PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alt komsunun gunduz saatlerinde cocuk sesinden rahatsiz olmasi ve tacizi

ersandeniz
22-03-2015, 08:27
Ablamin alt komşusu 3 yaşindaki cocugun evde kosusundan oynamasindan rahatsiz oldugu gerekcesiyle surekli ablami rahatsiz ediyor. Bunun sonucunda da ablamda psikolojik problemler başladi(mesela benim evimde cocuk koşarken, kadin kipkirmizi oluyor alt komşu tepki gosterecek korkusuyla) ben ne kadar karşi ciksam da cocugu kısıtlıyor. Çocuk uykusu duzenli bir cocuk, aksam 9da uyur, sabah 8 gibi kalkar, kahvalti filan derken faaliyete gecmesi 9u bulur.
Dun aksam misafirleri vardi, ve kadin yine kapilarina gelmis, eniste komsuluk filan diye alttan aliyor ve yine cocugu kısıtliyor ama artik yasal olarak birsey yapmak gerekiyor, hem kadinin psikolojisi bozuldu hem cocugun gelisimi etkileniyor.
Kadinin sık sık mudahalesi hukuki olarak tacize girer mi? Noterden devami halinde savciliga suc duyurusunda bulunacagimiza dair ihtarname cekebilir miyiz? Bir de sabah 9 aksam 9 arasi tadilat bile yapilabiliyor diye biliyorum, gunduz gurultusuyle ilgili bir sınırlama goremedim, ornek yargi karari var mi?
Çok tesekkurler

Yigit-Y
22-03-2015, 08:44
Kadına sözlü ve fiziki herhangi bir eylem savcılığa şikayeti gerektirir.Dava açılmalı tabi şahit ve kamera görüntüleri ile beraber.

Komşu ise bu durumda eğer ispatlanırsa yasalar çerçevesinde ceza alır.

Ama komşu sesden şikayetçi olduğunu ispatlarsa durumlar değişir.

Kimsenin kimseyi rahatsız etmeme durumunu kim bozmuş ve ispatlamışsa ceza alır.

mert_can 41
22-03-2015, 09:20
Sesiniz beli bir desibeli aşarsa komşunuzun ciddi hakları olabilir şikayet edelim derken kendinizi zora sokabilirsiniz sizin alt komşunuzla aynı durumdayız ve severek oturduğumuz evi satıyoruz :(

huseyinturk
22-03-2015, 09:51
3 yaşındaki çocuk koşarak ne kadar ses çıkarabilir ki? Ben olsam enişteyle maç yapardım o evde ses görsünler.

gurkanerkan
22-03-2015, 09:56
Alt komşunuzun durumunu çok iyi anlıyorum. Bundan 1 sene kadar önce üst komşumuzun çocukları sabahın erken saatinde hoplayıp zıplamaya başlıyordu. Onların gürültüsünden uyanmanın ne kadar sinir bozucu bir durum olduğunu yaşamadan anlayamazsınız. Bilmiyorum sizin ufaklık ne kadar ses yapıyor ama gerçekten rahatsız olmuyor olsa alt komşunuz yukarı kadar uyarmaya gelmezdi heralde. Çocuktur gürültü yapacak illaki ama insanların evinde huzurlu bir şekilde yaşamak en doğal hakkıdır. Tek taraflı düşünmeyin.

Gry
22-03-2015, 09:57
İlçe belediyeniz ile görüşme sağlayabilirsiniz kendilerinin sorumluluk alanlarından birisidir Komşu Şikayetleri.

en azından müdahale ettirme şansınız mevcut.

fkocak
22-03-2015, 09:59
Benim emeklememden rahatsız olan "üst" komşumuz varmış bazı insanlarda takıntı olabiliyor ama bu durumda ne yapılacağı hakkında fikrim yok

ersandeniz
22-03-2015, 10:14
Sabah 9fan once cocuk nerdeyse hareket etmiyor, sonrasinda da kostugu yerler asla yatak odasi ustu olmuyor, oglen saat 1 de bile kadin bagiriyor gurultu yapma

onursumer
22-03-2015, 10:20
aslında once nekadar ses çıktığına bakmak lazım bazı binalarda gerçekten yapısı gereği rahatsız edici olabiliyor

sonrasında eğer komşunuz kaynaklı bir sıkıntı ise şikayetçi olunabilir diye düşünüyorum çünkü bazı insanlar gerçekten takıntılı ufacık seyi sorun edebiliyor her defasında yukarı çıkmaya uşenmememsi ayrı bi olay

LnchCntrl
22-03-2015, 10:20
3 yaşındaki çocuk ne kadar ses çıkarabilir felan deminmişte emin olun haddinden fazla ses çıkarabiliyor. Biz önceki evde çok rahatsız olmuştuk, bir iki kez söyledik anlamadılar başka yollarla hallettim, şimdiki evimizde de aynı sorun var fakat adamın 3 kız çocuğu var, gelip özür diledi çıkabilecek seslerden ötürü, sesleri duymuyorum bile :)

+soner
22-03-2015, 10:34
Bazı evler varki aynı kanalı açtığınızda kendi televizyonunuzun sesini açmanıza gerek kalmıyor ses geliyor. Öyleyse yapacak hiç birşey yok taşınmaktan başka.

