PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ep3 type r - polo 1.6 tdi ( 26.04.2015)

Sayfa : [1] 2

guwen_ar
26-04-2015, 02:54
200 km yol geldik 5-6 adet type r vardi gecenin en hizlilarindan NIF type r ile denedik.Oncelikle Tuncay abimin kisiligini takdir ediyorum cok duzgun bi abi arabasina ayri bi masallah bi kac denemesini cok yakindan izledim oldukca hizli.

Ben 3 te Tuncay abim 2 de basiyor devirlerimiz uyusmuyor basinc sonradan geliyor maalesef ama sikinti yok keyif aldik.
Bir iki kez kesici sesi duydum bunuda belirtmek istedim haksizlik olmasin.
Elimde 2 video var paylasiyorum.Zaten Tuncay abimde de videolar mevcut.
Denemeden cok trafikle mucadele ettim bu istanbul nedir yaa :D

http://youtu.be/lQUBmodT-ao

http://youtu.be/_UtZTMx-LWk

Mehmetmert
26-04-2015, 03:01
Iki aracada Massallah :) Dizelin ozellikle ust hizlarda yakalamasi soyle bir tebessum olusturdu yuzumde sadece :)
Devirler uyusmamasina ragmen genede denenmis :) Tekrar masallah ozellikle Poloya :)

aarmaganozturk
26-04-2015, 03:37
İki araca da MAŞALLAH. :)
Muhtemelen Polo'nun ikide yüksek üçte düşük kaldığı 70-75 bandında basılmış, yine de uzunda yakalayıp geçmesi çok güzel.
1 dakikalık olan videoda kaça kadar basıldı ?

guwen_ar
26-04-2015, 03:45
İki araca da MAŞALLAH. :)
Muhtemelen Polo'nun ikide yüksek üçte düşük kaldığı 70-75 bandında basılmış, yine de uzunda yakalayıp geçmesi çok güzel.
1 dakikalık olan videoda kaça kadar basıldı ?

Saolasin.
240 ti kadran.

aarmaganozturk
26-04-2015, 03:48
Saolasin.
240 ti kadran.

Polo'nun top speed ne durumda ? Daha yolu var gibi.

63owen63
26-04-2015, 03:52
Polo, 200 den sonra muazzam ivmeleniyor. Yol olsaydida keşke daha fazla gidilebilseydi.. ikisine de maşallah. Güzel geceydi.

63owen63
26-04-2015, 03:53
Polo'nun top speed ne durumda ? Daha yolu var gibi.

kadran 240 da bitiyor, yalniz sanzuman oranlarindan pay bicersek 255 civari rahat görür.

guwen_ar
26-04-2015, 04:08
260-270 gorulebiliyor.( kadranda)
Top speed oldukca iyi

vtec26
26-04-2015, 04:53
İki araca da Maşallah,
Polo ezber bozan cinsten :)

depresif
26-04-2015, 04:56
İki aracada masallah.

Umarim artik hondacilar tarafindan konu kapanmistir.

KMR2-GT
26-04-2015, 06:10
Iki aracaa masallah keyifli deneme olmus :) diger konuda ganyani basmistim tutmus ��

GünAY'
26-04-2015, 07:57
Maşallah polo sonradan açılıyor

dragon07
26-04-2015, 08:24
lafınızı yemediniz gittiniz denediniz geçmeniz yada geçilmeniz önemli degil helal olsun bro

gakko
26-04-2015, 09:03
iki araca da maşaallah. video bitmeden kapatmayayım ama herhalde
sonuç değişmez dediğim anlarda polonun arkadan gelip yakalaması cidden şaşırttı beni...
tekrardan arabalarınıza maşaallah...

Boldenon
26-04-2015, 09:06
Tebrikler gençler. Typer ın sahibinede tebrikler. Güzel deneme olmuş. Polo uzunda mermi maşallah

Can's
26-04-2015, 09:11
Masallah araclara guven polo senin aracinmi ben baska arkadasin saniyordum birde typer nasil gidiyor bence polonun typeri gecmesi icin daha biggg turbo yapmasi lazim

orhan_guney
26-04-2015, 09:39
Maşallah deneyen araçlara, başka typer yokmu deneme yapan polu ile bir sürü typer vardı.

Abdussamed
26-04-2015, 09:40
Masallah araclara guven polo senin aracinmi ben baska arkadasin saniyordum birde typer nasil gidiyor bence polonun typeri gecmesi icin daha biggg turbo yapmasi lazim

gecenin en büyük lütfu tuncay abiyle tanışıp muhabbet etmek oldu :)
hepimiz bu dünyada emanetçiyiz kardeş, mülkün sahibi ALLAH'dır
ayrıca biz, "biz" olduğumuz için de ruhsatta kimin adı soyadı yazdığı pek önemsenmez
vidyoyu sonuna kadar izlersin turbo işini ona göre değerlendiririz

63owen63
26-04-2015, 09:41

Can ben cevap veri kardesim bir iki soruna. araç Abdussamed'in ama Güven kullandi akşam. Gece bir sürü type-r vardi, nif harika gidiyor.Dun gece tdi tam anlamiyla hazir olmamasina ragmen deneme yapildi. Samet in aracinin nif veya türevi bir type-r i geçmesi 'asagilarda yukarda heturlu' gecmesi icin şuan ki ufak bir iki sorununu çözmesi yeter, bigger turbo ya gerek yok.Kaldi ki megachipste type-r Bükücü kivaminda başka tdi da var

MCN21
26-04-2015, 09:43
Masallah deneyen araclara. Polonun sahibini takdir ettim bu kadar bilenmeye karsi ciktilar denediler helal olsun :)

ronay
26-04-2015, 09:55
tuncay abi uçanla kaçanla deniyosun helal olsun ( :

güven elinize sağlık kardeşim ne yalan söliyim polo beklediğimden daha hızlı çıktı yapanın eline yaptıranın kesesine sağlık ( :

MertSerhanÖ.
26-04-2015, 09:57
Maşallah Polo'ya ve Nıf'a.Nıf gerçekten hızlı bir type-r.Polo'nun uzunda geçmesi denemeyi keyifli hale getirmiş.
Kazasız belasız 2 aracada.

Can's
26-04-2015, 10:03
Can ben cevap veri kardesim bir iki soruna. araç Abdussamed'in ama Güven kullandi akşam. Gece bir sürü type-r vardi, nif harika gidiyor.Dun gece tdi tam anlamiyla hazir olmamasina ragmen deneme yapildi. Samet in aracinin nif veya türevi bir type-r i geçmesi 'asagilarda yukarda heturlu' gecmesi icin şuan ki ufak bir iki sorununu çözmesi yeter, bigger turbo ya gerek yok.Kaldi ki megachipste type-r Bükücü kivaminda başka tdi da var
Olmaz diye birsey yok illaki polo typer geceler ama bu polo bu sekilde yada bu parcalarla bence zor gecersi typeri ki videodan da mevzu belli ben poloyu tebrik ediyorum yine typerla tekrar denedigi icin memo topraam

63owen63
26-04-2015, 10:11
Olmaz diye birsey yok illaki polo typer geceler ama bu polo bu sekilde yada bu parcalarla bence zor gecersi typeri ki videodan da mevzu belli ben poloyu tebrik ediyorum yine typerla tekrar denedigi icin memo topraam

Zaten öyle geciyor deliyor vs gibi bir yorum talihsizce olur. Ikisi de cok sıkı. Nif mestetti. Yuruyorlar birbirileriyle desek daha makul olur. o kivamdalar desek daha dogru birbirini 1 2 boy geçebilen arabalar icin. Burda da durum bu, typerr geçmek hep çok zor dedigin gibi spec ne olursa olsun :)

ken
26-04-2015, 10:13
Öncelikle deneyen araçlara maşallah.Sametim poloya cidden ayrı bi maşallah sanırım hondacılar rahatlamıstır :)

ken
26-04-2015, 10:15
tuncay abi uçanla kaçanla deniyosun helal olsun ( :

güven elinize sağlık kardeşim ne yalan söliyim polo beklediğimden daha hızlı çıktı yapanın eline yaptıranın kesesine sağlık ( :

Polo megachipste hazırlanmıstır.

BARR
26-04-2015, 10:23
Maaşallah uzunda polonun geçmesi devir dizel devri dedirtti :) Sonuçta 1.6 tdi polo uzunda da olsa sağlikli hızlı bir Type-R i geçebiliyormuş...

ronay
26-04-2015, 10:29
typer 200 üzerinde gaz mı kesti ?

1.6 tdi dizelin o hızlarda böyle ivmelenip typeri geçmesi beni citten şaşırttı

serkansozen
26-04-2015, 10:34
1.6 tdi ye tebrikler. Elinize emeğinize sağlık. Daha iyi olur inşallah.

Focus4171
26-04-2015, 10:44
İki aracıda tebrik ederim. POLO'ya zaten diyecek söz yok. Emeğinize ve yüreğinize sağlık. Sadece sözde kalmadığınız içinde ayrıca takdir ettim :)

meganes
26-04-2015, 10:50
Oteki konudaki typer fanatikleri birazdan salça olur,kesin yine hondada sorun olmustur,motor soguktur benzin azdır :o :o
Poloya masallah sözunu tuttu denedi videoyuda koydu,ama hızlı olması icin daha cok typer geçmesi lazım :D:o bu videoyada inanmayız

b.ustaoglu
26-04-2015, 10:52
tayparın ciğeri belli it gibi giden alet :) 1.6 tdi polo ile taypar peşinden gitmek büyük keyif bence :)

iki araca da maşallah zevkli deneme olmuş

ahmet_xy
26-04-2015, 11:01
Ezber bozan polo'ya tebrikler. tekeri düz bassın. :)

cnatkr
26-04-2015, 11:31
Maşallah deneyen araçlara, başka typer yokmu deneme yapan polu ile bir sürü typer vardı.

Abi bikac typer la denendi fakat arac ici video cekmedik.Sadece nıf la video var.Zaten nıf kadar yürüyebilende olmadı bildigim kadarıyla.

yusuf yılmaz
26-04-2015, 11:33
polo nun specleri ne dyno su varmı dbn i varmı
Tuncay 230 da max biliyorum
dizel uzunda iyi olmaması gerek

orhan_guney
26-04-2015, 11:42
Nıfa Maşallah herzaman 7/24 hazır, kpro takmaya gerek bile duymuyoruz, Maşallah tekrardan.

Abi bikac typer la denendi fakat arac ici video cekmedik.Sadece nıf la video var.Zaten nıf kadar yürüyebilende olmadı bildigim kadarıyla.

ykavcioglu
26-04-2015, 11:42
Poloya helal olsun

guwen_ar
26-04-2015, 11:50
Herkese cok cok tesekkurler teker teker yazamadim kusura bakmayin.
Diger konuda da solemistim yine soluyorum type r gectik demiyorum hic bi zaman, keyif almak zewk almak onemli olan 10 boy gecilsekte 10 boy gecsekte videoyu kendi ellerimle koyucam demistim.
5-6 tane type r vardi (swap,beyinli,feh farkli farkli) NIF type r i gecebilen yoktu kimse kirilmasin lutfen gordugumu yaziyorum.
Can Atiker kardesime tesekkur ediyorum o da geldi hizli aracinla cam car lik yapti bize ozellikle yuksek hizlarda duman gorulsun akilda soru isaretleri kalmasin istedim.
Diger type r larlala yan yana gelip saglikli bi deneme oldu diyemem ki zaten cok fazla polemik olurdu yine Tuncay abimle denememiz daha iyi oldu.

63owen63
26-04-2015, 11:50
polo nun specleri ne dyno su varmı dbn i varmı
Tuncay 230 da max biliyorum
dizel uzunda iyi olmaması gerek

Neye göre iyi olmaması gerek ?

Turboğuz54
26-04-2015, 11:58
Diğer konudaki typarla bu typarın spekleri aynımı veya yakınmı birbirine maşallah 2 aracada typarın ilk gaz tepkisi sesi cok güzel poloda uzunda o nası gitmektir aman allahım maşallah

dc_crx
26-04-2015, 12:18
2 aracada Maşallah Allah tekerinize zeval vermesin Nıf typer bu setupta üzen typer çok az hatta üst setuplarda dahil buna rağmen polo'ya maşallah gerçekten güzell bir combinasyon kurulmuş ki böyle sonuç vermiş :) :bravo:

Wankel Batu
26-04-2015, 12:37
bu videodan ders cıkarması gerekenlere guzel ders oldu iki aracada masallah kazasız belasız

Tuncay
26-04-2015, 12:45
S.aleykum arkasaslar
Oncelikle ayagina saglik Guven 200 km yol katedip geldin
Toplamda 3 deneme yaptik ilk deneme 4 ve 5 vites kesici kaldim ve 6 ya erken attim kamera ile ugrasmaktan yani ilm deneme acemiligime geldi
Sonraki iki denemede normal kullanim boy yazmiyorim ama 240 lara kadar bastik yaklasma gibi bir durum soz konusu degil guzel geceydi bayadir boyle keyif almamistim tesekkurler

Volkann
26-04-2015, 12:57
maşallah deneyen araçlara.

OnurCelik39
26-04-2015, 13:09
Masallah iki aracada :) Polo kendini ispatlamaya devam ediyor :icon_tup::icon_tup:

OnurCelik39
26-04-2015, 13:25
S.aleykum arkasaslar
Toplamda 3 deneme yaptik ilk deneme 4 ve 5 vites kesici kaldim ve 6 ya erken attim kamera ile ugrasmaktan yani ilm deneme acemiligime geldi
Sonraki iki denemede normal kullanim boy yazmiyorim ama 240 lara kadar bastik yaklasma gibi bir durum soz konusu degil guzel geceydi bayadir boyle keyif almamistim tesekkurler

Aleykum selam abi, İzledigimiz videolara gore yorum yapmak gerekirse uzunda yanina geldiginde biraktiginiz gozukuyor,devam ettiginiz de polo 2-3 boy onde olucak gibi duruyordu.

