PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ıspartalı arkadaşlar yardım

ibrahim
15-10-2008, 15:26
arkadaşlar ben ıspartada go cart pisti açıyorum ama hiç bilmediğim bir sehir belediye başkanı tarafından ıspartaya davet edildim ve belediye başkanı bana fatih caddesinde futbol sahası büyüklüğünde bir arazi bana tahsis edildi ama bilmiyorum orda iş yapa bilirmiyim halkın bakış açısı nedir bilmiyorum üniversite ve asker sehri olduğu belli acaba gelirmi bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim :icon_tup:

http://img522.imageshack.us/img522/8817/1310081554pe5.jpg (http://imageshack.us) http://img522.imageshack.us/img522/7150/1310081555iv8.jpg (http://imageshack.us)

bana verilen arazinin resimleri

Kaan
15-10-2008, 15:30
Valla baya uzun zaman oldu gitmeyelim 5-6 sene olmustur.Öz kuzenlerim orada yaşıyolar.
Ben insanlarına pek alısamamıstım souk geldi bana ama zannetmiyorum iş yapar orda carting olayı.
Arastırdın mı baska acan eden varmıymış?

chiefkadir
15-10-2008, 15:31
arkadaşlar ben ıspartada go cart pisti açıyorum ama hiç bilmediğim bir sehir belediye başkanı tarafından ıspartaya davet edildim ve belediye başkanı bana fatih caddesinde futbol sahası büyüklüğünde bir arazi bana tahsis edildi ama bilmiyorum orda iş yapa bilirmiyim halkın bakış açısı nedir bilmiyorum üniversite ve asker sehri olduğu belli acaba gelirmi bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim :icon_tup:Hay maşallah İboma geliriz yanına;)

ibrahim
15-10-2008, 15:32
başka yapan yok çok önceden biri açmış ve 2tur attırıp 5ytl alıyormuş ve araçları çok eski imiş iyi para kazanmış ama belediye onun ordan çıkarmış oraya itfaye binası yapmış onedenlede kapanmış

ibrahim
15-10-2008, 15:33
Hay maşallah İboma geliriz yanına;)

herzaman beklerim abi

Kaan
15-10-2008, 15:35
tek olcaksan ve araçlarında iyi olursa güzel para kazanırsın ama tabi şunuda unutma kışın ısparta çok soğuk olur insanlar pek dışarı çıkarmı çıkmazmı bilinmez.
iş yapıcağın aylar kısıtlı olabilir düşünmek lazım.
Düzgün yol ve arabalarla iş yapar ama tahminimce

ibrahim
15-10-2008, 15:37
arabalarımın hepsi sıfır alıncak evo5düşünüyorum 9bg liklerden kış işide sakat biraz dediğin gibi üzerini kapatmak lazım ama oda çok maliyetli bir iş bakalım 8ay çalışıp 4ay yeriz die düşünüyorum bende

Kaan
15-10-2008, 15:40
Yardıma ihtiyacın olursa kuzenin nosunu veririm oda ilgilenir doğma büyüme oralı baya bi çevresi var aklında bulunsun.
Hayırlı olsun simdiden

ibrahim
15-10-2008, 15:43
saol valla verirsen çok sevinirim orda görüşebileceğim insanlar olması sart buyük bir sehir ve ben yanlız olacağım orda en azından orda bana yardım edecek biri olur

imhotep
15-10-2008, 15:49
ilk önce tahminende olsa hangi ay kış başlıyor ve bitiyor bunu öğrenmen lazım. 8 ay bu işi yapabileceğini sanmıyorum. inanılmaz soğuk bir yer. hayırlı olsun

ibrahim
15-10-2008, 15:56
valla halkın sölediğine göre 4ay kış oluyormuş sonra hep sıcak oluyormuş yağmurda çok fazla yağan bir yer değilmiş

