PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Burger Hastalığı hakkında bildikleriniz tedavi için varsa önerileriniz..

canozgur106
29-04-2015, 08:20
Annem bacaklarında ki ağrı sebebiyle geceleri uyuyamaz duruma geldi kısa sürede ayaklarında ufak ufak yara benzeri şeyler çıkmaya başladı doktora gittiğimizde damar tıkanıklığıyla ilişkili olarak 'Burger' rahatsızlığı adı altında bir hastalıktan haberdar olduk..İşin aslı diz kapağının altında ki kılcal damarlarda olan dolaşım bozukluğu,tedavi olarak 1 ay süreli yüksek basınçlı oksijen tedavisi önerdi ancak 26 gündür günde 2 saat olmak üzere bu tedaviye gidiyor gözle görülür bir iyileşme yok.Hastalıkda ayaklarda bulunan yaraların kapanmasına engel şeker rahatsızlığınında çıkması şekeri çok düzenli seviyede tutamayınca yaraların kapanma süreside uzamakta bununla ilgili öncelikle şekeri düşürmek ve hastalığa dair bilgi öneri varsa yardımlarınızı bekliyorum..

Yigit-Y
29-04-2015, 08:25
Her zaman ciddi rahatsizliklarda 2 . Doktorada başvurmakta yarar olabilir.

Benim ayağım bas parmakta agri vardi 2 doktor çözdü işi çatlak varmış. Kemikte .

2 doktorda ayni seyi derse hekim tedavisi dışında baska birsey denememek gerek

ibozum
29-04-2015, 09:01
Geçmiş olsun, Allah acil şifalar verisn.. :(

AyrtonSenna
29-04-2015, 09:15
Öncelikle geçmiş olsun belki bu yardımcı olabilir genel bir bilgi içermekte ve tedavi sürecini işleyişi

not:Eklemiş olduğum linkteki görüntülerden dolayı kusura bakmayın

Buerger Hastal (http://www.cuneytkoksoy.com/tr/buerger-hastaliklari)

academian97
29-04-2015, 09:26
Geçmiş olsun, doktor değilim ama; şeker olmasaydı sülük tedavisini alternatif olarak tavsiye ederdim ama sülük bırakınca kanamayı durdurmak zor olacağı için sakıncaları olabilir, yoksa sülüğün kirli kanı emmesi ve salgıladığı enzimlerin faydası çok büyük. Bi araştırın olmazsa.

hanz10
29-04-2015, 09:41
Bizde babam'da böyle bir problem yaşamıştık damar tıkanıklığı vardi ''BURGER'' rahatsızlığıydı ve uzun araştırmalar sonucu. Çok iyi bir doktor bularak ameliyati gerçekleştirdik. Çok şükür hiç bir problem kalmadi ama ilaç tedavisine devam ediyor onun sonu yok. Allah kimseye böyle bir şey yaşatmasin fikriniz olması açısından doktorun ismini paylaşiyim arkadaşlar eşine dostuna yardımcı olabilirsiniz araştırmanızı da yapabilirsiniz. Babamın bacağını kesilmekten kurtardi..

Yusuf KALKO

Bahçelievler / MEDİCANA hastanesinde görev yapıyor.

ACYV
29-04-2015, 09:57
Yengem Çapa'da yattı 2 ay Burger yüzünden ve tamamen iyileşti, bi Çapa'daki doktorlarla görüşün isterseniz. Bir değil 2/3 doktora görünmekte fayda var bu hastalıkta. Geçmiş olsun, tez şifa dilerim.

canozgur106
29-04-2015, 19:38
Her zaman ciddi rahatsizliklarda 2 . Doktorada başvurmakta yarar olabilir.

Benim ayağım bas parmakta agri vardi 2 doktor çözdü işi çatlak varmış. Kemikte .

2 doktorda ayni seyi derse hekim tedavisi dışında baska birsey denememek gerek
Haklısın gittik 2 doktora ama daha fazlasına götüreceğim..

Geçmiş olsun, Allah acil şifalar verisn.. :(
Amin Allahım acil şifa versin tüm hastalarımıza

Öncelikle geçmiş olsun belki bu yardımcı olabilir genel bir bilgi içermekte ve tedavi sürecini işleyişi

not:Eklemiş olduğum linkteki görüntülerden dolayı kusura bakmayın
İlgin için çok teşekkür ederim
Buerger Hastal (http://www.cuneytkoksoy.com/tr/buerger-hastaliklari)

Geçmiş olsun, doktor değilim ama; şeker olmasaydı sülük tedavisini alternatif olarak tavsiye ederdim ama sülük bırakınca kanamayı durdurmak zor olacağı için sakıncaları olabilir, yoksa sülüğün kirli kanı emmesi ve salgıladığı enzimlerin faydası çok büyük. Bi araştırın olmazsa.
Yaranın kanaması şu durumda sakıncalı birde enfeksiyon durumu var o yüzden tıbbi tedaviye şimdilik devam

Bizde babam'da böyle bir problem yaşamıştık damar tıkanıklığı vardi ''BURGER'' rahatsızlığıydı ve uzun araştırmalar sonucu. Çok iyi bir doktor bularak ameliyati gerçekleştirdik. Çok şükür hiç bir problem kalmadi ama ilaç tedavisine devam ediyor onun sonu yok. Allah kimseye böyle bir şey yaşatmasin fikriniz olması açısından doktorun ismini paylaşiyim arkadaşlar eşine dostuna yardımcı olabilirsiniz araştırmanızı da yapabilirsiniz. Babamın bacağını kesilmekten kurtardi..

