PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hasarlı 116i Fikirlerinize ihtiyacım var.

Ayb
25-03-2015, 17:49
Merhabalar

2013 model boyasız ibiza cupram var. Onu satıp 2012 üstü 116i bakıyorum. Aradığım aracın bi-xenon'u olsun benim için yeterli çünkü dış tampon jant lastik komple m pakete çevireceğim arabayı.
Hayırlısıyla en az 2 yıl binmeyi planlıyorum araca. Al satçı değilim yani.

Günlük rutinim olarak yine ***** siteye bakınırken bir araç gördüm.

2013 model orjinal m paket 116i, 10bin km'deymis arac.

Aracın kaput ucu, sol tarafında ve sunroofla cam arası tavanında göçükleri var.

Hemen aradım.
Araç sola yan yatmış.
Satıcı öncesinde hiç bir kazasının olmadığını, hatasız olduğunu söyledi.
Tramerde 24bin lira hasarı gözüküyormuş.
Airbagler saglam.
Pert kaydı yok.

Şimdi soracaklarıma gelirsek,
1- Araç hasarlı hasarı yapılmamış. 24bin hasar kaydı neden var?
2- Araç ağır hasar kayıtlı mı yoksa sadece hasar kayıtlı mı bilmiyorum. Bu neyi değiştirir?
3- Kasko yaptırabilir miyim?
4-plaka, şasi no, motor no vs alsam neyin ne olduğunu öğrenebilir miyim? mesela borusanda?

Ne diyorsunuz yorumlara ihtiyacım var.
Aracı alırsam 1 hafta sanayide yatırırım sonra alır mutlu mutlu binerim. Beni mutlu edecek bir araç. Yılda 30bin km yapıyorum ortalama ve dediğim gibi 2 yıl binerim en az. O yüzden beni çok zarara sokacağını düşünmüyorum eğer uzak durulacak bir şeyi yoksa?

Aracın linki:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2013-bmw-1.16i-ic-dis-m-paket-sunroof-xenon-geri-gorus-kamera-206380024/detay :confused::confused::confused:

onurars
25-03-2015, 17:57
Karsi taraf suclu ise ve arac pert olmuyorsa muhtemelen bmwnin sahibi karsi tarafin trafik sigortasindan yatan parayi alip aracida yaptirmak yerine satiyordur.Benimkisi sadece tahmin cunku ben aynisini yapmistim.

MeJo
25-03-2015, 18:05
bu tarz ilanlar benimde cok kafamı karıştırıyor.

johnie
25-03-2015, 18:10
Çok fazla anlamam ama biraz mantık yürütürsek eğer 2,5K masrafı var ve aracın değeri 88.5K ediyorsa 56K ya satılıyor araç. 2,5K masraf desek 58 hadi max 60 yapalım. Bu adam sigortadan 28.5K mı para alıcak ? Ben korkarım açıkçası piyasa değerinin %40 altında bir araç.. İyi ekspertiz yaptırmanızı tavsiye ederim

Sert@ç
25-03-2015, 18:11
Sadece sola değil kaplumbuğa gibi ters yatmışada benziyor
Camın tam üst kısmıda ezilmiş
Bu arada önceden kazası varmı bilmem ama ön tampon çamurluk-kaput rengii farklı

meLaNchoLic
25-03-2015, 18:11
takipteyim.. benzer durumda bi getz var onu kovalıyoruz bu ara.. kafamızı karıştıran noktalar var bizimde.. bu tür araçların parçaları değiştiriliyor içinden parça söküp satıyorlar falan deniyor.. getz için aradık adama bize direksiyon kutusu lazım satarmısın dedik adam satarım dedi direk sendeki arızalıyıda bana ver takayım buna dedi :D kafamız trilyon

MCN21
25-03-2015, 18:14
Cok iyi expertiz yapilmasi lazim. Genelde boyle ufak hasarli oldugu soylenip piyasa fiyatina gore ciddi uygun olan araclarin buyuk hasarlari oluyor. Ucuz yollu toplanip itelenmeye calisiyor.

Berkan
25-03-2015, 18:14
aracın oldugu muhitte baska o tarz araclarda var.

55bin neymiş ayrıca normal piyasası 85 hatta 90 dan asagı olmayan araç için,km ve donanıma göre 24bin tramere ragmen 55 bin olması bana sacma geldi ölüsü 65-70 etmesi lazım bu aracın

Sert@ç
25-03-2015, 18:15
Şimdi detaylı baktımda arabanın koltuklar m paket
Zaten tamponlarda m paket
Ama tavan döşemesi gri yani sanki değiştirmişler(m pakette tavan döşemesi siyah olur)

Bu arada 88e sıfır beyaz/siyah/kırmızı 116 sunroof/xenonlu araç ayarlayabilirim ;)

Ayb
25-03-2015, 18:23
Çok fazla anlamam ama biraz mantık yürütürsek eğer 2,5K masrafı var ve aracın değeri 88.5K ediyorsa 56K ya satılıyor araç. 2,5K masraf desek 58 hadi max 60 yapalım. Bu adam sigortadan 28.5K mı para alıcak ? Ben korkarım açıkçası piyasa değerinin %40 altında bir araç.. İyi ekspertiz yaptırmanızı tavsiye ederim