Tugral
15-10-2008, 17:00
antalyaya oranla cok soğuktur. Antalyada carting acmanı öneririm madem böyle bi planın var. Speedland diye bi yerimiz vardı. Tur hesabı falan yapan güzel bi alandı ama cok önceleri acıldığı için şehrin cok uzağında kalıyordu. O zamanlar bu kadar popülerde olmadıgından kapanmıstı. Pisti ve binası halen duruyor. Pistin üzerinde birde lokantası mevcuttu. Arka tarafında garajı var araçların tamiri için. Şimdi küçük go-cart pistleri açıldı ama hiçbirisi onun gibi detaylı değil. Madem böyle bir düşüncen var burda cok iş yapıyorlar. Ispartada da iş yaparsın öğrenci şehri olduğu için fiyatları düşük tutman lazım. Antalyada 10dk 10 lira olan ufak pistler var. Büyük bi tane pist var ondada sadece dönüyorsun hiçbi zaman vs.. gibi zamazingosu yok. Dediğim yeri bi arastır halen atıl durumda duruyor

gökan
15-10-2008, 17:29
küçük yerlerde sen tek isen o işten cok kazanırsın dostum:)aydında kaldım 4 sene okul geregı 1 sınema vardı aa dandık ama kırdıgı para haddı hesabı yoktu

ibrahim
15-10-2008, 19:10
ıspartada açma nedenim bizim viaporttaki pistimize gelen ısparta belediye başkanı gelip benim sehrimde böle biyer açarmısın sorusuna cevabım açarım ama maliyeti yüksek oluyor dedim asfaltını ben atarım elektirik hattını ben çekerim demesi üzerine bölebir proje oluştu kafamda bastım gittim oturup konuştuk yer beğendim ve kara verdik nasip olursa kısa zaman sonunda asfalttımı atıcaklar bende araçları götürüceğim antalya işi ne ghelince o zaten hep aklımda vardı ama çok feci rakamlarda kira istiyolar araziye orayı baştan aşşağı yapmak en az150bin ytlyi buluyor onun için suan via port ve ısparta işine yoğunlaşacağız hakkımızda hayırlısı olur inşallah siz dostlarımında tavsiyelerinide almak isterim

Istilldo
15-10-2008, 19:18
carting değil karting olucak,
ankara da aries arena'nın sahibi ünal abiye ulaşırsan sana en güzel bilgiyi verecektir tr de 10dan fazla pist açmış bir insan.
kolay gelsin,,

MUGENPOWE®
15-10-2008, 19:21
bence boswer karting pıstını sen kaapalı halısaha ac para oo ıste :)

Rockford
15-10-2008, 19:23
kışı cok sogukdur. halısaha tadında üstü brandalı kapalı bi bölüm yaparsan eger kış süresince pist şekliyle oynayarak 3-4aylıgına o bölümden faydalanabilirsin. yaz sezonunda zaten farkmaz heryerde gazlanır :) eger sizden baska yapan yoksa ve kaliteli iş yaparsanız tutar bence.

ibrahim
15-10-2008, 19:24
bizden başka yok şuan orda

Eray Yümsel
15-10-2008, 19:27
sana yalan söylemişler ibo öteki mekanın sahibi ıspartalılara yamuk yapmış... 300 kişi basmış orayı yamuk yapayım deme puhahahah

http://img266.imageshack.us/img266/5526/300eburhanhe8.jpg

Tugral
15-10-2008, 19:29
antalyadaki şu dediğim yerin sahibiyle bir görüş derim. Asfalt vs.. parası ödemiceksin sadece mekanı kıralıycaksın.

ibrahim
15-10-2008, 19:30
ulan işin gücün geyik biz burda ticaretle urasalım sende bizle makara yap gundi

ibrahim
15-10-2008, 19:31
antalyadaki şu dediğim yerin sahibiyle bir görüş derim. Asfalt vs.. parası ödemiceksin sadece mekanı kıralıycaksın.

nasıl görüşebilirim peki yardımcı ol bana

PROMINENT
15-10-2008, 20:47
sponsor bulur üstünü kapatırsın merak etme..
hayırlısı olsun bence aç...

