PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DTI Yukleme

fuatozkan
27-04-2015, 09:16
Arkadaşlar aracım şuan dyno doğru ölçtüyse 112.4 hp 239 tork verdi.

Gelelim benim düşüncelerime

Corsa D 1.6 turbosu, Astra J 1.6 turbosu ve insignia 1.6 turbosu arasında fark var mıdır?

Bu 2 sinden birisini takmak istesek manifoltuyla bereber polish yapılması gerekecek galiba?

Orjinal cooler az mı gelir sogutmaz mı değişmek gerekir mi ?

Saygılar.

Runaway
27-04-2015, 10:07
Aracının şuan ki specleri nedir? oem turbo ile dyno da güzel değer vermiş

fuatozkan
27-04-2015, 10:37
berkay aydın yazılım var tam hard değilmiş dediğine göre west, kat, vs. iptalleri var.

Amazing
27-04-2015, 12:23
Cooler büyütmen gerekecek. egt açısından

Onur Fatih
27-04-2015, 14:08
A14let olmasi lazm 1.4 turbolardan cikani takicaksin cooler buyutmene gerek kalmaz yazin problem yasayabilirsin ancak.

fuatozkan
28-04-2015, 08:44
1.4 daha iyi mi basınç veriyor ?

ege_c
07-05-2015, 12:57
Daha insignia turbosunu kırabileni görmedim duymadım.
Insıgnıa,cooler,bronz ve intake yapılır berkay da tekrar yazar, sorunsuz gunluk binilir.
Coolerı maliyeti dusurmek için elemeye calısmayın bence ,5 lt oem cooler kullanıyorum,cok degıl 250 300 tl falan fiyatları.Gani gani yetiyor ki setupım cok daha zengin.

fuatozkan
08-05-2015, 13:32
şuan için peki corsa d intercooler'ı uzun galiba bunu koysam havayı daha iyi soğutmasında faydası olur mu çünkü bizimki biraz köşede gibi kalıyor bu uzun ızgaranın oraya boylamasına koyunca faydası gelir galiba orijinale göre ?

ege_c
10-05-2015, 01:56
tabiiki olur dti ın coolerı stock turboda bile sıcaklıgı 90 altına dusuremıyor ki bu durumda katiyen buyuk turboya heleki havalarda ısınıyorken stock cooler düşünmeyin.bahsettıgınız d coolerı da sanırım 5 lt .ebatları da on ızgaraya musaıtse uygundur bence.

onat
12-05-2015, 12:15
dti ın şanzuman nasıldır dayanıklımıdır beyler ?

Runaway
15-05-2015, 15:56
dti ın şanzuman nasıldır dayanıklımıdır beyler ?

Bence dayanıklı ve sert bi şanzuman.ama oranları çok kısa

furkil
15-05-2015, 16:02
1.7 dti lar 230-250 bg güç aralıklarını gördü. Şanzıman kıran duymadım. Fakat bronz balata, intercooler upgrade istiyor.

Amazing
15-05-2015, 19:34
2. Vites dislisi dograyan gordum

Lee-on!
15-05-2015, 21:31
Benim 1 ile 2 arasında boş yok bildigin :D Saka bi yana 250hp de oem şanzımanla yürüdüler. Bir kac takan vardi onlarda da sıkıntı cikti. Oem sanziman fena deil sadece 5 az bu arabaya ve ilk 4 orani cok kisayken 5 fazla uzun.

salih_560
02-06-2015, 00:47
Günlük kullanım için önerileriniz nedir arkadaşlar 1.7 dti aldım nasıl turbo almalıyım hem günlük kullanıp hemde arada gaz basacam tavsiyeleriniz nelerdir biraz bilgi verirmisiniz acaba ege senin speclerinde günlük kullanılıyormusun aracı yoksa sadece yarışlık mı araç sorularım bunlar şimdiden teşekkür ederim ...

salih_560
02-06-2015, 00:52
Turbo timer olarak hks düşünüyordum bir iki arkadaşla konuştum beyini bozduğunu ve apexi kullanmamı söyledi gerçekten böle bir durum söz konusu mudur sadece apexi kullanıyor dti sahipleri ??

Amazing
02-06-2015, 09:29
Hayır hks kullandım bi sıkıntı yaşamadım. Montajı yapamamışlardır

salih_560
02-06-2015, 10:03
Teşekkür ederim bilgi için peki hem günlük kullanmalık hemde gazlamalık nasıl bir yol izlememiz lazım yükleme konusunda yardımlarınıza ihtiyacım var bilgisi olan yazarsa çok iyi olacak benim için ...

golfcu0101
02-06-2015, 10:23
konuyu dağıtmak gibi olmazsa aham şaham olmamak kaydı ile C kasa cdti lerde ne önerirsiniz sadece soft tık üstü yazılım egzoz mu yoksa maliyeti uçmamış günlük kullanıma da uygun bi spec mi ?

fuatozkan
02-06-2015, 10:26
Ben insignia turbosu düşünüyodum klima iptali yapmak gerekiyor muş başka türlü manifolt yaptırsan masraf artıcak, klimasız günlük kullanılmaz vazgeçtim hibrit yapınca çok bi artış olmuyormuş Ege de büyük ihtimal nadir kullanır günlük aracı

salih_560
02-06-2015, 10:52
Şimdi bu klima iptali çok şey kaybettiyor sonuçta dizel hem günlük kullanım için aldım hemde arada gaz basmak için dün biraz inceledikte biraz değişik bir bişeyler yapıcaz ustamla beraber gt2056 takarsak gene klima iptali olacak mı 2260 düşündüm gerek yok geç dolduruyor dediler bu konuda uzman olanlar bi yazsa bilgi sahibi olsam ona göre başlıcam arabaya yoksa hiç ellemicem açıkcası arabayı ..

