PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Czt -207 Rolling Kaza

Canselmo
29-05-2015, 00:36
İlk önce arkadaşa geçmiş olsun diyorum. Facebookta bir grupta gördüm video paylaşmak istedim hepimiz dikkatli olalım.Ayrıca kaza yapan arkadaş buraya üye ise rahatsız olursa söylesin konu silinebilir.

czt nin içinden

https://www.youtube.com/watch?v=2t8r0txvLgM

207 içinden

https://www.youtube.com/watch?v=GsR1e9_Z-OQ

Berat
29-05-2015, 00:45
Arkadaşlara geçmiş olsun. Panik haliyle direksiyonu kırmasaymış durabilirmiş gibi sanki?

tahirunal
29-05-2015, 00:47
Geçmiş olsun sağlık durumları iyidir umarım

Otto_Skorzeny
29-05-2015, 00:49
Ben anlamadım su birikintisi falan vardı ondan mı kaçmaya çalıştı?

TigeR
29-05-2015, 00:51
207'nin yüzünden olmuş gibi geldi bana sola geçiyormuş cztde duramayınca sağa geçim derken kontrolü kaybetmiş gibi.Geçmiş olsun umarım bir şey yoktur.

Canselmo
29-05-2015, 00:56
Sebep?Youtube koyarken sorun olmuyor burda mı oluyor?

hayır kaza yapan arkadaş kendisi konuyu açmak istemiş galiba onun için.

onurrolla
29-05-2015, 00:57
hayır kaza yapan arkadaş kendisi konuyu açmak istemiş galiba onun için.

niye açtın o zaman kardeşim???

wolrath
29-05-2015, 00:58
Biz ne yapacagiz orda ne demek ya. Kosup yardim edeceksin tabiki.
Arkadaslara gecmis olsun.umarim sagliklari yerindedir.

gökberk
29-05-2015, 01:00
Bile bile lades olmuş. 207 bırakmasına rağmen ayağını gazdan kaldırmamış, farlar desen açık değil.
Her şeyi geçtim belki çok daha az hasarla çıkabilirlerdi araçtan tabi kemerleri takılı olsaydı. Büyük geçmiş olsun.

Gökhan Kavuştu
29-05-2015, 01:01
Çok kötü olmuş be :/ Umarım kimsede ciddi bir şey yoktur.

ufuksaracci
29-05-2015, 01:12
Panik haliyle dedi herhalde o " ne yapacağız orada" cümlesini ciddi ciddi öyle düşünebileceğini sanmıyorum . Keşke dörtlüler yanınca gazdan ayak çekilseymiş.

Geçmiş olsun

HondatugraL
29-05-2015, 01:14
peco bişe yapmamış bence, gereksiz bir hareket yüzünden kaza meydana gelmiş birkaç kez izledim sebepsizce sağa kırıp sonra toplamaya çalışıyor. Kesin başka bişey düşündü sonra vazgeçti.

TigeR
29-05-2015, 01:15
peco bişe yapmamış bence, gereksiz bir hareket yüzünden kaza meydana gelmiş birkaç kez izledim sebepsizce sağa kırıp sonra toplamaya çalışıyor. Kesin başka bişey düşündü sonra vazgeçti.

İlk videoyu iyi izle 207 çizgiyi taşıp sol şeride giriyor aland aralıyor oda tam girecek sanıp sağa kırmış sanırım

TigeR
29-05-2015, 01:16
İlk videoyu iyi izle 207 çizgiyi taşıp sol şeride giriyor aland aralıyor oda tam girecek sanıp sağa kırmış sanırım

+Fren sesinin geldiği noktada 207 tamamen sol şeritte oluyor zaten.
ikinci videoda 207 fark etmemiş bile kazayı(fren sesini duyup sağdan geçsin diye sola geçmiştir diyenler olacaksa ikinci videoyu izlesinler)

2jz
29-05-2015, 01:18
Tanıyan eden yok mu? Arkadaşların durumu nasıl?

Canselmo
29-05-2015, 01:22
Tanıyan eden yok mu? Arkadaşların durumu nasıl?

Kendisi iyiymiş bi sıkıntıları yok diye biliyorum

STP
29-05-2015, 01:22

kusura bakma, en ufak bırsxey yok o sekılde hakımıyet kaybedeek. 207cının alakası bıle yok olayla, kı oyle dıreksıyon tutarsan oyle hakımıyet kaybedersın

TigeR
29-05-2015, 01:26
kusura bakma, en ufak bırsxey yok o sekılde hakımıyet kaybedeek. 207cının alakası bıle yok olayla, kı oyle dıreksıyon tutarsan oyle hakımıyet kaybedersın

Tüm olay 207de demiyorum ki abi ama o da bir sebep sonuçta.

Grimlord
29-05-2015, 01:26
büyük geçmiş olsun.

rollde neden farlar yakılmadan gidiliyor ben onu anlamadım,arabanın gücünden mi yiyor ( :) )yada gelenek falan mı bu? dikkat ediyorum 5 roll videosunun 2sinde farlar yanmıyor.hakikaten mantıklı bi sebebi var mı bunun?

mert_can 41
29-05-2015, 01:27
207 şeridi ortalamasaydı czt yandan geçicekti top speede gitmek istemiş sanırım ama birden geçemicem diye frene dibine kadar bastıysa arka yandan gelir yandan geldiği anda da panik yapınca sonuç bu olur bir kere başıma gelmişti civic varken ordan bilirim umarım bir şeyleri yoktur.

ayrıca ben işte bu yüzden tanımadığım kişilerle rolle çıkamam kaza yaptılar dur bizim ne işimiz var orda bu nasıl bir düşüncedir anlamadım

HondatugraL
29-05-2015, 01:28

En az kaza anını 10 kere izledim. Çok ince bir nokta var orda kazanın olmasına 1 sn den az süre kala czt zaten yavaşlama konumuna girmiş yanı dıreksıyonu ellemese 207 ye yaklaşırken birden 207 uzamaya başlayacak okadar ciddi yavaşlama moduna giriyor araç sanırım orda baya bastı frene ama son sanıyelerde hatta milisaniyelerde panikle kırıyor direksiyonu sonra yavaşladıgını farkedıp sola gerı gırım derken kopuyor araç.

mert_can 41
29-05-2015, 01:28
büyük geçmiş olsun.

rollde neden farlar yakılmadan gidiliyor ben onu anlamadım,arabanın gücünden mi yiyor ( :) )yada gelenek falan mı bu? dikkat ediyorum 5 roll videosunun 2sinde farlar yanmıyor.hakikaten mantıklı bi sebebi var mı bunun?

biraz daha hız kazanıyo nasıl olduğunu bilmiyorum tam olarak ama adetten değil yani söndürme işe yarıyomuş :)

gökberk
29-05-2015, 01:35
Alternatöre yük binmesin diye yaparlar.. Çünkü en az 27 hp verecek.

onursumer
29-05-2015, 01:42
Kotu olmus bence czt hafif bi panik ani ile kontrolu kaybetmis 207 ile hic alakasi yok 4 lu yaktigibda cok mesafe var

FaBeRgE
29-05-2015, 01:54
bu kaza nerede oldu ? Eskişehir değil dimi

Gökhan Kavuştu
29-05-2015, 02:09
Ben de 207'deki arkadaşın "ne yapacağız orada" lafını o anlık psikolojiyle söylediğine inanıyorum, zira hiçbir insanın o lafı gerçekten söyleyecek kadar zalim olabileceğine inanmıyorum. Keşke 207'deki arkadaşımız şeridinden hiç çıkmamış olsaydı ya da CZT'deki arkadaşımız keşke dörtlüleri fark ettikten sonra gaza basmayı bıraksaydı. Elbette bu kaza için keşkeler uzar gider ama keşke demenin bize bir faydası yok. Lütfen bu kazalardan ders çıkaralım ve emniyet kemerlerimizi takalım. Buradan kazazede arkadaşlara acil şifalar diliyor bir an önce aramıza dönmenizi temenni ediyorum. Büyük geçmiş olsun...

İstanbul
29-05-2015, 02:09
büyük geçmiş olsun.

Bu gece vakti far kapatma olayı tam bir mallık örneği..düşünsene gece gidiyorsun yolda sakin sakin,şerit değiştirmek için aynaya baktın,farı görmediğin için yol boş dedin ve geçtin yan şeride,tabi arkandaki dingilin son sürat üzerine geldiğini bilmediğin için gümmmm,ya da yan yoldan anayola çıkıyorsun,ışık yok,yol boş dedin çıktın ve yine gümm..gereksiz,salakça ve en önemlisi çok tehlikeli gece vakti farları kapatmak

Absyrtos
29-05-2015, 02:23
Bu gece vakti far kapatma olayı tam bir mallık örneği..düşünsene gece gidiyorsun yolda sakin sakin,şerit değiştirmek için aynaya baktın,farı görmediğin için yol boş dedin ve geçtin yan şeride,tabi arkandaki dingilin son sürat üzerine geldiğini bilmediğin için gümmmm,ya da yan yoldan anayola çıkıyorsun,ışık yok,yol boş dedin çıktın ve yine gümm..gereksiz,salakça ve en önemlisi çok tehlikeli gece vakti farları kapatmak

Aynen öyle far kapatmakta nedir başkasının hayatından değerli mi başkasını geçip geçmemek

aybrskck
29-05-2015, 02:29
top speed giderken arabayı boşa atıp frene asılmak ne kadar mantıklı tartışılır heleki czt gibi küçük bi araçla facede gördüm herkes iyiymiş tekrardan geçmiş olsun diyelim o süratteki böyle ciddi bi kazadan yara almadan kurtulmaları tek teselli sanırım daha dikkatli olmakta fayda var hepimiz için geçerli bu .

ALPER-VNS
29-05-2015, 02:37
Napıcaz orda belki de yarışırken kaza yaptılar diyecek insanlardan çekindikleri için söylenmiş olabilir.. Umursamasa bilmemkimi ara da demezdi..

Direksyon sahilde gezer gibi tutulmamalı yüksek süretlerde hakkaten..

Arabanın oyuncak olmadığını gösteren bi eğitim videosu gibi olmuş.. geçmiş olsun..

SmT
29-05-2015, 02:59
Far kapatmayıda yeni öğrendim şuan eminim çok katkısı olmuştur,birini geçmek için gecenin köründe 200lü hızlarda far kapatmak...

XoR
29-05-2015, 06:28
Direksiyon 9'u çeyrek geçe şeklinde tutulur ki tam hakimiyet sağlansın.

CZT sürücüsü gibi 12'den tutarsanız hakimiyeti kaybetmeniz kaçınılmaz olur yüksek hızda. 12'den tutuş yoldan çıkmayacak arabayı sizin çıkartmanıza sebep olur. Sekme veya farklı bir darbede 12'den tutan el yukarıdan aşağı dik kuvvet sağlar direksiyona zira.