Tuncay
26-04-2015, 13:29
evey cunku senkron bozuldu
Birde polonun devirleri hic tutmuyor ben ona kendimi ayarladim 2 de 7000 lerde role basliyorum zaten oem beyin 8200 de atiyorum :)

orhan_guney
26-04-2015, 13:44
230 lara kadar cıkıyorlar serkromecde sorun olmasada 230-240 üstüne cıkmıyoruz, beni şaşırtan dizel arabanın yükseklerde bir anda bukadar hızlı devırlenmesi Maşallah tekrar.
Aleykum selam abi, İzledigimiz videolara gore yorum yapmak gerekirse uzunda yanina geldiginde biraktiginiz gozukuyor,devam ettiginiz de polo 2-3 boy onde olucak gibi duruyordu.

guwen_ar
26-04-2015, 13:56
Tuncay abi yolun kenarinda durdugumuzda bi 7-8 kisi vardik uzunda polo geliyor masallah dedin belki yanlis hatirliyorum diye arkadaslara sordum onayladilar.
Ama sorun degil tabi tekrardan geliriz 250-260 lara kadar basariz bu arada en ufak bi parcasi dahi sökük degildi (stepneye kadar) hem geldigimde polo yu incelerler nos muhabeti donmeye baslamis gerci dumanin hic kesilmedigi gorunuyor ama sorun yok kim isterse inceleyebilir polo'yu.

Tuncay
26-04-2015, 14:02
Uzunda iyi masallah aynen dedim dogru
Fakat ilk denememizde sana aciklamasini yaptim kesiciler erken atmalar ama tabi yaris bu hata kabul etmiyor
Ama sonraki iki denemede sen de kabul ettin abi bukadar fark var aramizda diye
Masallah tekrardan

guwen_ar
26-04-2015, 14:11
Evet abi dogrudur kabul ettim ama uzunda geliyorum dedim ki trafikten dolayi top speed yapamadik.
Masallah diyelim tabi biz mutluyuz bu durumdan araban denedigin type r lara gore cok fazla gidiyor NIF basarili ;)

Tuncay
26-04-2015, 14:20
Sonraki iki denemedede 230-240 lari gorduk guven kivirma simdi :)
Neyse deneriz yine
Biz arabamizin gitmesi gerektigi gibi gidiyor diyelim fazla degil :)

vtii
26-04-2015, 14:26
helal olsun denmeyı haketmıssın polo ve surucusu tebrıkler

guwen_ar
26-04-2015, 14:29
Yoo abi niye kivirayim bidaha gelcem diyorum 250-260 diyorum bole kivirmak mi olur :D
Neyse abicim muhabetimizi yapar denememizi yapariz tekrardan tesekkur ettim
Biri cikip NIF ta yurumuyo derse geregini yaparsin artik. :D

Gry
26-04-2015, 14:35
Iki arabada maşallah

Feh Typer olarak NIF sağlıklı bir Typer dikkat ederseniz stock araç.

Bir tık üstü olarak benim aracımda var geldiğinizde haberleselim benlede deneyin güven.

cnatkr
26-04-2015, 14:41
Tuncay abi yanlıs anlama ben kendi gördügümü söylüyorum cünkü hemen arkanizdan tüm denemeleri izledim.
70-200 civari net sekilde öndesin 4 boy civari falan.Polo ustlerde bariz sekilde yavas yavas yaklasiyo tam yanina geldiginde polo gidicekken biraktiniz.
Bi denemede guvende soyledi kesiciye girdi bende duydum dedi tamam orda kimse agzini acmadi fakat yol müsait oldukca 230 240 yaptiginiz tüm denemelerde polo yanındaydı.Birazdaha devam etseniz bi tık önde olur polo.

Nos muhabbetini ben duymadim ama aklinda soru isareti olan varsa gene gelir güven heryerine bakilir polonun tekrar denenir.

Tuncay
26-04-2015, 14:59
Tamam ozaman 2 ve ucuncu denemeyide keameden at bakalim kac kmh yapmisiz bizey demicem kabul edicem :)
Bendeki kamera kart hatasi verdi yoksa konusmicam aticam video ama kart hatasi

guwen_ar
26-04-2015, 14:59
Iki arabada maşallah

Feh Typer olarak NIF sağlıklı bir Typer dikkat ederseniz stock araç.

Bir tık üstü olarak benim aracımda var geldiğinizde haberleselim benlede deneyin güven.

Dun gece yazdim sana faceten ama hala gormemissin sikinti yok.
Dun gece beyinli de vardi swapta wardi feh te vardi.biz spec olarak degil en hizlisiyla denedik.dogru olanai yaptik kanimca.
Senlede deneriz neden olamasin.

cnatkr
26-04-2015, 15:18
Tamam ozaman 2 ve ucuncu denemeyide keameden at bakalim kac kmh yapmisiz bizey demicem kabul edicem :)
Bendeki kamera kart hatasi verdi yoksa konusmicam aticam video ama kart hatasi

Abi yapma allah aşkına.Hangi video yu kesip attık biz.
2.video yu yanlislikla kapatmis arkadaş yoksa ordada yanina geliyodu.Biz kendimizi arkada göstermis olduk orda:D Sırf sen darılma diye attik onuda hani tek video atmis olamayalim diye.Bi tane daha var onuda atarlar birazdan 2 3 boy ondesin polo arkadan zıplaya zıplaya geliyo trafikten saga dogru cıkamiyo frene basiyo mecbur:)
Neyse tuncay abi bidaha denemek isterseniz gece 3 4 cıkarız yol müsait olur fren yapmak zorunda kalmassiniz.
Daha net bi cekim yapariz 250 260a kadar yürürsünüz.

Gry
26-04-2015, 15:21
Haberim olaydı gelirdin aylak aylak gezdim sağda solda gelmeyeceğinizi düşünerek.

Neyse bir daha ki gelişinizde buluşalım mutlaka. :icon_tup:

guwen_ar
26-04-2015, 15:24
Buda 3. olan deneme.simdi atti arkadas paylasmak istedim.hizimiz az cok belli videoda her sey net.
Dedigim gibi devirler uyusmuyor ama bu sefer bide polo bun devri 2 de 55 te de denemek isterim bide ole gorelim
Arac yeni cikti tekardan gelicez mehmet abide (megachips) biraz daha isleri var.hem onlari halletmis oluruz.
Mehmet abininde ellerine saglik guzel is cikardi.
Vala motorla gazlamaya ciktim 2 de bir durup video atiyorum yaziyorum falan:D
Uzatmaya gerek yok dedigim gibi tekrardan gelicez

http://youtu.be/odv3qyfrtiw

Alper_
26-04-2015, 15:53
güzel deneme olmuş maşallah ikisine de :)

ysn-R
26-04-2015, 16:08
Oncelikle iki aracada masallah aksam arkadan canli izledim
Nif typeri feh sekilde hic bir k20 gecemez ki coguyla denendi gecemedi egz emmeli kprolu typerlar kadar iyi gidiyor masallah
Polo da ayni sekilde muazzam olmus gercekten sasirtti beni aksam mevzu 5 te geride veya ilerde kalmasina girmesin bence iki aractada emek var cok guzel denendi bitti
Hepimize kazasiz belasiz

truerider
26-04-2015, 16:19
Her 2 aracta basarili Masallah aracalara

STP
26-04-2015, 17:11
Tekrar gelip denediginiz icin tebrik ederim ama simdi yazacagim seye dikkat :)

JOB emme kpro hdr egzozdu :) NIF filtre header egzoz :) masallah Tuncay :)

keske BK nin cai hdr egzoz kpro halinde mustangde 230hali suan burda olsaydi ahahahaha

Hepinize saygilar....

cnatkr
26-04-2015, 17:25
Biz hazırız sizde hazırsanız başlayabiliriz:)))
Ama nıf feh olarak kpro lu typer lar kadar gidiyo bunu tuncay abide söyledi dün.
Daha önce sende söylemistın selçuk aabi bunu.feh typerimla beyinlilerle yürüyorum diye.
Nıff gercekten hizli bunu bircok kisi söylüyo feh olarak sasirtici diye.Biz polodan cok memnunuz keyifli bi deneme oldu:)

otuzdokuz
26-04-2015, 17:30
Öncelikle maşallah araçlara.:Belli ki NIF tan baska saglikli type r a denk gelmedik dun gece
Ekk20 yi 4-5 boy gecti feh leri saymiyorum zaten kprolu emmeli egzantikli kelebek li type r i gecti
Polo da en hizlisiya denedi

MertSerhanÖ.
26-04-2015, 17:43
Biz hazırız sizde hazırsanız başlayabiliriz:)))
Ama nıf feh olarak kpro lu typer lar kadar gidiyo bunu tuncay abide söyledi dün.
Daha önce sende söylemistın selçuk aabi bunu.feh typerimla beyinlilerle yürüyorum diye.
Nıff gercekten hizli bunu bircok kisi söylüyo feh olarak sasirtici diye.Biz polodan cok memnunuz keyifli bi deneme oldu:)
Aa sonunda leon Cupran olduğunu hatırladın be kardeşim,208 208 hiç yakışmıyodu sana yeni avatarın hayırlı olsun :D

cnatkr
26-04-2015, 18:50
Aa sonunda leon Cupran olduğunu hatırladın be kardeşim,208 208 hiç yakışmıyodu sana yeni avatarın hayırlı olsun :D

Saol kanka napalim çok söyledin mecbur degistirdik :D

Commander696
26-04-2015, 18:51
Nos çıktı mertlik bozuldu.

Boldenon
26-04-2015, 18:57
Aynen doğru diyosun. Nos işi bozuyor. Birde almadığı zaman hemen iftira moduna giren tipler var. Onlar daha namert bence

MertSerhanÖ.
26-04-2015, 19:00
ah be güwen_ar basıyosunuz 100 shot nos'u,bide öyle güzel ayar yapıyorsunuz ki dumanlı nos ayarı sonra Type-r kovalıyosunuz.Ayıp ayıp :D

STP
26-04-2015, 19:02
Nif in ne kadar yurudugunu bu halinde gormedim canli ama jobla kiyaslayinca jobun nasil sorunlu oldugunu gordunuz dimi :) *** atiyo diyodu bana herkes :) kimse suan hakliymissin demiyor :) hakkiyla giden typeri gorduk dusuk setupli. Ben kendi typerlarimi bilirim feh kpro 230 dynamics,+ cams emme olarakta 261 maha aldim.BK setupina gore en hizli typerdi,feh kpro halinide kprosuz hicbi typer ve poloda gecemezdi kardesim he suan BK ankarada chiefkadir nasil gittigini soylesin gecen aradi beni nasil gidiyo olm bu diye :D siz simdi sunu dusunun Tuncay reis bi rrc koyup guzelce hava emdirir bi kpro ile iyi bi ayar verse su videoda neler degisir tahmin edemezsiniz :) bu seferde polo tam degilmis ne hikmetse :) sierrayi sattigim an typer alicam yeniden :) guzel olacak...

dqn
26-04-2015, 19:07
Maşallah araçlara.Polo gerçekten güzel yürüyor.Bu arada keşke bir denemede polonun devrinde yapılsaymış.Ben bu yüzden polonun en kötü ihtimalle 3 boy yemesini başarısızlık olarak görmüyorum.Hatta uzunda yaklaşması bile yüzde bir tebessüm oluşturuyor:)

Mehmetmert
26-04-2015, 19:12
Ya bencede alin yapin ondan sonra konusun :) Gerci pardon biz ilkokula gitmiyorken siz nelere biniyordunuz :)

Patisever
26-04-2015, 19:13
Masallah la given delisin zart cikip.giyon luleburgazdan denemeye �� cok leyifli oldu bu arada 2ep3 deneme.videosu nerelerde

KMR2-GT
26-04-2015, 19:14
Nos çıktı mertlik bozuldu.

Typerdami nos varmis? :D

OnurCelik39
26-04-2015, 19:15
Nif in ne kadar yurudugunu bu halinde gormedim canli ama jobla kiyaslayinca jobun nasil sorunlu oldugunu gordunuz dimi :) *** atiyo diyodu bana herkes :) kimse suan hakliymissin demiyor :) hakkiyla giden typeri gorduk dusuk setupli. Ben kendi typerlarimi bilirim feh kpro 230 dynamics,+ cams emme olarakta 261 maha aldim.BK setupina gore en hizli typerdi,feh kpro halinide kprosuz hicbi typer ve poloda gecemezdi kardesim he suan BK ankarada chiefkadir nasil gittigini soylesin gecen aradi beni nasil gidiyo olm bu diye :D siz simdi sunu dusunun Tuncay reis bi rrc koyup guzelce hava emdirir bi kpro ile iyi bi ayar verse su videoda neler degisir tahmin edemezsiniz :) bu seferde polo tam degilmis ne hikmetse :) sierrayi sattigim an typer alicam yeniden :) guzel olacak...

Onu yapsa boyle gecer, su araba boyle bu araba boyle..Bikmadin mi bunlardan, yap typerini gec, video koy ondan sonra biz seni tebrik eder, hakliymissin deriz.

