PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kara Jet ( T Jet )

karamurat1735
25-04-2015, 23:18
1.6 16v Leonumu sattıktan sonra uzun süreli bir pd130 - pd150 arayışım oldu, temizini bulup da alamayacağıma karar verdim. Geçen sene almayı düşünüp de alamadığım Grande Punto 1.4 Tjet Sport lara yöneldim. Türkiye'deki sayılı araçlardan biri olan ve tabiri caizse donanım olarak gırtlak dolu bir Punto Tjet Sport sahibi oldum.

Araç kazasız, el kadar bir boyası olan (boyasız diyelim) 2008 Model, 70.000 km dedir. Fuar aracı olarak getirilmiş, Türkiye'de bu dolulukta olan 2 araçtan birisidir.

Aracı almak için Mustafa kardeşimle 20 Nisan gecesi İzmir'den yola çıktık ve 21 Nisan sabahı Antalya'ya vardık. Çok koşturmalı ve yoğun geçen günün ardından, o kadar çok aksilik çıkmasına rağmen banka ve notere son dakikada yetişmemizle beraber sonu güzel bitti ve alabildik.

Araç uzun süredir dinlenme modunda olduğundan ve son akşam da yağmur yemesinden dolayı baya pisti. Bu yüzden aldığımız zaman fotoğraf çekmek istemedim. Kaputunda bölgesel kaplamalar ve yanlarında stickerlar vardı. 23 Nisan'da bayramı fırsat bilip işe koyulduk. Kaplama ve stickerlar söküldü, iz kaldığı için de komple pasta cila yapıldı. Farlar solmuştu bu yüzden far temizliği yapıldı. Araba üstündeki ölü toprağı attı tabiri caizse kara şimşek oldu :)

25 Nisan (bugün) kara şimşeği bakıma soktuk. Filtrelerimiz, bujilerimiz, yağımız değişti. Açık hava filtresini temizlemek için söktük ve yerine orjinal filtresi takıldı. Açık hava filtresini de temizledim kuruyunca tekrar yerini alacak ;)

Araç hakkında değerlendirmemi eklemeyi unutmuşum Alalı henüz çok az oldu. Bu araç hakkında kapsamlı bir yorum yapmam çok sağlıklı olmaz fakat ilk izlenimlerimi paylaşırsam;

Parça kalitesi : alman araçlarına göre düşük kapı içleri, direksiyon, konsol vs.
Kaporta sacları : ince, bu güvensiz olduğunu gösterir mi bilemem. Ben euroncap testine bakarım genelde. Punto 5 yıldız almış.
Donanım : benim için üst düzey. 6 airbag, abs, asr, esp, spor süspansiyon,deri spor koltuklar, elektrikli bel desteği, cruise control, skydome (açılır cam tavan), 6+1 ses sistemi vs vs...
Yol tutuş : benim için üst düzey. Normal puntolardan ve 4 kapı Tjet puntolardan farkı, orjinalinden olan spor süspansiyon ve alçaltılmış şasi (ağırlık merkezi aşağı alınmış) yer alması
Motor performansı: Tatmin edici, üst devirlerde tork hissedilir derecede azalsa da gidişi ciddi güzel. 0-100 : 8.9sn fabrika verisi

Bir kaç fotoğrafla konumuzu süsleyelim :)

http://i.hizliresim.com/La2vlJ.jpg

http://i.hizliresim.com/rQj00B.jpg

http://i.hizliresim.com/Pqp77v.jpg

http://i.hizliresim.com/94RYY9.jpg

http://i.hizliresim.com/qY3AA3.jpg

http://i.hizliresim.com/MEX116.jpg

http://i.hizliresim.com/QAJPPA.jpg

http://i.hizliresim.com/AmEOO7.jpg

kadioglu
25-04-2015, 23:32
Allah kaza bela vermesin. Maaşallah çok güzel araç. Güle güle bin kardeş :)

kasırqa
26-04-2015, 01:27
ilandayken incelemiştim güzel araba. sorun olmazsa ne kadara geldi pm atabilir misiniz

atakanakdeniz
26-04-2015, 02:00
Hayirlisi olsun kazasiz belasiz :)

fuatozkan
26-04-2015, 02:34
Kazasız belasız surusler hayırlı olsun.

güneşbalkan
26-04-2015, 04:03
Koray'a çok söyledik stickerları sök diye ama o öyle seviyordu.Haksızda değilmişiz stickersız çok daha hoş duruyor.Maşallah güzel araba aldınız hakkıyla basarsanız aracı çok daha hoş olacak

ozan gülle
26-04-2015, 06:15
Masallah kazasiz belasiz iyi gunlerde kullanman dilegiyle bu arada ben whats app grubundan ozan��

