PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nürburgring icin en iyi kombinasyon (oyun+konsol+direksiyon)

ferruh
28-05-2015, 20:27
Nürburgring icin eve konsol direksiyon ve oyun alıcam pek anlamam bu ıslerden bır bılene sormak lazım..

en gercekcı oyun en ıyı tepkılerı verıcek dıreksıyon ve bunları oynatabılecegım konsol ıcın onerılerız nelerdır? simdiden tesekkurler..

Gokmen Erbas
28-05-2015, 20:46
assetto corsa'da mevcut bu pist. g25 ile oynuyorum ama kolay bir pist değil.

bkaraca
28-05-2015, 20:47
Assetto corsa oyun ve thrustmaster rs500 bu ikisi pc ile süper olur .

yesil
28-05-2015, 20:50
Konsolda simulasyon tarzı oyun pek yok. En gerçekçisi bile arcade simulasyon arası. Konsol yerine iyi bir pc toplamak simulasyon oynaöak için daha mantıklı. Asetto corsa grafikleri fena olmayan çok güzel bir simulasyon oyunu. Direksiyonda ise bütçeye bağlı. 1000 liraya kadarsa g27 ama T500rs'nin daha gerçekçi tepkileri var.

barisy
28-05-2015, 20:58
En iyi kombinasyon
İstanbul Frankfurt bilet 100 eu
3 günlük kiralık araç 120 eu total
Otel 250 eu
Swift 4 tur herşey dahil 300 eu
Toplam yuvarlak hesap 800-1000 eu
Yani 3 liraya canlısını yapıp dönersin. Hayatın boyunca da unutmazsın.
Merakın varsa , bugün olmasa da imkanın olduğu anda mutlaka yap derim.

ferruh
28-05-2015, 21:13
Er Yada gec o piste Cikicam ama çıkmadan once antreman şart ;)

Pc toplamak istemiorum konsolla arada futbolda oynarım o yüzden konsol üzerinden tavsiyeler daha cok isime yarar

MCN21
28-05-2015, 21:48
O zaman xbox one ve forza 5 isinizi gorucektir :)

SAYGIN
29-05-2015, 04:02
Xbox one + forza 5 + Project cars +thrustmaster 458 italia Xbox one direksiyon alırsın.konsol da istiyorsan..

aTaBeY
29-05-2015, 07:45
thrustmaster 458 italia Bu direksiyonu aranızda kullanan varmı gerçekten almak istiyorum xbox one da keyif verirmi sizce arkadaşlar.

ilkay325i
29-05-2015, 08:18
thrustmaster 458 italia Bu direksiyonu aranızda kullanan varmı gerçekten almak istiyorum xbox one da keyif verirmi sizce arkadaşlar.

Fiyatları da uygun gibi. direksiyon dönüş açısı falan nasıl acaba oynayıp almak lazım

Tholl-ga
29-05-2015, 08:20
sezon acıldı malboroo lüx oldu

Network
29-05-2015, 08:26
Bende Play station 3, Gran Turismo 5 (orj.) ve Logitech G27 var. Kullanıyorum arada, tavsiye ederim, keyifli Oluyor.
Ama mümkünse play station 4 ve en yeni seri Gran turismo olsa daha iyi olur, tabi maliyet yükselecektir...

ferruh
29-05-2015, 09:35
sezon acıldı malboroo lüx oldu

sezon bitti marlboro lux oldu olucaktı basgan.. ama bu aralar sezon acıldı ps cerez oldu modundayız ;)

bu arada youtube tan forza 5 xbox videoları ızledım acıkcası begenmedım .. gran turısmo ps4 ıcın daha oyun cıkarmadı dıe bılıorum yalnıssam duzeltın lutfen yoksa benımde gonlumde ps4-granturismo dan yana..

Canselmo
29-05-2015, 10:04
Valla konsolda su an tartismasiz sesler goruntu oynanis forza5 dir , gidin bir elektronikmarketlerde deneyin farki gorun derim. Gt6 da olabilir ama gercekcilik forzadan yana . ayrica thurxmaster 458 cok iyi olmadigini duydum ,

Gercekci sim icin ortalama 2000 tl lik bir kasa
3 tane 27inc ekran
3 ekrani desteklicek bir ekran karti
Dreksiyon size kalmis g27 olabilir thurxmaster olabilir.
Ve bol bol sim oyununlari , pcde oynayabilme.ve cesitlilik daha fazla gercekcilikte oyle

Tholl-ga
29-05-2015, 10:06
sezon bitti marlboro lux oldu olucaktı basgan.. ama bu aralar sezon acıldı ps cerez oldu modundayız ;)

bu arada youtube tan forza 5 xbox videoları ızledım acıkcası begenmedım .. gran turısmo ps4 ıcın daha oyun cıkarmadı dıe bılıorum yalnıssam duzeltın lutfen yoksa benımde gonlumde ps4-granturismo dan yana..