24 lira hasar kaydı gözüküyormuş. Bu sigortadan alınan para olamaz mı? 56k+4k masraf desek 60k. +24k hasar kaydı desek 84 bin bence normal gibi?

huseyinturk
25-03-2015, 18:23
Salakmı bu ilanı verenler, taş çatlasın 5bin harcanıp cillop olur o araba hasar kaydı var diye 70e 75e yine satılır. Çok ilan var böyle, piyasası 100bin olan aracın 1000 lira masrafı var 55e satıyoruz, hatta isterseniz 1500e tamir edebiliriz diye ilanlar var, akılsızmı bunlar çokmu akıllı?

Ayb
25-03-2015, 18:24
Şimdi detaylı baktımda arabanın koltuklar m paket
Zaten tamponlarda m paket
Ama tavan döşemesi gri yani sanki değiştirmişler(m pakette tavan döşemesi siyah olur)

Bu arada 88e sıfır beyaz/siyah/kırmızı 116 sunroof/xenonlu araç ayarlayabilirim ;)

hahah sağolasın. o kadar nakit olsa bende kendime ayarlayabilirim bişeyler :D

Berkan
25-03-2015, 18:25
2014 de 85-90 aralıgna zaten dedigin 1 leri sattılar zaten sertaç sen ayarlamasanda sahibindede bile satılık olarak var 85 bine

levent
25-03-2015, 18:28
Ben yorum yapayım, bu galeride genelde hasarlı araç alıp ağır hasardan kurtarıp hafif hasara çevirerek satılıyor araçlar.

Sola yan yatma ile sunroof - ön cam arasındaki o ezik olmaz, ters dönmüş veya ön cama kadar girmiş olması lazım.. Bana ters dönüp kafası aşşa sürüklenmiş gibi geldi..

Sertaç yazmış zaten, M paketin tavan + direk döşemesi siyah olur, bunda açık renk döşeme var, değiştirmişler muhtemelen. Airbag nasıl açmamış? o ayrı mesele. Özellikle yanal darbelerde çok daha hassas airbag, 1400 kg civarı ağırlıktaki 1 serisinde vinçle yana çevirmek dışında herhangi bir yana yatma pozisyonunda airbag açacak kadar darbe alır araç bence. Tavan döşemesi de değişmiş, muhtemelen açtığı için değiştirmişlerdir diyorum perdeleri..

Alıp bunu toparlamakla uğraşmaktansa, şunu alırım..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-bu-fiyata-kazasiz-boyasiz-bmw-1.16i-ic-dis-m-paket-sunroof-194591096/detay

Volkann
25-03-2015, 18:33
yarım toplanıp çıtır hasarlı diye satılıyor da olabilir. iyi baktırmak gerekir boyle araçlara.

Ayb
25-03-2015, 18:33
Ben yorum yapayım, bu galeride genelde hasarlı araç alıp ağır hasardan kurtarıp hafif hasara çevirerek satılıyor araçlar.

Sola yan yatma ile sunroof - ön cam arasındaki o ezik olmaz, ters dönmüş veya ön cama kadar girmiş olması lazım.. Bana ters dönüp kafası aşşa sürüklenmiş gibi geldi..

Sertaç yazmış zaten, M paketin tavan + direk döşemesi siyah olur, bunda açık renk döşeme var, değiştirmişler muhtemelen. Airbag nasıl açmamış? o ayrı mesele. Özellikle yanal darbelerde çok daha hassas airbag, 1400 kg civarı ağırlıktaki 1 serisinde vinçle yana çevirmek dışında herhangi bir yana yatma pozisyonunda airbag açacak kadar darbe alır araç bence. Tavan döşemesi de değişmiş, muhtemelen açtığı için değiştirmişlerdir diyorum perdeleri..

Alıp bunu toparlamakla uğraşmaktansa, şunu alırım..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-bu-fiyata-kazasiz-boyasiz-bmw-1.16i-ic-dis-m-paket-sunroof-194591096/detay

Bahsettiğim araç 56 bin lira. sizin bahsettiğiniz 80 bin lira. Aradaki 24bin lirayı borç verir misiniz?

Zorbey
25-03-2015, 18:37
Galeriden mi aman aman

meLaNchoLic
25-03-2015, 18:37
Bahsettiğim araç 56 bin lira. sizin bahsettiğiniz 80 bin lira. Aradaki 24bin lirayı borç verir misiniz?

leventcim corollanı satıp arkadaşa borç verirmisin lütfen

canozgur106
25-03-2015, 18:38
Al bi dert alma bi dert olmuş bu araçların durumu çok dikkat edin..

B16
25-03-2015, 18:43
Böyle ağır hasarlı aracı alıp hafif hasarlı hale getirip satanlardan uzak durun.