SinanAdalı
26-04-2015, 08:47
Yeni aracınız hayırlı olsun allah kaza bela vermesin. Fakat nacizane tavsiyem farları ve stopları acilen orjinale döndürmeniz. Birde biraz yere yakınlaşması şart :)

GuneyOnur
26-04-2015, 10:42
Hayırlı olsun, kazasız,belasız...

tuzemen
26-04-2015, 13:45
maşallah kazasız belasız .. arka stoplardaki filmi sökerseniz daha güzel durabilir çünkü arka taraf çok siyah biraz boğmuş sanki

tlgylmz106
26-04-2015, 18:47
Hayırlı olsun maşallah kazasız belasız kullanmanız dileğiyle. Yalnız oem far, folyosuz stop, oem jant, iyi bi yay veya coil vs ile nokta olur iyi sürüşler :)

serkanaygün
26-04-2015, 19:21
Farların orjinale çevrilip arabanın biraz basılması şart. App ile de tamamlanır gibi :) Kazasız belasız sürüşler.

dkaya87
27-04-2015, 07:58
arkadaşların söylediği bir kaç küçük dokunuş ve orjinal sport jantıyla efsane olur. en güzel donanım ve motor seçeneğine sahipsin puntoda, kazasız belasız.

61enes61
27-04-2015, 09:51
hayırlı olsun kazasız belasız. plakası araba kadar güzelmiş :)

e.adakale
27-04-2015, 10:27
süper araç zamanında çok aramıştım tek kapı t-jet kısmet olmadı çok dolu araçlar sizinki + ları ile süper donanım olarak .

genel kanıya katılıyorum farlar ve stoplar aracı kapamış jantlarıda gümüş gri tonları olursa arabanın duruşu değişir baya kapamış siyah ağırlıklı.

iyi sürüşler.:icon_tup::icon_tup:

arteus
27-04-2015, 10:36
Hayırlısı olsun. Allah kaza bela olmasın

karamurat1735
28-04-2015, 20:00
Allah kaza bela vermesin. Maaşallah çok güzel araç. Güle güle bin kardeş :)

Hayirlisi olsun kazasiz belasiz :)

Kazasız belasız surusler hayırlı olsun.

Hayırlı olsun, kazasız,belasız...

Hayırlısı olsun. Allah kaza bela olmasın

Herkese çok teşekkür ederim sağolun. Allah hepimize kazasız belasız günler versin, araçlarımızı nazarlardan korusun inşallah

karamurat1735
28-04-2015, 20:01
ilandayken incelemiştim güzel araba. sorun olmazsa ne kadara geldi pm atabilir misiniz

Aracın eski sahibi fiyat hakkında bilgi vermemem konusunda ricada bulundu, kusura bakmayın

karamurat1735
28-04-2015, 20:04
Koray'a çok söyledik stickerları sök diye ama o öyle seviyordu.Haksızda değilmişiz stickersız çok daha hoş duruyor.Maşallah güzel araba aldınız hakkıyla basarsanız aracı çok daha hoş olacak

Teşekkür ederim sağolun. Antalya'dan İzmir'e geldik hemen o gün söktük stickerları ve kaputtaki kaplamayı ;) Eski iki arabam da basıktı. Bu çok yüksek geliyor gözüme ama araba da orjinalinden spor süspansiyonlar olduğundan nasıl bir yol izlemem gerektiğini bilmiyorum. Biraz araştırıp yol bulursam kesin basacağım ;)

karamurat1735
28-04-2015, 20:05
Masallah kazasiz belasiz iyi gunlerde kullanman dilegiyle bu arada ben whats app grubundan ozan��

Teşekkür ederim sağolasın. Whatsapp da bura da derken bir türlü yüz yüze tanışamadık :)

karamurat1735
28-04-2015, 20:06
Yeni aracınız hayırlı olsun allah kaza bela vermesin. Fakat nacizane tavsiyem farları ve stopları acilen orjinale döndürmeniz. Birde biraz yere yakınlaşması şart :)

Teşekkür ederim sağolun. Stoplar stop boyası ile boyanmış bu yüzden orjinale dönüşü yok bu yüzden değiştireceğim. Evo stopu takmak vardı kafamda daha aracı alırken. Çünkü jantlar siyah, farlar ve stoplar siyah derken araç çok boğulmuş bence de ;)

karamurat1735
28-04-2015, 20:10
maşallah kazasız belasız .. arka stoplardaki filmi sökerseniz daha güzel durabilir çünkü arka taraf çok siyah biraz boğmuş sanki

Hayırlı olsun maşallah kazasız belasız kullanmanız dileğiyle. Yalnız oem far, folyosuz stop, oem jant, iyi bi yay veya coil vs ile nokta olur iyi sürüşler :)

Farların orjinale çevrilip arabanın biraz basılması şart. App ile de tamamlanır gibi :) Kazasız belasız sürüşler.

