PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda cİvİc 1.8 İ-vtec

pug-35
17-04-2015, 20:10
Arkadaşlar Merhabalar başlıktada belirttiğim gibi honda civic 1.8 i-vtec nasıldır 2007 2008 modelleri otomatik kullananlar bilgisi olanlar eksileri artıları nelerdir onun yerine hondanın şu modeli daha iyidir diyen varmı 6 ay sonra bebek gelicek ona göre bagajı geniş bir honda bakıyorum yardımlarınıza ihtiyacım var şimdiden çok teşekkür ederim.

örnek olması amacıyla şu araçlardan
Honda Civic 1.8 i-VTEC 2007 Model 39.000 TL Sahibinden sat (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-hastasindan-1.8-vtec-208221772/detay/)

Y.Emre
17-04-2015, 20:43
otopark.com'un sene başında vardı 1.8i-vtec incelemesi. youtubeda aratın bulursunuz. İyisini kötüsünü söylüyorlardı en son

rebeloghy
17-04-2015, 22:26
Şu devirde alınacak en güzel Hondadır.

Honda'ya binmek isteyen ama direksiyonunda , yol tutuşunda vs biraz daha fazlasını isteyenler için en en en uygun araçtır.

Atmosferik araçlar için çok güzel yanları olan torkunun önemli kısmını çok düşük devirde veren, altları da dolu ve ekonomik bir araçtır.

2000devir civarında 140nm gibi torku yakalıyor. ies-vtec2-fd6 4000-4300 dd de max 152 tork verirken bu değer çok önemli oluyor.

Bunların dışında gözümdeki en büyük eksi yanı otomatik vitesleridir. Manueli ile en farklı yürüyen araçlar listesinde tepeyi zorlar sanırım. Baya baya yavaş atıyor, uyuz bir şanzıman, resmen arabayı sabote etmişler.

Ancak özetle eğer ki mecburi otomatik olacaksa alınır , ekonomik de olur lpgde , şanzıman törpülese de keyif alınır yani.

junicb
17-04-2015, 22:50
Sürüş pozisyonu vasattır. Yol tutuş fena değil. Koltukların bel desteği yok; kalitesiz. Yol sesi bol bol alır. Trim seslerine birşey diyemem, birkaç tanesine bindim nadir denk geldi. Arka diz mesafesi iyidir. Tipi benim hoşuma gidiyor. Eski modelden geçiş yaparsanız ön konsol kokpit gibi gelir, kullanımı kolaydır. Agresif bi araç arıyorsanız, size göre değil.

picasso
18-04-2015, 09:15
benimde arkadaşımda var çok konforlu bence çok güzel bir araç hemde ilgi çekici. ilerde patlama yapabilir fiyatları o paralara cidden bedava.

b.ustaoglu
18-04-2015, 11:29
kullanmadım ancak şanzımanın tam bir baş belası olduğu söyleniyor. onun dışında bildiğin honda...

angaramos
18-04-2015, 21:16
ŞAnzıman konusunda ben bir sıkıntısını duymadım b.ustaoğlu kullananlardan duyduğum böyle bir sıkıntııs yok.
Bildiğim tek sıkıntısı müşterisini zor bulursun :D

maceren
18-04-2015, 21:24
bunların tork konvektörlü sanzımanlı olanıda var.. vites topuzu farklı incelersen.. onların daha iyi olduğunu duydum ama yinede araştırmak lazım..

i-vtec07
18-04-2015, 21:46
tam otomatiği i-shift ten daha iyidir (konfor=vites geçişleri ) . genede her ikiside manueli kadar yürümez ve keyif vermez . iç mekanı çok güzel ama kullanılan malzemeleri pek kaliteli diğil trim sesi sorununu pek duymadım , yol sesi alır.. 1.6 cıvıc larden daha az yakar . motor sesi çok güzeldir . sınıfına göre keyifli makinedir .

Donnie Darko: Honda Civic 1.8 Type-S | OTOPARK (http://www.otopark.com/2015/01/27/donnie-darko-honda-civic-1-8-type-s/)

bunu izlemenizi tavsiye ederim diğer testciler gibi sürekli övüp, yok şu çok iyi bi özelik yok bu muhteşem bişey vs vs demiyolar eğrisini doğrusunu söylüyolar .

gerçe bu type s sizin baktığınız normal hb genede fikir verir .. :)

pug-35
18-04-2015, 21:57
Arkadaşlar yorumlarınız ve görüşleriniz için tek tek teşekkür ederim 2011 1.4 manual punto evo kullanıcısıyım satıp 37-38 arası bakınıyorum gündüz gece kafama yatan bi araç oldumu ilanı açıp satıcam fakat bulamadım tam olarak yorumları tek tek okudum biraz benim için düşündürücü oldu sizin önerebileceğiniz bir araç varmıdır o fiyatlara otomatik olucak şekilde motor gücü iyi olsun aldımmı beni üzmesin istiyorum

onn_dear
19-04-2015, 07:58
Arkadaşlar yorumlarınız ve görüşleriniz için tek tek teşekkür ederim 2011 1.4 manual punto evo kullanıcısıyım satıp 37-38 arası bakınıyorum gündüz gece kafama yatan bi araç oldumu ilanı açıp satıcam fakat bulamadım tam olarak yorumları tek tek okudum biraz benim için düşündürücü oldu sizin önerebileceğiniz bir araç varmıdır o fiyatlara otomatik olucak şekilde motor gücü iyi olsun aldımmı beni üzmesin istiyorum

puntodan sonra uçak gibi gelir, bence güzel araç, fiyatına göre donanım olsun motor olsun ideal bence, zamanında bende çok baktım ama otomatik sevmediğimden almadım.

picasso
19-04-2015, 08:03
Araba zaten 1,8 140hp ,arkadasimda ishiftli vardi f1 de vardi baya iyi gidiyodu motor sesi felanda tatmin edici stok olmasina rağmen

Gry
19-04-2015, 08:25
Birebir deneyimim olmasa da , yakıt olarak 1.6 i vtec lerden daha ekonomik olduğu söylenir.