PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : New Honda Civic Type R vs Renault Mégane R.S. 275 Trophy-R Ring Records

NakkaSss
04-03-2015, 09:43
Daha önce type r ring videosu verildi biliyorum fakat hem Trophy' nin ring rekorunu hemde type R' ın ring rekorunu ayrı ayrı izleyince pek detay yakalayamadım. O yüzden ikisini birleştirdim aynı noktalardan hem pilotaj hemde araç performansının öne çıktığı yerleri daha iyi görmemiz açısından.. Sizce type' r ın fabrikasyon aracı bu şekilde performanslı olacak mı? Birde Honda bu video' da geliştirme aracı olduğunu açıkladı zaten roll cage ve amblem falan kapatılmasından belli, indash sökük falan. Ama daha sonra yaptığı basın açıklamasında ise aracın yol versiyonu ile aynı olacağını, kullanılan roll cage' in aracın performansına artı yönde bir katkı katmadığını sadece güvenlik nedeni ile konulduğunu ve slick lastik kullanılmadığını açıkladı. Gene de tatmin olmadım açıkçası :D Bence sökük araç ve roll cage li rekor olmaz.. Normal satışa sunulacak stock versiyon ile yapmalılar.. Bakalım ilerleyen günlerde neler olacak, Renault #under8 bayrağını ileri taşıyabilecek mi? :cool:

https://www.youtube.com/watch?v=dNPGcrbaNGA

MiaMi
04-03-2015, 09:46
Emeğine sağlık.

orhan_guney
04-03-2015, 09:50
Emeğine sağlık güzel olmuş, 2 si bir arada.

onursumer
04-03-2015, 09:55
Megane slick lastik mi kullanmisti ?

Birde honda daha yumusak gibi bir his veriyor videoda

MiaMi
04-03-2015, 10:00
Honda cebelleniyor diyenelr vardı diğer konuda şimdi tekrar seyretsinler arada fark yok hatta megane daha çok kontra vermiş.

NakkaSss
04-03-2015, 10:04

Normal satış versiyonunda olan Michelin Pilot Sport Cup 2 lastikleri kullandı.

B.Koçer
04-03-2015, 10:07
Tayyarın vitesler megane core cok uzun sankı bıtmeyen 3 var megane 3-4-3 yaparken adam sureklı 3 de yardırıyor .

NakkaSss
04-03-2015, 10:12
Birde düzlükte biraz da eğimin katkısı ile 270 gören type r kaç beygir tam olarak? Satışa sunulacak olan type r bu kadar performanslı olacak mı acaba? Kafamda deli sorular.. :D

MiaMi
04-03-2015, 10:15
Birde düzlükte biraz da eğimin katkısı ile 270 gören type r kaç beygir tam olarak? Satışa sunulacak olan type r bu kadar performanslı olacak mı acaba? Kafamda deli sorular.. :D

Diğer konuda açıklamalar mevcut. Dünya bazında bir firma yalan dolan iş yaparsa zararı çok olur.

Falmor
04-03-2015, 10:17
Eline sağlık Tufan başarılı olmuş.

Tayfun.O
04-03-2015, 10:18
Ben 2 aracında fanatikliğini yaparak 2 sidi çok iyiler üst limitlerde honda sökük falan dediniz arada 4 sn li fark var takılı olsaydı bu fark ne kadar inerdi onu bir düşünün derim.
2 side çok iyi honda daha turbo konusunda yeni bir daha ki serisinde bu rekoru da kıracaktır eminim , Reno ise turbo serisinde çok daha eski 1980 lerde bile fabrikasyon turbo olan araçları var,
Honda nın çok fazla pist için aracı yok Reno öyle değil R5 in bile pist için yapılmış serisi vardı.
Bunlar göz önüne alındığında Honda gerçekten büyük bir iş başarmış.

Ayrıca siz roll yaparken bile taban halısına kadar soyuyorsunuz honda 2 koltuk söktü diye mi olay oldu yani kabul edin honda yapılmaz denen bir şey başardı ne olursa olsun.

NakkaSss
04-03-2015, 10:22
Diğer konuda açıklamalar mevcut. Dünya bazında bir firma yalan dolan iş yaparsa zararı çok olur.