MertSerhanÖ.
26-04-2015, 19:18

Selçuk abi bir şey sorucam sadece merak ediyorum gerçekten.NIF gerçekten çok başarılı bir typer bunu hep söylüyorum ve zaten yaptıklarıda ortada.Fakat demişsin ya job'ta sorun var diye söylemiştim bakın feh li typer yetiyor hatta geçiyor diye,bu NIF'ın denediği tüm araçlar kendinden hep üst setup.White typer olsun bir çok üst setup Typer ile videosu var.Ve Tuncay abi kendisi ve arkadaşlarıda dahil NIF'ın sağlıklı kprolu egzatrikli bir typer kadar gittiğini söylüyor.Peki şimdi sorum şu;
NIF hariç denediği tüm Typer larmı bitik?
2.sorum İnsanlar kpro vs takıp FEH typer kadar gidicekse,neden boşa para harcayıp emek harcıyorlar sağlıklı bir FEH yapıp takılsınlar.?
Amacım polemik değil,Piyasanın içinde biri olarak sana sormak istedim doğru cevapları alabilmek için.
Teşekkür ederim.

guwen_ar
26-04-2015, 19:19
Selcuk abi oncelikle tebrik etmissin tesseukkur ederim.

Ben sana hakliymissin derdim cok zor degil fakat dun gece 5-6 type r gordum gazlayan.NIF a gore ve bu type r larin speclerine gore hepsi sorunlu.Bunu soleyebilirmisin ?

(Gizli spec falan demiyorum sakin yanlis anlasilmasin)

guwen_ar
26-04-2015, 19:23
Masallah la given delisin zart cikip.giyon luleburgazdan denemeye �� cok leyifli oldu bu arada 2ep3 deneme.videosu nerelerde

Abicim ne demek maksat muhabet olsun keyif olsun atlar gelirim :)

Ep3 ve ekk20 denemeleri cekilmisti dun gece arkadasa ulasabilirsem video lari alirim.
Bu arada adamsin Cagri abi seviyorum seni ;)

cnatkr
26-04-2015, 19:24
Serhan çok güzel şekilde açıklamıssın.Aynı şeyleri tekrar sormaya gerek yok bende yazmiyim.
Selçuk abi bende merak ettim açıkcası.
Nıf cünkü gercekten hızlıydı specleri az olmasına ragmen.

Tuncay
26-04-2015, 19:35
Aracim zincir gergi paletleri sifir
Sibop lastikleri sifir kapak icindeki siboplar yay sapkalar sifir oem conta sifir arabanin pistonlar gomlekler oem
Kapakta 0.30 taslama var kapak emme tarafi isli. Cikis oem egzantirik oem. Oem egzantirikle gecmiste vtec dahi acilmamis dogru durust
Para harcadim ama mazleme ile degil arabayi saglikli duruma getirerek
Kac kisi kapak acar bu sekilde masraf yapar her alan 1-2-3 kesici yapip 2-3 ayda satiyo 15 el degistiren typerlar var
Baskalari dusunsun arabam niye gitmiyo diye

kelalper
26-04-2015, 19:38
Beyler eğrı oturup doğru konuşalım Selçuk bazı konularda haklı. BK bizdeyken de Selçuktayken de hızlı bir CTR dı. O olsaydı sonuç çok farklı olurdu orası doğru. Haa şu da var bazı arabalar herkes bilir ki iki tane aynı araba fabrikadan aynı performansta çıkmıyor. Arabalarınıza maşallah ama bir daha ki sefere trafiğin olmadığı bi saatte denerseniz çok daha sağlıklı olur. Polo makas ata ata yürüyor. Trafiği tehlikeye sokmaya gerek yok.

MertSerhanÖ.
26-04-2015, 19:44
Sibop lastikleri sifir kapak icindeki siboplar yay sapkalar sifir oem conta sifir arabanin pistonlar gomlekler oem
Kapakta 0.30 taslama var kapak emme tarafi isli. Cikis oem egzantirik oem. Oem egzantirikle gecmiste vtec dahi acilmamis dogru durust
Kac kisi kapak acar bu sekilde masraf yapar her alan 1-2-3 kesici yapip 2-3 ayda satiyo 15 el degistiren typerlar var

Tuncay abi bu arada benim yazdığımı sakın senin aracından şüphelendiğim için falan yazdığımı düşünme.Hatırlarsan bu muhabbeti DR.ECU'nun önünde konuştuk seninle.Kesinlikle aracına bitiyorum,Seni sever sayarım sana karşı cephe almam olamaz öncelikle bunu bi belirteyim:) Sadece benim merak ettiğim yani tüm typerlar mı yüklü bile olsa yanlış yapılıyor?Sahipleri bunun farkında değilmi?Hani sadece FH typerda(job) sorun yok ozaman.Piyasa ki bütün araçlar yürümüyor :(
Ben senin aracının gerçekten çok şanslı ve iştahlı olduguna inanıyorum.Mesela benimde daha önce aynı speclerde olupta eşdeğer araçlardan çok hızlı araçlarım vardı,misal FA Cupra. Ama istisnai bi durum gibime geliyor.Yani başkasıda sıfır alsa tüm parçaları FEH toplasa NIF gibi olamaz sanki.O yüzden senin aracından kıstas almanın yanlış olduğunu,genel piyasada ki typerlardan genelleme yapılması gerektiğini düşünüyorum.

Tuncay
26-04-2015, 19:50
cokta abartili gideri yok sadece feh kprolu arabalarla feh olarak denk gidiyoruz o farkta arabanin saglikli olusundan ama egzantirikli bir typeri gecme gibi birsey sozkonusu degil ki dun aksam egzantirikli typer yoktu

denizcan.T
26-04-2015, 20:42
Ek k20 yi 5 boy mu gecti NIF ?

Bu arada masallah Samet ve Güven lafınızı tuttunuz gittiniz denediniz tebrik ediyorum

STP
26-04-2015, 20:53
Ya bencede alin yapin ondan sonra konusun :) Gerci pardon biz ilkokula gitmiyorken siz nelere biniyordunuz :)

Aslanim ben yapmisim zaten :) digerlerinden alt setupli typerlarimin nasil gittigini cumle alem biliyo aklin sira ahkam kesiyosunda kisi yanlis...

STP
26-04-2015, 21:00

Adamsin kardesim,neden yurudu burda sakli beyler iyi okuyun.diger typerlar yurumiyomu diyosunuz.. ben STP ve BK da 2000km yag buji kullanmiyodum,gereksiz hic bi zaman kesiciye oturtup gitmedim,mekanik olarak herzaman kusursuz kullandim... Ozamanda yuruyodu deli gibi... STP typer erdemde iken ozamanki boktan dc headers 60 boru ve siradan cai ile toda n2 cams rbc emme ile 100_200 10kusur saniye idi net olarak,ki plm kidd tarzi hdrslar ile ve rrc ile cok degisiyor arabalar,ama herzaman cok ciddi bakim hiz getirir typerda... Typerci sayili tr de emin olun,typerin parasini verip typer almak typerci olmak degil kardesler... Tuncay zinciri dahi yazmis :) helal baskan tebrik ettim seni masallah arabana

guwen_ar
26-04-2015, 21:09
Ek k20 yi 5 boy mu gecti NIF ?

Bu arada masallah Samet ve Güven lafınızı tuttunuz gittiniz denediniz tebrik ediyorum

Canim tesekkur ederim gecme gecilme korkusu hic olmadi dun 600 km den fazla yol yaptik totalde.Daha hizli type r varsa onunlada denerdik gecilsek nolcak yani
Cooler hortumumuz patladi sagolsun megachips te calisan Hakan kardesim gece 11-12 ye kadar ugrasiti bizimle onada cok tesekkur ediyorum hakkini hellal etsin.
Evet Denemeleri en yakin izleyen benim NIF ek k20 yi 4-5 boy kadar geciyor dogrudur .

SametYkn
26-04-2015, 21:25
Tebrikler gerçekten de polo şaşırtmaya devam ediyor poloda intercooler,yazılım,egzoz dışında ne var

guwen_ar
26-04-2015, 21:35
Tebrikler gerçekten de polo şaşırtmaya devam ediyor poloda intercooler,yazılım,egzoz dışında ne var

Teskkurler.
Enjektorlerde iyilestirmeler yapildi.onun haricinde iste 5 lt cooler ve e90 kasa 320 d turbosu var.
Bundan cok daha hizli bi polo muz daha var Mehmet abide (megachips) az bi isi kaldi yakinda onuda roll gecelerinde goreceksiniz.

Can's
26-04-2015, 21:39
Onu yapsa boyle gecer, su araba boyle bu araba boyle..Bikmadin mi bunlardan, yap typerini gec, video koy ondan sonra biz seni tebrik eder, hakliymissin deriz.

abi kızma ben konusurum selcukla

len selcuk nasıl yorumlar yapıyorsun bıraz dıkkat et yorumlarına typer dan bı habersın yorum yapıyorsun :ofk:

Yigit-Y
26-04-2015, 21:42
NIF bitik hallerini bilirim, son bir kaç yıldır iyi kişilerin ellerinde olduğu belli

Maşallah sağlık ve sihhati devamlı olur.

Typer ne kadar bakımlı ve iyi pilota sahip olursa o kadar üstüne koyan bir araç. NIF güncel güzel bir örnek

OnurCelik39
26-04-2015, 21:46

len selcuk nasıl yorumlar yapıyorsun bıraz dıkkat et yorumlarına typer dan bı habersın yorum yapıyorsun :ofk:

He he tmm tmm hadi sen t sportunla kesici yapmaya dewam et
Aman diyorum dikat et yag pompasi falan sart sonra kirmayasin ��

STP
26-04-2015, 21:50

Abi kusura bakma,para biriktiriyorum typer alip yapmaya caliscam...

STP
26-04-2015, 21:54

Ister kirar ister boler ? sen necisin ? Avatardaki arabanin ne oldugu bile belli deil ameka, can yapilmayani yapmis adam arabasida baya baya yuruyor... Bi *** becerinde sonra yazin lan yeter artik,aptal aptal yazanlarin hepsi 21 22 yasinda kendinize gelin adamin tepesini attirmayin

Can's
26-04-2015, 21:57

lan bebe bu ikisine ne diyorsun t sporttan baska kesıcı yapanlarda var elımde :D

https://www.youtube.com/watch?v=ecFF3WTVi5U
https://www.youtube.com/watch?v=Sm0X4IFQWxI

Can's
26-04-2015, 22:01
Ister kirar ister boler ? sen necisin ? Avatardaki arabanin ne oldugu bile belli deil ameka, can yapilmayani yapmis adam arabasida baya baya yuruyor... Bi *** becerinde sonra yazin lan yeter artik,aptal aptal yazanlarin hepsi 21 22 yasinda kendinize gelin adamin tepesini attirmayin

http://www.techturkey.com/forum/videolar/54122-zy-typer-dbs-typer.html?highlight=
ah be abı kac yıl once k prolu teyper gecıyorduk sımdı cocukların elıne dustuk goruyormusun

denizcan.T
26-04-2015, 22:08
@can's
Aman kardes kesiciye giren type r vidyosu koyulur mu yahu bole bi konuya daha biraz önce konusu gecti çöp type r dicekler şimdi

ErT_ThM
26-04-2015, 22:10
Maşallah deneyen araçlara kazasız belasız güzel bir gece olmuşş ;
Polo hızlı gerçekten speclerine göre emeği gecenlerin ellerine yüreklerine saglık NIF typer saglıklı kondisyonu hızlı jokeyi ile piyasadaki çoğuuu typerı ciddi bozarr bunu herdefasındada kanıtlamıstır masallah NıF typer'a tebrikler tuncay aga

ErT_ThM
26-04-2015, 22:16
Araba yürütmek için bazen forum ortamında yürüyen aracların setublarından ve okunulan postlardan fazlası lazım olurr unutmayın yüksek cr pıston ince conta kapak taslama emme egzoz kpro bazen typer yürütmüyoo cok ufak bi formulü war ama herkeZ bilmiyor iştee

STP
26-04-2015, 22:18
Onurcelik39 o detayi bize soyleyece kanka

Bayrampaşalı
26-04-2015, 22:38
Masallah araclara kazasi belasiz
typer en alt limit kac devirde basabiliyo

Tuncay
26-04-2015, 22:41
Masallah araclara kazasi belasiz
typer en alt limit kac devirde basabiliyo

5500 de basabilirim en alt limit zaten 6000 vtec aciyo
Burda 7100-7200 lerde bastim mumkun oldugu surece uydurmaya calistim gaza basar basmaz 8200 kesici vites attim

Bayrampaşalı
26-04-2015, 22:42
5500 de basabilirim en alt limit zaten 6000 vtec aciyo
Burda 7100-7200 lerde bastim mumkun oldugu surece uydurmaya calistim gaza basar basmaz 8200 kesici vites attim

Sen degil abi normalde demek istedim kusura bakma insan gibi vites atmiyosunda :)

Suleyman
26-04-2015, 23:00
MaşAllah araçlara, nif deneme gecesinin gündüzün de parlıyordu ;)

Commander696
26-04-2015, 23:00
yiğit y
kardeş sen typer dan nefret eden sonrada gidip typer alan arkadaş değilmisin.Şimdide uzman mı oldun?

Polodada eksikler var yazılmış demek eksikler giderilse nossuz 2260 lı pd130 lar kadar gidecekler..Uzunda pd makina yakın güçlerdeki typerla zor yürürken daha güçsüz,hacimsiz olan polo uzunda nasıl geçiyor typerı nos olmadan enteresan gerçekten..

Yigit-Y
26-04-2015, 23:07
Yigit poloya laf yok masallah emek var cok guzel olmus yapanlarin eline saglik sen beni hic bir arabanla gecemedin bir tane video koy gorelim soforlugume laf ettirmem kardesim ben roling degil sanat yapiyorum bir keresinde leon cuprana baycuda ayar yaptirdin stok dedin diye denedik 1 boy yokus yukari gecebildin oda torku kullanarak bu mevzulara girip kirmayalim birbirimizi seni seviyorum kardesim

Biz seni semt olarak biliyoruz Can , bu mesajları okuyan semtteki arkadaşlar çok guleceklerdir.

O yüzden. Can bu forumda 100 senede yazsan biz biliyoruz gerçeği.

Kırmak kirilmak filan yok rahat ol.

