PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bulgaristana gidip araca parça almak

andromedia
09-03-2015, 18:31
Başlıktan da anlasılacağı üzere koca ülkede bulamadığımız parçalar için bulgaristana gitmek mantıklı mıdır acaba? yani parça fiyatları nasıldır? araç fiyatları gerçekten ucuz ama parça için nasıldır? bu işle ilgilenen yada benim gibi çılgınlık yapıp giden var mı? falan falan

B16
09-03-2015, 18:39
Başlıktan da anlasılacağı üzere koca ülkede bulamadığımız parçalar için bulgaristana gitmek mantıklı mıdır acaba? yani parça fiyatları nasıldır? araç fiyatları gerçekten ucuz ama parça için nasıldır? bu işle ilgilenen yada benim gibi çılgınlık yapıp giden var mı? falan falan

Aradığınız parçayı söylerseniz arkadaşım orada öğrenci, bulabiliceğiniz birşey mi değil mi öğrenmiş olursunuz

rcpsvn
09-03-2015, 18:45
Bg den bir çok parça aldım ama şu an desen alırmısın almam
Oradaki çıkmacılar ikitelli Atatürk oto sanayiyi geçmiş durumda ayrıca 1tl =0.67 lv yada 1euro 1.90 lv oldugunu düşünürsek
oradan parça almak pek mantıklı degil. Direk arabayı al ne alıcaksan al sonra geri sat derim.
Ayrıca alacağın ufak tefek parçalarsa yardımcı olabilirim.

andromedia
09-03-2015, 18:59
komple bır değişim değil açıkcası aradığım. 1992 model celicam var aracı biliyorsanız parça sıkıntısı var tr de. bu yüzden yurtdışı düşünüom. ne lazım derseniz komple stoplar, ön karbon panjur parçaları, salıncaklari bunlar önemli olanlar bunun dışında ön cam, sisler, gt4 kaputu arıyorum bulabilirsem :D , klima kontrol ünitesi, göstergeler. aklımdakiler su anda bunlar

Mr.K
09-03-2015, 19:06
Aracin yurur vaziyetteyse atla git tanidigin var ise şayet.

rcpsvn
09-03-2015, 19:24
Senin direk araba alman lazım bence bi kaç tane araç satan site var onlardan bakabilirsin.
Tr den bg ye sadece parça için gitmen çok maliyetli olur sigorta, pasaport, vize yakıt
Bg den tanıdıgın varsa güvenebilecegin arabayı aldır buraya getir daha uygun olur sana. Zaten tanıdıgın kimse yoksa unut gitsin sat o arbayı :D

andromedia
09-03-2015, 19:25
yurur vazıyette. bulgar gocmenıyımde ustelıkte bızım bag kalmadı ama tanıdıklar var hala. ben ozellıkle forumda bulgarıstanda yasayan varmı orada bana yardımcı olabılecek bırı dıye yazdım ama her turlu yardıma acıgım :D

darkmoon
09-03-2015, 19:58
amerikan aracın varsa bulgaristan hala avantajlı bunun dışında alman araçlarında japon araçlarında yukarda arkadaş yazmış adamlarında gözü açılmış artık türkiye fiyatlarında hatta pahalıya satanlar bile var..

SEFAKALACAY
09-03-2015, 20:02
Yazdığın parçalara ben bir bakayım duruma göre bulduklarımı atarım sana , parça listen geniş olduğundan gelip almak mantıklı bana göre hele ki vize ve dil problemi yaşamıcaksan , Ekont kargo ile tüm parçaları bir arada toplarsın incelersin hoşuna gidenin parasını öder teslim alırsın

SEFAKALACAY
09-03-2015, 20:12
http://olx.bg/toyota-celica-toyota-selika-na-chasti-i69254526

http://olx.bg/toyota-celica-2-0-16v-175hp-na-chasti-i58708874

http://olx.bg/na-chasti-toyota-celica-prodava-se-samo-na-chasti-i58390658

Bunlar tamamen parça olarak satılık araçlar , en son ki ilanda ücretsiz kargo ve 14 gün parça garantisi de veriyor , orjinal parçalarını bu şekilde temin edebilirsin arayıp fiyat sormalısın tek tek , gt4 kaput konusunda da denk gelmen lazım araman lazım

