PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Civic FB7 125 HP Focus II TDCi 109 HP 0-160 deneme

AliDogukan
26-05-2015, 12:02
https://www.youtube.com/watch?v=MVspO-4_Ras

Kendi çapımızda küçük bir deneme yapalım dedik,ortaya böyle bir şey çıktı.

Civic 1.6 125 HP bilindiği üzere.Focus ise 1.6 TDCi 109 HP.Araçlar tamamen stock,filtre bile yok.Her iki araçta da şoför dahil 2 kişi var.Focus 80e kadar iyi tırmanıyor,80den sonra Civic fena açarak gidiyor.3 kez denendi sonuç değişmedi.

Video LG G3 ile çekildi,iyi seyirler.

mikelazi
26-05-2015, 12:22
bu tarz denemeyi merak edenler için güzel video.

i-vtec07
26-05-2015, 12:28
sonuç olması gerektiği gibi olmuş . fd6\fb7 cıvıc ler 3ü ve 4ü güzel :)

AliDogukan
26-05-2015, 12:39
sonuç olması gerektiği gibi olmuş . fd6\fb7 cıvıc ler 3ü ve 4ü güzel :)

Civic bence standart C sınıfı arabalarına bakarak hayli keyifli.

Aynı Civic'i aynı yerde bu sefer Focus yerine Golf 7 1.6 TDI DSG ile denedik.Golf Focus'tan bir tık daha iyi çıktı 100 e kadar tutundu ama ondan sonra saldı yine Civic açarak gitti.Ama onun videosu yok çok ani oldu aklıma gelmedi video çekmek.Tekrar yaparsak onun da videosunu koyarım.

63owen63
26-05-2015, 13:05
Kadirli mi burası ? :)

AliDogukan
26-05-2015, 13:07
Kadirli mi burası ? :)

Aha hemşerimi buldum galiba :)

Evet abi Kadirli.Videonun başladığı yer de Sumbas yol çatı,Adana ve Kozan istikametindeki son ışıklar :)

K.Kaan
26-05-2015, 13:11
maşallah araçlara. kalkış pek nizami olmamış sanırım civic in viteslerde bir tık iyi olabilir ama sonuç net olmuş.. focusa şöförlüğüne yorum yapmak imkansız tabi belli olmadığından birşey :)

63owen63
26-05-2015, 13:13
Aha hemşerimi buldum galiba :)

Evet abi Kadirli.Videonun başladığı yer de Sumbas yol çatı,Adana ve Kozan istikametindeki son ışıklar :)

Savrunun dibin de fatih mehmet ilkokulun da okudum 1 sene, ev sahibimiz de döndü diye bi kadın dı, herkes tanıyordu kadirli de, savranunun ordaki okulların hemen arkasında otururduk, sülemiş'e tekerle çıkıp, aşagı salardık , babam sumbas'ın ilk nufus müdürüdür, sonra osmaniye merkeze geçtik :)

AliDogukan
26-05-2015, 13:42
maşallah araçlara. kalkış pek nizami olmamış sanırım civic in viteslerde bir tık iyi olabilir ama sonuç net olmuş.. focusa şöförlüğüne yorum yapmak imkansız tabi belli olmadığından birşey :)

Sağolun.Focus yarım saniye civarı erken gaza oturmuş dediğiniz gibi.Ve evet vitesler bir tık daha iyi olabilirmiş ama her iki arabanın şoförünü de tanıyorum fark yaratacak kadar bi farklılık yok diyebilirim.

Savrunun dibin de fatih mehmet ilkokulun da okudum 1 sene, ev sahibimiz de döndü diye bi kadın dı, herkes tanıyordu kadirli de, savranunun ordaki okulların hemen arkasında otururduk, sülemiş'e tekerle çıkıp, aşagı salardık , babam sumbas'ın ilk nufus müdürüdür, sonra osmaniye merkeze geçtik :)

Abi siz o zaman Ahmet Tuncel'in belediye başkanlığı yaptığı dönemde bulunmuşsunuz Kadirli'de.Sülemiş'e sonradan çok güzel çardaklar yapıldı çok ferah.Kadirli'ye yolunuz düşerse tekrar tanışmak isterim :)

fdoganb
26-05-2015, 17:17
civic kendini bulduktan sonra oldukça istekli gidiyor. bakmayın götü göbeği salmış arka kısmına :)

yubika
26-05-2015, 19:10
civic'i 122'lik golf 7'le bi denemek lazım

akucukdogan
26-05-2015, 23:56
Oooo kadirlide denemeler :) Maaşallah araçlara bayramda gelince oturalım muhabbet sohbet edelim :)

AliDogukan
28-05-2015, 11:21
Oooo kadirlide denemeler :) Maaşallah araçlara bayramda gelince oturalım muhabbet sohbet edelim :)

Tabi ki , bayramda Kadirli'de olursam misafirim olun :)

i-vtec07
28-05-2015, 17:36
Civic bence standart C sınıfı arabalarına bakarak hayli keyifli.