Önlem alabilirsiniz kalın bir kilim kullansanız ses azalır en azından rahatsız etmez.

yucelebeci
22-03-2015, 10:36
Tam olarak durumların nasıl oldugunu bilmemekle beraber Üst katınızda çocuk olan bir daireye sahip olursanız anlarsınız ne kadar rahatsız edici olduğunu üst kattakı ev sahibi ne kadar evinde özgür olsada alt kattakide evinde o kadar rahat olmakta özgür, burda bir rahatsızlık durumu varsa bence bir an önce bir çözüm yolu bulunmalı aksi taktirde çok vahim durumlara gittiğini gördüm bu tip olayların

ghibli06
22-03-2015, 11:45
çocuk gürültüsü ne yazık ki çok sıkıntılı, evler ev değil ki ne tabliye var ne yalıtım... babam ve halam beraber oturalım diye ev aldı altlı üstlü oturuyorlar, halamın torunu yüzünden konuşmuyorlar şu anda... hukuki kısmını bilemem ama, kendi evi olup tavanına ses izolasyon yapanını bilirim...

Slipshod
22-03-2015, 11:58
aynı sıkıntı bizde de var. ilkokula giden 7-8 yaşlarında çocuk var üst katta gündüz ses yapıyor hadi diyoruz çocuktur bizde çocuk olduk bizde koştuk evin içinde ama gece 23-00 gibi de koşturulmaz ya evin içinde. aile bi garip bağıra bağıra konuşmalar. oklavayla tavana vuruyorum kesiliyor ses. balkonda odun kırdılar akşamları o kadar söyleyeyim. kırarken çıktık balkona odun mu kırıyorsunuz, balkonda odun mu kırılır hele bu saatte diye odun da kırmaz oldular.

mrtngn
22-03-2015, 12:15
Forumda bu tarz konular içinde hep "üst komşunun sesinden rahatsız oluyorum" diye konu açıldı.. Sizin yeğenin ne kadar ses çıkardığını bilemiyoruz ama birazda empati yapmak gerekir..

Bicok kişi yazmış öyle evler var ki bizim evde aynısı yukarda biraz yüksek ses konuşsalar duyuyorum malesef..

Alt komşunun olayı biraz takıntılık durum ise bişekilde halledilir ama sesin sizden kaynaklandığını düşünürsek biraz komşuluk ilişkileri ve anlayış işin içine girmeli diye düşünüyorum.. Dedigim gibi tamamen sizin yeğeninizin ne kadar ses cıkardığını bilemediğimizden farazi konuştum.

ALPER-VNS
22-03-2015, 12:20
sesin yüksekliğinin bi önemi yok aslında.. Gürültü yüksek ses değil, istenmeyen sestir.. İki taraf için de zor durum..

Ssamet
22-03-2015, 12:25
Benzer bir olayı karşı komşumuzla onun alt komşusu yaşadı. Alt kattaki adamın psikolojisi bozuk ve bildiğin evde ses dinliyor. Yumruklu kavgaya kadar gitti iş ve karşı komşumuz taşındı. Bence bu konuya apartman yönetiminden başlayarak çözüm arayın.

barakuda26
22-03-2015, 12:46
Bu gibi durumlarda her iki tarafta kendince haklı, alt komşunun rahatsız olması doğal, benim tepemde sürekli güm güm ayak sesi olsa bende rahatsız olurum. Ancak benim çocuğum aynı şeyi yapsa çocuk bu kızarsın 5 dk oturur sonra yine koşmaya başlar laftan anlamaz aklı ermez çünkü, aklı erse çocuk olmaz :) Aynı durum kendi apartmanımızdaki bazı komşular arasında da mevcut. Davalık olunması huzursuzluğu stresi daha çok etkiler bence, kafamız rahat olsun davaya verelim derken huzur daha çok kaçabilir.

