PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gaz yağıyla araba yıkamak veya silmek

makif84
22-03-2015, 12:42
Arkadaşlar dün aracla uğraşırken eski Amerikan meraklısı bi abimle karşılaştım.aracın boyası Bakımsız bunun bende farkındayım ve görür görmez bu arabayı gaz yağıyla yıka ardından Güzelce durula ve cila Çek boya kendine gelir diye bir tavsiye verdi.Kendi Araçları Pırıl pırıldır herzaman ve kendisininde böyle yaptığını dile getiriyor.Sizce varmıdır gerçekten bir faydası?uygulayan oldumu aramızda?

i-vtec07
22-03-2015, 13:11
Benim çevremdede var hep gaz yağı ile yıkayanlar . Biraz parlaklık veriyo kendimde gördüm. boyayıda besliyodur belki ama boyası mat kılcal çizikleri olan boyada polisaj+cila dan gerisi yalan bence :)

Slipshod
22-03-2015, 13:16
mazotla da yapıyorlar aynı işlemleri. direk mazot, gazyağı ile yıkamak yerine havlu yöntemiyle yapılmasını tavsiye ediyorlar araştırdığım kadarıyla. havluyu 1-2 gün mazotun ya da gazyağının içinde bekletip havluyu sıkıp kurumaya bırakıyorsun. kuruyunca naylon poşetin içinde saklıyorsun onunla siliyorsun gibi bir şeydi.

Etu55
22-03-2015, 13:30
mazotla da yapıyorlar aynı işlemleri. direk mazot, gazyağı ile yıkamak yerine havlu yöntemiyle yapılmasını tavsiye ediyorlar araştırdığım kadarıyla. havluyu 1-2 gün mazotun ya da gazyağının içinde bekletip havluyu sıkıp kurumaya bırakıyorsun. kuruyunca naylon poşetin içinde saklıyorsun onunla siliyorsun gibi bir şeydi.

Amaç mazot türevlerini uçurup bezin yağlı kalmasını sağlamak, yağlı şekilde silip parlaklık vermek. aman aman bi işe yaramaz zaman zaman bende uygulamıştım ama elle cila çekmek bile daha fazla işe yarıyor uğraşmaya değmez.

Burak
22-03-2015, 13:30
http://www.detailingdukkani.com/urun/soft99-fusso-coat-12-dark-colour-wax---40gr-bolunmus_2464.aspx

Fk1000p, Collinite915, fusso coat gibi cilalar 20 lirayken bence hic gerek yok gazyağına. Bir de aracı asıl parlatan olay yüzeyin ciziksiz oluşu. Polisaj lazım herseyden once.

TaGo
22-03-2015, 16:03
Gaz yağı veya mazot gibi çook az yağlayıco barındıran ama aslen çooook Solvent yani çözücü içeren yakıtlar. Kısa süreli parlaklık verip nekadar lastik plastik far aksamınız varsa anasını ağlatır. Plastik-lastik fitil kauçuk yapılı ne varsa asla değmemeli

fdoganb
22-03-2015, 16:14
yav gaz yağı iğrenç bişi onu durulaması vs nasıl uğraşıyolar onunla ilginç

Ae86
22-03-2015, 17:49
Eskiden malzeme yoktu gazyağı mazot vardı.Yıka kille güzelce hızlı cilanı uygula misss.

Slipshod
22-03-2015, 17:59
cem abi motor temizliği için kullanmaya ne diyorsun? turtle wax motor temizleyici kullandım pek aradığımı bulamadım. mazot fısfıslasak sonra hafif akan suyla durulasak?

Ae86
22-03-2015, 19:02
cem abi motor temizliği için kullanmaya ne diyorsun? turtle wax motor temizleyici kullandım pek aradığımı bulamadım. mazot fısfıslasak sonra hafif akan suyla durulasak?

Meguiras degreaser al bölünmüş.1/5 sulandır.Sık fırçala nemli bez ile durula.İşlem uzun sürer ama risk almazsın.