Benimde pek umrumda da değil yani, sen geçildikten sonra bahane üretmeyi seven

kafa burunu 2 boy geçtim diyen bir arkadassin

Lüleburgaz tayfasinida sevmem o da ayri konu

Ama su bir gerçek can işine gücüne bak

Arabadan ekmeğin çıkmaz

Forumda mesaj filan atarak nam itibar şöhret filan olmaz

T sport araca *** atanda arabadan cakmayan insanlar var

Tsport y.dışı orneklerine baksınlar

Megane rs neyse tsportda o bu ülkede

Millet arabasiyla dener her konuda gereksiz mesajlarinla konu amaci dışına cikartma değmez

Sen beni bilirsin 2. Kornada gaza oturan adam değilim dir.

O yüzden sende duzelt kendini kac sene oldu artık degilmi benden sana eski bir dost tavsiyesi

Yigit-Y
26-04-2015, 23:09
Doğru sevmezdim typer sahibi olan kendimi bir *** zannederdi.

Sonra 2 adet aldım ayni anda 2 tane typerim oldu

Uzmanim diyem ama hala danisan arkadaslar var sağolsunlar

Can's
26-04-2015, 23:14
Biz seni semt olarak biliyoruz Can , bu mesajları okuyan semtteki arkadaşlar çok guleceklerdir.

O yüzden. Can bu forumda 100 senede yazsan biz biliyoruz gerçeği.

Kırmak kirilmak filan yok rahat ol.

Benimde pek umrumda da değil yani, sen geçildikten sonra bahane üretmeyi seven

kafa burunu 2 boy geçtim diyen bir arkadassin

Lüleburgaz tayfasinida sevmem o da ayri konu

Ama su bir gerçek can işine gücüne bak

Arabadan ekmeğin çıkmaz

Forumda mesaj filan atarak nam itibar şöhret filan olmaz

T sport araca *** atanda arabadan cakmayan insanlar var

Tsport y.dışı orneklerine baksınlar

Megane rs neyse tsportda o bu ülkede

Millet arabasiyla dener her konuda gereksiz mesajlarinla konu amaci dışına cikartma değmez

Sen beni bilirsin 2. Kornada gaza oturan adam değilim dir.

O yüzden sende duzelt kendini kac sene oldu artık degilmi benden sana eski bir dost tavsiyesi

Ah be yigitim heralde herkes biliyor gercegi arabadan ekmek guden biri hic olmadim bu benim icin hobi, is degil sen iyi bilirsin

jeffy
26-04-2015, 23:50
Selçuk abi bir şey sorucam sadece merak ediyorum gerçekten.NIF gerçekten çok başarılı bir typer bunu hep söylüyorum ve zaten yaptıklarıda ortada.Fakat demişsin ya job'ta sorun var diye söylemiştim bakın feh li typer yetiyor hatta geçiyor diye,bu NIF'ın denediği tüm araçlar kendinden hep üst setup.White typer olsun bir çok üst setup Typer ile videosu var.Ve Tuncay abi kendisi ve arkadaşlarıda dahil NIF'ın sağlıklı kprolu egzatrikli bir typer kadar gittiğini söylüyor.Peki şimdi sorum şu;
NIF hariç denediği tüm Typer larmı bitik?
2.sorum İnsanlar kpro vs takıp FEH typer kadar gidicekse,neden boşa para harcayıp emek harcıyorlar sağlıklı bir FEH yapıp takılsınlar.?
Amacım polemik değil,Piyasanın içinde biri olarak sana sormak istedim doğru cevapları alabilmek için.
Teşekkür ederim.

buna cevap geldimi?

STP
26-04-2015, 23:58
Okusaydin konuyu gelmismi anlardin...

Tuncay
26-04-2015, 23:59
1-2-3 kesici arabasi degilde ondan :)
Daha fazla yazmicam artik konuya hayirli geceler

BEmre0075
27-04-2015, 00:31
Kimisi duzgun araba alir sadece 1 2 3 kesici yapar kimisi gecmisi leş olan lpg takilmis araba alir onu yurutur.Yada komple sokuk arabayla full takili surucusu 160 kilo olan egzantirik kpro feh typer ile deneyip gectigini iddaa eder.Herkesin kendi zevki gencler ��

kutsal
27-04-2015, 00:33
o gece 5,6 typer gelıyo denemeye. burda denenen typer ıle 7 typer fln kıyas alındıgında 7 typerden 1 i duzgun yuruyo bıtmıs bu typerler abı artık alnıcak typer kalmamıs bu konudan bunu çıkarıyorum ben . ha bıde 7 typer arasında yıne kıyas alırsak en hızlısı feh typer kpro lular fln yavas kalıyo yanında cunku hepsı bıtmıs bı son dınazor feh typer kalmıs . sametim arabanın maşallahı var derler gızlı specsın derler nos basmıssın derler söle olsa böle olurdu derler f16 alırsak senı gecerız derler benım babam senın babanı döver derler abıcım oyuzden ben sana maşallah dıyorum burda bahaneler bıtmez;)

Tuncay
27-04-2015, 00:43
Denemek isteyen her arac ile denerim sokulu takili
Telim 05326875866
Burdan yazip boklama durumlari hoş degil
Bir sikinti var ise yuzyuze konusalim

kutsal
27-04-2015, 00:47
burda alınıcak en son adam sen olmalısın tuncay abı bence gururlanmalısın feh typerın gıderı tam ve net buysa dıger aracların hepsı çöp demektır elındekı aracın degerını bılmelısın dıger typerlerınde bır an önce hepsının motor ıcını tektardan elden gecırmelerını önerırım sıkıntı onlarda gözukuyor bu hesaba göre

STP
27-04-2015, 00:54
bırebır aynı setuplı ıkı typer... yorum sızın. oc den ızleyebılırsınız

er typer vs as typer by edo typer - Car Videos on StreetFire (http://www.streetfire.net/video/er-typer-vs-as-typer_202327.htm)
er typer vs as typer by edo typer - Car Videos on StreetFire (http://www.streetfire.net/video/er-typer-vs-as-typer_202334.htm)

Merthan
27-04-2015, 02:48
Bende ordaydım,deneme hakkında yorum yapmıcam araçlara maşallah.
Lüleburgaz tayfasının avukatı değilim ama 'adam' tabirini kendisine kullanan çoğu insanlardan daha da adamlardır buna adım gibi eminim.
En azından bu yarışta bulunan tayfa bunun ispatıdır.
Tunalcay abi araban harika gidiyor tebrik ederim.

Güven

Merthan
27-04-2015, 02:49
Güven yazısı yanlışlıkla olmuş sorry,mesajı ben yazdım yanlışlık olmasın:)

guwen_ar
27-04-2015, 07:43
Bende ordaydım,deneme hakkında yorum yapmıcam araçlara maşallah.
Lüleburgaz tayfasının avukatı değilim ama 'adam' tabirini kendisine kullanan çoğu insanlardan daha da adamlardır buna adım gibi eminim.
En azından bu yarışta bulunan tayfa bunun ispatıdır.
Tunalcay abi araban harika gidiyor tebrik ederim.

Tesekkur ederim kadam.
Bugune kadar kimseye ne durduk yere terbiyesizlik yaptik nede kalp kirdik bizi taniyan muhabetimiz olan herkes sever.
Ama ben seni ayri severim :D

PULAT
27-04-2015, 07:56
araçlara maşallah. devir dizel devri :D

63owen63
27-04-2015, 08:27
Nıf sahibi Tuncay bey' e helal olsun. Dönüşte durdugumuzda konuşurkende , öncesinde de 'hiç type-rcııııghh ' degildi. Böyle adamları çok seviyorum.

Ayrıca 7.sayfaya gelmişken..
Bence şu sayfalar ' polo da kesin nos var ' söylentisi için tam atılası, konu tam kıvamında, hayda bre tayparı olmayan tayparcılar..

orhan_guney
27-04-2015, 08:32
ne type r mış hımısına.

yusuf yılmaz
27-04-2015, 08:37
polonun specleri yazıldımı ?

Tuncay
27-04-2015, 08:39
Burgaz tayfasi bende sevmiyodum ama tanidiktan sonra hersey degisti burdan selam hepsine adam gibi adamlar

Fatih YİGİT
27-04-2015, 08:42
maşallah kardesım

MK8800
27-04-2015, 08:45
Iki araca da masallah , arac sahiplerini de tebrik ediyorum ne olursa olsun esit olmayan 2 arac cikip denenmis ve sonuc gorulmus . Fakat su konuda 2 araci da boklama mevzusu neden hala cozebilmis degilim? Polo da gider type r da gider emek harcandiktan sonra her araba gider yani

63owen63
27-04-2015, 08:58
Herkesten Özür dilerim..

Bi kac sayfa önce nos bahanesi atılmış zaten

guwen_ar
27-04-2015, 09:16
Burgaz tayfasi bende sevmiyodum ama tanidiktan sonra hersey degisti burdan selam hepsine adam gibi adamlar

Tesekkur ederim Tuncay abi sende oylesin :)
Aslinda Luleburgaz tayfasinin sevilmeme nedeni sadece bir kisiye bagli onuda az cok bu forumda herkes tanir.
O da ozunde duzgun iyi bi insandir fakat is rollinge gelince surekli tartisir kibar dawranmaz :)
Yoksa kalbi temiz bi insan .

guwen_ar
27-04-2015, 09:24
maşallah kardesım
Tesekkur ederiz Fatih abi :)

Iki araca da masallah , arac sahiplerini de tebrik ediyorum ne olursa olsun esit olmayan 2 arac cikip denenmis ve sonuc gorulmus . Fakat su konuda 2 araci da boklama mevzusu neden hala cozebilmis degilim? Polo da gider type r da gider emek harcandiktan sonra her araba gider yani
Sagolsin.
Yavas yavas normale döndü hersey sknti yok :)

polonun specleri yazıldımı ?
Aynen abi diger konudada bu konudada yazildi istenirse tekrardan yazabilirim.

Mehmetmert
27-04-2015, 09:28
Aslanim ben yapmisim zaten :) digerlerinden alt setupli typerlarimin nasil gittigini cumle alem biliyo aklin sira ahkam kesiyosunda kisi yanlis...

Biz bilmiyoruz cunku siz type-r yaptiginizda biz ilkokula gitmiyorduk cumle alem bilmiyor yani ahahaha :D
Ben bundan 10 sene sonra soranlara,bizde bir pololar vardi 2.4 hacimli yolda roll yapalim diyen israr eden accordlari boy boy geciyorduk diye anlaticam stock turboyla :D

erhann
27-04-2015, 09:32
S.aleykum arkasaslar

denemenin gercek sonucu nedir vites atamadigin videomu konmus ? normalde typermi geciyor ?

Tuncay
27-04-2015, 09:39
Benim dogrum bu onun dogrusu o
Denedik keyif aldik burda kalp kirmaya gerek yok tekrar denenicek zaten

cnatkr
27-04-2015, 09:51
Tuncay abi böyle söyleyerek kırıyosun bizi.
Biz denemeden sonra sen gidince konustuk tek video atmayalim yanlis anlamasın diye.
2.videoda güven dibindeydi fakat video kapanmis yanlıslıkla kesme bicme yok yani.
Her zaman görüsüyoruz araba icin birbirinizi kırmayalım benden yaşça büyüksün bi kusurumuz olduysa da özür dilerim.
Yol müsait olsun gec cıkalım bırakma olmasın 70-260 deneyin net videolarla izleyelim abi:)

K.Kaan
27-04-2015, 09:53
Araçlara maşallah. Tuncay abiyle 3 sene önce 4 sene önce araba deniyordum bende ve rolling konusunda bahane üretecek yada geçildi vs diye bahane yaratacak adam değildir. arabası zaten maşallah tartışmasız çokçok gideri düzgün ve bakımlı bir araba.

Deneme keyifli olmuş polo nun yüksek hızlardaki iştahı cidden şaşırtıcı:) evrim geçirmek bu olsa gerek. standartını ben 90 model flashımla geçebilirken yapılan işlemlerle aracın ne şekilde gittiğini görünce gülümsüyor insan cidden helal olsun diyip.:) Tepki görebilirim ama söylemeden edemicem, dizeller çok güzel yürüyorlar cidden ama bu kadar dumanla giden bir arabadan cidden keyif alabiliniyor mu anlayamıyorum. 2014 model arabayla kamyon gibi simsiyah dumanlı gezmek tezat geliyor bana açıkçası... Dizellerde dumansız birşekilde yürütme şansı yok mudur?

Tuncay
27-04-2015, 09:56
Ya ben 260 hayatta yapmadim :)
Oem araba zaten gidebildigim kadar giderim ama :)

OnurCelik39
27-04-2015, 10:02
adım geçmiş galba ben okan uzun zamandır bakmıyorum ama boş muhabeti bırakın burda. burgaz tayfası öle böle muhabetlerini geçin o muhabeti yapanlarıda gördük zamanında

gelelim selçuk sana typerım öleydi böleydi siz paçalı donla gezerdiniz laflarını bırakta en hızlı atmo araban neydi la ne konuşuon sen 230 maho feh typer la çıkardım diyon yaptığın en hızlı atmosferiği çıkarsaydın zamanındada elek etseydim 10 liralık f7r la hayatında itb mi taktın sen arabaya kprodan başka beyin aldınmı eline kendini övüp duruon burda 2 haftadır burgazlıları bokluosun ulan bokladığınız vtc typer ı 28 bin tl ye biz aldık aynı spec lerde filtresine hava tutup zincir ayarını yapıp aldık o övdüğün güçleri bumu senin senelerdir typer bilgin öyle böyle dediniz geldim vtc typer la aynı speclerde istanbulda en hızlısı dediğiniz feh typerları 5 lik yaptım sonra aracı satılığa koyduk az koşmadın peşinden bokladığın vtc nin .. şimdide gelmiş senelerimi verdim typer lara zart zurt güldürmeyin la beni şimdide arabam feh s2000 yakında gelecem bildiğin yaptığın en hızlı feh s2000 i çıkar karşıma hadi şimdi eyw.

