PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 30/1-b maddesinden Gürültülü Eksoza 189 TL Ceza yedim

mertcans
28-04-2015, 20:30
İyi akşamlar , arkadaşlar halkalıya giderken bugun ikitelli caddesinde pusu kurmuş olan ekipten eksoz cezası yedim , 7 gün süre verdiler değiştirmek için . 7 gün sonunda değiştirmessem ilk çevirmede aracımı bağlayacaklarmış , sanırım ifade şekli men edildim.
Ortada kumandalı eksozum var bozulmuştu kapatamadım ve kaçınılmaz son .

Sanırım orjinalini taktırıp trafiğe mi gitmem gerekiyor . yada yok mu başka hal ve çaresi bu işin bilen arkadaşlar yokmu. Bi arkadaşım trafikten tanıdığın varsa gitmeden hallediyorlar dedi ama .

Birde diyelim cezayı ödedik men i kaldırdık , sonra tekrar eksoz yaptırdığımızda , yine yakalanırsak daha farklı bir yaptırımı varmı 2. ye yakalandığımız için bilginiz varmı?

emrah-58
28-04-2015, 20:36
cezayı ödeyip makbuzla emniyete gidip aracı göstermen gerekiyor söktürdüm diye.. prosedür böyle olması lazım yinede daha iyi bilen biri yanıtlarsa emin olursunuz

MURAT_HLX
28-04-2015, 20:37
7 gün verdiler diyosun ya geçici izin kağıdı gibisinden bi şey verdilermi sana

mertcans
28-04-2015, 20:40
cezayı ödeyip makbuzla emniyete gidip aracı göstermen gerekiyor söktürdüm diye.. prosedür böyle olması lazım yinede daha iyi bilen biri yanıtlarsa emin olursunuz

peki eksozu yaptırıp kumandadan kapayıp gitsem nasıl olur :)

mertcans
28-04-2015, 20:40
7 gün verdiler diyosun ya geçici izin kağıdı gibisinden bi şey verdilermi sana

valla geçici izin belgesi falan vermediler ama ceza kağıdında öyle yazıyor .

emrah-58
28-04-2015, 20:41
izin kağıdı vermelerine gerek yok , ceza kağıdı üzerinde 7 gün süre verildi deniyor.. o sürede rahatça geziyor , 7. günün sonunda araç ilk çevirmede bağlanıyor zaten.. eğer cezayı ödeyip emniyete gidip söktürdüğünü göstermezse

emrah-58
28-04-2015, 20:42
dışardan bakışta egsozun stock egsoz görünümlüyse kumandayı calıstırıp kapat egsozu git , tabi kapalıyken ses abartı değilse.. sorun olmadan biter iş

mertcans
28-04-2015, 20:44
dışardan bakışta egsozun stock egsoz görünümlüyse kumandayı calıstırıp kapat egsozu git , tabi kapalıyken ses abartı değilse.. sorun olmadan biter iş

eksoz stock görünümlü acaba aracın altına falan bakıyorlar mı kimiside fatura getir falan diyormuş sanırım ya :D:D

BilalAkbayır
28-04-2015, 20:46
Atatürk Mah. İkitelli Cad. üzerinde değildir o cadde trafiğe kapalı bir süredir. Ayrıca orada ceza yediysen üzülme sevin ilk olmayı başardın diyecektim :) Neyse konuyu baltalamayayım geçmiş olsun tekrar yol gösteren abiler olacaktır.

MURAT_HLX
28-04-2015, 20:51
bana 2 sene önce 3 gün geçici izin kağıdı gibisinden bi şey verdiler,ceza makbuzu ile birlikte,sonra ilgili trafik şubeye gidip cezayı ödediğin makbuzla gidiyosun gelip aracını inceliyor sonra men'i kaldırıyolar.cam filmi varsa söküp git yoksa işlem yapmıyolar haberinde olsun

mertcans
28-04-2015, 20:52
Atatürk Mah. İkitelli Cad. üzerinde değildir o cadde trafiğe kapalı bir süredir. Ayrıca orada ceza yediysen üzülme sevin ilk olmayı başardın diyecektim :) Neyse konuyu baltalamayayım geçmiş olsun tekrar yol gösteren abiler olacaktır.

valla ustam bende bir senedir o istikameti kullanıyorum tam fırının karşısına pusu kurmuşlar , hayret ettim yani. ne kadarda abi araç m3 falan desemde yemediler.

mertcans
28-04-2015, 20:54
bana 2 sene önce 3 gün geçici izin kağıdı gibisinden bi şey verdiler,ceza makbuzu ile birlikte,sonra ilgili trafik şubeye gidip cezayı ödediğin makbuzla gidiyosun gelip aracını inceliyor sonra men'i kaldırıyolar.cam filmi varsa söküp git yoksa işlem yapmıyolar haberinde olsun

peki ustam diyelim yaptık gerekeni , sonra gittik yine yakalandık bu sefer yine aynı şekilde mi yoksa daha ağır bi cezası var mı?