Tabiki de bende Honda' nın yalan dolan yapacağına inanmıyorum fakat böle tek bir kamera ile araç hakkında en ufak detay olmadan, amblemi bantlı, bazı yerleri sökük vs şekilde ring rekoru kırdık demek de Honda' ya yakışmıyor açıkçası. Yap Renault gibi official bir video. Ring rekoru bizimdir de geç. :) Renault Sport, Seat' ten sonra under8 dedi ve sustu :D Bakalım ben Honda' nın güzel bir video ile bu rekoru tescilleteceğine inanıyorum. :)

@falmor
Sağolasın hacı :)

Tayfun.O
04-03-2015, 10:24

Magane eğim katkısı ile anca 260 lara yaklaşıyor onu napiciz bak 260 yaptı demiyorum yaklaştı diyorum :)

CooLeqenD
04-03-2015, 10:27
Magane eğim katkısı ile anca 260 lara yaklaşıyor onu napiciz bak 260 yaptı demiyorum yaklaştı diyorum :)

Araç güçlerinin etkisi olur mu sence bu konuda ? Hani birisi 275 birisi 310 hp ?

NakkaSss
04-03-2015, 10:28

Sen benim bu lafımdan ne çıkardın? :)

Tayfun.O
04-03-2015, 10:33
Sen benim bu lafımdan ne çıkardın? :)

Anca eğimle 270 yapmış dedin işte

Tayfun.O
04-03-2015, 10:34
Araç güçlerinin etkisi olur mu sence bu konuda ? Hani birisi 275 birisi 310 hp ?

Şanzımanın etkisi olur ne kadar kısaysa o kadar yavaş gidip daha iyi hızlanır

K.Kaan
04-03-2015, 10:35
en çokta kameraların mikrofon pozisyonlarını merak ettim. iki aracın sesi de çok farklı. megane da baya turbo dinlenirken hondanın sesi na gibi geliyor.:) yada uyduruyorum bilemedim öyle birşeyler işte. neyse becede honda daha rahat dönmüş pisti 2 yerde falan megane ciddi kasmış hatta yerleri hatırlayamadım. netleşsin artık ta ondan sonra yapalım iyi kötü yorumları. type r koltuğu sökükte meganın da arkası sökük gözüküyor sanırım. hiçbirşey anlamadım yılan hikayesine döndü.

nolursa olsun hafta sonu lotoya devam:)

MiaMi
04-03-2015, 10:42
en çokta kameraların mikrofon pozisyonlarını merak ettim. iki aracın sesi de çok farklı. megane da baya turbo dinlenirken hondanın sesi na gibi geliyor.:) yada uyduruyorum bilemedim öyle birşeyler işte. neyse becede honda daha rahat dönmüş pisti 2 yerde falan megane ciddi kasmış hatta yerleri hatırlayamadım. netleşsin artık ta ondan sonra yapalım iyi kötü yorumları. type r koltuğu sökükte meganın da arkası sökük gözüküyor sanırım. hiçbirşey anlamadım yılan hikayesine döndü.

Biri 5:15 diğeride videonun başlarında.

NakkaSss
04-03-2015, 10:43
Anca eğimle 270 yapmış dedin işte

Anca eğimle mi yazmışım bir daha oku istersen. :) Biraz da eğimin katkısı ile dedim çünkü öyle. Sonuçta drag pisti değil orası haliyle artı ve eksi yüksekliklerde eğim mevcut 270 sınırlarına geldiğinde ise eğimle aşağıya indiğini sende görüyorsun. :) Bu aracın ring videosu dışında düzlükte gazladığı yada top speed video su olmadığına göre nazarımda evet biraz eğimin katkısı ile 270 gördü. :) Aynı şekildede trophy 260 lara yaklaştı :) Sıkı bir Renault Sport kullanıcısı ve seveniyim ama bu tarz şeylerde kör değilim ve fanatiklik yapmam asla. :)

Tayfun.O
04-03-2015, 10:44

Ayrıca megane 273 hp typer 280 diye biliyorum http://www.auto-data.net/tr/?f=showCar&car_id=20236