Geçmiş olsun kazaya karışanlara.

http://www.otobil.net/blog/wp-content/uploads/2010/08/direksiyon-tutu%C5%9F.png

Maxi
29-05-2015, 06:49
geçmiş olsun bu kazada sürüyle hata var
far kapama, direksiyon tutuşu, öndekinin şeride girişi

ama çoğunuzun bilmediği birşey var
muhtemelen öyle yapmışlardır
czt lerde abs sigortasını sökünce esp falan iptal oluyor + arka fren lambaları
gerçi rolling sırasında pek anlamı yok ama eğer öyle yaptıysalar neden frene basar basmaz araba saçlamadı anlarsınız.

wolrath
29-05-2015, 06:56
4lu flasoru gorunce birakin gaz kesmeyi frene basmak gerekirken (takip mesafesine bagli olarak) czt basmis da basmis. Biraz lades olmus maalesef. Saglik durumlari iyi olmasi sevindirici haber. Zaten tehlikeli is rolling, boyle kullanarak daha da risk almaya degmez

gazi
29-05-2015, 07:13
Allah beterinden sakınsın , bununla geçmiş olsun. can kaybının olmaması iyi haber.

Kahn23
29-05-2015, 07:19
Hayatımda 1 kere çok büyük kazaya karıştım 2007'de. O günden sonra bir kere bile tek el kullanmadım arabayı.

Hatalı bariz CZT sürücüsü. Geçmiş olsun. İnş bişeyi yoktur.

aTaBeY
29-05-2015, 07:30
Hayır birde ben yanlış anlamadıysam freni köklemiş araba bir şekilde kızaklıyor arkası yanına gelmeye başlayınca da freni bırakıyor ki en büyük 1. hata okadar fren basmak 2. hata o freni arkan yanına gelince bırakmak kırbaç etkisi yaratmış. Büyük geçmiş olsun. :)

aTaBeY
29-05-2015, 07:31
Pardon yanlışlıkla gülen smiley gitmiş :( bu olacaktı doğrusu....

c20let
29-05-2015, 07:37
Geçmiş olsun. Dikkatli olmak lazım.

kelalper
29-05-2015, 07:40
Hayır birde ben yanlış anlamadıysam freni köklemiş araba bir şekilde kızaklıyor arkası yanına gelmeye başlayınca da freni bırakıyor ki en büyük 1. hata okadar fren basmak 2. hata o freni arkan yanına gelince bırakmak kırbaç etkisi yaratmış. Büyük geçmiş olsun. :)

Arabanın arkası neden gelir acaba bilgin var mı?

Mpower
29-05-2015, 07:40
Bende twingo var araba hafif lastikler de dandik olayı az çok anlayabiliyorum başıma geldiği için.Yolda 120 kmh civarı bir hızla giderken aniden önüme biri kırdı ani bi fren yaptım o frenle arabanın verdiği ilk tepki arkayı salmak oldu ters kontra ile topladım ama video daki araç benden çok daha hızlı gidiyor +yol aşırı şekilde sekiyor belki spor yayın etkisi filanda vardır bilmiyorum araç kopunca güzel bir direksiyon tepkiside yok haliyle kaza oluyor.Bu videoyu izledikten sonra ABS ve ESP sistemlerinin ne kadar gerekli olduğunu bir kez daha anlamış oldum

Mpower
29-05-2015, 07:44
Bir de bu var aynı videonun altında paylaşılan https://www.youtube.com/watch?v=UAbkGBlkz8A frenleri berbat denilen cupranın bile frenleri gayet iyi japon araçlarına göre

by serçe
29-05-2015, 07:46
Bir çok hata var sayılabilecek ama iki kişininde yara almadan çıkması en sevindirici olay Allah beterinden korusun cümlemizi

vtec26
29-05-2015, 07:50
Oncelikle Arac sahibi ismail kardesimin konuyu acmasini bekliyordum ama arkadaslar ismaili beklememis.

Czt nin sahibi ve yolcu koltugundaki arkadaslarin durumu cok şükür iyi.

Kaza Eskisehir de, Ankara yolunda oldu. 207 yi kullanan arkadas 106 ci Metin Uludirik tir, aracin sahibi yan koltukta oturmaktadir. Videoda hersey net ve belli daha da aciklamaya gerek yok. Her iki taraf dortlu yaktiktan sonra yani yaris bittiikten sonra önüne gecirtmeme muhabetti yüzünden olmus bir kazadir. Ben kesinlikle suçlu aramiyorum, zaten arasam once czt ye keske ilk dortlunu yaktiktan sonra gaz kesseydin derdim.
Kazadan sonra yoldan geçen insanlar bile durup yardim etmeye calisirken 207 ci arkadaslar uzaktan izlemeyi tercih etmislerdir. O gruptan bicok arkadas vardi kaza alaninda. Biz czt ci arkadasla ugrasirken onlar ise kaza yapan czt nin fotolarini her acidan cekmekle mesguldu.
Metin uludirik i tanımıyorum fakat denemelerde bu tur seyler yaptigini duydum. Ilk kazasi da czt ci arkadasa patladi.

vtec26
29-05-2015, 07:53
Eklemeyi unutmusum, o gece rollingi izlemek için 2 boy arkalarindan takip ediyorduk.

KÖROĞLU
29-05-2015, 07:53
Aynı aracın 95 hp olanını kullanıyorum cz3. CZT ye göre çok hantal bir araç kısacası.

Aracın arkası önüne göre hafif, ani frende arkasını bırakma eğilimi var defalarca test ettim.

Kaldı ki benim aracımda esp de yok.

Normal virajda bile biraz sert girdiğinde arkadan kayıyorum. Arkadaş biraz da panik yapmış sanırım.

Yaşadıklarına şükretsinler bence kemerleri takılı değil.

Bir de far kapatmak nedir arkadaş ?

kelalper
29-05-2015, 07:54
Direksiyonu 12den tut farları kapa vitesi de boşa al. Frenede sonuna kadar bas ki kaza yapasın. Arkadaş aynen bütün yapılması gerekenleri yapmış. Araba kullanmayı öğrendikten sonra roll e çıksaydı keşke. 207 de hata var az da olsa ama onunda önüne araba çıkmış olsaydı ve sola kaymak zorunda kalsaydı da senaryo aynı olurdu.

Geçmiş olsun.

KÖROĞLU
29-05-2015, 08:00
#44. post ile olay başka bir boyuta geldi yalnız, olay "önüne geçirtmemek" ile ilgiliyse çok yanlış.

Basmış gitmişsin zaten öndesin, hala neyin geçme kavgası.

Ben pislik çıkmasın diye tanımadığım adamla halı saha da top oynamıyorum, adamlar yarış yapıyor ilginç.

Arkadaşlara da geçmiş olsun ilk postta yazmamışım.

-Aydın-
29-05-2015, 08:09
Kaza yapan tarafa çok geçmiş olsun.

İki tarafı da tanımam etmem. Colt sürücüsü keşke dörtlülerden sonra gaz kesseymiş onun hatası bu olmuş, tabi direksiyonu tutuş pozisyonu vs. de var işin içinde.
Ama ben kesinlikle 207 sürücüsünün yukarıda yazıldığı gibi bir geçirtmeme peşinde olduğunu düşünüyorum. Tabi göz göre göre kaza yaptırmak istememiştir eminim, colt sürücüsünün yerinde daha soğuk kanlı ve belki daha tecrübeli biri kurtarır mıydı evet kurtarırdı ama yinede 207 ninde bu işte büyük payı var bence. Çünkü dikkatle bakılınca 207 sol şeride önüne geçmeye başladığı sırada panikliyor adam, araba tam kopmaya başladığı ve kenara vurmadan önce 207 zaten sol şeride geçmiş, tam çarpma sırasında 207 coltun önünde..

jeffy
29-05-2015, 08:10
Oncelikle Arac sahibi ismail kardesimin konuyu acmasini bekliyordum ama arkadaslar ismaili beklememis.

Czt nin sahibi ve yolcu koltugundaki arkadaslarin durumu cok şükür iyi.

Kaza Eskisehir de, Ankara yolunda oldu. 207 yi kullanan arkadas 106 ci Metin Uludirik tir, aracin sahibi yan koltukta oturmaktadir. Videoda hersey net ve belli daha da aciklamaya gerek yok. Her iki taraf dortlu yaktiktan sonra yani yaris bittiikten sonra önüne gecirtmeme muhabetti yüzünden olmus bir kazadir. Ben kesinlikle suçlu aramiyorum, zaten arasam once czt ye keske ilk dortlunu yaktiktan sonra gaz kesseydin derdim.
Kazadan sonra yoldan geçen insanlar bile durup yardim etmeye calisirken 207 ci arkadaslar uzaktan izlemeyi tercih etmislerdir. O gruptan bicok arkadas vardi kaza alaninda. Biz czt ci arkadasla ugrasirken onlar ise kaza yapan czt nin fotolarini her acidan cekmekle mesguldu.
Metin uludirik i tanımıyorum fakat denemelerde bu tur seyler yaptigini duydum. Ilk kazasi da czt ci arkadasa patladi.

#44. post ile olay başka bir boyuta geldi yalnız, olay "önüne geçirtmemek" ile ilgiliyse çok yanlış.

Basmış gitmişsin zaten öndesin, hala neyin geçme kavgası.

Ben pislik çıkmasın diye tanımadığım adamla halı saha da top oynamıyorum, adamlar yarış yapıyor ilginç.

Arkadaşlara da geçmiş olsun ilk postta yazmamışım.

öncelikle çok geçmiş olsun..

öne geçirmeme konusu tamamen yazanın yorumu. Metin dün gece açıkladı ki 207 videosunda belli oluyor farkında olmadığı.. czt nin sellektöründen sonra bıraktı zannedip rahata bağlıyor geldiğinin farkında değil..

KÖROĞLU
29-05-2015, 08:17
öncelikle çok geçmiş olsun..

öne geçirmeme konusu tamamen yazanın yorumu. Metin dün gece açıkladı ki 207 videosunda belli oluyor farkında olmadığı.. czt nin sellektöründen sonra bıraktı zannedip rahata bağlıyor geldiğinin farkında değil..

Umarım öyledir, eğlence için yapılan şeyler bir anda kabusa dönüyor gerek yok.

d.berkay
29-05-2015, 08:17
Geçmiş olsun..

Bence de CZT sürücüsü kendiş hatasının kurbanı olmuş. 207 4'lüleri yaktıktan sonra bile baya basmaya devam ediyor. 207'ci arkadaş 4'lüleri yaktıktan sonra gayet rahat yani hırsla önüne kırdığını falan sanmıyorum.

Hafif arabalarda yükek hızda yapılan sert frenlerde arka aşırı hafiflediğinden yol tutuş tamamen iptal oluyor. Herkesin de dediği gibi direksiyonu tutuş şeklinden dolayı da toplaması imkansız olmuş.