İçinden çok fazla parça sökülüyor. Aks'ı falan kaynaklı oluyor. Sanayide bu tarz iş yapan tanıdığımız var abi araba yürüsün yeter diyodu ona göre toplayıp tabiri caizse "millete çakıyordu"

Zamanında hasarlı araç almıştık jantları kaynaklıydı elinde başka bi araç daha vardı jantları değiştirdik iki aracın. Böyle ufaktan toplanmış araçlardan uzak durun veya hasarlı hali ile alın hiç değilse ne çıkıcağını bilirsiniz. E kasa Mercedes (2013) almıştı bi müşteri böyle, ön tamponun içinden ot çıkmıştı tesisat yerine :D

Daha yazarım da mide bulandırmıyım :D

levent
25-03-2015, 18:44

56 bin TL ye bu halde bineceksin heralde? Altında araban da varmış, ailen varken neden benden istiyorsun ;)

56 + 24 = 80 lira olduğu için kazasız olanı önerdik, kötü yaptık heralde..

leventcim corollanı satıp arkadaşa borç verirmisin lütfen

Corolla babamın kanka, satmıyor :) Ben gidince eve biniyorum işte..
Ayranı olmayan taht-ı revan'a binmeyecek..

Ayb
25-03-2015, 18:44
Al bi dert alma bi dert olmuş bu araçların durumu çok dikkat edin..

evet aynen öyle, daha neler neler var. yeni c serileri cla'lar vs. Her aracın böyle satılıkları var neredeyse.

meLaNchoLic
25-03-2015, 18:45
56 bin TL ye bu halde bineceksin heralde? Altında araban da varmış, ailen varken neden benden istiyorsun ;)

kanka ayranları ben alırım sana taht-ı revan senden olsun :D

B16
25-03-2015, 18:46

Arkadaş senden borç istediği 24.000 TL'den çok daha fazla öder aracı toplamak içi. Baban'a söyle kredi de çeksin :D

Ayb
25-03-2015, 18:48
Salakmı bu ilanı verenler, taş çatlasın 5bin harcanıp cillop olur o araba hasar kaydı var diye 70e 75e yine satılır. Çok ilan var böyle, piyasası 100bin olan aracın 1000 lira masrafı var 55e satıyoruz, hatta isterseniz 1500e tamir edebiliriz diye ilanlar var, akılsızmı bunlar çokmu akıllı?

tek mantıklı açıklama ilk yorumda geldi bence. Araç perte çıkmıyor, tüm parayı alamıyorlar, hasar parasını alıp aracı hasarlı satıyorlar. Böyle araçların çoğunda tavan olmasa da kaput, çamurluk boyalı. Yaptırıp satmaya kalksa kaputta tavanda boya olan araçların gördüğü muameleyi biliyoruz, nasıl zor satıldığını da biliyoruz. Uğraşmıyorlar mı acaba?

levent
25-03-2015, 18:50
Arkadaş senden borç istediği 24.000 TL'den çok daha fazla öder aracı toplamak içi. Baban'a söyle kredi de çeksin :D

Valla uzun uzadıya yazdığıma üzüldüm ben. Para elinin kiri..

MCN21
25-03-2015, 18:50
Piyasada o kadar cakal cukal varken boyle kucuk hasarlar icin kimse 15-20 bin zarar etmez. Helede galericiler ...

huseyinturk
25-03-2015, 18:52
tek mantıklı açıklama ilk yorumda geldi bence. Araç perte çıkmıyor, tüm parayı alamıyorlar, hasar parasını alıp aracı hasarlı satıyorlar. Böyle araçların çoğunda tavan olmasa da kaput, çamurluk boyalı. Yaptırıp satmaya kalksa kaputta tavanda boya olan araçların gördüğü muameleyi biliyoruz, nasıl zor satıldığını da biliyoruz. Uğraşmıyorlar mı acaba?

piyasası 85-90 olan aracı illa satarlar 70-75 ki galerici bunlar ne boyalı değişenli araçları çiçek gibi gömüyorlar millete, adamların sanatı bu.

Birde şu açıdan bakmak lazım, clio olmuş 56 lira 1 yaşında çıtır hasarlı bmwnin aynı para olması akla mantığa sığarmı?

Ers
25-03-2015, 18:54
bu devirde kimse binmeyeceği eşeğin önüne ot atmıyor.

levent
25-03-2015, 18:57

Çevrende kimsenin arabası pert olmamış veya sanayide kaportacı tanıdığın olmamış sanırım.

Bu adam 56 bin TL den de para kazanıyor, kimse bu işi babasını hayrına yapmaz, emin ol.

3-4 sene önce arkadaşın Avensis'e tır yanında dönerken dorseyi taktı pert oldu, 2004 modeldi . Araçtaki hasar sol çamurluk, kapılarda göçük, B sütunu civarı hasarlıydı..(iki kapı arasındaki sütun 4-5 cm geri kaymıştı, tavan kasmıştı) sütunu civarı hasarlıydı.. 17-19 bin civarı hasar tutarı vardı yanılmıyosa hafızam. Perte çıktı.