Çok teşekkür ederim sağolun. Stoplar film değil de boyanmış bu yüzden geri dönüşü yok. Boyayı çıkarmaya denedim sonuç olumsuz oldu. Zaten arabayı daha almaya giderken kafamdakiler stickerların sökülmesi, stopların evo stopları ile değiştirilmesi, jantların boyanması ve aracın basılması vardı ;) Adım adım ilerliyorum kısmetse hepsini yapacağım.

Herkese yorumları ve tavsiyeleri için tekrar teşekkür ederim. Siz de benim gibi düşünüyormuşsunuz. Aklımdakileri yazdınız bu da beni mutlu etti doğru adımlar varmış kafamda diye ;)

karamurat1735
28-04-2015, 20:14
süper araç zamanında çok aramıştım tek kapı t-jet kısmet olmadı çok dolu araçlar sizinki + ları ile süper donanım olarak .

genel kanıya katılıyorum farlar ve stoplar aracı kapamış jantlarıda gümüş gri tonları olursa arabanın duruşu değişir baya kapamış siyah ağırlıklı.

iyi sürüşler.:icon_tup::icon_tup:

arkadaşların söylediği bir kaç küçük dokunuş ve orjinal sport jantıyla efsane olur. en güzel donanım ve motor seçeneğine sahipsin puntoda, kazasız belasız.

Ben de sizin gibi düşünüyorum aracın her yeri siyah olduğundan ne kadar kara büyü gibi olsa da aracı boğmuş ve hakkıyla göstermiyor diye düşünüyorum. Jantlar boyanacak (çünkü modelini ve markasını seviyorum), stoplar evo stopu yapılacak ve yere basarak dış kozmetiği tamamlayacağım. Belki ilerde ön farları da abarth farı yaparım. Yada orjinal farları alıp içten karartırız bir tık kadar ;)

Araç donanım olarak benim bildiğim Türkiye'deki iki araçtan bir tanesi. Deri spor koltuk, skydome, vs vs. Geçen sene ben de Tjet bakmış ama alamamıştım kısmet bu seneyeymiş :)

güneşbalkan
28-04-2015, 20:51
Teşekkür ederim sağolun. Antalya'dan İzmir'e geldik hemen o gün söktük stickerları ve kaputtaki kaplamayı ;) Eski iki arabam da basıktı. Bu çok yüksek geliyor gözüme ama araba da orjinalinden spor süspansiyonlar olduğundan nasıl bir yol izlemem gerektiğini bilmiyorum. Biraz araştırıp yol bulursam kesin basacağım ;)
Punto yay ile pek düşmez bende 6cm yay var o bile yüksek ben direk coilover öneriririm

karamurat1735
29-04-2015, 13:57
Punto yay ile pek düşmez bende 6cm yay var o bile yüksek ben direk coilover öneriririm

Coilover için şuanda bütçem müsait değil :( Araçta olan spor süspansiyon a nasıl bir uygulama olmuş oluyor. Komple amortisörlerle beraber mi değiştirmek gerek o zaman?

B.Koçer
29-04-2015, 14:05
Hayırlısı olsun Özkan
araba 1-2 aya kalmaz adam olur ellerinde kazasız belasız :)

karamurat1735
29-04-2015, 16:19
Hayırlısı olsun Özkan
araba 1-2 aya kalmaz adam olur ellerinde kazasız belasız :)

Sağolasın Berkay. İlk aldığım halini insan içine çıkarmadım (Kaputtaki kaplamaların yarısı soyulmuş, kalanlar çatlamış vs vs). Foto çekseydim öncesi sonrası diye efsane olacaktı ama foto bile çekmedim tek şahidim Mustafa' dır ;)

güneşbalkan
29-04-2015, 17:03
Coilover için şuanda bütçem müsait değil :( Araçta olan spor süspansiyon a nasıl bir uygulama olmuş oluyor. Komple amortisörlerle beraber mi değiştirmek gerek o zaman?