andromedia
09-03-2015, 20:18
http://olx.bg/toyota-celica-toyota-selika-na-chasti-i69254526

http://olx.bg/toyota-celica-2-0-16v-175hp-na-chasti-i58708874

http://olx.bg/na-chasti-toyota-celica-prodava-se-samo-na-chasti-i58390658

Bunlar tamamen parça olarak satılık araçlar , en son ki ilanda ücretsiz kargo ve 14 gün parça garantisi de veriyor , orjinal parçalarını bu şekilde temin edebilirsin arayıp fiyat sormalısın tek tek , gt4 kaput konusunda da denk gelmen lazım araman lazım

pekı son ılandakı ucretsız kargo uluslararası mı yoksa bg ıcı mı??

SEFAKALACAY
09-03-2015, 20:30
pekı son ılandakı ucretsız kargo uluslararası mı yoksa bg ıcı mı??

Sadece BG içi

BurakOzdemir
10-03-2015, 08:59
VİZE-sigorta 400-500e patlar git komple yenile gel benceee yakıtı hesaba katma orada ucuz gezmiş olursun

vtecburhan
10-03-2015, 10:21
valla bulgarıstanla aramızda 20 km bile yok biz bile buişe girişmiyoruz herşey görüldügü gibi degil hele oraya arabayla gidip doldurup gelmek :)

clioGT
10-03-2015, 10:27
doldurup gelmek değil de, farzedelim ben burdan gezmeye gittim bulgara, orda da arabanın şansa dağıldı içi filan, parçacıdan çıkmacıdan yeniler temizler kırık çıkık eksik gediği dönerim değil mi?

merak ettiğim, değer mi? vize ve yol masrafı hariç tutuyorum, parça fiyatları olarak sorum.

BurakOzdemir
10-03-2015, 11:02
arabanın üstüne takar gelirsin kim ne dicek

bagaja doldurursan sınırdan geçerken ateşlersin birazcık

clioGT
10-03-2015, 11:03
yok takarsın da, değecek kadar uygun mu fiyatlar onu merak ediyorum asıl:)

BurakOzdemir
10-03-2015, 11:07
mobile.bg diye bi site var oradan bakabilirsin araç fiyatlarına

darkmoon
10-03-2015, 11:11
2005 yılında 97 model cl500 için arka tampon sol arka stop arka bagaj kaputu almak için bulgardan fiyat aldık dört beş farklı parçacıdan hemde çıkma fiyatlar.. o sıra çıkma arka bagaj kaputu türkiyede satan vardı.. bulgarda istenilen fiyat tr dekinden daha fazlaydı..

SiMaO
10-03-2015, 14:03
Bulgaristandakilerde çakal olmuş İkitelli ye gidip Yarısı bulgar plaka hepsi buralarda parça işi yapıyolar

andromedia
10-03-2015, 14:06
valla bulgar sitelerine bakarsanız oradan anlasılıyor aslında. kendi aracım ıcın turkıyeye yada ebaya gore ucuz baya ama sağlam yenileme lazım. parça bulunur ama işçilik noktası önemli nokta. benim işçiliik bir işim yok daha çok kozmatik nedenlerden gitmek istiyorum.

road runner
10-03-2015, 14:29
Gezinirken gördüm işine yarayabilir.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-kelepir-celica-203708920/detay

levent
10-03-2015, 14:41
Yürür aksam parçaları için Carina, Corona uyar. Daha önce de söylemiştim sanırım :)

andromedia
10-03-2015, 17:48
Yürür aksam parçaları için Carina, Corona uyar. Daha önce de söylemiştim sanırım :)

levent haklısın ama internetten parça kodlarını arastırdım aynı parça kodlu yok :/ acaba diyorum markadan markaya mı farkediyor ??

andromedia
10-03-2015, 17:49
Gezinirken gördüm işine yarayabilir.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-kelepir-celica-203708920/detay

konustum hocam da tam anlasamadık olmadı birdaha konusucam

levent
10-03-2015, 18:32
levent haklısın ama internetten parça kodlarını arastırdım aynı parça kodlu yok :/ acaba diyorum markadan markaya mı farkediyor ??

