PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cik cik ses

Utku
03-04-2015, 23:04
arkadaşlar motordan cikcikcik ses gelmekte.kayışlardan değil bütün kayışlar sağ tarafta bîzim oğlandaki ses motorun solundan geliyor.2 hafta önce 1 kez duydum geçmişti.şimdi 2 gündür tekrar geliyor.sesin bir ara kaybolup yeniden piyasaya çıkmasını neye bağlayabiliriz.gaza bastığım oranda sesin şiddetide artmakta :(

EDİT: bunu buldum ses tam olarak bu ses.ama prizdirek bilyası sesi daha farklı gördüğüm kadarıyla

https://www.youtube.com/watch?v=ueQGNICwwsk

meLaNchoLic
03-04-2015, 23:09
cikcikcik se kuş kaçmıştır dicemde :D işin şakası bi yana eminmisin kayış olmadıgından? gaza basınca devir yükseldikce artan benzer ses vardı getzde klima motorunun bu kayışı taktıkları bilyenin ortası dagılmıs oda kayısa ses yaptırıyomus onu degistirdik düzeldi mesela.. acaba ses sana soldan geliyo gibi geliyo olabilirmi acaba? bu saatte uykusuz anca bu kadar düzgün cümle kurabildim :D

kadioglu
03-04-2015, 23:12
Motor takozundan olabilir.Ya da şanzıman.

Can's
03-04-2015, 23:43
kayıs degıl dıyorsun emınsınde ama bence tekrar kontrol et cık cık ses genelde gergı bılyasından gelır arac calısırken bak kayıs o gergıde gezıyorsa cok kucukde olsa ondandır yada calısmıyorken o gergıyı elınle oynatmaya calıs bosluk olup olmadıgını anlarsın o sekılde

Utku
04-04-2015, 00:28
arkadaşlar dinledim kayış değil. baktım şimdi motoru ısıtıp tam debriyaj yapınca ses azalıyor yarım debriyajda tamamen kesiliyor...

Can's
04-04-2015, 00:28
arkadaşlar dinledim kayış değil. baktım şimdi motoru ısıtıp tam debriyaj yapınca ses azalıyor yarım debriyajda tamamen kesiliyor...
deme canını sıkmak ıstemıyorum gece gece yapma bunu

Utku
04-04-2015, 00:32
nolabilir yav volan mı :(

Can's
04-04-2015, 00:32
nolabilir yav volan mı :(
volan degıl daha kucuk bır parca

Utku
04-04-2015, 00:34
can sölesene gece gece adamı trolleme :(

Can's
04-04-2015, 00:38
can sölesene gece gece adamı trolleme :(

hahahaha valla yazıcam klavye benı tutuyor kalbıne ıner dıye :D
sımdı bu sorun genelde dogan sahın bu tarz arabalarda cok olur

debrıyaj bılyası buyuk ıhtımalle bu arada prızdırek bılyasınada baktır sokturmusken

Utku
04-04-2015, 00:41
kaç mani girer dostum tahmini 😃😃

Can's
04-04-2015, 00:43
kaç mani girer dostum tahmini ����

getır ben yapıym amk gazatesı olm nasıl arabacısınız ya 150 200 arasına soktur sanzımanı daha fazla verme bılyayı degıstırıp prızdırege baktır ustana baskı cok kotuyse onuda degıstır tahmını baskıyıda degıstırırsen sokme takma parasının ustune ekle parca fıyatınıda

Can's
04-04-2015, 00:47
sıfır baskı balata alırsan eger volanı kesınlıkle taslat ve ustana soyle torklayarak sıksın volanıda baskıyıda sonra zangır zangır tıtremesın kalkıslarda bunu bılmeyen usta yoktur ama senı bulabılır utku :D
gel bır ara sana derste vereyım bedavaya :D

Utku
04-04-2015, 00:48
getır ben yapıym amk gazatesı olm nasıl arabacısınız ya 150 200 arasına soktur sanzımanı daha fazla verme bılyayı degıstırıp prızdırege baktır ustana baskı cok kotuyse onuda degıstır tahmını baskıyıda degıstırırsen sokme takma parasının ustune ekle parca fıyatınıda

la olum hayatında kaç kere prızdirek dağıttın spor gazetesi ben nerden biliyim.ben çaktım şimdi köfteyi.kulakta problem vardı benim 1 gün öyle kullanıp değiştirmiştim o ara olan oldu herhalde.150 küsür birşey baktığım kadarıyla baskı 10bin önce değişti bende 300 400 gibi atlatırım diye düşünüyorum :D

Can's
04-04-2015, 00:50
la olum hayatında kaç kere prızdirek dağıttın spor gazetesi ben nerden biliyim.ben çaktım şimdi köfteyi.kulakta problem vardı benim 1 gün öyle kullanıp değiştirmiştim o ara olan oldu herhalde.150 küsür birşey baktığım kadarıyla baskı 10bin önce değişti bende 300 400 gibi atlatırım diye düşünüyorum :D

ahaha tamam sen dedıgımı yap baskına bak 10 bındeyse kullanısına gore degısır durumu ama baktıgında durumunu anlarsın ıyı degılse durumu onuda degıstır torklatmayı ve degıstırırsen volanı taslatmayı unutma yeter

Utku
04-04-2015, 00:50
kalkışlarda hiç bi zaman titreme olmadı bikere tamammı...

Utku
04-04-2015, 00:53
anladım kardeşim sağolasın.benim sol ayak sağlam böle şeylere sebep olmamıştı sendeki tecrübeye bakılırsa gel vites atmayı öretiyim istersen 😃😃😃 şaka bi yana tırtık vardı debriyajda anlamış olduk şimdi ustam şenyıldız başıda komşum hallederiz olurunda inşallah ;)

Utku
04-04-2015, 15:38
sesin aynı video ekledim arkadaşlar bakınız