huseyinturk
22-03-2015, 12:47
Çocuk bu bağlayıp oturtacaklar mı? Hepimiz çocuk olduk hepimizin çocuğu oluyor abes olmadıktan sonra bu gibi gürültüler gayet normal. Çocuğun annesi takıntı yapmış kendine, belliki gamsız bir insan değil, abes ses çıkarsa çıkartırmaz zaten çocuğuna. Sudan nem kapan insanlar için müstakil evler var gitsin orda yaşasın o komşu. Resmen can sıkıntısı başka bir şey değil sizin komşunuzunki
Sırf pazar günü çevremize rahatsızlık vermeyelim diye şantiyeyi durduruyoruz ama ben kendi evimde pazar sabahın 9unda üst komuşum süpürgesine uyanıyorum gidip uyarsam ne olacak Allah o kadar yaratmış, düşünemiyor.
Kirişli döşemelerde döşeme yüksekliği 12cm olur genelde şap parke derken 20yi ya bulur ya bulmaz, bu 20 cmin yarısından çoğu beton olduğuna göre ses geçmemesi imkansız. Heleki eski yapılarda bu döşeme kalınlığı 8cmlere kadar düşebiliyor.

ersandeniz
22-03-2015, 12:59
alt komşu şu odalarin ustunde oynamasin surada oynasin filan dese raziyiz, ama o anlayis yok, yilbasinda da geceyarisi cocuk onlarin gurultusune uyandi ama biz hic ses cikartmadik, artik is kisisel iliskilerden hukuki yollara kaymasi gerekiyor, eniste alttakinin evsahibiyle konusacak, eniste apartman yoneticisi oldugu icin yoneticiye soyleme yolu da kalmiyor, forumdan bir yol ogrenemezsek haftaici avukatlara danisacagiz, ev benim olsa alttakini bezdirir tasinmasini saglarim da simdi direk birsey de yapamiyorum

Bulut Y.
22-03-2015, 13:02
La biz yatak kiriyoruz komsulardan cit cikmiyor adiniza uzuldum gercekten psikolojik problemleri olan insanlarla (alt komsu) ugrasmak cidden zor laftan sozden anlamiyorlar

c20let
22-03-2015, 13:04
Geçtiğimiz yaz vardiyalı çalışıyordum ve haftalık değildi. Günlük değişiyordu ve genellikle gündüz saatlerinde uyuyordum. Üst komşumuzun küçük çocuğu yüzünden başka arkadaşımda kaldım koca yaz. Alt komşuyu çok iyi anlıyorum. İki taraf içinde zor durum.

14 yaş küçük kardeşim var oda zamanında koşturuyordu evde ona da şikayet geldi. Çocuk bu ara sıra olacak elbette ki ama koşuşturacağı yer evin içi değil bana kalırsa. Park bahçe sokak buralarda enerjisini atmalı çocuklar. Yarın öbür gün bizim de çocuğumuz olacak o yüzden bizimde bu ara sıra çıkan seslere karşı anlayışlı davranmalıyız.

MiaMi
22-03-2015, 13:18
Aslında eski evleri bu yüzden seviyorum anneme (b.düzü migros sırasındaki evlerde) gidiyorum üst katta top patlasa duyulmaz, gel gelelim isthanbul evlerine sözde depreme dayanıklı vs.vs. saç tokası düşse aşağıdan duyuyorum hatta banyo havalandırmaları birbirine bakıyor tuhaf sesleri bile net duyuyorum.

Alt kattaki kadının tavrıda hoş değil çocuk bu nereye söz dinleyecek ayıptır.

Berkan
22-03-2015, 13:22
bizim üst komsuda seneler once anneme sikayet etmiş beni yazın o uyurken ben panjuru cok sert kapaıyomusum ses yapmıomus rahatsız oluyomuş uyanıyomusmuş. neremle gülecegimi sasırdım her normal insan gibi panjurumu kapatıyorum ama üst kattaki ablaya ole gelmiyor heralde :D

Thracian
22-03-2015, 13:33
Bu konunun en net çözümü taşınmak ve kat aralarında stroforlu yakıtımlı daireler seçmek. Günü kurtarmak için kalın yünlü halılar alınıp onun üstünde oynatılabiöir çocuk

Octane
22-03-2015, 13:47
Ta ana caddedeki egzozun sesi benim cocugumu uyandiriyor sikayetciyim diyen cok insan vardi burada. Ben de ustteki cocuktan rahatsiz oluyorum dedigimde linc ediliyordum neredeyse. Cocuk oyun oynar kosar, kopek havlar, araclar gurultu cikarir. Bunlarin ya hepsini kabul edeceksiniz ya da hic birini. Alt komsu ispat ederse surekli gurultu oldugunu basiniz agrir. Apartmanca karar alirlarsa sizi kovadabilirler apartmandan. Gunumuzde kimsenin kimseye tahammulu kalmadi, bunlar da sonuclari. Paraya kiyip en kalitelisinden yalitim yaptiracaksiniz, gecmis olsun.

SAYGIN
22-03-2015, 13:58
çocuk sesi alt katta oturanlar için gerçekten rahatsız edici olabiliyor..bu çocuk oynadığı oyuncaklar ve ailesinin yetiştirme ve ne tür oyun oynattığıyla da ilgili bence..toplu olarak bir binada oturuluyorsa medeni şartlar çerçevesinde herkes birbirini tolere etmeli alt katta sesler rahatsız edici boyuta gelmişki gelip sizi de uyarmışlar..

