PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BoosterPerformance Gtc 1.6T---Stock Gtc 1.6T---Vmax Gtc 1.6T @ANKARA

Görkem
19-04-2015, 19:24
Hafta içinde yaptığımız ufak çaplı Gtc buluşmasında denk araçlar bir araya gelmişken hemde ilerleyen zamanda araçlara yapılacak işlemlere ışık tutması açısından ufak bir otoban turuyla birazda eğlenelim dedik,,Telefonumuza kameramıza takılan denemelerden görüntülerde bunlar :cool:

Gtc 1.6T=Boosterperformance yazılım--76 downpipe 76mm Komple Egzoz--18 Oz Ultraleggera jant

Gtc 1.6T=Vmax yazılım--70mm downpipe 63mm egzoz stock son susturucu--17 jant+LPG

Gtc 1.6T=Sebring son susturucu--17 jant

Booster Gtc 1.6T(2 kişi)---Gtc 1.6T+LPG (1kişi) 2. vites Roll

https://www.youtube.com/watch?v=ZeHRbdKNQCY

aynı deneme içerden çekim

https://www.youtube.com/watch?v=c72DmCgsU18

Booster Gtc 1.6T(2 kişi)---Gtc 1.6T+LPG (1kişi) 2. vites Roll

https://www.youtube.com/watch?v=mJMJYTUQx3Q

Booster Gtc 1.6T(2 kişi)---Gtc 1.6T+LPG (1kişi) 2. vites Roll yokuş yukarı

https://www.youtube.com/watch?v=UC8Qw3G5nZg

Booster Gtc 1.6T(2 kişi)---Stock Gtc 1.6T(2kişi) 2. vites Roll yokuş yukarı

https://www.youtube.com/watch?v=LLlzCROgIO0

Booster Gtc 1.6T(2 kişi)---Stock Gtc 1.6T(2kişi) 2. vites Roll yokuş yukarı

https://www.youtube.com/watch?v=kpBad47qdyU

serdargoksu
19-04-2015, 20:19
ilk yorumu yazıyorum, elinize sağlık :)

KVNC
19-04-2015, 21:25
Mesajlar neden aciklama olmaksizin siliniyor?

KVNC
19-04-2015, 21:26
Yanlis post pardon

speed_emre
19-04-2015, 21:32
maşallah çok güzel denemeler olmuş. erhan abi çok iyi gidiyorsun. Kazasız belasız eksiklerini tamamladığın zaman çok daha iyi olacak gtc maşallah...

alicancalis
19-04-2015, 22:11
Erhan eline sağlık.

Westi555
20-04-2015, 07:53
Araçların arasında 100 hp fark var gibi çıkmış, yani eşyanın tabiatına aykırı bir durum var ama olsun, herkesin eline sağlık.

gakko
20-04-2015, 09:04
ellerinize sağlık güzel çekimler olmuş
araçların yazılımlardan önceki halleri ne durumdaydı acaba?
kafa burun mu gidiyolardı

Görkem
20-04-2015, 09:28
ellerinize sağlık güzel çekimler olmuş
araçların yazılımlardan önceki halleri ne durumdaydı acaba?
kafa burun mu gidiyolardı
Stock olan Gtc ile Erhanin araci(booster) stock iken tam kafa burundu evet,,, egzoz ve yazilim sonrasi net ne kadar fark ettigini görmüş olduk ;)

Diğer arkadaşlarada teşekkürler

Letkid
20-04-2015, 09:37
Erhanın motor içi stok mu? 1.6 turbolar normalde standart turbosuyla rahatlıkla 240hpleri görebilmekte ancak kolları çok kötü ve 210 hp üzeri bir süre sonra eğiliyo ve blok vs kıran çok. O sebeple genelde de çok soft yazılımlar yapılır kol yoksa arabada ama Erhanın araba maşallah gerçekten standarta ve soft yazılımlı bi arabaya göre çok çok iyi gidiyor.

Görkem
20-04-2015, 09:59
Erhanın motor içi stok mu? 1.6 turbolar normalde standart turbosuyla rahatlıkla 240hpleri görebilmekte ancak kolları çok kötü ve 210 hp üzeri bir süre sonra eğiliyo ve blok vs kıran çok. O sebeple genelde de çok soft yazılımlar yapılır kol yoksa arabada ama Erhanın araba maşallah gerçekten standarta ve soft yazılımlı bi arabaya göre çok çok iyi gidiyor.
Speclerde yazdiğimiz disinda çivi bile yok srabada Alper,,filitre buji dv aklina ne geliyosa standart herşey,, yazilimda öle açık bi yazilim değil zaten
evet dedigin gibi kendi turbosuyla 240 ları görüyor yurt dışında örnekleri çok ve bizde kısmetse görücez inşallah o güçleri standart motor içi ile ama cooler sonrası ;)

Letkid
20-04-2015, 10:19
çok güzel gidiyor ve Erhanın elinde çok daha iyi yerlere gelir eminim. Ben de bir iki tane 240-250hp aralığında stok turbolu forged motorlu 1.6 turboya binme ve birini de başka bir roll ortamında kullanma şansım olmuştu ve standart 1.6ya göre aşağı yukarı bu kadar hızlıydılar. Eğer soft 200-210hplik bi yazılım var ise diğer astraların acil gidip arabalarını kontrol etmeleri gerekir. Yanlış anlama sakın Görkemcim ama bu videoya göre max 210hp olan bir arabadan bu kadar fark yiyorlarsa diğer araçlar en fazla 140hp üretiyor olmaları gerekir bana göre.

gakko
20-04-2015, 10:33
çok güzel gidiyor ve Erhanın elinde çok daha iyi yerlere gelir eminim. Ben de bir iki tane 240-250hp aralığında stok turbolu forged motorlu 1.6 turboya binme ve birini de başka bir roll ortamında kullanma şansım olmuştu ve standart 1.6ya göre aşağı yukarı bu kadar hızlıydılar. Eğer soft 200-210hplik bi yazılım var ise diğer astraların acil gidip arabalarını kontrol etmeleri gerekir. Yanlış anlama sakın Görkemcim ama bu videoya göre max 210hp olan bir arabadan bu kadar fark yiyorlarsa diğer araçlar en fazla 140hp üretiyor olmaları gerekir bana göre.

aslında ben de stock hallerinde kafa burun mu gidiyorlar sorusunu bu yüzden sormuştum :)
ayrıca belirtmem gerekiyor ki "küçük enişte racing team" in resmi pilotusun sen Alper Baba :)
gün içinde zor ama akşam deneme videolarımızı paylaşacağım ben de.
senin kullandığın video olsun, benim yazılımlı 2.0 turbo astra h ile bastığım, stock gtc turbo ile bastığımız vs vs...

Letkid
20-04-2015, 10:38
eyvallah gakkom mustafam. Arabayı sattın kayboldun görüşelim bi ara:)

Anti
20-04-2015, 10:56
Eğer soft 200-210hplik bi yazılım var ise diğer astraların acil gidip arabalarını kontrol etmeleri gerekir. Yanlış anlama sakın Görkemcim ama bu videoya göre max 210hp olan bir arabadan bu kadar fark yiyorlarsa diğer araçlar en fazla 140hp üretiyor olmaları gerekir bana göre.

