PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hgs çıkartma sorunu...

ygtrn
29-05-2015, 10:00
arkadaşlar şuan motorumda normal hgs var, ben bunu bankamdan hesabıma bağlı olarak çıkartmak istiyorum lakin söyle bir sıkıntı var, bankama şubeden olsun tlefondan olsun herşekilde başvurdum fakat sistemleri araç sınıfı hatası veriyor, yani motorsiklet 1. sınıf diye geçiyor lakin 1. sınıf olarak işlem yapıldığında bankanın sistemi hata veriyor. ruhsata baktığımda araş sınıfı kısmında l3 yazıyor. şuan bulunan karayollarına ait hgs nin sistemine girdiğimde araç sınıfı 6. sınıf olarak görünüyor. bu saçmalığın sebebi nedir acaba? kara yolları dahil bütün bankaların sistemleri en fazla 5. sınıfa kadar tanımlama yapabiliyor... hata nerede çözemedim biri yardımcı olusa sevinirim...

johnie
29-05-2015, 10:10
arkadaşlar şuan motorumda normal hgs var, ben bunu bankamdan hesabıma bağlı olarak çıkartmak istiyorum lakin söyle bir sıkıntı var, bankama şubeden olsun tlefondan olsun herşekilde başvurdum fakat sistemleri araç sınıfı hatası veriyor, yani motorsiklet 1. sınıf diye geçiyor lakin 1. sınıf olarak işlem yapıldığında bankanın sistemi hata veriyor. ruhsata baktığımda araş sınıfı kısmında l3 yazıyor. şuan bulunan karayollarına ait hgs nin sistemine girdiğimde araç sınıfı 6. sınıf olarak görünüyor. bu saçmalığın sebebi nedir acaba? kara yolları dahil bütün bankaların sistemleri en fazla 5. sınıfa kadar tanımlama yapabiliyor... hata nerede çözemedim biri yardımcı olusa sevinirim...

Motor Hgs leri halen kart şeklinde veriliyor. Siz hgs aldığınızdan dolayı araç ücreti ödüyorsunuz motor ücreti değil. Anladığım kadarı ile siz araç hgssi taktınız fakat otomatik tanımlama yapamıyorsunuz doğru mudur ? Ptt ye sormanı ya da karayollarına sormanı tavsiye ederim

ygtrn
29-05-2015, 10:24
araç hgs si almadım, kart şeklinde motorsiklet hgs si aldım, lakin habre bu kartı doldrmakla uğraşmak yerine bankada otomatik ödemeli bi hgs çıkartmak istiyrum lakin bankasnın sistemi araç sınıfıyla alakalı hata veriyor...

Uur
29-05-2015, 10:31
Kendi alt yapıları ve hgs nin sağladığı webservislerin hatası bu. Senin şuan yapabileceğin pek bişey yok sistemlerini güncelleyene kadar bu şekilde kullanacaksın.

johnie
29-05-2015, 10:52
araç hgs si almadım, kart şeklinde motorsiklet hgs si aldım, lakin habre bu kartı doldrmakla uğraşmak yerine bankada otomatik ödemeli bi hgs çıkartmak istiyrum lakin bankasnın sistemi araç sınıfıyla alakalı hata veriyor...

O zaman , kart olan hgs ni iptal ettir, yeni bir başvuru yaparak yeni bir hgs al yapışkanlı sorun kalmaz. Belki de Yiğit ' in dediği gibi sistem de problem vardır.. Her daim bu sorunu yaşıyor isen , eskinin iptal ettir kendine yeni bir hgs al. Zaten motorlara neden alırlar onu halen çözmüş değilim..

veliazak
29-05-2015, 18:44
Çıkartma sorunu deyince, yapıştırıldığı yerden çıkartılamıyor zannettim... ;)