PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Elektrikli Katlanabilir Bisiklet hk.

Powerhipts
09-05-2015, 17:43
Merhabalar, günde okul, ev, iş arası ortalama 15 km yol yapıyorum. ***** İstanbul'daki çözülemeyen trafik sorunundan dolayı her gün 15 dakikalık yolu 1 saatte gidince insan ister istemez scooter tarzı ufak bi motosiklet almayı istiyor. Scooter almayı kafaya koydum fakat bunun için öncelikle A2 ehliyet gerekli + her sene 2 adet bandrol + 2 senede bir muayene + her sene trafik sigortası + benzin vs. bi ton gideri var. Bide motoru evin önüne koymak istemiyorum, daha doğrusu güvenemiyorum. Bunun yerine geçen internette tesadüfen gördüğüm Elektrikli katlanabilir bisiklet almayı düşünüyorum. Hem bisikleti katlayıp çantasına koyduğunuzda toplu taşıma araçlarınada binebiliyorsunuz. 22 kg ağırlığında katlayıp eve çıkarabilirim sokakta kalmaz en azından scooter gibi, 75 km menzili var, ortalama hızı 25 km/h. Olumlu ve olumsuz görüşlerinizi alabilirmiyim?

https://www.yukimotor.com.tr/e-bisiklet/46-yd-ebx042

bkaraca
09-05-2015, 18:11
Bence mantıklı lakin fiyatını duyduktan sonra nihai yorumumu yapabilirim :)

Grimlord
09-05-2015, 19:02
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-elektrikli-araclar-elektrikli-motosiklet-vale-moto-elektrikli-bisiklet-kredi-kartina-taksit-avantajiyla-204683124/detay)

fiyatı fazla gibi geldi bana ama mantıklı duruyor..

Powerhipts
09-05-2015, 22:46
Bugün incelemeye gittim. Oturuş pozisyonu gayet güzel, küçük bişi bekliyordum ama beklediğim gibi çıkmadı :) Bisikleti katladım arabanın bagajına çok rahatlıkla sığabilir. Aküyü kapattığınızda normal bisiklet olarakta kullanabiliyosunuz. Fiyatı banada biraz fazla geldi aslında. Bu arada peşin fiyatı 2.800₺, taksitlisi 3.060₺. Kredi kartına taksitte yapabiliyorlar. Aklımı karıştırıyor hala :)

milksop
09-05-2015, 22:59
iş yaparmı bilmem ama bisiklet kitleri var elektrikli yapmak için belki biras daha ucuza gelir.

yesil
10-05-2015, 11:40
elektrikli scooterlarada ehliyet şartı geldi. Bu scooterdan çok bisiklet görüntüsünde olsada ehliyet isteniyor olabilir. Ciddi de cezaları var.

MCN21
10-05-2015, 11:52
Kronik bir sikintisi yoksa bana mantikli geldi :) 25 km hiz olabilirde normal kullanimda 75km cok zor geldi kucuk bataryayla :) kullanima gore cok degiskenlik gosteriyordur

Maxi
10-05-2015, 11:59
arkadaşlar son hız 25km!!
ancak site içi, sanayi içi sağa sola gitmek için olur bu
bu tip çözümleri istanbul trafiği için düşünmeyin başınıza iş alırsınız

PiscocuK
11-05-2015, 08:49
ev ile işin arası 7 km
amcam bunun biraz daha prof olanını aldı.inanılmaz seri hızlanıyor..ben yarış bisikleti ile kalkışta ve davamında zorlayamıyorum.kendimi yırtarak giderken o yanımda ayda yürüyormuş edasıyla rahat rahat pedal çevirip gidiyor

1 hafta olduğu için sorun çıkarırmı bilemem ama spor olsun derseniz spor olmaz çünkü bisikleti eve çıkarırken daha çok güç sarfedersiniz o kesin
menzil düşük.amcam 120 kg ondan dolayı olabilir bilmiyorum ama okadar gitmiyor (bizdeki daha büyük olmasınarağmen)

tabi modları da var hızlı yavaş orta gibi.hızlıya alırsan 15 km sonra biten akü ortada 25 km yavaşta 35 km gidiyor

dereceleri hızlı orta yavaş vs terimler aklıma gelmediği için öyle yazdım ve belirttiğim km ler gerçek değil sadece bilgi amaçlı aradaki ortalama farkı görebilmeniz için

tuzla civarına gelirseniz bir tur binin yada test yaptıyırolarsa yapın kafanızda soru işaretleri kalmaz daha net sonuçlar alabilirsiniz

onursumer
11-05-2015, 09:23
15-20km için değmez iyi bir bisiklet alıp pedal çevirmek daha mantıklı :)

Gko
12-05-2015, 18:29
zaten maximum hızı 25km olan bi araçlada o yolu 1 saatte anca gidersiniz hemde eziyet olur. 125-150cc bi scooter daha çok işinizi görür

Onur Fatih
13-05-2015, 01:54
Dukkanda kullandik elektrikli bisikletlerden. Hic tavsiye etmiyorum 8 ay sonra bataryalar sisti. Batarya almaya kalktim bisiklet parasini bukuyor nerdeyse. Bosuna macera aramayin derim :) 50 cc honda today aldim mis gibi deposu 20 liraya doluyor km saati bozuk takip edemedim fakat 200-250 km yapiyor sanirim