0M42
22-03-2015, 22:21
Gaz yağı veya mazot gibi çook az yağlayıco barındıran ama aslen çooook Solvent yani çözücü içeren yakıtlar. Kısa süreli parlaklık verip nekadar lastik plastik far aksamınız varsa anasını ağlatır. Plastik-lastik fitil kauçuk yapılı ne varsa asla değmemeli

Ne alakası var yahu gaz yağı diye ne sürüyorsunuz araçlarınıza ? Kaç kere aracımı gaz yağı ile yıkadım ne plastik aksama nede boyaya zarar verdi aksine hem boyanın hemde plastik yada lastik aksamların parlaklığını uzun zaman korudu her gören arabayı yinemi pasta cilaladın diye sorardı ve uzunca bir zaman yağmur kaydırıcı etkisi bırakırdı aracın üzerinde.

Bence bu konuda gaz yağını denememiş kişiler bile olumsuz yönde yorumlar yapıyor.

yav gaz yağı iğrenç bişi onu durulaması vs nasıl uğraşıyolar onunla ilginç

Gaz yağı suyla birleşmemeli aracı yıkayıp tamamıyla kuruladıktan sonra çıta aralarını kapı kolu gibi köşe bucak yerlerin suyunu havayla iyice temizlemek gerekiyor ayrıca beze bolca döküp arabayı gezdikten sonra kuru hav bırakmayan bir bezle gaz yağının kabasını almak gerekiyor.

veliazak
22-03-2015, 22:33
Eskiden beri uygularım, tavsiye ederim... Plastik aksamlara kullanmaman menfaatin icabıdır... Özellikle yaz sonlarında kullanırım, aracın üzerinde biriken zift vs. atıkları siler süpürür...

Cam sil kabına doldurun ve aracın her yerine fıs fıs yaparak ıslatın, siz bitirene kadar zaten bütün pislik üzerinden akıp gitmiş olacaktır, bez ile silin ve cilalı şampuan ile yıkayın ve kurulayın... Miss !!

Tabi; gaz yağı bulabilirsen...

makif84
23-03-2015, 08:29
peki yıkama dışında bezi 2 gün gaz yağı içinde bekletip 1 gün kuruduktan sonra silenlerde varmış bu şekilde deneyen oldu mu acaba?
Şimdi diyeceksiniz at hızla cila geç dedikya filan diye,arkadaşlar sonaxın hızlı cilasını atıyorum fakat araç lacivert renk belli bir süre geçtikten sonra tekrar toz toplamasından dolayı bunu araştırıyorum.Bildiklerini paylaşan arkadaşlar çok teşekkür ederim.

UmutBuran
23-03-2015, 08:59
bizim galeride uygularız ara sıra koyu renkli araca gazlı bez, gazı beze dökün bir gün beklesin bezin içine işlesin sonra aracı silin parlaklık verir güzelde toz alır

i-vtec07
23-03-2015, 10:08
peki yıkama dışında bezi 2 gün gaz yağı içinde bekletip 1 gün kuruduktan sonra silenlerde varmış bu şekilde deneyen oldu mu acaba?
Şimdi diyeceksiniz at hızla cila geç dedikya filan diye,arkadaşlar sonaxın hızlı cilasını atıyorum fakat araç lacivert renk belli bir süre geçtikten sonra tekrar toz toplamasından dolayı bunu araştırıyorum.Bildiklerini paylaşan arkadaşlar çok teşekkür ederim.

abi sonax hızlı cila başarılı bi ürün diğil . gaz yağıda bildiğim kadarıyla pek ucuz diğil benzinden pahalıydı en son .bulmasıda zor. sana tavsiyem katı wax al fusso12 gibi toz tutma olayı azalır .bölünmüş 40 gr fusso 20 lira. 2-3 ayda bi uygulasan 1 sene yeterde artar bile kutusu :)

makif84
23-03-2015, 10:21
Gaz yağı internette litresi 12 tl ye satıyorlar,Normalde 5 tl filan gibi birşey olması lazım litresinin.Sanayi tarafına gidersem birde oraya bakıcam.Hızlı cila zaten sonax bittiği için alıcam dediğiniz markayı araştırıyorumteşekkür ettim .

by.gkn
23-03-2015, 10:41
Gazyağını ile zift reçine vs. için çok kullandım ama araç yıkamak oldukça garip geldi. Belki eski dönemlerde ürün olmadığı için kullanılması uygundurda şimdi bir çok çeşit ürün varken pek gerek yok gibi geldi bana.