STP
27-04-2015, 11:40
oooo ezık sıksokta gelmıs sonunda :) burgaz gorunumlu ızmır soparı sen nerelerdeydın la uzun zamandır :D olm ınsan tartısmak yada laf sokmak ıcınde desteklı bırseyler yazmaya calısır :D ama beyın kıt tabı normaldır :) senın hayatında sahıp oldugun en hızlı araba benım en hızlı arabamın yanında 2 sanıye duramazdı bılıyosun dımı ACI ACI :D en hızlı atmosferıgım donemındekı en hızlı typer DBS ıle nasıl gıttı kafa burun gectı gecıldı herkes gordu sen nerdeydın la ozaman sopar :D senın skımsonık ef yedın onların yanına gelemezdı bunu bılıyoruz :) vtc typerı 27 ye alıyodum ertesı gunu daha yuksek rakama bahadır abı aldı :) amac para kazanmaktı alıp yurutmek degıl :D
klavye basından sallamayı kes senelerdır en son ızmıtte caglardan kacısın hala gozum onunde, bak sana acık acık yazıyorum anam avradım olsun,dogacak cocugum ustune and olsun senı gordugum yerde bayıltırım...

hayatımda kımseye yalan yanlıs seyler ıle konusup yazmadım herseyı desteklı sekılde acıklamısımdır, kımse bana attın tuttun sen bı halt bılmıyosun turevı seyler konusamaz adamın alnını karıslarım...

cok delıkanlısınızya hanı job saglıksız sorunlu dedıgım seyın gercek oldugu cıktı nıye bu cok adam olan arkadasların hıcbırı abı sen haklıymıssın kusura bakma demedı? bumu adamlık ?

guwen_ar
27-04-2015, 11:54
Selcuk abi oncelikle tebrik etmissin tesseukkur ederim.

Ben sana hakliymissin derdim cok zor degil fakat dun gece 5-6 type r gordum gazlayan.NIF a gore ve bu type r larin speclerine gore hepsi sorunlu.Bunu soleyebilirmisin ?

(Gizli spec falan demiyorum sakin yanlis anlasilmasin)

Bak daha ne zaman yazmisim sana cwp vermedin.
De bana tum type r lar cöp diye hemen buyuk harylerle yazayim hakliymissin diye.

STP
27-04-2015, 11:58
Senden bahsetmiyorum guven,sen yazdin hakkinla.gercek typercilar haric hevesle alip tuncayin yazdigi gini kesici sov icin alan hepsi gitmez bu gercek... Diger eski konudada yazdim cok detay var yurumesi icin,biri eksik oldumu yurumez,hic eksik kalmamasida iyi kese gerektirir.. istanbula geldiginde bana lutfen yaz oturalim agirlayim seni her detayi anlatirim kardesim

63owen63
27-04-2015, 12:00
cok delıkanlısınızya hanı job saglıksız sorunlu dedıgım seyın gercek oldugu cıktı nıye bu cok adam olan arkadasların hıcbırı abı sen haklıymıssın kusura bakma demedı? bumu adamlık ?

Şuna da 'harbi harbi adam gibi ' cevap verirsin ozaman..

Peki sence job mu sağlıksız, yoksa nıf' mı piyasada spec'lerin de ki en hızlı araç ?

Bu işte ozaman herkes, bir type-r geçilse bile , ' o sağlıksız, bu da sağlıksız vs deyip duracak ' , + adamların geçme vs iddaaları , gerginlikleri de yok, denedik, böyle yürüdük diye video koyuldu. Tüm konuları gerçek mana da sen bu hale getirdin. Polo tdi sonuç olarak nif'le yürüyor, şuan. Yani beklenenin aksi olmadı.

STP
27-04-2015, 12:18
Şuna da 'harbi harbi adam gibi ' cevap verirsin ozaman..

Peki sence job mu sağlıksız, yoksa nıf' mı piyasada spec'lerin de ki en hızlı araç ?

Bu işte ozaman herkes, bir type-r geçilse bile , ' o sağlıksız, bu da sağlıksız vs deyip duracak ' , + adamların geçme vs iddaaları , gerginlikleri de yok, denedik, böyle yürüdük diye video koyuldu. Tüm konuları gerçek mana da sen bu hale getirdin. Polo tdi sonuç olarak nif'le yürüyor, şuan. Yani beklenenin aksi olmadı.

tabıkıde cevap verırım,
NIF setupında suanda pıyasada olan typerlar arasında en saglıklı gorunenı,yanı belkı aynı setup aynı bakımlılıkta bı tryper gelır nıfı 1 boy gecer ona bırsey dıyemem.bunu soyle bılın,feh setuplı tamamen eksıksık bakımlı bır typer,aynı saglıklılıga sahıp kprolu bır typer ıle gıdıp gecemez bu 2+2 4 tur.ust setuplı sekılde mutlaka bı eksıgı vardırkı gecılıyor yada yanında yuruyordur...

STP
27-04-2015, 12:20
son satırına ıstınadende sunu yazayım, fhe emme kprolu typer ıle boyle gıdemez dedım ben kardesım,sorun var dedım... suan Tuncay rrc ve kpro taksa emın olun net 15 hp alır o hpde az bır hp degıl ayrıca 5 ve 6 sı cok farklılasır o sekılde,sapla samanı karıstırmayalım

STP
27-04-2015, 12:33
Biz bilmiyoruz cunku siz type-r yaptiginizda biz ilkokula gitmiyorduk cumle alem bilmiyor yani ahahaha :D
Ben bundan 10 sene sonra soranlara,bizde bir pololar vardi 2.4 hacimli yolda roll yapalim diyen israr eden accordlari boy boy geciyorduk diye anlaticam stock turboyla :D

ortaya salak sacma seyler yazıp kendı zeka sevıyenı ortaya cıkarma sevgılı ergen kardesım,accordula roll yapalım dıye konusmadım sızde benım accordumu gecmedınız :) sızın gıbıler ancak babalarının onlara az yaksın ıs gorsun dıye aldıgı arabalara egzoz yazılım yapar hızlandım sanırsınız. ALLAH carsınıza pazar versın...

ken
27-04-2015, 12:46
ortaya salak sacma seyler yazıp kendı zeka sevıyenı ortaya cıkarma sevgılı ergen kardesım,accordula roll yapalım dıye konusmadım sızde benım accordumu gecmedınız :) sızın gıbıler ancak babalarının onlara az yaksın ıs gorsun dıye aldıgı arabalara egzoz yazılım yapar hızlandım sanırsınız. ALLAH carsınıza pazar versın...

Takip ettiğim kadarıyla sizin gibilerde 5-10 yıl önce (piyasa böyle hızlı degilken) yürüttüğü aracları anlatıyo hala.

OnurCelik39
27-04-2015, 12:50
selçuk bi sikten anladığın yok boş beleş laf kalabalığı yapıosun benim icraatım burda klavyede olmadı hiç bir zaman amk 1500 kere geldim o ataşehire istanbulun roll yapmadığım noktası kalmadı bikere mi görmem lan seni roll yaparken gelmişsin burda boş beleş roll muhabetleri yapıosun millete ahkam kesiosun yaptığın en hızlı atmosferik bk typer onuda ah gelmediki ss f7r a şöle elek çemberinden geçirir sana lime edip öle verirdim oturur arabanın başında ağlar benzin döker yakardın ama nerde sende o yürek gelip benle roll yapacak ? burda millete boş masal anlatmayı bırak senelerin typercısıyım diye geçiniosun bi boktan anladığın yok 230hp maho dyno diye öt dur sen çıkarsaydın vtc nin karşısınada o 27 verdiğin typerla seni don lastiği yapsaydım ama işte senin gibi burda öle olsa böle olsaydı demek istemiyorum altındada kıçını kaldıramayan bi accord var zaten git sahil turu yap buda sana son yazım

by_hayali
27-04-2015, 12:56
Takip ettiğim kadarıyla sizin gibilerde 5-10 yıl önce (piyasa böyle hızlı degilken) yürüttüğü aracları anlatıyo hala.

"5-10 yıl önce piyasa böyle hızlı değilken" bu cümleyi kurarken keşke biraz düşünseydin talihsiz bir yorum olmuş maalesef :)

ken
27-04-2015, 12:57
"5-10 yıl önce piyasa böyle hızlı değilken" bu cümleyi kurarken keşke biraz düşünseydin talihsiz bir yorum olmuş maalesef :)

Neyi talihsiz anlamadım gün gectikce hızlanıyo piyasa 2 3 yıl önce 11-12 sn kosan araclar ciddi yürüyo denirken bugün 7-8 sn cıkaran bircok arac var

orhan_guney
27-04-2015, 13:01
5-10 yıl önce demen yanlış olmuş, 5-10 yıl öncesi ne arabalar yapılmış ne araçlar koşmuş kimler yapmış merak edıp araştırmanı öneririm, he ama şunu diyim 5-10 yıl önce bu kadar karı muhabbeti yoktu onu desen katılırdım sana.

K.Kaan
27-04-2015, 13:01
Neyi talihsiz anlamadım gün gectikce hızlanıyo piyasa 2 3 yıl önce 11-12 sn kosan araclar ciddi yürüyo denirken bugün 7-8 sn cıkaran bircok arac var

farklı bir bakış açısı, günümüz teknolojisinin araba yürütmeyi kolaylaştırmış olması. yani araba yapmak daha kolay vurgulanmak istenen sanırım o sözdeki.

STP
27-04-2015, 13:03
Okan :) bold kisimlari okudun ve yinede yazdin ...

Sen secimini yapmissin :)

fzs106
27-04-2015, 13:04
maşallah deneyen 2 aracada nıf kondisyon herzaman ki gibi yerınde kuzen polo gti nınde masallahı var

by_hayali
27-04-2015, 13:04

piyasanın hızlı olmasımı oluyor peki bu dediğin, arabalar hızlıdır sonuçta her geçen gün yeni şeyler keşfedilir ama piyasanın hılzı olması 30dk sonra otobanda 10 araba roll yapmasıdır bana göre. he senin de dediğin gibi 5-10 sene öncesini hatırlamanı beklemiyorum zaten senden ;)
sen belki bu piyasaya 3-5 yıl önce girmişsindir ama karşınızdaki adamları lütfen küçümsemeyin.

63owen63
27-04-2015, 13:06
tabıkıde cevap verırım,
NIF setupında suanda pıyasada olan typerlar arasında en saglıklı gorunenı,yanı belkı aynı setup aynı bakımlılıkta bı tryper gelır nıfı 1 boy gecer ona bırsey dıyemem.bunu soyle bılın,feh setuplı tamamen eksıksık bakımlı bır typer,aynı saglıklılıga sahıp kprolu bır typer ıle gıdıp gecemez bu 2+2 4 tur.ust setuplı sekılde mutlaka bı eksıgı vardırkı gecılıyor yada yanında yuruyordur...

Peki şuan hala ' polo , (sağlıklı) feh bir ep3 geçemez ' diyor musun ?

STP
27-04-2015, 13:08

He evet :) olm ben hicbisiymisimde bu arkadaslar gelip yazmasa anlamiycam :)

ken
27-04-2015, 13:09
piyasanın hızlı olmasımı oluyor peki bu dediğin, arabalar hızlıdır sonuçta her geçen gün yeni şeyler keşfedilir ama piyasanın hılzı olması 30dk sonra otobanda 10 araba roll yapmasıdır bana göre. he senin de dediğin gibi 5-10 sene öncesini hatırlamanı beklemiyorum zaten senden ;)
sen belki bu piyasaya 3-5 yıl önce girmişsindir ama karşınızdaki adamları lütfen küçümsemeyin.

Biz kimseyi kücümsemiyoruz sadece herkesin yasının gerektirdigi gibi davranmalı diyoruz.10 sene öncesini bilmem belki evet ama yasının adamı olan erdemli olan sevip saydıgımız abilerimizden ögrendiklerimizi söylüyoruz ;)

STP
27-04-2015, 13:15
Peki şuan hala ' polo , (sağlıklı) feh bir ep3 geçemez ' diyor musun ?

Ne alaka ama? fhe emme kproydu konu?.zaten tuncay bence gecmis,ilerde 4lu yakip birakabilirdi fark acikken ama yapmamis

Evo34
27-04-2015, 13:16
Öncelikle Polo sahibi Arkadaşı ve bu araçta emeği olanları tebrik ediyorum.
Masabaşından anladığım kadarıyla, yol olsa son hızda Polo öne geçebilirmiş...
Yine aracı kullanan Arkadaşıma nacizane bir önerim;
O kadar yüksek hızlarda o kadar dolanmanız çok tehlikeli. Yol uygun değilse uygun bir an beklenmesi herkes için daha iyi olur.
Bunca emeği ve kendinizi tehlikeye atmayın.

Tuncay başkanın ağırlığı, kalitesi zaten belli. Kendisine ve NIF'a da ayrıca tebrikler, kazasız sürüşler.

63owen63
27-04-2015, 13:18
Ne alaka ama? fhe emme kproydu konu?.zaten tuncay bence gecmis,ilerde 4lu yakip birakabilirdi fark acikken ama yapmamis

Tamam, ozaman soruyu şöyle yenileyelim, yanlış anlaşıldı, sen şimdi feh,emme , kpro'lu ( sağlıklı ) bir ep3'ü , etrafta ugraştıgımız bri 1.6 polo tdi ya da direk bu polo tdi geçemez mi diyorsun ?

