PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : opel vectra GT 1993 model sfi mi? yoksa honda accord 2.0 1990 model EX mi?

jdm039
06-03-2015, 19:21
Herkese merhabalar yaa bi araç bakıyorum çok merak ettiğim için bilgi sahibi tecrübeleri olan abilerim kardeşlerime sormak istedim bu iki araç hakkında çok bi bilgim yok konuyu bilmeden yanlış yere açtıysamda ayrıca özür dilerim.. vectra Gt 92-93 sanırım sfi doch motorlu olan araçların parça sıkıntısı varmıdır normal vectra A ile yürür aksamı alt takım aksamı amotisörleri v.s aynımıdır yani sorun yaşarmıyım bulurken piyasadan .. bildiğim kadarıyla accordun bu yaşına rağmen aksarayda yan sanayisi dahi olsa halen iç trim aksam hariç tüm parçalarının sıfırı var bu araçlarda bana cazip gelen sürüş keyfi daha oturaklı olması ve zevkli araçlar olması performansları nasıldır bilemiyorum mutlaka vectranın biraz daha iyidiri diye umuyorum tabii birazda bu araçlardaki tercihim o biraz gaza bastığında gitmesi ve düz boru filtre gibi v.s ufak işlemlerle çok az yürütüp biraz asfaltlara yakın olup coiloverlarla güzel bi görüntü sadece istediklerim bunlar zevkli tecrübe sahibi abilerim arkadaşlarımın fikirleri benim için çok önemli çoğu kişi civic si veya 1.7 dti diyebilir bunlara yönel diye ama piyasa mağlum 16-17-18 çok büyük rakamlar ne kadar güzel araçlar olsada insan kıyamıyor görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar hayırlı günler diliyorum..

jdm039
06-03-2015, 19:25
arkadaşlar birde Toyota corona 2.0 gli apex diye bir araç var onun hakkındada bilgisi olanlar varsa yazabilirler çok mutlu olurum rastgele gördüm onlarda hoş araba ama dediğim gibi parça konusu gidiş durumu bilgisi olanlar yardımcı olursa sevınırım sımdıden ılgınıze cok teşekkür ederım arkadaşlar...

Ultraleggera
06-03-2015, 19:28
Düzgün bi Vectra GT bulursan pişman olmazsın C20XE motor candır. Yürür aksam olarak aynı diğer vectra a lar ile tek sorun düzgününü bulabilmekte.

Met
06-03-2015, 19:32
Kesinlikle vectra a gt sfi. Eskiden vardı bizde, çok keyifli araba. Temizini bulursan üzmez.

136 lık ecotech bakma ama, 156 lık sfi lara bak :)

civelek
06-03-2015, 19:33
Accordun temizine.birkere bin baha baska bir arabaya binmessin vectrayi bilmiyorum

multispace
06-03-2015, 19:34
sfi vectra tavsiye ederim.temizini bulursaniz her yönden ihya eder

dursun81
06-03-2015, 19:45
Sfi vectra hem görünüm hem performan olarak çok güzel bir artır hele birde duman grisi olursa tadından yenmez.

jdm039
06-03-2015, 19:47
ultraleggera , met , civelek , multispace yorumlarınız için çok teşekkür ederim hepinize ayrı ayrı yürür aksamı aynı ise vectra biraz daha cazip geliyor fakat ultraleggera arkadaşımında dediği gibi temizine inşallah denk geliriz civelek arkadaşım sanada katılıyorum hangi hondacı arkadaşımla konuştuysam hepsi senin dedğin gibi söylüyor bi kere kullanırsan ondaki keyifi çoğu arabada bulamassın diyor inşallah birinden birine temizine denk gelirim yorumlarınız için teşekkür ederim..

jdm039
06-03-2015, 19:48
kafama tek takılan vectranın yürür aksamı idi diğer vectra A lar ile aynımı diyedi ki cevabımı ultraleggera cevaplamış zaten içim rahatladı teşekkürler..

jdm039
06-03-2015, 19:50
bu soruları şu yüzden sormuştum daha önce 98 f7r sahibiydim aracımı aldım diğer megane 1 ler ile aynıdır diye aldım fakat amotisör takozlarına kadar farklıydı ve çok zor parçasını bulmuştum çok zorlanmıştım bu yüzden böyle bi konu açtım içim biraz rahatladı doğrusu..

jdm039
06-03-2015, 19:52
dursun81 görüşün için çok teşekkür ederim inşallah nasip olur..

