PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.6 ies Alternator Sokumu ?

bymurat___61
20-05-2015, 09:56
Arkadaslar ben boyle bır zulum gormedım. Dedeım Alternatoru sokeyımde komuruunu değiştereyım. rolantı durumunda 13. V larda gezıyodu.

Neyse arkadas dayımın dukkanında (AKKAYA OTOMATİV) basladım sokmeye zaten saat gece 11 di. Ust tarafı soktum boşalttımm. Alt tarafıdaa soktum bosaşlttım direksiyon pompasının ust borusuna kadar. NEyse buraya kadar herseynormal dıyebiliriz

Sonra o alternator usten cıkmıyor. ALttan desen mesafe cok cok az motor kulaklarınıda soktuk alttanmotora krıko vurdukk. Cok az bır mesafe kazandık alttan cıkarmak ıcın arkadasın bırıde motoru one dogru kastırmaya calıştı guc bela alttan aKs ın oldugu yerden soktum altrenatoru
Alternattor elımdeydı saat en az 3 du. TAbı sureklı geyıkte yaptık.

NEyse Alternatoru soktum arka kapagını teshıs dogru komurler neredeyse zor bela basıyordu. DEgıstırdık takalım derken sabah oldu. oysa 1 saatte degişip halledıcektımm. Multimetre ile testını yapcak dermanınm mecalım kalmadı. Ama sonuc basarılı ıdı gostergelerden anlabılıyordum.

Şimdi degerlı tech uyelerıne soruyorum. Bu alternatorun daha basıt bır sokme yontemı varmıydı ?

bymurat___61
20-05-2015, 22:39
kımse sokmedı mı daha once ?

byıldırım
29-05-2015, 12:24
teker ve aks ve davlumbaz söküldükten sonra o boşluktan kolayca sökülüyor diye hatırlıyorum.