PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bugün Jandarma çok vatan memleket için tehlike yaratan bir olayı engelledi(İroni)

Sadık Özyer
25-03-2015, 15:51
Okuldan dönüyordum çok tenha bir yerde okulum , tın tın dönerken jandarma önüme atladı ve sağa çektim. Bu egzoz ses yapıyor dedim , yapıyor yapmıyor tartışmasına girdik , yapmadığını anlayınca bu egzoz ucu ne dedi . Ee ne varmış bunda dedim , teknik değişiklik. Halbuki gibip rc nin orjinal egzoz ucunu taksam bir sorun yaşamıyacaktım . Abi vizeden geçti ama kimse birşey demedi 1 senedir dedim , adam takmış oldu , ve memleketin bütün sorunlarını çözmüşcesine böbürlenerek bu arabayı şimdi trafikten men edicem dedi . Bu cezaya itiraz nasıl olur ?

ferruh
25-03-2015, 16:06
intercooler uzerındemı hala arabanın???

Sadık Özyer
25-03-2015, 16:09
intercooler uzerındemı hala arabanın???

Evet abi de mevzu o değil..

Otto_Skorzeny
25-03-2015, 16:10
boşuna itiraz etme tanıdık yoksa emniyette vs. bi işe yaramaz

Sadık Özyer
25-03-2015, 16:12
boşuna itiraz etme tanıdık yoksa emniyette vs. bi işe yaramaz

Keşke 206 nın orjinal egzozu deseydim gerçi takmış bir kere cam filminden yazardı.Yarın ilk işim 206 rc nin orjinal egzoz ucundan takmak.

Volkann
25-03-2015, 16:14
Sapancada Jandarma çevirmesinde haksız yere egzozdan aracımı men ettiler ve ceza yazdılar. İlçe Jandarma komutanına çıkıp durumu izah ettim. cezayı kesen komutanla birlikte bizi Trafiğe gönderdi,Trafik polisi bu araçta egzozluk bir durum yok dedi ve tutanak tuttular. bana kestikleri cezayı geri aldılar ve tutanağa eklediler. cezada mende iptal oldu.

Sadık Özyer
25-03-2015, 16:16
Sapancada Jandarma çevirmesinde haksız yere egzozdan aracımı men ettiler ve ceza yazdılar. İlçe Jandarma komutanına çıkıp durumu izah ettim. cezayı kesen komutanla birlikte bizi Trafiğe gönderdi,Trafik polisi bu araçta egzozluk bir durum yok dedi ve tutanak tuttular. bana kestikleri cezayı geri aldılar ve tutanağa eklediler. cezada mende iptal oldu.

Demekki bende yarın aynı durumu yapıcam . Egzoz ucu var mıydı ?

schizophrenic
25-03-2015, 16:18
Kesinlikle yanlış anlama 15 ay jandarmaydım bende , sayısız ruhsatsız araç ehliyetsiz sürücü vs çevirdik hiç birinede cezai işlem uygulamadık , iyi niyet gösterildi uyarıldı vs bi şekilde geçiştirildi.

Bizim rütbelilerimizin en gıcık kaptığı zıtlaşma ve benim şurda tanıdığım var denmesiydi ve bi adama zıtlaştığı için egsoz muaynesinden 1200 tl gibi yazılabilecek en yüksek rakamı yazdılar.

Yani demek istediğim keşke hiç tartışmaya girmeyip daha bi tatlı dille halletmeye çalışsaydın emin ol böyle olmazdı , ha onlar sana terslikmi yapmaya çalışıyolar 156 yı arayıp bu bu şekilde hitap edip bana şöyle davranılıyo derdin araç plakalarını verip onlara gereken uyarı giderdi. Şu durumda hiç bir şekilde itiraz edemezsin cezaya

Volkann
25-03-2015, 16:28
uç vardı fakat egzozda ses yoktu.arabayı çalıştırım 5000 6000 devire kadar gaz bastırdı. ***** araç 106 olunca bi nebzede olsa ses çıkıyor. sonra kendi trafik arabası fluence yi çalıştırıp bak bakalım bunda ses varmı deyip cezayı yazdı. hiç tartışmaya girmedim ileri geri konuşmadım tamam dedim aldım cezayı çıktım bölük komutanına.harfi harfine herşeyi anlattım tabi o sırada cezayı kesen komutan morardıkça morardı.sonuç ceza iptal.

