PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Low is Lifestyle Getz

CemRS
19-02-2015, 21:50
Araç 0 km alındı elime 23bin km de geçti ufak tefek öğrenci maaşıyla birşeyler yaptım Allah bana ben ona daha yapılcak çok şeyimiz var (Apaçilik dönemleri olmuştur farkındayım ama ergenlik evresinden geçti araba nabalım :D araç en boşudur utanmışlar camları elektrikli yapmışlar frenleri çok dandik basıyosun ama arabanın haberi yok falan fişman ama namussuzu çok seviyorum :D Önlerde coil arkalarda kesmece spec var :D ön cam dahil 1 numara film olmazsa olmaz astra H lip sticker muamele double teyp az biraz yüklü tesisat falanlar filanları vardır elime ne geçerse yatırıyorum arabaya işte hamdolsun 220 görüyoruz ama durmuyo demin dediğim gibi farları karartıcam nasipse motora giricez İyi kötü yorumlarınız için teşekkür ederim abilerim kardeşlerim :) Fotoları çok ama sizi sıkmak istemediğim için tadımlık olsun istedim Saygılar.
http://i62.tinypic.com/34rybev.jpghttp://i58.tinypic.com/wcdf0j.jpghttp://i60.tinypic.com/29x97v8.jpghttp://i61.tinypic.com/fcprm8.jpghttp://i57.tinypic.com/2jcbr15.jpghttp://i58.tinypic.com/wco9w1.jpghttp://i60.tinypic.com/mwtboz.jpghttp://i61.tinypic.com/161m62x.jpg

meLaNchoLic
19-02-2015, 22:32
Maşallah araca, son haliyle kendine gelmiş gibi biraz :) sis farı taktırmalısın kesinlikle.. geçen gün taktırdık bide far sis 30000k xenon yaptık fena oldu :D

hkkcn
19-02-2015, 22:32
ilk maşallah benden olsn kardeşim :D bence ön plakayı düz app ypsan daha güzel durur :)

MEGFB
19-02-2015, 23:02
maşallah 1.3 varken filtre sesi çok hoştu 1.4 lerinde hoştur die tahmin eddiyorum

edit : fren konusunda dot5.1 hidrolik orjinal balata, bulabilirsen 280mm disk oturtur arabayı

CemRS
19-02-2015, 23:20
Sis farı düşünüyorum ***** soğuklardan arabaya bakamaz oldum havalar düzelsin sis farını yapıcam. Teşekkür ederim son hali iyide çok indirmişim ��

CemRS
19-02-2015, 23:21
App siparişini verdim şöyle bi durup bakınca app istiyo araba ayın 10 unda gelicek applerim teşekkür ederim çok çok daha iyileri sizin olur inşallah :)

CemRS
19-02-2015, 23:26
maşallah 1.3 varken filtre sesi çok hoştu 1.4 lerinde hoştur die tahmin eddiyorum

edit : fren konusunda dot5.1 hidrolik orjinal balata, bulabilirsen 280mm disk oturtur arabayı

Filtre sesi cidden çok tatmin ediyo yani millet sese aldanıp bakıyo ama geçen şey ufak tefek minnak bi getz makara oluyo çok katalizörüm boş orta susturucumda yok senfoni oluyo tam filtreyle birlikte disk olayına gelirsekte 60.000 bakımına giricek o zaman düzgün birşey yapmayı düşünuyorum çünkü abs bile yok arabada ciddi fren sorunu var

fatihob
19-02-2015, 23:31
Güzel gözüküyor, motorla çok uğraşa girmeyin sadece filtre takın yeter ;)

Dot 5.1in durma mesafesine ne gibi bir etkisi olucak? Ayrıca fren diskini büyütünce, kaliperi değiştirmeden frenlemede ne kadar avantaj sağlarız? Hiç fren sistemi iyileştirme konusunda bişiler yaptınız mı, yada bununla ilgili bişiler okudunuz mu?

MEGFB
19-02-2015, 23:39
Filtre sesi cidden çok tatmin ediyo yani millet sese aldanıp bakıyo ama geçen şey ufak tefek minnak bi getz makara oluyo çok katalizörüm boş orta susturucumda yok senfoni oluyo tam filtreyle birlikte disk olayına gelirsekte 60.000 bakımına giricek o zaman düzgün birşey yapmayı düşünuyorum çünkü abs bile yok arabada ciddi fren sorunu var

egzozcularda 350tl headers var 51lik veya 48 lik düz boru ile devam ettir sona da güzell bir susturucu ama sana tavsiyem moto yağını mobil 1 0w40 new llife koy cidden 97 hp yi hissedersin sana en çokk tavsiye edeceğim şey motor yağı

Güzel gözüküyor, motorla çok uğraşa girmeyin sadece filtre takın yeter ;)