Aynı Civic'i aynı yerde bu sefer Focus yerine Golf 7 1.6 TDI DSG ile denedik.Golf Focus'tan bir tık daha iyi çıktı 100 e kadar tutundu ama ondan sonra saldı yine Civic açarak gitti.Ama onun videosu yok çok ani oldu aklıma gelmedi video çekmek.Tekrar yaparsak onun da videosunu koyarım.

kesnilikle şürüş zevki çok güzel . ama şu arka tasarımı insanı soğutuyo resmen. bi yere park ediceğim zaman hep önü gözükcek şekilde bırakırdım :D

başka denemesi varsa paylaşırsan sevinirim kardeşim .

ahmet_xy
28-05-2015, 17:46
focusa yazılım yapılırsa civici geçer diye düşünüyorum

vtec26
28-05-2015, 18:02
Manuel fb7 ler iyi gidiyor zaten. maşallah deneyen araçlara :)

vtec26
28-05-2015, 18:03
kesnilikle şürüş zevki çok güzel . ama şu arka tasarımı insanı soğutuyo resmen. bi yere park ediceğim zaman hep önü gözükcek şekilde bırakırdım :D

Arkası bence güzel :D
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/10678531_10152697986163571_4342787773139117422_n.j pg?oh=40cc6b4d1451c9b297ae83f1401fe5a6&oe=55F56A2B&__gda__=1438889300_c539f750bfb05768e57020bad3f61a7 d

AliDogukan
28-05-2015, 23:06

Şuan elimde mevcut değil fakat ilerleyen zamanlarda denedikçe eklerim tabi ki.

focusa yazılım yapılırsa civici geçer diye düşünüyorum

Hocam 80 den sonra Focus ciddi geride kalıyor hani 4-5 boy değil Civic 3. vitesi vitesi bırakıp 4 e geçtiğinde fark hızla artmaya başlıyor.

Focus'un sadece orta derece bir yazılımla Civic'i geçeceğini düşünmüyorum.Hard,dumanlı bir yazılım ile geçebilir de,net bir şey söylemek zor.

Standart 1.6 TDI Golf bayağı bir tutunmuştu.Golfe yazılım yapılırsa dumansız bile DPF iptali yapılmadan geçer diyebilirim.

Manuel fb7 ler iyi gidiyor zaten. maşallah deneyen araçlara :)

Sağolun.

Honda FD6 ile çıtayı çok yükseltti bir anda.8 yıla rağmen hala güncel ve çok güzel bir tasarımı var FD6'nın.FB7'de tasarım olarak geriye gidildiğini düşünüyorum :)

Sadık Özyer
28-05-2015, 23:33
Kilo farkı nedir araçlar arasında ? ***** biri benzinli devir çeviriyor öteki dizel ve güçsüz biraz daha yazılımla focus civici geçer bu net olur . Deneyen arabalara tebrikler.

RSX
29-05-2015, 10:07
İyi güzelde daha güzel riskin daha az olduğu bir otoban gibi bir yolda denense daha güzel olmazmıydı, videonun başlangıcında mahalle arasında basıyorsunuz bi insan çıksa Allah göstermesin sonucu hem size hem ona çok kötü olabilirdi.

AliDogukan
29-05-2015, 20:49
Kilo farkı nedir araçlar arasında ? ***** biri benzinli devir çeviriyor öteki dizel ve güçsüz biraz daha yazılımla focus civici geçer bu net olur . Deneyen arabalara tebrikler.

Civic boş ağırlık 1208 kg Focus boş ağırlık 1310 kg

Denemede Civic 1360 kg Focus 1450 kg

Teşekkürler.

İyi güzelde daha güzel riskin daha az olduğu bir otoban gibi bir yolda denense daha güzel olmazmıydı, videonun başlangıcında mahalle arasında basıyorsunuz bi insan çıksa Allah göstermesin sonucu hem size hem ona çok kötü olabilirdi.

Çok haklısınız..En yakın otoban Osmaniye-Hatay otobanı bize 60 km olunca,şehiriçinde maximum dikkatle ara sıra denemeler yapıyoruz malesef.