onat
02-06-2015, 11:40
bilgili kişilerden aldığım tavsiyeleri paylaşayım faydası olur belki sizede. hybrid turbonun ömrünü garanti eden kimse yok. o yüzden ben direk eledim onu. insignia turbosu olursa klima sökülecek evet. manifold direk uymuyormuş. bunun için araya flanş yapılacakmış ve o şekilde monte edilecekmiş. aşağı yukarı 170-180 hplerde bir araç oluyor ama ek olarak focus coolerı, turbodan itibaren dp, bronz yada organik balata ve ona uygun baskı, cooler için borular ve silikon hortumlar ihtiyacın olacak.bu işlemlerin ardından şahsi fikrim basıncı max yapmadan soft-hard arasında bi yazılımla keyifli şekilde hem günlük hem gazlamalık binersin. bende satmazsam bunu yapıcam.

2260 a gelince o daha hızlı bi araba yapmanı sağlayacak ama turbon daha geç dolacak. daha çok basınç basacak ve sorun çıkartma ihtimali daha fazla bir araba olacak. günlük kullanıcam, bi ayağım sanayide olsun istemiyorum dersen, insignia turbosu daha çok işimize yarar diye düşünüyorum.

tolga_55
02-06-2015, 12:00
Benim 1 ile 2 arasında boş yok bildigin :D Saka bi yana 250hp de oem şanzımanla yürüdüler. Bir kac takan vardi onlarda da sıkıntı cikti. Oem sanziman fena deil sadece 5 az bu arabaya ve ilk 4 orani cok kisayken 5 fazla uzun.

bence orana göre içlerinde en uzun 4 geliyo 4-5 arasındaki fark çok az. daha uzun bi 5 lazım dti a 1.6 tdi polodaki gibi

tolga_55
02-06-2015, 12:01
insignia turbosu takanlarda turbo kırandan çok üst kapak değişen duydum :) borgwarner çok sağlam gerçekten

salih_560
02-06-2015, 12:31
Onat yazın için teşekkür ederim insignia turbosunu herkes tavsiye ediyor yanlız klima iptali mecburi oluyor çünkü klima kompersörü direk motora yapışık duruyor bunun başka caresi yok mudur hybrid turbolu arkadaşımda var 3 4 ayda bir turbo tamire gidiyor kafam karıştı iyicene :)

onat
03-06-2015, 08:54
Onat yazın için teşekkür ederim insignia turbosunu herkes tavsiye ediyor yanlız klima iptali mecburi oluyor çünkü klima kompersörü direk motora yapışık duruyor bunun başka caresi yok mudur hybrid turbolu arkadaşımda var 3 4 ayda bir turbo tamire gidiyor kafam karıştı iyicene :)

Klimanı iptal etsen n kaybetceksin ki :) bizim türk milleti klimalı araba alır, sonra gücü azaltıyor yakıtı arttırıyor diye açmaz klimayı :)) ben o işe girersem eğer klimayı kesin iptal ettiririm.bi faydası yok. bence sende takma. satarken yanında verirsin yada eski setup a dönersin, klimanı taktırırsın yeniden.

hybrid bence kesinlikle yapılmaması gerek. he bi usta çıkar derki, ben malımın arkasındayım. yaptığım hybride garanti veriyorum, o zaman hybrid olabilir. ama şunuda unutmamak gerek,oem cooler hortumları nereden baksan 10-12 senelik. fazla basıncı görünce nereden çatlar, patlar, yarar orasını bilemem. yani aslına bakarsan en mantıklısı hazır bi işe giriyorken en iyisini yapmak. az bütçeyle birşeyler yapınca olumsuz geri dönüşü daha çok oluyor.

fuatozkan
03-06-2015, 09:08
Klimaya dünya para bayıldım yeni sökmem o yüzden açarım köklerim buz gibi gezerim :D Yoksa bileydim sökülmesi gerektiğini ellemezdim valla klimayı.

sword
03-06-2015, 10:00
hybrid ve klima iptalli sistem haric baska önerisi olan

K.Kaan
03-06-2015, 11:13
Bir arkadaşımın corsa sına hafta sonu yazılım yaptırdık. araçta sadece egr ve kat iptali var. En kısıkta ayarı 100.4 tekerde verdi. bir problemimiz var araç sakin kullanımda 1800 devir gibi kapanıp 2000 devir gibi kendine geliyor. Ama baya net bir kapanma yaşıyoruz. Bununla ilgili tecrübesi olan var mıdır? yazılımsal veya başka ne gibi bir sebepten dolayı bu problemi yaşıyor olabilirz? yazılımı yapan arkadaşımız cuma günü tekrar kontrol edicek ama fikir sahibi olmak istiyorum öncesinde

onat
03-06-2015, 11:36
hybrid ve klima iptalli sistem haric baska önerisi olan

yanlışım varsa bilgili arkadaşlar düzeltsin ama 1749 takınca klima iptali gerekmiyor. fakat 1749 içinde çok güzel duyumlar almadım.

