PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Radyatör Sızıntı Önleyici Kullanıp Memnun Kalan Varmı ?

SerhatA.
28-02-2015, 11:49
Aracımın kalorifer peteği antifiriz koyduktan sonra sızıntı yapmaya başladı bundan dolayı su eksiltme meydana geliyor be sol taraf taban halısında ıslanma oluyor. Elektirikciye torpitoyu söktürmek için gittiğîmde aracı çalışır vaziyette baya beklettik sızıntı falan göremedik. Ustamda çok ufak bîr kaçak olduğunu ve maliyet açısından radyatör sızıntı önleyici kullanıp denememi îstedi. Daha önce kullanan memnun kalan veya başına böyle bir durum gelen varmıdır ? Veya kaçak var ise kaloriferi açtığımda daha mı fazla sızıntı olur yoksa her durumda aynımıdır

yiiter
28-02-2015, 12:32
Kısa süreli bir çözüm ne olursa olsun antifirizli sistemde kaçak yeniden açılıyor

Slammed
01-03-2015, 00:16
ne kadar ıse yarar bılmıyorum ve bunun ıcınmıydı emın degılım pulbıberlı su dıye bısey okumustum bıyerde ama kocakarı ılacı gıbı bıseydır sanırım :D

painkller
01-03-2015, 00:18
ne kadar ıse yarar bılmıyorum ve bunun ıcınmıydı emın degılım pulbıberlı su dıye bısey okumustum bıyerde ama kocakarı ılacı gıbı bıseydır sanırım :D
öyle demeyin pulbiber şişince hayat kurtarıyor :D hayır radyatörden çok çektik ordan biliyorum :D

0M42
01-03-2015, 00:23
Benim aracımın da kalorifer radyatöründe ufak bir sızıntı vardı aşağıdaki ürünü kullandım iki senedir çok şükür bir sorun yaşamadım işe yarıyorlar.

Not : Soğutma suyumdan antifriz eksik olmaz.

http://www.hirdavat.com/Oto-Bakim-Urunu-Alcon-9901-HOTSEALANT-Silindir-Blok-Catlak-Ilaci-350-Gr.html

h.savas
01-03-2015, 00:27
ne kadar sağlıklıdır bilmem ama babam yedi sekiz ay boyunca kamyonetin radyatöründe kum rengi küçük tüplerde satılan tıkayıcılardan kullandı etkili olmuştu..

AdemAr
01-03-2015, 01:03
ben kullandığımda kalorifer peteğini tıkamıstı ben tavsıye etmem

barakuda26
01-03-2015, 11:19
Bende de var aynı sorun, aracın havalandırmasını açtığınızda akıtmaya başlıyordur muhtemelen. Havalandırmanın açık olmadığı zamanlarda akıtma yapmıyor benim araçta, değişecek parça işçilikle beraber 500 tl ben bekletiyorum şimdlik, ayrıca damlayan antifirizli su sıcak havalandırmayı açtığınızda da garip bir koku yapıyordur muhtemelen sizde de. Katkı maddeleri geçici çözümler en sağlıklısı değiştirmek sıkıntılı parçayı.

SerhatA.
01-03-2015, 11:27
Dün sanayide yağcıdan 8tlye sızıntı önleyici aldım 350mg markasını hatırlamıyorum, aracıma döktüm.

Denemekte fayda var benimkide biraz maliyetli 350tlyi buluyor. Eğer petek tıkanırsa mecbur değişecek veya sızıntı önlenmezse, çünkü önümüz yaz conta yakma riskide söz konusu

miniks
01-03-2015, 15:39
yumurta akıda deneyebilirsiniz sızıntı olan yere tıkancaktır

aroglu
01-03-2015, 16:20
Kullanmayın derim o sızıntı yapan petek tıkanır ve araba kaloriferden buz gibi üfler kışları petek yine değişmek zorunda kalır daha büyük sıkıntı bile olabilir . Arabamızda denedik radyatör kaçağını kestik peteği tıkadık açtıralım derken patlattık . Tavsiye etmem şahsi kanaatim

AdemAr
01-03-2015, 17:37
ben kullandığımda kalorifer peteğini tıkamıstı ben tavsıye etmem

pardon yanlıs yazmışım kalorifer musluğu olacak o ...