HondaPower
08-06-2015, 22:35
Uzunda alması gayet normal civicin araçlara maşallah

bomonti
10-06-2015, 00:16
Deneme yapılırken 2 tarafa da uygun olan vites ve devirler de denenseydi fikir sahibi olurduk. 0 dan kalkışta dizelin hiç bir + sı kalmıyor..

Aynı şartlarda golf daha iyi tutunduysa adamlar işi biliyor ve resmen işe gitmiyor :)

ferroo
11-06-2015, 00:06
Deneme yapılırken 2 tarafa da uygun olan vites ve devirler de denenseydi fikir sahibi olurduk. 0 dan kalkışta dizelin hiç bir + sı kalmıyor..

Aynı şartlarda golf daha iyi tutunduysa adamlar işi biliyor ve resmen işe gitmiyor :)

+1 bende senın gıbı dusunuyorum focus 2de 40 basmalı cıvıcte 1de 40 basmalıkı neyın ne oldugu ortaya cıksın ankarada olsa ben denerımde bulamıyorum fd6 :)

dqn
11-06-2015, 09:41
+1 bende senın gıbı dusunuyorum focus 2de 40 basmalı cıvıcte 1de 40 basmalıkı neyın ne oldugu ortaya cıksın ankarada olsa ben denerımde bulamıyorum fd6 :)

Honda 1 de 40da bassa da neyin ne olduğu pek ortaya çıkmaz.Hemen vites atmak zorunda kalır.

Hocam geçen gece arkadaşlar yüzünden erken ayrıldım.fd6 cıvıc yok ama 122tsı passatım var ayrıca.Passatla deneriz istersen bi senin devrinde bi benim devrimde.Manuel aracım.

K.Kaan
11-06-2015, 09:54

dizelin sıfırdan kalkışta + sının kalmamasına katılmıyorum. Düzgün kullanılırsa dizelin çok güzel kalktığını düşünüyorum. Pilotaj çok önemli. 150 yi geçmeyen fiesta dizelimle 1.6 birçok arabayla kafa burun kalkabiliyordum biyere kadar...

Ama roll yapılsaydı bencede daha iyi olurdu. Şu tabloya bakınca uzunda civic yine geçecektir diye düşünüyorum.

ferroo
11-06-2015, 10:12
Honda 1 de 40da bassa da neyin ne olduğu pek ortaya çıkmaz.Hemen vites atmak zorunda kalır.

Hocam geçen gece arkadaşlar yüzünden erken ayrıldım.fd6 cıvıc yok ama 122tsı passatım var ayrıca.Passatla deneriz istersen bi senin devrinde bi benim devrimde.Manuel aracım.

bomontı arkadasımdada vardı denedım ben 122 lık passatla stock 110 luk focusla bıraz adaletsız olur ama ıstersenız yıne bı denerız

jr1905
11-06-2015, 10:35
uygun bi vakit ayarlayabilirsek eğer bi fırsatta bizde civicle 1.4 tsi passatı deneyelim merak ettim bende sonucu :)

buda.pest
11-06-2015, 14:30
Benim de Fd6 civic aracım var,122lik tsi lar ve Fb7 ile merak ediyorum açıkçası.Tatil dolayısıyla Ceyhandayım bende buralara doğru basarsanız katılmak isterim bende :)

rx-7
18-06-2015, 15:04
Focus TDCİ ların 90hp olanları da var.Yanlış anlamayın ama bu Focusun 109hp olduğuna eminmisiniz? Bir yanlışlık yok değil mi? Çünkü aradaki fark bana normal gelmedi. Focus her ne kadar 109hp de olsa, iyi giden bir araç.Youtube da 122tsi passat vs civic fd6 denemeleri de var passat fd6 ya hemen hemen benim aracıma attığı fark kadar fark atıyor(mazda 3 105hp) aynı farkı 109hp focus ta atıyor e haliyle bu denklemde bir terslik oluşuyor ondan soruyorum?Yada fd6 ile fb7 arasında ciddi bir yürüme farkı var mı bilmiyorum...

ferroo
18-06-2015, 17:31
Focus TDCİ ların 90hp olanları da var.Yanlış anlamayın ama bu Focusun 109hp olduğuna eminmisiniz? Bir yanlışlık yok değil mi? Çünkü aradaki fark bana normal gelmedi. Focus her ne kadar 109hp de olsa, iyi giden bir araç.Youtube da 122tsi passat vs civic fd6 denemeleri de var passat fd6 ya hemen hemen benim aracıma attığı fark kadar fark atıyor(mazda 3 105hp) aynı farkı 109hp focus ta atıyor e haliyle bu denklemde bir terslik oluşuyor ondan soruyorum?Yada fd6 ile fb7 arasında ciddi bir yürüme farkı var mı bilmiyorum...

