PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ayak bileği çıtlamasıı :)

oguzhan999
20-03-2015, 13:01
Arkadaşlar belki aramızda yaşayan vardır diye umut ediyorum , tek kullandığım forumda burası olduğu için buraya yazmak istedim , bi ay önce ayak bileğim burkuldu 2 hafta gibi bi süre sıkıntısını çektim çok şükür şuan iyi gibi fakat , ilk zamanlar pek dikkat etmiyordum ama yürürken bileğimden her adımda , çıtlama sesi geliyor öyle böyle değil bu işyerindekilerinde yürürken rahatlıkla yürürken duyabileceği şekilde diyim :)) , internetten araştırdım fakat pek kabul görecek birşey yazmıyor , doktora gidicem önümüzdeki hafta ama acaba bu durumu yaşayan varmı :) ,aramızda veya öneri tedavi vs .

63owen63
20-03-2015, 13:09
Hangi kemik çatladı ? Benim aralık ayında tam bilegin dışında kalan o sivrilen topuzlanan kemik çatladı,fibula kemigi,

http://www.eortopedi.com/images/2013119133723573.png

1 ay amerikan alçıda kaldı,hala yerinde biraz şişlik var, bilek esneten hareketlerde orayı hala hissediyorum, güven vermiyor çok.

Sana da tavsiyem hiç beklemeden iyi bir doktora görünmen, önemsiz uzuv organ yok ama ayak çok önemli.

Böyle bir konu görmüştüm, ama bir umutla buldum, sonuçlanmamış..

http://forum.donanimhaber.com/m_75762431/tm.htm

wolkanku
20-03-2015, 13:12
Arkadaşlar belki aramızda yaşayan vardır diye umut ediyorum , tek kullandığım forumda burası olduğu için buraya yazmak istedim , bi ay önce ayak bileğim burkuldu 2 hafta gibi bi süre sıkıntısını çektim çok şükür şuan iyi gibi fakat , ilk zamanlar pek dikkat etmiyordum ama yürürken bileğimden her adımda , çıtlama sesi geliyor öyle böyle değil bu işyerindekilerinde yürürken rahatlıkla yürürken duyabileceği şekilde diyim :)) , internetten araştırdım fakat pek kabul görecek birşey yazmıyor , doktora gidicem önümüzdeki hafta ama acaba bu durumu yaşayan varmı :) ,aramızda veya öneri tedavi vs .

yahu birebir aynı sorun.
bir uykudan kalktım tuvalete gitmek için, yere düz bastığıma eminim ama tabanımdan bileğe doğru , çok kötü burkmuşum gibi bir ağrı girdi. belki de burktum o an.. yatağa geri zıpladım. tam 1 ay sürdü kendini toplaması, ama şimdi parmak çıtlaması gibi çıtlamalar var.
yaşlıların kullandığı glucosamine msm kullandım, pek bir faydası olmadı...çocukluğumdan beri olan diz çıtlamalarını giderdi sadece, bilek hala aynı :)
bakalım forumda bu problemi yaşayan varsa çözüme kavuşur belki :)

free-hifi
20-03-2015, 13:15
Ben lise 2 de yaşadım onu arkadaş bileğime bir geçirdi arada kalan top yüzünden benim bilek şişti öğretmenler hastaneye götürmedi 2 gün üstüne bastım geçer diye iş işten geçti ömür boyu çekeceğim kireçlenince ameliyat olacak artık şu an koşarken halı saha maçı yaparken hep ağrıyor seninde büyümeden git Eniştem var öneririm hemde hemşerin :D

Dr. Emsal Cüre

http://saygihastanesi.com.tr/doktorlar.asp?ID=8

mert_can 41
20-03-2015, 13:45
Bende de var aynı sorun ayak baş parmağımda özellikle çok fazla var çok sinir bozucu

free-hifi
20-03-2015, 13:47
Ben sol ayak bileğimi de askerde kelebek atlarken burkmuştum lisede tecrübeli olduğum için şişti hiç basmadan askeri hastaneye gittik alçıya alındı 20 gün de yat izni aldım Allah a şükür bir sorunum yok sol ayağımda, ama sağ ayak gitti :( kütür kütür ediyor valla

krscan
20-03-2015, 14:10
Aynı sorun bende de var. Şirkette yürürken çıt çıt ses geliyor. Yalnız daha once burkma veya kırılma gibi birsey olmadı benim ayakta :)