Sadık Özyer
25-03-2015, 16:36
uç vardı fakat egzozda ses yoktu.arabayı çalıştırım 5000 6000 devire kadar gaz bastırdı. ***** araç 106 olunca bi nebzede olsa ses çıkıyor. sonra kendi trafik arabası fluence yi çalıştırıp bak bakalım bunda ses varmı deyip cezayı yazdı. hiç tartışmaya girmedim ileri geri konuşmadım tamam dedim aldım cezayı çıktım bölük komutanına.harfi harfine herşeyi anlattım tabi o sırada cezayı kesen komutan morardıkça morardı.sonuç ceza iptal.

Dip gaz bassa keşke.. Tamda boost cut a girmiştim 3 bini geçmiyordu..

Volkann
25-03-2015, 16:39
sadık bence yarına bırakma söktü geldi olayı olmasın.

Sadık Özyer
25-03-2015, 16:49
sadık bence yarına bırakma söktü geldi olayı olmasın.

Fotoğraf çektiler zaten .

erdem325
25-03-2015, 17:07
hiçbirşey yapamazsınız.
çünkü tr de araç üzerinde hiçbir değişiklik yapamazsınız yasal olarak.

Evrenoz
25-03-2015, 17:10
Maalesef ceza kanunen haklı.. Egsos kafası dahil araca orijinal olmayan aksesuar takmak mevcut kanunlara göre yasak, suç.. Bir ihtimal trafik şube ile görüşerek insiyatif kullanılması sağlanabilir, men kalkabilir ama tamamen insiyatif üzerine olur bu olay da..

Sadık Özyer
25-03-2015, 17:21
Fabrikasyon RC egzoz ucu olsaydı , yine yazsaydı sonuç ne olacaktı?

Evrenoz
25-03-2015, 17:46
Araç RC ise ve RC egsos ucundan dolayı ceza yazarlarsa, servisten kağıt alıp iptal ettirebilirsin cezayı.
Araç RC değil ama RC egsos ucu varsa servisten kağıt alma imkanı -eş dost tanıdık ricası vs gibi hallerin dışındaki normal şartlarda- olmayacağından ceza iptal edilemeyebilir

huseyinturk
25-03-2015, 18:15
egzos ucu değilde intercoolera takılmaması çok ilginç. Bende jandarma yaptım askerliğimi arkadaşında dediği gibi bir çok şeyi görmezden geldik vs ama bazı hayatta bir *** olamayıp uzman vs olan komutanlarımız vardı, vatandaşın önünde eğilip bükülmesinden acayip zevk alırdı sanada onlardan denk gelmiş kardeşim. Ama olurda yazılan gibi trafiğe gönderirlerse cooler sıkıntı olabilr sana

meLaNchoLic
25-03-2015, 18:20
nasıl olmuşta koskoca cooler ı görmeyip egzoz ucuna takılmış anlam veremedim.. geçmiş olsun pek bişey yapılamaz gibi..

canozgur106
25-03-2015, 18:30
Geçmiş olsun sadık..

Sadık Özyer
25-03-2015, 18:39
Plakamı görememiş ondan durdurmuş başta.

Volkann
25-03-2015, 18:40
sadık hadi egzozdan yırttın diyelim , bence intercool dikkatlerini çekecektir.bu sefer ona sararlar.

MCN21
25-03-2015, 19:06
Egzoz ucuda olsa teknik degisiklik :D gecmis olsun

ALPhan japan
25-03-2015, 20:33
her işi bitirdiler egsoz ucuna kaldı tüm olay

Le10ur
25-03-2015, 20:57
Kesinlikle yanlış anlama 15 ay jandarmaydım bende , sayısız ruhsatsız araç ehliyetsiz sürücü vs çevirdik hiç birinede cezai işlem uygulamadık , iyi niyet gösterildi uyarıldı vs bi şekilde geçiştirildi.

Bizim rütbelilerimizin en gıcık kaptığı zıtlaşma ve benim şurda tanıdığım var denmesiydi ve bi adama zıtlaştığı için egsoz muaynesinden 1200 tl gibi yazılabilecek en yüksek rakamı yazdılar.

Yani demek istediğim keşke hiç tartışmaya girmeyip daha bi tatlı dille halletmeye çalışsaydın emin ol böyle olmazdı , ha onlar sana terslikmi yapmaya çalışıyolar 156 yı arayıp bu bu şekilde hitap edip bana şöyle davranılıyo derdin araç plakalarını verip onlara gereken uyarı giderdi. Şu durumda hiç bir şekilde itiraz edemezsin cezaya

kanka sen bızım ısı cozmussun :)ceza yazan jandarma karakoluna gıt tatlı dılle konus yardımcı olurlar dıye dusunuyorum valla bızde ıyı nıyetten dıp gaz yap gıt derız:))))