PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : VW Passat B7 arıza yardım

Aktaş61
29-04-2015, 08:37
günaydın herkese,
araçta hiç birşey yokken durduk yere bu rezistans ışığı yandı ve ünlem işareti çıktı göstergede. Bununla ilgili bilgisi olan var mı acaba neyden olmuş olabilir ? ne gibi durumlarda bu ışık yanar bilgisi olan var mı?

http://i.hizliresim.com/8ggkjn.jpg

CasabLanca
29-04-2015, 08:38
araç muhtemelen dizel, ısıtma bujisi arızalanmış

Aktaş61
29-04-2015, 08:39
araç muhtemelen dizel, ısıtma bujisi arızalanmış

evt araç dizel. bende öyle tahmin ettim ama acaba başka birşey varmıdır diye servise götürmeden önce araştırayım dedim. nette de fazla bi bilgi bulamadım

Sert@ç
29-04-2015, 08:42
Kızdırma bujisi bozuk veya yanıp sönüyorsa map sensörüde olabilir

Aktaş61
29-04-2015, 08:50
Kızdırma bujisi bozuk veya yanıp sönüyorsa map sensörüde olabilir

yanıp sönme yok o zaman kızdırma bujisi diye teşhis koyabiliriz. peki km göstergesindeki ünlem işareti de bu yüzden mi çıkıyor yoksa farklı bir sebebi var mıdır?

academian97
29-04-2015, 09:20
Hız sabitleyiciyi kapatmış olsaydın kmyi de görürdük, kaç kmde?
Bir de bu konuyu direk passatı ilgilendiren forumlarda araştırırsanız daha hızlı sonuca ulaşırsınız.
Sonucu buradan da yazarsanız bilgi edinmiş oluruz.
Kendi aracım 80.000'e yaklaştı, hiç kızdırma bujisi arıza lambası yanmadı şimdiye kadar.
Ayrıca kullanma klavuzunda da birşeyler yazıyor konuyla alakalı.

Mehmetmert
29-04-2015, 09:29
Bence kizdirma bujisi arizasi degil,bizde her hatada o yaniyor.Arac kac kmde?Daha once Dpf isigi lac kere yakti? Cekisinde bir problem varmi?Kontak ac kapanyapinca gidiyormu?Surekli sabitmi yaniyor yanip sonuyormu yoksa?3.kere kontak ac kapa yaptiktan sonra motor ariza isigida yaniyormu?

dqn
29-04-2015, 18:45
Motorla ilgili her türlü arızada o lamba yanıyor.Bilgisayara bağlatıp arıza koduna bakmak gerek.Burdan net sonuca ulaşmak çok zor olur.

Aktaş61
30-04-2015, 12:14
Hız sabitleyiciyi kapatmış olsaydın kmyi de görürdük, kaç kmde?
Bir de bu konuyu direk passatı ilgilendiren forumlarda araştırırsanız daha hızlı sonuca ulaşırsınız.
Sonucu buradan da yazarsanız bilgi edinmiş oluruz.
Kendi aracım 80.000'e yaklaştı, hiç kızdırma bujisi arıza lambası yanmadı şimdiye kadar.
Ayrıca kullanma klavuzunda da birşeyler yazıyor konuyla alakalı.

o an öyle denk gelmiş açıkmış sabitleyici yani. 72bin de araç. gerekli araştırmayı yaptım diğer forumlarda. burdaki kişileri daha bilgili gördüğüm için burda sorma ihtiyacı hissettim.

Bence kizdirma bujisi arizasi degil,bizde her hatada o yaniyor.Arac kac kmde?Daha once Dpf isigi lac kere yakti? Cekisinde bir problem varmi?Kontak ac kapanyapinca gidiyormu?Surekli sabitmi yaniyor yanip sonuyormu yoksa?3.kere kontak ac kapa yaptiktan sonra motor ariza isigida yaniyormu?

72k da araç.çekiş de vs bi düşüş olmadı. kontağı kapatıp açtıktan sonra düzeldi kendi kendine.

Motorla ilgili her türlü arızada o lamba yanıyor.Bilgisayara bağlatıp arıza koduna bakmak gerek.Burdan net sonuca ulaşmak çok zor olur.

teşekkürler

utkunoa
30-04-2015, 12:18
mehmetin dediği doğru ota boka kızdırma bujisi yanar ilk tdi larda :)