sımdı focus var focus var kardesımde sen bnce bı konu ac fd6 bulalım :)

AliDogukan
18-06-2015, 19:57

Ben öyle düşünmüyorum,torktan dolayı dizelin avantajı,uzun viteslerden dolayı benzinlinin avantajı var bence.Özellikle dizel 4e attığında benzinli hala 3ün sonunda 140-150lere geldiğinde anlıyorsunuz.Tabi bunlar benim yorumum.

1. vites 40 Civic e çok gelir,30 da Focusa az gelir dediğiniz gibi.İki arabanın devrinde basması imkansız gibi bir şey.

uygun bi vakit ayarlayabilirsek eğer bi fırsatta bizde civicle 1.4 tsi passatı deneyelim merak ettim bende sonucu :)

Konuşulur neden olmasın :)

Focus 109 HP orada sıkıntı yok.Ama bazı şeyler var sonucu etkileyen.

- Focus 2010 model 100 bin km de,Civic daha ilk bakımına girmedi 2014 model.

- FD6 0-100 ü 10.3 saniyede alırken FB7 9.9 saniyede alıyor.FB7 baz donanımları da 9.7 saniyede alıyor.

Focus gitmiyor demiyorum ama Civic ciddi ciddi yürüyor ben tsi 122 golfü de geçeceğine inanıyorum.

Bu arada belirtmiştim ama belirteyim tekrardan Civic benim değil arkadaşımın.

Başka bir örnek yazayım kıyaslama açısından.Civic sahibi arkadaşımla oturuyorduk öyle bir anda hadi çıkalım deneyelim dedik video çekecek kimse yoktu ikimizdik.Bende 2.0 biTDI 180 hp 400 nm manuel Caravelle var,arkadaşımda da videodaki civic.3 kere bastık 0 dan 150-160 lara kadar yine.Eşit kalkıyoruz 35-40 a kadar sonra ben 2. ye attığımda sarıyorum ve benim arabanın burnu Civic in ön kapı ile arka kapısının arası hizasına geliyor bitene kadar değişmiyor öyle bitiyor.Civic in 3ü ve 4ü gerçekten çok iyi.

i-vtec07
18-06-2015, 20:38
o geçer bu geçer muhabbetine hiç girmicem .

fb fd farkına gelirsek kısaca bilgi vereyim arkadaşlar . fb7 cıvıc fd6 cıvıc den 40 kilo daha hafif . atmosferik arabada 40 kilo ciddi bi fark . yan yana getirmedik tabi iki aracıda hiç :)

fb7 nin aerodinamiği daha iyi . motor aynı şanzıman aynı . sadece üst kapakta ufak iyileştirmeler var diye bilgi almıştım servisten fb7 nin motor farkı olarak .

antalyada denemek isteyen 109 luk veya 115 lik focus varsa ben hemen çıkabilirim. araç partner tepee 115 cıvıc ı sattım ama . giderini görelim şu focusun . cümleten iyi akşamlar

Kadyr
18-06-2015, 21:04
passatla deneyınde bende merak ettım meraklar gıderılmesse ıstanbulda bende deneyebılırım benımkı dsg yalnız:)

fdoganb
18-06-2015, 21:11
piston ve kollarında iyileştirme/ hafifleştirme var diye biliyorum ben de.
ayrıca iş çok uzayacak biliyorum ama 105lik lineayı vtec2 ile rahat ayırıyordum. fb7 de uzunda vtec2ye rahat boy boy atar. inşallah denk getirirsiniz bir fb7. tek kişi olarak fb7 ile bir gazlayın kendi çapında güzel gittiğine siz de kanaat getirirsiniz. @rx-7 @ferroo

ferroo
18-06-2015, 23:30
ayrıca iş çok uzayacak biliyorum ama 105lik lineayı vtec2 ile rahat ayırıyordum. fb7 de uzunda vtec2ye rahat boy boy atar. inşallah denk getirirsiniz bir fb7. tek kişi olarak fb7 ile bir gazlayın kendi çapında güzel gittiğine siz de kanaat getirirsiniz. @rx-7 @ferroo

biz zaten fd6 yada fd7 gıtmıyo demedık 110 luk saglıklı bı focusu ole rahat rahat gecemıyecegını anlatmaya calıstık bulursam ılk fırsatta denıcem

ferroo
18-06-2015, 23:33
o geçer bu geçer muhabbetine hiç girmicem .