ibrahim
15-10-2008, 21:32
aklımızdan geçmiyor değilde o parayı verecek sponsor bulmakta biraz zor be kardeşim

mrtngn
15-10-2008, 21:38
walla kız arkadasım orda okuyor eğirdir de..ben öle bi insan öle bi halk görmedim...yabancı insanlara o kadar kötü gözle o kadar önyargılı bakıyorlar ki anlatamam...halkına bende alışamadım malesef..:(:(

vee ufak bi tespitim;esnafı olsun,tüccarı olsun hepsi yabancıya bisey kakalama ve kazık atma seklindelerrr..ve biraz pahalı gibi herseyy...ona görede karting ücretini fln belirlersiniz..bunları göz önüne alarak;)

kışın işler zorlasırr cok soğuk oluyomuşş.2sene önce eğirdir gölü donmuşş..gerisini düşünün artıkk...

ibrahim
15-10-2008, 21:42
bilgi için saol kardeşim

Sefa_vts
15-10-2008, 21:47
Üniversite ile ortak çalışmaya bak abi.. bazı özel indirimler vs uygularsın.. motorsporları klübü kurdur vs zaten gerisi gelir küçük yerlerde kalabalık bişeye gidiosa bi hayır vardır mantığı çok.. Hayırlısı olsun şimdiden..Allah utandırmasın..

ibrahim
15-10-2008, 21:49
amin saol sefa dediklerini yapabilirim

ibrahim
16-10-2008, 23:34
halen yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum

Ferhat_V
16-10-2008, 23:41
abi ben olsam tatil yapılacak olan mekanlardan bi yere açardım antalya bodrum izmir kuşadası vs ..ısparta soğuk ve öğrenci ili diyolar öğrenci adam toplasan 5 kere gelir heleki aileden ayrı olarak tek veya arkadaşlarla yaşıyolarsa çokk daha az gelirler. diye düşünüyorum :)

hayırlısı inşallah olurda tutar hayırlı kazançlar.

kobeanil11
16-10-2008, 23:41
abi bir arkadaşım var 10 seneden fazladır çok samimiyizdir, o sana orada yardımcı olabilir sanırım çok olmasada çevre ve ortam hakkında! hatta üniversitede karting takımı ve kulübü kurmayı planlıyor! hatta pist yokluğundan şikayetciydi.. ben onunla bir konuşayım sana telefon numarasını iletirim.. en azından ortam hakkında bişeyler söyleyebilir, tavsiye verebilir, 3 senedir orda!

edit: abi eger ankaraya gelirsen hipodrom aries arena pistine git bi ünal abiye danış derim ben de.. adam uzmanı valla işin.. :) ayrıca pistin, asfaltın, arabaların düzgün olursa, her türlü iş yaparsın bence, ben istanbulda üşenmeyip karting için 20 km 30 km yol gidiyorum.. :)

ibrahim
16-10-2008, 23:46
abi bir arkadaşım var 10 seneden fazladır çok samimiyizdir, o sana orada yardımcı olabilir sanırım çok olmasada çevre ve ortam hakkında! hatta üniversitede karting takımı ve kulübü kurmayı planlıyor! hatta pist yokluğundan şikayetciydi.. ben onunla bir konuşayım sana telefon numarasını iletirim.. en azından ortam hakkında bişeyler söyleyebilir, tavsiye verebilir, 3 senedir orda!

teşekkürler yardımını beklerim

ibrahim
16-10-2008, 23:46
abi ben olsam tatil yapılacak olan mekanlardan bi yere açardım antalya bodrum izmir kuşadası vs ..ısparta soğuk ve öğrenci ili diyolar öğrenci adam toplasan 5 kere gelir heleki aileden ayrı olarak tek veya arkadaşlarla yaşıyolarsa çokk daha az gelirler. diye düşünüyorum :)

hayırlısı inşallah olurda tutar hayırlı kazançlar.

saol teşekkür ederim