Vlkn-fb
20-03-2015, 14:10
:D:D video yükleme zamanım olsa yükliycem yaklasık olarak belki 4 senedir belki 5 senedir vardır bendede sağ ayak bileğimde bazen hatunun korkutmak için sessizce yaklasayım derken hep yakalanıyorum çıtlama yüzünden çoçuk uyusa valla uyanır o derece sesli bide bende şimdi merak ettim hadi bakalım kim ne dicek :D

Vlkn-fb
20-03-2015, 14:17
Benim ayakta bu kesici yaparken:D:D

https://www.youtube.com/watch?v=q7_E_s_f5ro

oguzhan999
20-03-2015, 14:29
az şirketin doktoruna gittim adam çıtlatmamaya çalış dedi :)) , sanki elimdede çok sinir bozucu bi durum :D

Onamdar
20-03-2015, 14:31
WD40 sık keser sesi :D

Şaka bi yana uzunca bi süre kalecilik yaptım aynı sorun 2 el bileğimde var benimde dairesel olarak bileğimi çevirdiğimde katır kutur sesler geliyo doktor önemsiz bişey dedi şimdilik ama ilerliyen yaşlarda pro

Onamdar
20-03-2015, 14:31
problem olabilir yazıcaktım erken yollamışım

hakotech
20-03-2015, 14:50
Gecmiş olsun hepinize arkadaşlar,benimde diz kapağımda fena cıtlama var,gelin biz bunu değerlendirip çıtlama korosu kurup çıt çıt çetene şarkısını çalıp paranın amk'lım ??

Jackie
20-03-2015, 14:51
WD40 sık keser sesi :D

Şaka bi yana uzunca bi süre kalecilik yaptım aynı sorun 2 el bileğimde var benimde dairesel olarak bileğimi çevirdiğimde katır kutur sesler geliyo doktor önemsiz bişey dedi şimdilik ama ilerliyen yaşlarda pro

Valla benim de ayak bileklerimde aynı sorun var.. Futboldan kalma diye tahmin ediyorum ben de.

mmustu
20-03-2015, 14:54
kendimi bildim bileli 2 ayak bileğimde de ama en fazla sağ tarafta bu çıtlama olayı var. oturduğum yerde 30 saniye ara ile defalarca bileğimi oynatarak çıtlatabilirim :)

Tayfun.O
20-03-2015, 14:55
Benim ayakta değilde çenemde oluyor yemek yerken :) Yumruk falan da yemedim

Jackie
20-03-2015, 14:56
Çıtlamıyorsa yürümüyordur ???

sinansimbil
20-03-2015, 15:09
bende kendi kendime derdimki bi tekl bendemi böyle garip şeyler var meğersen baya varmış bende kendimi bildim bileli çıtlar bileğim ama hiç sorun falan yaşamadım ne düştüm ne burktum valla garip işlerrr... :) :)

PROMINENT
20-03-2015, 15:09
el ve ayak bileklerim sürekli çıtlar.. ileride sorun olur mu acaba _?

Tayfun.O
20-03-2015, 15:16
https://www.youtube.com/watch?v=_RzqPJkbvvo

Aklıma bu geldi nedense :)

kangomania
20-03-2015, 15:19
Bende de var aynı sorun, çıt çıt geziyorum :) senin geldiğini anlıyoruz diyorlar :) sakatlanma gibi bir durum olmadı öncesinde.

KÖROĞLU
20-03-2015, 15:20
Makara olsun diye yazmıyorum t.ş. sarmasın kimse,

Buna benzer bir durumu yaşıyorum, herhangi bir burkulma kırık çıkık yaşamadım.

aralıksız iki bileğimi de 15 - 20 defa çıtlatabiliyorum, yürüme koşmamda hiçbir bozukluk yok, ağrı vs de yok.

Sadece çıkan ses rahatsız edici, dr'a göründüm sorun yok dedi.