41AF101
06-03-2015, 19:58
Yazdığınız araçlardan vectra gt sfi 93 modelini test etme şansım oldu. Şuanda da mevcut arabam toyota corona 1994 2.0 GLİ .

Performans , görüntü , donanım açısında vectra tartışılmaz bir araba. Fakat özellikle motoruna çok iyi baktırmanız gerekli. Aile arabası olmasına vectra gt sfi kullanıcıları genelde arabaları hırpalıyor. Kim olsa hırpalar zaten bende olsa bende kurcalayıp gazlarım. :) Motora iyi baktırmanız dışında , torpidoda tam orta kısımda çatlak yoksa , şoför koltugu sırt kısmı dışında döşemeleri iyi durumdaysa , kasanın çizgileri modeline göre diri durumdaysa alınır , binilir ve zarar etmeden herzaman satılır.

Toyota coronayı soracak olursanız , Apex olanlarında Sunroof , sis farı , spoiler , çelik jant , 4 kol direksiyon gibi ekstralar var. Düz coronalarda ise klima , elektrikli dikiz aynası , abs , 4 cam elektrikli gibi özellikler var.

Bunun dışında ön arka kol dayama , bardaklık , Gözlük kabı , koltukların altında gizli gözler var. İç hacmi aşırı geniş ve ferah. (Vectra'dan aşırı geniş)

Motoru ve yürüyen aksamı bozmanız çok zor. Kolay kolay arıza vermez. Yakıtı lpgde şehiriçi 25 kuruşu geçmez.

Sormak istediğiniz başka birşey varsa yazın cevaplarım.

Shadow_Dancer
06-03-2015, 20:12
Temiz bakımlı bi Vectra gt bulursanız düşünmeden alın.. Bana göre 90ların en güzel arabalarından birisi

jdm039
06-03-2015, 20:22
41af101 arkadaşım bilgilerin için çok teşekkür ederim yazdıklarını dikkate alıcam gerçektende temizini bulmak zor bu araçların torpidodaki çatlak derken üst kısmında camın altındaki yerden bahsediyorsun herhalde bakmaya gitiiğimde dikkat edicem sölediklerine teşekkür ederim bişey daha coronada parça sorunu cekiyormusun peki üçüncü olarakta gli apex bakıyorum çünki kullanan arkadaşım var çok memnun oda azcık bakma şansı buldum aracına oda full bi araç donanım olarak parçaları yan sanayi olsun ne bilim çıkmacı çıkmacı gezmek istemiyorum o yüzden en kötü ön takımdır kaportadır tampon v.s bulunuyormu sıkıntı çekiyormusun acaba..

jdm039
06-03-2015, 20:23
shadow dancer önerilerinizden dolayı teşekkür ederim..

psy_dreams
06-03-2015, 20:25
95 Vectra A GT kullanıcısı olarak GT tavsiye ederim. Bende aracımı alırken ***** sitedeki ilk olarak yakın çevremdekiler olmak üzere ortalama 45 - 50 aracı araştırdım. SFI diye çok direttim ama temizi denk gelmedi. Sonuç olarak içime sinen bir SFI bulamadım, 6 senedir Ecotec versiyonuna sahibim. Yürüyen vs herşey A kasa ile aynı, yaylar 2 cm daha alçak diye biliyorum. Ecotec versiyonu bile oldukça keyifli, SFI versiyonu daha da keyifli olacaktır. Bakım, yedek parça temini açısından sorun yaşamazsınız. 90' lı senelerin bence en güzel arabalarından. Aklınıza takılan birşeyler olursa seve seve cevaplarım.

jdm039
06-03-2015, 20:29
psy_dreams arkadaşım içimi çok rahatlattın demek parça sorunu çekilmiyor vectra A ile aynı parçalar ultraleggera arkadaşımız da söylemişti A vectra ile yürür aksamları aynı diye kafamdaki soruları aydınlattığınız için çok saolun çok teşekkür ederim hepinize..