Bu arada öneriler üzerine soft99 fusso coat 12 yi araştırdım biraz. Diğer waxlardan farklı mı bu ürün? 40gr bölünmüş kutu ile hb bir araç kaç kere yapılabilir acaba?

imprezaWRC
23-03-2015, 12:37
Gazyağını ile zift reçine vs. için çok kullandım ama araç yıkamak oldukça garip geldi. Belki eski dönemlerde ürün olmadığı için kullanılması uygundurda şimdi bir çok çeşit ürün varken pek gerek yok gibi geldi bana.

Bu arada öneriler üzerine soft99 fusso coat 12 yi araştırdım biraz. Diğer waxlardan farklı mı bu ürün? 40gr bölünmüş kutu ile hb bir araç kaç kere yapılabilir acaba?

Fusso coat wax değil, katı sealant. O yüzden ömrü wax'lara oranla uzundur.

ozan gülle
23-03-2015, 13:07
Belki ilkel bi yontem ama bende gaz yagi kullanirim genelde hizli cilalar mesela zift lekelerini cikartmiyor kati wax uygulamak gerekli oda zaman istiyor cam sil sisesinin icerisine koyup aracin plastik aksamlari haric kaportaya püskürtüp silerim eski boyacilar boyayi beslediginide soyluyorlar ama basta dedigim gibi ilkel bi yöntem not kesinlikle plastik aksamlara uygulamayin sertlesmesini sagliyor diye duymustum

TaGo
23-03-2015, 14:47
Arkadaşım, iyi niyet çerçevesinde yazayımda belki sebeplenir birşeyler öğrenirsin. Bak, mazot, gazyağı, benzin. Bunlar Solvent içerikli yakıtlardır. Solvent basit anlamda tiner düşünebilirsin. Gazyağı farklı olarak bir yağlayıcıyıda barındırır. Bunun kimya ile alakası var. Kaldıki kullanmışlığımızda çoktur. Boyaya cüzzi oranda zararı olsada. Plastik, lastik, kauçuk ürünlere. Bunlarda Solvent yapılı oldugundan zarar verir.

kurtlukaya
23-03-2015, 15:48
Belki ilkel bi yontem ama bende gaz yagi kullanirim genelde hizli cilalar mesela zift lekelerini cikartmiyor kati wax uygulamak gerekli oda zaman istiyor cam sil sisesinin icerisine koyup aracin plastik aksamlari haric kaportaya püskürtüp silerim eski boyacilar boyayi beslediginide soyluyorlar ama basta dedigim gibi ilkel bi yöntem not kesinlikle plastik aksamlara uygulamayin sertlesmesini sagliyor diye duymustum

katı wax dediğin şey zift çıkarmak için değilki ve uygulanması çok kolay olur bi zorluğu yok ,

kurtlukaya
23-03-2015, 15:51
solvent , bir nevi petrol ürünü çözücüdür , dolayısıyla plastik aksamlarda bir nevi petrol ürünü olduğundan zarar verecektir bunu belki hemen gözlemlersin belki yıllar sonra , önceden insanların başka alternatifleri olmadığından gazyağı , mazot gibi şeyler kullanıyorlardı şimdi herşey elimizin altında zaten neden boşuna macera yaşayalım ki 20 liraya al cilanı mis gibi kullan , sigara içenler için 2 paket sigara parası ;)

ozan gülle
24-03-2015, 05:26
Peki saf alkolde zift ve benzeri lekeleri cikartiyor boyasiz gocuk duzelten bi yerde gormustum yapostirdigi slikonu saf alkol sayesinde cikartiyor ziftide cikarttigini biliyorum zararlimidir boyaya? Usta kesinlikle bisey yapmayacgini soylemisti

kurtlukaya
24-03-2015, 23:32
ipa yani izopropil alkol zarar vermiyo , bence alkol de vermez

Fbc
25-03-2015, 11:43
Neden gaz yağıyla uğraşıyorsunuz ki 2 gün beklet 1 gün kurut falan, en uyduruk ürünü alsanız gazdan mazottan daha iyi olacaktır bence, bu arada tüm sealant'lar wax'tır. İçindeki polimerler farklıdır kullanış amaçları aynıdır.