Amörtisörün değişiyor yaylarında ayarlanabilir oluyor

karamurat1735
30-04-2015, 09:44
Amörtisörün değişiyor yaylarında ayarlanabilir oluyor

Anladım onun için belimi doğrultmam gerekiyor o zaman. Biraz zamanı var belki ilerde düşünürüz ;)

ehveniser1903
30-04-2015, 10:07
çok incelediğim bir araçtı.
belki de beklediğim yerden para gelse sahibi olabilirdim :)
hayırlısı olsun adınıza çok sevindim,kazasız belasız en güzel günlere inşallah.

stop değişimi şart bence de.evo stopları daha hoş duruyor :)

karamurat1735
30-04-2015, 12:57
çok incelediğim bir araçtı.
belki de beklediğim yerden para gelse sahibi olabilirdim :)
hayırlısı olsun adınıza çok sevindim,kazasız belasız en güzel günlere inşallah.

stop değişimi şart bence de.evo stopları daha hoş duruyor :)

Teşekkür ederim sağolun. Geçen yaz incelemiştim ben de bütçem gereği alamamıştım. Nasip bu zamanaymış diyorum. Allah size daha iyilerini nasip etsin.

Bu haftasonu memlekete (Çanakkale) anne baba ziyaretine gideceğim. Pazartesi döner dönmez orjinal evo stop arayışım başlayacak ;)

Koray_TPC
11-05-2015, 15:55
Aracı ilk aldığımda gözüm gibi baksamda son zamanlarda zamansızlık ve gerekli fırsatı bulamadığımdan bakımsızlaşmıştı hatta şöyle ki son 1-1.5 ay aracı kullanmadım bile.Ama tabi motorun ve kaportanın sorunsuzluğu arabayı diğerlerinden ayırt ediyordu.Özkan kardeşimin benden daha iyi bakacagına eminim ki zaten yapıyor :) Arabanın hakkını ver derler ya Özkan veriyor sorun yok kazasız belasız kullansın inşallah.

-Murat Özcan-
11-05-2015, 16:26
Hayırlısı olsun

canozgur106
11-05-2015, 18:44
MaşAllah kazasız belasız olsun acilen far stop ve basma işlemleri başlamalı:)

dogukan_39
11-05-2015, 20:34
araca masallah temiz cok temız gorunuyor bncede far ve stopları orjınale dönüp birazda alcaldımı tadından yenmez tekrar masallah
kazasız belasız binin

karamurat1735
26-05-2015, 15:58
Aracı ilk aldığımda gözüm gibi baksamda son zamanlarda zamansızlık ve gerekli fırsatı bulamadığımdan bakımsızlaşmıştı hatta şöyle ki son 1-1.5 ay aracı kullanmadım bile.Ama tabi motorun ve kaportanın sorunsuzluğu arabayı diğerlerinden ayırt ediyordu.Özkan kardeşimin benden daha iyi bakacagına eminim ki zaten yapıyor :) Arabanın hakkını ver derler ya Özkan veriyor sorun yok kazasız belasız kullansın inşallah.

Koray'ım her şey için sağol kardeşim. Çok şükür şimdilik cam tavanımız dışında sorunumuz yok ;) İşten vakit buldukça haftasonları yavaş yavaş bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Yeni fotoğraflarla karşınızda oluruz yakında ;)

karamurat1735
26-05-2015, 16:03
Hayırlısı olsun

Allah razı olsun sağolun

MaşAllah kazasız belasız olsun acilen far stop ve basma işlemleri başlamalı:)

araca masallah temiz cok temız gorunuyor bncede far ve stopları orjınale dönüp birazda alcaldımı tadından yenmez tekrar masallah
kazasız belasız binin

Teşekkür ederim sağolun. Allah cümlemize kaza bela vermesin inşallah. Farlar için şuanda bir değişikliğim olmayacak fakat ilerde karartılmış orjinal farlara dönmek aklımın bir ucunda var. Stoplar için ise evo stopları takmayı düşünüyordum ve bunu yaptık geçtiğimiz haftasonu ama düzgün bir fotoğraf çekme imkanım olmadı. Fotoğraflayınca koyacağım ;) Basma işine de nasıl bir çözüm bulacağımı henüz bulamadım. Sıra ona gelene kadar bir kaç işim daha var. Lastik almak vs gibi. Onları halledince basacağız kısmetse :)

B.Koçer
26-05-2015, 16:45
Özkan arabayı bi gün senden alayım yerle bir geri vereyim hahha :D

stoplar ateş maşşallah :)

EminOnR
26-05-2015, 16:54
Allah Kaza Bela Vermesin Hayırlı Olsun.

karamurat1735
27-05-2015, 08:03
Özkan arabayı bi gün senden alayım yerle bir geri vereyim hahha :D

stoplar ateş maşşallah :)

Egzoz boruları kasadan 1 karış aşağıda olduğu içi asfaltı kazıya kazıya gelirsin valla :) Hemen bu akşam vereyim arabayı yarın buluşmada basık isterim ama :D

O kadar buluştuk bi foto yapmadık pazar günü. Yeni stoplarım da çıkardı mis gibi

Allah Kaza Bela Vermesin Hayırlı Olsun.