Jackie
20-03-2015, 15:25
Makara olsun diye yazmıyorum t.ş. sarmasın kimse,

Buna benzer bir durumu yaşıyorum, herhangi bir burkulma kırık çıkık yaşamadım.

aralıksız iki bileğimi de 15 - 20 defa çıtlatabiliyorum, yürüme koşmamda hiçbir bozukluk yok, ağrı vs de yok.

Sadece çıkan ses rahatsız edici, dr'a göründüm sorun yok dedi.

Problem hepimizde aynı sanırım :) Konuyu okurken bile çıtlatıyorum bilekleri. Doktor'da sorun yok dediyse ne olucak bilemedim. Glucosamine de kesmemişti beni...

mrtysn
20-03-2015, 16:27
Ben ligde oynarken sakatladim, yan basarak indim baya baya kikirdagi kirdim dedim ama kirilmamis Dis yan bag kopmasiymis :) Alcida kaldi bi donem fizik tedavi falan derken toparladik eskisine gore cok sukur. Oncesinde cok fazla olmuyodu o catirdama ama sakatlik gecirdikten sonra ara sira baya baya catir cutur ediyo duyuyoruz arkadaslar ailem falan yururken ayagimi oynatirken, alistim artik :)

Jackie
20-03-2015, 16:42
Geceleri sinsi sinsi kimseye yanaşamıyorum .

Tayfun.O
20-03-2015, 16:46
Geceleri sinsi sinsi kimseye yanaşamıyorum .

Çok mu lazım abe :)

Jackie
20-03-2015, 16:49
Çok mu lazım abe :)

E tabi lazım oluyo bazen :D

ibozum
20-03-2015, 17:35
+1 beni de yazın..
Ayak bileğimbir kaç ay önce incindi.. O gün bugündür çıtlatmaya devam :)

onur_S
20-03-2015, 18:22
Soguk motora basmak gibi bisey heralde gun icinde isininca bisey yok gece tuvalete kalkinca bazen her adimda citliyor, hicbi sikinti yasamadim

ACYV
20-03-2015, 18:36
sol dirseğimde ve omzumda aynısı 20 senedir var, doktorlar sorun yok dedi ama ses bazen aşırı rahatsız ediyor.

wolrath
20-03-2015, 18:38
basta sadece ayak bılegım ve parmaklarımdı. sonra cenem cıtlamaya basladı yemek yerken. gecen seneden berı omuzlarım da cıtlıyor one dogru daıresel hareket yapınca. kırılıp gıtcem xq :D

saka bır yana bu cıtlamalar ılerıde kıreclenme yapıyor dıyorlar ne derece dogru bılmıyore.

erdalss
20-03-2015, 18:47
Benim ayakta değilde çenemde oluyor yemek yerken :) Yumruk falan da yemedim

benimde çenemde sorun var ama hala doktor gitmedim.yemek yerken esnerken yada istediğim zaman ağzımı açtığımda çatlıyor. bazen yana oynatıp açıyorum falan.

İbrahim33
20-03-2015, 19:04
benimde sağa ayak bileğim çok çıtlıyor. her akşam eve gelip uzandığımda çıtlatırım. 2.posttaki resime bakacak olursam cubouid çıtlıyor bende :D

edemirbas
20-03-2015, 19:12
Bisikletle sağlam bir kaza geçirdim yazın, o günden beri sol omzum katır kutur ediyor dairesel hareket ettirdiğim zaman :D Ara sıra sızlıyor ama bi sıkıntı yok şu anlık. Acildeki doktor da röntgende birşey göremedi. Sadece kasları zedelemişim ( 2 hafta ellerimi omuz seviyesinden yukarı kaldıramadım, sağ kola da tetanoz yaptılar, 2 hafta sırtımı kaşıyamadım :D )

Volkann
20-03-2015, 19:15
sol ayak bileğimden hiçbir sıkıntı yaşamadım , oval bi şekilde ayağımı sola doğru çevirdiğimde her turda bir çıt yapıyor. :D

barakuda26
20-03-2015, 20:51
hemen hemen bütün eklemlerim çıtlar benimde :D :D

Faruk_Vtec
20-03-2015, 21:29
vayy arkadaş, herkes yazmak ıçın yıllardır bu konuyu beklemış.. :D

benmde her hangı bır kırığım çıkığım olmadı ama el ve ayak bıleklerım çıtlıo, rahatsız edıcı deıl ama herkeste olan o tahmın ettığınız normal çıtlama sesı..