Ranthor
25-03-2015, 12:16
Arabayı bir yakıt ile sildiğinin farkındasınız dimi? Petrol ürünü, her yönden zararlı ve pahalı:) Ha bir de yakıt, yani yanabilen birşey
7.5 -10 TL ye atas hyrorep varken, arabayı gazyağı ile silmek çılgınlık dostum:)

imprezaWRC
25-03-2015, 12:39
Arabayı bir yakıt ile sildiğinin farkındasınız dimi? Petrol ürünü, her yönden zararlı ve pahalı:) Ha bir de yakıt, yani yanabilen birşey
7.5 -10 TL ye atas hyrorep varken, arabayı gazyağı ile silmek çılgınlık dostum:)
Cila uygularken, komşum geldi dedi ki gaz yağı sür çok güzel parlar. Hiçbirşey söylemedim, güldüm geçtim. Diyemedim ki derdim parlaklık değil, derdim koruma.

Gaz yağı..vs ile boyayı silme fikri ilk kimden çıktı bilmiyorum ama yıl olmuş 2015 halen gaz yağından bahsediyorsak; boşuna wax, sealant, nano coating ...vs diye parçalıyoruz kendimizi.

Bu kadar uyarıya rağmen ısrarla gaz yağı kullanmak isteyen için hiç dil dökmemek lazım. En iyisini sen bilirsin demekten başka çare yok.

P.S : Birader sende bıkmadın hydrorep'ten :D :D

Ranthor
25-03-2015, 12:57
illa nano diceniz 100 mlsine 60 TL odeyeceniz. 7.5 liraya aldim 1 sene kullaniyorum. 10 gun inanilmaz parliyor, boncuklama acisi psikopat gibi, guzel kokuyor. pH 7..

Biiliyorum insan yeni seyler almak istiyor denemek istiyor eski aldiklarini bir daha kullanmiyor ama ben chemical guys dan baska sampuan, collinite ve soft99 dan baska cila filan denemem artik. goruyor iste isimi ne ugrascam

Sadık Özyer
25-03-2015, 13:00
Ben arabamı 3 hafta hiç yıkamam , sonra 5 kere su detarjan ile tek tek yıkarım . 2 gün parlar sonra çamura girerim :(

Ranthor
25-03-2015, 13:02
benim araba 4 aydır filan yıkanmıyor:)
hatunun araba temiz ama:)

Tayfun.O
25-03-2015, 14:18
Eskiden kırmızı olan boya şimdi yavaş yavaş pembeleşiyorsa nasıl döndürücez eski parlak günlerine

Ranthor
25-03-2015, 14:21
araba çok eski değilse oksitlenme vardır, ince bir pasta alır, ama güneşte yakmışsan geri dönüş yok.
resim varsa koy foruma bakalım

makif84
25-03-2015, 15:42
Cila uygularken, komşum geldi dedi ki gaz yağı sür çok güzel parlar. Hiçbirşey söylemedim, güldüm geçtim. Diyemedim ki derdim parlaklık değil, derdim koruma.

Gaz yağı..vs ile boyayı silme fikri ilk kimden çıktı bilmiyorum ama yıl olmuş 2015 halen gaz yağından bahsediyorsak; boşuna wax, sealant, nano coating ...vs diye parçalıyoruz kendimizi.

Bu kadar uyarıya rağmen ısrarla gaz yağı kullanmak isteyen için hiç dil dökmemek lazım. En iyisini sen bilirsin demekten başka çare yok.