Yol çizgilerine göre arada 5-6 boy var gibi görünüyor ki bu da LPG'li ve neredeyse stok egzozlu bir araç için normal karşılanması gereken bi fark bana göre. Yazılım var diye mucize beklemek yanlış :)

Letkid
20-04-2015, 11:09
tabi ki max 20-30 hp verecek soft bir yazılımdan mucize beklemiyorum ama arada ki fark ta ne 5-6 boy ne de 20hp ile olabilecek bi fark. öyle değil mi sizce de?

iynn-RS
20-04-2015, 11:34
Maaşallah erhan gtc cok guzel gidiyor.

"Motor içi stock degil" e dogrumu gidiyor konu yoksa benim tipik fesatligimmi :D

erh
20-04-2015, 11:49
Tüm düşünceleriniz için teşekkür ederim.. Aracı sadece pist kullanımı için satın aldım. Su ana kadar aracımın tüm yürüyeni için gerekli parcaları aldım. motor için de su anki motorun durumunun çok iyi olmasından dolayı sökmeye kıyamadım ve kendime yeni bir motor aldım. yeni motoru uzerinde forged olarak toplayıp rolling için gtx30 pist için de gtx28 li bir setupta kullanmayı dusunuyorum. diger motorum bitene kadar da orjinal motoruna eksoz yazılım intercooler yaparak kullanmayı hedefliyorum. motor içi komple stock olarak pistte de kullanmayı ve aracın yapabileceklerini görmeyi hedefliyorum. hatta 13 hazirandaki time trial de de bu videodaki setupa ek olarak sadece buyuk intercooler kullanmayı dusunuyorm. boylece de stock motorla piste girip çıkıp ne kadar saglam oldugunu da görmüş oluruz. su an stock motorun kol egmemesi piston eritmemesi için gereken seyler yazılımla zaten yapılmış durumda. aracımın gucu de 210-220 hp aralıgında su an. intercooler sonrasında 240 hp hedefim. motor içinin stock olup olmadıgını merak eden olursa da istedigi gibi inceleyebilir, inceletebilir.. 1.6t motor hakkında yeterince bilgiye sahibim ve bütün bunları da kullanarak sorunsuz bi sekilde stock motorla kullanmayı hedefliyorum.. tekrar tesekkürler

Z20LET
20-04-2015, 11:50
iyi niyetli acilmamis bir konu. Malesef buna sevdigim saydigim insanlarinda alet olmasi cok daha vahim. Neyse tebrikler arkadaslar.

Westi555
20-04-2015, 11:52
Bence motor içine gitmesin konu elbette ibocum, sadece aralarında 100 hp lik fark varmışcasına açılıyor, erhanın araba ne diyorsa öyledir, bu durumda diğer gtc de ciddi problem var demektir, yoksa sağlıklı stok bir gtc bile bu farkı yemez ��

erh
20-04-2015, 11:59
Bence motor içine gitmesin konu elbette ibocum, sadece aralarında 100 hp lik fark varmışcasına açılıyor, erhanın araba ne diyorsa öyledir, bu durumda diğer gtc de ciddi problem var demektir, yoksa sağlıklı stok bir gtc bile bu farkı yemez ��

Bende aynı seyi dusunuyorum. kesinlikle lpg den kaynaklı yada baska bir mekanik problemden kaynaklı olarak gitmesi gerekenden daha yavas gtti gercekten. Arkadasımız da sıkıntıları giderecektir eminim. ne zaman istenirse tekrar deneriz ister aynı aracla ister baska aracla. Diğer stock gtc ile de deneme yaptılar o gun ama ben görmedim arac sahibi arkadaslar onunla da ilgili varsa video yada sonucunu yazarlar.. sonucta basit bir araba 1.6t ve yapılacak seyler belli. bizde sihir yapmıyoruz sonucta arabaya elbette daha iyisini yapan olur o da bizi gecer.

Letkid
20-04-2015, 12:14
Yahu İbo ben Erhanı taa eye 31 yıllardan tanırım hemen art niyetli olmaya gerek yok, Erhan da demek istediğimi anlamış. 30hp fazlayla bu kadr fark olması normal değil.
1.6 motor bloğu çok sağlam ve potansiyeli yüksek bir motor sonuçta umarım istediği setupı kurar ve bizde keyifle izleriz videolarını.

Chatin
Uğur mu istedi böyle bir videonun yayınlanmasını?

Ve arada böyle bir fark varsa ki sorun olduğu ortada gibi o zaman amaç ne? Uğur'un ne kadar ağır olduğunu mu anlamalıyız bu videodan yoksa :) Veya yazılım firması virali yapmak mı amaç? Ben cidden amacı anlayamadım. Olaya vakıf biri durumu izah ederse şimdiden teşekkürü kaptı.

iynn-RS
iyi niyetli acilmamis bir konu. Malesef buna sevdigim saydigim insanlarinda alet olmasi cok daha vahim. Neyse tebrikler arkadaslar.

Iyi niyeti sorgulamak icin once iyi niyetli olmak gerekir.

Bu denemeler yapildikdan sonra senin facede yaptigin 1.6T lerle ilgili aciklamalarda bana gore iyi niyetli degildi.

1.6t 210 hp yi gecmez,gecerse kol eger piston eritir.Diger firmanin yaptigi motor iste bu hale geldi gibi.

Simdi bu adamin arabasi ya kirilacak yada bu adam 'gavur' yalan soyluyo motor ici stock diye.

iynn-RS
20-04-2015, 12:16
Yahu İbo ben Erhanı taa eye 31 yıllardan tanırım hemen art niyetli olmaya gerek yok, Erhan da demek istediğimi anlamış. 30hp fazlayla bu kadr fark olması normal değil.
1.6 motor bloğu çok sağlam ve potansiyeli yüksek bir motor sonuçta umarım istediği setupı kurar ve bizde keyifle izleriz videolarını.

30 hp fazlayla olmuyosa nasi oluyo haci bu fark o zaman acik acik soyle.Hadi tartisalim bu konuyu herkes bilgilensin.

Z20LET
20-04-2015, 12:20
:) gizli hayranlarin olmasi mutlu etti. like tusuna basabilirsin.

Westi555
20-04-2015, 12:22
Bende aynı seyi dusunuyorum. kesinlikle lpg den kaynaklı yada baska bir mekanik problemden kaynaklı olarak gitmesi gerekenden daha yavas gtti gercekten. Arkadasımız da sıkıntıları giderecektir eminim. ne zaman istenirse tekrar deneriz ister aynı aracla ister baska aracla. Diğer stock gtc ile de deneme yaptılar o gun ama ben görmedim arac sahibi arkadaslar onunla da ilgili varsa video yada sonucunu yazarlar.. sonucta basit bir araba 1.6t ve yapılacak seyler belli. bizde sihir yapmıyoruz sonucta arabaya elbette daha iyisini yapan olur o da bizi gecer.

Aynı fikirde olmamız beni şaşırtmadı açıkcası, yazmanada sevindim, Aracının iyi gittiği belli tekrar maşallah Erhan.

erh
20-04-2015, 12:22
Uğur mu istedi böyle bir videonun yayınlanmasını?