24 küsür kaskodan para aldı.. Kasko arabayı 16 bin TL ye Alanya'ya sattı tesadüfen, kaportacıyı dolaylı yoldan sordurdum (1-2 tanıdık kaportacıya sordum). Adam 22 ye galeriye sattı, 26.5 a galeri müşteriye sattı.

Uzun lafın kısası kimse para kazanamayacağı yere para yatırmaz arkadaşım. Böyle yarım yamalak yürüyebilecek kıvama getirilmiş (sözde bu kadar hasarlı) araba da sürpriz yumurta niteliği taşır. Gerisi şansına kalmış, 80 lira pahalı diyerek almadığın arabadan daha pahalıya gelir sana sanayide dükkanın, akraban vs yoksa.

onurgoyunc
25-03-2015, 19:06
67-68e xenonlu sunrooflu 1 alıp dışarda tampon değiştirtmek daha mantıklı, misal

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-28.000km-de-2012-116i-urban-line-bi-xenon-lu-borusan-203519113/detay

Xenon şart değilse boş bir araç alabilirsiniz 64 civarına, kazasız boyasızları denk geliyor

B16
25-03-2015, 19:07
levent

Amma savundun.

Bir müsibet bin nasihattan iyidir. Bırak alsın arkadaş o araçta ona hayata hoşgeldin hediyesi olsun.

!KO
25-03-2015, 19:08
cebınızde araba parasından hariç 30bin lira yoksa girmeyin sanayıde ustanız yoksa girmeyın paramız var yaptırırız diyosanızda gidin yururunu alın

motor yurur durumda ne kadar yurur durumda ? yuruyen ne durumda ?
airbagler nasıl açılmamıs yandan 2kere perte cıkardım bıde ufak bı kazam vardı hepsınde acıldı airbagler
sadece yandan kazalıysa sunroof etrafında neden hasar var ? altı gunes gormeden o hasar olmaz.
sadece yandan hasarlıysa kaput far arasına elım gırer on taraf ne ayak ? tampon nıye farklı tonda ?

bunları bı satıcıya sorun :)

illa alıcam diyosanızda nufus mudurlugunde yapın satısı :)

Ayb
25-03-2015, 19:08
Çevrende kimsenin arabası pert olmamış veya sanayide kaportacı tanıdığın olmamış sanırım.

Bu adam 56 bin TL den de para kazanıyor, kimse bu işi babasını hayrına yapmaz, emin ol.

3-4 sene önce arkadaşın Avensis'e tır yanında dönerken dorseyi taktı pert oldu, 2004 modeldi . Araçtaki hasar sol çamurluk, kapılarda göçük, B sütunu civarı hasarlıydı..(iki kapı arasındaki sütun 4-5 cm geri kaymıştı, tavan kasmıştı) sütunu civarı hasarlıydı.. 17-19 bin civarı hasar tutarı vardı yanılmıyosa hafızam. Perte çıktı.

24 küsür kaskodan para aldı.. Kasko arabayı 16 bin TL ye Alanya'ya sattı tesadüfen, kaportacıyı dolaylı yoldan sordurdum (1-2 tanıdık kaportacıya sordum). Adam 22 ye galeriye sattı, 26.5 a galeri müşteriye sattı.

Uzun lafın kısası kimse para kazanamayacağı yere para yatırmaz arkadaşım. Böyle yarım yamalak yürüyebilecek kıvama getirilmiş (sözde bu kadar hasarlı) araba da sürpriz yumurta niteliği taşır. Gerisi şansına kalmış, 80 lira pahalı diyerek almadığın arabadan daha pahalıya gelir sana sanayide dükkanın, akraban vs yoksa.

Teşekkür ederim. 80bin'e pahalı demedim. 80bine alıp binip 75e satmak var 60a alıp binip 55e satmak var. Pek farklı gelmedi bana o yüzden alınır mı diye soruşturdum. Dediğiniz gibi biraz şansa kalmış. Arabanın götürülüp inciğine cinciğine bakılması lazım sasnırım.

Ayb
25-03-2015, 19:26
Böyle ağır hasarlı aracı alıp hafif hasarlı hale getirip satanlardan uzak durun.

İçinden çok fazla parça sökülüyor. Aks'ı falan kaynaklı oluyor. Sanayide bu tarz iş yapan tanıdığımız var abi araba yürüsün yeter diyodu ona göre toplayıp tabiri caizse "millete çakıyordu"

Zamanında hasarlı araç almıştık jantları kaynaklıydı elinde başka bi araç daha vardı jantları değiştirdik iki aracın. Böyle ufaktan toplanmış araçlardan uzak durun veya hasarlı hali ile alın hiç değilse ne çıkıcağını bilirsiniz. E kasa Mercedes (2013) almıştı bi müşteri böyle, ön tamponun içinden ot çıkmıştı tesisat yerine :D

Daha yazarım da mide bulandırmıyım :D

borusana götürsek ekspertize soksak anlar mıyız peki nesi değişmiş, çalınmış, kakalanmış vs?

levent
25-03-2015, 19:37
Bence araba içinize sinmeyecek ekspertiz sonrası zaten, o yüzden bana göre haybeden 350-400 TL Borusan'a bayılmaya gerek yok :)

Boyasız 2013 cupra verip, kazalı/ muhtemelen pertten dönme 2012 116 almaya aile ne diyor? Bu kısmı merak ediyorum ben,

Babama böyle bir konu açsam, durduk yere ortamı germiş olurum.. İşin gücün mü yok diye bi kamyon da fırça atar heralde.

