PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Deger Kaybi Davasi

rodya
08-04-2015, 22:01
Herkese iyi aksamlar,
yarim saat kadar once park halindeki kazasiz aracima bi sirket araci vurdu. Arac perte ayrilmayacak orasi kesin. Suan polisi beklemekteyiz.
aracin deger kaybindan dolayi olusacak magduruyetimi ne olcude dava acarak giderebilirim? Daha once bu davayi acmis kisiler bilgi verebilir mi?
bir de davanin, arac serviste yapildiktan sonra acilacagi soylendi? Dogru surec bu mudur?
Tesekkurler

onursumer
08-04-2015, 22:06
Herkese iyi aksamlar,
yarim saat kadar once park halindeki kazasiz aracima bi sirket araci vurdu. Arac perte ayrilmayacak orasi kesin. Suan polisi beklemekteyiz.
aracin deger kaybindan dolayi olusacak magduruyetimi ne olcude dava acarak giderebilirim? Daha once bu davayi acmis kisiler bilgi verebilir mi?
bir de davanin, arac serviste yapildiktan sonra acilacagi soylendi? Dogru surec bu mudur?
Tesekkurler

eniştem arabasını aldıktan 3 ay sonra başına geldi sıfır almıştı bayiye çektirdi kazalı halde daha araba yapılmadan karşı tarafa noter aracılığı ile itharname gibi birşey gonderdi diye hatırlıyorum

zaten peşinden karşı taraf arayıp anlaşmak istedi dava açmamıza gerek kalmadan değer kaybı farkını aldı ustune para ekleyip tekrar sıfır araç aldı

Oznsrl
08-04-2015, 23:20
Geçen haberlerde izlediğim kadarıyla exper geldiğinde ona söyleniyor değer kaybınında fiyatını çıkartıor diyelim onuda sigorta şirketinden talep ediyor davalık bi durum olmaması lazım exper daha net bilgi verir inş :)

rodya
09-04-2015, 00:00
Cocuk ehliyetini yeni almis. neyse gelen mala gelsin. Araci simdi servise cektirdik. Yarin alicaz raporu.
deger kaybi konusunda izleyecegim tum adimlari yazarim burda.
cok tesekkurler bilgi icin

rodya
09-04-2015, 08:22
Selamlar,
ön arka tampon ve sürücü kapısında sorun var. deger kaybunu düşününce bunları değiştirtmek mi daha mantıklıdır yoksa olabildigince tamir ettirmek mi? Sağlıklı olur mu bilemedim

cosekar
09-04-2015, 08:31
Selamlar,
ön arka tampon ve sürücü kapısında sorun var. deger kaybunu düşününce bunları değiştirtmek mi daha mantıklıdır yoksa olabildigince tamir ettirmek mi? Sağlıklı olur mu bilemedim

Bence tamponların değişmesi cok onemli degil ama kapıyı degistirmemenizi öneririm.

Mr.K
09-04-2015, 11:46
geçen gunlerde haberlerde boyle bi haber vardı yanlış anımsamıyorsam dava ya vs gerek olmadan karşı tarafın trafik sigortası ödüyo diyodu ama haberin ne linkin bulabilirim ne bişey çk yakın zamanda olsun max 2haftası diyeyim..

geçmiş olsun.

DeNNis
09-04-2015, 11:50
son iki seneye kadar da yaşanan kazalar için dava açılabiliyormuş.

süreci bilen varsa anlatsın bilgilenelim.

dkaya87
09-04-2015, 12:48
bu dava için karşı tarafın %100 hatalı mı olması lazım? bazı kazalarda %75'e %25 yazabiliyor polisler.

takipteyim ben de konuyu.

Day Walker
09-04-2015, 12:52
Arkadaşlar,

Bu tarz durumlarda değer kaybını tespit eden mühendisler veya mühendis diplomalı TOBB a kayıtlı eksperler var. Onlar vasıtası ile aracınızdaki değer kaybını tespit edip mahkemeye gitmek durumundasınız. Bazı sigorta şirketleri yasal yollara gitmeden ödeme yapabiliyor. Ancak çoğu şirket konunun yasal yollardan kendilerine gelmesinden yana. Ancak o zaman ödeme yaparız diyorlar.

luca55
09-04-2015, 14:40
ocak ayında arkadaşımın arabasına çarptılar.deger kaybı için eksperler varmış arkadaşında yazdığı gibi.kendı eksperınıze durumu anlattığınızda değer kaybına bakan ekspere haber verıyor,eksperde gerekli arastırmları yapıyor ve hatalı tarafın sigortasından değer kaybını karşılıyorsunuz.mahkemelık bır durum yok yani.arkadasım 2500 TL değer kaybı aldı.sol çamurluk degıstı.sol far degıstı.sol kapı boyandı.kaza sonucuda bu.kıyaslama yapabılırmı bılmem sonuçta markadan markaya degısebılır.bu araç 2015 honda civicti. geçmiş olsun.

ggtoker
09-04-2015, 14:52
http://s12.postimg.org/w49mx25vd/Ap3xip_Clz_F5_FKX7c_Uw_Oh9k_KV5b_Ex_ICJc_Gp0e_KTb3 i_XUU.jpg (http://postimg.org/image/w49mx25vd/)

B.Battal
09-04-2015, 15:11
Selam, değer kaybınızın tahsili konusunda izlediğiniz yolu adım adım belirtirseniz herkes için yol gösterici olur. Geçmiş olsun Allah beterinden korusun.