Ve arada böyle bir fark varsa ki sorun olduğu ortada gibi o zaman amaç ne? Uğur'un ne kadar ağır olduğunu mu anlamalıyız bu videodan yoksa :) Veya yazılım firması virali yapmak mı amaç? Ben cidden amacı anlayamadım. Olaya vakıf biri durumu izah ederse şimdiden teşekkürü kaptı.
Simdiye kadar bi video koymadik hatta bunu da koymayi dusunmuyorduk acikcasi. Alper benim demek istedigimi cok iyi anlamis. Iyi niyetli olmaktan bahsederken iyi niyetli olmak gerekir bencede. Denemenin ertesi gunu boyle bir paylasim yapmak ne kadar viralse bu video da o kadar.. Ayriyetten bu videolar gizli sakli cekilmis degil, go pro ile aracin disina monte edilerek o gun orda olan 10 tane arabanin sahiplerinin gordugu bir cekimdi. Zaten denemenin oldugu gun video konulmamasi da aslinda konulmak istenmemesinin cevabidir sanirim.

erh
20-04-2015, 12:24
Aynı fikirde olmamız beni şaşırtmadı açıkcası, yazmanada sevindim, Aracının iyi gittiği belli tekrar maşallah Erhan.

Ben tesekkur ederim asil dusuncelerin icin...

Z20LET
20-04-2015, 12:27
Benim eriyen pistonlari kirilan motor bloklarini paylasmam neden bu kadar dert olduki? Paylastigim hic bir gonderide bir firma ismi gecmiyor. Kaldiki erhanin yaptigi hic bir arabada yok. Ama neden bu kadar dert oldu? Insanlari bilgilendirmek gercekleri yazmak neden dert oldu? Sen kollara pistonlara hukmettigin guc aldigin yazilim yapmis olabilirsin tebrikler...

Letkid
20-04-2015, 12:30
Ben face de ne zaman bi paylaşımda bulundum hacı söylesene hatta gir bak en son ne zaman bi paylaşımda bulunmuşum hatta ben bu arabaların denediğini ilk defa burda gördüm ve de duydum yani bugün girip face de bi paylaşım yapmam gerekir ki öyle bi durum da yok. Ayrıca Erhan da aracının 210hp de olduğunu söylüyor ki stok kollarının yetersiz olduğunu kolların limitinin düşük olduğunu elbette Erhan da biliyordur ve yazılımları elbette ona göredir nerde Erhanın yaptığı işe saygıda kusur etmişim söylermisin?

Ayrıca yıllardır bu camiadasın 30hp düşük bi araba böyle arkada nokta olamaz bunu sende biliyorsun

Chatin
20-04-2015, 12:30
denemenin oldugu gun video konulmamasi da aslinda konulmak istenmemesinin cevabidir sanirim.

Yani siz video koymak istemiyordunuz ve yukarıda sorduğum sorunun cevabı olarak Uğur özellikle ısrar etti veya konulmasını istedi ve siz de videoyu koydunuz. Cevap bu değil mi?

Video çekildiği gün konulmayıp aradan zaman geçince konulunca ne değişiyor bu arada? Video bayatlıyor mu? :) Nedir? İyi niyet göstergesi mi yoksa aynı gün koymamak? Ben o konuyu bilmiyorum eğer öyle bir şey varsa.

Letkid
20-04-2015, 12:45
Edit yok telefonda yanlış görmüşüm face paylaşımı bana değilmiş.
Neyse beyler iki firmanın adının geçtiği bi konuda sert yazmaya gerek yok sonuçta aynı ortamın adamlarıyız

KVNC
20-04-2015, 21:36
Daha bu aksam bi deneme daha oldu, onun sonrasinda konusuldu, denemelerin amaci/sonucu; gecmek/ustunluk taslamak degil araclarin durumunu gormek, ustune koydukca kiyaslamak olmali..

denemeler dostane yapilir sonuclar dostane paylasilir, gecsende gecilsende boyle olmalidir..

biz boyle gorduk boyle yaptik bu gune kadar, ama biz sustukca gorduk ki cikan sesler yukselmis, biz cizgimizi bozmadan ses cikarmaya basladik, seslerden rahatsiz olanlar varsa acik acik dile getirsin, tartisiriz haksizsak ozur dilemeyi zaten biliriz.

Yazdiklarim beni baglar, konuyla ilgili icimden gecenlerdir "booster performance" veya "erhan" ile ilgisi yoktur.

konu icinde zaten benzer akilci yaklasimlarla durumu anlayan ve degerlendiren arkadaslar var kendi adima tesekkur ederim kendilerine.

evet bu camiada herkes biseyler yapiyor ve herkes bunun sonuclarini gormek istiyor bu yuzden herkesin emegine en azindan saygi gostermeli..

Görkem
20-04-2015, 22:10

ümit benim yaptığım herhangibir hareketi öle kafasında kırk 40 tilki dolaşan adamlar gibi bir anlam,ima yada herhangibir başka düşünceyle yapmışlığım olmaz,,,kii benide iyi tanıyosun :heyoo:

kim neye alet olmuş onuda anlamıyorum,,,biz çıktık buluştuk muhabetimizi ettik 3 Gtc değil o gece 10 küsür Gtc çıktık gazlaya gazlaya dolaştık,, durduk yolda sohbet ettik,,video çektiğimizden de herkesi haberi var beraberde izledik,,,güldük eğlendik,,,gece eve geçip birbirimize atıp haaa şurda şöle burda böle olmuş senin arabana bu lazım seninkine şu lazım da dedik,,,hiçbir sıkıntımızda yok,,,ki biz burda bu şunun arabası bu bunun arabası plakayla isimlede bişi yapmıyoruz,hepsi dostumuz,,yarın bigün bu arabalar tekrar bir araya gelir birisi sıkıntısını giderir diğeri ben bunu yaptım der bi daha denenir,,biz gene eğlenir geçeriz geçiliriz sıkınıtısı yok :icon_tup:

en ufak paylaşımı niye gözünüzde bu kadar büyütüp,,hep yapılan hareketlerden denemelerden konulardan kırk kurup anlam yüklüyosunuz,,,ne var yani ortada anlamadım

bad cat
20-04-2015, 22:39
deneyen araçlara maşallah. astradan anlamam ama ilk videodaki linea iyi tutunmuş diğer gtc ye :)

KVNC
20-04-2015, 22:51
deneyen araçlara maşallah. astradan anlamam ama ilk videodaki linea iyi tutunmuş diğer gtc ye :)

Sonunda kiymetimi bilen biri cikti :)
Liyena specler: dpf off, 3kisi, dolu bagaj, ilk kornada erken basma sistemi var :)

Sama bi yana o aksam bi arkadasi yanlislikla sikistirmisim sanirim farkinda degilim videolarda cikti ortaya burdan da ozur dilerim kendisinden

G60
20-04-2015, 23:30
Simdi biz hangisi olduk ünlüler mi, gönüllüler mi?

gakko
21-04-2015, 07:54
Öncelikle herkese günaydın beyler,

Daha bu aksam bi deneme daha oldu, onun sonrasinda konusuldu, denemelerin amaci/sonucu; gecmek/ustunluk taslamak degil araclarin durumunu gormek, ustune koydukca kiyaslamak olmali..
denemeler dostane yapilir sonuclar dostane paylasilir, gecsende gecilsende boyle olmalidir..
biz boyle gorduk boyle yaptik bu gune kadar, ama biz sustukca gorduk ki cikan sesler yukselmis, biz cizgimizi bozmadan ses cikarmaya basladik, seslerden rahatsiz olanlar varsa acik acik dile getirsin, tartisiriz haksizsak ozur dilemeyi zaten biliriz.
Yazdiklarim beni baglar, konuyla ilgili icimden gecenlerdir "booster performance" veya "erhan" ile ilgisi yoktur.
konu icinde zaten benzer akilci yaklasimlarla durumu anlayan ve degerlendiren arkadaslar var kendi adima tesekkur ederim kendilerine.
evet bu camiada herkes biseyler yapiyor ve herkes bunun sonuclarini gormek istiyor bu yuzden herkesin emegine en azindan saygi gostermeli..