çok yanlış karar ps4 ve granturismo

KMR2-GT
29-05-2015, 10:12
Fanatec direksiyon xbox 360 kullandim gayet iyiydi. Hatta fanateci satiyorum dusunursen

aTaBeY
29-05-2015, 10:18
Kamer Sendeki Xbox one il uyumlu mu peki ? Bildigin kadarıyla senin sistemde debriyaj vs. manuel vitesde var.

HUSNU
29-05-2015, 10:25
Gerçekçilik isteniyorsa lazerle taranmış pist şu an PC de Assetto Corsa da mevcut. Araç fizikleri de iyi . Forza 5 te de pist lazer tarama deniyor ama çok gerçekçi değil maalesef. Lazer tarama olarak yakında yine PC platformunda iRacing ve Race Room Racing Experience te de olacak. Bütçe olarak en uygun çözüm tabiki PS3 , GT6 ve DFGT yada G27 kombinasyonu .

onursumer
29-05-2015, 10:45
ben g27 kullanıyorum, ps3 ve pc de iyi kombinasyon oluyor

gt6 artık eski tadı vermesede o oyunda play seatle saatlerce oynadığım tek pist

xbox olayına girersen onda çalışan truhtmaster vs alman gerekicek

ferruh
29-05-2015, 10:55
Gerçekçilik isteniyorsa lazerle taranmış pist şu an PC de Assetto Corsa da mevcut. Araç fizikleri de iyi . Forza 5 te de pist lazer tarama deniyor ama çok gerçekçi değil maalesef. Lazer tarama olarak yakında yine PC platformunda iRacing ve Race Room Racing Experience te de olacak. Bütçe olarak en uygun çözüm tabiki PS3 , GT6 ve DFGT yada G27 kombinasyonu .

çok yanlış karar ps4 ve granturismo

ps4 ıcın oyun yokmu pekı nurburgrıng ıcın? bu arada once konsolla oyuna karar verelım dıreksıyon sonra..

HUSNU
29-05-2015, 11:13
PS4 de Gran Turismo daha çıkmadı. Postun sonunda belirttim zaten. En uygun çözüm PS3 , GT6 ve DFGT yada G27 kombinasyonu diye

KMR2-GT
29-05-2015, 11:15
Kamer Sendeki Xbox one il uyumlu mu peki ? Bildigin kadarıyla senin sistemde debriyaj vs. manuel vitesde var.

Malesef xbox one la uyumlu degil yoksa asla satmazdim.debriyaj ve manuel vites var evet

mertkaya
29-05-2015, 11:21
Asetto Corsa ile G27 derim. Ffb motoru çok sesli vs ama oyunla müthiş bir uyumu var. Ps3 ise gran turismo 6 tek seçenek zaten. Project Cars'a çok ümitle bakmayın bence çünkü alanlar bin pişman.

Canselmo
29-05-2015, 11:28
Thurstmaster in manurl shifter ve 3 pedal ek olarak alinabiliyor xbox one uyumlu, bence en guzeli pcde i racing gibi birebir sim oyunlari oynamak

ferruh
29-05-2015, 11:43
https://www.youtube.com/watch?v=ViOXphwKMk8

bu vıdeodan sonra pc toplasammı dıe dusunmedım degıl.. ama konsol ıstıorum bu assetto ps ıcın oyun yapmıomu?

SAYGIN
29-05-2015, 11:49
thrustmaster kullanmadım d&r da vardı bir ara şu an ellerinde yok gözüküyor.pc için g27 aldım..Fanatec Wheel base v2 'leri var ama sadece davetiye ile sipariş almak gibi bir inat içindeler,xbox one ve pc de kullanılabiliyor uygun erişebilirliği olduğu zaman fanatec 'e geçmek mantıklı illa Xbox kullanılacaksa,direksiyon haricinde nereye konumlandıracağınız çok önemli,playseat olmadan 3000euro'luk set de yapsan bana kullanışssız geliyor..

altugkocer
29-05-2015, 11:53
Ben şimdilik PS3 de Logitech DFGT ile GT6 oynuyorum. Benim gibi simulasyona yeni başlayanlar için ideal diye düşünüyorum. 1 sene içinde custom bir tane playing seat yapıp zamanla PC'ye geçmeyi düşünüyorum.

Bu arada HUSNU nickli abimizin önerilerini dinlemenizi tavsiye ederim :) İlham kaynağınız olsun bu konu :)

http://www.techturkey.com/forum/do-it-yourself-d-i-y-/123374-bu-da-benim-sim-kokpitim.html?highlight=

ferruh
29-05-2015, 12:16
PS4 de Gran Turismo daha çıkmadı. Postun sonunda belirttim zaten. En uygun çözüm PS3 , GT6 ve DFGT yada G27 kombinasyonu diye

husnu olayı bıtırmıssın moralım bozuldu ufak yollu bı kokpit sart artık :( peki ps4 alıp gt7 yı beklemek mantıklımı yoksa ps3 gt6 g27 ısımızı ne kadara kadar gorur? gt7 cıkınca bu kombınasyonu satıp ps4 gt7 yemı gecmelı? yoksa 3 ekranlı kokpitli bi pcmı toplanmalı? tabı bıde malıyet var hangısı en makul olanı?