P.S : Birader sende bıkmadın hydrorep'ten :D :D

Hocam yanlış anladınız sanırım.Kullanmadım birsi tavsiye etti ,siz üstadların fikrini almak istedim olay bu.Burdaki yorumlardan sonra Meguarts hızlı cila aldım henüz denemedim.Deneyince durumu iletirim.Tekrardan ilgilenen arkadaşlar zaman ayırıp cevap verdikleri için teşekkür ederim.

ozan gülle
25-03-2015, 15:49
Peki arabada belli belirsiz kalem ucu kadar atiyorum her kapida 4 ila 5 tane zift sanirsam siyah siyah noktalar var megiuars urunleri kullaniyorum genelde bu detayli temizlik kaliteli malzeme kullanma olayinada yeni yeni giriyorum ama her turlu imkan var makinaya kadar mesela bu hafta megiuars 21 almistim kendim boya koruma yapmaya calisicam sanirim yaparim motor icide parlasin istiyorum bu arada arac 2014 o kadarda islemis kirler yok neler onerirsiniz ozellikle kapilardaki kucuk ziftler icin mesela benim aklimdaki once araci eczaneden alkol alip silmek sonra kille temizleyip arkasindan meg 21 i el ile sıkı sıkı gecmek eskiden olsa ziftli yerlere g3 pasta uyguluyordum ama sonra farkettim ki yaptigim yerlerle yapmadigim yerler arasinda guneste ton farki oluyor

makif84
25-03-2015, 15:54
yanlışlıkla iki kez göndermişim kusura bakmayın....

kelalper
25-03-2015, 16:20
gaz yağı ve mazot çözündürücü özellikli oldukları için boyanın üzerindeki reçine ve yerleşmiş lastik atıklarını çözüp temizler. En kolay testte sigara jelatini ya da nylon torbadır. uygulamadan önce parmağınızı jelatin ile boya üzerinde gezdirin ne kadar pütürlü olduğunu anlarsınız. Bi de gaz yağı ile sildikten sonra aynı yerden elinizi gezdirin. Çoğunu söker atar. Ama plastik aksamların ciddi olarak anasını ağlatır. Canlılık süresini ciddi azaltır. 1 ay 2 ay bişey olmaz dersin ama 1 sene sonra plastik ve kauçuk yerlerde çatlama ve erime olduğunu görürsün.

imprezaWRC
25-03-2015, 19:45
illa nano diceniz 100 mlsine 60 TL odeyeceniz. 7.5 liraya aldim 1 sene kullaniyorum. 10 gun inanilmaz parliyor, boncuklama acisi psikopat gibi, guzel kokuyor. pH 7..

Biiliyorum insan yeni seyler almak istiyor denemek istiyor eski aldiklarini bir daha kullanmiyor ama ben chemical guys dan baska sampuan, collinite ve soft99 dan baska cila filan denemem artik. goruyor iste isimi ne ugrascam

100ml'sine 60 TL ödüyorsun ve kuralına göre de yıkarsan minimum 1 sene dairesel çizik oluşmuyor. Hydrorep ne yapıyor? Parlaklık, azıcık boncuklanma. Yıkama esnasında kirlerin çıkmasında kolaylık sağlıyor mu; dairsel çizikleri engelliyor mu, kuş pisliklerine dayanıklı mı, asit yağmuruna dayanıklı mı...vs
Neyse, ben hepinizin yerine ürün deniyorum zaten sıkıntı yok :D :D

kurtlukaya
25-03-2015, 23:48
hakan abi denemeye zaman bulamadığın ürünleri söylede senin yerine deneyip sana yardımcı olayım :)

Bugraaa
26-03-2015, 01:45
gaz yağını boya tabancasına koyup arabanın her yerine sıkıp bekle sonra normal köpüklü yıka geç gitsin en güzeli ;)

Ranthor
26-03-2015, 08:44
Peki arabada belli belirsiz kalem ucu kadar atiyorum her kapida 4 ila 5 tane zift sanirsam siyah siyah noktalar var megiuars urunleri kullaniyorum genelde bu detayli temizlik kaliteli malzeme kullanma olayinada yeni yeni giriyorum ama her turlu imkan var makinaya kadar mesela bu hafta megiuars 21 almistim kendim boya koruma yapmaya calisicam sanirim yaparim motor icide parlasin istiyorum bu arada arac 2014 o kadarda islemis kirler yok neler onerirsiniz ozellikle kapilardaki kucuk ziftler icin mesela benim aklimdaki once araci eczaneden alkol alip silmek sonra kille temizleyip arkasindan meg 21 i el ile sıkı sıkı gecmek eskiden olsa ziftli yerlere g3 pasta uyguluyordum ama sonra farkettim ki yaptigim yerlerle yapmadigim yerler arasinda guneste ton farki oluyor