Ahmet.S
25-03-2015, 19:42
Araç sahibinden bol değişenli servis bakımlı araba alın bu araçlara hiç bakmayon büyük bir hata olur almanız.

bad cat
25-03-2015, 19:48
Bence araba içinize sinmeyecek ekspertiz sonrası zaten, o yüzden bana göre haybeden 350-400 TL Borusan'a bayılmaya gerek yok :)

Boyasız 2013 cupra verip, kazalı/ muhtemelen pertten dönme 2012 116 almaya aile ne diyor? Bu kısmı merak ediyorum ben,

Babama böyle bir konu açsam, durduk yere ortamı germiş olurum.. İşin gücün mü yok diye bi kamyon da fırça atar heralde.
kardeşim arabana dost işi 20k lira vereyim. Üstünede çok uygun faizle tefe para vereyim arkadaşın parasını temin et. Hadi 1k daha vereyim arabana oda önümüz yaz ;su damlacıklı foto paylaşırım bol bol :D

hddsheriff
25-03-2015, 20:04
24 binlik hasarın tarihi ney ? Bence bu arabanın hasarı tramere hala işlenmemiş 3-5 ay sonra çıkabilir. Sağlam bir sigortacıdan araştırmak lazım

arm
25-03-2015, 20:04
para mı lazım

Ayb
25-03-2015, 20:07

Ailem pek karismaz bu islere. Binmek icin aldigim icin de pek bisey demezler. Tekrarliyorum bu dediklerim hasar gorünen kadarsa kismina. Gerisine haklisiniz.

Ayb
25-03-2015, 20:10
24 binlik hasarın tarihi ney ? Bence bu arabanın hasarı tramere hala işlenmemiş 3-5 ay sonra çıkabilir. Sağlam bir sigortacıdan araştırmak lazım

Tarihiyle ilgili birsey bilmiyorum.

Zaten borusan ikinci ele ekspertiz yapmiyormus. Sadece takasa alacaklari arabalara yapiyorlarmis. Baska da hangi sirkete guvenilir cok detayli olarak bilmiyorum.

aybrskck
25-03-2015, 20:10
bana sorarsan hasarlı araç işi sıkıntılı ha şöyle yapılır ihaleden direk kazalı haliyle alır toplarsın ( ki ben yaptım ) en azından ne yaptığını bilirsin ortaya çıkıcak olanı bilirsin ama böyle hasarlı araç al satı yapan kişiler yada galerilerden almak büyük hata adamlar perişan durumdaki aracı alıyor sağlam kaput tampon çamurluk takıyor hafif hasarlı çıtır hasarlı diye millete kakalıyor nasıl toplandığı belli değil birçoğu airbag açmış sadece kapak takılmış içinde airbag yok şekilde satılıyor nasıl bir tezgah belli değil dikkatli olmakta fayda var illa hasarlı diyorsanda ilk elden al ne değişti ne işlem gördü herşeyi senin konturolunde olsun :)

ceyhun737
25-03-2015, 20:11
zamanında bir mini için de aynı şeyleri söylemişlerdi aynı durumdaydı düzeltip az hasarlı gibi satıyorlardı biz ucundan sıyırdık durumu farkedip bu alper otomotivden uzak durun derim

Ayb
25-03-2015, 20:21
zamanında bir mini için de aynı şeyleri söylemişlerdi aynı durumdaydı düzeltip az hasarlı gibi satıyorlardı biz ucundan sıyırdık durumu farkedip bu alper otomotivden uzak durun derim

Galeri ayni galeri mi? Öyleyse biraktim gitti arabayi.

Ayb
25-03-2015, 20:24
Benim tek umudum suydu;
Örnegin arabayi sigorta sirketinden almis cok hasarli olmadan 50 bine. Ayni sekilde satiyor 55bine. Bu tarz galeriler var cünkü. herkes sigorta sirketlerindeki arabalari kovalayamiyor.

Yoksa bitik araba almaya merakli degilim.

Bos bos postlar haricinde cevap veren herkese tesekkur ederim.

levent
25-03-2015, 20:25
kardeşim arabana dost işi 20k lira vereyim. Üstünede çok uygun faizle tefe para vereyim arkadaşın parasını temin et. Hadi 1k daha vereyim arabana oda önümüz yaz ;su damlacıklı foto paylaşırım bol bol :D