fb fd farkına gelirsek kısaca bilgi vereyim arkadaşlar . fb7 cıvıc fd6 cıvıc den 40 kilo daha hafif . atmosferik arabada 40 kilo ciddi bi fark . yan yana getirmedik tabi iki aracıda hiç :)

fb7 nin aerodinamiği daha iyi . motor aynı şanzıman aynı . sadece üst kapakta ufak iyileştirmeler var diye bilgi almıştım servisten fb7 nin motor farkı olarak .

antalyada denemek isteyen 109 luk veya 115 lik focus varsa ben hemen çıkabilirim. araç partner tepee 115 cıvıc ı sattım ama . giderini görelim şu focusun . cümleten iyi akşamlar

ankaraya yolun düşerse bende ısı gucu bırakır senle denemek isterim ;)

ysnaiwa
18-06-2015, 23:58
ae101 var ama çok yoğun bi iş-ders-ev işleri maratonu ortasındayım müsait bi zamanda haberleşelim tanışır dener muhabbet ederiz inşallah :)

ferroo
19-06-2015, 00:06
ae101 var ama çok yoğun bi iş-ders-ev işleri maratonu ortasındayım müsait bi zamanda haberleşelim tanışır dener muhabbet ederiz inşallah :)

tabıkı ıns :)

i-vtec07
19-06-2015, 06:42
Yolum düşerse tabi denerim aynı şekilde gelirsen basarız . Dediğm gibi şuan varsa denemek isteyen focus 7/24 çıkar basarım ticari arabamla ;)

rx-7
19-06-2015, 12:51
Focus 109 HP orada sıkıntı yok.Ama bazı şeyler var sonucu etkileyen.

- Focus 2010 model 100 bin km de,Civic daha ilk bakımına girmedi 2014 model.

- FD6 0-100 ü 10.3 saniyede alırken FB7 9.9 saniyede alıyor.FB7 baz donanımları da 9.7 saniyede alıyor.

Focus gitmiyor demiyorum ama Civic ciddi ciddi yürüyor ben tsi 122 golfü de geçeceğine inanıyorum.

Bu arada belirtmiştim ama belirteyim tekrardan Civic benim değil arkadaşımın.

Başka bir örnek yazayım kıyaslama açısından.Civic sahibi arkadaşımla oturuyorduk öyle bir anda hadi çıkalım deneyelim dedik video çekecek kimse yoktu ikimizdik.Bende 2.0 biTDI 180 hp 400 nm manuel Caravelle var,arkadaşımda da videodaki civic.3 kere bastık 0 dan 150-160 lara kadar yine.Eşit kalkıyoruz 35-40 a kadar sonra ben 2. ye attığımda sarıyorum ve benim arabanın burnu Civic in ön kapı ile arka kapısının arası hizasına geliyor bitene kadar değişmiyor öyle bitiyor.Civic in 3ü ve 4ü gerçekten çok iyi.

0-100 de 0.5 saniye az bir fark değil.Ben motor/şanzuman aynı olduğu için gidişinde böyle bir değişim olacağını sanmıyordum ağırlığın azaldığını hesaba katmamışım tabi.Fd6 ile nasıl olur sonuç acaba onu merak ettim şimdi.

fb7 den ziyade ben benim araçla aynı dönem arabaları oldukları için fd6 yı merak ediyorum.Tabiki beni geçecek ama ne kadar geçecek merakım bu.

Ha birde şu var turbo araçla atmosferik aracı denerken deneme yerinin tahmin edilenden çok daha büyük önemi var bunu biz @bomonti ile gördük.Alanyada mazda3 105hp focus 3 115hp bastık yanyana 150 ye kadar gittik sonra(trafik nedeniyle) bıraktık her seferinde.Ardından arkalı önlü Ankaraya geldik Ankarada denedik Focus 3 Mazda 3 'e 3-4 boy attı.Hemde 10 kez denedik sonuç değişmedi.İkimizde şahitiz buna.Bütün şartlar/araçlar her şey aynıydı zaten iki araba arkalı önlü geldik.Yani atmosfer basıncı turbo aracı etkilemiyor ama atmosferik aracın kaderini baştan aşşağı değiştiriyor bunu gördük.Dolayısı ile istanbuldaki golf tsi vs civic rollingi ile ankaradaki rollingi çok başka sonuçlar verir.