NakkaSss
04-03-2015, 10:45

Ses konusu, renault' un video official olduğu için araç içinde normal microfon mevcut ama type r go pro tarzı action kamera ile kayıt aldığı için haliyle ses daha kötü.. Şöyle güzel bir video yaparlarsa renault gibi type r ında o güzel sesini duymuş oluruz. :)

ahmet_xy
04-03-2015, 10:46
tayyar 280 hp ve hafif bir araçla o rekoru kırdıysa, giydirilmiş haliyle rekoru kırabilsin diye gücünü 310'a çıkarmışlardır diye düşünüyorum.

Tayfun.O
04-03-2015, 10:48
Anca eğimle mi yazmışım bir daha oku istersen. :) Biraz da eğimin katkısı ile dedim çünkü öyle. Sonuçta drag pisti değil orası haliyle artı ve eksi yüksekliklerde eğim mevcut 270 sınırlarına geldiğinde ise eğimle aşağıya indiğini sende görüyorsun. :) Bu aracın ring videosu dışında düzlükte gazladığı yada top speed video su olmadığına göre nazarımda evet biraz eğimin katkısı ile 270 gördü. :) Aynı şekildede trophy 260 lara yaklaştı :) Sıkı bir Renault Sport kullanıcısı ve seveniyim ama bu tarz şeylerde kör değilim ve fanatiklik yapmam asla. :)

Abi ben 2 sininde fanatikliğini yaparım sıkıntı yok gocunmam ama 2 marka karşı karşı geldiği zaman iş değişir,
Abi top speed son dişlinin verdiği bir son hız değil mi ? İsterse %80 eğim olsun şanzımanı da 270 kısıtladılarsa nasıl geçebilecek ki tır şoförleri boşuna yokuş aşağı boşa atmıyor

NakkaSss
04-03-2015, 10:53
Abi ben 2 sininde fanatikliğini yaparım sıkıntı yok gocunmam ama 2 marka karşı karşı geldiği zaman iş değişir,
Abi top speed son dişlinin verdiği bir son hız değil mi ? İsterse %80 eğim olsun şanzımanı da 270 kısıtladılarsa nasıl geçebilecek ki tır şoförleri boşuna yokuş aşağı boşa atmıyor

Çok farklı şeylerden bahsediyoruz Tayfun. :)

onursumer
04-03-2015, 10:57
Araba devri ceviremiyorsa vites orani isterse 300 yapsin anca dynoda gorur :) farkli seyler

burakgunay
04-03-2015, 10:59

aslında bence tayfun dogru soyluyor bu şanzuman mevzusunda

burakgunay
04-03-2015, 11:00
Araba devri ceviremiyorsa vites orani isterse 300 yapsin anca dynoda gorur :) farkli seyler

tabi ki öyle, ies şanzumanı mesela evlere şenlik :D mümkün degil bitiremez ies onu. ama bu araçlarda öyle bi sıkıntı yok hepsi son viteste kesiciyi görebilir bence uzun yol olursa. yani kısıtlayan şey yine şanzuman.

MiaMi
04-03-2015, 11:03
240 km/h 5 bitiyor 6 ile 300 görür o araba tabi beyin basınç egsoz vs.vs.

MK8800
04-03-2015, 11:05
Klima şart

Tayfun.O
04-03-2015, 11:06

Abi ben senin demek.istedigini.anladim sen.diyorsun ki bu arabanın 270 yapicak sanziman var ama guc yok diyosun bende diyorum ki 2 side var sadece egim ile 270 e daha hizli çıkmış . Abi videoda 250 ye kosturturarak gelen araba 270 yapar

Mehmet Gazihan
04-03-2015, 11:06
240 km/h 5 bitiyor 6 ile 300 görür o araba tabi beyin basınç egsoz vs.vs.