STP
27-04-2015, 13:21

2003 Senesinde kol piston egzantrik emme beyin kisa enjektorlu vtecim vardi kardesim ... Ozaman parca YOKTU... Nasil ugrastigimi ben ve tayfa bilir... 2005te 23 bin usd harcadim trdeki ilk sedan turbo vteci yaptim... Onunlada ne kadar ugrastigimi alem bilir,ikinci turbo vtecti bu arada piyasadaki... STP typeri BK typeri anlatmama gerek yok :) 3 sene onceydi BK :) sana daha hayat hikayemdeki butun yaptigim arabalarimi anlatayim ?

cnatkr
27-04-2015, 13:21
Herkes kafasına göre yazıyo hic bi *** anlamadan.Batman typer 8 küsür kostu millet kendini şaşırdı :D he şimdi diceksinizki biz zaten biliyoduk böyle olucagını:D bundan 4 5 sene önce bunu söyleyenle dalga gecerdiniz abartma diye.İnsanların soylemek istedigi seyleri anlayinca konusun.
Amk tutturmussunuz bi yas muhabbeti gidiyo.Cünkü dasak yapılıcak başka bi konu yok:D

mert_can 41
27-04-2015, 13:23
yemin ederim sırf şu fanatik olanlar yüzünden nefret ettim honda dan geçer bir kaç eksiğim var onlarıda giderim daha da gideri var denir geçilir sağlıklı olmaz bu typer lar geçilmiyomu hiç yapmayın allah aşkına

STP
27-04-2015, 13:25
Tamam, ozaman soruyu şöyle yenileyelim, yanlış anlaşıldı, sen şimdi feh,emme , kpro'lu ( sağlıklı ) bir ep3'ü , etrafta ugraştıgımız bri 1.6 polo tdi ya da direk bu polo tdi geçemez mi diyorsun ?

Kardesim ben sana soyle diyim ornek kendi arabamdan olsun,fhe ve kpro ile emmesiz kelebeksiz sekilde dynamics 230aldik ozgunde. 230 dynamics x + %11 dersek dynojete gore 255hp eder... Gecemez kardesim.. daha rrc si var bunun...

cnatkr
27-04-2015, 13:25

Tuncay abi adam oldugu icin bırakmamıs olabilir mi?
Sonucta araba deniyolar aa 200e kadar koydum benden bu kadar mi dicek.Yol musait oldukca arabanın gittigi yere kadar basti iste.He ama dogru diyosun sen yada bi baskasi olsa polo yaklastigi an birakirdi dimi

STP
27-04-2015, 13:26
Herkes kafasına göre yazıyo hic bi *** anlamadan.Batman typer 8 küsür kostu millet kendini şaşırdı :D he şimdi diceksinizki biz zaten biliyoduk böyle olucagını:D bundan 4 5 sene önce bunu söyleyenle dalga gecerdiniz abartma diye.İnsanların soylemek istedigi seyleri anlayinca konusun.
Amk tutturmussunuz bi yas muhabbeti gidiyo.Cünkü dasak yapılıcak başka bi konu yok:D

Kmod performance k series stage 4 u incele.. biliyoruz neyin ne oldugunu yapmak istemek ve para harcamak onemli kardes...

STP
27-04-2015, 13:27
Tuncay abi adam oldugu icin bırakmamıs olabilir mi?
Sonucta araba deniyolar aa 200e kadar koydum benden bu kadar mi dicek.Yol musait oldukca arabanın gittigi yere kadar basti iste.He ama dogru diyosun sen yada bi baskasi olsa polo yaklastigi an birakirdi dimi

Yaw akil verme,oncekilerde yazdim zaten Tuncayi,birakirdi kimsede birsey ispat edemezdi,adamligi konustu zaten

Tuncay
27-04-2015, 13:36
4-5 kesici kaldim ilk denemede 6 yada erken attim devam ettim ama gelebilecegini hic dusunmemistim :)
Arac ici video varda suratim gozukuyo cok komik cikmis denk geldigimizde gosteririm
İlk bu video var sadece aonrasi kart hatasi veriyo

Obur iki denemede polo gelemedi aksini iddia eden varsa yine denenir niye bukadar uzadiki anlamadim

STP
27-04-2015, 13:38
4-5 kesici kaldim ilk denemede 6 yada erken attim devam ettim ama gelebilecegini hic dusunmemistim :)
Arac ici video varda suratim gozukuyo cok komik cikmis denk geldigimizde gosteririm
İlk bu video var sadece aonrasi kart hatasi veriyo

Obur iki denemede polo gelemedi aksini iddia eden varsa yine denenir niye bukadar uzadiki anlamadim

63oven63 cevabi reis vermis

HG6161
27-04-2015, 13:45
bu aralar deneme konularinda dikkatimi cekiyor ozellikle 21-22 li yaslardaki kardeslerimiz boyundan buyuk laflar ediyorlar ve saygi cercevesini asiyorlar.. hersey araba denemek degil once adam olmayi efendi olmayi deneyin ki basiniz agrimasin..

Tuncay
27-04-2015, 13:45
Hep ayni seyleri yazdirmayin bana arkadaslar lutfen denedik keyif aldik bidaha deneriz yine keyif aliriz
Bak birsiru insani yine biraraya getirdik bu deneme sayesinde

ken
27-04-2015, 13:57
bu aralar deneme konularinda dikkatimi cekiyor ozellikle 21-22 li yaslardaki kardeslerimiz boyundan buyuk laflar ediyorlar ve saygi cercevesini asiyorlar.. hersey araba denemek degil once adam olmayi efendi olmayi deneyin ki basiniz agrimasin..

Kimsenin saygısızlık yaptıgı yok dostum sen insanları burda tehdit eder gibi konusunda cok mu saygılı bi davranıs oluyo bak bi de 27 yasındasın

Abdussamed
27-04-2015, 14:01
kpro'lu deler geçer diyorlardı çorlu'ya gittik denedik, istanbul'a gelin sizin trakya'dakiler yürümüyor dediniz istanbul'a geldik ve muadillerini açık ara geçen bi typer ile denedik. merakını gideremeyen varsa buyursun lüleburgaz'a misafir edelim deneyelim görelim. evet aracımız volkswagen'in en alt segment arabası polo tdi; honda'nın en üst segment arabaları s2000 ve typer'lar ile yürüyor -ELHAMDÜLİLLAH- less talk more work

63owen63
27-04-2015, 14:04
Kardesim ben sana soyle diyim ornek kendi arabamdan olsun,fhe ve kpro ile emmesiz kelebeksiz sekilde dynamics 230aldik ozgunde. 230 dynamics x + %11 dersek dynojete gore 255hp eder... Gecemez kardesim.. daha rrc si var bunun...

Tamam ozaman feh kpro'suz bir type-r (piyasaca sağlığı onaylanmış ) vs tdi denemesi yaparız elbet daha biz, Tuncay abiyle de, piyasada bilinen başka bir sağlıklı ep3'le kpro 'lu. Ozaman sana da özellikle p.m atıca, gel yanımda otur, beraber izleyelim diye. Bu önyargını kırmak istersen gelirsin arka tamponlarından izlersin..Böyle devam edersen eskiler vs muhabbetleriyle ancak kendine güldürürsün.

K.Kaan
27-04-2015, 14:17
kpro'lu deler geçer diyorlardı çorlu'ya gittik denedik, istanbul'a gelin sizin trakya'dakiler yürümüyor dediniz istanbul'a geldik ve muadillerini açık ara geçen bi typer ile denedik. merakını gideremeyen varsa buyursun lüleburgaz'a misafir edelim deneyelim görelim. evet aracımız volkswagen'in en alt segment arabası polo tdi; honda'nın en üst segment arabaları s2000 ve typer'lar ile yürüyor -ELHAMDÜLİLLAH- less talk more work

poloyu tekrardan tebrik ediyorum ama yorum çok talihsiz bence. daha doğrusu amaç dışı. en alt segment aracı en üst segment vs vs ile...

yaptığımız işin amacı ne? araba yapmaksa ne segmenti kalır bence işin ne de başka şeyi. evet bende yazdım stock halini ben kendi aracımla geçtim ne hale gelmiş helal olsun diye.. ama sonuç olarak hazırlanmış bir araç bu. o gözle bak doğru değil...

bi de merak ediyorum 1.6 tdi nin daha ne kadar gideri var acaba? bu konuyla ilgili ciddi bir projede ne kadar gidebiliyor bu araçlar ?

guwen_ar
27-04-2015, 14:26
Evet arkadaslar abiler muhabet daha fazla uzamasin 3 deneme var 3 ude kesmeden bicmeden koydum Tuncay abimdede vardi denemeler fakat kart hatasi vermis saglik olsun.
Tekrar yaziyorum 70 gibi bastik basar basmaz zart diye cikiyor cunku basinc vs yok o hizlarda basinc geldiginde sabitleniyor ust hizlarda geliyorum.break boost yapamiyorum sistem var aracta gaz pedali tamamen iptal insallah oda yapilacak.
Evet dogru kesici sesi duydum fakat cokta uzun bi kesici degildi anlik bi durum.bi denemede type r gecerken 240 ti kadranim dedigim gibi 4200 devirde 240 goruyorum dolu dolu 5000 ceviriyor.kadrandaki hizini hesaplayin iste.
Diger denemelerde videolarda goruldugu gibi birakmak zorunda kaliyoruz arkada oldugum icin net bir sekilde yaklastigimi goruyorum.Tuncay abim yaklasamadin diyor belkide ben yaniliyorum.
Tekrar denicez dedigim gibi Tuncay abi adam gibi adam yol acik durumda basariz 260 lari deviririz hee bide sadece meraktan video cekilip cekilmemesi onemli degil 55 te basalim sonucu gormek istiyorum.

Abdussamed
27-04-2015, 14:32
poloyu tekrardan tebrik ediyorum ama yorum çok talihsiz bence. daha doğrusu amaç dışı. en alt segment aracı en üst segment vs vs ile...

yaptığımız işin amacı ne? araba yapmaksa ne segmenti kalır bence işin ne de başka şeyi. evet bende yazdım stock halini ben kendi aracımla geçtim ne hale gelmiş helal olsun diye.. ama sonuç olarak hazırlanmış bir araç bu. o gözle bak doğru değil...

bi de merak ediyorum 1.6 tdi nin daha ne kadar gideri var acaba? bu konuyla ilgili ciddi bir projede ne kadar gidebiliyor bu araçlar ?

yorum çok yerinde ve tam da amaca uygun kaan, girdiğimiz her ortamda işittik biz "vw'in en alt segment arabası ne kadar yürüyebilir ki" tabirlerini.
honda'ın en üst segment arabalarıyla yürüyebiliyormuş demek ki bunu daha başka nasıl ifade edebilirsin ki bu insanlara?
bizim bir olayımız yok, şükür ALLAH'a, mehmet gazihan ile çalışmak nasip oldu ve araç buralara geldi

STP
27-04-2015, 14:53
Tamam ozaman feh kpro'suz bir type-r (piyasaca sağlığı onaylanmış ) vs tdi denemesi yaparız elbet daha biz, Tuncay abiyle de, piyasada bilinen başka bir sağlıklı ep3'le kpro 'lu. Ozaman sana da özellikle p.m atıca, gel yanımda otur, beraber izleyelim diye. Bu önyargını kırmak istersen gelirsin arka tamponlarından izlersin..Böyle devam edersen eskiler vs muhabbetleriyle ancak kendine güldürürsün.
Bana kimse gulemez merak etme :)

Wankel Batu
27-04-2015, 15:03
segment muhabbeti biraz sacma ozaman turbo crx ile deneyin bakalım ne oluyo veya nug 106 la segment farkı var biri 10 kusur yasında biri 2-3 yasında ozaman adalet saglanıcakmı?

Wankel Batu
27-04-2015, 15:04
yuklenen arabada fiyat segment vb gibi muhabbetler olmaz kusura bakmasın

Abdussamed
27-04-2015, 15:09
segment muhabbeti biraz sacma ozaman turbo crx ile deneyin bakalım ne oluyo veya nug 106 la segment farkı var biri 10 kusur yasında biri 2-3 yasında ozaman adalet saglanıcakmı?

fikir olmadan zikir olmuyor ne yazık ki kardeş, öncesinde "şirket arabasıyla typer'a kaldırmayın" diyenlere akıl vermelisin kusura bakmayız

ceyhun737
27-04-2015, 15:12
Bu muhabbet hiç bitmez o zaman typer da sizin gibi turbo vs işine girse neler olur der birisi de işin içinden çıkılmaz , en güzel tebrik edip maşallah demek bize düşen de o olur zaten maşallah araçlara .

Commander696
27-04-2015, 16:14
adım geçmiş galba ben okan uzun zamandır bakmıyorum ama boş muhabeti bırakın burda. burgaz tayfası öle böle muhabetlerini geçin o muhabeti yapanlarıda gördük zamanında

Naber la gundi? nerelerdesin hiç arayıp sormuyorsun.

yorum çok yerinde ve tam da amaca uygun kaan, girdiğimiz her ortamda işittik biz "vw'in en alt segment arabası ne kadar yürüyebilir ki" tabirlerini.
honda'ın en üst segment arabalarıyla yürüyebiliyormuş demek ki bunu daha başka nasıl ifade edebilirsin ki bu insanlara?
bizim bir olayımız yok, şükür ALLAH'a, mehmet gazihan ile çalışmak nasip oldu ve araç buralara geldi

Kardeş boşuna fakir edebiyatı yapıyosun.Tek yürüyen dizel seninki değil.Millet 1.7 panelvan corsa ile senin araban kadar yürüyordu merak etme.Corsa 10 lira polo 50 lira o yüzden boşuna fakir edebiyatı yapma.
Aracı sonuna kadar açmışsınız iki gün sonra tubosumu gümlicek,motorumu bitecek belli değil.Köfteci yusufun bacasından çıkan dumandan beter senin egsozdan çıkan duman.Büyük konuşma o yüzden.

guwen_ar
27-04-2015, 16:27
Bu commander'in kim oldugunu bilen var mi yaa :)

Okan da degil kim acaba :D

SGTI
27-04-2015, 16:32
Araclara masallahda tdi pololara ayri helal olsun :)

Işık
27-04-2015, 16:32
240'ta bıraktı 260 yapsaydım geçerdi, arabamın eksikleri vardı falan demek "halamın t.şakları olsa amcam olurdu" muhabbetine gider.
Geçen videolarda Selçuk bu typer yürümüyo dedi topa tuttunuz adamı. Şimdi kabul ediyosunuz iyi yürümediğini, bütün muhabbbet buradan çıktı.
Sezar'ın hakkını Sezar'a verin, boşa uzatıyosunuz.