Ben de tamamen kendi merak ettiğim şeyleri soracağım. Ümit Halil Doğan benim canımdır ciğerimdir o ayrı mesele ama burada fanatiklik yapmak gibi bir niyetim yok.

Sizler kadar bu işleri derinlemesine bilen bir adam olmasam da 2009 yılından beri turbo araba sahibi olan, turbo arabaların çıkarabileceği sorunların büyük bir kısmı ile uğraşmış birisi olarak, gtc nin sahibi Uğur’ u da yakından tanıyan birisi olarak yazıyorum bunları.

Uğurcum nick ini bilmiyorum. Yazdıklarımı lütfen kendi üzerine veya arabanın üzerine alınma canım kardeşim. Tamamen örnekler üzerinden konuşacağım. Hatta sadece Uğur değil herhangi birisi üzerine alınmasın lütfen :)

Örnek olarak benim arabam stock ve yine stock olduğu bilinen bir arabaya göre açık ara geride kalıyor. (ki kaldığı zamanlarda olmuştur muhakkak) Sanırım buradan çıkaracağımız sonuç arabamın formunun yerinde olmayışıdır. (sensördür, kaçaktır vs vs ) Burada hemfikir olduğumuzu düşünüyorum.

Bu durumda benim bekleyeceğim davranış, birlikte vakit geçirdiğim, hobimi paylaştığım ve işten (bana göre daha çok) anlayan kişilerin mevcut sorunumu çözmek için dostane bir şekilde çaba sarf etmeleridir. Nasıl ki dostane denemeler yapıyoruz, arabalarımızı ileriye taşımak istiyoruz, stock halinde bile akranlarına göre geride kalan bir arabayı akranlarına denk bir hale getirmek çok dostane, çok şık bir yaklaşım olur. Sonrasında arabamı belirli bir baseline a çektikten, sağlıklı stock arabalarla aynı seviyeye getirdikten sonra kademeli bir şekilde hızlandırmak isterim açıkçası. Teknik de, mühendislik de, mantık da bunu gerektirir.

Yukarıda bahsettiğim gibi bir arabam var. Yazılım firması olarak da vmax performansveya booster performans veya x bir firma ile çalışıyoruz. Burada sorular sormak istiyorum:

1. Benim arabamın sağlık sorunları öylece duruyorken yazılımla “sihirbazlık” mı beklemeliyim? (bence hayır)

2. Arabamın yürümeden koşmasını mı beklemeliyim? (bence hayır)

3. Yazılımlı + sağlıklı bir arabayla denk gitmesini mi beklemeliyim? (bence hayır)

4. Yazılımlı + sağlıklı bir arabayla denk gitmez ise vmax performance, booster performance, x performance vs bu işi yapamadı mı demeliyim? (bence hayır)

5. Ya da bu iki arabayı kıyaslayabilir miyim? (bence hayır)

6. Biri sağlıklı biri formsuz iki arabayı X Performance versus Y Performance olarak “dostane arkadaş ortamı” dışında, Amerika’ dan bile insanların rahatlıkla eriştiği bir platformda yayınlamam ne kadar doğru olur? (geçmişteki hallerini bilmediğimiz, sağlık durumları belirtilmemiş arabalar için bence pek doğru olmaz)

7. Ya da:
İki araba da X performance yazılımlı olsaydı, bu tip bir deneme burada paylaşılır mıydı? Paylaşılsaydı X firmasına ne getirisi olurdu? Belki de paylaşılırdı ama videonun açıklamasına “geride kalan arabamızda …. Sorunlarımız vari kısa sürede onu da çözeceğiz” mi yazılırdı?

iynn-RS
21-04-2015, 08:28
Kardeş o zaman o sağlıksiz araba rollde gecildigi zaman sagda solda karalama kampanyasi başlatacaginiza o 7 maddeyi arabanin sahibine aciklasaydiniz.

Bak bu kadar etken var senin gecilmen normal deseydiniz.

gakko
21-04-2015, 08:53
Kardeş o zaman o sağlıksiz araba rollde gecildigi zaman sagda solda karalama kampanyasi başlatacaginiza o 7 maddeyi arabanin sahibine aciklasaydiniz.

Bak bu kadar etken var senin gecilmen normal deseydiniz.

Nick inden isminin Kıvanç olduğunu tahmin ettiğim arkadaş "herkes açık konuşsun, ben bireysel fikrimi dile getiriyorum"
gibi gayet olgun bir entry atmış. ben de ona cevaben haddini aşmadığını düşündüğüm sorular sordum ve aynen Kıvanç ın
yaptığı gibi kişisel bir şekilde.
"siz" dediğin kişileri öğrenebilir miyiz? ayrıca beni tanımadan herhangi bir zümrenin içerisinde dahil etmen "siz" leştirmen de doğru değil.
"siz" den kastın Ümit ise, ben o adamla araba hobisi dışında ailece görüşen bir insanım ve o yüzden bunları yazıyorum. bilerek ve isteyerek
karıncaya bile zarar vermeyecek bir adam olduğundan da adım kadar eminim. yok "siz" tanımın farklı ise ben "herhangi bir oluşuma dahil değilim". önceki mesajımda da o yüzden fanatikleşme gibi bir derdim yok yazmıştım.

en azından benim sorularıma cevap vermek veya benimle konuşmak istediğin zamanlarda
bunu göz önünde bulundurursan çok sevinirim. benim fikirlerim sana ilginç gelebilir, çok normal bir durum.
bunu çözmenin yolunu da cümleleri kalabalığa ateş eder gibi değil de direkt adrese teslim yazarsan sorunlar
çok daha verimli bir şekilde çözülecektir.

sağlıksız araba roll de geçilince karala kampanyası başlattınız demişsin. ben bunu kesinlikle üzerime alınmadığım için
daha açık yazabilir misin? ben ve birçok kişi de öğrenmiş olur. kim kimin arabasını sağda solda kötülemiş acaba?

erh
21-04-2015, 10:05
Öncelikle herkese günaydın beyler,

Ben de tamamen kendi merak ettiğim şeyleri soracağım. Ümit Halil Doğan benim canımdır ciğerimdir o ayrı mesele ama burada fanatiklik yapmak gibi bir niyetim yok.

Sizler kadar bu işleri derinlemesine bilen bir adam olmasam da 2009 yılından beri turbo araba sahibi olan, turbo arabaların çıkarabileceği sorunların büyük bir kısmı ile uğraşmış birisi olarak, gtc nin sahibi Uğur’ u da yakından tanıyan birisi olarak yazıyorum bunları.

Uğurcum nick ini bilmiyorum. Yazdıklarımı lütfen kendi üzerine veya arabanın üzerine alınma canım kardeşim. Tamamen örnekler üzerinden konuşacağım. Hatta sadece Uğur değil herhangi birisi üzerine alınmasın lütfen :)

Örnek olarak benim arabam stock ve yine stock olduğu bilinen bir arabaya göre açık ara geride kalıyor. (ki kaldığı zamanlarda olmuştur muhakkak) Sanırım buradan çıkaracağımız sonuç arabamın formunun yerinde olmayışıdır. (sensördür, kaçaktır vs vs ) Burada hemfikir olduğumuzu düşünüyorum.

