PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Osmanlıdan kalma tapu.

ikuybu
29-03-2015, 20:54
beyler babamın dedesinden osmanlı zamanından kalma tapu var elimizde.tahmini olarakta yerler biliniyor.henuz turkçeye çevirmedik,biraz araştırma yaptım 2 yıl süremiz kalmış başvurmak için,kadastro gireli 8 yıl olmuş 10 yıldan sonra hak iddia edemiyormuşuz.bu konuda bilgisi olan veya yardımcı olabilcek birisi varmıdır ?

salihbilgin
29-03-2015, 21:14
Bizde de var osmanlıca ve yanlarında kaba taslak çizilmiş krokiler bi nevi harita :) ama bizim günümüz Türkçesi de var tapuya gittim eskisi kadar karmaşık ve pahalı olmadığını biliyorum ayrıca veraset ilamı sulh hukuk mahkemesi ve noterle işiniz olacak sanırsam. Ben de yaza halletmeyi planlıyorum noter tastikli vekalet vs gerekecek paylaşım için.

FaBeRgE
29-03-2015, 21:25
Eskişehir'de mi bu yerler ? Eğer öyle ise yardımcı olabilirim.

ikuybu
29-03-2015, 22:02
Bizde de var osmanlıca ve yanlarında kaba taslak çizilmiş krokiler bi nevi harita :) ama bizim günümüz Türkçesi de var tapuya gittim eskisi kadar karmaşık ve pahalı olmadığını biliyorum ayrıca veraset ilamı sulh hukuk mahkemesi ve noterle işiniz olacak sanırsam. Ben de yaza halletmeyi planlıyorum noter tastikli vekalet vs gerekecek paylaşım için.

Avukata verip beklemek mi gerekir acaba,kendimiz uğraşırsak sıkıntı olcak gibi.

Eskişehir'de mi bu yerler ? Eğer öyle ise yardımcı olabilirim.

Malesef eskişehir değil,kmaraş'ta.

Yigit-Y
29-03-2015, 22:06
Tanıdık avukat işi çözer, bazı avukatlar para yürütmek için bir sürü katakulli yapıyor.

Bireysel olarak uzun ve biraz çetrefilli bir süreç malesef :)

EEE
29-03-2015, 22:17
Kadastro tespitinin iptali için dava acmak lazim10 yil hakdusurucu sure

salihbilgin
29-03-2015, 23:32
Bence en güzeli ilk önce tapuya gitmek hatta imkanın varsa müdür veya şefle görüş memurlar insanı uyuz edebiliyo bi yandan çay yudumlarken diğer yandan milletle sohbet ediyo umursamaz tavırlar.Avukata gerek yoktur heralde, gidip tapuda bi insanevladına anlat durumu.

salihbilgin
29-03-2015, 23:34
Bu arada belgeler matbu mu yoksa rik'a mı