MCN21
09-04-2015, 15:15
Bence tamponların değişmesi cok onemli degil ama kapıyı degistirmemenizi öneririm.

yil olmus 2015 neden kaportayi duzelttirmekle ugrasilsin. Incecik sac sonucta. Kaskonuz varsa degistirin bence. olmadi resimlerini cekersiniz. Gercekten alicak olan adam zaten alir. Sizden ustunde dunya ugrasilmis parcalar yerine adam gibi temiz 0 parcalari taktirdiginiz araca kafaniz rahat binersiniz...

HkN
10-04-2015, 15:08
bu işi yapan eski mesai arkadaşım var.kendileri bu işin peşinde koşuyor. yönlendirebilirim

HkN
10-04-2015, 15:13
araç değer kaybı hakkında 0553 282 66 77 den bütün bilgileri alabilirsiniz.

rodya
10-04-2015, 15:50
Herkese öncelikle paylaştıkları bilgiler için teşekkür ederim.
Bugün serviste bu konu hakkında bilgi aldım. Bi avukatlık şirketini yönlendirebileceğini, bu işlerde avukarın önemli oldugunu zira değer kaybının belirlenmesinde etkin olacaklarını belirtti. %30 civarı bir rakam alıyorlarmış.
Şimdi durum şu : emsalleri sebebiyle benim bu ödemeyi alacağım kesin. o konuda sıkıntı yok. Ancak geri alım süresi ve miktarını göz önünde bulundurrarak bi şirketten destek almaya gerek var yok yoksa herhangi bir avukat iş görür mü?
teşekkürler

Mivec_4G63
10-04-2015, 16:48
Herkese öncelikle paylaştıkları bilgiler için teşekkür ederim.
Bugün serviste bu konu hakkında bilgi aldım. Bi avukatlık şirketini yönlendirebileceğini, bu işlerde avukarın önemli oldugunu zira değer kaybının belirlenmesinde etkin olacaklarını belirtti. %30 civarı bir rakam alıyorlarmış.
Şimdi durum şu : emsalleri sebebiyle benim bu ödemeyi alacağım kesin. o konuda sıkıntı yok. Ancak geri alım süresi ve miktarını göz önünde bulundurrarak bi şirketten destek almaya gerek var yok yoksa herhangi bir avukat iş görür mü?
teşekkürler

İlgili herhangi bir avukatta işinizi görebilir, meslektaşım Serhat Atan bu tür davalarla ilgileniyor diye biliyorum. Yazarsanız yardımcı olacaktır.

http://www.techturkey.com/forum/member.php?u=14481

rodya
13-04-2015, 11:54
şimdi bi avukatlık bürosu aradı ve ücret olarak, değer kaybı için alacağım miktarın %30'u dedi. her halukarda alacağım bir parayı almak için bu %30 fazla değil mi? ya da bu tarz firmalar doğrudan alacağım miktarı etkiliyor mu?

free-hifi
13-04-2015, 12:00
15 20 olurda 30 nedir vicdansızlar

Draniela
13-04-2015, 12:14
yarısını istemediğine dua etmek lazım. Miktar biraz fazla geldi bana

Burak Mehmet
13-04-2015, 12:22
Arkadaşlar,

Bu tarz durumlarda değer kaybını tespit eden mühendisler veya mühendis diplomalı TOBB a kayıtlı eksperler var. Onlar vasıtası ile aracınızdaki değer kaybını tespit edip mahkemeye gitmek durumundasınız. Bazı sigorta şirketleri yasal yollara gitmeden ödeme yapabiliyor. Ancak çoğu şirket konunun yasal yollardan kendilerine gelmesinden yana. Ancak o zaman ödeme yaparız diyorlar.Mühendis olmasına gerek yok her eksper yapabilir..Sadece şöyle bir sıkıntı var bu hasarlara bakan eksperlerin sigorta şirketleri işlerini kesebiliyor.. Konu ile ilgili açık bir tehtit durumu var.. bu nedenle eksperler çalıştıkları şirketlerin aleyhine rapor hazırlamak istemeyebilirler...

Sadık Özyer
13-04-2015, 12:27
Ben clio için 3500 TL ödemiştim.Heryerde o avukatı aradım sonrada.

omer_yildir
13-04-2015, 21:10
Benim calistigim büro değer kaybi için rapor düzenleyebiliyor. Bilgi için PM den ulaşabilirisiniz.