Bu durumda benim bekleyeceğim davranış, birlikte vakit geçirdiğim, hobimi paylaştığım ve işten (bana göre daha çok) anlayan kişilerin mevcut sorunumu çözmek için dostane bir şekilde çaba sarf etmeleridir. Nasıl ki dostane denemeler yapıyoruz, arabalarımızı ileriye taşımak istiyoruz, stock halinde bile akranlarına göre geride kalan bir arabayı akranlarına denk bir hale getirmek çok dostane, çok şık bir yaklaşım olur. Sonrasında arabamı belirli bir baseline a çektikten, sağlıklı stock arabalarla aynı seviyeye getirdikten sonra kademeli bir şekilde hızlandırmak isterim açıkçası. Teknik de, mühendislik de, mantık da bunu gerektirir.

Yukarıda bahsettiğim gibi bir arabam var. Yazılım firması olarak da vmax performansveya booster performans veya x bir firma ile çalışıyoruz. Burada sorular sormak istiyorum:

1. Benim arabamın sağlık sorunları öylece duruyorken yazılımla “sihirbazlık” mı beklemeliyim? (bence hayır)

2. Arabamın yürümeden koşmasını mı beklemeliyim? (bence hayır)

3. Yazılımlı + sağlıklı bir arabayla denk gitmesini mi beklemeliyim? (bence hayır)

4. Yazılımlı + sağlıklı bir arabayla denk gitmez ise vmax performance, booster performance, x performance vs bu işi yapamadı mı demeliyim? (bence hayır)

5. Ya da bu iki arabayı kıyaslayabilir miyim? (bence hayır)

6. Biri sağlıklı biri formsuz iki arabayı X Performance versus Y Performance olarak “dostane arkadaş ortamı” dışında, Amerika’ dan bile insanların rahatlıkla eriştiği bir platformda yayınlamam ne kadar doğru olur? (geçmişteki hallerini bilmediğimiz, sağlık durumları belirtilmemiş arabalar için bence pek doğru olmaz)

7. Ya da:
İki araba da X performance yazılımlı olsaydı, bu tip bir deneme burada paylaşılır mıydı? Paylaşılsaydı X firmasına ne getirisi olurdu? Belki de paylaşılırdı ama videonun açıklamasına “geride kalan arabamızda …. Sorunlarımız vari kısa sürede onu da çözeceğiz” mi yazılırdı?

SOylediklerine tamamen katılıyorum ve bend aksini iddia etmiyorum zaten. Hatta Westi555 de mesajlarında aynı seyi ifade etmek istedi ve aynı fikirde oldugumuzu da belirttik ikimizde.. Fakat bu denemede biz yazılım farklarını değil, aracların farklarını denemek istedik. diğer stock olan aracla daha ocneden kafa burun gittigimizden su anda da ne farketmis onu gormek istedik. aynı zamanda ugur arkadasımız da deneme oncesinde, aracımın problemini buldum ve çözdüm. su an aracım iyi gidiyor dedigi için onunla da denemek istedik. (ugur senin arkadasın zaten kendisine de sorabilirsin.) aracındaki sıkıntı da cozulemeyecek bir sıkıntı değil bence cunku zaten basit yapıda bir motor var araclar uzerinde. Ayrıyetten sorunun dostane olarak cozumu konusunda da herzaman yardımcı olurum elbette fakat benden aracın sahibi bu istekte bulunmadan ne yapmalıyım sence aracın sahibine arkadasım dur ben senin arabanı çözmeliyim diyerek istegi olamayan birseyi mi yapmalıyım? bu ne kadar etik olur ?

gakko
21-04-2015, 10:22
SOylediklerine tamamen katılıyorum ve bend aksini iddia etmiyorum zaten. Hatta Westi555 de mesajlarında aynı seyi ifade etmek istedi ve aynı fikirde oldugumuzu da belirttik ikimizde.. Fakat bu denemede biz yazılım farklarını değil, aracların farklarını denemek istedik. diğer stock olan aracla daha ocneden kafa burun gittigimizden su anda da ne farketmis onu gormek istedik. aynı zamanda ugur arkadasımız da deneme oncesinde, aracımın problemini buldum ve çözdüm. su an aracım iyi gidiyor dedigi için onunla da denemek istedik. (ugur senin arkadasın zaten kendisine de sorabilirsin.) aracındaki sıkıntı da cozulemeyecek bir sıkıntı değil bence cunku zaten basit yapıda bir motor var araclar uzerinde. Ayrıyetten sorunun dostane olarak cozumu konusunda da herzaman yardımcı olurum elbette fakat benden aracın sahibi bu istekte bulunmadan ne yapmalıyım sence aracın sahibine arkadasım dur ben senin arabanı çözmeliyim diyerek istegi olamayan birseyi mi yapmalıyım? bu ne kadar etik olur ?

Uğur egolardan uzak bir adam. arabasının geçmesi veya geçilmesi kesinlikle umurunda olan bir adam değil.
araba o adamın sadece hobisi, hayatının merkezi değil. o yüzden Uğur a sormama senin söylediklerini
teyit etmeye girişmeme bile gerek yok. söylediklerinin doğru olduğundan şüphem yok.

Uğur un sorunlarını çözecek teknik yetiye sahipsindir ona da hiçbirşey diyemem. iyi niyetlisindir de, yardımcı
olmayı da istersin. inan bu konularda da sorgulayacak hadde sahip değilim. adam herhangi bir talepte bulunmadan
"hemen sorunları çözüyorum" demen de senin de söylediğin gibi garip olur.

Buraya kadar çok güzel anlaştık. senin cümlelerinden yola çıkarak diyorum ki "uğur un arabasında sorun var, çözülemeyecek
sorunlar da değil". peki bu videoları izleyen kişi, videolara yapılan açıklamalardan bu kanıya varır mı sence?
yoksa arabanın sorunlarından bihaber bir şekilde direkt "x performansın stage 1 arabası y performansın stage 1 arabasını epeyce geçiyor".
anlamını mı çıkarır?
eğer bu anlamı çıkarıyorsa burda da biraz önce senin de dile getirdiğin "etik" kavramını sorgulamamız gerekmez mi?
videonun açıklamasında belki de bilmeden yazılmış/gözden kaçırılmış "denk arabalar" ibaresi ne kadar etik?

Görkem
21-04-2015, 10:27
Uğur egolardan uzak bir adam. arabasının geçmesi veya geçilmesi kesinlikle umurunda olan bir adam değil.
araba o adamın sadece hobisi, hayatının merkezi değil. o yüzden Uğur a sormama senin söylediklerini
teyit etmeye girişmeme bile gerek yok. söylediklerinin doğru olduğundan şüphem yok.

Uğur un sorunlarını çözecek teknik yetiye sahipsindir ona da hiçbirşey diyemem. iyi niyetlisindir de, yardımcı
olmayı da istersin. inan bu konularda da sorgulayacak hadde sahip değilim. adam herhangi bir talepte bulunmadan
"hemen sorunları çözüyorum" demen de senin de söylediğin gibi garip olur.