+500rpm RevLimit & Speed Limit Remove yeter

Tayfun.O
04-03-2015, 11:08

Abi ama guzel ceviriyor yani gorur 270 i

NakkaSss
04-03-2015, 11:14
Abi ben senin demek.istedigini.anladim sen.diyorsun ki bu arabanın 270 yapicak sanziman var ama guc yok diyosun bende diyorum ki 2 side var sadece egim ile 270 e daha hizli çıkmış . Abi videoda 250 ye kosturturarak gelen araba 270 yapar

Gene anlamamışsın. Ben öyle bir şey mi dedim? :) Aracın şanzuman bilgileri hakkında bir bilgim yok dişli oranları kaçtır vs. Sadece video da gördüğüm kadarı ile eğim ile birlikte 270 i gördü dedim. Düz yolda 270 göremez, bu araç hayatta 270 göremez, şanzumanı yetmez vs bişi demedim. :) Görür yani neden görmesin? :) Sanki böle honda sadece yokuş aşağı 270 görür demişim gibi davranıyorsunuz. :)

Tayfun.O
04-03-2015, 11:16
Gene anlamamışsın. Ben öyle bir şey mi dedim? :) Aracın şanzuman bilgileri hakkında bir bilgim yok dişli oranları kaçtır vs. Sadece video da gördüğüm kadarı ile eğim ile birlikte 270 i gördü dedim. Düz yolda 270 göremez, bu araç hayatta 270 göremez, şanzumanı yetmez vs bişi demedim. :) Görür yani neden görmesin? :) Sanki böle honda sadece yokuş aşağı 270 görür demişim gibi davranıyorsunuz. :)

Abi kusura bakma o zaman yazdığın ilk posta takılı kalmışım oyle anlasıyor cunki istersen degistir

MiaMi
04-03-2015, 11:18
+500rpm RevLimit & Speed Limit Remove yeter

Yol olmadıktan sonra gereksiz kanka bakalım bi gelsinde nedir ne değildir çıkar ortaya.Satışından sonra 3 4 aya herşey netleşir.

NakkaSss
04-03-2015, 11:19
Abi kusura bakma o zaman yazdığın ilk posta takılı kalmışım oyle anlasıyor cunki istersen degistir

Yo anlayan anladı zaten sen takılma bence. :) Sıkıntı yok ;)

Berkan
04-03-2015, 11:24

michelin pilot sport cup2 var trophy de

Serhat Y.
04-03-2015, 11:45
güzel paylaşım, emeğine sağlık. youtube üzerinden de çokça paylaşılır bu video.
honda herzamanki gibi düzlük performansında yine bir adım önde fakat turbo motorun avantajıyla bu sefer ara hızlanmalarıda rekabet eder düzeye ulaşmış, viraj kabiliyetleride videoda görüldüğü üzere yol tutuş vs. megane la aynı hemenhemen. 4 sn.lik farkın neredeyse tamamı pistin hızlı noktalarında, 230 kmh.üzerinde geçen noktalardaki avantajıyla yakalmış benim gördüğüm.
megane rs. michelin sport cup2 semi slick lastiklerle, ohlins ekipmanlı amortisör sistemleri vs. ile bu rekoru kırdığını, civic type-r normal cadde tipi lastik fakat cage.li bir şekilde bu rekoru kırdığını düşünürsek official olmasada bir hondacı olarak benim içim çok rahat. bu iş bitmiştir aracın satışa çıkmasından sonra official rekor süresi gelir.

STP
04-03-2015, 11:49
cadde tipiylede official olarak kirar benim hic suphem yok acikcasi... Tutusan etekler goruyorum :)

onursumer
04-03-2015, 11:55
oda slick sayilmaz civicte kullanilan lastik bilinse oda karsilastirmaya yardimci olur

Gerci offical sure gelsinde bi orda ki specler onemli :)

Serhat Y.
04-03-2015, 12:00
slick demedimki. semi slick ile cadde tipi lastiğin farkınıda ayırabiliyorum Onur :) tanıtımda dikkat ettim normal cadde tipi lastik var type-r ın üzerinde continental.