B.Koçer
22-03-2015, 15:03
Hiç bi yaptırımı yok özellikle ev sizin ise

ses yapacak tabi

rahatsız olan da sizi rahatsız edecek kısır döngü

apartmanda yaşayıp hala kendi krallığı zanneden teyzeler amcalar yüzünden böyle gider bu iş :)

Rizzini
22-03-2015, 15:11
Bu konuyla ilgili bayağı araştırmıştım bir iki sene önce. Kirada kalırken 2 üst katımda ikinci öğretimde okuyanlar vardı, kanser oldum kaldığım sürece o evde. Geçen yaz ev alırken 3 kere farklı günlerde gittim eve ses oluyo mu olmuyo mu diye. Bi sabah bi öğlen bi de akşam gittim eve. 3 ünde de ses gelmiyordu öyle aldım evi. Şu anda da komşularıma ayda yılda misafir gelirse ses oluyor onun dışında çıt yok Allah'a şükür. Neyse konuya gelirsek, apartmanda ses yapmanın kaynağı ne olursa olsun yaptırımı var, ister bebek ister yetişkin ister evcil hayvan. Sadece gece değil gündüz belli saatlerde ve tatil günlerinin belli bölümlerinde de yasak. Şikayetçi olan kişi uğraşıcam derse evden atılmaya kadar gider durum. Bana sorarsanız 0-3 yaş için şikayetçi olunması mantıksız, o yaşlarda bebeğin aklı ermez. ama 3 yaştan sonra bir engeli yoksa yapma etmeyi anlar, zaten oyuncakların üstünde de yazar 3 yaşına kadar gözetmen kontrolünde oynasın diye. tabi anne babaya öğretme görevi düşüyor burdan sonra. Umarım iki tarafta aralarında anlaşır, zemin yalıtımı gerçekten çok işe yarıyor fazlada bir maliyeti yok.

TaGo
22-03-2015, 15:58
7 sene oturduğum kendi sahip olduğum evden çocuk sesinden dolayı kaçmak zorunda kaldım. Evimi 4 ay sonra öğrenciye kiraladım. Odahi sesten şikayetçi. Bende çocuğuna sahip olamayan ailelerden muzdaribim

MiaMi
22-03-2015, 16:00
7 sene oturduğum kendi sahip olduğum evden çocuk sesinden dolayı kaçmak zorunda kaldım. Evimi 4 ay sonra öğrenciye kiraladım. Odahi sesten şikayetçi. Bende çocuğuna sahip olamayan ailelerden muzdaribim

Bide onlar var aşırı gürültülü çocuk yapmaya çalışanlar bide çocuğuna dur demeyi bilmeyenler.Bizim sitede rus aileler var kadınları nedense bir türlü çocuklarına dur demiyor yazın illahlah geliyor bahçede oynamalarından.

TaGo
22-03-2015, 16:14
Ya zaten bencede çocuktur ses olur. Bizimkiler 7 sene büyümedi. Çok büyük zarar ile evimden kiraya çıktım. 5 ay kendi evim kiraya veremedim. Sonra Ünv öğrencisi bayana verdim o bile sesten dolayı boşaltmak istiyor. Yukarı çıktığımda her defasında " çocuğun gelişimi için şart, çok müdahale edemeyiz " diyorlardı. Yeni aileleri çocukların kölesi olarak görüyorum

vtiaras
22-03-2015, 16:44
Ben çocukken amcamlara misafirliğe gelirdik ee tabiki çocuk olarak kuzenlerle yaramazlık yapardık alt komşularıda hep gelirdi bağrınır giderdi akşam amcama şikayete gelir tabikide amcam kızardı bize şimdi büyüdük evlendik üst komşumun çocuğu hep ses yapar yükses ses müzik dinler yan komşum gece telefonla konuşur bilmem şikayet edeyim yada kapılarını çalayım he yeri gelir gece 3 te gt5 oynarım sesli kimsede bana gelmez ablanızın komşusu belli ruh hastası yada hiç çocuk olmamış

ozans
22-03-2015, 16:47
Koşmaydı konuşmaydı ağlamaydı bunların hepsi yasal sınırlar içinde kalan sesler. İlk başta çocuğu mümkün mertebe susturarak komşuya yapmak zorunda olmadığınız bir iyilik yaptığınızın farkına varın. Evinde ses istemeyen verir parasını izolasyon yaptırır, beğenmiyorsa başka yere taşınır.