Buraya kadar çok güzel anlaştık. senin cümlelerinden yola çıkarak diyorum ki "uğur un arabasında sorun var, çözülemeyecek
sorunlar da değil". peki bu videoları izleyen kişi, videolara yapılan açıklamalardan bu kanıya varır mı sence?
yoksa arabanın sorunlarından bihaber bir şekilde direkt "x performansın stage 1 arabası y performansın stage 1 arabasını epeyce geçiyor".
anlamını mı çıkarır?
eğer bu anlamı çıkarıyorsa burda da biraz önce senin de dile getirdiğin "etik" kavramını sorgulamamız gerekmez mi?
videonun açıklamasında belki de bilmeden yazılmış/gözden kaçırılmış "denk arabalar" ibaresi ne kadar etik?

Hepsi ayni model ayni marka specler olarak yakın daha nasi bi denklik yakalanabilir,, hatta kg olarak ugur ve lpg goz onune alinarak 2 ye tek bastık,, araç sahibi olarak uğurda abi şuan gözle görünür bir sıkıntım bende arabamı görmek istiyorum demiş biz bunun üstüne ne demeliydik ?

gakko
21-04-2015, 10:47
Hepsi ayni model ayni marka specler olarak yakın daha nasi bi denklik yakalanabilir,, hatta kg olarak ugur ve lpg goz onune alinarak 2 ye tek bastık,, araç sahibi olarak uğurda abi şuan gözle görünür bir sıkıntım bende arabamı görmek istiyorum demiş biz bunun üstüne ne demeliydik ?

benim denklikten anladığım sorunsuz araba + sorunları giderilmiş mi giderilmemiş mi belli olmayan
tabiri caiz ise kendi durumunu kontrol etmek isteyen araba değil maalesef. farklı düşünüyor olabiliriz.
video açıklama kısmında bu detayları vermeniz daha iyi olmaz mıydı? sonuçta ağırlık farkını yok etmek
için sizin arabalarda ikişer kişi olduğunuzu bu mesajı okuyana kadar kimse anlamaz. ya da uğur un sorunlarının çözülüp
çözülmediğini anlamak için arkadaş arasında deneme yapması kadar doğal birşey de yok. ama bu videoları
bizim mesajlaşmalarımız olmadan direkt bu şekilde anlayabilmek mümkün mü?
Yoksa "2 tane stage 1, 1 tane de stock araba var. Adamlar denemiş, sonuçlar da ortada." mı anlarlar sizce?
eğer bunu anlarlarsa hakikatli bir iş yapmış olur muyuz?

iynn-RS
21-04-2015, 10:54
Gakko iyi guzel yaziyosunda tarafsiz olarak vmaxx turkiye nin facebook sayfasina bi bak. 1.6t ler hakkinda ne yazilmis onlari oku ondan sonra ne anliyosun nenanlam cikariyosun gel bize bi anlat. haa bide ufak ayrinti ;bu paylasimlar deneme yapildigi gunun ertesine yapiliyor. O davranış etikmi degilmi bide onu anlat.

Westi555
21-04-2015, 11:28
İbo, bizim yani opel garage ailesinin bu polemikle bir ilgisi yok, biz fikrimiz belirttik, bizim için konu kapandı. O saaten sonrada yazmadık zaten, bu sebeple sizdiye belirttiğin kişi yada oluşumların içierisinde bizlerden kimse yok. Senden ricam kiminle muhatap oluyorsan onun ismiyle hitap edersen sevinirim. Zira biz diyeceğimizi dedik, hiç bir polemiğin içerisinde olmayacağız.

Chatin
21-04-2015, 11:33
Peki Ümit durdu durdu özellikle sizin denemenizi bekledi ve "yazılım Firması ismi belirterek" bu araba bu firma tarafindan map lendigi icin bu hale geldi mi yazdi? Ben oyle bir sey görmedim. Eğer oyle bir sey yaptı ise Umit. Yani bir yazılım firmasının adını alenen belirtti ise o insanın ekmegine kotu niyetle mani olmaya çalışmış demektir. Hatta bunun turk ticaret kanununda yeri var. Net suçtur. Hatta ve hatta madde 57 veya 58 olabilir. Bunu kim yaparsa durum budur aslında.

Öte yandan 1.6T motorun laf edilmeme ayrıcalığı mi var? Bak simdi aynı mantıkla bir senaryo kuralım. O zaman o motora basit demek de insanları sinirlendirebilir. Bence erh nickli üyeye de sinirli olmalisiniz. O zaman hemen gidip booster performansa bir tavır alınmalı. Cunku Erhan sahibi ya. Nasıl basit der yüce 1.6T motor icin. Hele ki deneme videosunun kritiği yapiliyorken! Ve Erhan ekmegini kazandigi firmaya saldırmak ile bütün dertler hallolacak. Haydin! Gazamiz mubarek ola.

Iste asıl karalama kampanyası budur. Ki ortada oyle bir sey de yoktu. Yani Uğur'un arabası geçilince burada kim hangi firmayı karaladi? O da ayrı mesele. Alper e de yazdıklarından ötürü Alper i ve bizleri de şaşırtan seyler dedin. Orada da Alper o cümleleri haketmedi. Bence dogru degildi. Alper i de iyi bilirim ve severim de. Kimseye art niyetli yaklaşmaz.

Burada asıl konu şu; sen iki 1.6T yi kıyaslamak mı istiyorsun? O zaman burada Üyeliği bile olmayan birini ve onun arabasını ki arkadasın aynı zamanda o detayları düşünerek konu acmaliydin. Ki Görkem i de tanırım ve severim. Iyi niyetimden de şüphem olmaz. Bence fevri davranmış ki hepimiz insanız olabilir. Yani futboldaki gibi düşünce iyi rovasata yapmak fakat topa vuramadı. Daha dikkatli olsa amacına ulaşır ve rovasatayi yapardı.

Kısacası biraz empati yapmak cogu hatayi engeller kanısındayım.

palamut
21-04-2015, 11:38
Tam olarak denemeden sonraki gün Vmax tarafından facebook grubunda yapılan paylaşım bunlar
Daha önceki ve diğer paylaşımlarında da genelde böyle içerikler olmadığını gözönünde bulundurun
3 post üstütse aynı motor farklı firmaların sorunu? bence kastedilen şey iyi niyetli bi yaklaşım değil

http://i58.tinypic.com/hx7pcx.jpg

ARZ1
21-04-2015, 11:55
Baska firmanin yazilimindan dolayi kirilan motor sizi niye bu kadar kasti ??

Chatin
21-04-2015, 12:01
Teşekkürler Önder fotolar için. En azından fotolardan da görüleceği üzere orada hiçbir yazılım firmasının adı geçmediğini gördüm. Sana iyi niyetli gelmeyen o paylaşım bana bilgi verdi. Dikkat edersen orada tek bir firmadan bile bahsedilmemiş. Belki de İngiltere'de bir firma. Veya Hindistan'da. Yani amacım Ümit'i savundmaktan öte gerçeği savunmak ve olanı göstermek. Ticari bir firmadan bahsetmek reklama girer ve kötüleyici reklam yapmak da suçtur. Ama ben burada hiçbir firma ismi göremiyorum. Hatta hazır Ümit'in profildesin daha eskilere git. Yine buna benzer bilgilendirici paylaşımları var. Ve yine firma ismi belirtmeden. Onlara ne demek lazım? Bu denemelerin yapıldı günden 354 gün önce ve bilerek yapılmış mı densin?