Sağolun teşekkür ederim. Allah cümlemize kaza bela vermesin.

güneşbalkan
27-05-2015, 09:12
Evo stopları ne kadara mal oldu ? Bide benimde egzos boruları aynı şekil aşağıda duruyor :D

Ome_RS
27-05-2015, 10:19
Bende puntoma evo stop taktım fakat parka giden hatta 8.2 ohm 25w direnç takmama ragmen ampul patlak uyarısı aldım. bu konuda sizin bir çalışmanız oldumu :)
Aracınıza maşallah kullanmadan önce bu kadar sevmezdim ama fiyatına göre kıyaslayınca punto canmış :D

karamurat1735
27-05-2015, 12:15
Evo stopları ne kadara mal oldu ? Bide benimde egzos boruları aynı şekil aşağıda duruyor :D

İzmir'de montajını yaptırdığım usta, dp ve krom boruları yapan ustanın çok iyi yapamadığını dolayısıyla bu şekilde durduğunu söyledi. Bir de tam dp altında spiralin olduğu kısım tam yerine gelmiyor bu yüzden de kasaya değiyor ve egzozun titreşimi içeri geliyor. Bunu boruuyu ısıtıp tekrar yön verdirip düzelteceğiz inşallah ama boruların aşağıda kalmasına çözüm bulamayız sanırım.

Evo stopları başka bir forumdan bir arkadaştan aldım. Kargo bana ait olarak takmasıyla beraber 230 civarına geldi.

karamurat1735
27-05-2015, 12:19
Bende puntoma evo stop taktım fakat parka giden hatta 8.2 ohm 25w direnç takmama ragmen ampul patlak uyarısı aldım. bu konuda sizin bir çalışmanız oldumu :)
Aracınıza maşallah kullanmadan önce bu kadar sevmezdim ama fiyatına göre kıyaslayınca punto canmış :D

Ben henüz bir direnç vs takmadım çünkü soğutuculu direnç almaya vaktim olmadı. Stoplarım geldi direk elektriçime gidip taktırdım. Eğer direnç takıp sorunu çözersem çözümü nasıl yaptığımı paylaşırım. Daha önce kendi puntosuna takmış bir arkadaştan yardım alacağım direnç konusunda ;)

Puntonun eksik yanları var tabiki ama parasına göre bu doluluk ve bu performans tatmin edici seviyede kesinlikle ;) Allah cümlemizin araçlarını kazadan cezadan ve nazardan korusun

mertkaya
27-05-2015, 12:27
Abi jantları ne yapacaksın karar verdin mi? En son gunmetal diyordun ama beyaz da güzel olabilir. Yada sarı :D

karamurat1735
27-05-2015, 13:07
Abi jantları ne yapacaksın karar verdin mi? En son gunmetal diyordun ama beyaz da güzel olabilir. Yada sarı :D

Şu anda lastik araştırıyorum. Lastik ve lastikçi bulduğumda jantları boyaya vereceğim çıkınca da direk yeni lastikleri takacağım üstüne. Bu lastik bulma sürecimde hangi renge karar verirsem ona boyatacağım. Şimdilik gun metaldeydim fakat yine de koyu kalacağını düşünmeye başladım. Bazı arkadaşlar gri olsun dediler mantıklı da geldi bana fakat çok mu sıradan durur diye karar veremedim. Gun metalden bir ton açık gri mi yapsam diyorum acaba. İçine sedef attır daha güzel olur dediler. Bu şekilde düşünüyorum şimdilik :D

Ya aslında sarı, gold, kırmızı vs yapılıp araba çok daha dikkat çekici hale getirilebilir fakat ben çok dikkat çeksin istemiyorum. Yoksa polis amcalar daha 2 ışık öteden gözüne kestirip durduruyor. Bizde de egzoz, film vs var. Canımıza okurlar diye bu tarz renklerden kaçıyorum ;)

güneşbalkan
27-05-2015, 19:56
İzmir'de montajını yaptırdığım usta, dp ve krom boruları yapan ustanın çok iyi yapamadığını dolayısıyla bu şekilde durduğunu söyledi. Bir de tam dp altında spiralin olduğu kısım tam yerine gelmiyor bu yüzden de kasaya değiyor ve egzozun titreşimi içeri geliyor. Bunu boruuyu ısıtıp tekrar yön verdirip düzelteceğiz inşallah ama boruların aşağıda kalmasına çözüm bulamayız sanırım.

