PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaplamalımı boyatmalıyımıyım?

Rec.O
26-05-2015, 11:26
98 model 106 gti aracım var, araç siyah tavan altında 4 parca felan boyası var ama tavan da ve üst direklerde soluk var, tavanda da folyo var belli olmuyor ama direkler canımı sıkıyor... Benim fikrinizi almak istediğim konu şu, sizce aracı hep gönlümde yatan kırmızıya kaplatmalımıyım hem direklerdeki kötü görüntü kalkar? Yoksa direkleri boyatıp bi kaç parça boyanacak yeride boyatıp siyah devammı etmeliyim?

Fikirleriniz benim için önemli hepinize iyi forumlar..

BugraH4N
26-05-2015, 11:51
ben sahsen 3 ay once ep2 ararken siyah yada kırmızı istediğim gibi bulamadığım için gri alıp boyatacakttım kırmızıya arkadaşın fümesine çökünce gerek kalamdı :D sahsen kaplatacaksan tek renk yapma sekilli bi kaplama yaptır tek renk yapacaksan boyat gitsin ben 2005 arabaya yapacaktım 98 gti nin piyasa belli zaten boyalı boyasız farkı yok . araba sana keyif vermeli içinde kendini mutlu hissetmelisin :D

darkmoon
26-05-2015, 11:54
bence şu halinin fotoğraflarını çek aracın evraklarının içine koy komple kırmızıya boyat aracı.. kaplama yaptırırsan kırmızıya arabada macun varsa öncesinde kaplama sökülürken o boya büyük ihtimal kaplamayla gelicektir. bu sefer tekrar araca komple boya atmak zorunda kalırsın yani iki iş yapmış olursun iki kez cebinden para çıkar..

Rec.O
26-05-2015, 12:09
ben sahsen 3 ay once ep2 ararken siyah yada kırmızı istediğim gibi bulamadığım için gri alıp boyatacakttım kırmızıya arkadaşın fümesine çökünce gerek kalamdı :D sahsen kaplatacaksan tek renk yapma sekilli bi kaplama yaptır tek renk yapacaksan boyat gitsin ben 2005 arabaya yapacaktım 98 gti nin piyasa belli zaten boyalı boyasız farkı yok . araba sana keyif vermeli içinde kendini mutlu hissetmelisin :D

Kaplama olsada bende sıkıntı yok.. :) Mutlu hissederim yani :D Boyalı boyasız farkı yok diyorsunuz ama malesef öyle bi zamanda yasıyoruzki 98 model araçta boya arıyorlar.. Boya yokkende boyatmanın mantıgı yok aslında :) Dediğim gibi ben boya takıntısı olan bi insan değilim ama malsef çevre öyle..

bence şu halinin fotoğraflarını çek aracın evraklarının içine koy komple kırmızıya boyat aracı.. kaplama yaptırırsan kırmızıya arabada macun varsa öncesinde kaplama sökülürken o boya büyük ihtimal kaplamayla gelicektir. bu sefer tekrar araca komple boya atmak zorunda kalırsın yani iki iş yapmış olursun iki kez cebinden para çıkar..

Kaplama olayında yaptıracagım yer garantili sökme işlemi yapıyor.. Ben söktürmeyi düşünmüyorum zaten ilerde söktürecek olursamda dediğim gibi garantili şekilde sökeriz deniliyor..

dirk
26-05-2015, 12:11
ben arac 2015 bile olsa boyatılması taraftarıyım daha önce kendimde kapladım profesyonel yerlerde kaplattım. Bence hiçbiri boya kadar iyi olmuyor. değer kaybı yaşarsınız ama binecekseniz boya +1

onursumer
26-05-2015, 12:16
komple sok mıs gıbı boyat pırıl pırıl olur kaplamayı hıc sevmıyorum

darkmoon
26-05-2015, 12:24
Kaplama olayında yaptıracagım yer garantili sökme işlemi yapıyor.. Ben söktürmeyi düşünmüyorum zaten ilerde söktürecek olursamda dediğim gibi garantili şekilde sökeriz deniliyor..