MURAT_HLX
28-04-2015, 20:55
peki ustam diyelim yaptık gerekeni , sonra gittik yine yakalandık bu sefer yine aynı şekilde mi yoksa daha ağır bi cezası var mı?

galiba 3 sefer yakalanman gerekiyor aynından eğer 3 sefer yakalanırsan bi daha trafiğe çıkartamıyosun aracını öyle demişti sevgili memur arkadaş bana o zamanlar ne kadar doğru bilmiyorum

srknwrx
28-04-2015, 21:09
Geçen sene benide çevirdiler Aselsan kimliği gösterdim ceza yazmadı fakat numarasını verdi plakamı aldı egzozu söktür beni bul yoksa cezanı yazarım unuturum sanma sakın dedi. 2 gün sonra memuru akşam saat 8 gibi arayıp abi işten şimdi çıktım arabayı alıp geleceğim sen nerdesin fln ayağı yaptım yarın gel dedi şehirdışı görevim var bugün göstereyim fln derken yemin ettirdi boş yere yemin edip atlattık babalı günahı onun boynuna :-D

mertcans
28-04-2015, 21:14
Geçen sene benide çevirdiler Aselsan kimliği gösterdim ceza yazmadı fakat numarasını verdi plakamı aldı egzozu söktür beni bul yoksa cezanı yazarım unuturum sanma sakın dedi. 2 gün sonra memuru akşam saat 8 gibi arayıp abi işten şimdi çıktım arabayı alıp geleceğim sen nerdesin fln ayağı yaptım yarın gel dedi şehirdışı görevim var bugün göstereyim fln derken yemin ettirdi boş yere yemin edip atlattık babalı günahı onun boynuna :-D

iyi kurtardın biz de ödeyecez ama sonra yine yakalanırsak :) sıkıntı

AcA_1988
28-04-2015, 21:15
Geçmiş olsun eksozcudan plakana kesilmiş bir fatura alıyorsun daha sonra trafikten düşümünü yapıyorlar

blow07
28-04-2015, 21:35
galiba 3 sefer yakalanman gerekiyor aynından eğer 3 sefer yakalanırsan bi daha trafiğe çıkartamıyosun aracını öyle demişti sevgili memur arkadaş bana o zamanlar ne kadar doğru bilmiyorum

abi aynısı saxo vts ile ben yaşadım. 3. seferde her ne olursa olsun teknik değişikliği trafik otoparkında yaptırmak zorundasın. Allem ettim kullem ettim araya tanıdık soktum da sanayiye kadar çekici üzerinde götürmeye razı etmiştim adamları.

mertcans
28-04-2015, 21:36
abi aynısı saxo vts ile ben yaşadım. 3. seferde her ne olursa olsun teknik değişikliği trafik otoparkında yaptırmak zorundasın. Allem ettim kullem ettim araya tanıdık soktum da sanayiye kadar çekici üzerinde götürmeye razı etmiştim adamları.

muayeneye girme olayı falan oluyor diye duymuştum öyle değil o zaman

Absyrtos
29-04-2015, 00:12
Bende o yolu arada bir kullanıyorum orada ilk defa ceza yazılan birini görüyorum şaşırdım doğrusu geçmiş olsun.

BilalAkbayır
29-04-2015, 02:25
valla ustam bende bir senedir o istikameti kullanıyorum tam fırının karşısına pusu kurmuşlar , hayret ettim yani. ne kadarda abi araç m3 falan desemde yemediler.

