PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Audi S3 @İstanbul Park

Cem.B
04-05-2015, 08:12
Dünkü organizasyon videosu en son pist açıldığında girmiştim 2 seneye yakın olmuştur sanırım s3 de 4 aydır bende yaklaşık, ilk etapta çok yabancı geldi ama ilk çıkış için memnunum ileride dahada iyileşir diye düşünüyorum 4-5 yerde ben hata gördüm kendimce bakalım bir sonraki pistte düzeltirim umarım.Dünkü süre pbox ta 2.33.400 idi

2 Kişi
Revo Stage 1 320 hp
Eibach yay ve Michelin Cup lastik var sadece

https://www.youtube.com/watch?v=VxfbQZqZjvg

Caner B.
04-05-2015, 17:50
güzel gündü seansın fazla kalabalık olmaması da süre yapmak için iyiydi.Süreyi daha düşürürüz videodan bakınca hatalar belli oluyor.Pist zemini biraz sıkıntılıydı.Alman panzerinin ilk testiydi başarılı oldu bence :) 2.30 ve altı bi dahaki pist gününe inşallah.

Serhat Y.
04-05-2015, 23:21
Kankim tebrikler. Sezonun ilk yarisi ayrica yeni aracinla ilk tecruben olmasina ragmen bence guzel sure baslangic icin. O esp kapanirsa dahada iyi sureler gelecektir.

997TT
04-05-2015, 23:43
Kısaca yazayım;
Erken ve gec frene oturma. Tutunmanın ıyı oldugu yerlerde frenı tası. Guven geldıkce hızlı gırdıgın vırajlarda sure kaybettırır.
Icte kalma,pıstı tam kullan. Icte kaldıkca fızık kurallarından dolayı lastıgın cabuk bıter,zaman kaybeder ve gec hızlanırsın.
Erken gırdıgın apekslere hız tası,gec gırdıklerınede frenı bırakarak gır.
Bırde dıreksıyona uzak oturma bu kadar :)
Gayet guzel yurumussun,12 harıc martı gıbı olmamıssın yanı hersey kontrol altında...

Cem.B
05-05-2015, 08:00
Kankim tebrikler. Sezonun ilk yarisi ayrica yeni aracinla ilk tecruben olmasina ragmen bence guzel sure baslangic icin. O esp kapanirsa dahada iyi sureler gelecektir.

inş knkim bakalım illaki düzelir 2.25-2.30 arası bir hedef koyalım kaç çıkarsa bizim olsun :)

Kısaca yazayım;
Erken ve gec frene oturma. Tutunmanın ıyı oldugu yerlerde frenı tası. Guven geldıkce hızlı gırdıgın vırajlarda sure kaybettırır.
Icte kalma,pıstı tam kullan. Icte kaldıkca fızık kurallarından dolayı lastıgın cabuk bıter,zaman kaybeder ve gec hızlanırsın.
Erken gırdıgın apekslere hız tası,gec gırdıklerınede frenı bırakarak gır.
Bırde dıreksıyona uzak oturma bu kadar :)
Gayet guzel yurumussun,12 harıc martı gıbı olmamıssın yanı hersey kontrol altında...

abi dediğn gibi hatalar var videoda izleyince daha iyi anlaşılıyor ama işte hem arabayı çok tanımamak hemde pistten uzak kalmak negatif etki yaptı biraz,dediklerini dikkate alıcam ama
bu arada direksiyona yakınım diye düşünüyordum kameradanmı öle çıkmış acaba yoksa uzakmıyım gerçekten :)

KA®ANLIK
05-05-2015, 08:07
Beklediğim video :)

S3 gerçekten çok stabil, en ufak bir kontrolsüz eylem olmamış...
çok rahatsın S3 ile

Maşallah diyelim,

Tebrikler ilk deneme için çok güzel süre bence de Cem.

Cem.B
05-05-2015, 08:15
Beklediğim video :)

S3 gerçekten çok stabil, en ufak bir kontrolsüz eylem olmamış...
çok rahatsın S3 ile

Maşallah diyelim,

Tebrikler ilk deneme için çok güzel süre bence de Cem.

evet hakikatten çok stabil sadece yay olmasına rağmen v3 yada clubsport tarzı bir coilover ve sway barlar ile çok daha değişebilir

artık bir dahakine gelirsen araçları inceleriz :)

KA®ANLIK
05-05-2015, 08:19
evet hakikatten çok stabil sadece yay olmasına rağmen v3 yada clubsport tarzı bir coilover ve sway barlar ile çok daha değişebilir

artık bir dahakine gelirsen araçları inceleriz :)

elini ayağını anca topladım arabanın :)

30-31 mayıs iş için şehir dışında olma ihtimalim var çok yüksek :(
kötü denk geldi ama Allahtan ümit kesilmez, istanbulda olursam mutlaka orda olacağım :)

Cem.B
05-05-2015, 08:23
elini ayağını anca topladım arabanın :)

30-31 mayıs iş için şehir dışında olma ihtimalim var çok yüksek :(
kötü denk geldi ama Allahtan ümit kesilmez, istanbulda olursam mutlaka orda olacağım :)

bu arada sen bütün yağları değiştirdim demiştin bnm şuan 62k km de sence değişmem lazımmı bişiler şanzıman,dif,fren hidroliği vs pek bilgim yok çünkü

KA®ANLIK
05-05-2015, 08:29
bu arada sen bütün yağları değiştirdim demiştin bnm şuan 62k km de sence değişmem lazımmı bişiler şanzıman,dif,fren hidroliği vs pek bilgim yok çünkü

Bence ne var ne yok değişmende fayda var :)
Şanzıman, yavru şanzıman, arka diferansiyel, haldex, fren hidroliği,
hatta ve hatta Triger...

62K tam zamanı hepsi için, pistte yapıyorsun, muhtemelen senden önce kimse değiştirmemiştir...

Cem.B
05-05-2015, 08:32
Bence ne var ne yok değişmende fayda var :)
Şanzıman, yavru şanzıman, arka diferansiyel, haldex, fren hidroliği,
hatta ve hatta Triger...

62K tam zamanı hepsi için, pistte yapıyorsun, muhtemelen senden önce kimse değiştirmemiştir...

triger devirdaim vs onlar değişti bakım olarak ok ama şanzıman ve dif i ellemedim onlarla bir ilgileneyim o zaman

M3CSL
05-05-2015, 08:45
Maşallah kötü gitmiş durmuyorsun ama zemin çok iyi değil belli, yoksa 2.30 altı net gelir..

dragon07
05-05-2015, 09:10
uzman s3 ile ilk pist tecrüben olmasına ve 2 kişi olmanıza ragmen cok güzel süre yerlerde ıslaktı ,maşallah panzere 2.30 altı bekliyorum ama biraz daha gıdıklamak lazım :)

Cem.B
05-05-2015, 09:28
Maşallah kötü gitmiş durmuyorsun ama zemin çok iyi değil belli, yoksa 2.30 altı net gelir..

bakalım bro benimde tahminim o görcez bir sonraki girişimizde

uzman s3 ile ilk pist tecrüben olmasına ve 2 kişi olmanıza ragmen cok güzel süre yerlerde ıslaktı ,maşallah panzere 2.30 altı bekliyorum ama biraz daha gıdıklamak lazım :)

aynen bir 40 hp alırsak düzlüklerde farkedebilir kankim süre olarak :)