oem parça kodları 10 hanedir Toyota'da, ilk 5 karakter aynı ise birbirleri içerisinde kullanılabilir anlamına gelir. :)

andromedia
10-03-2015, 19:37
oem parça kodları 10 hanedir Toyota'da, ilk 5 karakter aynı ise birbirleri içerisinde kullanılabilir anlamına gelir. :)

ciddi misin ozmn dediğin gibi uyuyor o zaman carina t19 un :D test ettim onayladım :D

keremdemir
28-11-2016, 13:40
Arkadaşlar merhaba,
Bulgaristandan aracıma parça almak istiyorum gitmeden önce nerededir nereye gitmem lazım gibi bir konuda orada yaşayan tecrübesi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum. Arabam honda civic model yılı biraz eski ve Türkiyede yok 82 model. bilen gören duyan varsa iletişime geçmek isterim.
Selamlar...

brs852
28-11-2016, 14:58
Bende yunanistandan parça almak istiyorum mazdalar oralarda yaygın mümkün mü acaba böyle bir şey ?

EREN34
28-11-2016, 16:20
Parça getirmeyi düşünenler. Öyle gidip alayım, bagaja atıp getireyim derseniz parçanızın seyahati gümrük kapısında biter.

Tek yol, aracınız ile gidip, gereken parçaları alıp araç üstüne takıp gelmenizdir. Bulgar vatandaşı harici araç satın alınamıyor. Ya hurdacıları gezeceksiniz yada güvendiğiniz biri adına araç alıp, eksikleri tamamlayıp aracı tekrar satacaksınız.

Parça ihtiyacınız çok ve eskisi aracınızda varsa en mantıklısı araç alıp satmaktır. Hurdacılarda işe uyanmış durumda. Tahmin ettiğiniz kadar ucuz yollu halledemezsiniz.

Year One
29-11-2016, 05:17
japon araca kolay kolay parça bulamazsınız. Leva şu an 1,82 TL fiyatlar aşırı yüksek belkide buradan bulacağınız parçadan da pahalıya gelir. far bile geçmez kapıkuleden. anca araç ile gideceksiniz. oda pasaport vize sigorta yakıt derken 1000 tl yi bulur. yabancıya araç satışı yasak

dragon
29-11-2016, 07:34
Bulgaristan veya başka bir ülkeden parça getirmeyin! Ben Kadett için ülkemde TAMPON bulamadım, kimse de bulamaz zaten. Almanya'da bir arkadaşım aldı. DHL ile bana yollamak istedi, kargosu 1.200 ( binikiyüz ) EURO gibi bir şey çıktı. Bir abimiz Tır'la getirdi sağolsun. Bunu forumda yazınca, çok zengin ve vatansever! bazı arkadaşlar beni kaçakçı ve suçu öven adam ilan ettiler :)

Diyadin
29-11-2016, 07:57
Bulgar Gürcü işine boşuna heves etmeyin iki tarafta da tanıdık vs yoksa bir iki parça için TRden daha çok masrafınız olur.

Örnek çok kötü durumda bir aracınız var eliniz bu işlere yatkınsa takım taklavatı bagaja atar gidersiniz.

Orada arabanızın aynısının temizini bulursanız, döşeme plastik aksam far stop tampon ne varsa yenilersiniz bulduğunuz araba aynı renkse kapı bagaj kaput vs yenilenir.

Motor ve şase numarası değişmediği sürece yaptığınız iş legaldir. Önemli olan oradaki kurban edilecek arabayı ucuz almanız ve sök tak işlerinden anlamanız.

Mutlaka tanıdığınız olmalı telefonda vs ilk defa görüşeceğiniz adamla iş yaparsanız parayı elinizden alır geri gönderirler :D

ertantamer
29-11-2016, 07:58
Gürcistanıda düşünün araç yürür durumdaysa. Yakın çevremden 330ci için komple koltuk trim vs değiştirdi. M3 tampon csl bagaj felan taktırıp türkiyeye geldi

GokhanRS
29-11-2016, 08:31
Geçen ay arkadaşım sağlam audisi ile trye giderken arabayı komple trimlerini söktüler sağlam aracı mundar ettiler. Bulgarca biliyorsanız gidin bence

tremx
29-11-2016, 08:51
suan tl cok deger kaybetti.100 tl bozdugunuzda 48 leva gibi bir para gecer elinize.100 levalik bir parca size 200 tl ye gelir kargosu haric.butun arasstirma ve hazirliklari turkiyede yapip (alacaginiz arac veya buldugunuz parcaciyin adresi vs gibi) buraya geldiginizde nokta atisi yapmaniz lazim.yoksa hurda hurda gezipte parca bulmaniz imkansiz gibi bisey.