Evo stopları başka bir forumdan bir arkadaştan aldım. Kargo bana ait olarak takmasıyla beraber 230 civarına geldi.
Benimde geçenlerde aynı yerden değiyordu egzos geri geri giderken katır kutur ses yapıyordu yük binince arabaya.ama benim sıkıntı cutoutu takarken oldu.downpipe'ın flanşa kadar olan kısmını kastırmış komple cut-outu takan usta.hemen dpyi yaptırdığım ümit piyana gittim 5 dk'da çözdü sorunu sağolsun.birde bişey daha sorayım yazılımından memnun musun yoksa güncelleme yaptırıcak mısın ?

SpeedlinE™
27-05-2015, 20:17
T-Jet performans anlamında iyi bir motordur Linea T-Jetten bilirim :)

karamurat1735
28-05-2015, 07:50
Benimde geçenlerde aynı yerden değiyordu egzos geri geri giderken katır kutur ses yapıyordu yük binince arabaya.ama benim sıkıntı cutoutu takarken oldu.downpipe'ın flanşa kadar olan kısmını kastırmış komple cut-outu takan usta.hemen dpyi yaptırdığım ümit piyana gittim 5 dk'da çözdü sorunu sağolsun.birde bişey daha sorayım yazılımından memnun musun yoksa güncelleme yaptırıcak mısın ?

Aracı aldığımda muayeneye yeni girdiği için orjinal egzoz sistemi takılıydı. Sadece ortada orjinal değil spor orta vardı. Bu şekilde gidişini yokladığımda tatminkar gelmişti bana. Fakat böyle binip aracı sıkıştırmak istemedim çünkü yazılımı dp+düz boru+spor son lu setup a göre ayarlanmış. Ben orjinal egzoz sistemiyle gazlarsam turboya geri basınç çok olur, egt değeri artar vs diye dp+60 lık düzboru + spor son olan setup ı geri taktırdım. Aracın rahatlamasını bekliyordum ki alt devirlerim çok fazla düştü. Üstler ne kadar arttı veya rahatladı pek bilemiyorum çünkü henüz aracı deneyip görecek birisini bulamadım.

Netten araştırdığım ve bir kaç bilene danıştığım kadarıyla, bizim turbolar küçük olduğundan kat iptali ve kalın düz boru aracı geri düşürürmüş. En azından kat ı yerine tak dediler. Antalya'da yazılımı yapan yerin İzmir'deki bayisine gittim. Sağolsun ilgilendiler ve Antalya'yı da aradılar. Antalya'dan gelen cevap o arabanın setup ı o şekilde güzel oldu. Ben de şimdilik böyle kullanmaya devam ettim. Deneyecek birisini bulursam o zaman biraz anlayabileceğim sanırım.

Biraz uzun oldu kusura bakma ama her şeyi ayrıntılı yazayım dedim ;)

Bu arada yay arıyorum aklında olsun senin de ;)

karamurat1735
28-05-2015, 07:51
T-Jet performans anlamında iyi bir motordur Linea T-Jetten bilirim :)

Şimdilik memnunuz çok şükür. Sadece biraz fazla yakıyor :) Ben de sadece haftasonları bindiğim için çok sorun etmiyorum

güneşbalkan
29-05-2015, 00:18
Aracı aldığımda muayeneye yeni girdiği için orjinal egzoz sistemi takılıydı. Sadece ortada orjinal değil spor orta vardı. Bu şekilde gidişini yokladığımda tatminkar gelmişti bana. Fakat böyle binip aracı sıkıştırmak istemedim çünkü yazılımı dp+düz boru+spor son lu setup a göre ayarlanmış. Ben orjinal egzoz sistemiyle gazlarsam turboya geri basınç çok olur, egt değeri artar vs diye dp+60 lık düzboru + spor son olan setup ı geri taktırdım. Aracın rahatlamasını bekliyordum ki alt devirlerim çok fazla düştü. Üstler ne kadar arttı veya rahatladı pek bilemiyorum çünkü henüz aracı deneyip görecek birisini bulamadım.

Netten araştırdığım ve bir kaç bilene danıştığım kadarıyla, bizim turbolar küçük olduğundan kat iptali ve kalın düz boru aracı geri düşürürmüş. En azından kat ı yerine tak dediler. Antalya'da yazılımı yapan yerin İzmir'deki bayisine gittim. Sağolsun ilgilendiler ve Antalya'yı da aradılar. Antalya'dan gelen cevap o arabanın setup ı o şekilde güzel oldu. Ben de şimdilik böyle kullanmaya devam ettim. Deneyecek birisini bulursam o zaman biraz anlayabileceğim sanırım.