İkinci adım sizde gidin kapınıza gelmelerinden duyduğunuz rahatsızlığı anlatın. Bir daha kapıya gelip rahatsız edilmek istemediğinizi dile getirin. Önce gelen kadına, olmadı kocası vs. ev halkından kim varsa. Medeni bir şekilde yaptığınız şikayeti kâle almıyorlar ise apartman yönetimi /polis / savcılık vs şikayet edin.

aybrskck
22-03-2015, 17:12
sizi ses yüzünden şikayet ederse ilk olarak uyarı alıyorsunuz 2. kez uyarı alırsanız eve bir desibel ölçer bağlıyolar ama onun sınırını geçmek imkansız evin içinden tren geçirseniz yasal olarak cihazın gürültü sınırını aşmaz o yüzden onun size yapabiliceği tek şey gelip uyarmak sözle taciz etmek o yüzden çok aldırmayın öyle insanlar varki tahmin edemezsiniz ben evde yokken adam gürültü yapıyor diye şikayet etmiş :D o derece sapıklar var umursamayın artık rahatsız edici bir boyuta ulaşırsa şikayetler illaki bi hakkınız olucaktır sonuç olarak kapınıza dayanıyor sizi bir nevi taciz ediyor

VW6R
22-03-2015, 18:42
Komşu sesine kurban olayım 3 senedir horoz sesinden uyuyamıyorum

rodya
22-03-2015, 18:48
Komşu sesine kurban olayım 3 senedir horoz sesinden uyuyamıyorum

çükünü keserim onun!

VW6R
22-03-2015, 19:00
çükünü keserim onun!

Kıçına tech tavsiyesi ile zeytin yağı bile sürdüm nafile

levent
22-03-2015, 19:20
Ben olaya farklı bir açıdan yaklaşayım, alt komşu olan bayan çocuk sahibi mi? Değilse veya olamıyorsa kıskançlıktan yapıyor olabilir.

Çocuk diyip geçmemek lazım topuklarını vurarak koşuyorsa içeride, alt kata yukarda davul çalıyolar gibi duyulur..

bizim üst komsuda seneler once anneme sikayet etmiş beni yazın o uyurken ben panjuru cok sert kapaıyomusum ses yapmıomus rahatsız oluyomuş uyanıyomusmuş. neremle gülecegimi sasırdım her normal insan gibi panjurumu kapatıyorum ama üst kattaki ablaya ole gelmiyor heralde :D

Sana vurgunmuş o sen ateşi söndürmedin diye laf etmiş belli :D Taze seviyormuş üstteki :)

rodya
22-03-2015, 19:33
Kıçına tech tavsiyesi ile zeytin yağı bile sürdüm nafile

Hahaha ya bu tech tam pij :D
Allahtan kimse seni horozun kicina yag surerken gormemis. Horozdan intikamini almaya calisan magdur bir tavuk sahibi sanabilirlerdi ::D

fsunnetci
22-03-2015, 21:11
Ev içerisinde çoçuğun hoplayıp zıplaması alt kata rahatsızlık veriyorsa ki veriyor durum onu gösteriyor kanun önünde haksız duruma düşersin,bu işi tatlı diller bitirmeye bakın komşu psikopat biri çıkarsa olcaklar kimsenin hoşuna gitmez,Allah kolaylık versin..

junicb
22-03-2015, 21:17
Vay arkadaş, bizim aşağıda imalathane var, hemde çok kaliteli bi mekanın. Makinaların sesine, küfürlü konuşmalara, sabahın köründe oklava sesine alışıp ağzımızı açmadık 6-7 senedir. Millet ne kadar hassas. Şaşırtıcı. Çocuk bu arkadaş, hoplayacakta zıplayacakta. Ne var bunda? Bahsi geçen yaşlardaki bebeler ne kadar ses çıkarabilir? Allah kolaylık versin dostum. Tahammül kalmamış canım ülkemde.

exca-
22-03-2015, 22:12
Bu gürültü olayını çekmeyen bilmez bence. Evde ses muhakkak olur ama sürekli ve olduk olmadık zaman, yükseklikteki sesler insanı ciddi anlamda delirtebiliyo. Etresi gün sınavım olup üst katta yaşayan liseli ergenlerin müzik sesinden çalışamadığım, geçenin 3'ünde uykudan uyandığımı biliyorum. Ya da 38 küsür ateşle yatarken zangır zangır metalica dinlemek zorunda kaldığımı. Çekmeyen anlamaz demem şu yüzden, yukarda yazdıklarımın üstüne, 11. kat camından aşağı kusmalarını ve daha yazamayacağım şeyler yapmalarını ekleyin. Ha bu arada sen ne kadar hassassın diye düşünen olursa, evde iki kedim var gece kudurup ses yapmasınlar diye ayrı odalarda tutuyorum geceleri. Komşulukta anlayış elbette çok önemli fakat şunu göz önünde bulundurun, siz nasıl rahat etmek isterseniz karşı tarafta rahat etmek ister. Gürültü istemeyen gitsin müstakilde otursun denmiş, gürültü yapacak olan gidip müstakilde oturmalı. Toplu yaşamın belli kuralları var, kimseye rahatsızlık verme hakkımız yok.