keremdemir
29-11-2016, 09:41
Arkadaşlar aracın hiç parçası yokki Türkiyede kapıları lazım bana ama kapı yok :)
Orada baktığım aracın fiyatı 500 leva ben burda 2 kapı yaptırsam 2.000-3.000 tl gibi rakamlara geliyor. arabayla gidip daha birçok parçayı üzerine takıp getirmek istiyorum.
Türkiyede olsa hiç sorun değil ama olmayınca gitmekten başka çare yok.

GokhanRS
29-11-2016, 10:05
Arkadaşlar aracın hiç parçası yokki Türkiyede kapıları lazım bana ama kapı yok :)
Orada baktığım aracın fiyatı 500 leva ben burda 2 kapı yaptırsam 2.000-3.000 tl gibi rakamlara geliyor. arabayla gidip daha birçok parçayı üzerine takıp getirmek istiyorum.

dediğin şekilde orada usta bulabilirsen mantıklı tabi ki.

tremx
29-11-2016, 10:11

o zaman hic dusunmeyin vatandasliginiz varsa yaptirin arac sigortanizi basin gelin, yoksa alin bir turistik vize gelin burda yardimci olmaya calisiriz yol, iz, dil konusunda..

SinanAdalı
29-11-2016, 10:20
bencede gidip orda sökülüp takılabilen ne kadar parçası varsa yaptırmak mantıklı. Öyle süper bi işçilik değil maksat buraya gelene kadar üstünde dursun. Kendi ustana burda götürüp işi tekrar kontrol ettirip bi elden geçirebilirsin. Benim bile kafama yattı gezmek için gitmeyi düşünüyordum şimdi acaba mk6 golf'e ait ne yaptırabilirim iç dış aksam diye bakıyorum :D

suprolla
29-11-2016, 10:53
geçen hafta gittik babamla. öncelikle bulgarca bilmek şart hem anlaşamazsınız hem kazık yersiniz. istediğiniz aracın internetteki haline güvenmeyin resimler çok eski oluyor. begendiğiniz arac nerde onada bakın,biz sofyadaki araçlara baktık ama uzak olduğu için gidemedik. ikimizinde pasaportu vardı o masrafımızı çıktığımızda bile 1000 lira para harcadık yakıt sigorta vignetsa yeme içme vs. dereköyden çıktık kaputu bile açıp baktılar. hatta burda marş motorunun parçalarını değiştirmiştik çıkanlar arabanın içinde kalmış onu bile sordular iki saat. en iyi y

suprolla
29-11-2016, 10:54
en iyi yol aracı oraya götürmek. (edit bulamadım)

keremdemir
30-11-2016, 06:25
Arabayı topluyorum arkadaşlar, parçaların mükemmel temizlikte olmasını beklemiorum benim aracımdakinden iyi olacağı kesin :)
Paslı az çürüklü bile kabul edilebilecek durumdayım şuan, tremx arkadaşım ilgin için saol, ben daha çıkmadı fakat tanıdık bulgaristanda ikamet eden eş dost akraba bulmaya çalışıyorum, ilk etapda aracı bulursam enazından alsınlar ve kış bittikten sonra geldiğimde aracı aramak zorunda kalmıyim vakit kaybı olmasın diye bir arayışım var. birde bu araçdan varmı nerelerde satılır? modeli eski diye internet sitelerinde çıkmıyor pek.
Bu araç için niye uğraşıyorsun arkadaşım delimisin sen değmez yaptıklarına bu paralara diyen okadar çok insan oluyorki bana, buradan böyle birşey duymamak için manevi değeri olduğunu belirteyim. yoksa harcanılan paralara değecek birşey değil haklısınız. 2,5 yıldır parça temin etmek için kargo getirmediğim ülke kalmadı, ama getirilemecek şeylerinde olduğu bölüme gelmiş oldum, tek ve son çare olarak bu ihtimal kaldı.