PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Finansbank ve Bir Avukat İçin Dava Hakkında Yardım

driftboy
22-05-2015, 16:38
Aralık ayında kredi kartı ödemesi geciktiginden dolayı finansbank avukatı tarafından aranmıştım. 16 Aralık Salı günü aradığında cuma gününe kadar 1200 asıl borc + diğer ücretlerle toplam 1600 küsür lira ödeme yapmam gerektiğini, yapmamam taktirde icra dosyası açılacağını ama cuma gününe kadar yaparsam herhangi bi sorun olmayacağını söylemişlerdi. Bende cumaya yetiştiremeyip kendilerine geri dönüş sağlayıp 22 aralık pazartesi ödeme yapabilirim uygunmudur dedim sorun yok pazartesi ödeme yapmadan haber verin ona göre finansbank ile görüşelim karaliste'den isminizi çıkarsınlar ve sorun yaşamayın dendi.

Pazartesi ödeme yaptım ve sorun burda kapandı. Hiç üstelemedim bende dosya filan açılmadı diye.

Asıl olay burda başlıyor

Kredi kartımın bitanesini kaybediyorum ve 1 buçuk aydır kart gelmiyor bana geri , sorunca yasal takipte diyorlar. Bende borcunu ödüyorum kartın ama hala gelmiyor kart. Anlayamıyorum.

Dün E-Devlet'te hala adıma açık olan 30 Aralık tarihli icra dosyasını gördüm , Finansbank'ı aradım borcunuz ödendi sıkıntı yok dosya için avukatınızla görüşün deyip numarası verildi.

Avukatı aradığımda dosya kapanması için harç yatırmam gerektiğini bunuda kendim İstanbul 16. icra'ya gidip şahsen yapmam gerektiğini söyledi. İcra dosyası açmayacaktınız bu ne deyince borcunuz bize iletildiği an dosya açılır haciz dosyası açılmayacak deyip kıvırdılar. Ki aldıkları fazladan 400 lirada bu dosya kapatma ücreti filan dahilmiş

Ama olay şu ; 22 sinde ödeme yapıyorum , dosya yani icra davası ayın 30 unda 8 gün sonra açılıyor.

Yani borcum yokken icralık oluyorum. Dosya hala açık. Herhangi bişeye icra gelmiyor dosyada borç yok tahsil edildi görünüyor ama dosya duruyor.

Bir avukatla görüştüm. Ne dediklerinin çok önemi yok, senin sicilin bozuldu haksız yere. İstediğin gibi o dosyayı onlara kapattırabilirsin harcını kendileri yatıracak. Daha sonra bankaya baskı yapıp sicilini düzeltmeleri gerektiğini eğer düzeltmezlerse mahkeme yoluyla bu sicilin düzeltileceğini söylersen düzelir hertürlü dediler. Ve bunları sana yaşattıkları için zor durumda kaldığından dolayı tazminat hakkın var dediler.

Bana kısaca bu davayı ve tazminatı kazanabilecek bir avukat lazım. Boş yere bankalarda sicilim bozuldu. Bırakın krediyi kaybettiğim kredi kartımı bile geri vermiyorlar. Finansbank'la uğraşcak bu işi halledicek sağlam bi avukat lazım.

Aynı zamanda bu avukatı ve bankayı şikayet edebileceğim mahkeme harici biyer varmıdır ? Çok kötü ayar oldum bu işe.
Gerekirse muhtara bile şikayet edicem. Nereye ediliyorsa heryere...

KÖROĞLU
22-05-2015, 16:50
Öncelikle ilgili avukatı ya da hukuk bürosunu bimer'e şikayet edebilirsiniz.

Ödeme yaptığınıza dair dekont ile icra dosya numarasını da içeren bilgiyle birlikte bimer üzerinden şikayet edin.

Mutlaka dönüş yapıyorlar.

Bankanın "avukatınızla" görüşün demesi tamamen mantık dışı, ödeme yaptığınıza dair bilgileri kendilerinde varken dosyayı nasıl takibe aldırırlar akıl alır gibi değil.

Dosyanın kapanmasıyla ilgili olan avukat olayı size yıkmaya çalışmış, iletişim kurabiliyor iseniz durumu izah edin ve hakkında şikayette bulunacağınızı belirtin eminim geri adım atacaktır.

Artık şaşıramıyorum burası nasıl bir ülke haline geldi. Hukuku adaleti savunacak insanlar üçkağıt peşinde garip.