HUSNU
29-05-2015, 13:39
thrustmaster kullanmadım d&r da vardı bir ara şu an ellerinde yok gözüküyor.pc için g27 aldım..Fanatec Wheel base v2 'leri var ama sadece davetiye ile sipariş almak gibi bir inat içindeler,xbox one ve pc de kullanılabiliyor uygun erişebilirliği olduğu zaman fanatec 'e geçmek mantıklı illa Xbox kullanılacaksa,direksiyon haricinde nereye konumlandıracağınız çok önemli,playseat olmadan 3000euro'luk set de yapsan bana kullanışssız geliyor..

Fanatec CSW V2 leri davetiye ile sipariş almıyor. Daha önce Fanatec.com üzerinden alışveriş yapan kişilere indirim kodu verildi ve bir miktar uyguna alınabiliyor. Fakat isteyen sipariş verebilir. Fakat şu an stoklarda olmadığı için davetiye kodu gerekiyor. 7 ayın başı gibi stoklarda olacakmış. Fanatec i bekleyeceğinize amazondan T500 Rs i alabilirsiniz. Hem daha ucuz ve sorunsuz bir cihaz.

Ben şimdilik PS3 de Logitech DFGT ile GT6 oynuyorum. Benim gibi simulasyona yeni başlayanlar için ideal diye düşünüyorum. 1 sene içinde custom bir tane playing seat yapıp zamanla PC'ye geçmeyi düşünüyorum.

Bu arada HUSNU nickli abimizin önerilerini dinlemenizi tavsiye ederim :) İlham kaynağınız olsun bu konu :)

Rica ederim . İlgili arkadaşlara yardımcı olmaya çalışıyorum.

http://www.techturkey.com/forum/do-it-yourself-d-i-y-/123374-bu-da-benim-sim-kokpitim.html?highlight=

husnu olayı bıtırmıssın moralım bozuldu ufak yollu bı kokpit sart artık :( peki ps4 alıp gt7 yı beklemek mantıklımı yoksa ps3 gt6 g27 ısımızı ne kadara kadar gorur? gt7 cıkınca bu kombınasyonu satıp ps4 gt7 yemı gecmelı? yoksa 3 ekranlı kokpitli bi pcmı toplanmalı? tabı bıde malıyet var hangısı en makul olanı?

GT7 en erken 1 sene sonra çıkar . İlla PS4 isteniyorsa PCars çıktı ve GT kadar iyi diyebilirim. Bence PS4 almaya gerek yok. Neden dersen direksiyon için tek seçeneğin var. T300 veya T500 alman lazım. Hemde oyun çeşitliliği şu an için çok az. PS3 alıp Logitech Driving Force GT veya G25\27 alıp Gran Turismo da keyif alınabilir . Hemde daha ucuza. PS3 yerine PC de kurulabilir tabiki . Hem de ileride 3 lü ekran , kokpit vs için hazırlık olur :)

ferruh
29-05-2015, 14:19
cCc HUSNU reyiz cCc

SAYGIN
29-05-2015, 14:32
Fanatec CSW V2 leri davetiye ile sipariş almıyor. Daha önce Fanatec.com üzerinden alışveriş yapan kişilere indirim kodu verildi ve bir miktar uyguna alınabiliyor. Fakat isteyen sipariş verebilir. Fakat şu an stoklarda olmadığı için davetiye kodu gerekiyor. 7 ayın başı gibi stoklarda olacakmış. Fanatec i bekleyeceğinize amazondan T500 Rs i alabilirsiniz. Hem daha ucuz ve sorunsuz bir cihaz.

GT7 en erken 1 sene sonra çıkar . İlla PS4 isteniyorsa PCars çıktı ve GT kadar iyi diyebilirim. Bence PS4 almaya gerek yok. Neden dersen direksiyon için tek seçeneğin var. T300 veya T500 alman lazım. Hemde oyun çeşitliliği şu an için çok az. PS3 alıp Logitech Driving Force GT veya G25\27 alıp Gran Turismo da keyif alınabilir . Hemde daha ucuza. PS3 yerine PC de kurulabilir tabiki . Hem de ileride 3 lü ekran , kokpit vs için hazırlık olur :)

T500 rs benim için uygun değil,hem pc ve Xbox one için kullanabileceğim bir şey almam gerekiyor.t500 rs pc ve ps3 bildiğim kadarı ile.
Bu arada Buttkicker kullanıyormuydun?

HUSNU
29-05-2015, 14:40
Xbox one da kullanacığını düşünmemiştim. Evet buttkicker kullanıyorum .