PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 16-23 yas araliginda vasifsiz eleman araniyor?

ahmet3425
27-05-2015, 13:53
kapali carsida bulunan imalathanemiz bunyesinde calisacak genc arkadaslar ariyoruz.

İsin tanimi: yardimci eleman

Aranan ozellik: Tercihen meslek liselerinin torna tesviye bolumunden mezun.

Gelecek vaad eden ve surekli buyumekte olan sirketimizde bizimle kalici olarak calisacak meslek ogrenecek kendini gelistirecek ozverili genc arkadaslara ihtiyacimiz var.

Firma: Soy Turkiye
İletisim: 05545740996

Maas+yemek+sigorta

Calisma saatleri

Sabah 8.30
Aksam 19:00

Haftanin 5 gunu calisiyoruz cumartesi pazar tatil. Ancak cok acil isler olur ise cumartesi gunlerini joker olarak kullaniyoruz. Extra mesai oluyor.

İlgili arkadaslar lutfen benimle irtibata gecsin.

ahmet3425
28-05-2015, 16:21
Guncel diyelim.

ahmet3425
28-05-2015, 16:26
Mesaj duzenleme kismini bulamiyorum ? Tam olarak ne is yaptigimizi gormek isteyen arkadaslar imzamdaki youtube linkinden belgeselimizi izleyebilir.

63owen63
28-05-2015, 16:40
Belgeselinize hayran kaldım, kim yaptı, muhteşem olmuş ?

İzzet Göçmen
28-05-2015, 17:00
Muhtesem olmus tanıtım videosu

ErkanCanS
28-05-2015, 17:03
Belgesel gerçekten çok iyi

ahmet3425
28-05-2015, 17:28
Belgeseli amerikali Vice tv cekti munchies yemeek ile ilgili bolumleri.

İslerinde gercekten cok iyiler belgeselde ki arkadas da patronumuz 8 dili cok iyi derecede konusuyor. Bu sayede firmamiz dunyanin 40 tan fazla ulkedine tamamen el isi bu urunleri yolluyor. İlgi cok fazla alttan adam yetistirmemiz gerek suriyeli calistirmak istemiyorum ama malesef bizim genclerimiz de bu tarz islere raabet etmiyorlar. Malesef durum sikintili.

Bunlarin disinda discovery channel da bir belgeselimizi cekti. Travel channel da yayinlanacak. Bbc cekti 24kitchen da cekti o surekli yayinlaniyor dsmartta:) ntv cekti saffet emre tonguc vs vs

Hernekadar turkiyede cok rabet gormesede dunyadan ciddi anlamda rabet giruyoruz.

Bizimle birlikte buyuyecek genc arkadaslara ihtiyac var yakinda meslek liseleriyle gorusmeler yapacagiz hayirlisi bakalim.

İzzet Göçmen
28-05-2015, 17:30
Belgeseli amerikali Vice tv cekti munchies yemeek ile ilgili bolumleri.

İslerinde gercekten cok iyiler belgeselde ki arkadas da patronumuz 8 dili cok iyi derecede konusuyor. Bu sayede firmamiz dunyanin 40 tan fazla ulkedine tamamen el isi bu urunleri yolluyor. İlgi cok fazla alttan adam yetistirmemiz gerek suriyeli calistirmak istemiyorum ama malesef bizim genclerimiz de bu tarz islere raabet etmiyorlar. Malesef durum sikintili.

Bunlarin disinda discovery channel da bir belgeselimizi cekti. Travel channel da yayinlanacak. Bbc cekti 24kitchen da cekti o surekli yayinlaniyor dsmartta:) ntv cekti saffet emre tonguc vs vs

Hernekadar turkiyede cok rabet gormesede dunyadan ciddi anlamda rabet giruyoruz.

Bizimle birlikte buyuyecek genc arkadaslara ihtiyac var yakinda meslek liseleriyle gorusmeler yapacagiz hayirlisi bakalim.

Bende dahil artık herkez rahat iş arıyor ,Bayramı seyranı olsun,8 Saat olsun Hafta sonu tatilim olsun maası iyi olsun + iş derdim olmasın gelmicem dediginde vs vs uzar gider.İnsallah bulursunuz aradıgınız kriterde iş arkadasları

LowSlow
28-05-2015, 17:54
Hayatımda gördüğüm en iyi Türk belgeseli.Gerçekten ingilizce olarak aşmış bir abimiz hayırlı işler bol kazançlar

ahmet3425
28-05-2015, 17:55
Daha once amerikali bi genc arkadas cirak olarak calistirdim ama en fazla 3 gun dayanabildi :)

Basta cok hevesliydi ama hevesi cabuk kirildi millet gineli fil disili suriyeli vasifsiz elemanlar calistirirken bizde amerikali vardi :)

Dunyadan yine talep var cilgin amerikalilar ingilizler ispanyollar bende sizinle calismak istiyorum diye ilgincler ya ama malesef turkiyeden hevesli kimseyi bulamiyoruz ustalarimiz zaten cocukluklarindan beri bakir gumus isinde calisan insanlar onlar icin sikinti yok ama o devir bitmis arkadasinda dedigi gibi herkes rahat is pesinde ha bizde rahatiz ama belki prestijli gozukmuyor ondan da tercih edilmiyor sanirim.