Biraz uzun oldu kusura bakma ama her şeyi ayrıntılı yazayım dedim ;)

Bu arada yay arıyorum aklında olsun senin de ;)
Genelde cat'ı geri tak diye Orkun Abi söyler :D boru çapı turboya göre büyük gelmiş olabilir.Koray td04 setup yapmayı planlıyordu ona göre çektirdi sanırım boruları.Alt devirlerin ölmesi çok normal benimde öyle.Yayda aklımda olsun denk gelirse paslaşırız

samara
29-05-2015, 02:08
Hayırlı olsun. KazasıZ belasız sürüşler :)

karamurat1735
01-06-2015, 08:26
Genelde cat'ı geri tak diye Orkun Abi söyler :D boru çapı turboya göre büyük gelmiş olabilir.Koray td04 setup yapmayı planlıyordu ona göre çektirdi sanırım boruları.Alt devirlerin ölmesi çok normal benimde öyle.Yayda aklımda olsun denk gelirse paslaşırız

Evet Orkun abinin yazılarını okuduğumda da gördüm hep cat ı sökmeyin dediğini :) Dediğin gibi borular da büyük geliyor sanırım. 60 lık yerine orjinal ebatta olsalar belki biraz daha sıkıştırma artacağından alt devirler toplardı kendini.

Yay olarak H&R buldum iki tane bir tanesi 5 lik diğeri 3 lük. H&R ler sert yaylar diye takmak istemiyorum aslında ama kararsız kaldım. Vogtland ya da eibach şuanda önceliğim fakat bir anlık eserse H&R de takabilirim :)

Hayırlı olsun. KazasıZ belasız sürüşler :)

Teşekkür ederim sağolun. Allah hepimize kaza bela vermesin

karamurat1735
10-09-2015, 10:37
Konuyu güncellemeye ve yaptığımız değişiklikleri eklemeye iş yoğunluğumdan ve nişan hazırlığında olmamdan dolayı vakit bulamamıştım. Şimdi fırsat bulmuşken eklemek istedim :)

Yukarıdaki son fotoğrafımızdan sonra yapılan değişikliklerimiz:

+ Evo Stoplar (Siyah Zemin)
+ Polo GTI Egzoz Ucu
+ Jantlar ve Aynalar Gun Metale Boyandı (NH-546M)
+ 4 Adet Yeni Lastik (205/45/17 - Kumho KU31/Ecsta SPT)
+ 5cm H&R Spor Yay
+ Chevrolet Cruze Lip

Fotoğraflarımıza geçelim :)

Jantlarımız boyandı ve yeni lastiklerimize takıldı

http://i.hizliresim.com/po3LDJ.jpg (http://hizliresim.com/po3LDJ)

http://i.hizliresim.com/kgzlDy.jpg (http://hizliresim.com/kgzlDy)

Egzoz ucumuz değişti, yeni stoplarımız ve yaylarımız takıldı.

http://i.hizliresim.com/N4B7oQ.jpg (http://hizliresim.com/N4B7oQ)

Lipimiz takıldı

http://i.hizliresim.com/aDQ6A7.jpg (http://hizliresim.com/aDQ6A7)

Kil (Bilt Hamber) + Glaze (Poorboys Black Hole) + Cila (COLLINITE 915) Sonrası Şuanki Halimiz :)

http://i.hizliresim.com/YlLA9A.jpg (http://hizliresim.com/YlLA9A)

http://i.hizliresim.com/DRbaAZ.jpg (http://hizliresim.com/DRbaAZ)

http://i.hizliresim.com/EqdZ0v.jpg (http://hizliresim.com/EqdZ0v)

http://i.hizliresim.com/j2OoD9.jpg (http://hizliresim.com/j2OoD9)

Yiğit kardeşimle kapımızdan selamlar :)

http://i.hizliresim.com/B0QkdV.jpg (http://hizliresim.com/B0QkdV)

taylaner
10-09-2015, 11:00
Son durum ateş ediyor :D Yalnız sanki farlar da orjinalle değişip , taban siyah yapılsa daha hoş durur gibi gibi ... Maşallah kazasız belasız , kendi siyahımdan utandım sizinkinden sonra :)

serkan1905
11-09-2015, 15:17
Maşallah kazasız belasız

DeliceBirkan
11-09-2015, 15:19
Maşallah son hali çok güzel olmuş kazasız belasız

güneşbalkan
11-09-2015, 15:51
jant rengi ve arka stoplar nokta atışı olmuş ama önden hala çok siyah araç orjinal far ve xenon'la bitirsen çok güzel olur bence.skydome da sıkıntı vardı en son sorunu hallettiniz mi?