41AF101
06-03-2015, 20:32
41af101 arkadaşım bilgilerin için çok teşekkür ederim yazdıklarını dikkate alıcam gerçektende temizini bulmak zor bu araçların torpidodaki çatlak derken üst kısmında camın altındaki yerden bahsediyorsun herhalde bakmaya gitiiğimde dikkat edicem sölediklerine teşekkür ederim bişey daha coronada parça sorunu cekiyormusun peki üçüncü olarakta gli apex bakıyorum çünki kullanan arkadaşım var çok memnun oda azcık bakma şansı buldum aracına oda full bi araç donanım olarak parçaları yan sanayi olsun ne bilim çıkmacı çıkmacı gezmek istemiyorum o yüzden en kötü ön takımdır kaportadır tampon v.s bulunuyormu sıkıntı çekiyormusun acaba..

Rica ederim.
Vectra gt de camın önündeki (ince boydan boya olan parça) hepsinde çatlak. Onu kusur olarak saymıyorum. Ama bazılarında orta kısımdaki kalorifer ızgarasının üstünde çatlak olabiliyor.

Coronanın parçaları gayet uygun ve bulunabiliyor. Motor , ön takım zaten Corona/Carina ve bazıları Avensis ile aynı. Tabiiki her araba gibi 21 yaşında bir araç ufak tefek masraf çıkartabiliyor. Parça fiyatları normal bence. Piyasada sıfırı olmayan tek parçası arka tamponu. Onunda çıkması bolca var. Parça sıkıntısı çekmezsiniz.

Redfish16V
06-03-2015, 20:34
Vectra hele gt candır.Ancak temizi sayılıdır.Parça temini çok üzmem fakat kapı kartları gibi absürt parçalar sizi üzebilir.93-95'in ilk yarısı c20xe sonrası ecotec diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin.Şahsen vectra gt alacak olsam kesinlike sunroofu olanı alırdım.

jdm039
06-03-2015, 20:37
Rica ederim.
Vectra gt de camın önündeki (ince boydan boya olan parça) hepsinde çatlak. Onu kusur olarak saymıyorum. Ama bazılarında orta kısımdaki kalorifer ızgarasının üstünde çatlak olabiliyor.

Coronanın parçaları gayet uygun ve bulunabiliyor. Motor , ön takım zaten Corona/Carina ve bazıları Avensis ile aynı. Tabiiki her araba gibi 21 yaşında bir araç ufak tefek masraf çıkartabiliyor. Parça fiyatları normal bence. Piyasada sıfırı olmayan tek parçası arka tamponu. Onunda çıkması bolca var. Parça sıkıntısı çekmezsiniz.

şundan sordum temiz sfi bulamassam bakıcağım araçlar içinde o yüzden sormak istedim yani ön takım motor carina avensis ile aynı olup parça bulunabiliyorsa kaporta ve karoser çıkmacılardan elde edilebilir çok teşekkür ederim bilgilerin için

taytay
06-03-2015, 20:39
Temiz vectra a gt bulursaniz hemen alin. Keyifli arabadir bende sahip oldum herhangi bir sorun cikarmadi bende hic lpg takilmamisti tavsiyem 156 lik alin tas gibi arabadir.

Ultraleggera
06-03-2015, 21:14
x sitede o kadar satılık vectre gt var 1 tane si işte bu dedirtmedi be :( aslında bitane var adam olur cinsten..