bason
04-03-2015, 12:01
Honda baya kasmış bu rekor mevzusuna F1'e girince reklam yapmak istiyor sanki. Tutuşan etek Honda'nın tarafındaydı sonunda o kadar tantanadan sonra çıkardılar aracı belli ki baya uğraşmışlar. Diğer firmalar bu kadar uğraş vermeden geçerler bence. :) Ancak bu işin uzaması Honda'nın alehine gelişti. Adam gibi çıkıp kırdım süre bu buyrun demeden çok erken reklamını yapmaya başladı. Leon böyle miydi? Ya da Megane için 1 yıl öncesinden tantana yapıldı mı? Abartmak pek kendi alanı da değildir Japon abilerin ama. Neyse bunlar boş zaten gelir Megane kırar, sonra honda yine kırar böyle gider. :D

MiaMi
04-03-2015, 12:22
güzel paylaşım, emeğine sağlık. youtube üzerinden de çokça paylaşılır bu video.
honda herzamanki gibi düzlük performansında yine bir adım önde fakat turbo motorun avantajıyla bu sefer ara hızlanmalarıda rekabet eder düzeye ulaşmış, viraj kabiliyetleride videoda görüldüğü üzere yol tutuş vs. megane la aynı hemenhemen. 4 sn.lik farkın neredeyse tamamı pistin hızlı noktalarında, 230 kmh.üzerinde geçen noktalardaki avantajıyla yakalmış benim gördüğüm.
megane rs. michelin sport cup2 semi slick lastiklerle, ohlins ekipmanlı amortisör sistemleri vs. ile bu rekoru kırdığını, civic type-r normal cadde tipi lastik fakat cage.li bir şekilde bu rekoru kırdığını düşünürsek official olmasada bir hondacı olarak benim içim çok rahat. bu iş bitmiştir aracın satışa çıkmasından sonra official rekor süresi gelir.

Biz zahatızda aşırı tahrik var.

MiaMi
04-03-2015, 12:24
Honda baya kasmış bu rekor mevzusuna F1'e girince reklam yapmak istiyor sanki. Tutuşan etek Honda'nın tarafındaydı sonunda o kadar tantanadan sonra çıkardılar aracı belli ki baya uğraşmışlar. Diğer firmalar bu kadar uğraş vermeden geçerler bence. :) Ancak bu işin uzaması Honda'nın alehine gelişti. Adam gibi çıkıp kırdım süre bu buyrun demeden çok erken reklamını yapmaya başladı. Leon böyle miydi? Ya da Megane için 1 yıl öncesinden tantana yapıldı mı? Abartmak pek kendi alanı da değildir Japon abilerin ama. Neyse bunlar boş zaten gelir Megane kırar, sonra honda yine kırar böyle gider. :D

Honda süreyi kırdığında renault under8 'le çıkmamıştı desem

onursumer
04-03-2015, 12:41
slick demedimki. semi slick ile cadde tipi lastiğin farkınıda ayırabiliyorum Onur :) tanıtımda dikkat ettim normal cadde tipi lastik var type-r ın üzerinde continental.

Alinti yapmayi unutmusum berkana yazarken araya senin mesaj girdiginden farkli anlasilmisim :)

PULAT
04-03-2015, 13:11
sanarsınızki renonun pist rekoru kıramaması reno severler için hayat memat meseleside tutuşan etekler yorumu yapmış bir arkadaşımız :) yahu bu otomobil severlere yarar. Yani rekabetin olması. yemeyin birbirinizi seyredin kapışmalarını eğlenin ne hemen avukatlığa kalktınız yav :D

Tayfun.O
04-03-2015, 13:18
sanarsınızki renonun pist rekoru kıramaması reno severler için hayat memat meseleside tutuşan etekler yorumu yapmış bir arkadaşımız :) yahu bu otomobil severlere yarar. Yani rekabetin olması. yemeyin birbirinizi seyredin kapışmalarını eğlenin ne hemen avukatlığa kalktınız yav :D

Iyi de rekabet ortamı olması icin yapılanın takdir edilmesi gerekir ki diger firmalarda.bu takdiri alabilmek için yarışa dahil olsun sabahtan beri *** atılıyor

PULAT
04-03-2015, 14:50
Iyi de rekabet ortamı olması icin yapılanın takdir edilmesi gerekir ki diger firmalarda.bu takdiri alabilmek için yarışa dahil olsun sabahtan beri *** atılıyor

Anlatamadım sanırım *** atanda övende bizleriz. firma sahiplerinin umrunda değil milletin burda birbirini yemesi. Namus meselesine çeviripte savunmaya ne lüzum var.

stlegal
04-03-2015, 15:02
Beyler rahat olun rli kulaginda :)

Tayfun.O
04-03-2015, 15:12
Anlatamadım sanırım *** atanda övende bizleriz. firma sahiplerinin umrunda değil milletin burda birbirini yemesi. Namus meselesine çeviripte savunmaya ne lüzum var.