Cliosportve
22-05-2015, 16:51
Ben telekomla buna benzer sorunu yaşamıştım
Öğrenci evinde kaldığım dönemlerde arkadaşlarım sağolsunlar üstlerine düşen meblayı ödemeyince üzerime olan internet avukatlık olmuştu
İstenen miktarı istenen zamanda ödedim sorun kapandı
Lakin 2 sene sonra e devletten baktıgımda halen icrada açık dosyam oldugu gözüküyordu
Hemen icra dairesine ilgili birime ulaştım
Ordakiler bu dosya ile ilgilenen avukatın icra dairesindekilere, ödendiğine dair dosya kapatma yazısını göndermediklerini o yüzden sorun olduğunu söylediler.
Avukata ulaştım..Avukat ''Evet borcunu gözükmüyor'' dedi gerekli yazıyı icra dairesine bende ordayken yolladı
İcra dairesindeki memurlar gerekli işlemi 15 TL harç karşılığında hallettiler.
Anında E-Devletten gözüken borç silindi.
Sanırım 4-5 sene olmuştur.
İşlemler böyle ilerlemişti

driftboy
22-05-2015, 17:05
Dosyayı kapattırırım o sorun değil. Asıl sorun borçsuzken açılan davadan dolayı bozulan banka sicilim.. Düzelmesi gereken bu

ghibli06
22-05-2015, 17:58
Finansbank en OÇ bankadır, ağzımı bozmak istemiyorum...tahsilde 2 katı fazla çekim ve de 5 katı fazla teminat taşınmazım olmasına rağmen 2008 krizinde ticari kredimi temerrüte düşüren bankadır kendileri!

cenkr1
22-05-2015, 18:19
Borcunu ödemişsen ve ödenmiş borca istinaden açılan davada bedelin %20 si kadar kötü niyet Tazminatı ve diğer masrafları ödemekle yükümlüdür dişli bir avukat bu parayı alır

driftboy
22-05-2015, 22:00
Peki bu davanın sonucunda sicil düzelme durumu varmıdır ? İşin tazminatı önemli değil. Sicil önemli benim için. Zaten kazandığım taktirde masrafları bankaya ödetebiliyoruz sanırım

bahadı-R
23-05-2015, 09:33
Ben ne avukatlar gördüm adamın ttnete borcu var avukat aıyor kapatın diyor misal toplam borcunuz 400 tl diyorlar adam 400 ü yatırıyor ama garibanın biri olduğunu avukat anlıyor doayayı bir sene sonra tekrar adamın önüne koyuyor işte tamamını kapatmamışsınız size borç çıktı faiziyle şöle oldu boşe oldu diye adamı sönürüyorlar

driftboy
23-05-2015, 10:00
Kime nerde nasıl güveneceğimizi şaşırdık.. Kim kime neyi nasıl saplasam peşinde..

serkan_2120
23-05-2015, 12:23
Peki bu davanın sonucunda sicil düzelme durumu varmıdır ? İşin tazminatı önemli değil. Sicil önemli benim için. Zaten kazandığım taktirde masrafları bankaya ödetebiliyoruz sanırım

sicilininiz icra takibi için mi oluştu yoksa gecikmeli ödemeden mi icra takibi içinse icranın haksız ve yersiz olduğunu ispatlarsanız mahkeme kararı ile tabi ülkemizdeki yargı sistemi (yoğunluktan) en az 2 sene sürecek sonra banka kkb ye düzeltme yazısı yollayacak anca o zaman ama büyük ihtimalle kredi skorunuzun düşme nedeni geciklmeli ödemedir bunu düzeltme şansınız sadece düzenli ödeme ile en az 3 senede olur geçmiş olsun can sıkıcı bir durum

63owen63
23-05-2015, 12:57
p.m attım ,geçmiş olsun

driftboy
23-05-2015, 13:25
sicilininiz icra takibi için mi oluştu yoksa gecikmeli ödemeden mi icra takibi içinse icranın haksız ve yersiz olduğunu ispatlarsanız mahkeme kararı ile tabi ülkemizdeki yargı sistemi (yoğunluktan) en az 2 sene sürecek sonra banka kkb ye düzeltme yazısı yollayacak anca o zaman ama büyük ihtimalle kredi skorunuzun düşme nedeni geciklmeli ödemedir bunu düzeltme şansınız sadece düzenli ödeme ile en az 3 senede olur geçmiş olsun can sıkıcı bir durum

Gecikmeli ödemeden dolayı değil, icra takibinden dolayı.. Kredi puanım gayet yüksekti. Yani gecikmeli 2 ayda kredi puanım kaybettiğim kartımı geri alamayacak kadar düşmez.. Ama kredi kartından bu icralık muhabbetten dolayı düştü puanım. Bu olay gerçekleşene kadar herhangi bi sorun yoktu.

p.m attım ,geçmiş olsun

abicim görüştüm teşekkür ederim..

driftboy
31-05-2015, 16:48
Güncel çekeyim bi *** olduğu yok bu arada

Bankadan aradılar özür dileriz dosyayı gün içerisinde kapattırıyoruz ve kkb nizi düzeltiyoruz diye eyvallah dedim kapattım, aradan 1 hafta geçti hala değişen bişey yok. Şimdi kayıt oluşturuyorum geri dönen bile yok. Haftaiçi hukuk yollarına başvurcam yüksek ihtimalle.