Tek elle ortadan direksiyonu tutmanın mantığını ben hala kavrayamadım. Şehir içinde 50-70'le normal şekilde sürerken bile o şekilde tutamıyorum.
Ayrıca bir tane yarış pilotu gördünüz mü acaba o şekilde tek elle direksiyonu ortadan tutan?

mannerboy
29-05-2015, 08:19
geçmiş olsun slalom yapmaya hiç gerek yokmuş.suçlu aramaya gerek yok tecrübesiz bi yarış olmuş diyelim rollingte her zaman diyorum arkamızdan gelen olmasın önüme bişey çıkar frenlerim belki ben kurtarırımda arkadan gelen durduk yere çarpmasın

Aliburakb
29-05-2015, 08:20
geçmiş olsun hatalar birbirini doğurmuş. sağlık durumlarının iyi olması sevindirici

ErT_ThM
29-05-2015, 08:21
gecmıs olsun arkadaslara tekrardan rollıng buyuk tecrube ıster sanırım bunu kesınllıkle anlamıstır arabayı boşa alıp hafıf meili yolda frene basılırsa o araba yoldan cıkmaması o suratte zaten mucıze olurmusss tekrardan buyuk gecmıs olsn

svtec
29-05-2015, 08:23
geçmiş olsun öncelikle en az hasarla atlatmaları sevindirici bir kaçkez izledim kaza anını olmuşa çare yok yorum yapmayada gerek yok hepimiz iyi şoförüz ama anlık olaylara bakış açımız farklı o anı orda yaşamak lazım herkezin vereceği tepki illaki farklı olurdu ama tamamen kendi şahsi fikrim o anı tabi bilemem ama ben o frene okadar asılmazdım bence olayın koptuğu nokta orası fren içinde pek bir sebep kendimce kanaatimce görmedim.. ama bunlar tamamen benim bakış açım kimseyi yargılamak ve suçlamak benim görevim değil.

slowmotion
29-05-2015, 08:24
Kaza yapan arkadaslara gecmis olsun, benim anlamadigim cokt da ebd ve esp yokmu? Bana savurmasi normal gelmedi. Deneme sirasinda esp kapalimiydi? Eger esp ve buna bagli ebd kapaliysa yaptigi panikle arkayi birakmasi talihsiz olmus. Aracta kasko varmi? Eger varsa bence bu videolari kaldirin. Gecmis olsun, cana gelecegine mala gelsin.

dragon07
29-05-2015, 08:30
geçmiş olsun her 2 taraf içinde

207ci aradaki boy farkına bakmak için yada diğer aracın nerde oldugunu görmek için sürekli aynalardan kontrol etmeliydi
,CZT ise amatörce davranmıs. bana göre 8/2 207 suçlu, 8/6 CZT
orda vatandaşlar araba içinde sıkısmısken yardım etmemeleride kendi ayıpları olmuş birgün kaza yapar başlarına iş gelir cenazelerini kaldırmaya bile kimse gelmez :)

e.bas
29-05-2015, 08:36
abs sigortası sökülmüş CZT lerde bu kazaların örnekleri var. İlk değil.

KÖROĞLU
29-05-2015, 08:40
abs sigortası sökülmüş CZT lerde bu kazaların örnekleri var. İlk değil.

Bilmediğim için soruyorum, bu sigortayı sökmenin ne getirisi oluyor ?

Network
29-05-2015, 08:41
Trafiğe kapalı ve geniş alanları tercih etmek lazım, herhangi bir savrulmayı telafi etme şansı yok şoförün, anında bariyere...
Frenleme anında araba böyle sağa sola kaymaya başladıktan sonra zaten işler çok fena karışıyor, toplamak çok zor,
Geçmiş olsun, önemli bir kaza atlatmışlar, sağlık sıhat yerindedir umarım...

_cAgdAsH_
29-05-2015, 08:44
rol bıtmıs 207 gaz kesmıs cztcı arkadas nıye hala tapa gaz gelıyo anlamadım..cztde abs esp ıptal edılmıs buna baglı olarakta kıcı kaybetmıs ve kacınılmaz son..207 bana gore masum..gecmıs olsunn

e.bas
29-05-2015, 08:45
esp iptal oluyor bununla birlikte anti patinajda iptal oluyor. 0,1 bar fazla bastığını söyleyenler de var tam bilmiyorum.

KA®ANLIK
29-05-2015, 08:52
ESP olsa böyle bir kaza da olmazdı zaten...

büyük geçmiş olsun.

ama CZT ci arkadaş hakikaten tüm hareketleri ile kazaya davetiye çıkarmış...

kanashibari
29-05-2015, 08:56
geçmiş olsun bu kazada sürüyle hata var
far kapama, direksiyon tutuşu, öndekinin şeride girişi

ama çoğunuzun bilmediği birşey var
muhtemelen öyle yapmışlardır
czt lerde abs sigortasını sökünce esp falan iptal oluyor + arka fren lambaları
gerçi rolling sırasında pek anlamı yok ama eğer öyle yaptıysalar neden frene basar basmaz araba saçlamadı anlarsınız.

Kesinlikle katılıyorum. Yanlışa yanlış katan en büyük olay abs nin iptali gibi duruyor lastikler kilitleniyor araç sola kayıyor kontra yapayım derken banket kapıyor :( Geçmiş olsun cana gelmemesi sevindirici.

gakko
29-05-2015, 09:11
çok geçmiş olsun Allah beterinden saklasın.

ilkay325i
29-05-2015, 09:18
Geçmiş olsun Arkadaşlara

Işık
29-05-2015, 09:19
Kaza yapan arkadaşlara geçmiş olsun,

Herkes kendine göre yorum yapmış ben de yapayım

Videoda 207'nin camların baya koyu film olduğu belli oluyor, eğer czt'ci arkadaş rollü bıraktıktan sonra farları yaksaydı bence öndeki arkadaş onu farkedebilir kaza olma riski daha da düşerdi.

Benim gözümde en büyük etken farların yanmaması, 207 nasılsa arkadaki bıraktı diye rahatça sola geçmiş arkadakini görmeden.

Bu benim yorumum tabii, beni bağlar kimseye hakimlik ya da muhakeme yapacak değilim, haddim de değil.

Naçizane tavsiyem bu işleri koşturan arkadaşlar böyle far kapatma işlerinden falan medet ummasınlar sonu videodaki gibi hüsran oluyor maalesef.

Aytacd
29-05-2015, 09:23
geçmiş olsun arkadaşlar iyidir umarım , bence yolda cok düzgün değil sürekli zıplıyarak gitmiş zaten Czt ama 207 bıraktıktan cok sonra gaz kesmesi daha büyük etken olmuş, tekrar geçmiş olsun

levent
29-05-2015, 09:25
1. hata bence öylesine seken yolda roll yapmak.
2. hata zaten direksiyon tutuş ofsayt.
3. hata yine 207 4 lü yaktıktan sonra neden tapagaz gelirsin, ki önünde gaz kestiği belli.

Yine sağlıklarına bişey olmamış. Geçmiş olsun.

orhan_guney
29-05-2015, 09:27
Geçmiş olsun, burdan şu anlaşılıyor her önüne gelen ile deneme yapmıycaksın zaten bkda cıkdı, dikkatli olmak lazım.

İzzet Göçmen
29-05-2015, 09:29
Yanlıslar söylenmiş zaten vites düşürmeyi deneseydi belki kurtarma sansı olurdu..Olan olmus artık acil sifalar

eleanor
29-05-2015, 09:33
o hızda ya arabayı boşa alıyor yada debriyaja basıp frene basıyor.207 dörtlüleri yaktıktan sonra gaz gesiyor. arkadan gelen hala tapa gaz. büyük geçmiş olsun.

SULTANOGLU
29-05-2015, 09:37
öncelikle kaza yapan arkadaşlara geçmiş olsun.

207 resmen kütahya il sınırını geçmiş çeyizlik porselen bakıyor, CZT ise hala basmaya devam ediyor bide farları yanmıyor ya bırak işke oldu bitti. Bile bile lades olmuş.

dkaya87
29-05-2015, 09:37
bir çok kişi yapılan hataları detaylı yazmış, çoğuyla hem fikirim. cana gelmemesi sevindirici, çok geçmiş olsun.

rollingcilere ders niteliğinde bi video olmuş, tapagazcı gençlere izletilmeli, öğretilmeli.

evolution_9
29-05-2015, 09:43
dün hurdacılarda gördüm bi czt büyük ihtimal bu araç aracın önü ağır hasarlıydı ama kokpit sağlamdı içindekilere bişy olduğunu sanmıyorum

alpbodrum
29-05-2015, 09:44
Biz ne yapacagiz orda ne demek ya. Kosup yardim edeceksin tabiki.
Arkadaslara gecmis olsun.umarim sagliklari yerindedir.

Hakketen ' de biz ne yapacağız demek nedir , çok büyük ayıp adamlar aracın içinde sıkışsa ölse hiç mi utanmayacaksın , hem önde fren sıkıp kazaya sebebiyet veriyor hemde durmuyor aferin valla.

Tholl-ga
29-05-2015, 09:44
öncelikle kaza yapan arkadaşlara geçmiş olsun.

207 resmen kütahya il sınırını geçmiş çeyizlik porselen bakıyor, CZT ise hala basmaya devam ediyor bide farları yanmıyor ya bırak işke oldu bitti. Bile bile lades olmuş.

geçmiş olsn kaza yapan arkadaşlara

katılıyorum ikametgah değiştirmiş 207 daha niye çekmiosun ayagını.Bug vardı herhalde czt de pioneer yazıp ışınlanıcaktı

Oz`
29-05-2015, 09:58
Buyuk gecmis olsun.caniniza deil maliniza gelsin

RSX
29-05-2015, 10:00
Direksiyonu 12den tut farları kapa vitesi de boşa al. Frenede sonuna kadar bas ki kaza yapasın. Arkadaş aynen bütün yapılması gerekenleri yapmış. Araba kullanmayı öğrendikten sonra roll e çıksaydı keşke. 207 de hata var az da olsa ama onunda önüne araba çıkmış olsaydı ve sola kaymak zorunda kalsaydı da senaryo aynı olurdu.

Geçmiş olsun.

Benim yazacaklarımı alper abi yazmış +999

Öndeki araç dörtlüsünü yakmış frenliyor czt hala dip gaz devam, olmamış.

Kaza yapan arkadaşlara geçmiş olsun umarım tez zamanda eski sağlıklarına kavuşurlar. Cana geleceğine mala gelsin.

tunch
29-05-2015, 10:03
büyük geçmiş olsun kaza geçirenlere...

CZT kaza yapmasaydı bence 207yi geçip video atılacaktı ve 5 sonunda geçiyoruz denecekti..Ama metin bu konuda yeteri kadar tecrübeli olduğundan önüne kırmış..
kısacası al birini vur ötekine..

Alper_
29-05-2015, 10:05
Büyük geçmiş olsun..

Mr.K
29-05-2015, 10:15
Gece face de izledim videoyu ilk dikkatimi cekeb 207nin zipzip ziplamasi oldu. Videoda bile belli olurken 207 sahibi gormedimi gorduyse nasil cesaret bilemiyorum gecmis olsun ama direksiyon/oturus pozisyonu/ondeki araci gozlemlememek vs sikinti yaratmis ki 4luleri yaktiktan sora basmaya gerek bile yok bilebilelades olmus.

Bunla gecmis olsunm

murat86
29-05-2015, 10:17
Ben hiç esp mudahelesi goremedim sigorta çıkarılmış buyuk ihtimalle yoksa durum boyle olmazdı... çook geçmiş olsun sökmeyin şunları artık roolde bi işe yaramıyo sökmek...

Görkem.Y
29-05-2015, 10:17
Çok gecmis olsun.
Esp iptal ise frende arkayı hemen salmıs olabilir , hatalar var iki taraftada cana gelmemiş buna şükretmek lazım.
Tekrardan geçmiş olsun.

