PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tofaş ön cam otomatiği hakkında.

tlgylmz106
25-02-2015, 21:01
Aracımın ön camlarını otomatik yapmak istiyorum. Bayağı araştırdım baktım ama kesin bir bilgiye ulaşamadım. Orjinal cam motoru ve kriko mu alsam takımı toplasam, yoksa internette hazır satılan otomatik cam motorlarından mı alsam bilemedim. Sanki orjinal daha sağlıklı olur gibi geliyor ama diğeri de her şeyi hazır olduğu için aklımı karıştırmıyor değil biraz daha hesaplı olacak aynı zamanda. Bilgi sahibi olan varsa yorumlarını eksik etmesinler lütfen şimdiden teşekkürler.

turboman
25-02-2015, 21:39
orjinalini takmak zorundasın orjinali krikoyla bir değişior adı üstünde orj. unüversal olanlar halihazırdaki kolu söküp ordan bağlantısını yapiosun buda kapı pandizotun yani kapı yüzün o mekanizmayı sıkıştıracak ve zor inip kalkacak vede kötü bi görübtü oluşacak orjinali daha dayanıklı ve uzun ömürlü olur bu işi yapan biri olarak benim düşüncem bu.

tlgylmz106
26-02-2015, 00:41
Anladım abi orijinal alıp yapıcaz o zaman sağolasın teşekkür ettim.

kadireren
26-02-2015, 00:48
Sistem olarak orjinal kur ama motor ve kızak takımdır zaten kaliteli diğer markalardan kullanabilirsin orjinaller pahalı sorun değil dersen al ama uygun olsun istiyosan diğer markalara bakabilirsin sgr veya inwells kullanabilirsin ben inwells kullandım 1.5 yıl oldu hafif yavaşlama oldu belki kış olduğundandır yaza bakım yapcam sanırım eski haline döner.
Bi diğer tavsiyede kabloları kaliteli ve kalın kullan ayrıca role kullan kablo kalınlığı motor hızında çok farkediyo , montajı yaparken ayarlamak için çalıştırmak gerekiyo aküden direk kablo çekip çalıştırmıştım aşırı hızlıydı kabloları çekip sistemi kurunca biraz yavaşladı gerçi direk aküden çalıştırdığımda aşırı hızlıydı o şekilde olmaması daha iyi

tlgylmz106
26-02-2015, 13:13
Sistem olarak orjinal kur ama motor ve kızak takımdır zaten kaliteli diğer markalardan kullanabilirsin orjinaller pahalı sorun değil dersen al ama uygun olsun istiyosan diğer markalara bakabilirsin sgr veya inwells kullanabilirsin ben inwells kullandım 1.5 yıl oldu hafif yavaşlama oldu belki kış olduğundandır yaza bakım yapcam sanırım eski haline döner.
Bi diğer tavsiyede kabloları kaliteli ve kalın kullan ayrıca role kullan kablo kalınlığı motor hızında çok farkediyo , montajı yaparken ayarlamak için çalıştırmak gerekiyo aküden direk kablo çekip çalıştırmıştım aşırı hızlıydı kabloları çekip sistemi kurunca biraz yavaşladı gerçi direk aküden çalıştırdığımda aşırı hızlıydı o şekilde olmaması daha iyi

Sağolasın kardeşim uygularken dikkate alıcam.

kadireren
26-02-2015, 19:52
Rica ederim fiyat olarak şimdi baktım Ankaradaki oto ünlüde orjinal 120 ithal demiş marka yazmamış 60tl ben zamanıda 45tl almıştım o zamanlar ucuzdu ayroca elden almıştım elden aldığınızda oto ünlü biraz daha uygun veriyo arayıp markasını sorun dediğim markalardan biriyse alın derim güvenilirdir sanırım çanakkalede daha uyguna bulunmaz

tlgylmz106
01-03-2015, 22:03
Çanakkale' de aradığım hiçbir şeyi bulamadığım için artık gitmiyorum sanayiye alacağımı ya netten ya da memlekete gidince alıyorum :D Az önce sipariş verdim yazını yeni okuyorum ama senin dediğin markalardan biridir. Geldiğinde bakar yine bilgi veririm tekrardan sağolasın

kadireren
02-03-2015, 08:57
Rica ederim , montaj konusunda da yardımcı olurum