PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Swap ve restorasyon hakkında...

sevo16
29-03-2015, 12:06
Öncelikle herkeze hayırlı pazarlar dilerim :)

Baştan söyliyim konunun amacı hoş bi pazar sohbeti yapıp merak ettiğim bağlı konularda bilgi edinmek yani yeni bi swap yada restorasyona başlamıyorum:)

Öncelikle bi projeye başladınız diyelim tercihiniz türkiye şartlarında ne olurdu Japon mu Alman mı Amerikan mı İtalyan mı ? Gerek usta gerek Parça bulunulabilirliği bakımından.

Mesela benim tercihim Japon olurdu s13 yada s14 ama çokta fazla bilgim yok bu işlerde hiç bulaşma parana yazık olur mu dersiniz yoksa hayır bu işlerde şu adamlar var anahtar teslim iş yapıyor gözün arkada kalmaz diyebilirmisiniz. Çünkü ***** bu zamanda esnaflık kültürü falan kalmadı

Diyelim ki Japon aracımızı aldık restorasyonunu yaptık motoruda swapladık ne gibi ruhsat işleri oluyor Astarı yüzünü geçer mi

Aracımızın günlük yürütme masrafı orta halli bir insanı çok yorar mı

Yani işin özü günümüz şartlarında kupon bir araca sahip olmanın günahı ne olur Boşa eziyet çekilmiş mi olur yoksa zafere giden yolda Çekilen çile kutsalmıdır

Yorum ve düşünceleriniz için şimdiden teşekkür ederim :)

bugrahangul
29-03-2015, 12:10
Herkese hayırlı pazarlar. Bu konuda benim merak ettiklerim var. Bazılarınızın bildiği üzere 86 E30 toparlamaya başladım. En başta güzel ilerlese de şuanda tavan sıkıntısı çekiyorum. İstediğimiz gibi sunrooflu kesme tavan bulamadık hala.. 2 ay oldu sanırım. İki ay içerisinde kaporta,boya ve iç restorasyonum bitecek. Önümüzdeki kışa swap yapmak istiyorum. Ruhsat kısmını bende tam bilmiyorum ve cevaplarınızı takip ediyor olacağım. Benim tercihim Alman oldu.. :)

elpadre
29-03-2015, 12:15
5 lırara alıyorsan aracı ıncıgıne boncuna varana kadar deyıstırıyorsun 15 katı para harcıyorsun takarken kırdıgın parcalarda dahıl

ronay
29-03-2015, 12:27
Zaman
Para
Sabır

bu üçlüden bolca lazım.

LnchCntrl
29-03-2015, 12:33
Restorasyon yapmadım hiç, fakat ilk swapımızı 20 yaşında yaptık. 1 senede 30 yaşına gelmişim :D

B16
29-03-2015, 12:54
Restorasyon mu? Modifiye mi?

Eğer ki restorasyon ise ciddi çalışma gerektirir parça tedariği için. Orjinaline sadık kalıcaksanız. Geçen yaz elektrik tesisatı ve şanzıman tesisatı aramıştım 5 ay boyunca. Aramadığım yer sormadığım kişi kalmamıştı. Hatta Amerika'da bi parçacı bulup aradığım da bir güzel fırça yemiştim burda saat sabahın 6'sı manyak mısın diye :D

Şuan bir aile dostumuz Supra aldı onu yavaş yavaş toplucak sadece beyin için 700£ istiyorlar.

immortalboss
29-03-2015, 13:45
Ben swap yapacak olsam Anadol alırım.Bir tane de 2.0 taunus.Hatta komple elektrikli cam,hid direksiyon,klima,2.0 motor,5 ileri şanzımanı da geçirip şaka yaparım. :D Kupa zaten polyester.Ama şaseyi güzelce soyup gerekli yerlere güçlendirme yapmak şart.

LnchCntrl
29-03-2015, 13:49
Ufak bi sorun var, 2.0 taunus anadola sığar mı ? :D

sevo16
29-03-2015, 15:05
Restorasyon derken hazır yapılmış bi araç almak yerine ucuza alınabilicek ( motoru bitik , kazalı v.b.) bir araç alıp toplanmasını falan kastetmek istedim

Daha çok merak ettiğim konular bu işleri anahtar teslim yapan yerler var mı yoksa illa ustamız olması mı gerekir ve malik yürütme maliyeti nasıl olur

immortalboss
29-03-2015, 15:55
Ufak bi sorun var, 2.0 taunus anadola sığar mı ? :D

Çok rahat sığıyor.Hatta iç kısımlardan biraz törpüleyip v8 koyan vardı. :cool:

LnchCntrl
29-03-2015, 16:51
Süpermiş :D tam şaka makinası

immortalboss
29-03-2015, 17:32
https://www.youtube.com/watch?v=uQ3QafWl11s

Thaerkmkr
29-03-2015, 18:43
Swap ve restorasyon işi sabır,zaman ve para gerektiren bir iştir :) Abimden biliyorum 3,5 senedir uğraştıgı e21 i var.Yeri geldi bi bidon benzin döküp yakmak istedi.Ama olmuyor okadar emek verince.Boşa eziyet çekilmiş olmazsınız bence zafere giden yolda çekilen çile kutsaldır :)Anahtar teslim yapan yerler duymadım.Restorasyon işine girdiğinizde olmuşken tam olsun diyorsunuz ve açılıyorsunuz maliyetide bi okadar artıyor :)
http://i60.tinypic.com/jaflug.jpg
http://i59.tinypic.com/34no6yp.jpg