KMR2-GT
29-05-2015, 10:18
Gecmis olsun herkese.keske daha duzgun bir yolda bassalarmis.

AliDogukan
29-05-2015, 10:20
CZT dekilere çok geçmiş olsun.

Benim kendi düşüncem bu rolling video hata üstüne hata videosu olmuş sanki hataception..

Direk tutuş,farlar,4lüden sonra basmaya devam etmek.

207 sürücüsünün ben geçemesin diye önüne kıracağını sanmıyorum farlar yanmıyor zaten görmemiş olabilir ve de 4lüleri yaktım ne de olsa gelmiyor diye düşünerek hani kafasına göre yolu ortalamış da olabilir.

Ben hiç kimsenin yarış uğruna kendi canını ve arkadaşının canını tehlikeye atacak kadar hırs dolduğuna inanmıyorum.Varsa da Allah böyle insanlarla yolumu kesiştirmesin..

beetle
29-05-2015, 10:24
Çok geçmiş olsun czt deki arkadaslara . 20

jeffy
29-05-2015, 10:31
Hakketen ' de biz ne yapacağız demek nedir , çok büyük ayıp adamlar aracın içinde sıkışsa ölse hiç mi utanmayacaksın , hem önde fren sıkıp kazaya sebebiyet veriyor hemde durmuyor aferin valla.

ilk anın şoku o. Metin face e koyduğu kayıtta kaza yerine gitmiş ortam daha fazla gerilmesin diye ayrılmış ordan

atituti
29-05-2015, 10:43
bunalımsız czt boyle oluyor demekki

KOSEREN
29-05-2015, 10:43
Öncelikle geçmiş olsun.Czt nin önceden kazalı olupta sert frende sapıtması da ihtimaller arasında.

Hakan-N
29-05-2015, 10:51
Geçmiş olsun, bu hadisede 207 nin hiç suçu yok ve üzerine düşen herşeyi yapmış dörtlüleri de yakarak yarışı bitirmiş, videolarda kazayı görüp kaçmış gibi görünüyor fakat feysbukta sonradan eklenen videoda czt nin içinden çekilen 5 küsür dakikalık video var ve sanırım daha sonradan geliyorlar kaza yerine çok net anlaşılmasa da

bymurat___61
29-05-2015, 11:04
büyük geçmiş olsun.

Alternatorun arabadan calacagı (farlaraar acıkken 15 Amper çekse) . 0.0X . hp nın hesabı muhendıslıkce cok saçmazaten. ARkadaslara bırsey olmaması sevındıırcı

SAFETY FIRST

meganes
29-05-2015, 11:10
Facedeki sayfadan izledim 207 surucusu o olayin sokuyla öyle konusmus,polis vs varmis galiba ileriden donup yanlarina gitmis,sen onumuze kirdin kaza yaptik vs muhabbetleri olmus ortam gerilmis biraz,oda ciddi birsey olmayinca ayrilmis yanlarindan,kendisi yazmis bunu facede

aTaBeY
29-05-2015, 11:13
Facedeki sayfa açıksa bana özelden bir link atarmısınız geri kalanını izlemek isterim videonun açıksa eğer arkadaşın profili.

yusuf yılmaz
29-05-2015, 11:17
czt panikle sol sag sol yapıyor frenle beraber malesef kayma normal
Allah korusun
geçmiş olsun

Mr.K
29-05-2015, 11:18
Videolar bunlar ztn ata sonrasi yok

aTaBeY
29-05-2015, 11:19
Ha bende dahası var sandım arkadaşın profilinde pardon.

ahk
29-05-2015, 11:30
aracın viraj demirleri dahil sökülen ortamda abs sigortası çıkarıldıyı ayıplamak yanlış oldu.
kaza yapanlara geçmiş olsun. zaten trafiğe açık yolda başka insanlarında can ve mal güvenliğini tehlikeye atarak yarışıyorsan her türlü sonuçta sen suçlu olursun.
Zamanında bende roll yapmışımdır kaza da yaptım hem de yarıştığım araç kontrolünü kaybedip bana çarptığı için, ama o adama suç atmadım çünkü yarışan bendim.

tnc
29-05-2015, 11:32
geçmiş olsun.

3rk4n
29-05-2015, 11:36
Eski czt sahibi olarak esp calisiyormu yoksa iptalmi ? birde direksiyon tutuş vs cok yanliş ayriyetten tamam 207 seridini korusa iyiydi ama gzl kardesim adam birakmis daha jnereye gidityorsun dikkat lutfen isallh cok hasar yokdur araçda sizlere de birşey olmamasina sevindim. kendi cztmdede esp iptal ettimizde ani frenajda böyle saga sola kacma yapiyordu.

Tayfun.O
29-05-2015, 11:38
Roll esnasında bile czt sağa sola cekerek hızlandı, ayrıca ön cok fazla sekiyor gibi geldi bana, kaza bence bunlar yüzünden meydana geldi. Geçmiş olsun her 2 tarafda

özkan026
29-05-2015, 11:41
Czt de sadece esp iptaldi . Bunun nedeni de 60 basıldığında araba sardigindan gaz kesiyor . Kimsede birşey yok çok sukur yol bozuk falan da değil . Czt nin durumu gözle az gibi gorunsede yüksek maliyette hasar var .

konfuzed
29-05-2015, 11:46
Geçmiş olsun arkadaşlara.
Rolling cahili olarak tamamen bir soru soruyorum:
Dörtlüleri yakmak, dur bitti yada tamam gaz kes artık gibi bir anlama geliyor olsa gerek, yukarıdaki konuşmalar da onu gösteriyor.
Bu durumda hala gaz veriyorsan (hele ki farların kapalı şekilde 120+ hızda gidiyorsun) sanırım bu noktadan sonra olacaklar tamamen benim sorumluluğum altında demek.

aTaBeY
29-05-2015, 11:59
Aslında 4lü tamamen onların arasındaki muhabbete bağlı. Ben 4lülerin akşam rollerinde yandaki aracı geçmeye başladıkdan sonra ben geçiyorum manasında arkadan gelenlerin ayırt edebilmesi için yakıldığınıda gördüm. Hani arkadan gelen araçlarda genelde önde yarışanlardan kimin geçtiği tam olarak belli olmaz ya o manada. Duruma göre farklılık gösterebilir ama kesinlikle düşüncem burda 207 sahibi arkadaş uyarmak için duruyorum yavaşlıyorum demek için 4lü yakmış içerden video da da yakar yakmaz gazı bıraktığı zaten belli. Ya sonuçda kaza işte allah bilir o an cztli arkadaşın aklından neler geçiyordu. Tekrar Çok geçmiş olsun biraz daha dikkatli olmakda fayda var.

MK8800
29-05-2015, 12:00
Hayret kimse cikip guvenlik paketli honda olsa dururdu dememis :D

arifba
29-05-2015, 12:01
tamamen czt'nin gereksiz hırsından kaynaklanmış. bitti işte daha ne basıyorsun. 207 de hırsı görmüş yol vermemiş sol şeride girmiş kendi şeridinden devam edebilirdi.

Gko
29-05-2015, 12:03
tamamen czt'nin gereksiz hırsından kaynaklanmış. bitti işte daha ne basıyorsun. 207 de hırsı görmüş yol vermemiş sol şeride girmiş kendi şeridinden devam edebilirdi.
arkasında farları kapalı olarak gelen arabayı nasıl görsün ki adam ? yol vermemek için o hızlarda önüne kırmak için düşmanı falan olması lazım

svtec
29-05-2015, 12:05
:icon_tup:

o kazayı vti yapsaydı içinden sağ çıkabilceklerini sanmıyorum...

HONDA
29-05-2015, 12:05
keşke bu şekilde sonuçlanmasaymış Allah kimseye böyle kazalar yaşatmasın..çok geçmiş olsun acil şifalar diliyorum kaza yapan arkadaşlara

arifba
29-05-2015, 12:26
arkasında farları kapalı olarak gelen arabayı nasıl görsün ki adam ? yol vermemek için o hızlarda önüne kırmak için düşmanı falan olması lazım

Parklar yanıyor farkındaysan. sahilde gezmiyor sonuçta biliyor arkadan gelen olduğunu. Bence karşılıklı hata var.

özkan026
29-05-2015, 12:29
Parklar yanıyor farkındaysan. sahilde gezmiyor sonuçta biliyor arkadan gelen olduğunu. Bence karşılıklı hata var.

Parklar da açık . 4 lu de açık czt de

serdar_07
29-05-2015, 12:39
büyük geçmiş olsun dün gece izledim videoyu valla elim ayağım boşaldı...biraz daha dikkatli olmak lazım roll yaparken emniyet kemerini takmak lazım direksiyonu sıkıca tutmak lazım ve farlarımızı yakmak lazım farların çekeceği elektirik canımızdan önemli değil...rc yi kullanan arkadaşı tanıyorum sayfada yazmış video bittikten sonra gitmiş yanına arabanın zaten ama czt yi kullanan arkadaş önüme kırmıcaktın felan demiş ve arkadaşları sen git burdan ortalık karışmasın denilmiş...

blow07
29-05-2015, 12:40
kaza yapan arkadaşlara büyük geçmiş olsun

hanz10
29-05-2015, 13:05
Kaza yapan arkadaşlara geçmiş olsun. 207'nin kendi şeridindeyken neden sol şeride kayıyor yani amaç yol vermemek falan mı ?Geçsende geçilsende gitsene kardeşim kendi şeridinde bir çok ofsayt var. İyi ki cana gelmemiş. :(

atituti
29-05-2015, 13:26
ikinci videoda arkadaş anlık şoka girmiş konuşmasından belli , aralarındaki konuşmayı bilmiyoruz ama 207 dörtlü yakıp gazı bırakınca czt sürücüsü biraz fazla heyecana kapılmış sanırım

atituti
29-05-2015, 13:28
ayrıca czt bilinen bir arabamı ? coil yay falan ne var arabada ? aşırı sert coil yada kesik yay sanırım , çokmu sekiyor yoksa banamı öyle geldi

onur_S
29-05-2015, 13:32
Allah korumus cana gelecegine mala gelsin hiz var belli

opamp
29-05-2015, 13:42
Allah korumuş, Çok geçmiş olsun arkadaşların hepsine. Czt'deki şoför arkadaşın yaptığı hataları ve anlık paniğini anladım ancak 207'nin bu kadar yüksek hızlarda yapılan bir deneme anında geçtikten sonra neden sürekli sol şeride atlayacakmış gibi yakın durduğunu çözemedim..

SerkanYazgan.
29-05-2015, 13:49
Kendilerine birşey olmaması sevindirici. Verilmiş sadakaları varmış, kendini düşünmüyorsan bari yanında oturanı düşün . Far kapalı şekilde rolle çıkmak, direksiyonu o şekilde tutmak... Adam zaten boy boy saplamış, rollü bırakmış. Sen ne diye basıyorsun?

207 nin suçu yok, arada kaç boy fark var 4 lüyü yaktıktan sonra geliyor czt. Ayrıca 207 nin içten videosunu birdaha izleyin, kaza yaptılar dendiği anda arkayı çekmiş çocuk ve 207 kamyonu yada otobüsü sollamış.