Nokta virgul cumle, nerede bunlar:) Franz Kafka bile bu kadar uzun cumle kurmuyor

100ml'sine 60 TL ödüyorsun ve kuralına göre de yıkarsan minimum 1 sene dairesel çizik oluşmuyor. Hydrorep ne yapıyor? Parlaklık, azıcık boncuklanma. Yıkama esnasında kirlerin çıkmasında kolaylık sağlıyor mu; dairsel çizikleri engelliyor mu, kuş pisliklerine dayanıklı mı, asit yağmuruna dayanıklı mı...vs
Neyse, ben hepinizin yerine ürün deniyorum zaten sıkıntı yok :D :D

100ml sine 60 TL odedigin hizli cila canim:) Bu isin sonu yok sen mutluysan onu kullan, ben yeni urun almaktan sıkıldım. Sürekli yeni birşey çıkıyor. Sanki çok çok iyi yeni birşey gibiymiş onu alıyor, 6 ay sonra yeni aldığın süper şeyden herkes sıkılıyor. Sürekli bir tüketim olayı, güzel bir hobi isteyen yapabilir ama ben sıkıldım:)

Gaz yağını süren adamı dövecez neredeyse baksana, isteyen istediğini kullansın. Zaten 2-3 senede bir herkes arabayı değiştiriyor.

imprezaWRC
26-03-2015, 09:26
100ml sine 60 TL odedigin hizli cila canim:) Bu isin sonu yok sen mutluysan onu kullan, ben yeni urun almaktan sıkıldım. Sürekli yeni birşey çıkıyor. Sanki çok çok iyi yeni birşey gibiymiş onu alıyor, 6 ay sonra yeni aldığın süper şeyden herkes sıkılıyor. Sürekli bir tüketim olayı, güzel bir hobi isteyen yapabilir ama ben sıkıldım:)

Gaz yağını süren adamı dövecez neredeyse baksana, isteyen istediğini kullansın. Zaten 2-3 senede bir herkes arabayı değiştiriyor.

Çöş hızlı cila 60TL değil daha uygun. 10ml'si 50TL olan üründe var. Dediğin gibi çok ürün var, çok marka var. Ben sıkılmadım, sıkılmıyorum, kendimide başkasını da şaşırtmayı seviyorum. Maymun iştahı diyen olabilir ama benim de gece hayatım yok, içkim yok, tütün mamullerim yok...vs yani kendimi sadece otomobil ürünleri ile zehirliyorum :)
Bana sorarsan çoğu ürün birbiri ile aynı, sadece markalar ve fiyatlar farklı. 2-3 tane baz içerik var; yaratabileceğin çeşit sınırlı.

Havalar düzelsin 2-3 farklı markanın ürünü var onları uygulayacağım ikisi diğerlerinden farklı bir yapı oluşturuyor. Bir tanesi gazoz kapakları altındaki elastik yapı gibi bir yapı oluşturuyor. Bir taneside dairesel çizikleri maskeliyor(muş). Hep beraber göreceğiz.

Bak bu kadar ürün deneyip paylaşıyorum buna rağmen halen mağaraya internet bağlatmayanlar var :D :D Geçen gün idareten Nanolex washcoat uyguladım; uygulama yaptığım x yerdekiler başıma üşüştü; abi bu ne, ne güzel kokuyor, oha boncuklara bak, aha su yüzeyde durmuyor, cila mı şimdi bu...??????

Daha 4nano ve wolf's chemicals'ın nano teknoloji şampuanları ve soft99'un şampuanları ile vatandaşları tanıştırmadım bile, onları görseler kafa direk dominosa gider :D :D

Bilen var mı bilmiyorum, Sonax'ın da soft99 türevi bir şampuanı çıktı; yıkama yaparken dairesel çiziklerin keskin kenarlarını törpülüyor bir nevi yıkarken pasta yapıyorsun. 4nano'da da benzer bir ürün var.