Yine özetlemek gerekirse firma ismi kullanırken şahıslarla karıştırmamak en güzelidir. Yoksa ben de şimdi gider b16a2 motoru hakkında verir veriştiririm. Kim ne diyebilir? :)

Ben demek istediğimi sanırım anlattım. Pireye kızıp yorgan yakmamak lazım. Ticari markaları rahat rahat yazmamak lazım. Kişisel soru/sorunları veya yanlış anlamaları fevri davranışlarla çözmeye çalışmamak lazım.

palamut
21-04-2015, 12:12
Teşekkürler Önder fotolar için. En azından fotolardan da görüleceği üzere orada hiçbir yazılım firmasının adı geçmediğini gördüm. Sana iyi niyetli gelmeyen o paylaşım bana bilgi verdi. Dikkat edersen orada tek bir firmadan bile bahsedilmemiş. Belki de İngiltere'de bir firma. Veya Hindistan'da. Yani amacım Ümit'i savundmaktan öte gerçeği savunmak ve olanı göstermek. Ticari bir firmadan bahsetmek reklama girer ve kötüleyici reklam yapmak da suçtur. Ama ben burada hiçbir firma ismi göremiyorum. Hatta hazır Ümit'in profildesin daha eskilere git. Yine buna benzer bilgilendirici paylaşımları var. Ve yine firma ismi belirtmeden. Onlara ne demek lazım? Bu denemelerin yapıldı günden 354 gün önce ve bilerek yapılmış mı densin?

Yine özetlemek gerekirse firma ismi kullanırken şahıslarla karıştırmamak en güzelidir. Yoksa ben de şimdi gider b16a2 motoru hakkında verir veriştiririm. Kim ne diyebilir? :)

Ben demek istediğimi sanırım anlattım. Pireye kızıp yorgan yakmamak lazım. Ticari markaları rahat rahat yazmamak lazım. Kişisel soru/sorunları veya yanlış anlamaları fevri davranışlarla çözmeye çalışmamak lazım.

Çetin iki grupta arkadaşlarımız tanıdığımız insanlar ve olaya objektif bakmaya çalışıyorum.

Ümitin daha öncedende bu tarz kırılmış motor paylaşımları yaptığını biliyorum evet ama daha çok yapılan yazılım uygulamaları almanya manzaraları vs paylaşımı arasında tam bu denemelerin ertesi günü 3 post üstüste deneyen araçların aynı motor üzerinden kırılmış örneklerle bunu görünce neyin kastedildiğini anlamak zor değil. ve hepsinde başlıklar biz neden 210 bg üzerine çıkmıyoruz başkaları çıkınca böyle oluyor durumu. biz istesek bizde geçeriz ama arabanız kırılırmı demek? ben öyle anladım yani diğer firmalar motorunuzu kırar biz kırmayız ama geçebilirler? benim gibi anlayan başka kişiler de vardır sanırım.

neyse rekabette kendi başarılarını diğer firmaların başarısızlığından öne koymak gerektiğine inanıyorum. bu durumda booster ın geçtiği arabanın videosunu koyması ve bunu o postlardan sonraki tarihte yapması gayet normal herkes kimin ne ifade etmek istediğini anlıyor sonuçta

Chatin
21-04-2015, 12:31
Seninle aynı fikirde olamıyorum Önderciğim maalesef. Belki de ben objektif bakamıyorum. Olabilir. Benim de dediğim genel geçer doğru senin de dediğin genel geçer doğru olmayacağına göre bu gibi konuları buralarda didiklemek çok da efektif olmayacak sanırım.

Ben derdimi anlatabildi isem ne mutlu. Allah herkese ağız tadıyla ve bol kazançlı işler nasip etsin. Benim son sözüm budur.

iynn-RS
21-04-2015, 12:31
Acik acik yazilmasada orda ne ima edidigini 5 yasindaki cocuk anlar.

Ayrica 210 hp den sonra motor kirilir ne demek?

Beygir le motor kirilmaz Tork la kirilir , Vuruntuyla kirilir ,yaglama yetersizse kirilir, Afr fakirse kirilir.

Yani saglikli bi motorsa tek etken tork kalıyor.Oda turbo basinciyla oluşur. Basınç yoksa torkta yoktur. Herşey basinc demek degildi dimi?

Z20LET
21-04-2015, 12:38
Gecen gecilen arabalara tebrikler. Kisisel problemi olan ozel mesaj telefon felan vasitasi ile ulasabilir. Tebrikler tekrar.

Görkem
21-04-2015, 19:00
benim denklikten anladığım sorunsuz araba + sorunları giderilmiş mi giderilmemiş mi belli olmayan
tabiri caiz ise kendi durumunu kontrol etmek isteyen araba değil maalesef. farklı düşünüyor olabiliriz.
video açıklama kısmında bu detayları vermeniz daha iyi olmaz mıydı? sonuçta ağırlık farkını yok etmek
için sizin arabalarda ikişer kişi olduğunuzu bu mesajı okuyana kadar kimse anlamaz. ya da uğur un sorunlarının çözülüp
çözülmediğini anlamak için arkadaş arasında deneme yapması kadar doğal birşey de yok. ama bu videoları
bizim mesajlaşmalarımız olmadan direkt bu şekilde anlayabilmek mümkün mü?
Yoksa "2 tane stage 1, 1 tane de stock araba var. Adamlar denemiş, sonuçlar da ortada." mı anlarlar sizce?
eğer bunu anlarlarsa hakikatli bir iş yapmış olur muyuz?

ilk mesajımdaki videoların hemen üst kısmında hangi araba kaç kişi kaçıncı viteste bastığı yazıyor,,,yani önce yazılanları bir doğru görelim öle irdeleyelim,,, ama önemli değil herkesin fikrine saygımız var,,,tüm yorumlar için teşekkürler

BamBam
22-04-2015, 02:53
Gece uyku tutmadı bi bakıyım dedim, çarşı karışmış :)
Videolardaki stock gtc benim...

Öncelikle BoosterPerformance Erhan'ı tebrik ederim. Çok temiz yürüyor arabası. Egzos + kendi yazılımı baya bir başarılı olmuş videolardan da gördük.
Erhan bu arabayı ilk aldığında da rica etmişti benden denemiştik. O zaman 2. vites 60'tan 230-240'a kadar tabiri caizse kafa burun cm kopmadan gidiyorduk. Sevinmişti arabasının sağlıklı oluşuna. Yapılanlar ortada egzos+kendi yazılımı baya bir fark ettirmiş.

O zamandan beri benim arabada hiçbir değişiklik yok, yağını suyunu değiştirir stock stock binerim. Arabayı 1.5-2 yıl önce ilk aldığımda neyse o, baskı balata eskimiştir biraz işte. Ta o zamanlarda enka'da yaptığım birkaç denemede stock cupra, stock gti ve sorunlu bir corsa opc geçtiğimde benim arabama hard yazılımlı denmişti, hatta istanbuldan aldığım için hangi yazılımcının yaptığı bile tahmin edilmeye çalışılıyordu köprü üstünde, en az 220hp olduğu vsvs idda edilmişti :))

Çıktık dynoya 180.4HP verdi yavru çok şükür. Hala da öyle, aracımdan çok memnunum.

Şimdi videolara bakınca, benim arabamda da bir değişiklik olmadığına göre Erhan senin 1.6T GTC'yi DIE HARD Yazılımlı 280HP ilan ediyorum :)))))

Şaka bir yana "stock vs stock" kafa burun gittik.
6ay sonra:
"stock vs 76 egzos+booster yazılım" arada 40HP olsa bırakın da 6-7 boy açsın bir zahmet. Neden şaşırılıyor buna bu kadar anlamadım.
Not: bende shell pompadan kaç oktan benzin veriyosa ondan vardı diğer araçları bilmiyorum...