Yürüyen TypeR gelmiş erken bıraktı diyosunuz? Roll bu nereye kadar basacak ki adam?
Benim bildiğim 70-200 basılıyor rollde, belki yanlış biliyorumdur yanlışım varsa düzeltin.
Top speed arabaların şanzıman oranlarıyla ilgili, misal veriyorum 400 hp kısa şanzımanlı bir araba karşınıza gelse 215'te şanzıman oranlarından dolayı gideri bitse 230 yapsaydım geçerdim mi diyeceksiniz?

İki arabaya da maşallah, arkadaş emek vermiş para harcamış yapmış poloyu, Allah içine sindirsin, daha iyilerini yapmayı nasip etsin.
TypeR da aynı şekilde, arkadaş emek vermiş, arabasını tanımış ona göre gereken sağlıklı hale getirmiş yürütüyor. Onun da Allah içine sindirsin, daha iyilerini yapmak nasip etsin.

Yani kısaca demek istediğim o öyle olsaydı, bu böyle olsaydı, yapılmışı var onla deneseydik falan bu iş yılan hikayesi, sen çıkar adamla 6-7 kere roll yapar geçilirsin, 8.de geçersin o adam da çıkar debriyajım çok ısındı kaçırdı verim alamadım der iş uzar da uzar.
Karşılıklı objektif olup birbirini tebrik etmek hem sportmenliğe hem centilmenliğe "adamlığa" örnektir, siz böyle yapın ki sizden sonra gelenlerden de bunu göresiniz.
Geçen konuda bana yazmayın o konuları biliyorum demiştim F&F ağzıyla, "winning is winning, one inch or one mile" ama polo da "respect"i haketti ;)

cnatkr
27-04-2015, 16:43
Abi tabiki 215 te biten arabaya niye bıraktın diyemeyiz.
Tuncay abiyede erken bıraktın demedik 240lara kadar bastılar.Ama sonucta bu araç typer yani arkadaki aracın geldiğini görünce 190 200 gibi bırakılmaz bence:) yol müsaitse devam edilir.

guwen_ar
27-04-2015, 16:43
@ışık
Abim muhabetler bitti bahane yazsam o gece binbirtane bahanem olurdu oku bakalim birtane war mi ?
Arac yeni cikti eksiklerimizi tamamlamaya gelicez tekrardan denenir yazdim.
Kesinlikle deneme icinde bir bahane uretmedim.
Ayrica NIf tan 4-5 boy yavas kprolu type r larda wardi istanbulda onlarla dener net bi sekilde gecer buraya atardim.
Biz naaptik en hizlisiyla denedik speclere bakmadik.
Yuz yuze defalarca tebriklestik.
Lutfen abicim konu kapandi uzatmayalim cok onemli degil bizim icin aracin markasi ne olursa olsun onemli olan dost kazanmak !

orhan_guney
27-04-2015, 16:53
Bu araba typer dıyorsunda can hiç demiyorsun bu adamın aile evde bekler ne gerek varki arkadakı araba yetişecek diye 240 kadar basım vallaha acık konışım ben olsam 200 km 4 lüğü yakardım babam olsa beklemem. sen hırs yapacaksın benı gecıceksın dıye 3-4 boy gerıde gelen arabayı 200 km hızllarda beklememin anlamı yok canım benım :)

Abi tabiki 215 te biten arabaya niye bıraktın diyemeyiz.
Tuncay abiyede erken bıraktın demedik 240lara kadar bastılar.Ama sonucta bu araç typer yani arkadaki aracın geldiğini görünce 190 200 gibi bırakılmaz bence:) yol müsaitse devam edilir.

orhan_guney
27-04-2015, 16:55
ama tekrar edıyorum polu gerçekten başarılı olmuş duman olayı olmasa bende dızel düşünebılırım, Maşallah tekrardan

Tuncay
27-04-2015, 16:55
Bidahaki sefere 240 basarim
Bakim zamanim gelmisti yag buji sibop ayari falan eksikler bendede vardi :)
Arti sokuk olarak gelicem ona gore sizde hareket edersiniz :)

cnatkr
27-04-2015, 16:56
Bu araba typer dıyorsunda can hiç demiyorsun bu adamın aile evde bekler ne gerek varki arkadakı araba yetişecek diye 240 kadar basım vallaha acık konışım ben olsam 200 km 4 lüğü yakardım babam olsa beklemem. sen hırs yapacaksın benı gecıceksın dıye 3-4 boy gerıde gelen arabayı 200 km hızllarda beklememin anlamı yok canım benım :)

Başkan o zaman arabanı bitir senle denerken 200 de bırakıcam daha çok gencim gerek yok zorlamaya :D

Işık
27-04-2015, 16:56
@Güven
Kardeşim sen yazdın demiyorum ama ben bi yerde öyle bişey gördüm onun için yazdım eksikleri var muhabbeti olmasını, onun dışında işte daha gitseydi falan, yanlışsam da özür dilerim kafam tam yerinde değil.

Tabii ki burada önemli olan dost arkadaş kazanmak, birbirimizin bilgilerinden faydalanıp başkalarının düştüğü hataları, tecrübelerini öğrenip araçlarımız daha iyi yapmak.

Ben de senin dediğini dedim zaten, boşa uzatmayın diye, kişisel olarakta üzerine alınma genele yazılmış birşeydi.
Zaten senin polonun da "saygı"yı hakettiğini yazdım sonunda, Allah içine sindirsin.
Art niyet vs. yok yani yazdıklarımda, iyi oku anlamaya çalış, tek dediğim Selçuk bu araba sağlıklı yürümüyor dedi geçen konu da oradan çığırından çıktı,sağlıklı yürüyenle de fark görüldü, bu kadar.

Saygılar herkese :)

Abdussamed
27-04-2015, 16:59
Naber la gundi? nerelerdesin hiç arayıp sormuyorsun.

Kardeş boşuna fakir edebiyatı yapıyosun.Tek yürüyen dizel seninki değil.Millet 1.7 panelvan corsa ile senin araban kadar yürüyordu merak etme.Corsa 10 lira polo 50 lira o yüzden boşuna fakir edebiyatı yapma.
Aracı sonuna kadar açmışsınız iki gün sonra tubosumu gümlicek,motorumu bitecek belli değil.Köfteci yusufun bacasından çıkan dumandan beter senin egsozdan çıkan duman.Büyük konuşma o yüzden.

bir laf vardır; biliyorsan konuş alim sansınlar, bilmiyorsan sus da adam sansınlar
sen hem mevzudan bihabersin hem de çok konuşuyorsun
fakir edebiyatı yapmıyorum
tek yürüyen dizel benim demedim
corsa morsa umrum değil benim cevabım segment muhabbetini ilk açanlara komutan logar
aracı sonuna kadar açmadık
turbosuydu, motoruydu vs. seni bağlamaz sıkma tatlı canını
dumana gelince, solumamaya dikkat et de gıcık yapmasın

Tuncay
27-04-2015, 17:03
Guven pazarimi yedin pazartesi yedin bakalim daha kac gun gidecek bu konu :)

orhan_guney
27-04-2015, 17:04
can ben senle cok deneme yaptım, bılıyorsun 208 gti ilede denedim defalarca Leon cupra ilede herzamanda denerim :) sana herşey serbest :)
Başkan o zaman arabanı bitir senle denerken 200 de bırakıcam daha çok gencim gerek yok zorlamaya :D

guwen_ar
27-04-2015, 17:14
Guven pazarimi yedin pazartesi yedin bakalim daha kac gun gidecek bu konu :)

Sorma abi bugun hic calisamadim eve gidiyorum :D :D :D
Dun motorla ciktim otobanin kenarinda hep foruma yazdim :D
Bakalim bi deneme daha kaldirabilcekmiyiz :D :D

cnatkr
27-04-2015, 17:15
can ben senle cok deneme yaptım, bılıyorsun 208 gti ilede denedim defalarca Leon cupra ilede herzamanda denerim :) sana herşey serbest :)

Biliyorum abi makara yapıyorum :)

orhan_guney
27-04-2015, 17:16
tühh ben ciddi sanmıştım len :)

Biliyorum abi makara yapıyorum :)

cnatkr
27-04-2015, 19:46
tühh ben ciddi sanmıştım len :)

Abii ben olayi makaraya vuruyorum yoksa arabandan sogucaksın bak ugrasma benle:D

dragon07
27-04-2015, 20:24
Bundan 3-5 yıl evvel antalyada yer gök typer iken, polo dizeller vede gtilar yeni çıkmışken

birisi bana gelip gti ile typer geçeriz yada dizel polo ile typerı deneyelim, 207 ile typer deneyelim deseydi

hala uyanamamıssın hadi okula geç kalıcaksın derdim hatta ... git bile derdim :)

suanda ise typerların kolu kanadı kırılmıs yel içinde kalmıs kaldıran geliyo ,bunun sonucundada; çoğu typerın sağlık raporu olmaması(NIF degil) dizel vasıtaların çığır açması ve sınıf atlaması ,stock olmaları vsvs olabilir bu gerçekleri degiştirmez winner is winner :)

stp başkan hakketen seni yeniler bilmez eskiler iyi tanır ama şuandada yeniler cayır cayır gazlıyolar şu olsaydı bu olsaydıylada araba yürümüyo geçmişinle övün gelecege bak gerek yok polemige yap bigün typer böyle yürür de dicem ama baba olucan :D

STP
27-04-2015, 20:32
Dragoncum :) bende zaten araba var yuruyoda ama typerciyiz biz :)

dragon07
27-04-2015, 20:34
abi bizde aslımızı inkar etmiyoruz ama teknoloji ilerledi valla, senin ne işin olur driftle sen yarıscı adamsın al bi honda tekerleri kopana kadar gazla herkes bildigi işi yapsın :)

Commander696
27-04-2015, 21:01
bir laf vardır; biliyorsan konuş alim sansınlar, bilmiyorsan sus da adam sansınlar
sen hem mevzudan bihabersin hem de çok konuşuyorsun
fakir edebiyatı yapmıyorum
tek yürüyen dizel benim demedim
corsa morsa umrum değil benim cevabım segment muhabbetini ilk açanlara komutan logar
aracı sonuna kadar açmadık
turbosuydu, motoruydu vs. seni bağlamaz sıkma tatlı canını
dumana gelince, solumamaya dikkat et de gıcık yapmasın
Turabi sen misin?Naber olm nasılsın survivor nasıl gidiyor iki haftadır birinci olamıyosun?
Biz sana iyilik olsun diye söylüyoruz fazla açma kırarsın yok seni ilgilendirmez ben şemsiye seviyorum diyosan tercih senin.
Biz sanayi mahallesinde büyüdük kardeş senin arabanın dumanı anca bizim genzimizi açar rahat ol.

guwen_ar
28-04-2015, 01:10
@commendar
Sizi fake sandim kusura bakmayin biraz once denk geldi isminiz Erdem Atalik 206 xs swap falan biseyler yaziyordu.
Genel olarak cogu yorumlariniz kirici.
Belirtmek istedim.

Samet kardesimin lafi burdakilere degil sirket araci falan muhabetleri dondu ortamlarda.Saka maka arac cidden sirket araciydi :D Samet'lerin sirketten bi polo aldik Mehmet abiye (megachips) biraktik.Araci teslim aldik roll gecelerine renk kattik :D fena mi yaptik ?
Cok defa bi sirket aracindan ne bekliyoaunuz dendi ve suan gayet mutluyuz.Bana gore harcanan para verilen emekten cok daha az.

İstemeden birilerini kirdiysak affola.
Herkese saygilar ...

Ufuk
28-04-2015, 06:07
Arabalara maşallah. Tuncay abiye ayrı. Şahsen tanışamadım ama eski cuprasını alacaktım, yüzünü görmediği insana nasıl yardımı olduğunu gördüm bence araba araba hep biyere kadar.

63owen63
28-04-2015, 09:31
Şu konuya her girdigimde aklıma ' intercooler hortumu geliyor ' :D

guwen_ar
28-04-2015, 10:15
Şu konuya her girdigimde aklıma ' intercooler hortumu geliyor ' :D

Amma ugrastirdi yahu :)
Hakan'a yemek degil dana kessek yine ödeşemeyiz :)

Sadık Özyer
28-04-2015, 21:24
Stok TypeR 100-200 23 sn büyütülcek birşey yok.

Mehmetmert
28-04-2015, 21:42

O kadar yavas degildir ya,cidden stock type r kac kosuyor?

rebeloghy
28-04-2015, 23:17

Ölüsü 20 saniye diyorum kadranda

ronay
28-04-2015, 23:23
doğrudur 23 saniye

truerider
28-04-2015, 23:47
Turabi sen misin?Naber olm nasılsın survivor nasıl gidiyor iki haftadır birinci olamıyosun?
Biz sana iyilik olsun diye söylüyoruz fazla açma kırarsın yok seni ilgilendirmez ben şemsiye seviyorum diyosan tercih senin.
Biz sanayi mahallesinde büyüdük kardeş senin arabanın dumanı anca bizim genzimizi açar rahat ol.