Daldan dala olacak ama, 2,5 sene olacak hatta artık hangi ay uygulama yaptığımı fotoğraflara bakarak hatırlıyorum; camlara Japon menşeeli ürün uyguladım, apc bile etkilemedi. Ben bıktım o bıkmadı, halen camda hayatını sürdürüyor. Ve destekleyici hiçbir üründe uygulamadım. Bu kadar zaman oldu; verdiğim parayı sonuna kadar geri aldım. Şimdi gidip marketten 10TL'ye 1 haftalık canı olan ürün alsam daha mı iyidi. Yağmur yağdığı gün etkisi gitmiş; çek kapalıya bir daha sür, başlarım öyle aşkın ızdırabına.
Bazı ürünler parasını sonuna kadar hak ediyor. O yüzden 100ml'si 60TL'ymiş bakmıyorum; hak ediyorsa o parayı ne güzel. Çok şükür bugüne kadar 1-2 ürün hariç kullanmasaydım dediğim ürün olmadı.

Özet: Anam çok para gidiyor bu işe ya :D :D

Ranthor
26-03-2015, 09:31
hahah

Japon menseeli urun ne ki ahmet abinin crystal concept mi, yeni arbanin camina tas carpti cok gicik bir durum. seryum oksit var mi sende?

imprezaWRC
26-03-2015, 09:31
hakan abi denemeye zaman bulamadığın ürünleri söylede senin yerine deneyip sana yardımcı olayım :)

Tabi ama başlamadan önce ürünlerin fiyatlarını göndereyim bakarsın yol kısayken vazgeçersin. :D :D

imprezaWRC
26-03-2015, 09:34
hahah

Japon menseeli urun ne ki ahmet abinin crystal concept mi, yeni arbanin camina tas carpti cok gicik bir durum. seryum oksit var mi sende?

Markanın ürünleri TR'de satılmıyor. Biraz fiyatları tuzlu; biraz daha vakit geçsin markaya geri bildirimlerimi bildirdikten sonra ismini açıklarım. (ya da ben distribütörü olurum öyle açıklarım ne kadar da kötü düşüncelerim var değil mi :D :D :D)

Tayfun.O
26-03-2015, 16:57
araba çok eski değilse oksitlenme vardır, ince bir pasta alır, ama güneşte yakmışsan geri dönüş yok.
resim varsa koy foruma bakalım

Yok abi aklima geldi sordum ama ornek.olarak sunu atabilirim
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-1990-model-temiz-alfa-199234232/detay bu hale gelirse duzelirmi

Ranthor
26-03-2015, 17:14
gunes altinda cok bekleme, kotu uygulamalar gibi sebeplerle oksitlenen boyayi duzeltmek icin pasta yapmak gerekiyor.

eger vernik ust katta atildiysa ve vernigin altindaki renk gittiyse gecmis olsun, tum vernigi kazip altindaki astari pastalaman lazim ki imkansiz. daha parlak pembe bir araban olur. Atas bulusmasina oyle bir honda gelmisti. duzelmedi.

ama vernik boya karisik atildiysa pasta attiginda pespembe bir cila padin ve kipkirmizi bir araban olur ( ozellikle opellerde)

i-vtec07
26-03-2015, 17:34
imprezaWRC @ abi bahsettiğin sonax ın şampuanının adı ney tam olarak araştırmam lazım hemen :D

imprezaWRC
26-03-2015, 21:48
imprezaWRC @ abi bahsettiğin sonax ın şampuanının adı ney tam olarak araştırmam lazım hemen :D

Sonax Waschpolitur :)
http://www.sonax.com/var/storage/images/media/catalog/packshots/218300/2718793-1-ger-DE/218300_lightbox.png

makif84
26-02-2016, 09:09
Konuyu bir hortlatayım :) Dün işim için gaz yağı lazım oldu,Ostim yıldız sanayi karşısındaki petrol ofisinde satılıyor. litresi 2,65 tl Normal benzin pompasında alıyorsunuz fakat alırken kimlik fotokopisi filan alıyorlar bilginiz olsun.Arabada denemek için 500ml aldım ayrıca sonucu uyguladıktan sonra yazarım.Ankara da gaz yağı almak isteyip bulamayan arkadaşların bilgisine