PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Volvo S40 D2 2012 Modeller hk.

ckrc
11-04-2015, 23:55
Merhaba Arkadaşlar,

Yaşım genç olmasına rağmen araba ve trafik konusunda erken emekli olmuş sayılırım. Zır stock araç kullanırım,Sedandan başka araca binmem,cam filmi dahi yaptırmayı düşünmem. Basık arabalar bana çirkin gelir,orjinal dışında ki jantlar gözüme hoş gelmez. App plaka mı hiç duymamış olayim. Araçta ki tek takıntım plakanın kendisi ve güvenlik :) Forumun tersiyim açıkcası.

Şimdi ki arabam 2001 Model Astra G Kopamadığım,vazgeçemediğim yol tutuşu 2012-2015 model B- B buçuktan C Segment çoğu aracın üzerinde olan aracı satacağız artık.

Herkesin beklentileri farklıdır araç alırken benim de beklentilerim şu yönde;

Bastımı gitmesede olur ancak basınca dursun.

ESP'si olsun,güzel güzel devreye girsin.

Xenon farları olsun "Astra G'nin en kotü yanı farlarıydı"

Arka park sensörleride olursa araç benim için tamamdir.

Dizel olsun, az yaksın(Astra G LPG'li kadar yaksa yeter. (10-11lt/100 km LPG )

Plakasından,bu istediğim özelliklerin pek çoğunu sağlamasından en önemlisi kazasız,boyasız,hasarsız ve aile yadiragi olmasından dolayı astradan vazgeçemiyordum.

Kafamı kurcalayan model S40-2012 D2 Modelleri,tip olarak,donanım olarak ve en önemlisi güvenlik olarak çok hoşuma gitti ancak çok fazla çeşitli araç kullanmam. Astra 14 senedir ailemizde 2 senedir bende, buda 3,4 sene bende kalıp babama geçicek bir araç olur. Yani değer kaybeder,elinde kalır gibi şeyler önemli değil uzun süreli biniciyiz araçlarımıza.

Sorularım;
İstediğim özellikleri sağlayabilir mi? Öyle "lan viraj ne güzelmiş bi yan vereyim","abi sol şeridi bi kapatmışım şile yolunda 150'den aşşağı inmedim", "haci e5 e bi çıktım bi scirocoo var bi ben varım nası makas atıyoruz görmen lazım, acıbademin orada bi tokatladım lavuğu kaldı arkada" tarzindan muhabbeti olan ve araç kullanan biri değilimdir. Seri,Atik ancak kurallara uygun araç kullanırım bu kullanım tarzıyla turbo sorunları yaşarmıyım?
Yol tutuşu lotus tuned astra g'den inip 2015 fluence kullanırken hissettiğim gokart aracı kullanıyormuş hissi yaratır mı, 100-120 ile viraja girerken "şerit kaybetmek" gibi aksiyonlara gelmesin araç.

Ekran vb. konforlarla aram yok ancak ses sistemi opelin standart ses sisteminden kötü değildir tahmımce ancak merakimi gidermek adına bunuda sorayım.

Birde 115 beygirlik modelini düşünüyorum ancak tam olarak bu model kıyaslamalarını bilmiyorum, şimdiki aracım Astra G Elegance en donanımlı paket volvoların 115 hpli modellerinde buna eş model nedir(en dolu)

Aracın uzun vadeli -leri veya + ları nedir?

Teşekkürler.

ckrc
12-04-2015, 18:40
Sanırım kimsenin bilgisi yok,yinede teşekkürler bu vesile ile güncellemiş olayim bende.

bkaraca
12-04-2015, 19:32
Bildiğim kadarı ile cevap vereyim.Focus ile aynı sasede olduğu için yol tutuşunu kesinlikle beğenirsiniz.üzerindeki motor aracı sizin amaclariniz doğrultusunda hayli hayli taşır.Ses sistemi olarak bir tanidigimda var çok yüksek dinlemedikçe sesi bence gayet net.Güvenlik olarak tartışmaya gerek yok. Spor paket olanlar var diye biliyorum onların orjinal hali çok güzel.kazasız belasız kullanın şimdiden .