Konu sahibi için yazacak olursam, ufaklık ne kadar ses yapıyor bilmiyorum ancak alt kat hassas olabilir, belli bir sürecin sonucunda hassaslaşmış olabilir. Bir orta yol bulup tatlı dille halletmeniz faydanıza olur. Diğer türlü işler öyle ya da böyle çirkinleşecektir. Hem karşı taraf hem siz daha çok rahatsız olacaksınız en iyi ihtimalle. Tatlı dille halletmek en güzeli bu durumda.

Gko
22-03-2015, 22:53
yorumları okumadım bide ses şiddeti bilinmez ama;

cocuğun oyun oynadığı odayı değiştirebilirsiniz. cidden koşuşturduğu taktirde alt kata acayip gürültü gidiyo

safaks
22-03-2015, 22:58
Aynı dert bende de var. Geçen ay gecenin 1inde çıktım noluyo lan diye. Yeni yeni yürümeye başlayan bebeği görünce özür dileyerek aşşağı indim. Harbiden dayanılmaz acaip bi ses oluyo. Başına gelmeyen bilemez. Ama yapacak bişi düşünmedim ben. Büyümesini bekliyorum biran önce.

Cankaraca
22-03-2015, 23:01
Bizim üstte de +60 ların çift kale maçı var kimi zaman gece 11-12 de kimi zaman sabaha karşı 6 da :icon13: Makarasına yazmadım bu arada sinir bozucu bi durum bu da.

AdemAr
22-03-2015, 23:40
Bazen bizim üst kattaki komşuya çocuk geliyor gerçekten o koşma sesi çok sinir bozucu oluyor. Halı üzerinde koşarsa cok ses inmez aşağıya aslında

Safak
22-03-2015, 23:50
http://www.tatamiminderi.net/images/tatami-minderi-nedir/tatami-minder.jpg

Oynadıkları odaya bunlardan döşeyin... Piyasada bulunuyor, hem düşerlerse birşey olmaz hemde aşağıya ses gitmez...

Çocuklar canlarımız, ama kimseyi rahatsız etme hakkımız yok.

*MERT
22-03-2015, 23:57
mesela bızım genel olarak sıtede problem var herkes kavgalı komsusuyla, cıdde anlamda hafıf sert yurusen dırek alt katta. sahsen 2 kat ustten yurume seslerını duyuyorum gayet net bına gumburduyor. ayrıyetten ust kat komsumuzla tartıstık bu yuzden cocukları var sıkıntı yok bır poblem olmaz cocuk fakat beyfendıde topuklarıyla yuruyordu. bır gun tak ettı annem vurdu alttan eşı ındı annemle konustular anlattık durumu falan oyle anlastık gecen mısafır gelecek gurultu olabılır dıye haber verdıler.. hanı bı sekılde gecınmeye calısıyoruz dıkkat edıyorlar, terlık aldılar altları pofuduklu uzun hole halı aldılar mesela ALLAH tan anlasabılıyoruz. ama genel olarak sıtemız cok sıkıntılı bu konuda normal bı apartman da nasıl olurdu bılmem.. arkadasıma soruyorum 3 cocuk var yukarda dıyo daha bı kere ses duymamıs mesela. bına yapısıda cok onemlı

hakotech
23-03-2015, 00:06
Benimde yukarda iki tane afacan var 6-8 yaşlarında,yumurcaklar saolsun zıplayarak geziyolar evde,bigün görevliye söledim cıktı uyardı,sonra komsumla garajda denk geldik,cocukların hiperaktif olduğu söledi,mahçup bakışları ve benden büyük oluşu nekadar zor bir durumda olduğunu ifade ediyodu zaten,empati yaptım bende sonra boşandım babamlara gittim onların evi dubleks üst katta kalıyorum zıplaya zıplaya yürüyorum keşke gelmeseydi modundalar :D şaka bi yana gerçekten sıkıntılı durum,bazen sese hiç tahammül edemiyor insan..imkanlar dahilinde bundan sonra ara kat daire almam diye büyük konustum,en üst kat candır ..

meLaNchoLic
23-03-2015, 00:45
Benimde yukarda iki tane afacan var 6-8 yaşlarında,yumurcaklar saolsun zıplayarak geziyolar evde,bigün görevliye söledim cıktı uyardı,sonra komsumla garajda denk geldik,cocukların hiperaktif olduğu söledi,mahçup bakışları ve benden büyük oluşu nekadar zor bir durumda olduğunu ifade ediyodu zaten,empati yaptım bende sonra boşandım babamlara gittim onların evi dubleks üst katta kalıyorum zıplaya zıplaya yürüyorum keşke gelmeseydi modundalar :D şaka bi yana gerçekten sıkıntılı durum,bazen sese hiç tahammül edemiyor insan..imkanlar dahilinde bundan sonra ara kat daire almam diye büyük konustum,en üst kat candır ..