Nakite ihtiyaç yok bro, hesapta yatıyo yeterli miktar :D Çark dönsün, benim de dönüşüm muhteşem olsun :D

ceyhun737
25-03-2015, 20:28
Valla aynı galeri yıllardır bu işin içerisindeler diye biliyorum mavi bir mini vardı ekranlı baya da toparlanmıştı arkadaş düşünüyordu , telefonda boyasız demişti:D gittik baktık ufak tefek eksikleri var dışarıdan sonra tabi detaylı araştırınca her şey ortaya çıktı ben bu işe girmenizi hiç tavsiye etmem, ha hasarlı araç alınır toplanır tabiki yani öyle araçlar ihalede satılıyor ki görsen bu nasıl pert olmuş dersin öyle araç denk getirirsen kaçırma derim. 24000 tl lik olay da şöyle olabilir aracın sovtaj bedeli artı o 24.000 tl aracın sahibine verilmiş olabilir kasko firması tarafından ve o 24.000 lik kısım yazar tramerde benimki tabi sadece tahmin

Y.Emre
25-03-2015, 20:35
Bu arabayı almak bile bile lades demek. Fiyattan ve arabayı istemenizden dolayı kendinizi arabanın temizliğine, hasarın küçüklüğüne inandırmışsınız siz. Altı güneş görmeyen arabanın tavanında nasıl hasar var ? Yan yatan arabanın neden sadece panel başlangıç ve bitiş noktalarında hasar var?
Kaputtaki hasar da çamurluk ve tamponda devam etmiyor mesela..

Kimsenin günahını almayayım ama, direksiyon ve gögüs hariçi havayastıkları olduğuna bile inanmıyorum bu arabanın :D

Galerinin logosu bile 'alpert' :D

Y.Emre
25-03-2015, 20:37
Bu arabayı almak bile bile lades demek. Fiyattan ve arabayı istemenizden dolayı kendinizi arabanın temizliğine, hasarın küçüklüğüne inandırmışsınız siz. Altı güneş görmeyen arabanın tavanında nasıl hasar var ? Yan yatan arabanın neden sadece panel başlangıç ve bitiş noktalarında hasar var?

Kimsenin günahını almayayım ama, direksiyon ve gögüs hariçi havayastıkları olduğuna bile inanmıyorum bu arabanın :D

Ayb
25-03-2015, 21:08

Yazdiklarimi okuduysaniz kedimi biseye inandirmadigimi anlamaniz gerekiyorsu. Ben sadece gorunen hasarlar hakkinda konustum ve bunu bir cok kez tekrarladim. Bu galeri böyle seyler yapiyorsa dediklerinizfde haklisiniz. Sadece basima gelmedigi icin @ceyhun737 arkadasim gibi bilmiyorum bu isleri. Belki degildir diye dusunmustum. Tesekkur ederim.

Ers
25-03-2015, 21:12
kardeşim vazgeç bu sevdadan dolandırıcı işi bunlar.

kalipson
25-03-2015, 21:15
Macera arıyorsan git paraşütle atla, motorla Afrika ya da Meksika turuna çık ama bu işe girme kardeşim ;)

B16
25-03-2015, 21:19
Borusana ekspertize soksanızda anlıyamazsınız. Aracı söktükçe ortaya çıkar. Airbag arızası vermez Borusan da ama direksiyonu sökersiniz kaplatmak için bi bakarsınız direksiyonun içinde airbag yok karton var. Maşpiyeller sağlamdır bir gün vurursunuz tamire götürürsünüz bi bakarsınız maşpiyel altları gazete kağıdı dolu.

He bu araba ilk hasarlı hali olsaydı o zaman tamam derdim hiç değilse kaza yapılmış öyle kalmıs sökülme,takılma yok. O zaman sizde hesap yapabilirsiniz. Hatta forumda bu tarz bi aracın proje konusu vardı golf tdi araç. Konuda bu; http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=196472&highlight=golf

Golf dışarıdan ne kadar güzel duruyor değil mi?

Ayb
25-03-2015, 21:35
kardeşim vazgeç bu sevdadan dolandırıcı işi bunlar.

teşekkür ederim vazgeçtik bu sevdadan. Gitti güzelim m koltuklar. sportline'a devam :)

Macera arıyorsan git paraşütle atla, motorla Afrika ya da Meksika turuna çık ama bu işe girme kardeşim ;)

teşekkür ederim. Ankarada paraşütle atlanılcak organizasyon varsa iletişim bilgisi lütfen :D

Borusana ekspertize soksanızda anlıyamazsınız. Aracı söktükçe ortaya çıkar. Airbag arızası vermez Borusan da ama direksiyonu sökersiniz kaplatmak için bi bakarsınız direksiyonun içinde airbag yok karton var. Maşpiyeller sağlamdır bir gün vurursunuz tamire götürürsünüz bi bakarsınız maşpiyel altları gazete kağıdı dolu.

He bu araba ilk hasarlı hali olsaydı o zaman tamam derdim hiç değilse kaza yapılmış öyle kalmıs sökülme,takılma yok. O zaman sizde hesap yapabilirsiniz. Hatta forumda bu tarz bi aracın proje konusu vardı golf tdi araç. Konuda bu; http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=196472&highlight=golf

Golf dışarıdan ne kadar güzel duruyor değil mi?