O cadde üzerinde işyerimiz var. Bugüne kadar bir defa uygulamaya denk gelmedim. Araç çekici bile görmedim o kadar söyleyeyim. Kesinlikle pusuya yatmışlar. Çorba parasıyla çözebilirdin kesinlikle.

irfanyalınay
29-04-2015, 09:18
İyi akşamlar , arkadaşlar halkalıya giderken bugun ikitelli caddesinde pusu kurmuş olan ekipten eksoz cezası yedim , 7 gün süre verdiler değiştirmek için . 7 gün sonunda değiştirmessem ilk çevirmede aracımı bağlayacaklarmış , sanırım ifade şekli men edildim.

Sanırım orjinalini taktırıp trafiğe mi gitmem gerekiyor . yada yok mu başka hal ve çaresi bu işin bilen arkadaşlar yokmu. Bi arkadaşım trafikten tanıdığın varsa gitmeden hallediyorlar dedi ama .

Birde diyelim cezayı ödedik men i kaldırdık , sonra tekrar eksoz yaptırdığımızda , yine yakalanırsak daha farklı bir yaptırımı varmı 2. ye yakalandığımız için bilginiz varmı?

geçen sene 23 nisan da aynı olayı bir arkadaşım yaşadı.memur 7 gün süre verdi.

ama şöyle bir durum vardı ;memur sesin son susturucudan geldiğini sandı ve orta da kumandalının olduğunu hiç farketmedi.ceza kağıdında zaten ekstra bir durum belirtilmiyor.arkadaş gitti son susturucuya abartı bir kafa taktı bu şekilde resimlerini çekti daha sonra kafayı çıkartıp resimlerini çekti , en son olarak olarak da tanıdık bir egzoz ustasından üzerinde söküm yada değişim belirtilen bir fatura aldı.

bu resim ve fatura ile birlikte ilgili trafik şubesine kapalı egzoz eşliğinde giderek meni kaldırttı.

blow07
29-04-2015, 10:36
Herhangi bir faturaya gerek yok .araç eksoz dan men yediyse teknik degisiklik yapılıp ilgili trafik şube ye gidilip araç gösterilecek . Sonra ise men i kaldırıyorlar

blow07
29-04-2015, 10:37
muayeneye girme olayı falan oluyor diye duymuştum öyle değil o zaman

Eger polis muayene iptal edilmiştir gibi bi ibare yazmadysa muayene duruyor diye hatirliyorum

kelalper
29-04-2015, 11:15
Git cutout u tamir ettir oradan da trafik şubeye git göster. oradaki memur gelip hayatta yatıpta altına bakmıyor. 2 resim çekiyor dosyasına koymak için oradan da bilgisayarda kaldırıyor men i. Megane da kapalıyken yakalandım ses çıkmadığı halde. Ptesi gittim gösterdim çalıştır dedi çalıştırdım bu sese ceza mı yazmış bizim arkadaşlar ben onların taaa dedi meni kaldırdı.

meLaNchoLic
29-04-2015, 11:28
ya arkadaş o kadar egzoz açık gezdim o kadar çevirmeye girdim hiç böyle birşey yaşamadım.. bi araba alimde egzoz yapim hemen merak ediyorum nasıl bi duygu :D

irfanyalınay
29-04-2015, 11:55
Herhangi bir faturaya gerek yok .araç eksoz dan men yediyse teknik degisiklik yapılıp ilgili trafik şube ye gidilip araç gösterilecek . Sonra ise men i kaldırıyorlar

pendik şubede ki polis ben gelip araca bakamam demiş ve ilgili faturayı istemiş.başka bir yerde düzen nasıl bilemiyorum..

crazydog
29-04-2015, 12:04
Valla eski aracımda egzozu söktürdüm gidip arabayı gösterdim kaldırdı meni hatta cezayı bile ödemeden gittim

ilkay325i
29-04-2015, 12:16
Bende ceza yemiştim Egsozdan kimse gelip bakmadı Söktürdünmü diye Söktürdüm amirim diye git elinde fotoğraflar ile söktürmesen de olur :)

blow07
29-04-2015, 12:17
pendik şubede ki polis ben gelip araca bakamam demiş ve ilgili faturayı istemiş.başka bir yerde düzen nasıl bilemiyorum..