Utku
29-05-2015, 13:52
9:15 çok önemlidir.Gusül itemi ile birlikte 200 lü hızlarda bundan beterini yaşadım ben.210 larda en soldan önüme atan başka bi a3 kapıdan bana giricekti o frenle o arabanın götünü tutmak öyle zor oldu ki yaşıyorsam 9:15 tir.yaşamayan bilemez.Hala yeni acemiler gibi 40 la gitsem bile ogünden beri direksiyonu hep öyle tutarım.hastalık oldu.çok gereksiz kaza olmuş geçmiş olsun...

MeRtCaN
29-05-2015, 14:00
:icon_tup:

o kazayı vti yapsaydı içinden sağ çıkabilceklerini sanmıyorum...

Bi bitmediniz haminaaaa

i-vtec07
29-05-2015, 14:02
geçmiş olsun canlarına bişey gelmemesi sevindirici farlar kapalı gazlamakta akıl işi değil .. yanlız insanın psikolojisini bozar bu tip olaylar.geçen sene 185 le önüme tır çıktı bi anda gereksiz şekilde ani fren yaptım .cıvıc ın arkasını yarım metre oynattırdım sert fren yaptığım için geldi arkası. frenden ayağımı çok az kaldırıp kontra verince çizgisine oturdu vsa kapalıydı ama müdahale etmiş olabilir . o akşamdan sonra 2 ay 90 ı geçememiştim.. gelmiş geçmiş olsun tekrar ..

Mpower94
29-05-2015, 14:07
http://i.hizliresim.com/b5V4gn.jpg (http://hizliresim.com/b5V4gn)

kaza yapan arkadaşlara geçmiş olsun umarım akıllanırlar.....

gabxer
29-05-2015, 14:07
geçmiş olsun canlarına bişey gelmemesi sevindirici farlar kapalı gazlamakta akıl işi değil .. yanlız insanın psikolojisini bozar bu tip olaylar.geçen sene 185 le önüme tır çıktı bi anda gereksiz şekilde ani fren yaptım .cıvıc ın arkasını yarım metre oynattırdım sert fren yaptığım için geldi arkası. frenden ayağımı çok az kaldırıp kontra verince çizgisine oturdu vsa kapalıydı ama müdahale etmiş olabilir . o akşamdan sonra 2 ay 90 ı geçememiştim.. gelmiş geçmiş olsun tekrar ..

O kadar süratli gidiyorken vsa'yı niye kapalıydı ki?

Turboğuz54
29-05-2015, 14:13
Öncelikle kaza yapan arkadaşlara geçmiş olsun bu saatten sonra hata aranmaz ama hata arancaksada czt ci arkadaş biraz fazla hatalı bence roll bitmiş adam kaç boy önde hala gazı bırakmıyorsun 4 lü de yakmış yani bile bile lades olmuş 207 yi kullanan arkadaş da bi video koymuş roll tayfasına czt nin içinden 7 dklık oraya geliyor varmı bişey falan diyo sanırım czt sahibide önüme kırdın falan filan diyince götürüyolar ordan öyle anladım yani panikle sanırım napcaz orda dedi arac içindeyken geçmiş olsun 2 tarafada

i-vtec07
29-05-2015, 14:14
O kadar süratli gidiyorken vsa'yı niye kapalıydı ki?

cıvıclerde asr için ayrı tuş yok gereksiz sardığı için kapatmıştım gazlıyodum yani o gün kendimce yolda boş sayılırdı önüme tır çıkana kadar.. tek tuş var oda vsa tuşu onu kapatınca asr de kapanıyo ama vsa(esp) tamamen kapanıyomu bilmiyorum . tabi kafasızlık işte .

Ome_RS
29-05-2015, 14:16
kaza yapan arkadaşlara geçmiş olsun. o hızlarada kaza yapıpta sıkıntısız cıkmıs olmalarına sükretmek gerek.
gerisi fasa fiso.
oldukca tehlikeli bir yolda tehlikeli sekilde araç kullanarak yapılmış bir kaza. sanıyorum roll konusunda pek tecrübeli değiller. bu onlara bi ders olsun bundan sonra daha dikkatli kullansınlar.
cana geliceğine mala gelsin..

dirk
29-05-2015, 14:23
herkese geçmiş olsun.. kazanın sebebi sürekli abs ile aracını kullanan aracın tüm gücüyle abs olmadan frene basmasıdır. :) Arkadaşlar 2 saniye hızlanacağımı bileyim ne hava yastığımı ne ABS ESP sensörlerimi nede Arabanın kapısını bacasını sökerim :( cook geçmiş olsun hepimize ders olsun :(

mur_84
29-05-2015, 14:34
Çok geçmiş olsun kaza yapan arkadaşlara..

Amma kafama takılan far kapalı eyvallah, 207 rollinge son verdi dörtlü yaktı vs. kardeşim farın kapalı bari sellektör yap uyar gelme sola diye o da yok tam gaz devam, adam seni nerden görsün, sonra da gereksiz bir frenleme ile bütün sürüş pozisyonu bozulmuş aracın..

bu kazanın sebebi sürücünün tecrübesiz oluşunda..

SerkanYazgan.
29-05-2015, 14:45
cıvıclerde asr için ayrı tuş yok gereksiz sardığı için kapatmıştım gazlıyodum yani o gün kendimce yolda boş sayılırdı önüme tır çıkana kadar.. tek tuş var oda vsa tuşu onu kapatınca asr de kapanıyo ama vsa(esp) tamamen kapanıyomu bilmiyorum . tabi kafasızlık işte .

asr antipatinajdır, kapatırsan araba sarar :) Espyi normal bir kullanıcının kapatması bana göre saçma. Biz bu ülkede şansa yaşayan insanlarız, önünüze her an birşeyler çıkabilir. Misal geçen biryere giderken önümdeki kamyondan odun düştü, Allahtan tam ortaya düştüde sağ sol yapmadan ortaladım geçtim.

i-vtec07
29-05-2015, 14:51
asr antipatinajdır, kapatırsan araba sarar :) Espyi normal bir kullanıcının kapatması bana göre saçma. Biz bu ülkede şansa yaşayan insanlarız, önünüze her an birşeyler çıkabilir. Misal geçen biryere giderken önümdeki kamyondan odun düştü, Allahtan tam ortaya düştüde sağ sol yapmadan ortaladım geçtim.

işte sarmaması için sürekli gaz kesiyo o yüzden kapatıyodum kelime hatası olmuş :) kamyonlar ve tırlar yurdum yollarındaki en büyük tehlike zaten . :)

Redfish16V
29-05-2015, 14:53
207rc içindeki kamerada bi selllektör mü var ben mi yanlış gördüm ? Kaza yapan her iki tarafada geçmiş olsun.

SerkanYazgan.
29-05-2015, 15:37
işte sarmaması için sürekli gaz kesiyo o yüzden kapatıyodum kelime hatası olmuş :) kamyonlar ve tırlar yurdum yollarındaki en büyük tehlike zaten . :)

Bırak kessin, arabası batsın. Bazen insan devredışı bıraktığını unutuyor ve esp devredeymiş gibi hareket ediyor. Yaşımız daha genç hımınaa :)

ErkanCanS
29-05-2015, 15:43
207 nin içinden arkadaki araç gayet net gözüküyor bence.Hatta gözüktüğü için bu kaza oluyor. Dörtlüleri yakıyor ve geçmesin diye sol şeriti kollamaya başlıyor , geldiğini görüncede kendini sola atıyor. Videonun sonundaki konuşmaları da buna bağlıyorum. Şoka girmiş biri sakin bir şekilde heyecanlanma dur , arasana oğuzhanı demez bence. Czt nin hataları 7 sayfa yazılmış zaten olaya birde bu pencereden bakın diye yazdım. Can kaybı olmaması sevindirici her iki tarafada geçmiş olsun.

Mutlu Değerli
29-05-2015, 16:08
2 grup var:

Biri CZT'yi suçluyor, diger grupsa 207yi.

207 geçmiş ve salmış, şeridinde git sağa sola kayma. Sonuçta arkanda bi araç var ve seni geçebilirde. Videolardan görüldügü kadarıyla 207nin önünde bi araçta yokmuş, videoda ufak ufak sola kayıyor. Burda kasıtlı yapılmış bence...

CZT'de baya geride kalmış, sal artık o saatten sonra geçmen imkansız bi hal alıyor. Ha ben basarım bittigi yerde bırakırım diye düşünmüşse sahibi bişey diyemem.

Yapılan iş çok legal bişey degil. 2 tarafta bu iş için yola çıkmışsa zaten 2side suçludur. Ama ben 207de daha çok suç görüyorum...

painkller
29-05-2015, 16:16
bir zevk işinin daha nasıl boku çıkar örneklenmiş oldu. Allah'tan can kaybı yokta felaket değil örnek olarak kalmış oldu.

HondatugraL
29-05-2015, 16:21
2 grup var:

Biri CZT'yi suçluyor, diger grupsa 207yi.

207 geçmiş ve salmış, şeridinde git sağa sola kayma. Sonuçta arkanda bi araç var ve seni geçebilirde. Videolardan görüldügü kadarıyla 207nin önünde bi araçta yokmuş, videoda ufak ufak sola kayıyor. Burda kasıtlı yapılmış bence...

CZT'de baya geride kalmış, sal artık o saatten sonra geçmen imkansız bi hal alıyor. Ha ben basarım bittigi yerde bırakırım diye düşünmüşse sahibi bişey diyemem.

Yapılan iş çok legal bişey degil. 2 tarafta bu iş için yola çıkmışsa zaten 2side suçludur. Ama ben 207de daha çok suç görüyorum...
Yanlışın var kanka 207 nın hatası yok bence ctz zaten hatalarla çıkmış yola kazanın fren anında olmaması şaşırtıcı olurdu ama hiçbirimiz anlamazdık. Sürücü hatası, panik ve daha birçok şey ctz de yoğunlaştırıyor gözleri 207 sola kaymış tamam ona lafımız yok ama aradakı mesafe zaten durulabılecek mesafe frene basıldıgında ki duruyorda zaten ayrıca 207 baya geçtim sanmışta olabılır czt nın farlarda yanmıyor anca 4 lülerden anlaması lazım adam aynadan bakarak nasıl ayarlasın mefeyi o karanlıkta bu yuzden yavaş yavaş sola kaymış bence czt de panık yapıp sağ sol yapınca olanlar olmuş

aTaBeY
29-05-2015, 16:29
Abi ben mi yanlış görüyorum 207 sağda araba olduğu için sola geçiyor. Bakın gaz kestiğinde kamera dönüyor şoföre selam falan diyor orda tekrar sanırım sesi duyup arkasına döndüğünde sağ şeritte bir aracın farları var. Yani 207 bu yüzden kırmış sanki sola. 207nin içinden izleyin bir bende yanlış algılıyor olabilirim.

XoR
29-05-2015, 16:30
9:15 çok önemlidir.Gusül itemi ile birlikte 200 lü hızlarda bundan beterini yaşadım ben.210 larda en soldan önüme atan başka bi a3 kapıdan bana giricekti o frenle o arabanın götünü tutmak öyle zor oldu ki yaşıyorsam 9:15 tir.yaşamayan bilemez.Hala yeni acemiler gibi 40 la gitsem bile ogünden beri direksiyonu hep öyle tutarım.hastalık oldu.çok gereksiz kaza olmuş geçmiş olsun...