levent
11-09-2015, 16:42
Maşallah, bornova'da cem'in Auris'in otopark komşusuna :)

Canlıda çok daha çekici duruyor :)

atakanakdeniz
11-09-2015, 16:45

Cemin auris dedigin su lakabi taklaci guvercin olan araba mi

ozan gülle
11-09-2015, 17:08
Ozkan italyan aygiri fena olmus farlara el at nokta olacak

mertkaya
11-09-2015, 17:36
Maşallah çok güzel, birde farları orjinale dönersen dahada güzel olur diye düşünüyorum ben.

levent
11-09-2015, 18:24
Cemin auris dedigin su lakabi taklaci guvercin olan araba mi

hem taklacı hem paçalı olan versiyon bu :D

rebeloghy
12-09-2015, 15:40
Maşallah son dokunuşlarla çok güzel olmuş.

Sakinde ortalama tüketim ve 120 km ile devir ne oluyor bilgi verebilir misiniz :)

güneşbalkan
12-09-2015, 19:40
her türlü 8-8.5lt oluyor ortalama :D

karamurat1735
13-09-2015, 17:23
Son durum ateş ediyor :D Yalnız sanki farlar da orjinalle değişip , taban siyah yapılsa daha hoş durur gibi gibi ... Maşallah kazasız belasız , kendi siyahımdan utandım sizinkinden sonra :)

Sağolun teşekkür ederim. Siyah biraz nankör. İlgi gösterince senden iyisi yok, cayır cayır yanıyor. 2 gün yıkamayınca yüzüne bakmıyor ;) Bence de bu farlar biraz boğuyor arabayı ama farklı durdukları ve gece ledlerin yanışı hoşuma gittiği için değiştirmedim

Maşallah kazasız belasız

Sağolun teşekkür ederim

Maşallah son hali çok güzel olmuş kazasız belasız

Sağolun teşekkür ederim

jant rengi ve arka stoplar nokta atışı olmuş ama önden hala çok siyah araç orjinal far ve xenon'la bitirsen çok güzel olur bence.skydome da sıkıntı vardı en son sorunu hallettiniz mi?

Sağolasın kardeşim. Bence de bu farlar boğuyor arabayı ama gece ledlerin yanışı hoşuma gittiği için değiştirmedim. Skydome hala sorunlu ama kelebek açılmasında ve geriye doğru 1 karış gelmesinde sorun yok. Bu da bana yettiği için elletmedim ;)

Sağolasın kardeşim teşekkür ederim. Cem'in Aurisle birbirini kolluyorlar otoparkta;)

Ozkan italyan aygiri fena olmus farlara el at nokta olacak

Sağolasın abi emek vere vere bu hale getirdik. Jant rengi için de baya kafa yormuştuk beraber ;) Bu farlar biraz boğuyor ama ledlerin hatrına değiştirmedim ;)

Maşallah çok güzel, birde farları orjinale dönersen dahada güzel olur diye düşünüyorum ben.

Sağolun teşekkür ederim. Farlar ledlerin hatrına bi süre daha devam ;)

Maşallah son dokunuşlarla çok güzel olmuş.

Sakinde ortalama tüketim ve 120 km ile devir ne oluyor bilgi verebilir misiniz :)

Sağolun teşekkür ederim. Araçta komple egzoz ve açık filtre var. Bu hali ile şehir içi 8,5lt ile geziyorum. Şehirlerarası ise memlekete (Çanakkale) gidişte ölçtüm. 100'e hız sabitleyiciyi kurup öyle gittim. Klima sürekli açık olarak 320 km nin ortalaması 6.2lt idi.

120 de devir kaçta oluyor bakmadım ama 80'de 2000d/dk oluyor bi tek onu hatırlıyorum

güneşbalkan
13-09-2015, 20:35
kardeşim senden bi ufak bi isteğim olacak.müsait bi zamanında filtre sisteminin bikaç fotoğrafını atabilir misin

karamurat1735
15-09-2015, 07:40
kardeşim senden bi ufak bi isteğim olacak.müsait bi zamanında filtre sisteminin bikaç fotoğrafını atabilir misin

Filtre sistemi diye bişey yok :) Orjinal hava filtresinin kazanı sökülüp yerine açık hava filtresi takılmış. Bu şekilde sıcak hava çekeceği için performans kaybı yapar. Ben de orjinal haline döneceğim ya da kutu içi düşünebilirim