Erdem naber ya sen misin bu uye Sevgin ben

Sadık Özyer
29-04-2015, 00:09
Ölüsü 20 saniye diyorum kadranda

0-200 31.3 sn ep3

0-100 e 6 sn diyorlar sen düşün :) 15 sn koşuyor pololar.

rebeloghy
29-04-2015, 09:12
0-200 31.3 sn ep3

0-100 e 6 sn diyorlar sen düşün :) 15 sn koşuyor pololar.

sadık öyle bi yazıyosun ki sanki stock pololar 15 saniye koşuyor :D Başka konuda 12 13 lira diyorlar stage 2 civarı için. 12-13 lira ile type r da 23 saniye koşmayacak dimi :D

orhan_guney
29-04-2015, 09:29
ep3 bizimde bir arkadaş diyorki ısrarla isim vermıycem, stoc 12 saniye koşuyorum gtmle güldüm inanmamıştı şimdi söyliyimde bir okusun burayı :)

OnurCelik39
29-04-2015, 09:44
Erdem naber ya sen misin bu uye Sevgin ben

Erdem kamilimiymiş bu commender nickli üye :D
belliydi zaten bişeyden anlamadığı :D

kelalper
29-04-2015, 11:08
ep3 bizimde bir arkadaş diyorki ısrarla isim vermıycem, stoc 12 saniye koşuyorum gtmle güldüm inanmamıştı şimdi söyliyimde bir okusun burayı :)

Stock Ep3 12 sn koşuyorsa millet bu kadar niye uğraşıyor araba yapmak için. Hepsi parçaları söküp stock a dönsün en azından polislerle uğraşmaz ses yüzünden.

Sadık Özyer
29-04-2015, 13:43
zeperfs.com bakin pololar derken samedin polosundan yuklu tdilardan bahsediyorum..

gespenster
29-04-2015, 14:13
ıkısınınde emegıne saglık ama sınek ılacı gıbı dumanla gıden polo ısterse 300 bassın ben bınmem. benım kendı fıkrımdır Allah kaza bela vermesın.

rebeloghy
29-04-2015, 14:35
zeperfs.com bakin pololar derken samedin polosundan yuklu tdilardan bahsediyorum..

ıkısınınde emegıne saglık ama sınek ılacı gıbı dumanla gıden polo ısterse 300 bassın ben bınmem. benım kendı fıkrımdır Allah kaza bela vermesın.

Sadık aynen katılıyorum alttakine , herkesin emeğine ayağına kesesine sağlık , fakat bir noktadan sonra çok tehlikeli oluyor bu dizeller. Arkaya kaza yaptıracak kadar dumana gerek var mı sence ?

Hoş bu dumanla eğlenen , zevk için bekleyip bekleyip arkadan geleni dumana boğan bile var..

STP
29-04-2015, 14:51
Birsey sorucam, 2.6 bar basiyo polo,yakit ve enjektor sistemi standartti pompa ile birlikte.hem 2.6barlik yakiti besliyor o 320d turbosuyla hemde fazla gelip duman atiyor.stock yakit sistemi ve pompasi nasil bisiymis bu pololarin yaw masallah

MCN21
29-04-2015, 15:12
Bende sırf duman bıktıgım için çok kısık yazılıma geçip katı geri takmıştım :) Şuan duman gözükmesede arka tampon sehirler arası uzun yolda inceden siyah oluyor ve bence çok sinir bozucu. Üstelik zorda çıkıyor. Dizel araçla daha uğraşmam...

guwen_ar
29-04-2015, 16:28
Selcuk abi
Enjektorler standart diyemem fakat yakit pompasi standart iki aracimiz var bu sekilde rapid'te standart pompa ile 2.7 bar ile yuruyebiliyor.
Tabi pompa girsek daha guzel gucler elde edilebilr.
Duman isine gelince o bizim elimizde gunluk kullanimda tek tuşa basip dumansiz gezebiliyoruz.

Bu videoda da alt kaldigim icin ilk gaza oturdugumda dumanliyor sonrasinda (basinc geldiginde) cokta fazla bi duman yok.

rebeloghy
29-04-2015, 20:43
Selcuk abi
Enjektorler standart diyemem fakat yakit pompasi standart iki aracimiz var bu sekilde rapid'te standart pompa ile 2.7 bar ile yuruyebiliyor.
Tabi pompa girsek daha guzel gucler elde edilebilr.
Duman isine gelince o bizim elimizde gunluk kullanimda tek tuşa basip dumansiz gezebiliyoruz.

Bu videoda da alt kaldigim icin ilk gaza oturdugumda dumanliyor sonrasinda (basinc geldiginde) cokta fazla bi duman yok.

Tuşa basarak kısık bir yazılıma mı geçiyorsunuz ? Tam olarak nasıl yapıyorsunuz açıklayabilir misiniz rica etsem. Revo select gibi cihazlarda harita seçimi oluyordu böyle bir cihaz mı var sizde de

STP
29-04-2015, 20:52
Gazihan enjektor standart yazdi o yuzden sordum :) map switch yapmis anladigim kadariyla,map degisiyo

Octavia RS
29-04-2015, 21:07
Tuşa basarak kısık bir yazılıma mı geçiyorsunuz ? Tam olarak nasıl yapıyorsunuz açıklayabilir misiniz rica etsem. Revo select gibi cihazlarda harita seçimi oluyordu böyle bir cihaz mı var sizde de

EVC v.s gibi bi cihazla basıncı istediği gibi ayarlıyordur.

guwen_ar
29-04-2015, 21:57
Gazihan enjektor standart yazdi o yuzden sordum :) map switch yapmis anladigim kadariyla,map degisiyo

Abi standart. ayari yukseltilmis bi durum soz konusu.

Mehmet abi daha iyi aciklamasini yapar ama sonuc olarak dumansiz normal polo lar gibi gezebiliyoruz :)

Mpower
29-04-2015, 22:14
https://www.youtube.com/watch?v=ixAMwN11cfQ Hep yapmak istemişimdir ne demekmiş o sinek arabası gibi filan :D

Sadık Özyer
30-04-2015, 00:04
Ee ne zaman deniyoruz typer la :)

meganes
30-04-2015, 06:50
Herkez polo yapmaya başlatacak herhalde,baksanıza herkez spec spec sorup duruyo :D :o

Sadık Özyer
30-04-2015, 23:01
Sadık aynen katılıyorum alttakine , herkesin emeğine ayağına kesesine sağlık , fakat bir noktadan sonra çok tehlikeli oluyor bu dizeller. Arkaya kaza yaptıracak kadar dumana gerek var mı sence ?

Hoş bu dumanla eğlenen , zevk için bekleyip bekleyip arkadan geleni dumana boğan bile var..

Samed kardeşim her gün benle , öyle hayvan gibi bir duman yok dip gazı 2 binde yapmadıkça. 300 bassın binmem . Bende misal bende gtr var typer isterse 0.2 sn kossun binmem mi diyeyim ? Yada veyron var gtr ne açık mert korkusuz diyeyim ? Uzun uzun gider.

Abdussamed
01-05-2015, 19:24

Aslında sizin isteğinize bağlı.
Yani şöyle açıklayayım; ben nasıl bir setup istediğimi Mehmet Gazihan'a uzun uzun anlattım.
Haftada ortalama 1000 kilometre yol yapıyorum yarısı şehiriçi yarısı uzun yol olmak üzere
Yeri geliyor iş için kullanıyorum aracımı, yeri geliyor rolinge çıkıyorum, bazen babannemi gezdiriyorum bildiğiniz all-purpose bir araç.
Ne zaman istersem ön konsoldaki Mehmet usta tasarımı switch'li chip üzerinden aracımın ayarlarına müdahale edebiliyorum.
Valeye vereceksem kısıyorum mesela.
Arabam günlük yaşantımın büyük bir parçası ve bu sebeple de sağlam bir setup olmalıydı; 3.20d turbosu Mehmet usta tarafından customize edildi.
Gaza ve debriyaja pek nazik davranmadığım için motor kulakları çabucak deforme oluyordu.
Bütün şanzıman, motor ve dogbone kulakları kullanımıma uygun olanlarıyla değiştirildi.
Yani sabit bir kalıp yok siz randevunuzu alıp gidiyorsunuz arzu ettiğiniz setup'ı güzelce anlatıyorsunuz Mehmet usta not alıyor, aracı bi süre misafir ediyorlar garajlarında.
İş bitince telefon geliyor mis gibi binip gazlıyorsunuz Elhamdülillah 😊

mrh77
03-05-2015, 02:17
Her iki aracada maşallah. Pololar ciddi güzel yürüyor geçip geçilmesi önemli değilde şu zamanda bir polo can sıkıntısına iyi gelir belli. Bir yerde geçti 2.4 accordla denemek istyenleri geçiyoruz diye geçen sene mehmet abinin Adana Mersin bayisi olduklarını söyleyen 2 arkadaşla istanbula giderken biraz uğramıştım can sıkıntısına sağolsunlar kirmadilar ataşehire kadar gelmiştik ama ciddi şaka yapmıştı :) forumdan mı o arkadaşlar?

63owen63
03-05-2015, 09:06
Her iki aracada maşallah. Pololar ciddi güzel yürüyor geçip geçilmesi önemli değilde şu zamanda bir polo can sıkıntısına iyi gelir belli. Bir yerde geçti 2.4 accordla denemek istyenleri geçiyoruz diye geçen sene mehmet abinin Adana Mersin bayisi olduklarını söyleyen 2 arkadaşla istanbula giderken biraz uğramıştım can sıkıntısına sağolsunlar kirmadilar ataşehire kadar gelmiştik ama ciddi şaka yapmıştı :) forumdan mı o arkadaşlar?

Nee pololar tdi'lar 2.4 accord mu geçiyor ? :)

yasindamar
03-05-2015, 11:14

Buradayiz :)) gece gece uykumuz gelmisti iyi olmustu :)

STP
03-05-2015, 11:54
Nee pololar tdi'lar 2.4 accord mu geçiyor ? :)

ya bısı sorcam aklın sıra eglenıyorsunda,polon olmasaydı napıcaktın sen? 1600 kılo otomatık 190 hp arabayı gecıncemı mutlu oluyosunuz :)

STP
03-05-2015, 11:58

kardesım saka yapmıstı dıyosunda ara hızlanmada gecer elbet ,ben arabamı ankaradan alıp gelırken 240 250 cruıse geldım acelemız var dıye :) kı ozaman hdr caı vs de yoktu.sevgılı polocuklarda uzun kosuya gelsınler bı edırne ankara yapalım ozaman :D

yasindamar
04-05-2015, 00:33
kardesım saka yapmıstı dıyosunda ara hızlanmada gecer elbet ,ben arabamı ankaradan alıp gelırken 240 250 cruıse geldım acelemız var dıye :) kı ozaman hdr caı vs de yoktu.sevgılı polocuklarda uzun kosuya gelsınler bı edırne ankara yapalım ozaman :D

Uzun koşuya ben varim 240-250 gidebilirim sevgili din kardesim

STP
04-05-2015, 00:36
2.5 bar ve ustu bastırdıgınız pololarla 240 250 gıdıceksın uzun kosu? :) hanı bahsettıgım15 20 dakka degıl :)

yasindamar
04-05-2015, 00:40
2.5 bar ve ustu bastırdıgınız pololarla 240 250 gıdıceksın uzun kosu? :) hanı bahsettıgım15 20 dakka degıl :)

Canın ne kadar gitmek istiyo?? Onu söyle? 3-5 saat falan mi?ayrica 240-250 lilerde 2.5 bar basmiyoruz

STP
04-05-2015, 00:45
ben ankaradan ıstanbula 240 250 geldım yazdım :) kac saat oldugunu sen hesapla :) hee sız sadece rollde 2.5 bar basıyosunuz uzun kosarken 1.5 felan herhalde :) uzun kosuda 2.4 accordla bas edemezsınız bosuna kasılmayın kardes, egtden turbolarınızın cıgerı solar...

Mehmetmert
04-05-2015, 00:47
Madem öyle Ankara olmaz,yapmışken İstanbul-Adana olsun? Uyarmı varmısınız :)

yasindamar
04-05-2015, 00:49
hadi gel tersini yap bu kez... İstanbuldan Ankaraya gidelim beraber??? Al accordunu cikalim.. Haftaya ordayim deneyelim iddiani... Deneyelim gorelim gider miyim gidemez miyim? Ayrica Tuner ayarlamis basincini belli bir devir ustu o kadar tavan olmuyor basinclarimiz... Uzunda da kisada da acoordunla bas ederim ;)

yasindamar
04-05-2015, 00:51
Haaa bak Adana da olur... Mert kardesim iyi bilir İst-Ada arasini kac saatte geldigimi... (1.6 dizel aracla) ama accord kac kez depo doldurur Adanaya kadar bilemem.. Sirf ondan yine kaybeder ������

ceyhun737
04-05-2015, 00:51
Dumandan otobanı katletmekten başka bir işe yaramaz o denemeniz insanları tehlikeye atmayın bari:)

yasindamar
04-05-2015, 00:52
Dumandan otobanı katletmekten başka bir işe yaramaz o denemeniz insanları tehlikeye atmayın bari:)

Ne yapalim rahatlamayacak arkadas yoksa :)

coder
04-05-2015, 00:53
hadi gel tersini yap bu kez... İstanbuldan Ankaraya gidelim beraber??? Al accordunu cikalim.. Haftaya ordayim deneyelim iddiani... Deneyelim gorelim gider miyim gidemez miyim? Ayrica Tuner ayarlamis basincini belli bir devir ustu o kadar tavan olmuyor basinclarimiz... Uzunda da kisada da acoordunla bas ederim ;)

Müdür Leon'u satmayacaktın :)

yasindamar
04-05-2015, 00:55
Müdür Leon'u satmayacaktın :)

En az leon kadar giderim var bülent :) belki daha fazla ;) ama dizeli bilmeyene anlatamiyoruz gordugun uzere...