Vin Diesel stayla sol eliyle 90 derecede tuttuğu sırada zaten ilk kopmadan sola çekiyor direksiyonu.

Hala 207 vs yazmaya gerek yok en büyük hatası bu şekilde tutması konunun başında yazdım.

taytay
29-05-2015, 16:30
Yaw tamam czt hatalı olabilir direksiyon tutuş,fren vs. 207 nin önü bomboş neden sol şeride geçiosun, kazadan sonra biraz daha bakınca iice girmiş sol şeride czt sürücüsü de paniklemiş arabanın zaten götü başı oynamak için yer arıyor.
Çok gelmiş geçmiş olsun sonuç olarak yaralanan yok şükür ciddi kaza..

aTaBeY
29-05-2015, 16:33
00:54 de 207 nin videosunda sağ şeritte bir araç geçtikleri ve sağa geri girdikleri belli oluyor valla şimdi yine baktım. Son tahminim 207 ilerideki sağdaki aracı gördü ve zaten CZT de bıraktı sandığı için yarışı sola kaydı ki o sırada 207 de yavaş değil zaten o da sakatlık çıkmasın diye sola kaydı cztnin dipgaz geldiğini tahmin edemedi.

EminOnR
29-05-2015, 16:43
Çok Geçmiş Olsun. Yaralanan Yokmuş Çok Şükür Mala Gelsin Cana Gelmesin .

BuRaK_eFe
29-05-2015, 16:54
Her 2 tarafada geçmiş olsun hayır anlamdığım şey madem farları açmadan basacaksınız gündüz çıkın yola gece hayalet sürücü gibi çıkıp basmanın alemi nedir ? Cana gelmediğine şükredilmesi gereken bir durum olmuş içinden sağ çıkmaları ise tamamen mucize..

BurakSah
29-05-2015, 16:54
Çok üzücü bir olay. Bende facebookta gördüm ilk acil şifalar

220T
29-05-2015, 16:55
Fazla rahat davranmış.Peugeot geçmeden evvel de ani bir şey olsa aynı manzarayla karşılaşırdı. #42'deki araç kurtarmış mesela kendini.

frkn
29-05-2015, 16:56
00:54 de 207 nin videosunda sağ şeritte bir araç geçtikleri ve sağa geri girdikleri belli oluyor valla şimdi yine baktım. Son tahminim 207 ilerideki sağdaki aracı gördü ve zaten CZT de bıraktı sandığı için yarışı sola kaydı ki o sırada 207 de yavaş değil zaten o da sakatlık çıkmasın diye sola kaydı cztnin dipgaz geldiğini tahmin edemedi.

yalnız aracı geçtikten sorna tekrar sağ şeride geçip daha sorna sola giriyo bana kalsa ikisindede hata var czt olay bitmis hala abanıyo 207 de bence gereksiz yere sola atlamış tekrar bakmamış görmemişi kabul etmem normal standartlarda gitmiyorsun zaten 1 bakıcağına 100 bakmalısın aynana

coolvtec
29-05-2015, 17:00
büyük geçmiş olsun.

bence olay tamamen yüksek hızda ani ve panik fren yapmaktan kaynaklanıyor. o anda araç sağa sola çekmeye başlamış. sonrasında kurtarmak çok zor.

izmirlicem
29-05-2015, 17:09
czt yi süren arkadaşın hatası frene basıp öndekine çarpmıyım diye sağa kaçayım düşüncesi ve frenle giderken sağa direksiyonu kırması. hız ztn yüksek frene abanıp bide direksiyon hareketi çok sakat olmuş. kenardaki bariyerlerin olmadığını farzedelim karşıdan gelenle artık neler olurmuş, 207 sahibide suçlu, görünüşe göre önünün boş olmasına rağmen sola geçmesi. czt sahibi frene basıp dümdüz gidecekti durmassa öndekine vuracaktı. ucuz kurtulmuşlar.

izmirlicem
29-05-2015, 17:10
Abi araba çekmemiş sağa sola bence, Araba düz frende gidiyor czt li sağa direksiyon hareketi yapıyor olay orda kopuyor düz gitse frende bence bişey olmazmış

ggtoker
29-05-2015, 17:20
iki tarafada geçmiş olsun....

207 sola doğru kaymıs fakat cztyi kullanan arkadas o panikle frene basıncada kaçınılmaz son olmus.. allahtan kımseye birsey olmamıs tekrardan geçmiş olsun...

denizhandinc
29-05-2015, 17:25
cok gecmis olsun okadar hıza ragmen sag kurtulmuslar önemli olan o arac yine alınır

rebeloghy
29-05-2015, 17:49
Herkesin kendine göre yorumu vardır elbet de

207 yi suçlayanlar

- Belki ilerde bir araç falan var sandı ondan sola kaydı
- Belki bıraktık artık bıraktıktan sonra basıp da geçtik videosu koyacaklar diye önünü kapattı
kendince bir açıklaması vardır

Ancak czt
Direksiyonu düzgün tutulsa ,
O hızda doğru şekilde fren yapılsa ve en temel hata boşa atılmasa ,
Böyle bir kaza konuşuyor olcak mıydık ?

Sanıyorum 4-5 boy önde bırakıyor 207 , basmaktaki amaç onlar bırakmışken geçip de 5. sonunda geçiyoruz demek midir ? Böyle ise zaten niyet kötü.

Değilse ve basmışken top speed deneyelim dendiyse , top speedi başka şekilde yalnız denense çok daha güvenli olmaz mıymış..

AliDogukan
29-05-2015, 17:57
Bu resim videodan alıntı.

Resimde tahmini hız 200 civarı.

Yorumsuz ya ne denir ki kör dövüşü yapar gibi yarışmak.. Allah korumuş iki aracın şoförlerini de

http://i58.tinypic.com/nvb1hh.png

SerkanYazgan.
29-05-2015, 18:19
207 nin suçu yok, adamın sola atlama sebebi sağda araç olması. Zaten rolling yaptıkları yol pek elverişli gibi gelmedi bana. Hem sekiyor hemde kalabalık.

207 içinden çekilen videoyu izleyiniz, aracı solluyor orda.

TigeR
29-05-2015, 18:38

Abi zaten sola giriyor czt sellektör atıyor tekrar sağa geçiyor ondan sonra önü boşalıyor bence başka araç yok kendi sola geçiyor sonradan hatta czt kontrolü kaybettiği anda tamamen sola geçiyor.

MeRtCaN
29-05-2015, 18:43
207 kasti olarak sola geçmemis sağında araba oldugu için geçmiş
fıtıgrafda bellı
http://i.hizliresim.com/7kabzv.jpg

zaten 4 lu lerı yakmıs yarış bıtmıs
kesınlıkle hata czt de
abs sı esp sı calısmayan bır araba ıle o suratlerde farlar kapalı gazlanıyorsa baska bı yerde suc arabamam gereklı

kaza yapan kısılere cok gecmıs olsun Allah korumus.

MeJo
29-05-2015, 18:43
aksam aksam 2 kaza haberi gördüm moral sıfır.
yıllar oldu böyle yarıs vs gazlamayı bırakalı gazlayacaksam da hep tek basıma deniyorum şansımı..

ErkanCanS
29-05-2015, 18:44
Tekrar tekrar izledim cztnin içinden bakınca direk önüne kırmış gibi geliyor , 207 nin içinden bakınca kamyonet gibi birşeyi solladığı görülüyor. Videonun sonundaki konuşmalar iyi değil. Makas atanlara ciddi tepkiler geliyor forumdan keşke aynı hassasiyet şu rolling videoları içinde olsa. Araç refüjü aşsa karşı şeride çıksa veya sola değilde sağa doğru kaysa sollanan araca patlasa çok daha büyük zararlar doğabilirmiş. Şu haklı bu haklı demek yersiz , roll olayına giren her araba hem kanunen hem vicdanen haksızdır.

TigeR
29-05-2015, 18:48
fıtıgrafda bellı

kesınlıkle hata czt de
abs sı esp sı calısmayan bır araba ıle o suratlerde farlar kapalı gazlanıyorsa baska bı yerde suc arabamam gereklı

Bunu sollayıp sağa geçiyor ondan sonra önü boşalıyor kaza o anda olmuyor zaten abi ondan sonra tekrar sola geçiyor yavaş yavaş.Alan da daralınca czt panik yapıyor kaza o sırada oluyor

ErkanCanS
29-05-2015, 18:49
fıtıgrafda bellı

kesınlıkle hata czt de

Bu ilk sola geçmesi. İkincisinde sıkıntı oluyor zaten bunla bir alakası yok. 207 nin içinden bakılınca şoför selam veriyor ondan sonra kamera arkayı gösteriyor solda büyükçe bir araç var onu solladılar heralde ikinci sola geçişinde.

SerkanYazgan.
29-05-2015, 19:00
Bunu sollayıp sağa geçiyor ondan sonra önü boşalıyor kaza o anda olmuyor zaten abi ondan sonra tekrar sola geçiyor yavaş yavaş.Alan da daralınca czt panik yapıyor kaza o sırada oluyor

Koca kamyon yada otobüs var. 207 onamı çarpsın, sola geçiyor adam. Ayrıca adam zaten yarışı bırakmış, arkadaki kendiyle yarışıyor.

Önce emniyet lazım.

exclusive
29-05-2015, 19:12
Şükür ki cana gelmemiş geçmiş olsun arkadaşlara

TigeR
29-05-2015, 19:16
Koca kamyon yada otobüs var. 207 onamı çarpsın, sola geçiyor adam. Ayrıca adam zaten yarışı bırakmış, arkadaki kendiyle yarışıyor.

Önce emniyet lazım.

Çarptığı ana iyi bak kamyon o sırada yok veya aynı şeritte değiller.

MeRtCaN
29-05-2015, 19:37
Adam zaten sola gecince dörtlüleri yakmış
Sonucta sola gecmis arkadan gelen kisi Görmüyor mu bunu ?

Zaten yol seke seke gidiyor bence bir Hırs Uğruna bukadar kor cahil olunmamalı

Bir cok arkadaşımızı trafik Kazasında kaybettik
Allah korumuş :/

canozgur106
29-05-2015, 19:49
Geçmiş olsun iki tarafada

AşkınS.
29-05-2015, 20:50
iki tarafta hatalı bence. Czt'yi kullanan direksiyonu yanlış tutuyor en baştan hatası bu,öndeki araç dörtlüleri de yakmış zaten hırsa gerek yok bitir basma gaza..207'nin hatası ise parklarla gazlayan aracın önüne geçmesi.ya hiç kabul etmeyecekti ya da sola geçtikten sonra tekrar sağa atacaktı kendini..

Dragger
29-05-2015, 21:03
Her zaman söylerim şu rollinglerde birgün çok büyük kazalar ölümler olacak öyle akıllanacaksınız diye. Allah korumuş, daha kötü sonuçlanabilirmiş.

Suçlu aramaya bence gerek yok ama czt sürücüsü direksiyon tutuşuyla, abs esp iptaliyle ve farları kapamasıyla tüm puanları topluyor.