Runaway
03-06-2015, 12:37
Bir arkadaşımın corsa sına hafta sonu yazılım yaptırdık. araçta sadece egr ve kat iptali var. En kısıkta ayarı 100.4 tekerde verdi. bir problemimiz var araç sakin kullanımda 1800 devir gibi kapanıp 2000 devir gibi kendine geliyor. Ama baya net bir kapanma yaşıyoruz. Bununla ilgili tecrübesi olan var mıdır? yazılımsal veya başka ne gibi bir sebepten dolayı bu problemi yaşıyor olabilirz? yazılımı yapan arkadaşımız cuma günü tekrar kontrol edicek ama fikir sahibi olmak istiyorum öncesinde

turbo veya borular da kaçak olabilir.yazılımla alakalı oldugnu sanmıyorum.

Amazing
03-06-2015, 12:59

dti lar genelde yazılım sonrasında yavaş hızlanırken 2000 2100 devirde fıs diye bi söner 2100 sonrası düzelir eger dediginiz buysa yazılımsal birşey sıkıntı yok bütün dtilar böyle

Amazing
03-06-2015, 13:01
İnsignia turbosu araya flans yapıldıgı için sıgmıyor zaten. Diger turbolarda güzel bir egzos manifoltu ile klima iptalsiz kullanılabiliyor. Tabi Turbo manifolt yapmakta biraz masraflı :)

hybrid turbo yaptık biz billet gtb pal. 2 aydır kullanıyoruz bir sıkıntı yok inşallah olmaz. 1.7 basınç ile 140 larda yürüyor şuanda

K.Kaan
03-06-2015, 13:34
turbo veya borular da kaçak olabilir.yazılımla alakalı oldugnu sanmıyorum.

dti lar genelde yazılım sonrasında yavaş hızlanırken 2000 2100 devirde fıs diye bi söner 2100 sonrası düzelir eger dediginiz buysa yazılımsal birşey sıkıntı yok bütün dtilar böyle

iki tane aracımızın birinde aynı hareket hissedimeyecek kadar az araçta sadece yazılım var, diğerinde kat ve egr yok ve iki araç arasında o silkelenme ciddi derecede farklı. ikisine de aynı map atıldı diye biliyorum. Araç bakımdan yeni çıktı yazılım sonrası 100 tekerde verdi ama o tepkimeye anlam veremedik. O kadar kapanması normal diyorsanız tabi ki birşey diyemiyeceğim.

aga81
03-06-2015, 14:14
hybrıd turbo bendede var ege turbo yapımı bıkaç aydır soru yok 1.1 barda 120 hp dyno aldım suan 1.9 bar basıyorum hybrıd turboyla

taytay
03-06-2015, 14:32
vay anasını insignia turbosu takınca klima iptal oluyor he soğudum şimdi elimizde turboda vardı yapmayı düşünüyordum :D

yoshimura
03-06-2015, 14:46
Öyleyse oem turbo ile setup yapacak olsak, birazda hızlı bişey olsun istiyorsak;
hybrit turbo+focus cooler+krom borulama+downpipe+düzboru+egr iptal+westgate iptal+hardyazılım bu gibi bir setupla 140hp den aşağı alınmaz sanırım.
Yada setup doğrumu iyileştirme yapılabilir mi?

aga81
03-06-2015, 14:57
Öyleyse oem turbo ile setup yapacak olsak, birazda hızlı bişey olsun istiyorsak;
hybrit turbo+focus cooler+krom borulama+downpipe+düzboru+egr iptal+westgate iptal+hardyazılım bu gibi bir setupla 140hp den aşağı alınmaz sanırım.
benm speclerim
0,50 mm piston
ince conta
egr iptalı
down pipe
son iptal
hybrıd turbo
tam buyuk emme
dumansız soft yazılımla ılk 116 hp aldım sonra 1.1 basınçla bıraz yakıt actık 120 hp verdı suan 1.9 bar basıyorum ıntercolır orjınal aracta aşırı bır duman yok ama dynoda ölçemedık lastıklerımde ıyı ama 3 kez denedık 3 undede sardı araba kar tipi lastıklerle bır kez daha denıcez olmadı ama suan 140 a yakındır sanırım

Amazing
03-06-2015, 15:50

hybird turboda intercooler büyütürsen geriye düşersin orjinal cooler gayet yetiyor iat açısından.

Şimdi şöyle bizde açık biz yazılım ile wg iptal ettik defi saatte 2.0 basıyordu tabi saat max 2.0 gösteriyor belkide 2.5 basıodu bilemiyoruz yani wg iptal etmekle bitmiyor iş. wg iptal veya degil cont yürüyen bir basınç ayarlamak en mantıklısı

Amazing
03-06-2015, 15:51
iki tane aracımızın birinde aynı hareket hissedimeyecek kadar az araçta sadece yazılım var, diğerinde kat ve egr yok ve iki araç arasında o silkelenme ciddi derecede farklı. ikisine de aynı map atıldı diye biliyorum. Araç bakımdan yeni çıktı yazılım sonrası 100 tekerde verdi ama o tepkimeye anlam veremedik. O kadar kapanması normal diyorsanız tabi ki birşey diyemiyeceğim.
6 tane corsamız var hepsinde bu olay mevcut hepsinde farklı yazılım var hepsini kesme derecesi farklı

sword
03-06-2015, 16:40
benım oem turbo bayadır ötüyor ama hıc perfprmans kaybı yok ne zaman iflas eder bılmıyorumda sımdıden bı karar vermem lazım

CVK
03-06-2015, 17:49
hybrid turbonun maliyeti nedir?