EmreYY
06-03-2015, 21:14
156'lık Kırmızı motor gt Vectra konfor ve surus olarak fazlasıyla tatmin eder.Aynı motor (C20XE) astra gsi'da da kullanıldı.Yazılım powercap lexmaull susturucu gibi seylerle bayağı verim alırsınız.Önü açık bir motor C20LET'e kadar yolu var

Ultraleggera
06-03-2015, 21:23
156'lık Kırmızı motor gt Vectra konfor ve surus olarak fazlasıyla tatmin eder.Aynı motor (C20XE) astra gsi'da da kullanıldı.Yazılım powercap lexmaull susturucu gibi seylerle bayağı verim alırsınız.Önü açık bir motor C20LET'e kadar yolu var

Asıl olarak motor 1988 Senesinde Kadett GSİ de kullanıldı ilk olarak 1992 de Astra GSİ de kullanıldı 1993 Senesindede Vectra GT de kullanıldı. Vectra GT Astra ve Kadett GSİ kadar seri olmasada daha oturaklı bi araç. 3 adet 94 Astra GSİ sahibi oldum uzun seneler kullandık vectra gt hiç kullanmadım ama zevkli bi araç olduğundan eminim Astra GSİ gibi ise eğer bidaha aynı tadı başka araçlarda alamıyabilirsiniz bağımlılık yapar :)

EmreYY
06-03-2015, 21:57
Dediklerinize katılıyorum stock olarak zaten zevkli araçlar biraz da uğraşılınca bambaşka oluyor.Şu ikisi diğerlerine nazaran daha temizler gibi
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-93-model-kirmizi-kusak-orjinal-167968604/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-opel-vectra-gt-188952920/detay

Emre İlbi
06-03-2015, 22:01
Hocam yakıt kaygınız yoksa SFI GT, çünkü LPG tavsiye etmem,

aksi takdirde, corona, accord tavsiye ederim, ikiside güzel araçlardır, temizleri pişman etmez,

son olarak 93 ve 94 modelde SFI GT var ve gri renktir,

temizini bulursanız sorun yaşatmaz, şimdiden hayırlısı olsun

Ultraleggera
06-03-2015, 22:01
Beyaz olan c20xe değil. 93ve94 ler de beyaz yok bitek Gri var. 94 sonrasında beyaz siyah ve gri var.

psy_dreams
07-03-2015, 01:13
Ek olarak beyaz olanın ön farlar orjinal değil, tampon değişmiş sis farları yok. Gri olanda da en çok takıldığım hata, ön tampon boyandıktan sonra sis farlarının arasında bulunan gri çıtanın etrafında olması gereken siyah çerçeve eksik. Bu yaşta arabada o kadar olun demeyin, bence bir iş yapıldıysa tam olmalı. :)

turbo&quattro
07-03-2015, 02:36
Sene 2002... 1995 model vectra A almistim. Ben hayatim boyunca bu kadar sorunlu bir araca daha once hic sahip olmadim. Her gun mutlaka birsey olurdu ve ben sanayiye giderdim. Vectra a lara kotu, sorunludur demek istemiyorum ama su an bedava verseler alipta kapima koymam.

LnchCntrl
07-03-2015, 08:05
Sfı gerçekten çok beğendiğim bi motor. Ama artık temizi yok gibi birşey, ben denk gelmedim. Opelin sıkıntılısıda adamı usta yapar tecrübeyle sabittir.. Japon bak, kafan rahat olsun..

Fatih
07-03-2015, 10:17
Bizde arkadaşa bu 2 araçtan temizini baya bir aradık. GT bulamadık. En sonunda temiz bir CB7 denk geldi ve aldık. Mutlu mesut kullanıyor 1 yıldır.

XSi
07-03-2015, 10:41
Rica ederim.

kapı üstü ve tampon kaplamalarındaki kırmızılı şeritler yok esas..

yetkili servis üzerinden sipariş etmek istedim yok dendi ydışından..

XSi
07-03-2015, 10:43
ecotec motor, vectra B gt egzantriği ile oldukça canlanıyor bu arada :)

41AF101
07-03-2015, 10:49
kapı üstü ve tampon kaplamalarındaki kırmızılı şeritler yok esas..

yetkili servis üzerinden sipariş etmek istedim yok dendi ydışından..