Abi merak etme bizi duymazlar ama yapanci forumlarda da çatışan vardir burda çatışmak bilgi alışverişini sağlar biz bu yuzden tartışıyoruz. Aksini dusunen varsa bilmem

yesil
04-03-2015, 15:16
son virajda honda ışınlanıyor :D bir kesip biçme yapmışlar orada.

K.Kaan
04-03-2015, 15:20
son virajda honda ışınlanıyor :D bir kesip biçme yapmışlar orada.

ışınlanma yok nerdeyse aynı pozisyonda 3km yüksek hıza çıkmış oluyor sadece hatalı videoda ki 3km lik bir pay o araçta kolay elde edilebilecek bir ivmelenme...

Bulut Y.
04-03-2015, 15:20
trde kaç tane tropy varda kaç tanesi pist kasıyo rolling kasıyo heycanlanmayın :D

K.Kaan
04-03-2015, 15:23
peki merak ettiğim birşey var ep3 ler fn2 ler sıfır km iken dönemin fiyat ortalamasına göre nerelerdeydi ? yani ortalama olarak şu konuşulan fiyatlar eski kasalardaki fiyatların ortalamasıyla benzer oluyorsa baya bi satacağı kesin..:)

burakgunay
04-03-2015, 15:26
peki merak ettiğim birşey var ep3 ler fn2 ler sıfır km iken dönemin fiyat ortalamasına göre nerelerdeydi ? yani ortalama olarak şu konuşulan fiyatlar eski kasalardaki fiyatların ortalamasıyla benzer oluyorsa baya bi satacağı kesin..:)

ben de bunu merak ediyorum, zamanında vtecler ep3ler fn2ler s2klar ortalamaya göre nasıldı mesela acaba, yaş yetişmediginden bilemiyorum.
s2k zamanında bence pahalıdır, yani şimdiki type r, o zamanki s2k parasına göre ucuz olacaktır diye dusunulebilir mi?

TaGo
04-03-2015, 15:55
Yorumlamak haddimiz kesinlikle olamaz. Ancak videoda bariz gözüken birşey varsa oda megane lı abi çoook daha sakin kullanıyor. Diğer elemanın kask bir o yana bir bu yana agresif bir kullanımı var. Bu kıstas değil tabiki ama sanki megane lı abinin kişisel bir kasma limiti var hala işin içinde.

Birde arada ciddi bir 40 hp fark mevcut. Adamlarda tropy r yada rr die model ile güç denges kursa gene öne geçerler. 8 dk da 4 sn hiçbir fark değil bence.

yiğit
04-03-2015, 16:06
Type r'ın düzlüklerde biraz daha hızlı olduğu bariz belli aradaki farkta burdan kaynaklanıyo zaten gücünün avantajını kullanmış.biri alsında şundan önden çekişte istanbulparkta rakip olsun çekişme olsun :)

Mutlu Değerli
04-03-2015, 17:40
Şöyle bir ayrıntı gözüme çarptı; yaklaşık 200 210la hafif bi viraja girdiklerinde Type-R asfalttan çıkmazken Trophy birazcık dışarı taştı, zaten 2. dakikadan sonra Type-R ince ince ayrılıp önde gitmeye başlıyor

MiaMi
04-03-2015, 17:43
Yola düşen nem bile etki eder aynı gün iki pro pilot çıkıp kapışmadan o *** attı bunun direksiyon çok oynuyor denilemez.

Bu iki arabayı çok deneyecekler zaten bazı yorumlar Megane bazıları Civic diyecek.

B16
04-03-2015, 17:47
Honda'dan düzlük hızından daha çok viraj kabiliyeti beklerdim. Bakalım son kullanıcıya çıkan araba ile nasıl bir süre ve nasıl bir performans gelicek.