Dot 5.1in durma mesafesine ne gibi bir etkisi olucak? Ayrıca fren diskini büyütünce, kaliperi değiştirmeden frenlemede ne kadar avantaj sağlarız? Hiç fren sistemi iyileştirme konusunda bişiler yaptınız mı, yada bununla ilgili bişiler okudunuz mu?

tecrübe diyelim

CemRS
20-02-2015, 00:08
[QUOTE=MEGFB;7761859]egzozcularda 350tl headers var 51lik veya 48 lik düz boru ile devam ettir sona da güzell bir susturucu ama sana tavsiyem moto yağını mobil 1 0w40 new llife koy cidden 97 hp yi hissedersin sana en çokk tavsiye edeceğim şey motor yağı
Dandik headers takmam motoru alırsam kucağıma oturur ağlarım ağıt yakarım arabamın başında düz boruyu 44 cm dem 51 cm yapıcam son susturucu orjin kalıcak ***** federaller..

MEGFB
20-02-2015, 00:17
[QUOTE=MEGFB;7761859]egzozcularda 350tl headers var 51lik veya 48 lik düz boru ile devam ettir sona da güzell bir susturucu ama sana tavsiyem moto yağını mobil 1 0w40 new llife koy cidden 97 hp yi hissedersin sana en çokk tavsiye edeceğim şey motor yağı
Dandik headers takmam motoru alırsam kucağıma oturur ağlarım ağıt yakarım arabamın başında düz boruyu 44 cm dem 51 cm yapıcam son susturucu orjin kalıcak ***** federaller..

o headers honda vti ya dc sportun yaptığı aftermarket ürünü değil getz üretilirken bazı ülkelerde kat zorunluluğu yok fabrikada ona göre headers yaptırmııştır anlayacağın senin fabrikasyon katlı olanın katsız versiyonu

canozgur106
20-02-2015, 00:17
MaşAllah kaderi değişmiş:)

fatihob
20-02-2015, 00:44
Tecrübe mi :) Ne fren hidroliğinin nede kaliperi büyütülmeden sadece disk çapı büyütülmüş fren diskinin pist dışında kayda değer bir artısını göremezsin.

Dot4 ile dot5.1 arasında kaynama noktası farkı vardır. Dot5.1 daha yüksek sıcaklıklarda kaynar. İkiside kaynamadığında, frene bastığında kaliperi aynı güçte diske iter ve durma mesafende hiç bir şey farketmez.

Sadece diski büyütürsende durma mesafende öyle aman aman bir değişim olmaz çünkü kaliper ( fren balatasının takılı olduğu aparat) aynı boyda kalıcak, sürtünme yüzeyin büyümeyecek. Sürtünme yüzeyi büyümeden, belirgin bir fren performans artışı beklememek lazım. Diski tek başına büyüttünde karşılaşabilceğin tek artı, orjinal haline göre üst üste 5 ani fren yapıyorsan ve sonrasında fren pedalı ayağının altında şişiyorsa bu sayı 6 ani frene çıkar ve sonra yine şişer. 100-0km/h durma mesafen 10mt ise disk değişiminden sonra 9.9mt bile olamyabilir.

Fren güçlendirme sistemeleri pahalı işlerdir. Arkadaşın yapabilceği en mantıklı şey, mevsime ve araç gücüne uygun kaliteli lastik kullanmak olur.

Varsa bu konuda başka tecrübelerin şu konuda yazarsan bişiler öğrenmiş oluruz.
http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=16&highlight=fren+sistemi

MEGFB
20-02-2015, 00:58
Tecrübe mi :) Ne fren hidroliğinin nede kaliperi büyütülmeden sadece disk çapı büyütülmüş fren diskinin pist dışında kayda değer bir artısını göremezsin.

Dot4 ile dot5.1 arasında kaynama noktası farkı vardır. Dot5.1 daha yüksek sıcaklıklarda kaynar. İkiside kaynamadığında, frene bastığında kaliperi aynı güçte diske iter ve durma mesafende hiç bir şey farketmez.

Sadece diski büyütürsende durma mesafende öyle aman aman bir değişim olmaz çünkü kaliper ( fren balatasının takılı olduğu aparat) aynı boyda kalıcak, sürtünme yüzeyin büyümeyecek. Sürtünme yüzeyi büyümeden, belirgin bir fren performans artışı beklememek lazım. Diski tek başına büyüttünde karşılaşabilceğin tek artı, orjinal haline göre üst üste 5 ani fren yapıyorsan ve sonrasında fren pedalı ayağının altında şişiyorsa bu sayı 6 ani frene çıkar ve sonra yine şişer. 100-0km/h durma mesafen 10mt ise disk değişiminden sonra 9.9mt bile olamyabilir.