Uğur'un arbasına gelince adam 160kg+arabasında lpg tesisatı+ses sistemi var üstüne bir de söylediğine göre yazılımı soft ve egzosu bir tuhaf(?)...stock kadar gitmesi bile mucize, yani sonuçlar gayet doğal...

O gece deneyen, benzin yakan herkese teşekkürler....

Erhan tebrik ederim kardeşim...ilerisini de görürüz, daha nice videolarını izleriz diye ümit ediyorum ;)

gakko
22-04-2015, 06:53
Murat günaydın kardeşim, ben mustafa. belki nick ten tanımamışsındır.
hani tubitak kampüsünde de sık sık rastlaştığın mustafa :)
ya da şu sorunlu corsa opc nin sahibi :)
önceki konuşmalarda araba karalamalardan bahsedilmişti.
bunun iyi birşey olmadığından falan bahsedilmişti. üzerine alınmanı istemem
muhakkak birileri sana sorunlu demiştir ki sen de benim eski arabam için
rahatlıkla sorunlu demişsin ama bu akımı kim başlattı ise cidden çok ayıp etmiş bence.
her modifiye arabanın sorunu vardır veya sorun çıkarması garip karşılanmaz dersem daha doğru olur.
ben genel olarak iletişim sorunu yaşadım kardeşim, arabadan ziyade iletişimsel sorunlar yaşadım.
seninle denediğimiz gün ben yazılımlı passat cc, astra h 2.0 turbo gibi arabalarla da denedim.
videoyu maalesef ekleyemiyorum screen shotlarını koyacağım.

en azından seninle denediğimiz dönemde benim arabamın benim bildiğim herhangi bir sorunu
cidden yoktu. sen de arabam stock diyorsan ona da inanmamak gibi bir lüksüm yok.
pilotaj diyelim, senin araban ekstra sağlıklı diyelim ama lütfen benim arabama direkt sorunlu demeyelim

http://i.hizliresim.com/LaoMXZ.png (http://hizliresim.com/LaoMXZ)
http://i.hizliresim.com/rQd4a3.png (http://hizliresim.com/rQd4a3)
http://i.hizliresim.com/7k8JpN.png (http://hizliresim.com/7k8JpN)
http://i.hizliresim.com/1ynb3N.png (http://hizliresim.com/1ynb3N)

gerilmeden kasılmadan yaptığımızı düşündüğüm yazışmalar basşkaları tarafından yine de garip karşılanabiliyor olabilir.
biz zaten seninle de uğurla da rastlaşabiliyoruz. yüzyüze çay kahve ve elektronik sigara içerken daha detaylıca
konuşuruz :)) arabalarınıza da maşallah tekrardan...

BamBam
22-04-2015, 09:54
Murat günaydın kardeşim, ben mustafa. belki nick ten tanımamışsındır.
hani tubitak kampüsünde de sık sık rastlaştığın mustafa :)
ya da şu sorunlu corsa opc nin sahibi :)
önceki konuşmalarda araba karalamalardan bahsedilmişti.
bunun iyi birşey olmadığından falan bahsedilmişti. üzerine alınmanı istemem
muhakkak birileri sana sorunlu demiştir ki sen de benim eski arabam için
rahatlıkla sorunlu demişsin ama bu akımı kim başlattı ise cidden çok ayıp etmiş bence.
her modifiye arabanın sorunu vardır veya sorun çıkarması garip karşılanmaz dersem daha doğru olur.
ben genel olarak iletişim sorunu yaşadım kardeşim, arabadan ziyade iletişimsel sorunlar yaşadım.
seninle denediğimiz gün ben yazılımlı passat cc, astra h 2.0 turbo gibi arabalarla da denedim.
videoyu maalesef ekleyemiyorum screen shotlarını koyacağım.

en azından seninle denediğimiz dönemde benim arabamın benim bildiğim herhangi bir sorunu
cidden yoktu. sen de arabam stock diyorsan ona da inanmamak gibi bir lüksüm yok.
pilotaj diyelim, senin araban ekstra sağlıklı diyelim ama lütfen benim arabama direkt sorunlu demeyelim

http://i.hizliresim.com/LaoMXZ.png (http://hizliresim.com/LaoMXZ)
http://i.hizliresim.com/rQd4a3.png (http://hizliresim.com/rQd4a3)
http://i.hizliresim.com/7k8JpN.png (http://hizliresim.com/7k8JpN)
http://i.hizliresim.com/1ynb3N.png (http://hizliresim.com/1ynb3N)

gerilmeden kasılmadan yaptığımızı düşündüğüm yazışmalar basşkaları tarafından yine de garip karşılanabiliyor olabilir.
biz zaten seninle de uğurla da rastlaşabiliyoruz. yüzyüze çay kahve ve elektronik sigara içerken daha detaylıca
konuşuruz :)) arabalarınıza da maşallah tekrardan...Mustafa Selam kardeşim,
Öncelikle, kesinlikle haklısın, "sorunlu" tabirinin kullanımından ötürü senden özür diliyorum.
Ne senle, ne de arabanla ilgili olarak kötü bir düşüncem asla olamaz. Öyle uzun uzun oturup sohbet etmişliğimiz olmasa da hem iş yerlerindeki ortak çalışmalardan hem de aradaki muhabbetlerimizden ötürü sevdiğim bir insansın. (Daha sık görüşelim ;) )
Bu "sorunlu" tabiri malesef ağzımıza yapışmış, yapıştırılmış bir şekilde. Kesinlikle öyle demek istemedim. Lakin denemeye çıkınca ben kaç boy yiyeceğimin hesaplarını yaparken kendimi önce bulunca şaşırmıştım. Sonuçta senin aracın yazılımı OPC benimkisi düz 1.6T GTC idi.
O heyecana ver benimkini. Biraz empati yapınca daha da iyi anladım; "Sorunlu" denmesi gerçekten hoş birşey değil. En nihayetinde modifiye edilmiş bir arabadan bahsediyoruz. Herşey olabilir, ne biliyim ufak bir kaçak vardır, o olmuştur bu olmuştur, o gün gününde değilsindir pilotaj farketmiştir vsvs. bu arabaya *** atmaya yetecek bir veri değil dediğin gibi.
Malesef insanlar olayı amacından uzaklaştırıp, lüzumsuz bir hırsa bindirdiğinden jargon bir şekilde kalıcı oluyor. Haklısın, bunu yapmayalım...
Seni seviyorum kardeşim, kendine iyi bak...hakkaten görüşelim bir ara...

gakko
22-04-2015, 09:57
ince düşüncen için teşekkür ederim Muratcım :)
en kısa zamanda geleceğim sizin oraya. bir ısıl pil patlatırız olmadı :D
dışarıda da bir buluşma ayarlarız inşallah kısa zaman içerisinde...

BamBam
22-04-2015, 10:07
Eyvallah kardeşim, her zaman beklerim. Ara gelince...

erh
23-04-2015, 16:02
Erhan tebrik ederim kardeşim...ilerisini de görürüz, daha nice videolarını izleriz diye ümit ediyorum ;)

Tesekkur ederim murat.. İnsallah elimizden geleni yapıcaz :)