salih_560
03-06-2015, 19:51
Şimdi bu insignia için bir proje yapacaz olursa manifold tasarlıcaz bakalım ha olmadı dediğin gibi sökecez ama ben sökmeme taraftarıyım açıkcası benim akılımdan geçen ise 2056 idi esasında ama kimi sorduysam herkes insignia turbosu dedi en garantisi bu spec dediler birde hybrid turbo ile ne kadar güç alınıyor peki ??

yoshimura
03-06-2015, 20:00
@aga81, @Amazing

cevaplar için teşekkürler. Ama orjinal coolerın yeterli soğutma yapmadığı, hatta oem turbonun bastığını bile soğutamadığını duymuştum. o yüzden büyük coolera geçmeyi düşünüyordum.

yoshimura
03-06-2015, 20:04
Şimdi bu insignia için bir proje yapacaz olursa manifold tasarlıcaz bakalım ha olmadı dediğin gibi sökecez ama ben sökmeme taraftarıyım açıkcası benim akılımdan geçen ise 2056 idi esasında ama kimi sorduysam herkes insignia turbosu dedi en garantisi bu spec dediler birde hybrid turbo ile ne kadar güç alınıyor peki ??

yaklaşık 140. turbon iyi durumda değilse daha düşük maliyetlere aracı hızlandırmak için mantıklı.

salih_560
03-06-2015, 20:13
Anladım kardeşim hybridini maliyeti nedir peki ???

onat
04-06-2015, 08:32
ben hybrid için 750 tl fiyat aldım

Amazing
04-06-2015, 09:11
@aga81, @Amazing

cevaplar için teşekkürler. Ama orjinal coolerın yeterli soğutma yapmadığı, hatta oem turbonun bastığını bile soğutamadığını duymuştum. o yüzden büyük coolera geçmeyi düşünüyordum.

Duydugunu boşver kardeşim biz log alıp iat derecesine baktık büyük turbo yapmadıgın sürece cooler büyütme

sword
04-06-2015, 09:31
ben hybrid için 750 tl fiyat aldım

emme egsoz komple ıkıtarafıda degısıyormu

onat
04-06-2015, 09:41

abi o kısmını sormadım valla. zaten bi ön yargım var sorunlu malzemeye. üzerinde durmadım o yüzden.

bu arada turbo sök tak işçilik içinde rakam.

ResuscitateR
04-06-2015, 14:32
abi o kısmını sormadım valla. zaten bi ön yargım var sorunlu malzemeye. üzerinde durmadım o yüzden.

bu arada turbo sök tak işçilik içinde rakam.

Valla öyleyse çok çok ucuz geldi bana fiyatı.. Sorduğun yer evvelden yaptıgı araçları referans gösterebiliyor mu peki? Yada ne kadar hangi şartlarda garanti verebiliyor?
Bende insignia turbo işini kafama koymuştum ama hep maliyet önümde engeldi.
Amazing'i takipteyim bi yandan da.. Yaptırdıkları Hybrit turbo ile keyifleri nasıl diye gerekirse 1-2 ay daha takip edeyim diyorum.

fuatozkan
04-06-2015, 14:36

Emme değişiyor diye biliyorum ama yanlış biliyor da olabilirim.

Amazing
04-06-2015, 15:31
Valla öyleyse çok çok ucuz geldi bana fiyatı.. Sorduğun yer evvelden yaptıgı araçları referans gösterebiliyor mu peki? Yada ne kadar hangi şartlarda garanti verebiliyor?
Bende insignia turbo işini kafama koymuştum ama hep maliyet önümde engeldi.
Amazing'i takipteyim bi yandan da.. Yaptırdıkları Hybrit turbo ile keyifleri nasıl diye gerekirse 1-2 ay daha takip edeyim diyorum.

Abi gayet kefiyli , cumartesi akşamı ***** yere gelirsek, sende gelirsen görüşürüz

Amazing
04-06-2015, 15:33

emme de egzosda degişiyor, Yanlız bu işi yapan var yapan var. Bir arkadaşım t4 turbosuna yaptı 2 ay sonra kırdı (ankarada yapıldı)

Bizim yaptıgımız 30.000 km dir kullanan var 1.8 basınçda referans olarak yaptık, bizde yapalı 2 ay olacak nerdeyse bi sıkıntı yok umarım olmaz.

DİP not: Fiyat açısından yapan yerler arasında fark olur ama ne kadar sağlıklı olur bilemem

onat
04-06-2015, 16:48
Fiyati turbotekten aldim.

Ben olaya sorunsuzluk acisindan bakiyorum. Cnc de yapilmis pal icin bile yuzde yuz diyemiyor kimse. 750 tl yi ona verecegime az daha sabreder o parayi 2-2.5 yapar insignia 180 lik ile devam ederim. Kisik basinc 150-170 araliginda on numara keyifli sekilde.

Yanlisim varsa duzeltin. Paller buyuyor. Pallere bagli bi kisim var. O pallerin dondugu rulmana giriyor. Simdi palleri buyutup rulman stock kalinca n olucak? Rulmanin dayanma siniri azalacak paller daha fazla guc urettigi icin. Eger o rulman kismi degisiyorsa zaten bu ise garanti verilmeyecek bi nokta yok cunku zaten geriye turbonun dokum kismi kaliyor. Rulman kismi degismeyecekse de gaza her oturdugunda korkacagin bisey yapmak mantikli degil. Birdaha 750 vermek akil isi degil

CVK
04-06-2015, 17:30
Abi ihtimal dahilinde konusuyorum bizim turbolar yatakli, bilyali degil sanirim.

sword
04-06-2015, 18:02
ege turboydu galıba komple ıcını degıstırıp yaparsak 150hpler gelırmış ama tuboya garanti vermiyor 1200tl cıvarıymış

Lee-on!
05-06-2015, 00:45
Günlük kullanılacaksa fazla heyecan aramayın derim nacizane fikrim. Ben şu haline getirene kadar baya ömür tükettik sanayide... İş yaptırmak çok zor. Turbo girerseniz işçiliği yazılımı tekrar baştan yakıt fazla olacak bu sefer tekrar ayar atacaksınız vs vs... Akraba oldum artık.