Fren güçlendirme sistemeleri pahalı işlerdir. Arkadaşın yapabilceği en mantıklı şey, mevsime ve araç gücüne uygun kaliteli lastik kullanmak olur.

abicim benden büyüksün tecrüben vardır elbet ama getzlerde orjinal hidrolik ısınıyor ısınınca pedalda boşluk oluşuyor bunu kullanan bilir balata konusunda hem fikiriz galiba disk konusunda ise küçük disk takılmış bundan doolayı yüksek hızlarda (150-160 km) frene koyduğun zaman disk balata kaçırıyor size göre normaldir bana göre değil kaliperle veya fren ana merkezi ile alakalı sorunlar değil ben aftermarket ürün tavsiye etmedim iki tane disk var 286mm 276mm veya266mm bunlardan 276mm abs siz ön disk diğerleri ise abs li büyük olanı öne diğeri arkaya

bu arada kaç defa getz sahibi oldunuz

TigeR
20-02-2015, 01:08
Tümsekli yerdeki kafadan duruşu çok güzel maşallah

bLackModeL
20-02-2015, 08:18
maşallah allah kaza bela vermesinn

berkred
20-02-2015, 08:28
maşallah kazasız belasız

CemRS
20-02-2015, 08:56
Hepinize güzel yorumlarınız için teşekkür ederim ilk halini ve son halini görünce kader değiştirdiğim için mutlu oluyorum farları karartıcam fotoğrafları atarım çok sağolun Allah sizlere çok daha iyilerine binmeyi nasip eder inşallah :) fren konusuna gelirsekte tartışmayın yav yazıktır günahtır fren diskinin falan değişmesiyle frenlemenin daha iyi olduğunu daha önce bir kaç abim yapmış ve gayet başarılı olmuştur ama amatörce yapılan birşeydir bu yani öyle profesyonel milyarlar harcanacak bir sistem yapmıyoruz doğal olarak çok fark olmuyo ama eskisine göre daha iyi oluyo tabiki

meLaNchoLic
20-02-2015, 09:25
arkayida biraz bastiktan sonra kaliteli bi lastik kullan mumkunse kesme bicme yapma spor yay veya coil kullan.. biz suan 3,5cm yay ve pirelli lastik kullaniyoruz.. yol tutus frenleme vs kusursuz.. getzin bu kadar iyi durdugunu gormemistik daha once :)

CemRS
20-02-2015, 10:13
arkayida biraz bastiktan sonra kaliteli bi lastik kullan mumkunse kesme bicme yapma spor yay veya coil kullan.. biz suan 3,5cm yay ve pirelli lastik kullaniyoruz.. yol tutus frenleme vs kusursuz.. getzin bu kadar iyi durdugunu gormemistik daha once :) lastiklerimde sıkıntı yok ***** öğrenciyiz 60.000 bakımıda geldi nakit sıkıntısı baş gösterdi :D yaza doğru 5 cm yay koymayı düşünüyorum arkaya çünkü kafadan fazla basamıyorum arabayı ama arkalar sıkıntı olabiliyo bazen yay çıkması falan fişman oluyo üşenip arabayı kaldırsam lifte girip kayışlarını değiştiricem :D

Smt_Krblt
21-02-2015, 11:45
alet nalet.

e.adakale
21-02-2015, 12:38
maşallah güzel değişiklikler olmuş bence aynanın kaportaya yapışan kısmını mat siyah daha hoş olur kesme biçme işlerine bende karşıyım arka taraf için, tabiki hepsi maliyet.
iyi sürüşler.

OrcunInce
21-02-2015, 13:26

Fatih, diski büyütüp kaliperi de biraz daha merkezden uzağa alabilirsek fren performansı hissedilir derecede artar.
Kuvvet * kuvvet kolu = daha güzel fren :)

ama sadece diskle dediğin gibi bir fark olmaz.

CemRS
21-02-2015, 13:33
alet nalet.
Vay gözüm sağolasın :D

MEGFB
21-02-2015, 14:29
Fatih, diski büyütüp kaliperi de biraz daha merkezden uzağa alabilirsek fren performansı hissedilir derecede artar.
Kuvvet * kuvvet kolu = daha güzel fren :)

ama sadece diskle dediğin gibi bir fark olmaz.

bilir kişinin farkı belli oluyor
yeni accent blue larda aynı sorundan muzdarip bence

HG6161
28-02-2015, 01:08
maşallah güzel değişiklikler olmuş yanlız arkaya yay takmanızı tavsiye ederim

Risendark
08-03-2015, 00:52
Aynı boş Getz e bindim Allah korusun fren geRcekten yok ama değişik keyifli bi araba diyebilirim :) senin aracında harika duruyor Allah kaza bela vermesin :)