Tüm konuyu okudum teşekkür ederim. golf gerçekten dışardan düzgün duruyor. zaten arkadasların mini hikayesini okuyunca vazgeçtim olaydan. belki düzgündür diye düşündüğüm de bitti orda. Teşekkür ederim cevap için.

aybrskck
25-03-2015, 21:55
o zaman farklı bi yönden bakalım olaya siz yine düz bir model alın sonra pert bir m paket ile koltuk takası yapın bi cıkmacıdan üzerine cüzi bir miktar ödiyerek işi kapatırsınız :) isterseniz yönlendirebilirim bikaç kişiye :)

Schumi
25-03-2015, 22:21
Ben olaya başka bir açıdan bakıyorum. Hasarlı araç alınabilir ama yan yatmış yada devrilmiş araç alınmaz bence. Sebebi şu. Devrildiği anda motor çalışmaya devam ettiği için 1 dakika bile çalışsa yağ pompası karterde bir tarafa biriken yağı çekemeyip makina azda olsa yağsız kalmış ise ileride yataklarda ve krankta sıkıntı çıkma ihtimali yüksek. Tabi bu benim düşüncem.

Berkan
26-03-2015, 00:58
öyle uzaklara gitmeye gerek yok forumda cakal cukal sekilde tutturulup alana kazasız diye çakılan golf 6 nın baştan aşagı toplanma hikayesi gaayet goz onune koyuyor elalemin nasıl milleti s.ktigini

eline koluna saglık buarada düzeltip adam gibi toplayanların

http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=196472

dnr1
26-03-2015, 02:02
Pert kaydi plakaya 2 ay icinde isleniyor..eger suanda pert kaydi varsa bile 2ay sonra tramerde cikiyor bilginize...2 ay sonra dunyan basina yikilmazsa ben al derim..gideri varmis..boyle bile bin derim..

levent
26-03-2015, 02:25
Pert kaydı olupta sigorta yenilenirken çıkmayan araba bile var, bir akrabamın başına geldi Citroen C4 te :)

omer_yildir
26-03-2015, 05:56
Birçok yeni araçta hava yastığı açıldığında aküyee bağlı fünye atıyor ve elektriği kesiyor. Takla atsada motor darbe anında stop edıyor

Yigit-Y
26-03-2015, 06:05
Satan firma ile çok iş yaptık bazen çıtır hasarlı bazen hard hasarlı oluyor.

Genellikle ufak bir toplama yapılıyor.

Bir kac parça değiştiriliyor.

Genellikle çekme belgeli oluyor

Trafige sokmak icin mtv,sigorta,muayane yapılması gerekmekte

C180,a4,a3,range aldım bu arkadaştan iyi esnaftir.
Arabaya iyi ustanla gelip baktirman gerek.

Yuzde 80 pert araç oluyor bazen ender olur çıtır hasar kayitlida düşüyor bilginize.

Ayb
27-03-2015, 13:44
Satan firma ile çok iş yaptık bazen çıtır hasarlı bazen hard hasarlı oluyor.

Genellikle ufak bir toplama yapılıyor.

Bir kac parça değiştiriliyor.

Genellikle çekme belgeli oluyor

Trafige sokmak icin mtv,sigorta,muayane yapılması gerekmekte

C180,a4,a3,range aldım bu arkadaştan iyi esnaftir.
Arabaya iyi ustanla gelip baktirman gerek.

Yuzde 80 pert araç oluyor bazen ender olur çıtır hasar kayitlida düşüyor bilginize.

Perte pert diyor mu o önemli. Arkadaslarin dedikleri gibi takla atan arabanin airbag acmamasi miümkün mü?

Yigit-Y
27-03-2015, 13:50
Kesinlikle mumkun değil

Airbag kesin açmıştır.

Ama açılmamış gibi yapılıyor zaten ki alper biraz makyajliyor

Yani airbagleri yapılmıştır yuzde 90

Pert satiyor zaten cok ender kayıtsız. ufak hasarli arac duser alpere

Saglam kaporta ustasi ile gidilmeli zaten yoksa buyuk ihale sahibi olabilir arabayi alan insan

Eren G.
27-03-2015, 14:15
Perte pert diyor mu o önemli. Arkadaslarin dedikleri gibi takla atan arabanin airbag acmamasi miümkün mü?

Kendi arabamla şarampole uçtum direk tavanın üstüne düşüp sola yuvarlanarak bir daha takla attım araba ters kaldı. Airbag falan açmadı. ön tampon arka tampon sol kapılar sağ çamurluklarda hiç bir darbe çizikler hariç yoktu. Ama tavan yarıya kadar ezilmişti resmen.

qatrio
27-03-2015, 14:26
iyi ama araç neydi ? benim gözümle gördügüm sag arka tekere vurdu taksi 5 kasanın perde açıldı. yan tarafandan yada tavandan darbe aldıgı anda açılır perdeler ben açılmamış olmasına ihtimal vermiyorum

Eren G.
27-03-2015, 14:37
Araç mk4 seat ibizaydı. KOnusunu açmıştım zaten pert haliyle satsam kaça gider felam diye bulabilirsiniz o konuda fotolarını aracın. Benim amacım zaten PERDE hava yastığı olan araçlar dışında da takla atsa dahi airbagleri açılmayacak araçlar olduğunu belirtmekti. Kısacası her takla atan araç airbag açacak diye bir şart yok denedim açmadı yani :) .

gokayy
27-03-2015, 15:13
Araç sola nasıl yan yatmış ben onu anlamadım dışarıda adam gibi hasarı olmadan o arabayı kaldırıp yatırmayı nasıl becermişler benim mantığım bunu almadı ?