Ben tampon konusunda corona'dan bahsetmiştim yalnız :) Vectranın dış aksamı hakkında bilgim yok.

darkmoon
07-03-2015, 11:00
vectra a gt tabiki.. ama temizini bulman çok zor.. olanda pahalıdır kesin.. çoğunun kupaları yorgun.. neticede o aracı alanlar normal 1.8 yada 2.0 alanlarla aynı zihniyette almadılar..

sıfırdan bir restarasyon ve elden geçiricem 10 bini gözden çıkarırım dersen gözün kapalı vectra a al.. evladiyelik olur sana.. parçadan sıkıntın olmaz vectra a ların parçalarının çoğu ortak uyumludur..

Mutlu Değerli
07-03-2015, 11:39
156lık SFI motorlar gerçekten başarılı...

XSi
07-03-2015, 12:24
Ben tampon konusunda corona'dan bahsetmiştim yalnız :) Vectranın dış aksamı hakkında bilgim yok.

Tekrar okuyunca farkettim bende :)

jdm039
07-03-2015, 18:55
Herkese yaptigi yorumlardan dolayi cok tesekkur ederim kac tane gt ye baktiysam hep tuplu ve yorgun dosemeleri ic trim aksamlari genelde birde icinde konsolda biras tikirti cok geliyor gibi geldi bi kactane corona ve accord bakma imkanim oldu onlar performans olarak mutlaka daha dusuk vectraya gore ama temizleri var ve baktiklarimda ici daha ferah ve genis geldi bana donanim olarakta vectradan kalir yanlari yok sunroof klima bazi accordlarda enteresan gelebilir ama elektrikli koltuk bile vardi ama kilometreler cok korkuttu beni onlardan da o yuzden vazgectim 270.000 kmnin ustundeydeler bakalim artik araiyoruz durmadan insallah biri olur ilginizede goruslerinizden dolayi hepinize tesekkur ederim herkeze tuplu olursa bi arkadasin dedigi gibi accord ve coronadan yanayim bnde gt de tupe karsiyim hayirlisi artik ...

yakuza
07-03-2015, 19:20
accord kesinlikle 91 üstü olmalı, eger perf. daha önem veriyorsan vectra almalısın daha konforlu bi araç istiyorsanda accord almalısın

darkmoon
07-03-2015, 21:07
Herkese yaptigi yorumlardan dolayi cok tesekkur ederim kac tane gt ye baktiysam hep tuplu ve yorgun dosemeleri ic trim aksamlari genelde birde icinde konsolda biras tikirti cok geliyor gibi geldi bi kactane corona ve accord bakma imkanim oldu onlar performans olarak mutlaka daha dusuk vectraya gore ama temizleri var ve baktiklarimda ici daha ferah ve genis geldi bana donanim olarakta vectradan kalir yanlari yok sunroof klima bazi accordlarda enteresan gelebilir ama elektrikli koltuk bile vardi ama kilometreler cok korkuttu beni onlardan da o yuzden vazgectim 270.000 kmnin ustundeydeler bakalim artik araiyoruz durmadan insallah biri olur ilginizede goruslerinizden dolayi hepinize tesekkur ederim herkeze tuplu olursa bi arkadasin dedigi gibi accord ve coronadan yanayim bnde gt de tupe karsiyim hayirlisi artik ...

araba alınma amacı çok farklı.. vectra gt yi o zamanlar bile alan insanlar o aracı normal bir o zamanlar üretilen normal bir vectra 1.8 yada 2.0 zihniyetiyle almadılar.. gazlamak için aldılar ve onların sattığı insanlarda o amaçlı aldı o araçları.. bu zamana kadar temizi oynanmamışıda yorgun olmayanıda haliyle çok çok azdır vectra gt nin..

corona accord carisma maxima premiera almera v.b temizini bulursunuz neticede bu araçlar genelde aileler aile kullanımı için aldılar gazlamak orası burasıyla oynamak için tercih edilebilinir araçlar olmadılar.. gazlayan yada apaçi tayfasınında pek ilgisini çekmedi o yüzden .. haliyle bugünlere kadar gelmiş temizleri vardır o tip araçların 10 bin tl civarlarında rover larada bakın derim 620 820 falan temizleri var.. modelli olur dolu olur en azından airbagleri kliması abs si olur..

