PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara'da Far Temizliği Yapan Firma

Subaru_STI
12-05-2015, 13:11
Selam arkadaşlar. Passat aracımın ön farları çok karardı. Far temizliği yaptırmak istiyorum ancak aklımda birkaç soru var.

1- Çok detaylı bilmiyorum ancak çoğu kişi far temizliğinin geçici olduğunu ve 1 seneye yakın yeniden karardığını söylüyor. Sizce böyle birşey var mı gerçekten ? Eğer öyleyse sıfır far alıp takmak daha mantıklı olur.

2- Far temizliği yaparken farın içine mercek takılabiliyor mu ? Pahalı olur mu , kullanışlı mıdır ?

Son olarak asıl sorum, Ankara'da bu işin ehli, yaptığı işin arkasında duracak güvenilir yerleri önerebilir misiniz ?

CasabLanca
12-05-2015, 13:18
forumdan koray ozan bu işi yapıyor
Sararmış Farları Temizleme ve Parlatma (http://sararmisfarlar.blogspot.com.tr/)

Grimlord
12-05-2015, 18:32
aracım clio,orjinal farlarını 2 kere temizlettim toplamda,yine bi şekilde sarardı.

gittim yan sanayi far aldım,sararma yok ama bu seferde buğu problemi oluyor arada.bende de hiç şans zaten :)

RSX
12-05-2015, 18:37
https://www.youtube.com/watch?v=me495R0vaGk

Bu videodaki adamı buldum yaptırdım 2 ay oldu şuan olmadı sararma falan, bişey sıkıyor ama ne sıkıyor çözemedim vernik değil dedi bi git görüş istersen sadece dıştansa sararma 80 tl falan yapar iç dış 150 demişti.

Kadyr
12-05-2015, 18:48
2005 passatım varken komple ıc dıs mercek dahıl temızlemeyı ıstanblda uzman far var oraya 150 tl ye yaptırmıstım 1 seneyı askında o sekılde bındım hıc bır sorun olmadı. belkı sararma ıcın meguıars yada baska markanın far koruyucusu kullanılabılır temızlettıkten sonra. eger orda ıstedıgınızı bulamassanız benım yaptırıdıgım yerı tavsıye ederım 4 arac yaptırdım hepsı sorunsuz oldu fıyatıda makul. aynı ısleme 300 tl 500 tl dıyende var cunku

brky33
12-05-2015, 21:43
forumdan koray ozan bu işi yapıyor
Sararmış Farları Temizleme ve Parlatma (http://sararmisfarlar.blogspot.com.tr/)

Korayı tanırım işçiliği de güzeldir. +1

XSi
12-05-2015, 21:48
2005 passatım varken komple ıc dıs mercek dahıl temızlemeyı ıstanblda uzman far var oraya 150 tl ye yaptırmıstım 1 seneyı askında o sekılde bındım hıc bır sorun olmadı. belkı sararma ıcın meguıars yada baska markanın far koruyucusu kullanılabılır temızlettıkten sonra. eger orda ıstedıgınızı bulamassanız benım yaptırıdıgım yerı tavsıye ederım 4 arac yaptırdım hepsı sorunsuz oldu fıyatıda makul. aynı ısleme 300 tl 500 tl dıyende var cunku

bende bu ctesi kalktım gittim kartala uzman fara, benim farları sökmesi kolay, 3 civata sonra al dışarı, o nedenle 100 tl ye yaptı. benim içinde sonuç oldukça iyi, hiç göremiyordum önümü.

burakgunay
12-05-2015, 23:36
Ben pehlivan stop ta yaptirmistim, içini de kimyasal bi sıvı ile temizliyorlar içten xenon yanığı vardı.
Fari açıp kapatma yapmadıkları için bugu vs sorunu olmadı tavsiye ederim.

GÖKTÜRK
12-05-2015, 23:40
biz astra h aracımızın farlarını boom garagede temizlettik. ön far arka stoplar beraber. 2-3 ay sonra tekrar aynı kıvama geldi. bence sıfır far alın

aqustic
13-05-2015, 07:14
Bu işlemi yaptırdıktan sonra tekrar eski haline gelmemesi için ya vernik gibi bişeyle kaplıcaksınız veya düzenli olarak meguars gibi ürünlerle korumaya almanız gerekli.

mhuratboz
13-05-2015, 07:35
bence far temizliği yapılıp koruması atıldıkdan sonra şeffaf far folyosu ile korumaya alınabilir. korumuş olursunuz.

ruudvan
13-05-2015, 09:01
farın plastik yüzeyinin en üst katmanında koruyucu mıhlı bir tabaka vardır.
yüzeyi temizlemeden ince yanmış olan bu tabaka zımpara yapılırr.
dolayısıyla o tabakaya zarar verilmiş oluyor.
zımpara yaparkende dikkat edilmesi gereken birkaç ufak detay var.
zımpara izlerini almak için diş macunundan karbonata kadar birçok ürün denendi.
hiçbirine gerek yok.
araç pastası iş görür.
güzelce parlatmak gerekir.
ardından cila atılır ise fena olmaz .atılmasa bile 1 sene içinde aynen geri dönmez.

ronay
13-05-2015, 09:49
ankarada bu işi ehliyele yapan bi arkadaşım var isterseniz yardımcı olurum

oğuzk
13-05-2015, 09:50
https://tr-tr.facebook.com/boomtuning

Nucleus
13-05-2015, 12:31
Diş macunu + microfiber bez ile deneyin. Sararma varsa çoğunu alır.