PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ev alma konusunda fikir alısverısı gerekiyor

metin_1989
19-05-2015, 08:19
merhabalar askerden geldıkten sonra bıraz kendı bırazda aılemın bırıkımıyle bır ev almak ıstedım gıttım gorustum begendım emlakcı vasıtasıyla buldum sozlestık yrn ıcın alıcagım evın 30 mılyar kredısı bulunuyormus adam bursada oturuyor oradan gelıcek once kredıyı kapatıcak ondan sonra satısını yapıcakmısız buraya kadar normal sadece benden daha tecrubelılerımız vardır dıye sormak ıstedım sımdı adamın kredısını ben kapatıcam kredıden arta kalan parayı ona verıcem bu işte bır tuhaflık yokmu ? ondan sonra tapuya gıdıcekmısız aynı gun ıcerısınde olucak bunlar hersey normalmı adamın kredısını kapattıgıma daır kendıme bır guvence alabılırmıyım ? kredıyı kapattıktan sonra ben satmıyorum dıyebılırmı? nasıl bı yol izlemeliyim abilerım yardımlarınızı beklıyorum?

XSi
19-05-2015, 08:52
Sen adama kapora ver sembolik.

Adam gitsin birinden borc bulsun, borcunu kapatsin, satisi yaparken tam parayi ver.

Diger turlu risk alirsin. Hic bulasma.

yan53
19-05-2015, 09:10
Hiç öyle yapman gerek yok sen tapuya kredili olarak üzerine al kredi tutarı kadar olanı eksik ver kalanı ilede git krediyi kendin kapat hiç risk almamış olursun. ..karşı tarafın yatıracak parası yoktur belki böylece işi çözmüş olursUn..

yan53
19-05-2015, 09:11
Hatta istersen 30 bini tapuya aldıktan sonra sen kredili devam etti adamla anlaşıp 30 bin elinde kalır taksit taksit odersin

brs852
19-05-2015, 09:13
ne kadar olursa olsun günümüz Türkiyesin'de risk paranızla rezil olmayın az buz paralar değil kolay kazanılmıyor noterde aranızda bir sözleşmede yapabilirsiniz en azından bir hak iddaa edebilirsiniz bu arada evi satan dolandırıcı falan demiyorum ama risk almayın değmez sadece

metin_1989
19-05-2015, 09:20
hmm tmm tesekkurler