PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Turbo Dizelde Hava Filtresi

Ahmet
18-06-2006, 19:56
Turbo dizeller araçlarda nasıl bir hava filtresi kullanılabilir (performans alabilmek adına )?

Kullananların yorumları nelerdir ? :confused:

Yuregi-R
18-06-2006, 22:10
KN kutu içi genelde iyi performans veriyor dizellerde, açık hava filtresi düzgün bir kit ile kullanılırsa onunda iyi performans vereceğini düşünüyorum.

Saygılar

ALPER-VNS
11-07-2006, 15:22
açık hava filtresi iyi olmaz dizele diye duymuştum bende,, gaz kelebeği olmadığı için ziyan bi ses çıkıyomuş.. doğru mu bu?

eftal-a
14-07-2006, 11:27
Ses çıkmadığını bende duymuştum. Ama açık filtre çok güzel bi yere yerleştirilirse ii olur bence. Dizelde hawa çok önemli çünkü. Ama ben kutu içi düşünüorum çünkü motorda açık filtre takçak yer yok :hahaha:

ok@n
14-07-2006, 13:10
en uygunu kutu içi filtre oluyor alt dewirleri hızlandırıyor

spor hawa filtresi dizellerde motora zarar werdiği gibi turbo dizellerde kesinlikle kullanılmamasını serwisten duymuştum

1.6 VTi
14-07-2006, 15:35
en uygunu kutu içi filtre oluyor alt dewirleri hızlandırıyor

spor hawa filtresi dizellerde motora zarar werdiği gibi turbo dizellerde kesinlikle kullanılmamasını serwisten duymuştum

Kesinlikle abime katılıyorum... Ayrıca şahsi denemelerim sayesinde(gerek açık hava filtresi takmak, gerekse direkt filtresi sökerek) sesin gelmediği açıkça görülmüştür :D En güzeli kutuiçi turbo-dizeller için ;)

Streeter
14-07-2006, 23:22
ses gelsın dıye takılmıyorkı zaten performans ıcın takılıyor. ben bızım poloya ıntake kıt yaptım gayet guzel oldu

eftal-a
15-07-2006, 17:17
Kit siz açık hawa filtresi kaç hp werebilirki ?? Bence sıfır.. Ana C.A intake kitli biraz aracı rahatlatır sadece..

Erkin
15-07-2006, 19:03
http://www.kandn.com/instructions/57-0512.pdf

eftal bu kıyağımı unutma bakiim:)
direk senin arabana için açık hava filtresi montajı açıklamalı 16 resim var...
Ayıca ben kazadan evvel 3 gün boyunca sparco kutu içi kullandım ve ona costum bir kit yaptım,gerçekten fark edilir bir perf. var, ses olarakta araba daha gürültülü çalışıyor boop yok yani...

eftal-a
20-07-2006, 05:16
SAol erkin. Ama ben ses istemiorum ki :) gerçekten dediğin gibi perf warsa takarım. yakış ne alemlerde oldu takınca???