Fatih
07-03-2015, 21:57
O yaştaki araçlarda düşük km değilde temizlik arayın.
Km saati pişman etmesin sonra.

jdm039
08-03-2015, 01:30
araba alınma amacı çok farklı.. vectra gt yi o zamanlar bile alan insanlar o aracı normal bir o zamanlar üretilen normal bir vectra 1.8 yada 2.0 zihniyetiyle almadılar.. gazlamak için aldılar ve onların sattığı insanlarda o amaçlı aldı o araçları.. bu zamana kadar temizi oynanmamışıda yorgun olmayanıda haliyle çok çok azdır vectra gt nin..

corona accord carisma maxima premiera almera v.b temizini bulursunuz neticede bu araçlar genelde aileler aile kullanımı için aldılar gazlamak orası burasıyla oynamak için tercih edilebilinir araçlar olmadılar.. gazlayan yada apaçi tayfasınında pek ilgisini çekmedi o yüzden .. haliyle bugünlere kadar gelmiş temizleri vardır o tip araçların 10 bin tl civarlarında rover larada bakın derim 620 820 falan temizleri var.. modelli olur dolu olur en azından airbagleri kliması abs si olur..

Haklisiniz o yuzden zaten arac bulamiyoruz temiz aileden bulmak ise imkansiz gibi bisi o yuzden dediginiz gibi corona accord tarzi bisi bakiyorum artik roverlar parca sikintisi yuzunden pek yaklasmak istemiyorum ama genede gorusunuz icin tesekkurler vectra cok istiyorduk ama olmuycak sanirim hayirlisi artik

jdm039
08-03-2015, 01:32
accord kesinlikle 91 üstü olmalı, eger perf. daha önem veriyorsan vectra almalısın daha konforlu bi araç istiyorsanda accord almalısın

Biras acikcasi performans ariyorum alicagim aracta ama vectra temizini bulmak cok zormus bunu anladim o yuzden mecburen corona veya accord bakicaz artik hayirlisi...

Ultraleggera
08-03-2015, 03:03
Vectra GT için parça sıkıntısı hiç kafanı karıştırmasın Bulgaristana girip çıkıyorsan yada orada bi kanalın varsa hele hiç olmasın kırklarelinde yaşıyormuşsun zaten ama oranın sanayi ustaları o araç için biraz zayıf kalabilir. C20XE de yaptığın en ufak yanlış bi parça seçimi aracını yavaşlatır, bi vtec gibi bi 106 306 gti gibi vidasını sıkayım arabam hızlansın +hp kazanayım kültürü yok o araçta buda aklında bulunsun :)

jdm039
08-03-2015, 04:32
Vectra GT için parça sıkıntısı hiç kafanı karıştırmasın Bulgaristana girip çıkıyorsan yada orada bi kanalın varsa hele hiç olmasın kırklarelinde yaşıyormuşsun zaten ama oranın sanayi ustaları o araç için biraz zayıf kalabilir. C20XE de yaptığın en ufak yanlış bi parça seçimi aracını yavaşlatır, bi vtec gibi bi 106 306 gti gibi vidasını sıkayım arabam hızlansın +hp kazanayım kültürü yok o araçta buda aklında bulunsun :)