NakkaSss
29-05-2015, 21:07
Olan olmuş bundan sonra cztci arkadaş ışığı açmadan odaya girmez heralde..

beratyuksel
29-05-2015, 21:10
Direksiyonu kırmayıp 207ye arkadan gömse daha az hasarla çıkarlardı gibi sanki

BurakCengizhanoğlu
29-05-2015, 21:23
Tamamen cehalet

Kadyr
29-05-2015, 21:44
207 ısıkları kapalı oldugu ıcınmı cztyı gormeyıp sola dogru kaydı. yoksa onunda sucu var nıye sola kayıyosunkı duz yolda

OMTech
29-05-2015, 21:50
ölen birisi olsaydı şimdi kimsenin umurunda olmayacaktı kim suçlu kim değil. direksiyon tutuş hatası farlar..vs hepsi tamam ama bence bu kazanın temel sebebi hırstır. farları yanık olsa da 207 sola kaymasa da farları kapatmak abs panosunu sökmek..vs herşey geçme hırsıyla yapılmış şeyler belli ki. Bu kadar hırsa gerek yok bence bu işlerde. Geçmiş olsun sahibine. bu işe devam edecekse inşallah teknik eksikliklerini giderir birazda hırsını kontrol edebilir. zeka yarıştırmıyoruz araba yarıştırıyoruz bu önemli bir nokta bence.

e.kartın
29-05-2015, 22:04
arkadaşlara büyük geçmiş olsun.heran dikkatli tedbirli olmak gerek .

vtiaras
29-05-2015, 22:17
Öncelikle geçmiş olsun Allahtan kimseye bişey olmamış en önemlisi suçsuz birinin canı yanmamış herseyi bikenara bırakmak gerekirse yolun darlığı araçların misket gibi zıplaya zıplaya gitmeleri o yolda bırakın roll 100 km yi geçilmemesi gerektiğini gösteriyor czt tamamiyle hırsından patlamış 207 ikazlarını yakmış yani demişki sana sapladım ben bıraktım daha neyine tepe gaz geliyorsun neyse tekrardan geçmiş olsun

ronay
29-05-2015, 22:23
farlık abs lik bi durum yok muhtemelen czt nin süspansiyonu sertleştirilmiş ve araç yere yakın 207 nin nasıl zıpladığına dikkat edin o yolda o hızlara çıktıktan sonra ani frene bile gerek yok 200 km üstünde o dandik yol devam etseydi aynı durum gene yaşanırdı çok geçmiş olsun bu arada

onn_dear
29-05-2015, 22:26
can kaybı olmaması sevindirici, biraz deneyimsizlik, biraz panik kaza kaçınılmaz olmuş, allah beterinden korusun, lütfen şehir içi, şehir dışı, otoban fark etmeksizin emniyet kemerinizi mutlaka takın, taktırın.

beratyuksel
29-05-2015, 23:23
o değil de kaza sonrası 207 içindeki muhabbet de başlı başına sıkıntı

1- biz napıcaz orda ne demek? gidip yardım edebilirsin mesela.
2- oğuzhanı niye arıyorsun? öyle bir durumda aranacak ilk telefon 112'dir.

Redfocus
29-05-2015, 23:27
Geçmiş olsun böyle bir kaza bende atlattım roll de değil ama ben 2.köprü yolunda soldan sağa geçerken emniyetten sola atlayan arabayı son anda görmemle direk frene asılıp kendimi sola attım aracın arkası biraz silkeleyip sonra yola geldi arabayı yolda tutan tek şey abs+ebd olduğuna inanıyorum böyle bir panik anında arka saldı kontra yapayım demeye fırsat bile olmayabiliyor.

Jam
29-05-2015, 23:32
o değil de kaza sonrası 207 içindeki muhabbet de başlı başına sıkıntı

1- biz napıcaz orda ne demek? gidip yardım edebilirsin mesela.
2- oğuzhanı niye arıyorsun? öyle bir durumda aranacak ilk telefon 112'dir.

Dünden beri adama hep bu sebepten sövüp sayıldı neden durmadı neden yardım etmedi tarzında en sonunda 207 i süren arkadaş geldi açıklamasını yaptı zaten şoka girdim panik yaptım dedi czt'nin içinden çekilmiş kaza sonrası videoyu da attı kazadan hemen sonra arkadaş czt'nin yanına gidiyor ama orada sen önümüze kırdın muhabbeti olduğu için arkadaşı uzaklaştırıyorlar

SekoLive
29-05-2015, 23:34
geçmiş olsun

bu videoda tek sinir oldugum şey biz napcaz kaza yaptılarsa muhabbetidir...

cok yazık olmus biraz once sohbet ettiğin adam belki ağır yaralı senin yardımına ihtiyacn varken polis jandarma korkusu yaşayp ceza yememeyi yardım etmeye değişmişler... oda o kazada kim kime ceza yazar enteresan
ve sonuc olarak,
tanımadıgınız adamla gazlamak, tanımadıgınız adamla rakı içmeye benzer... ikisininde sonunda ne olacağını kestiremezsiniz...

serkan47
30-05-2015, 00:53
Bundan İki üç ay önce ,Sivrihisarda rol buluşması yaptık.
Bu videoda 207 yi kullanan, Ul 106 nın sahibi Metin Uludirik ,afyon yönünde yarışırken 180 gibi üzerime direksiyon kırdı.Allah yardımcım oldu kaza yapmadan kurtuldum.Bu arkadaş ile roll yapanlar dikkat etsin.
Kaza yapan czt ci arkadaşa geçmiş olsun.

ECD
30-05-2015, 01:02
Direksiyon tutuş farlar absyi sökme falan fisman faslını geçtim, 207 dörtlüleri yakıp bıraktıktan sonra cztnin tıpa gaz devam etmesi bence kazaya sebebiyet veren en önemli unsur olmuş...

emrah-58
30-05-2015, 01:18
kısaca esp candır , geçmiş olsun..

westalim
30-05-2015, 02:01
kafama takılan birşey de şu ki normal ayağımız takılıp düşerken bile küfür ederek düşüyoruz. misal kazadaki arkadaş rabbim gecinden versin tabii vefat etseydi küfür ederek gitmişti. dikkat etmeliyiz herşeye. çok geçmiş olsun arkadaşlara.

Berkan
30-05-2015, 03:09
kafama takılan birşey de şu ki normal ayağımız takılıp düşerken bile küfür ederek düşüyoruz. misal kazadaki arkadaş rabbim gecinden versin tabii vefat etseydi küfür ederek gitmişti. dikkat etmeliyiz herşeye. çok geçmiş olsun arkadaşlara.

http://img.donanimhaber.com/upfiles/840400/86426D863E7C4C4EB6F75D373F0F277F.gif

Berkan
30-05-2015, 03:10

demin cıkmadı bu olucaktı

http://store.donanimhaber.com/83/f9/a0/83F9A0087BFEBED872B8EA8545395902.gif

mert_can 41
30-05-2015, 03:24

http://galeri.uludagsozluk.com/12/bu-da-mi-gol-degil_51511_m.jpg

:hehe::hehe::hehe:

DOHC
30-05-2015, 09:36
53. sn'de 207 bir araç geçiyor, o sırada sola geçiyor. Zaten hemen akabinde arkadaş "kaza oldu galiba" diyor.
CZT bence komple hatalı. 207 flaşöründen sonra dip gaz devam etmesi, direksiyon tutuşu, kendini akıllı sanıp farlarını kapatması (alternatör kaç kW güç çalacak ki arabadan), esp iptali vs. Kendisine iyi bir ders olmuştur umarım.

mert1612
30-05-2015, 10:33
iki tarafıda tanımam kaza yapan czt sahibi arkadaşlara geçmiş olsun.

207 aradaki fark fazla açılınca dörtlü yakıp bırakmış zaten czt yi kullanan arkadaş hiç gaz kesmemiş öndeki adam dörtlüyü yaktıysa bırakmıştır sende bırak yani biraz bile bile lades olmuş. herkesinde dediği gibi direksiyon tutuş panik vs tecrübesizlik var sanırım. yinede cana gelceğine mala gelmiş allahtan. okuduğum kadarıyla 207 deki arkadaşların hatası bana göre kaza yapanlara yardım etmek yerine ordan gittilerse yaptıkları çok büyük ayıp. tekrardan geçmiş olsun :)

ulas
30-05-2015, 11:09
Geçmiş olsun fakat 207 bıraktıktan sonra o gaz kesmeme neyin hırsıdır arkadaş? Herkesle roll yapmıcaksın otobanda bir kaç aileyok edilebilirmiş.

vlkn07
30-05-2015, 11:24
czt ci arkadaşlara geçmiş olsun. kendilerinde bir sıkıntı olmaması sevindirici.

!KO
30-05-2015, 11:27
direksiyon tutamayan adam roll e cıkmasın mılletın canına kast etmesın
%100 czt hatalı dortlu yakan arabanın arkasından asılıyosun hala esp asp yok farın kapalı bıde dıreksıyonu sahil mod tutmussun
207 bıraktıgında sende bırakacaksın olcak bıtcek

vtec26
30-05-2015, 11:36
fıtıgrafda bellı

kesınlıkle hata czt de

Bu kaza anından 15 sn önce.

Octane
30-05-2015, 12:07
Ya ne abssi ne espsi. Dümdüz yolda trafik yok şey yok gazladığın şey rolling denen şey, eğlence yok sürüş yeteneği yok. Kaç model araçlarla nerelerde ne hızlarda frene bastım, hiç de böyle bişey olmadı. Dibine kadar frene basıp direksiyonu sağa sola kırmak arab drift işi, daha bunu bilmeyen adamların olduğu ortamlara da girmiyorum, çoluk çocuk be.

aTaBeY
30-05-2015, 12:08
Ben galiba tam anlatamadım. Arkadaşlar 2 kez araç solluyorlar. Birisi fotodaki kazadan 15.sn önce olan ikincisi ile 207 içeriden çekimde kamera öne dönüp selam falan derken ses geliyor arkaya döndüğü an bakın orda ya bir minübüs ya bir kamyonet yada bir otobüs sollamış kocaman orda görmüyormusun allah aşkına. Adam ileride onu gördüyse zaten 207 de çok yavaş değil hala o hızda akıtarak gidiyor , CZT de ona göre bıraktı diye düşünüyor ve ufak ufak sağdaki o büyük şey neyse onu geçmek için sola kayıyor. Ben mi yanlış video izliyorum. ??

dragon07
30-05-2015, 12:27
burda zincirleme hata var

207de suçlu CZT de ama CZT daha suçlu.

typeRace
30-05-2015, 13:01
Tamamiyle cahillik başka birşey değil.. 207 dörtlüleri yaktıktan sonra 5 saniye daha gazlıyor czt.. bunun sebebi hırsdır başka birşey değil..

ayrıca madem esp var niye kapatıyorsun hadi kapattın 100 den sonra tekrar aç.. dalga filan geçilecek bi durum değil ama gt5 oynayan bir insan bile o hızda direksiyonu hareket ettirerek fren yapmaz.. neyse allah korumuş bu da ders olmuştur inş..

Oznsrl
30-05-2015, 13:01
Bence czt yi süren arkadaş yatsın kalksın hala hayatta olduğu için dua etsin. Hızı var baya czt o hızlarda bi kazada can güvenliği sağlıyacak bi araba değil bence tamamen şansları yaver gitmiş 2 arkadaşada geçmiş olsun.