:D :D :D ahahaha

onn_dear
23-03-2015, 01:29
ne kadar duyarsız bir toplum olduk çıktık, çocuk bu oynayacakta ağlayacakta, şikayet eden mahlukat küçükken put gibi mi duruyormuş? Hiçbir sebeple çocuğunuzu kısıtlamayın gitsin şikayet etsin, eğer ciddi rahatsız edici ses yoksa ki 3 yaşındaki çocuğun çıkaracağı gürültü bellidir hiçbir şey olmaz rahat olun. Benimde 4 yaşında oğlum var, üst komşumun da karşı komşumun da çocukları var, gürültüde geldiği oluyor fakat bunlar olağan şeyler çocuk bu.

Gökhan Bilgin
23-03-2015, 01:34
Bende aynı sorunla karşı karşıyayım ama bizim üst kattakilerin çocukları çocuk değil sığır dediğiniz yaşlarda olsalar umursamam bile ama biri 10 diğeri 15 yaşında iki erkek kardeşin yaptığı sesi tahmin edemezsiniz üstelik babalarıda polis ve ukala bakalım sonumuz ne olacak

bahadırtelli
23-03-2015, 06:13
Bu konu tamamen anlayisa bagli. Onceki evimizde ust katta 2 tane kuduruk cocuk vardi ve evler eski oldugu icin yalitim yoktu bide pazar sabahi temizlik sevdalisi anneleri eklenince bazen taahammulu zor oluyordu. Ama genelde pek evde olmadigimiz icin sikinti yaratmadik alt katimiz ise birgun sabah 7 de kapiya dayandi topuklu ayakkabi ile yuruyoruz diye halbuki uyuyorduk bi tek kedimiz uyanikti kedidir kedi dedim gecistirdim. Sonra 1-2 sefer daha benzer sikayetle gelince (bizim evde olmadigimiz saati sikayet icin bile geldi) biraz tepki gosterip yolladim sonra ses seda selam sabah kesildi.
Simdi bizimde cocugumuz var cozum olarak mustakil eve tasindik gurultu bi tek beni deli ediyo :))))

01ASU
23-03-2015, 06:30
kendinizi bide alt komşunuzun yerine koyun sabah 9 akşam 9 gürültü olsa bende rahatsız olurdum bu iş şikayetle vs ile olmaz zemin yalıtım yapılır ses kalmaz ortada

SekoLive
23-03-2015, 07:29
cok zor iş allah üstünde hiperaktif olan daireye denk getirmesin...

evinizde hasta varsa yada uyku saatleri kısıtlı olan biriyseniz işden v.s. dolayı ciddi zor iş.

hele bide ev sahibiyseniz üst katı hatır için tanıdıga kiraya verdiyseniz 1 cocukluyken 3 cocuklu hale geldilerse...

insan sinirleniyor yazarken bile :)

cocukları alt kata bıraksanz emin olun daha az rahatsız olur alt kat :)

Erdem K.
23-03-2015, 07:50
ben de üst katımdaki yeni evli çiftten şikayetçiyim :) bayan cidden topuklu terlikle yürüyor, adam tv izlerken telefonla konuşurken yaratığa dönüşüyor, salondaki koltuğun pufu sürekli sürtülerek kaydırılıyor ama sesimi çıkartmıyorum...
yalıtım işini çok araştırdım, o iş hem o kadar kolay değil hem de tahminimden daha maliyetli ! Sözün özü, bu tarz şikayetler/rahatsızlıklar komşuluk ilişkilerinde illaki oluyordur, tahammül sınırları içerisinde olması için her iki tarafın da özveride bulunması gerekebilir ...
kolay gelsin.

aqustic
23-03-2015, 08:16
Benzer problem bende devar.
Üst katımda afacan bir çocuk var.Sürekli evin içinde akşam saat 7-10 arası koşuyor.Hopluyo zıplıyor.Sonra uyuyor.
Yan dairemdeki komşuda kuaför.Akşam saat 10 gibi geliyor.Adamın bir de golden cinsi çok sevimli köpegi var.Akşam köpekle birlikte geliyorlar eve ve saat 10'dan sonra da yan odadan köpegin sesleri hoplayıp zıplama sesleri de geliyor da şimdilik idare ediyorum.

burakgunay
23-03-2015, 09:58
zemin yalıtımı mantıklı, alternatif olarak yavruya şu ev patikleri gibi böyle pandif mi diyolar nedir, pamuk falan var sanırım içinde istedigi kadar hoplasın zıplasın ses çıkmıyor, öyle bişey giydirilebilir.

