloga temas edip motor devirlenince titresimle beraber ses yapabilir mi? Cok kar simdi cikiyorum sanayiye sonucu yazarim.

Onur Fatih
18-02-2015, 12:56
Ugultunun sebebini bulduk tahmin ettigim gibi cikti muhafazanin ayaklari kopmus bloga temas ediyormus. Simdi kaynakla ugrasiyorlar cok sukur onemli bisey cikmadi :)