Yusuf KALKO

Bahçelievler / MEDİCANA hastanesinde görev yapıyor.
Kardeşim çok teşekkür ederim p.m attım sana

Yengem Çapa'da yattı 2 ay Burger yüzünden ve tamamen iyileşti, bi Çapa'daki doktorlarla görüşün isterseniz. Bir değil 2/3 doktora görünmekte fayda var bu hastalıkta. Geçmiş olsun, tez şifa dilerim.
Çok teşekkür ederim ilginize..

b.arica
29-04-2015, 19:42
Alerjisi olduğu maddelerden uzak tutmanız gerek. Arkadaşımın babasında gördük bu hastalığı sigaraya alerjisi varsı içmeyi bıraktı ve ilaç tedavisine başlandı şuan 2 yıldır bir sorunla karşılaşılmadı. Amansız bir rahatsızlık değil sadece sebebinin öğrenilmesi gerekiyor. Çok geçmiş olsun.

mlh_s
29-04-2015, 22:54
tek söyliyeceğim sigarayı bırakın

uygarr
29-04-2015, 23:02
En kısa sürede annenizin sağlığına kavuşması dileğiyle Rabbim yardımcınız olsun

aTaBeY
30-04-2015, 07:04
Aynı hastalık ne yazıkki benim annemde de mevcut bizde birkaç doktor ile görüştük fizik tedavi falanda oldu ancak bizimkinin safhasını ben bir türlü anlamadım. Bir süre çok iyi oluyor ancak ayakta çok durduğunda yada yorulduğunda yürüteç ile yürüyebilecek ayağa kalkamayacak duruma geliyor. Ömür boyu ilaç tedavisi var şuan başka tedavi düşünmüyoruz ameliyat vs demedi doktorlar. Ancak gerçekten zor bir rahatsızlık bu.

canozgur106
30-04-2015, 09:41
Alerjisi olduğu maddelerden uzak tutmanız gerek. Arkadaşımın babasında gördük bu hastalığı sigaraya alerjisi varsı içmeyi bıraktı ve ilaç tedavisine başlandı şuan 2 yıldır bir sorunla karşılaşılmadı. Amansız bir rahatsızlık değil sadece sebebinin öğrenilmesi gerekiyor. Çok geçmiş olsun.
Sigarayı doktorun odasından çıktıktan sonra bıraktı Allahtan ilaç tedavisinede hemen başladık ama oluşan yaralar şekeri olması sebebiyle kapanmıyor İnşAllah sigarayı bırakması işe yarayacaktır..

tek söyliyeceğim sigarayı bırakın
Kimse içmese keşke..

En kısa sürede annenizin sağlığına kavuşması dileğiyle Rabbim yardımcınız olsun
Allah razı olsun..

Aynı hastalık ne yazıkki benim annemde de mevcut bizde birkaç doktor ile görüştük fizik tedavi falanda oldu ancak bizimkinin safhasını ben bir türlü anlamadım. Bir süre çok iyi oluyor ancak ayakta çok durduğunda yada yorulduğunda yürüteç ile yürüyebilecek ayağa kalkamayacak duruma geliyor. Ömür boyu ilaç tedavisi var şuan başka tedavi düşünmüyoruz ameliyat vs demedi doktorlar. Ancak gerçekten zor bir rahatsızlık bu.
Annenizede acil şifalar öncelikle..Annemin ayakları sargılı şu anda çok uzun yürütmüyoruz dediğiniz gibi bende safhasını anlayamadım 3-4 gün sonra ayaklarının dobleri çeilecek o zaman daha geniş bilgimiz olucak..

DoctoR
30-04-2015, 10:49
- Öncelikle Geçmiş olsun. Uygun tedaviyle birlikte kan şekeri regülasyonu önemli. Bu regülasyonu sağlamak ve bacakta oluşan yaraların tedavisini yapabilmek için bazen hastane ortamında uzun süre takip edilerek ilaç veya insülin düzenlemesi gerekebiliyor. Hastanın Yaş , kilo , kronik hastalıklarının iyi analiz edilip düzenli bir diyet alışkanlığıyla tedavi planının yapılması gerek.

- Acil şifalar inşaAllah...

canozgur106
30-04-2015, 17:48
- Öncelikle Geçmiş olsun. Uygun tedaviyle birlikte kan şekeri regülasyonu önemli. Bu regülasyonu sağlamak ve bacakta oluşan yaraların tedavisini yapabilmek için bazen hastane ortamında uzun süre takip edilerek ilaç veya insülin düzenlemesi gerekebiliyor. Hastanın Yaş , kilo , kronik hastalıklarının iyi analiz edilip düzenli bir diyet alışkanlığıyla tedavi planının yapılması gerek.

- Acil şifalar inşaAllah...
Tememniniz için çok teşekkür ederim..Çok şükür bugün iyi haberler geldi yara iyileşme göstermeye başladı neşeliyim bugün:)tedavi bittikten sonra bi kaç gün daha yüksek basınçlı oksijen tedavisine gidebiliriz birde bacaklar için anjiyo tedavisi yapılabiliyormuş onu söylerse doktor onu yaptırıcaz Allah yardım etsin tüm hastalarımıza burdan yazan iyi dileklerde bulunan herkese çok teşekkür ederim..

HKN737
30-04-2015, 21:07
İlk defa duydum, çok geçmiş olsun acil şifalar dilerim. İyi haberler sevindirici :) Allah hasta olan herkese acil şifalar versin dilerim...

canozgur106
01-05-2015, 10:14
İlk defa duydum, çok geçmiş olsun acil şifalar dilerim. İyi haberler sevindirici :) Allah hasta olan herkese acil şifalar versin dilerim...

Bende varlığından haberdar değildim böyle bir hastalığın başımıza gelene kadar Allah kimseye yaşatmasın düşmanıma bile hasta birde anneyse kesinlikle diyeyim..Amin Allah kimseyi hastalıkla sınamasın.