PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara'dan plaka işi çözecek bi arkadaş arıyoruz

douu
21-05-2015, 14:40
bi abimize yeni bi araç aldık. Adana'daki seriler daha çok fazla ilerleyemediği için Ankara plaka olmasına karar verdik. e-devlet üzerinden sorgulama yapıp boş plakaları seçtik. yardımcı olabilecek bi arkadaş varsa çok makbule geçer. bağış adı altındaki ödeme falan yapılacaktır.

plakalar

06KDR01
06KDR60
06KDR80

makif84
21-05-2015, 15:00
İnternette boşta olan plakalar için bağış ödenmiyor bilginiz olsun.Ama bildiğim kadarlyla ikamete dayalı plaka değişikliği yapılabiliyor.Aracı Ankara plaka yapacaksanız buradan tanıdığınız,güvendiğiniz birine arcın satışını verip boşta plakayı alabilir.şimdiden kolay gelsin

Cagrii
21-05-2015, 20:49
Ankardayım elimden geldıgınce yardımcı olmaya calısırım

ersandeniz
21-05-2015, 21:27
İnternette boşta olan plakalar için bağış ödenmiyor bilginiz olsun.Ama bildiğim kadarlyla ikamete dayalı plaka değişikliği yapılabiliyor.Aracı Ankara plaka yapacaksanız buradan tanıdığınız,güvendiğiniz birine arcın satışını verip boşta plakayı alabilir.şimdiden kolay gelsin

böyle isim çağrışımı yapan plakaları ücretsiz vermiyorlar, 1500 tl diye duymuştum, ama Ankara ikamet şart diye biliyorum

onursumer
21-05-2015, 21:55
Istanbulda gecen hafta 34 ask xx plakaya 10bin istediler bagis :)

slowmotion
21-05-2015, 22:12
bi abimize yeni bi araç aldık. Adana'daki seriler daha çok fazla ilerleyemediği için Ankara plaka olmasına karar verdik. e-devlet üzerinden sorgulama yapıp boş plakaları seçtik. yardımcı olabilecek bi arkadaş varsa çok makbule geçer. bağış adı altındaki ödeme falan yapılacaktır.

plakalar

06KDR01
06KDR60
06KDR80

Kardesim ankarada kdr serisi yok galiba,
Ankara - Plaka Tahsis (http://www.ankara.pol.tr/sayfalar/plaka_tahsis.aspx)

Burdaki plaka tahsistende cikmiyor

STP
21-05-2015, 22:14
ben STP ye 2 bın verdım :) anlamsız oldugu halde :D ıstemenız yeterlı para almaları ıcın

makif84
21-05-2015, 22:19
Özel isim plakaları için bağış adi altında Ücret alıyorlar.internette boş olan plakalar içimizdedir demiştim.

2jz
21-05-2015, 22:54
Plaka alırken bağış altında alınan ücretin yasal dayanağı var mı yosa birilerinin cebimi doluyor?

altugkocer
22-05-2015, 08:35
Ankara Plaka Tahsis sayfasında olmayan bi ton plaka var, orda olmayan ve boşta olan plakalar bağışla ya da tanıdık aracılığıyla veriliyor. Tahminim KDR plakaya en az 5000 TL isterler. O liste de sanırım trafik şube amirinin elinde. Gidiyorsun yanına şu şu plakayı istiyorum diyorsun, eğer o plaka boştaysa amir sana şu kadar bağış yapalım diyor ( bu kısımda pazarlık yapabiliyorsun :) ), bağışını yapıyorsun makbuzunu alıyorsun :D tekrar amirin yanına gidip makbuzu gösterince işin halloluyor. Birkaç sene önce bir arkadaşa bu şekilde yapmıştık. Şu anda ne şekilde işliyor bilmiyorum.

Bu arada muhtemelen biliyorsunuzdur, plakayı alacak arkadaşın ikametinin Ankara ALTINDAĞ - ÇANKAYA - MAMAK - KEÇİÖREN - YENİMAHALLE - PURSAKLAR ilçelerinde olması lazım. Eğer ikameti bu ilçelerde değilse kesinlikle alamıyorsun.