MiaMi
04-03-2015, 18:10
Bu nasıl bi bakış açısı anlamadım virajlarda kötümü demek istedin, öyleyse Megane ile aynı dönüyor sadece düzde biraz daha hızlı ve fark burdan geliyor daha ne olsun.

B16
04-03-2015, 18:45
Bu nasıl bi bakış açısı anlamadım virajlarda kötümü demek istedin, öyleyse Megane ile aynı dönüyor sadece düzde biraz daha hızlı ve fark burdan geliyor daha ne olsun.

İşte ben o farkı viraj giriş ve çıkış hız farkından da olsun istedim. Viraj kabiliyeti Renault ile aynı düzlükte işi götürüyor keşke virajda da farkı açabilseydi. Neyse bu protoype son hali nasıl olucak bakalım.

ceyhun737
04-03-2015, 18:56
Bir sorum olacak Roll cage hic mi yol tutusa katkida bulunmaz ? Sadece guvenlik icin mi konur?

ceyhun737
04-03-2015, 18:58
Bir de arkadaslardan bazilari saniyeleri 10 ar 10 ar indiriyor masallah , bu saatten sonra aracin gücleri bu aralikta olursa birkac saniye süreyi indirebilmek buyuk basari olur çunku ciddi basarili ve limitlerde araclar uretiliyor

Tayfun.O
04-03-2015, 19:09
Yorumlamak haddimiz kesinlikle olamaz. Ancak videoda bariz gözüken birşey varsa oda megane lı abi çoook daha sakin kullanıyor. Diğer elemanın kask bir o yana bir bu yana agresif bir kullanımı var. Bu kıstas değil tabiki ama sanki megane lı abinin kişisel bir kasma limiti var hala işin içinde.

Birde arada ciddi bir 40 hp fark mevcut. Adamlarda tropy r yada rr die model ile güç denges kursa gene öne geçerler. 8 dk da 4 sn hiçbir fark değil bence.

Onun nedeni typr da roll cage var arabanin rijitligi artip daha sert oluyor, kafa dogal olarak saga sola gidiyir

volume81
04-03-2015, 19:11
Bir sorum olacak Roll cage hic mi yol tutusa katkida bulunmaz ? Sadece guvenlik icin mi konur?

cage'e bağlı birazda görmek lazım :)

misal böyle bir cage varsa yol tutuşa faydası olur kule gergisi şasi rijitliğine etki ettiği için
http://image.superstreetonline.com/f/features/htup_1010_1994_acura_integra_ls/30559603/htup_1010_07_o+1994_acura_integra_ls+cusco_rollcag e.jpg

eğer böyle bir cage varsa süreyi geri bile düşürür ağırlıkdan dolayı :)
http://www.preludeonline.com/attachments/f67/961d1225049653-roll-cages-cage-kit.jpg

Full stock fabrikadan çıkan araçların sürelerini görmeden yorum yapmak yanlış olur kanaatindeyim

ama hondanın geçde olsa turboya dönmesi ve güçden ziyade yol tutuş için çalışması bu sınıfda büyük çekişme yaratacak

diğer yandan rakiplerde çok güçlü reno zaten kendini bu konuda kanıtlamış bir marka ki tahtın sahibi

bakalım yeni çocuk tahta geçebilecek mi veya sallayabilecek mi ?

16EC813
04-03-2015, 19:14
şimdi taypar en iyi süreyi yaptı mı ? yapmadı mı ? süre tropyde ka ? tayparda kaç ? siz onu söyleyin bana ?
konu çok uzun okuyamadım yaşlılık :D

ercanerol
04-03-2015, 19:17

Rollcage rijitliği artırır ama bu kesinlikle pozitif etkisi olacak anlamına gelmez fakat ihtimali artırır. Ağırlık etkisinide unutmamak gerekiyor bence.

MiaMi
04-03-2015, 19:19
Herşey denge üstüne kurulu teraziyi aştınmı o rijitlik seni nereye atar anlamazsın.