207 yi sürenin yaptığıda yanlış belki bişey vardı belkide söylendiği gibi bilerek sola geçti ama normal günlük hayattada olan şeyler bunlar.

Sahilde 70 le gider gibi araba sürmüş muhtemelen o yüzden korna yada selektör yapamamış bence bi korna bu kazayı önlerdi 207 ci reflexle kaçardı diye düşünüyorum

Olan olmuş tabi konuşmanın anlamı yok kaza yapan arkadaşlara geçmiş olsun rolling yapan arkadaşlarda daha dikkatli olur umarım bu tip olaylar yaşamamak adına.

Mustafa Toprak
30-05-2015, 13:28
Kaza yapan arkadaşa çok geçmiş olsun lütfen biraz daha dikkatli olalım

ARZ1
30-05-2015, 15:38
Gecmis olsun bencede tamamen czt cinin hatalarindan dolayi olmus bir kaza

westalim
30-05-2015, 15:39

yine ve yeniden çıkmamş ama linkden baktım :D

Ozan Özer
30-05-2015, 17:20
Araç tamir edilip;yola çıkacak halen kim suçlu tartışması var..olan olmuş artık;Arkadaşlara geçmiş olsun..

teggy
30-05-2015, 17:40
Suçun kimde olduğunu belirleyip kanıtlayana madalya veriliyormuş. Kesin bilgi, yayalım beyler...

GuNeS
30-05-2015, 21:05
arkadaşlara geçmiş olsun.Olan mala olsun cana gelmesin. Allahtan bizim jenerasyon gece yarısı demir bükey programları izledide direksiyon tutuş şekli ivme ve yavaşlama anında yük dağılımı gibi şeyleri öğrendi.

ALPER-VNS
31-05-2015, 02:50
Dün de eve gelirken bi kaza olmuştu incek yolunda baya kalabalıktı cenaze arbası vs vardı. Bugün baktım netten, atılım uni öğrencisi genç bi çocuk yine. cayenne sanırım araba da. Virajı alamamış aşağı uçmuş vefat etmiş. Normalde 130la sahil mode girilebilen bi viraj ama yağmur olunca iş değişiyo demek. Hakkaten sakat işler bunlar. Biz de böyleydik 10 sene önce doğruya doğru. Şansa yaşıyoruz ama yine yazalım da dinleyen bi kişi çıkarsa kardır..

tuzemen
31-05-2015, 09:47
Dün de eve gelirken bi kaza olmuştu incek yolunda baya kalabalıktı cenaze arbası vs vardı. Bugün baktım netten, atılım uni öğrencisi genç bi çocuk yine. cayenne sanırım araba da. Virajı alamamış aşağı uçmuş vefat etmiş. Normalde 130la sahil mode girilebilen bi viraj ama yağmur olunca iş değişiyo demek. Hakkaten sakat işler bunlar. Biz de böyleydik 10 sene önce doğruya doğru. Şansa yaşıyoruz ama yine yazalım da dinleyen bi kişi çıkarsa kardır..

aynen bahsettiğiniz gibi 120-130 la rahat girilebilen bi viraj, sanıyorum su birikintisine felan girdiler sonra kontrolü kaybettiler.allah rahmet eylesin, yağmurlu havada çok dikkatli olmak lazım.

Armageddon
01-06-2015, 10:17
Çok büyük geçmiş olsun, kimseye bir şey olmaması sevindirici.

Arkadaşlar kemer takmamak nedir, kime ne havası atmaktır, ne saçmalıktır! Çok mu iyi sürücüsünüz, Ayrton Senna'nın bile taklası var F1 aracıyla.

Direksiyonu o şekilde tutmak!!! 9:15 olmalı, yoksa en küçük bir şeyde uçarsın öyle.

Gece far yakmama olayına hiç girmiyorum bile.

Umarım insanlara ders olur da Saçma sapan kaza haberleri almayız artık...

Vuh
01-06-2015, 18:06
O rolling senin bu drag benim gitmiyorum çok bildiğimden değil de, 207'nin içinden çekilen videoda adamlar boy boy farkı attıktan sonra CZT'den önce selektör sonra 4lü geliyor. Araç da hala uzaklaşıyormuş gibi görünüyor gazdan çekmiş yarışı bitirmiş algısı doğurmuş. 207 öne geçmesin diye kırdı olayı bana biraz mantıksız geldi
Kimsenin günahını almayalım tabi ki..
Arkadaşlara geçmiş olsun, şükür hala aramızdalar

Nativist
01-06-2015, 21:52
Kaza yapan arkadaşlara geçmiş olsun. Kötü bir durum umarım kimsenin başına gelmez, biraz tedbirli davranmak gerekiyor.

barisy
01-06-2015, 22:40
Diresksiyon tutuş. Elini vitesten çekip direksiyonun sağ yanına koyduğu anda gazdan da çekiyor. O Sırada araç Öne yığıldığı için burnu sağa akıyor sonrası geliyor zaten.

ALy
01-06-2015, 23:58
207 dörtlüleri yakıyor, roll'u bıraktığı belli.
CZT 3-4 sn dip gaz gidiyor.
207'nin ilerisinde transit benzeri galiba bi araç var, dörtlüler yanıyor, roll'u bitirdiğini göstermiş haliyle sol'a doğru hamle yapıyor. (2inci videonun sonundaki aracı sollamak için sola geçiyor)
CZT hakimiyeti kaybediyor.
207'de aracı solluyor ve 2 3 sn sonrasında konuşmalar yaşanıyor.

şahsen tamamiyle CZT'nin hatası ve ihmal kârlıklarından olmuş. çok geçmiş olsun

Ömer Musaoğlu
02-06-2015, 17:06
CZT kullanmış biri olarak fren sistemi olarak çok sistematik bi araç. Ancak şöforün direksiyon tutuşu ve roll bitmesine rağmen dip gaz gitmesi kazaya davet çıkarmış..

63owen63
02-06-2015, 17:28
Kazaya davetiye çıkaran bir çok faktör var, herkes aşagı yukarı sıralamış. İşin aslı hiç bu işle ugraşmamak ama, illa gaz atılacaksa da , çok dikkat etmek lazım.. Herkese çok geçmiş olsun.

207_TR
02-06-2015, 21:15
czt boşa atmış gibi görüyoruz ?

Schumi
02-06-2015, 21:37
CZT kullanmış biri olarak fren sistemi olarak çok sistematik bi araç.

Ne demek istediğinizi anlamadım. Sistematik derken ?

BurakCengizhanoğlu
02-06-2015, 21:48

Sürücüyü anlayarak hangi tekerleğe ne kadar fren yaptırmak istediğini seziyor...

Berkan
02-06-2015, 22:04
Sürücüyü anlayarak hangi tekerleğe ne kadar fren yaptırmak istediğini seziyor...

:hehe: :hehe:

Volkann
02-06-2015, 22:05
facedede izlemiştim bence hata czt yi kullanan arkadaşta , 207 dörtlüyü yaktığı an czt nin gazdan çekmesi gerekirdi.4 lü yakan aracın yanından roket gibi geçsen ne olur adam yarışı bitirmiş.

volkan23
14-06-2015, 11:12
butun suç tabıkıde czt nın adam atacağını atmış boy boy atlı kovboy yapmış olayı bıtırmıs sen hala tapa gaz üstüne gıt ne bu öfke ne bu hırs geçsen altın mı takcaklar sana yazık cok geçmış olsn

Nameless34
16-06-2015, 10:51
Kaza yapanlara geçmiş olsun tekrardan videolar ekşicilerin eline geçmiş yerden yere vurmaya başlamışlar https://eksisozluk.com/peugeot-207nin-kontrolunu-kaybedip-kaza-yapmak--4822045

Uur
16-06-2015, 11:18
Kaza yapanlara geçmiş olsun tekrardan videolar ekşicilerin eline geçmiş yerden yere vurmaya başlamışlar https://eksisozluk.com/peugeot-207nin-kontrolunu-kaybedip-kaza-yapmak--4822045

Herkesin aracı peugeot sanması nedir ya ? Okumayı çok seviyorum ancak bazen ölümüne bilip bilmeden sallıyolar. Araçtakiler ölmüş bilmem ne.

mikelazi
16-06-2015, 11:28
araç sahiplerini tanımam.her iki videoyuda izledim.207 nin içinden çekilen videoda czt nerdeyse farları kapalı oldugu için gözükmüyor bile...şu haklı şu haksız,şu suçlu şu suçsuz demicem.insanlık hali bu kazanın ne zaman gelicegi belli olmaz...ama far kapatmanın veya kemer takmanın affı olmaz.
her iki arkadaşada çok geçmiş olsun.allah beterinden korusun.bu tür olaylar ders niteligindedir.inşallah alınması gereken dersler alınmıştır.

Özgür Ozan
16-06-2015, 13:46

çok güldüm :D :D

Time-R
16-06-2015, 14:13
Cok kotu, Allah vermesin basa. CZT'nin aerodinamigi bu manevra icin yeterli olmamis gibi. Arkadaslara cok gecmis olsun, neden direksiyon kirarki.

Ömer Musaoğlu
16-06-2015, 17:33

Yazdığıma şimdi bende çok güldüm :o . Tepkileri iyi anlamında demiştim abi :)

dkaya87
16-06-2015, 18:24
czt'nin kazalı halinin fotoğrafları var mıdır?

DB18a2
16-06-2015, 18:35
207nin önünde yol bozuk olduğu için dörtlü yakıp solo kaymış olamaz mı? Belki yolda bişey gördü dörtlü yakıp kaydı.
Bence büyük suç czt'de

SpeedlinE™
16-06-2015, 18:47
Kaza yapan arkadaşlara çok geçmiş olsun.Bu arada videonun oynatma hızını düşürünce biraz daha iyi takip ediliyor sürücünün hareketleri

admiral
16-06-2015, 22:40
Ekşisözlük yardırıyor, bu ekşicilerin diline düşeceğine denize düş daha iyi. Tabi konudan bihaber sallayan bol. Geçmiş olsun tekrar

ES353
16-06-2015, 22:57
Ya bu ekside ne kadar cok embesil var arabanin markasini bilmeden baslik acmis ve iyice yerden yere vurmuslar ulan bari anlamayan etmeyen insanlar yazmasaymis nerde bi andaval var hepsi biseyler yazmis kufur edicem kufure hakaret etmis olurum neyse sakinim

cabrioleter
16-06-2015, 23:42
Ya bu ekside ne kadar cok embesil var arabanin markasini bilmeden baslik acmis ve iyice yerden yere vurmuslar ulan bari anlamayan etmeyen insanlar yazmasaymis nerde bi andaval var hepsi biseyler yazmis kufur edicem kufure hakaret etmis olurum neyse sakinim

rollinge çıkmış iki araç. yasal hız sınırlarının anasını ağlatıyorlar, farlar kapalı, konuda söylendiğine göre abs sigortası sökük, hırs yapıp var olan şartlar iyice zorlanmış, kötü bir frenleme, aracı boşa alma ve kendilerini geçtim tamamen masum birini bile öldürebilecek bir kaza. ekşicileri hiç sevmem ama bu kadar olaydan sonra ne kadar sallarlarsa sallasınlar haklılar.