Oem turbo ve cooler ile yürüyorum şu an, 2.0 140hp 320nm passat 5 6 boy rahat geçiyorum durup tekrar geçiyorum hatta :D Cla c180 de keza 1 2 boy önde giderim diye düşünüyorum. Focus civic de keza vti hariç. 200 den sonra basacak yol yok zaten. O yüzden bi specinizi yapın, bi binin bence gayet tatmin edecektir sizi.

Şu an emmem port polish 60 lık düz var kat iptal sonda 90 lık varex var egr wesgate iptal 51lik komple krom intake var (gereksiz ama zengin görünsün :D ) açık mantar filtre var ve hard a yakın yazılımla 120hp 290nm torkla yürüyorum. Cama 100 lira yapıştırsam ön koltuktan alamazlar. O kadar diyorum. Ki tork arttıkça sarmaya başlıyor. Bence oem turbo ile yükleyip bi deneyin. Günlük kullanımda bu spec kesinlikle tatmin eder. Klima iptal edecektim bende turbo için. Absm zaten iptal. Ama gerek görmüyorum şu an... Gayet tırmalıyor asfaltı...

Bu arada turbo girecekseniz cooler şart bence. Keza yazılımdan önce iat zaten düşük de egt sanırım bayağı aşağılardaydı. Şu an 5dk lık kullanımdan sonra 1 kez kesiciye soksam anında yağ sıcaklık 80-90 arası oluyor kaput alev alev. Sıkıntı yok oem turbo olduğu için ama büyürse soğutmanız gerekebilir...

Son halinden, konu açmadan önce bi sneakpeek olsun...

http://i.hizliresim.com/vENnYv.jpg

Amazing
05-06-2015, 07:57

Ben olaya sorunsuzluk acisindan bakiyorum. Cnc de yapilmis pal icin bile yuzde yuz diyemiyor kimse. 750 tl yi ona verecegime az daha sabreder o parayi 2-2.5 yapar insignia 180 lik ile devam ederim. Kisik basinc 150-170 araliginda on numara keyifli sekilde.

Yanlisim varsa duzeltin. Paller buyuyor. Pallere bagli bi kisim var. O pallerin dondugu rulmana giriyor. Simdi palleri buyutup rulman stock kalinca n olucak? Rulmanin dayanma siniri azalacak paller daha fazla guc urettigi icin. Eger o rulman kismi degisiyorsa zaten bu ise garanti verilmeyecek bi nokta yok cunku zaten geriye turbonun dokum kismi kaliyor. Rulman kismi degismeyecekse de gaza her oturdugunda korkacagin bisey yapmak mantikli degil. Birdaha 750 vermek akil isi degil

Turbo flans klima iptali krom boru downpipe bunlar 2. 2.5 gecer bence, + yapılan hiç bir işin garantisi yok 3 tane büyük turbo kıran arkadaşım var
Benim yaptırdıgımda göbek dahil degişiyor kardeşim içi komple degişiyor.
Bu pali kıralan turbomuz
http://i.hizliresim.com/Pqakm5.jpg (http://hizliresim.com/Pqakm5)
buda revize olmuş turbomuz stage 3
http://i.hizliresim.com/94ro05.jpg (http://hizliresim.com/94ro05)
http://i.hizliresim.com/MEBpmg.jpg (http://hizliresim.com/MEBpmg)
http://i.hizliresim.com/qYNMVR.jpg (http://hizliresim.com/qYNMVR)
Buda açık emmelerimiz
http://i.hizliresim.com/g5Y8E5.jpg (http://hizliresim.com/g5Y8E5)

onat
05-06-2015, 08:17
...

senin hybrid iyiymiş iç kısmıda değişiyorsa.

klima iptalini hesap etmedim açıkcası. biz fehmi tekin kardeşimle telefonda hesaplama yaptık. 3 aşağı 5 yukarı rakamlar bunlar. işçilik yok içinde.

300 tl focus cooler
1200 tl insignia turbo
300 tl dp
400 tl flanş
200 tl de krom cooler boruları ve ara slikonlar desek
üstüne ek olarak işçilik ve yazılım parası var.bu speclerde oem baskı balata asla kullanılmaz. bunuda hesap etmek lazım.

mmustu
05-06-2015, 08:22
bu 92-96 astralardaki dizel 1,7 motor bu bahsettiğiniz motor mu farklı bir şey mi ?

12-13 liralara 1,7 dtı astralar var yada 2000 model yeni kasa astralar var bunlar alınır mı ? sorun yumağımıdır ?

fuatozkan
05-06-2015, 08:23
Günlük kullanılacaksa fazla heyecan aramayın derim nacizane fikrim. Ben şu haline getirene kadar baya ömür tükettik sanayide... İş yaptırmak çok zor. Turbo girerseniz işçiliği yazılımı tekrar baştan yakıt fazla olacak bu sefer tekrar ayar atacaksınız vs vs... Akraba oldum artık.