Yigit-Y
04-03-2015, 19:26
Typer olmuş :)

Chn53
04-03-2015, 19:38
indash sökük falan.

typerda teyp opsiyoneldir , arac sahibinin isteğine göre sonradan takılır bayide. sökülen bişey yok yani :)

örnek olarak ep3;
http://civictyper.org/images/ep3interior.jpg

ceyhun737
04-03-2015, 19:48
Tesekkurler bilgilendirme icin, acikcasi
Negatif etkisi olacak sekilde kullandiklarini sanmiyorum ama her turlu basarili bir arac megane rs limitleri cok yukari tasimisti , typer da çok gelisti artik yol tutus ve limitleri yukarida olan bir arac yaptilar bana gore rekoru ne kadar daha asagi çekebilir bilmiyorum ama honda kendini aştı

Dragger
04-03-2015, 19:53
Bu akşam ring döncem forza5te önce megane ile sonra typer speclerinde son kasa civic ile ben de merak ettim :D

B16
04-03-2015, 20:03
Bu akşam ring döncem forza5te önce megane ile sonra typer speclerinde son kasa civic ile ben de merak ettim :D

Hondacısın abi hondacı kal :D

Forza 4 Cup'ta millet Scirocco R alıp gazlarken 2-3 kişi Honda alıp tork fakiri araba ile alayına kafa tuttuk :D

SKSafir
04-03-2015, 20:04
Ellerine sağlık dostum başarılı olmuş video.
Yanlız Typerın videoya biraz daha önem vermesi lazımdı bence

Tayfun.O
04-03-2015, 21:03
şimdi taypar en iyi süreyi yaptı mı ? yapmadı mı ? süre tropyde ka ? tayparda kaç ? siz onu söyleyin bana ?
konu çok uzun okuyamadım yaşlılık :D

Prototip TypeR yaptı 7.50 döndü Tropy 7.54 dönmüştü. Daha prototipi geliştircekler mi geliştirmeden mi vercekler belli değil ama kesin olarak 1 tur videosu daha koyacaklar

16EC813
04-03-2015, 21:22
Prototip TypeR yaptı 7.50 döndü Tropy 7.54 dönmüştü. Daha prototipi geliştircekler mi geliştirmeden mi vercekler belli değil ama kesin olarak 1 tur videosu daha koyacaklar

desene o zaman yeni taypar almak farz oldu bana :D

Low-Rider
04-03-2015, 21:29
typerda teyp opsiyoneldir , arac sahibinin isteğine göre sonradan takılır bayide. sökülen bişey yok yani :)

örnek olarak ep3;
Eskidendi o canım :)

Tayfun.O
04-03-2015, 21:32
desene o zaman yeni taypar almak farz oldu bana :D

Al abi otomobiller bölümüne aç konuyu gözümüz şenlensiz

NakkaSss
04-03-2015, 21:37

örnek olarak ep3;

Ben demiyorum honda kendi diyor. :)

K.Kaan
04-03-2015, 23:30
yalnız trophy r 2 koltukla satılıyosa 1. köprüde van muamelesi yapan trafikçilere rastlayabiliriz :D

Runo
04-03-2015, 23:43
Elinize sağlık güzel video. Typer'da beklenileni karşılamış güzel rekabetler olacak gibi

Berkan
04-03-2015, 23:47
yalnız trophy r 2 koltukla satılıyosa 1. köprüde van muamelesi yapan trafikçilere rastlayabiliriz :D

mini yapılmıyomsa oda yapılmaz :D

Burak Demirci
05-03-2015, 00:08
yazılım egsoz gibi şeylerle asıl typardan 400 cıkarmı asıl merak edilen bu :)

burakgunay
05-03-2015, 08:48
yazılım egsoz gibi şeylerle asıl typardan 400 cıkarmı asıl merak edilen bu :)

Bence çıkar, dandik 1.6 dizellerden 30 hp alınıyor yazılımla. 2.0 turbo vtec makinaya da yazılım + dp gibi şeylerle 400e yakın şeyler verecegini dusunuyorum. Belki üstü bile olabilir.

byspeedman
05-03-2015, 12:15
Megane daha iy basıyor yere ve bence geliştireceklerdir.