He anca bunu yapmaları lazım :D
https://www.youtube.com/watch?v=PcYIx_MdWEU

levent
27-03-2015, 18:15
Eren, 6L yani MK4 İbiza'da 4 airbag var zaten 2 ön 2 yan olmak üzere yanlış hatırlamıyorsam o da stylance - elegance - srider donanımlarda. Bahsettiğin uçup ters konma olayında büyük darbeyi tavan emmiş, sola dönüşünde de B sütunu gerekli darbeyi almamış yanal açıdan demek ki açmamış ama perde olsa açardı ben diyeyim :)

Geçmiş olsun

kelalper
27-03-2015, 18:33
schuminin dediği gibi yan yatan takla atan arabalarda genelde sürücüler kendilerini sıkıştırıp sağlama almak için ayağını en mümkün yere uzatıyor o da genelde gaz pedalı oluyor. Yan yattığı ve ters döndüğü anda da yataklar mokoko. İnsanların tavanı boyalı arabadan uzak duracaksın algısıda buradan kaynaklanıyor. Sorduğun zamanda kendi de bilmiyordur o lafı eden.

Bu arabaya gelirsek tavanda ciddi yamukluk var. Sunroof olması gerektiği gibi durmuyor. Bildiğin gönyesi şaşmış. Yan yattı ok düzeltirken muhakkak bi tarafına lastiklerin üstüne düşecek. Amortisör ve taşıyıcılarda problem yaratır. Daha bir sürü şey var.

Eren G.
27-03-2015, 18:59
Levent abi tesekkur ederim gecti gitti artik o gunler cok sukur onumuzr bakicaz :).

Sert@ç
27-03-2015, 19:18
schuminin dediği gibi yan yatan takla atan arabalarda genelde sürücüler kendilerini sıkıştırıp sağlama almak için ayağını en mümkün yere uzatıyor o da genelde gaz pedalı oluyor. Yan yattığı ve ters döndüğü anda da yataklar mokoko. İnsanların tavanı boyalı arabadan uzak duracaksın algısıda buradan kaynaklanıyor. Sorduğun zamanda kendi de bilmiyordur o lafı eden.

Bu arabaya gelirsek tavanda ciddi yamukluk var. Sunroof olması gerektiği gibi durmuyor. Bildiğin gönyesi şaşmış. Yan yattı ok düzeltirken muhakkak bi tarafına lastiklerin üstüne düşecek. Amortisör ve taşıyıcılarda problem yaratır. Daha bir sürü şey var.
Abi aslina bakarsan bu durum 2005 sonrasi cogu arabada artik imkansiz gibi
Kaza aninda atalet sensoru atiyor ve motor sanziman aninda kilitleme moduna giriyor
Benim gecen yil yaptigim kaza e60im hava yastiklari patladikdan sonra gitmeye devam etmisti tekrar binip el freni cekmistim. Borusana sordum milyonda bir olur dilekce yazarsaniz beyin almanyaya gider arabayi incelerler demislerdi
Arkadasimin f10 ile yolun daglanmasina cok sert girdik (kafam tavana vurdu o derece sert girdik )araba stop etti ekranda saga cek uyarisi verdi cekiciyle servisde ariza kaydi silinince duzeldi

Benim kaza
http://youtu.be/cvIJKzG3P_E

Eray35
28-03-2015, 00:11
Abi aslina bakarsan bu durum 2005 sonrasi cogu arabada artik imkansiz gibi
Kaza aninda atalet sensoru atiyor ve motor sanziman aninda kilitleme moduna giriyor
Benim gecen yil yaptigim kaza e60im hava yastiklari patladikdan sonra gitmeye devam etmisti tekrar binip el freni cekmistim. Borusana sordum milyonda bir olur dilekce yazarsaniz beyin almanyaya gider arabayi incelerler demislerdi
Arkadasimin f10 ile yolun daglanmasina cok sert girdik (kafam tavana vurdu o derece sert girdik )araba stop etti ekranda saga cek uyarisi verdi cekiciyle servisde ariza kaydi silinince duzeldi

Benim kaza
http://youtu.be/cvIJKzG3P_E

geçmiş olsun merak ettim suçlu kimdi acaba adam baya bi el kol yapıyo :)

Low-Rider
28-07-2015, 14:06
Bakınırken denk geldi, artık photoshop ile kaporta tamiri yapmaya da başlamışlar. Unutup birde orjinal halini de eklemişler.

http://i.imgur.com/U99dnw9.jpg?1

alperaslann
28-07-2015, 22:39
Cidden burada hatalı kimdi? Bir taraf ışıktan geçiyor sanırım.