mirafiori
28-05-2015, 18:07
Bu saatler mesaili hali sanırım 52,5 saat haftalık yapıyor.

ahmet3425
28-05-2015, 18:19
Bizim piyasa boyle kurumsal sirket degil sonucta butik ama tabiki esneklik herzaman var is olmaz erken cikilir is erken biter ertesi gune sarkmaz erken cikilir aile gibi calisiyoruz birinin isi vardir hastasi vardir cenazesi vardir her daim musade edilir sikinti yasanmaz yeterki niyet iyi olsun gerisi teferruat.

ckrc
29-05-2015, 01:28
Herkesin "üniversite mezunu" olması gerektiği algısı, ustalığın,el emeğinin kirli-paslı-gereksiz iş olarak görüldüğü.
Ara elemanın en büyük kaynağı olan meslek liselerinin hiç bir baltaya sap olamamış yaftasıyla 14-15 yaşında çocukların gönderildiği ve önemsenmediği, asgari ücretle çalışanların ellerinde 3 maaşınlarına denk gelicek kadar telefonların olduğu tamamen şekilciliğin ve gösterişin egemen olduğu Türkiye'de "usta" "zanaatkar" olmayı isteyen birilerini bulabilmeniz çok zor. Babam memur o yüzden taşrada büyüdüm ve 3 büyük ilde İzmir(3) Ankara(5) İstanbul(3 senedir, son yaşadığım şehir olur TR'de) yaşayan birisi olarak zamanında insanlar bu sanatları öğrenebilmek adına ustaların peşinde koşarlardı.
Kazancı-Saygısı ilerleyince,tecrübe kazanınca gayet iyi olan bu meslekler yerine maalesef 4 yıllık taşra üniversitesinde iibf okuyup, kpss çalışmak-bankalara 1000-1500 tl ile veznedar olmak pek çok yaşıtımın hayallerini süslüyor. Neden çünkü saygın,takım elbiseyle işe gidiyorsun, olmadığın gibi "prezantabl" davranıyorsun.

Niteliksiz eleman bulmanın ne kadar zor olduğunu az çok tahmin edebiliyorum, memlekette herkes "nitelikli" çünkü hele ki arkadaşlarımdan gördüğüm kadarıyla milleten para kazanmak için açılan "Liderlik" "Girişimcilik" vb sertifika programlarına katılıp üniversiteden mezun olunca CEO Olarak işe girebileceğini düşünen adamlar olduğunu görünce kolay gelsin demek istiyorum.

ahmet3425
29-05-2015, 17:58
Hay agzina saglik kardesim durumu cok iyi ozetlemissin.

Bi taraftanda 33 yillik omrunun 25 yillik kismini vatandan uzak baba ve anne meslegi olan hariciyecilik sebiyle yasamis olup. Gunu geldiginde memlekettimizin kulturumuzun sanatimizin miraslarindan bakirciligi profesyonellestirip dunyaya pazarlama ihracat yaparak buyuyup biraz vatani biraz da kendimizi kurtaralim fikriyle bu ise gonul vermis yemek yemegi cok seven bir vatandas. Hani nasil bir egitim almis oldugunu burda anlatmamama gerek yok bir gun ulkeye basbakan hatta cumhurbaskani olabilecek egitim bilgi beceri ve donanimda bir arkadasimiz.

Gel gelelim bunca donanimin icerisinde bakircilik yapiyor ve cevresindeki insanlarin uzun suren baskilarina yilmayip kararlilikla devam ediyor sonuc suan ortada.

Ama malesef allttan adam yetistiremessek bu isin devami ne kadar surer bilinmez. Bakircilik yorgancilik gumusculuk sadekarlik kalemkarlik pantograflik vs vs kaybolmaya yuz tutmus meslekler ve bu meslekleri canlandirabilmek icin devlet buyukleri killarini bile kipirdatmiyor.

Adam altin pirlanta alip isliyor satiyor kdv odemiyor biz bakir aliyoruz yine elde isliyoruz vs kdv %18 boru gibi. Tekstilde bile dunyanin parasini kazaniyor ureticiler kdv%8

Gelde isyan etme.

burakk.
29-05-2015, 18:46
Belgeseliniz mükemmel olmuş çalıştıracağınız arkadaşın görevi ne olacak tam olarak

MCN21
29-05-2015, 19:09
@ckrc durumu cok guzel anlatmissin, tebrik ederim

ahmet3425
29-05-2015, 19:27
Belgeseliniz mükemmel olmuş çalıştıracağınız arkadaşın görevi ne olacak tam olarak

Yardimci eleman ''cirak'' getir gotur indir kaldir vs ilerde 3-5 sene sonra usta olup kaymak yiyecek olursa tabi :)

Tech den bize eleman cikmaz heralde ben en iyisi alt tabaka semtlere yoneleyim o kisimlardan bulabiliriz ancak gibi gozukuyor.