Utku
23-03-2015, 10:30
Valla kimse kusura bakmasın ben çocukken alttan şikayete geldilermi babam sağdan tokadı bir asılırdı bırak 10 dk yı 10 saat odadan yataktan çıkamazdım.Gelişimimide etkilemedi çok şükür elimiz ayağmız tutuyor azımız kayık değil iş güç sahibiyiz.Benimde 4 tane yeğenim var ablamın 3 çocuğu erkek eniştemle ağızlarını açamıyolar koşturuyolar tablet di pc di ne eve gelen misafiri tanıyolar ne bir söz söyleyebiliyosun neymiş çocuk gelişimiymiş.dayımın kızı var 5 yaşında toptan tüfekten başka oyuncağı yok eller cepte erkek fatma sert yetişiyor fakat hepsinden daha akıllı uslu zehir gibi.

Orhan
23-03-2015, 11:49
Benim iki canavarım var kızım 5 yaşında oğlum iki yaşında daha önce benimde komşularım şikayet ettiler.
Çocuklarıma daha az ses çıkarmaları gerektiğini bi şekilde öğrettim.
Şimdi yeni ev aldım giriş kat altta depolar var hiç ağzımı açmıyorum koşma zıplama gürültü vs. gırla onlar büyüyene kadarda satmam bu evi
Çocuklu aileler özgür çocuk yetiştirme derdindelerse ya müstakil ya giriş katta oturacaklar olmuyorsa toplu yaşamanın kurallarına uyacaklar çare yok.
Kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok.
Ha üst komşumun da iki çocuğu var gürültü yapıyorlar ama çıkıp şikayetçi olmadım hiç karşılıklı anlayışta önemli

aqustic
23-03-2015, 12:08
Bi de şöyle bi olay var.
Yakın arkadaşımın 2 tane çocugu var.Çocuklardan biri çok yaramaz.Evdekilere rahat vermedigi gibi apartmanda da sesler çıkarıyor.
Çocuk sesini kessin diye çocuga tablet aldılar.Çocuk günün büyük bir kısmını tablet oynayarak geçiriyor.Ve bu şekılde çocugun eline tablet verip çocugu susturmaya çalışan çok aile var da bana göre bu işin çözümü tabletmiş,evde değiştirmekmiş falan degil.Tablet zaten çocugunu gelişimini olumsuz etkileyecek düşüncesindeyim .Çocugu alıp gezdirmek gerekiyor.
Çok farklı bi nesil yetişiyor.Eskisi gibi top oynayan çocuklar falan kalmadı.

ronay
23-03-2015, 12:20
biz bu konuda şanslıydık evlerimizin önünde boş arsalar ağaçlılar bahçeler vardı sabah çıkar akşama kadar oynardık

Ne yazıkki yeni nesil bu konuda çok şansız mahalle arasında oturuyorum 13 aylık bi kızım var akşama kadar evde haftada 1 gün iznim var ve artık ona ayırıyorum sadece onun mutlu olması için hatta bu aralar hanımla kara kara düşünüyoruz nereye götürsek nerde daha rahat hisseder kendini die malesef istisnalar hariç soluğu şu aptal AVM lerde alıyoruz.

dedim ya akşama kadar evde tabiki yaramazlık yapıcak çocuk bu robot değil düğmesine basınca suscak hali yok bu konularda anlayış çok önemli karşılıklı anlayış olmadıktan sonra onlar sizin vc deki sifon sesinden bile rahatsız olur.

Muharrem C.80
23-03-2015, 17:33
Benim üst katımda bekar 40lı yaşlarda bir kadın oturuyor. Alt katımda da 50li yaşlarda bekar bir kadın. Müzik sesine arkadaşlarla iskambil, xbox vs sırasındaki seslere laf etmiyorlar, ama mutelif aktivitelerimde çok rahatsız ediyorlar ikiside o odayı oturma odası olarak kullanıyor anladığım kadarıyla ancak ben yatak odası olarak kullanıyorum. alttaki kalorifer borusuna vuruyor o esnalarda üstteki yere sert bir cisimle vuruyor :) Çok umursamıyorum keza. Bende onların gün gürültülerini ve alttaki karının gece tv açık uyumasına, üsttekininde takunyamıdır nedir bilmediğim bir tahta terlikle evini devamlı tavaf etmesine laf etmiyorum. Dısarda karsılasıncada yargılayıcı bakışlar atıyoruz birbirlerimize :) öyle yaşayıp gidiyoruz bikaç yıldır. Şimdilik bişey yok.

canozgur106
23-03-2015, 17:36
Anlayış en iyi çözüm olucaktır arkadaşların yazdıkları göz önünde bulundurulunca..