PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İphone telefonum çalındı

İbrahim33
29-05-2015, 18:47
Sabah bir börekçide kahvaltı yaptıktan sonra hesabı ödemeye kalktığım sırada 2 ay önce sıfır aldığım iphone 4s marka telefonum çalındı. Karakola ve savcılığa gerekli müracaatı yaptım. İclouda girerek telefonumu kullanıma kapattım , şifre belirledim ve kayıp cihaz bildiriminde bulundum.

Sizlere sorum ?

- Telefonun geri gelme veya bulunma ihtimali nedir ?

Daha önce başına gelenler veya bilgisi olanlar önerilerini ve düşüncelerini paylaşırlarsa memnun olurum.

Saygılar.

Thracian
29-05-2015, 18:54
iphonumu bul, yükülüyese icloud a gir konum iste

uyarı ekle, kilitle

Burak-Akın
29-05-2015, 18:56
Benim değil fakat bi arkadaşımın 6 plus ı 2 ay önce metroda çalındı. Oda savcılığa ve gereken yerlere başvurusunu yaptı

Hala bi umut bekliyoruz. İnşallah bulunurlar

Kahn23
29-05-2015, 18:57
Çalana O.ç sana geçmiş olsun kardeşim. Günümüz şartlarında polis hiçbirşeyi bulamadığı gibi bu da zor görünüyor. Ama inş umduğumuz gibi olmaz da bulurlar.

İcloud şifreni girerek telefonu kilitlediysen kullanamazlar. Ama interneti kapattıkları an cihazın konumuna ulaşamazsın.

Eğer bulunur da geri alırsan tekrar şifrelerini girerek aktif hale getirebilirsin cihazını.

MCN21
29-05-2015, 18:59
Sanirim icloud dan kitlemissiniz. Eger hala hat icindeyse konumunu bulabilirsiniz. Eger profesyonel bir hirsiz ise siz cihazi kilitledikten sonra buyuk ihtimalle cihazdan kurtulmustur konumuda tespit etmeyin diye. Yapicaginiz son islem ise btk ya basvurup cihazim calindi diyerek imei yi kullanima kapattirmaniz olur. Eger cihazin bir sekilde kulidi kirilirda baskasina satarlar ise. Btk sms gonderiyor bu cihaz calintidir en yakin polis subesine goturun diye. Hicbir sekilde kullanamiyorlar. Cihaz geri gelir mi bilmem ama en azindan serefsizlerinde isine yaramaz. Biraz uzun oldu ama isinize yarar diye yazdim. Cok gecmis olsun. Bu arada cihaz size geri gelirse imei kapatildiktan sonra faturanizla tekrar basvurup actirabiliyorsunuz.

SerkanYazgan.
29-05-2015, 19:03
iclouddan kapattıysan birde şu haberdeki numarayı ara. Btk imeiden kapatıyor.

Link: Telefonunuz (http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/28162560.asp)

Kahn23
29-05-2015, 19:04
Çalıntı cihazların imeisi aynı zamanda edevlette de görülüyor. Ama hat içindede olsa konumu kapattıktan sonra bulunmuyor

İbrahim33
29-05-2015, 19:07
İçindeki hattı kullanıma kapattım , turkcell bayisinden yedek sim kartımı aldım. İlgilenen herkese çok teşekkürler , şimdi arıyorum btk'yı.

SerkanYazgan.
29-05-2015, 19:09
Bu arada telefonun geri gelme ihtimali oldukça zor. Bir hırsız tutupta geri getirmez. Yedekparçaya ayrılır büyük ihtimalle. Tekrar geçmiş olsun.

İbrahim33
29-05-2015, 19:14
Benim de tahminim yedek parçaya gider herhalde. Anca dürüst bi telefoncunun eline düşecek ki , arayıp gel kardeşim al telefonunu diyecek ki o da çok zor bence , bakalım hayırlısı. Cana geleceğine mala gelsin diyoruz ama böyle ****** çocuklarının da insanların emeğini gasp etmesi hiç hoşuma gitmiyor. Kolay kazanmıyoruz neticede.