Oem turbo ve cooler ile yürüyorum şu an, 2.0 140hp 320nm passat 5 6 boy rahat geçiyorum durup tekrar geçiyorum hatta :D Cla c180 de keza 1 2 boy önde giderim diye düşünüyorum. Focus civic de keza vti hariç. 200 den sonra basacak yol yok zaten. O yüzden bi specinizi yapın, bi binin bence gayet tatmin edecektir sizi.

Şu an emmem port polish 60 lık düz var kat iptal sonda 90 lık varex var egr wesgate iptal 51lik komple krom intake var (gereksiz ama zengin görünsün :D ) açık mantar filtre var ve hard a yakın yazılımla 120hp 290nm torkla yürüyorum. Cama 100 lira yapıştırsam ön koltuktan alamazlar. O kadar diyorum. Ki tork arttıkça sarmaya başlıyor. Bence oem turbo ile yükleyip bi deneyin. Günlük kullanımda bu spec kesinlikle tatmin eder. Klima iptal edecektim bende turbo için. Absm zaten iptal. Ama gerek görmüyorum şu an... Gayet tırmalıyor asfaltı...

Bu arada turbo girecekseniz cooler şart bence. Keza yazılımdan önce iat zaten düşük de egt sanırım bayağı aşağılardaydı. Şu an 5dk lık kullanımdan sonra 1 kez kesiciye soksam anında yağ sıcaklık 80-90 arası oluyor kaput alev alev. Sıkıntı yok oem turbo olduğu için ama büyürse soğutmanız gerekebilir...

Görüntü güzel beğendim.

ResuscitateR
05-06-2015, 08:24

Gözün aydın birader.. Ne ara aldın yürüdün böyle :)
Motor içi çok şık duruyo bu arada.. Allah kaza bela vermesin..

onat
05-06-2015, 08:26
bu 92-96 astralardaki dizel 1,7 motor bu bahsettiğiniz motor mu farklı bir şey mi ?

12-13 liralara 1,7 dtı astralar var yada 2000 model yeni kasa astralar var bunlar alınır mı ? sorun yumağımıdır ?

aynı motor abi

motor isuzu üretimi bi motor. çok daayanıklı olduğu söyleniyor herkes tarafından. kronik ağrızası var. mazot pompa beyni aşağıda. suya sert girişlerde su çekme yapıyormuş beyne. bunun için şasiye monte ettiriyor birçok kişi. bunun dışında ben başka bişey duymadım makinesiyle ilgili olumsuz.

Amazing
05-06-2015, 08:34

senin hybrid iyiymiş iç kısmıda değişiyorsa.

klima iptalini hesap etmedim açıkcası. biz fehmi tekin kardeşimle telefonda hesaplama yaptık. 3 aşağı 5 yukarı rakamlar bunlar. işçilik yok içinde.

300 tl focus cooler
1200 tl insignia turbo
300 tl dp
400 tl flanş
200 tl de krom cooler boruları ve ara slikonlar desek
üstüne ek olarak işçilik ve yazılım parası var.bu speclerde oem baskı balata asla kullanılmaz. bunuda hesap etmek lazım.

Aynen bronz baskı şart oda ***** yüksek fiyatlar. Ben çelik katkılı baskı kullanmıştım gayet başarılıydı

+ ben öle bi spec yapacaksam kesinlikle kapak açar subaplara bakarım contayı degiştirirm

onat
05-06-2015, 08:36
şahin binboğa diyorum başka birşey demiyorum baskı balatada. sitede konusuda var. efsane adam. efsane esnaf. işi efsane. sohbeti efsane. daha ne olsun. ben organik yaptırdım. 3 bronz 3 oem. fabrikasyon sertlikte hatta daha yumuşak. titreme çok az.

ekleme : kapak açmak bence de mantıklı. ne var ne yok bakmak lazım. sonuçta hepimizin arabası 200k üstü araçlar. kaç sahibi olmuş. evveliyatı bilinsede kapak içi ne var n yok bakmakta fayda var.

fuatozkan
05-06-2015, 08:39
Krom borunun faydası geliyor mu güce oem turboyla kaçlık yapmak lazım. Maliyeti ne olur işçilikle beraber

onat
05-06-2015, 08:44
Krom borunun faydası geliyor mu güce oem turboyla kaçlık yapmak lazım. Maliyeti ne olur işçilikle beraber

dizel kısmında bi konuda cooler borularının krom mu yoksa slikon mu olması ile ilgili konuşulmuştu, şimdi bulamadım. kimisi krom olmalı diyordu. kimiside slikon olmalı diyordu. malzemelerin air flowu için ikilemde kalınmıştı sanırım. net kesin birşey okumamıştım.

mmustu
05-06-2015, 08:45
eyvallah onatım

birtane astra sw var onu alayım diyorum :) piknik sezonu açıldı bagaj lazım :)

Amazing
05-06-2015, 08:46
şahin binboğa diyorum başka birşey demiyorum baskı balatada. sitede konusuda var. efsane adam. efsane esnaf. işi efsane. sohbeti efsane. daha ne olsun. ben organik yaptırdım. 3 bronz 3 oem. fabrikasyon sertlikte hatta daha yumuşak. titreme çok az.

ekleme : kapak açmak bence de mantıklı. ne var ne yok bakmak lazım. sonuçta hepimizin arabası 200k üstü araçlar. kaç sahibi olmuş. evveliyatı bilinsede kapak içi ne var n yok bakmakta fayda var.

eğer vakit nakit varsa bu bütün işlemleri yapıp büyük turboya girmekte fayda var ama benim sanayide gezecek vaktim yok nakitimde az diyorsanız hybird mantıklı hemde tatminkar.