omuzlarımı daıresel hareket ettırıncede kütürdüyor.. :)

Serhat
20-03-2015, 21:34
Konuyu görene kadar hiçbir sıkıntım yoktu. Okuduktan sonra ayak bileklerimi şöyle bir çevirdim çıt çıt çıt... Keşke okumasaydım konuyu uyuz oldum şimdi:ofk::D

urukain
20-03-2015, 22:43
aha bir tek ben değilmişim ne yalan söyleyim sevindim valla :) benimde 2 ayak baş parmağım sürekli yürürken çıtlar, gece su içmeye kalkamıyorumbu yüzden, ya babam uyanıp söyleniyor uyandı diye ya köpeğim gecenin bir yarısı salça oluyor :)

_Burak_
20-03-2015, 23:08
bende de senelerdir var. sıkıntı yapmıyorum
inşallah ileride sıkıntı çıkarmaz :)

cihant
21-03-2015, 07:13
Bende herkes gibi sadece bende olan bi sıkıntı diyr tahmin ediyodum. 7-8 sene once doktora gittigimde herhangi bi sıkıntı olmayacagini soylemisti onu hatirliyorum. Arkadasin biri de soylemis soguk motora basmak gibi bende de ayni o sekilde ilk haraketlerde asiri derecede cıtlıyo ısınınca her adimda cıtlamiyo. Sol el bas parmagimi da istedigim zaman citlatabiliyom. Eger bu bi hastaliksa hepimize geçmiş olsun. :)

AyrtonSenna
21-03-2015, 07:24
aha yeminlen benimde sağ omuzum kütür kütür sürekli:D

kasırqa
21-03-2015, 09:06
konuyu okuduktan sonra dikkat ettim sağ ayak bileğim çıt çıt yapıyor oynatınca :D iki yıl önce çatlamıştı ondan demek kiiii, çünkü solda çıtlama yok

mimarsertac
21-03-2015, 09:15
Şu çene çıtlaması bende de var ne berbat bir şey o ya.

arm
21-03-2015, 09:31
çene çıtlaması çok daha rahatsız edici, bazen kol piston çıkarıyomuşsun gibi oluyo

63owen63
21-03-2015, 09:38
Yatılı okulda okudum liseyi,tüm muhabbet bel altı.. dersin ortasında sürekli tok bir çıtlama sesi geliyor, sonra aynı sesi oguzhan banyodayken de duyduk,öğrendik ki adam penisi çıtlatıyor.. :D

cihant
09-04-2015, 12:06
Bende herkes gibi sadece bende olan bi sıkıntı diyr tahmin ediyodum. 7-8 sene once doktora gittigimde herhangi bi sıkıntı olmayacagini soylemisti onu hatirliyorum. Arkadasin biri de soylemis soguk motora basmak gibi bende de ayni o sekilde ilk haraketlerde asiri derecede cıtlıyo ısınınca her adimda cıtlamiyo. Sol el bas parmagimi da istedigim zaman citlatabiliyom. Eger bu bi hastaliksa hepimize geçmiş olsun. :)

Gecen hafta hazir isim yokken yine bi doktara goruneyim dedim. Doktor sıkıntı yapacak bi durum olmadigini soyledi.düz taban degilsin ama hafif iceriye dogru basiyosun ondan kaynaklanır dedi.

stlegal
09-04-2015, 13:22
Eklemler icin glucosamine kullanabilirsiniz ama ben oksam. Kelle paca yerim ...

Jackie
09-04-2015, 13:28
Eklemler icin glucosamine kullanabilirsiniz ama ben oksam. Kelle paca yerim ...

Abi kullandım pek faydasını görmedim açıkçası. Fizik tedavi'ye gittiğim dönem yaşlı bi amca sinsi sinsi yanaşıp " KELLE PAÇA" ye diyip uzaklaşmıştı, zihnimde yer etmiş o da ..

stlegal
09-04-2015, 13:47
Bende zaten ben olsam dedim bende kelle paca yiyoyorum offf bol sarimsakli sirkeli yapistir gitsin