PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bmw e46 330XD

egouard
08-03-2015, 09:04
Arkadaşlar bu motor hakkında bilgisi olan varmıdır ? kendi araçımla üstüne belirli bi miktarda para verip takasa girmeyi düşünüyorum
Motor hakkında bilgisi olan varmıdır. kronik sorunları nelerdir yardımcı olursanız sevinirim.

330XD
KM 212Bin
204 Beygir
Düz Vites
2004 Model

Benim Aracım
Km: 230bin
330D
Otomatik vites
184 Beygir
2002 Model

BerkinG
08-03-2015, 09:33
motoru sizinkinin geliştirilmiş halidir.yani sizinkinden daha sorunsuz denilebilir.2 sene bindim aynı motorlu coupeye saçma müdahaleler yapılmazsa hiçbirşey olmaz.

egouard
08-03-2015, 09:35
motoru sizinkinin geliştirilmiş halidir.yani sizinkinden daha sorunsuz denilebilir.2 sene bindim aynı motorlu coupeye saçma müdahaleler yapılmazsa hiçbirşey olmaz.

valla acıkcası ben cok masraf yaptım kendi aracıma vede artık bıktım suanda herhangi bi sorunu yok fakat aracın ama soguttu arac kendinden

hocam nasıldır 330xd nin gidişi falan memnun kaldınızmı

BerkinG
08-03-2015, 09:52
Dört çekerini bilemem ama benim aracım yazılımla beni tatmin ediyordu ve çok memnundum sorun her araçta çıkıyor.Sizdeyken sorun çıkarıp çıkarmaması sizden önce kullanana bağlı açıkçası.Dört çeker olmasa takas etmek mantıklı geliyor diyeceğim ama 4 çeker tercih meselesi size kalmış yani sizi yanıltmak istemem.

egouard
08-03-2015, 09:59
ne gibi dez avantajları vardır 4 cekerin ? bu arada ben yurt dısında yasıyorum takas etmek ıstedıgim arac bu acıkcaksı kararda veremedim ama cok fazla kar yağışı olan bir yer en buyuk problemi ne olabilir bana 4 cekerin ? fikriniz varmı
Takas yapmak istedigim aracın ilani : http://goo.gl/Cvslg1

BerkinG
08-03-2015, 10:06
Ben türkiye olarak düşündüğüm için öle yazdım türkiyede 4 çekerinin piyasası yavaştır.4 çekerin problemi olacağını sanmıyorum hatta fazla kar yağıyorsa daha iyi bile olabilir.

TurboM3
08-03-2015, 11:41
E46 şase olarak iyi bir şaseye sahip.

Dört çeker sürekli devrede.

Yurt dışında 400.000-500.000 km "sorunsuz" yapan E46 325ix ve 330ix ler var. Dizel motor tecrübem yok.

İkinci el parçası bol ve fiyatları kabul edilebilir.

İyi bir ekspertiz yaptıktan sonra şase/kasa sağlam ise alınacak arabadır.

Dikkat: almadan muhakkak ROTA sokup şase düzgün mü emin olmak lazım. Kasa düzgün olabilir, alttan darbe bulamayabilirsin ama ROTTA KAÇIKLIK yakalama ihtimaliniz vardır.

Özet: rot ayarları güzelse alınacak arabadır.

FaBeRgE
08-03-2015, 11:47
Şahsen ben olsam çok masraf ettiğim ve artık sorunsuz binebileceğim bir aracım varken. Geçmişi belli olmayan ve masraf çıkarmaya meilli bir araç almazdım.

egouard
08-03-2015, 11:51
valla acıkcası hocam saymaya kalksam masrafları baya bi var ama aractan ciddi bi sekilde sogudum. kanım ısınmıyor artık kendi aracıma

Su pompası 5 inci piston piston kolu ara gomlek siboblar 6 tane enjektor ucu 2 tanesine wife mı dıolar ne oyle bişey yaptırdım radyator su hortumu su deposu 2 kere degişti termostat gaz kelebegi yag pompası aklıma gelenler bunlar dahada vardır illa :=)

SEFAKALACAY
08-03-2015, 12:21
Bulgar dan Bmw alirken ozellikle 2 kere dusunulmesi iyice ekspertiz edilmesi lazim tavsiyem budur , Sofia da ekspertiz icin yonlendirebilirim ve bir onceki aracinizda yaptiginiz masraflari bu arac icin yapmiyacaginizin garantisi yok, arac bg plaka degil buyuk ihtimal ithalat gozukuyor , Italya ise yanasmayin derim geneli hurdalik , almanya ise biraz daha ilimli yaklasilabilir

FaBeRgE
08-03-2015, 12:24
valla acıkcası hocam saymaya kalksam masrafları baya bi var ama aractan ciddi bi sekilde sogudum. kanım ısınmıyor artık kendi aracıma

Su pompası 5 inci piston piston kolu ara gomlek siboblar 6 tane enjektor ucu 2 tanesine wife mı dıolar ne oyle bişey yaptırdım radyator su hortumu su deposu 2 kere degişti termostat gaz kelebegi yag pompası aklıma gelenler bunlar dahada vardır illa :=)

Alacağınız araçta daha fazlası da çıkabilir, bunuda düşünün bence.