Satarken yüksek ihtimal alıcak kişi kaplamasız istiycek arabayı..
Macun mevzusunun garantisini kaplama işinde türkiyedeki bir numara olan yerler bile benim bildiğim veremiyor.. onlar orjinal boyada atmamaya garanti veriyorlar.. tekrar o danışdığın yere sor arabada macun varsa kaplamayı sökerken macunun gelmemesine garanti veriyormusunuz de..
çünkü yüksek ihtimal kaplama sökülürken macun gerlirse boyayla beraber benim dediğimin aynısını diyicekler sana biz orjinal boyaya garanti veriyoruz..

bu sefer satar ayak birde boya masrafı çıkar karşına..

B.Koçer
26-05-2015, 14:03
Komple kırmızı yap boyat ferah ferah :)

150 tl ruhsat masrafın olur fazladan

en azından cila atınca karşısına geçer bi sigara içersin :D

turkerrr
26-05-2015, 14:37
kaplama çabuk deforme oluyor bende hiç sevmiyorum ve ikinci elde kaplama araba almam ...

boyatmak daha güzel olur satarkende öyle kabul edip alacak birini illaki bulursun

Berkan
26-05-2015, 14:53
kaplatıcan orasından burasından tas falan gelince delincek edecek kalkma ihtimali olabilecek boyada enazından rutus falanla kapatırsında kaplamada zor. mis gibi tertemiz boyat canavar gibi olsun

wekoo
26-05-2015, 14:55
ben daha önce kaplama olayına girdim bidahamı töbeee 3 gün durdu arabada söktürdüm komple mis gibi boya geç cilanı at dur.... aklın yolu birdir...

altugkocer
26-05-2015, 14:59
2 seçenekten birini mutlaka yapacak olsaydım ve birkaç sene daha binecek olsaydım boyatırdım diye düşünüyorum. Komple boyatacak olsaydım da farklı, iddalı bir renge boyatırdım :)

mr.korhan
26-05-2015, 16:15
kaplama bence sadece aracın sizde olduğu süre içerisinde br değişiklik olması amacıyla yapılabilece bir iştir, satmaya niyetlendiğinizde söküp orjinal haliyle satılması gereken bir durumdur , yani kaplama ile araca köklü ve temmelli bir değişim yapılmamalı bence, kaplatırım istediğim renge, bir dönem gezer hevesini alırım, ardından kaplamayı söker ilana koyar kendi rengi ne ise onun ile satarım,, benim bakış açım bu şekilde. kısaca kaplama bence bir yapı değil ,aksesuardır.

noelbaba
26-05-2015, 17:25
Amcamin biri hemde laz sahsen tanimam passat almis son kasadan bir onceki. Satan vatandasta hani bu tavana cam havasi katmak icin birseyler yapistiriyorlar ya maskaraya donuyor araba iste ondan yapistirmis. Neyse amcam muayneye girecek tabi sokmesi gerekiyormus. Ben bu kadar kufuru bir arada gormedim duymadim amcam demedigini birakmdi sokerken. En sonunda dellendi cart diye cekti boya moya ne varsa geldi pislik birsey cikti ortaya.

RedCan
26-05-2015, 20:19
Bence boyatmayın sonuçta 106 piyasası belli değer kaybı yaşarsınız. Ama aracınızı satmayacak evladiyelik bir şey yapcaksanız boyatın derim.

sinan-s
26-05-2015, 20:28
En güzeli komple boyatmak

Rec.O
27-05-2015, 07:15
Yorumlara bakılınca kaplatmak caydım valla :) Yorumlarınız için teşekkürler..

Korollacı
27-05-2015, 07:48
bencede guzel bı kırmızı ton yaptırın boyacıda mıss gıbı olur. kaplama gecıcı bı cozum ama boya kalıcı oluyor

Oznsrl
27-05-2015, 08:12
Kaplama araba uzaktan cips gibi çıtır yakından bildiğin patates :D :D En temizi boyatmak bencede