Benim aracım 127.000 de idi orjinal km , conta gidiciydi neyin ne olcagı hiç belli olmuyor :)

http://i.hizliresim.com/kk8vJ7.jpg (http://hizliresim.com/kk8vJ7)
http://i.hizliresim.com/a5NE0R.jpg (http://hizliresim.com/a5NE0R)
http://i.hizliresim.com/YBEbJa.jpg (http://hizliresim.com/YBEbJa)
Buda arabam 'dı'

onat
05-06-2015, 08:46
eyvallah onatım

birtane astra sw var onu alayım diyorum :) piknik sezonu açıldı bagaj lazım :)

abi 35 senedir gömüyorsun, araba alırken mangalı düşünüyorsun, sonra kilo diyorsun :D :D :D

fuatozkan
05-06-2015, 08:50
Peki benim aracımda şuan kat iptal, kendi egzoz borusu sanırsam krom paslanmaz diye biliyorum susturucunun arkasından cutout sistem var kumandalı. Egzoz u krom çeksek komple kaçlık çekmek lazım bunun güce torka faydası oluyor mu benim yazılımda harda yakın 112.4 hp 239.8 tork verdi biraz daha arttırmak için soruyorum faydası varsa ankara da nerede kaça yapılır ?

Amazing
05-06-2015, 08:52
Peki benim aracımda şuan kat iptal, kendi egzoz borusu sanırsam krom paslanmaz diye biliyorum susturucunun arkasından cutout sistem var kumandalı. Egzoz u krom çeksek komple kaçlık çekmek lazım bunun güce torka faydası oluyor mu benim yazılımda harda yakın 112.4 hp 239.8 tork verdi biraz daha arttırmak için soruyorum faydası varsa ankara da nerede kaça yapılır ?

Boru komple 51 lik ideal, krom veya demir bi faydası yok krom paslanmaz o kadar :D

fuatozkan
05-06-2015, 08:53
Polish işlemi yaptırsak peki ? :D

onat
05-06-2015, 08:54

downpipe maliyeti 300 tl. başkent organizeye şaşmaz tarafından girince alt geçite girmeden yan yola sapıyorsun. ışıklara gelmeden sağda bi egsozcu vardı. adını karıştırıyorum. ben bu fiyatı ordan aldım. oem turboda kimisi çok fark ettirir dedi, kimiside bi farkı yok dedi. o yüzden ben oem ölçü devam ediyorum.

Amazing
05-06-2015, 09:00
downpipe maliyeti 300 tl. başkent organizeye şaşmaz tarafından girince alt geçite girmeden yan yola sapıyorsun. ışıklara gelmeden sağda bi egsozcu vardı. adını karıştırıyorum. ben bu fiyatı ordan aldım. oem turboda kimisi çok fark ettirir dedi, kimiside bi farkı yok dedi. o yüzden ben oem ölçü devam ediyorum.

çopur yücel abi

onat
05-06-2015, 09:03
sürekli koç egsozla karıştırıyorum :D

ozoozo
05-06-2015, 10:42
Turbo flans klima iptali krom boru downpipe bunlar 2. 2.5 gecer bence, + yapılan hiç bir işin garantisi yok 3 tane büyük turbo kıran arkadaşım var
Benim yaptırdıgımda göbek dahil degişiyor kardeşim içi komple degişiyor.
Bu pali kıralan turbomuz
http://i.hizliresim.com/Pqakm5.jpg (http://hizliresim.com/Pqakm5)
buda revize olmuş turbomuz stage 3
http://i.hizliresim.com/94ro05.jpg (http://hizliresim.com/94ro05)
http://i.hizliresim.com/MEBpmg.jpg (http://hizliresim.com/MEBpmg)
http://i.hizliresim.com/qYNMVR.jpg (http://hizliresim.com/qYNMVR)
Buda açık emmelerimiz
http://i.hizliresim.com/g5Y8E5.jpg (http://hizliresim.com/g5Y8E5)

Emme den dağılınca motora yağ bastı mı ? Yada geri dönüşü nasıl oldu "-" yönde ? , revizeden sonra tekrar sıkıntı yaşadınız mı

Amazing
05-06-2015, 14:03
Emme den dağılınca motora yağ bastı mı ? Yada geri dönüşü nasıl oldu "-" yönde ? , revizeden sonra tekrar sıkıntı yaşadınız mı

Yağ basma olmadı, kırılan parça egzosdan gitti büyük ihtimal. revizeden snra bi sıkıntı yaşanmadı

yoshimura
05-06-2015, 15:40
Yağ basma olmadı, kırılan parça egzosdan gitti büyük ihtimal. revizeden snra bi sıkıntı yaşanmadı

Emmeleri tam açtırmışsın. Hibrit turbo yapılmayacaksa yinede tam mı açtırılmalı?

Lee-on!
06-06-2015, 14:37
Görüntü güzel beğendim.
Eyvallah kardeşim çok saol :)

Gözün aydın birader.. Ne ara aldın yürüdün böyle :)
Motor içi çok şık duruyo bu arada.. Allah kaza bela vermesin..
Çok saol abi seninle konuştuktan sonra gaza geldik egzozdan başladık girdik hemen. Ufak tefek şeyler kaldı İnşallah açarım bir iki haftaya bi topic :)

Amazing
06-06-2015, 16:54
Emmeleri tam açtırmışsın. Hibrit turbo yapılmayacaksa yinede tam mı açtırılmalı?