Aynen ole burdaki ustalar bunlardan pek anlamazlar daha once honda civic si 'm de olmustu ona 4-1 header 51 duz boru felan v.s yapma sansi elde etmistim biras deger alabilmek adina acaba accordlarda bu mumkunmu acaba headers olayi duz boru yapan oluyorsa civiclerle ayni headers oluyormu oluyorsa deger kazanc aliniyormu azda olsa acaba hep merak etmisimdir yani bi sfi bulamassam temiz hic olmassa sfi kadar accordu yurutemezmiyim dusuncesi aklimda bazen hani accordlar ankara civarinda biraz daha aileler kullandigi icin pek kurcalanmamis ama pek bilgim yok dogrusu

c20let
14-03-2015, 19:58
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-resimdekinin-aynisi-orjinal-deyisensiz-204902799/detay/

Madem konunun uzmanları burada linkteki araç için ne düşünürler ?

bhb
14-03-2015, 20:05
temiz gt yi o paraya baba evladina vermez

Ozan Özer
14-03-2015, 20:13
Favoriler konusunda vardı
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-ilk-sahibinden-hatasiz-opel-vectra-gt-2.0-136-bg-doch-203809737/detay

HardCore
15-03-2015, 00:28
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-sikintisiz-masrafsiz-sfi-156-doch-dostta-gider-193324027/detay
Fena durmuyor diğer ilandakilere göre

HardCore
15-03-2015, 00:30
Hiç temizi yok şu sfi lerin :D

c20let
15-03-2015, 06:38
temiz gt yi o paraya baba evladina vermez

Bence piyasası 12-13 aralığında olmalı bu araçların. Ki o fiyata koyanların aracı da 3-5 gün duruyor en fazla. Şişirilmiş piyasada fiyatı normal bana göre.

Fiyatı değil de araç hakkındaki yorumları alabilir miyim ?

psy_dreams
15-03-2015, 15:14
Bence piyasası 12-13 aralığında olmalı bu araçların. Ki o fiyata koyanların aracı da 3-5 gün duruyor en fazla. Şişirilmiş piyasada fiyatı normal bana göre.

Fiyatı değil de araç hakkındaki yorumları alabilir miyim ?

Bana yorgun gözüktü, sağ önden dokunma izleri hala duruyor, far altı ezik ve kaput açık fotoda boya çatlakları görünüyor. Sağ sinyal değişmiş, muhtemelen far ve panjur da yeni. Biraz makyaja ihtiyacı var.

41AF101
15-03-2015, 16:42
Tekrardan söylüyorum , bence corona alın kafanız rahat olsun. Performans arıyorum demişsiniz coronanın düzleri 126 , apexleri ise 136 hp diye biliyorum. Aile arabası olmasına rağmen size yetecektir. :)

Vuh
17-09-2015, 09:30
95 Vectra A GT kullanıcısı olarak GT tavsiye ederim. Bende aracımı alırken ***** sitedeki ilk olarak yakın çevremdekiler olmak üzere ortalama 45 - 50 aracı araştırdım. SFI diye çok direttim ama temizi denk gelmedi. Sonuç olarak içime sinen bir SFI bulamadım, 6 senedir Ecotec versiyonuna sahibim. Yürüyen vs herşey A kasa ile aynı, yaylar 2 cm daha alçak diye biliyorum. Ecotec versiyonu bile oldukça keyifli, SFI versiyonu daha da keyifli olacaktır. Bakım, yedek parça temini açısından sorun yaşamazsınız. 90' lı senelerin bence en güzel arabalarından. Aklınıza takılan birşeyler olursa seve seve cevaplarım.

Abi ayıp olmazsa ne kadar yaktığını sorabilir miyim ecotec gt'nin?
Bir de neden ecotec yerine sfi öneriliyor? Sfi daha eski ve tahminimce daha çok yakıyor..
Sanayide parça sorunu çok yaşatır mı? Veya parça fiyatları cebimizi deler geçer mi?

vectra-tuner
17-09-2015, 09:48
VECTRA A GT - ASTRA GSI SFI - CALIBRA TURBO hepsinin ön takımı aynı , parça bol... Ama temizini bulmak imkansıza yakın hepsinde Lpg var.
Motor Calibra Turbo C20LET ile piston beyin tesisat şanzuman dışında aynı...