PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nissan Primera GT

GT-55
06-05-2015, 11:35
merhaba herkeze bende de*nissan*primera*gt*var güzel hoş ama bu aralar bulunamayan bir sıkıntı geziyor araçda öncelikle ben yapılanları yazıyım ona göre bilgilerinizi yardımlarınızı bekliyorum araçta distirbiritör buji buji kabloları mafya sensörü vuruntu sensörü benzin pompası devirda yım sensörü gaz kelebeği herşeye bakıldı araç makinaya da bağlandı ama sonuç yok sıkıntım şu araç 1500 2500 devirde giderken ve veya yolda giderken gaz yememe problemi var gaza hiç basmadan aynı şekilde giderken kerkiniyor sonra kendi kendine açılıyor veya aynı şekilde giderken kerkinme ve gaz yememe başlayınca gaza yüklenince araba açıyor gidiyor sıkıntı neyden kaynaklanabilir arkadaşlar

AyrtonSenna
06-05-2015, 11:36
aracınızda lpg var mı?

GT-55
06-05-2015, 11:42
LPG var ama sorun LPG dede yapıyor ltf değerleri normal beyindede bir sıkıntım yok araç ta herşey normal ama böyle bir arıza yaşatıyor

AyrtonSenna
06-05-2015, 12:45
eğer ikisindede sıkıntı varsa ateşleme sistemini kontrol ettirin bobinleri felan kontrol ettiren çünkü bizdede vardı gt ama sıkıntısız bindik 9 sene tahmin ettiğim bu olabilir

GT-55
06-05-2015, 12:56
etekler derken distirbiritör mü kontrol ettiriyim

!KO
06-05-2015, 13:04
ateşleme sistemınden yapıyor bujiden baslayıp en sona kadar herseyden cıkabılır bı aracta bujı kablosu oturmayıp yukarı cıkıyodu ondan yapıyodu baska aracta bobınden yapıyodu

AyrtonSenna
06-05-2015, 13:22
ateşleme sistemınden yapıyor bujiden baslayıp en sona kadar herseyden cıkabılır bı aracta bujı kablosu oturmayıp yukarı cıkıyodu ondan yapıyodu baska aracta bobınden yapıyodu

Teşekkür ederim kısa yoldan anlatmak istediğim buydu

kelalper
06-05-2015, 16:49
komik gelecek ama üst kapakta olabilir. Aynı problem bi tanıdığın 2013 minicooperında oldu. Değişmedik ne beyin ne ateşleme kaldı. En sonunda motor açıldığında üst kapak ın çürüdüğünü gördük. Üst kapak değişti problem kalmadı. Borusan servis bile çözememişti sorunu.

dersu_06
06-05-2015, 19:04
krank sensörü üst kapak veya katalizör mevcutsa dolmuş olabilir

GT-55
07-05-2015, 19:38
arkadaşlar ilginize teşekkür ederim üst kapak da sıkıntı yok dün bi arkadaşla görüştüm lpg beyni ile araç beyni birbirine girmiş diye sıkıntı yaşadı ve düzeltmiş şu şekilde 2 gün aracı benzinde kullanmış sonra akünün eksi kutup başını çıkarmış ardından da lpg beynini çıkarmış 1 saat bu şekilde bekledi 1 saat sonra takıp benzinde lpg ciyw gitmiş yazılım güncelleştirme ler sorun düzelmiş ben de dün lpg beynini iptal ettirdim araçla ni alakası kalmıyacak şekilde işin gerçeği dün ve bugün gelişme var tekleme gittikçe azaldı ve yavaş yavaş istediğim kullanıma gelmeye başladı şuan benzinde kullanıyorum ve çok rahatladı dediklerine göre arac beyni şuan aracın kendi değerlerini alıyormuş inşallah dedikleri gibidir

GT-55
12-05-2015, 11:47
arkadaşlar sıkıntıyı bulduk oksijen sensörü bozuk çıktı değiştik süper oldu ilginize tşk ederim herkezin