Antalya da defalarca arabami bağlatmama rağmen ilk defa fatura mevzusunu duyuyorum valla

blow07
29-04-2015, 12:18
ya arkadaş o kadar egzoz açık gezdim o kadar çevirmeye girdim hiç böyle birşey yaşamadım.. bi araba alimde egzoz yapim hemen merak ediyorum nasıl bi duygu :D

Benle takıl ilk çevirmede baglarlar arabanı :D

B.Koçer
29-04-2015, 12:37
egsozu yaptır kapalı konuma getir öyle bırak
yaptırırkende fatura fiş al
arabanı 50 yaş üstü birine ver gitsin desin egsoz patlak diiye ceza yazdılar evladım
kağıdı versin men kalksın
ilk önce cezayı öde minimum 5 gün sonra git birde anca düşüyor sisteme

gespenster
29-04-2015, 12:51
bazı subeler cam filminede bakıyor filme ceza yazılmadıgı halde sırf kıllık olsun dıye.

B.Koçer
29-04-2015, 12:56
bazı subeler cam filminede bakıyor filme ceza yazılmadıgı halde sırf kıllık olsun dıye.

30/1b maddesinde cam filmide var ondan bakıyorlardır :)

SekoLive
29-04-2015, 13:09
Valla eski aracımda egzozu söktürdüm gidip arabayı gösterdim kaldırdı meni hatta cezayı bile ödemeden gittim

+1
ceza ödeme olayı benim bildiğim kadaryla yok arkadaşlar.

sadece egsoza işlem yaptrmalısınız
yeni bi değişiklik yoksa durum bu sekilde.

denizhandinc
29-04-2015, 13:27

ayda yılda bi pusu atarlar atakent civarına ondada patlamıssın talihsizlik olmus :)

mertcans
29-04-2015, 14:09
valla arkadaşlar baya bi zor yaptırdım sonunda , önce sefaköy emniyete gittim orjinal eksozu taktırarak ordaki arkadaş dediki bana egsoz emisyon yaptır getir muayene istasyonundan. Olur olmaz , taa esenyurttaki egsoz muayene istasyonuna gittim 40 TL eksoz emisyon yaptırdım geldim arkadaşa gösterdim . Meni kaldırdı

valla eksoz taktıracak arkadaşlar yakalandıklarında birdaha düşünsün derim :D:D:D:D

mertcans
29-04-2015, 14:13
İnsanların işini zora koşmaktan başka hiçbirşey yapmıyor polisler, yaktığın yakıta mı yanarsın . yaptığın masrafa mı yanarsın vaktine mi yanarsın

gespenster
29-04-2015, 14:15
isin kısası tamamen lastık. canları neye eserse ceza yazarlar falan filan. tuvde de aynı *** ıkı sene once gecen arac 2 sene sonra aynı sekılde aynı yerde gecmıyor.

mertcans
29-04-2015, 14:18
isin kısası tamamen lastık. canları neye eserse ceza yazarlar falan filan. tuvde de aynı *** ıkı sene once gecen arac 2 sene sonra aynı sekılde aynı yerde gecmıyor.

öyle gerçekten , gel bak araca ne bu öfkeniz anlamıyorum ki birde diyor ki başkaları muayene istiyor ben eksoz emisyon la yapıyorum birdaha olursa al emisyonunu beni bul hallederiz diyo :D:D:D:D

mertcans
29-04-2015, 14:22
O cadde üzerinde işyerimiz var. Bugüne kadar bir defa uygulamaya denk gelmedim. Araç çekici bile görmedim o kadar söyleyeyim. Kesinlikle pusuya yatmışlar. Çorba parasıyla çözebilirdin kesinlikle.

ya beni durduran genç bi polis ti , ehliyet ruhsat istedi ben de rutin kontrol diye inmedim , sonra çağırdılar bir gittim form doldurmuş birde diyorki poliçeden çakacam sana. bu adama daha ne para verilir ne bişey birde ters teperse 1 sene içeride yatıyorsun gerek yok şerefsizlerle uğraşmaya

Oznsrl
29-04-2015, 14:23
Cezayı ödemene gerek yok meni kaldırmak için aklında olsun. egzozu söküp trafik şubeye gidip arabanın menini kaldırabilirsin yada vanayı tamir ettirip kapatıp gidip şansını denersin belki yerler :D

mertcans
29-04-2015, 14:23
Bende ceza yemiştim Egsozdan kimse gelip bakmadı Söktürdünmü diye Söktürdüm amirim diye git elinde fotoğraflar ile söktürmesen de olur :)

valla dediğim gibi bana eksoz emisyon yaptırdı :D

mertcans
29-04-2015, 14:24
ayda yılda bi pusu atarlar atakent civarına ondada patlamıssın talihsizlik olmus :)

hiç sorma bana denk geldi