PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Balıkesir yedieminden araç çıkarma hakkında yardım

PowerSample
07-05-2015, 22:49
Merhabalar, çok samimi bir arkadaşımın balıkesir yediemin otoparkında 87 model bir şahini var. Anlatmasına göre 2 sene önce babası küçük bir kaza yapmış(park halindeki araca vurmuş) ve aracı oraya çekmişler. Kendisi çok yoğun olduğu için benden yardım istedi, o aracın borçlarını ödeyecek vergisini yatıracak. Bende gidip çıkartıcam. Sorun burda ortaya çıkıyor, 2 yıldır yatan arabada ne akü ne lastik ne de yağ kalmıştır. Bende balıkesir'e hiç gitmedim, sanayi yediemin'e yakınmı? Çekici vs. bulabileceğimiz bir yer var mı ? Bana yardımcı olabilecek birisi varsa çok memnun olurum, şimdiden teşekkürler.

Otopark'a yakın oturan, aracın resimlerini çekebilecek birileri varsa çok iyi olur, aracın yürüyüp yürümeyeceği meçhul :)

mimarsertac
08-05-2015, 08:47
Yaylada'nın karşısındaki otopark yediemin ise çok yakın. Sanayinin karşısı bile sayılır. Sanayi 2.kapıda babamın yağ değişim servisi var, dükkan komşularından da akü işi yapan falanda var. Eğer aracınız ile gidecekseniz bağlayıp getirebileceğiniz yakınlıkta.

kelalper
08-05-2015, 10:07
2 senelik 7 emin borcu arabanın değerinden fazla çıkabilir. Bence hibe etsin 7 emine.

individual
08-05-2015, 10:29
Aracın otopark borcu vergi'den vergi cezasından daha fazladır bence.Direk orda bıraksınlar bence...

Bu arada 2 senede yatsa yapılacak işlemler şu şekilde.

1-Yeni akü takın
2-Buji kablosunu çıkartın.
3-Yağına bakın.
4-Fren hortumlarını kontrol edin.
5-Depoya biraz benzin koyun buji kablosu takılı değilken marşa basın.
6-Sonrasında kablolarını takın.
7-Filtre kapağını açın karbüratör'ün ordan biraz benzin dökün 1-2-3 damla kadar.
8-Sonra marşa basın ara ara çok boğmadan gaz verin.
9-Araba çalışacaktır.

Benimde 1999 model kartal vardı 2 sene kullanmadık aynı yöntemle çalıştırdık.Sorun yaşamadık.

Yinede yanınızda bir motor ustası götürün bence.

PowerSample
08-05-2015, 21:21
Yaylada'nın karşısındaki otopark yediemin ise çok yakın. Sanayinin karşısı bile sayılır. Sanayi 2.kapıda babamın yağ değişim servisi var, dükkan komşularından da akü işi yapan falanda var. Eğer aracınız ile gidecekseniz bağlayıp getirebileceğiniz yakınlıkta.

Araç ile gitmeyeceğim, o kadar yakınsa bi şekilde götürürüz. Geleceğim zaman size ulaşırım ilginiz için sağolun..

2 senelik 7 emin borcu arabanın değerinden fazla çıkabilir. Bence hibe etsin 7 emine.

Benim de aklıma geldi ama sanırım bana konuyu açmadan önce vergi borcunu falan taksitlendirmiş.

Aracın otopark borcu vergi'den vergi cezasından daha fazladır bence.Direk orda bıraksınlar bence...

Bu arada 2 senede yatsa yapılacak işlemler şu şekilde.

1-Yeni akü takın
2-Buji kablosunu çıkartın.
3-Yağına bakın.
4-Fren hortumlarını kontrol edin.
5-Depoya biraz benzin koyun buji kablosu takılı değilken marşa basın.
6-Sonrasında kablolarını takın.
7-Filtre kapağını açın karbüratör'ün ordan biraz benzin dökün 1-2-3 damla kadar.
8-Sonra marşa basın ara ara çok boğmadan gaz verin.
9-Araba çalışacaktır.

Benimde 1999 model kartal vardı 2 sene kullanmadık aynı yöntemle çalıştırdık.Sorun yaşamadık.

Yinede yanınızda bir motor ustası götürün bence.

Çıkartırsak dediklerinizi uygulatmaya çalışıcam çok teşekkürler işe yarar bilgiler..

Şuan fotoğrafını çekecek birisi olursa işi halledip gelmek istiyorum :)

serkosyan
08-05-2015, 23:04
yayladanın karşısındaki otopark degıl mıtsubıshı servısının araçları duruyor sıfır ve ıkıncı el