PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ACIL!!! 2.0dci Nissan X-Trail hakkında bilgisi olan

ghost
25-04-2015, 14:26
Arkadaşlar 2008-2011 arası 10dci Nissan X-Trail almaya düşünüyorum. Bu araç hakkında bilgi sahibi olan var mı? İzmir de 2.el ekspertiz yaptırabileceğim sağlam bir yer var mı?

Zero
25-04-2015, 14:33
Benim gözümde fiyatına göre alınabilecek sınıfındaki en iyi araç. Bir eski kasasının benzinlisini kullanıyorduk tek sorunu çok yakıp az gitmesiydi ama çok sağlam araçtı. Bahsettiğiniz modelde hem performans hemde yakıt konusu çok daha iyi. Biraz yatabilir virajlarda o da kullanımla alakalı sonuç olarak.

ghost
25-04-2015, 17:55
Eyvallah arkadaşım birde izmir de iyi bir özel servis bulsam tam olacak.

Arkadaşlar İzmir de otomatik şanzımandan da anlayan özel nissan servisi bilen var mı?

DR059
25-04-2015, 20:14
Yetkili servisinde periyodik bakım masrafları yüksek. Her 10 bin km'de bir servise girince insanın canını sıkıyor bir süre sonra.

Üzerinde motor da şanzıman da gayet sağlam. (Şu an 110 bin km civarında sıkıntısız kullanılıyor.)

Yakıt tüketimi bence yüksek. Karma tüketimi 10.9 lt yol bilgisayarında.

200'ü devirmekte zorlanmaz, arazide altının sürtmediği her yerden lastikleri elverdiğince geçer.

4X4 sistemi şu an Dacia Duster'larda da kullanılan kendini kanıtlamış bir sistem.

Arka diz mesafesi görece olarak dar, bagajı ise fazlasıyla büyüktür.

Projektörleri güzel aydınlatır gece dağ-yayla yollarında.

Yol bilgisayarında anlık tüketim makyaj öncesinde yok. Bir de makyaj sonrası yakıt tüketiminin de 10 lt altında gezdiğini duymuştum serviste...

luca55
25-04-2015, 22:22
benim almak istediğim ama cesaret edemediğim, merak ettiğim bir araç. #dr059 bilgiler için tesekkurler.

ghost
26-04-2015, 21:54
Bilgiler için teşekkür ederim arkadaşlar. İzmir de ekspertiz yaptırabileceğim işinin ehli iyi bir özel servis tavsiyesi olan var mı?

BosphorusBoys
27-04-2015, 09:10
2 yıldır 11 MODELİni kullanıyorum.
10 lt civarında ortalaması var ş içinde.
gidişi gayet tatminklar. arazi muhteşem derecede güzel.
yetkili serviste yaptırıyorum bakımlarını 700 lira civarında ödüyorum..
şanzuman kolay kolay sorun yaratmaz.
ama serviste ekspertiz yaptırmanızı tavsiye ederim.

BosphorusBoys
27-04-2015, 09:11
kronik olarak birde 110 km üstünde bir ugultu yapıyor cam cerceveleri ve plastikleri yüzünden onada bakmanı tavsiye ederim.

ghost
28-04-2015, 08:59
Hocam arka koltukları rahatmıdır 2 küçük kızım var salınım yada zıplatma varsa benim için sorun olur. Dün bende 12 modelini test ettim arka koltuklar pek rahat değildi.

BosphorusBoys
28-04-2015, 09:18
bir tane 4 yasında oğlum var bir şikayeti olmadı..
şehir içide dışıda pek üzmem arabayı..
salınım konusunda ben hiç arkaya binmedim birde arabayı aldığım ben kalın yanak lastik aldım belki ondan dolayı salınımı hissettirmiyor.

luca55
12-05-2015, 15:05
bende 2011 model 2.0 dci aldım. şuanlık yakıt tüketimim şehiriçi 8 lt.sakin ve genellikle cruise control ile araç kullanırım,yakıt tüketimine çok katkısı olduğunu düşünüyorum. uzun yol yapmadım dahaca.bu hafta sonu trabzona giderken ölçerim onuda.şehiriçi konforundan ben memnun kaldım.
Arka koltuklar bana dar gelmedi.bende hep direksiyondayım ama merak edıp arkaya oturduğumda daralmadım.boyum 1.87 şoför koltuğu bana göre ayarlı iken arka koltuğa oturdum.
Benım araç le platınum paket.arka koltuklarda dahil ısıtma var.güzel bir özellik. cam tavan olmasıda cok güzel, ayrı bir genişlik katıyor.
Benımde küçük kızım var, arka bölümde gayet rahat. bagajı çok geniş. vites geçişleri güzel,hissettirmıyor. 6 ileri olması yakıt tüketimi acısından avantaj. şuanlık bu deneyimlerim mevcut.ileride yaşadıkça paylaşırım. almayı dusunenlerede tavsiye ederim.