Dumanlı yazılım varsa faydasını görürsün. yok ise sadece temizletmen yeterli

Sadık Özyer
06-06-2015, 17:54
Turbo neden kırılıyor? Pal kırıyorsa filtre mi kullanmıyorsunuz?

HAKAN1
07-06-2015, 14:02
Araç sorgulamayı bulamadıgım için buraya yazdım arkadaşlar 34 EU 8037 bu araç hakkında bilgisi olan var mı almayı düşünüyorum da acil cevqp verirseniz sevinirim araç beyaz corsa 1.7 dti

tolga_55
07-06-2015, 18:01

Yazılımcını hiç uğraştırma tüm corsalarda var ve çözülecek bi durum değil bu . haritalar arası geçiş oluyor o aralıkta ve düz boruda ayağınızı gazdan çektikten sonra gelen bi ses var bow diye hatta çoğu dti sahibi buna tav olmuştur. işte 1800-2000 devir arasında o sesi gayet net duyuyordum ufaktan... O kesinti normal.

dodoist
18-06-2015, 12:06
merak ettiğim bişey var vectralarda kullanılan 2.0 ve 2.2 dti motorlar da isuzu üretimi mi? eğer öyleyse niye kimse yüklemiyor :)

fuatozkan
18-06-2015, 13:04
aynı motor diye biliyorum hatta astralarda ki 1.7 dti lar 100 beygir diye biliyorum. NE fark varda 100 beygir ki ?

dodoist
18-06-2015, 13:06
aynı motor diye biliyorum hatta astralarda ki 1.7 dti lar 100 beygir diye biliyorum. NE fark varda 100 beygir ki ?

bahsettiğiniz astra h ise onlar cdti

Umut melek
21-07-2015, 00:01
Arkadaşlar selamlar dti alıcam bugün yarın simdi çevremde de bir kac arkadaşım da var bindim ck keyif aldım sadece düz boruyla bile oyle ucuk kaçık birşeyler yapmicam ama yinede biraz keyif versin istiyorum aklımda ki specler şunlar sizce tahmini nasıl güçler elde edebilirim ve listemi uygulayan arkadaslar varmidir ne durumdadir daha arti eksi ne olabilir birşeyler söylerseniz ck memnun olurum

Bronz
Volant hafifletme
Dp duz boru
Debriyaj rulmani
Egr
Yazilim
Wsgt
Emme

levent
21-07-2015, 00:30
merak ettiğim bişey var vectralarda kullanılan 2.0 ve 2.2 dti motorlar da isuzu üretimi mi? eğer öyleyse niye kimse yüklemiyor :)

Kasa ağır :)

RedCan
21-07-2015, 11:43
Arkadaşlar selamlar dti alıcam bugün yarın simdi çevremde de bir kac arkadaşım da var bindim ck keyif aldım sadece düz boruyla bile oyle ucuk kaçık birşeyler yapmicam ama yinede biraz keyif versin istiyorum aklımda ki specler şunlar sizce tahmini nasıl güçler elde edebilirim ve listemi uygulayan arkadaslar varmidir ne durumdadir daha arti eksi ne olabilir birşeyler söylerseniz ck memnun olurum

Bronz
Volant hafifletme
Dp duz boru
Debriyaj rulmani
Egr
Yazilim
Wsgt
Emme

Volant hafifletme ve debriyaj rulmanı ne gibi artı ve eksi sağlar. Merak ettiğim için soruyorum bende bu aralar dti bakıyorum.

Runaway
21-07-2015, 13:23
Volant hafifletme ve debriyaj rulmanı ne gibi artı ve eksi sağlar. Merak ettiğim için soruyorum bende bu aralar dti bakıyorum.

Daha önce yapan oldu mu acaba, artı ve eksiler? bende merak ettim

Umut melek
21-07-2015, 15:55
Izmirde tunc sancak isminde bi arkadaşım ayni yazdığım spec leri uygulatti 2.sanayide mustafa usta adinda bi abimizmiş gayet memnun kaldı neyle yürüdü nasıl neler yaptı bilemiyorum ama araba cok neşeli oldu şahsen bn bindim çıktık bi gaz tepkimeleri falan acaip hoşuma gitti yazılım da kısık olduğu halde boyle dedi bakalım bnde nasipse pazartesi bi arabaya bakip alırsam eger uygulatcam konu halinde paylaşım yaparim arkadaslar

Umut melek
03-08-2015, 10:06
Arkadaslar arabami aldim allaha şükür topladm kendimce dediğim specleri uyguladim araba ck keyifli oldu hondadan dti a gectim gercekten baya memnun kaldim turbo olayı ciddi anlamda ck guzel bisey düşünen arkadaslara siddetle tavsiye ederim

Spec listem

Bronz baskı balata
Volant hafifletme
Dp duz boru 60 lık
Debriyaj rulmani
Egr iptali ve yeni borusu
Yazilim
Turbo timer
Defi boost
Wsgt iptal
Custom Emme büyütme

http://i.hizliresim.com/QlWQ4Z.jpg (http://hizliresim.com/QlWQ4Z)

Silence45
03-08-2015, 12:13
Hadi hayirlisi olsun abi kazasiz belasiz insallah.

Umut melek
03-08-2015, 12:39
Eyvallah kardeşim benim , cok Saolasin teşekkür ederim Cumlemize kazasız belasiz inşallah