PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Polo 2012 6r ampul patlak uyarısını söndürme

driver_can
10-03-2015, 22:50
Cumartesiden beri kafa patlatıyorum.Aracıma amerikan park bağlattım onla ilgili bi sıkıntı yok çok şükür.Parklar yansın istemiyorum oyüzden ampulleri söktüm.Ampul uyarısı veriyor.Bu nasıl sönecek?Ampulleri siyaha boyadım ısıya dayanamadı.Led taktım bi tane ledi yanık bırakıp soba bandıyla sardım ozamanda yuvaya zor sığıyor üzerindeki bant sıyrılıyor.Takmasam gözüme takılıyor.Fikirlerinizi rica ediyorum.Beklesem söner mi?

Not:Kaput içinde herhangi bi yerde ampulleri yanık sabitleyip bırakmak istemiyorum.

cdaydin
10-03-2015, 23:12
Bende 2015 polo var amerikan park yapip parklari iptal ettim ilk gun ariza isigi yandi ikimci gun sondu ve hicbirsekilde yanmiyor...

driver_can
10-03-2015, 23:27
Ya bende sormuştum hatta sana nasıl yaptın diye aracı uzun süre kullanmadım kaç gündür yarın kullanacağım bakalım söktüm parkları bakalım sönecek mi durduğu yerde açıp kapıyorum yada çalıştırıyorum bikaç gündür uyarı veriyor.

cdaydin
10-03-2015, 23:29
Galiba benim olay normal degil ikinci gün kesildi ve daha arıza ısıgı yakmıyor sasırtıcı :D

Le10ur
10-03-2015, 23:32
park ampullerı yerıne devreyı tamamlayıcı dırenc baglasan sorun olmaz dusuncesındeyım

driver_can
10-03-2015, 23:42
O da ısınır bi yere sabitlemek lazım ısınınca sıkıntı yaratabilir dedi
Elektrikçi

aTaBeY
11-03-2015, 11:37
Valla bende 2012 aveo vardı amerikan park yaptık sinyallere daha sonra park sırıtıyor diye ampullerini söktüm aynı sorun oldu sürekli arıza kodu vermeye başladı. Elektrikcim ampulleri tekrar taktı motor içinde güvenli bir kısma onu kablosundan bantlayarak sallandırdı gayette oldu 1 sene bindim uzun yol gaziantep-alanya açık gittim hiçbiryeri eritmedi ki park ampulunun ısısından birşey olacağınıda sanmıyorum düzgün biryere sabitlenirse. Bence ampulleri takıp boşta güzel bir yere sallandırın gitsin.

Berat
11-03-2015, 11:46
Bizdede 6r polo var ve amerikan parktan dolayı bendede aynı ışık yanıyor ama hiç takmıyorum :)

Mehmetmert
11-03-2015, 12:27
Turuncu park ampulu takin herkes rahata ersin bence

driver_can
11-03-2015, 23:21
Herkesin rahata erceği bişey yok forumda fikir oaylaşımında bulunuyoruz.Çift kat makaron geçirip ısıttım farın içine koydum ısınma falan olmadı lambada söndü arkadaşlara fikir olabilir.Ampul olarakta can buslu led kullandım lamba kadar ısınmaması için.

Sert@ç
11-03-2015, 23:45
Vagcomdan istediğiniz ışıkları söndürebiliyosunuz
Ama bu seferde park konumunda bile asla yanmaz veya farlar açıkken anahtarı çektiniz çıktınız yine yanmaz

tuzemen
12-03-2015, 07:39
bunun bir çözümü yok sanırım ampülleri kaput içine sallandırmaktan başka. aynı problemi bende punto da yaşıyorum. lanet olası bir arıza lambası yakma huyu var :D :D

fuatozturk
26-03-2015, 16:49
Cumartesiden beri kafa patlatıyorum.Aracıma amerikan park bağlattım onla ilgili bi sıkıntı yok çok şükür.Parklar yansın istemiyorum oyüzden ampulleri söktüm.Ampul uyarısı veriyor.Bu nasıl sönecek?Ampulleri siyaha boyadım ısıya dayanamadı.Led taktım bi tane ledi yanık bırakıp soba bandıyla sardım ozamanda yuvaya zor sığıyor üzerindeki bant sıyrılıyor.Takmasam gözüme takılıyor.Fikirlerinizi rica ediyorum.Beklesem söner mi?

Not:Kaput içinde herhangi bi yerde ampulleri yanık sabitleyip bırakmak istemiyorum.

Amerikanparklambası için çekilen kablo tesisatını iptal ettirmeyi denersen çözüme ulaşırsın diye düşünüyorum.. :)

İbrahim33
26-03-2015, 20:11
yanıltıcı duyla hallediyor elektrikçiler.