Victiz
29-05-2015, 20:33
iphone 6'mı çaldırmıştım ben de. sizin yaptığınız herşeyin aynısını yaptım fakat hala bi haber yok. büyük ihtimal ekranını, kasasını yedek parça yapıyorlar

Sadık Özyer
29-05-2015, 20:41
Büyük geçmiş olsun benim arkadaşımkide çalındı güvenlik kamerasından kimin çaldığını buldular 5 dakikada . savcılığa sevk edip serbest bıraktılar.

Dodoo
30-05-2015, 02:20
Büyük geçmiş olsun benim arkadaşımkide çalındı güvenlik kamerasından kimin çaldığını buldular 5 dakikada . savcılığa sevk edip serbest bıraktılar.

Bu yüzden hırsızlık olayları bu denli fazla. :)

Adam niye yapmasın ki ?

kickbuttowski
30-05-2015, 03:08
Haber filan beklemeyin gelmiyor o haber hic..

Yeri gelmişken sorayım. S4 mini kullanıyorum bu gibi çalınma durumları için bi tracking gps vesaire uygulaması yok mu çalındığında kayboldugunda telefonun izini sürmek için?

rcpyldz
30-05-2015, 07:46
Haber filan beklemeyin gelmiyor o haber hic..

Yeri gelmişken sorayım. S4 mini kullanıyorum bu gibi çalınma durumları için bi tracking gps vesaire uygulaması yok mu çalındığında kayboldugunda telefonun izini sürmek için?

google ayarlarından konum izleme secenegini aktif edip android cihaz yoneticisi adli programla iphone bul gibi tarzı takıp silme kitleme yapılıyor ama androidlerde parola kırmak kolay oldugu ıcın kısa sürede izini kaybedebilirsiniz

jr1905
30-05-2015, 09:55
3 ay önce fln kardesimin S4 ü çalınmıştı bizim de bulunacağından pek umudumuz yoktu ama bu haftaiçi savcılıktan aradılar bulunmuş telefon gittik aldık. Çokta umutsuzluga kapılmayın benim çevremde birkac kisinin daha bu sekilde bulundu telefonu siz gerekli yerlere şikayetinizi yapip bekleyin.

İbrahim33
30-05-2015, 23:05
Bugün akşam .530 saatlerinde bir telefon geldi yarım yamalak bir türkçe ile bir genç : abi ben suriyeli bir telefoncuyum , bu telefonu ben 200 liraya aldım , ekranda senin numaran çıktı telefon senin mi dedi ?

bende evet telefon benim , senin yerin neresi , ben sana 200 lira vericem dedim , adresini aldım. yenipazar diye bir hapçı otçu semti var bizim burada. pis bir mahalle yani anlayacağınız. tam da tesadüf dükkanda 7-8 kişi kalabalığız 10 dk'da bastık gittik telefoncuya. polisi karıştırmayalım madem siz aradınız bizi iyilik yaptınız dedik verin telefonu gidelim. biraz mırın kırın ettiler 100 lira ver , bizimde paramız gitti deyip para istediler ama ben para vermeyince mecbur verdiler telefonu. ama yine de allah razı olsun , arayıp durumu bildirdiler. pzt ufak tefek erzak , bir de bi kilo tatlı alıp gideceğim yanlarına allah razı olsun diye. bizim türklerden birinin eline geçseydi çoktan yedek parçayı boylamıştı.

oğuz
30-05-2015, 23:22
Gecmis olsin abi...

ERTAN
30-05-2015, 23:26
Sansa bak geçmiş olsun:)

Tayfun.O
31-05-2015, 01:02
Bugün akşam .530 saatlerinde bir telefon geldi yarım yamalak bir türkçe ile bir genç : abi ben suriyeli bir telefoncuyum , bu telefonu ben 200 liraya aldım , ekranda senin numaran çıktı telefon senin mi dedi ?

bende evet telefon benim , senin yerin neresi , ben sana 200 lira vericem dedim , adresini aldım. yenipazar diye bir hapçı otçu semti var bizim burada. pis bir mahalle yani anlayacağınız. tam da tesadüf dükkanda 7-8 kişi kalabalığız 10 dk'da bastık gittik telefoncuya. polisi karıştırmayalım madem siz aradınız bizi iyilik yaptınız dedik verin telefonu gidelim. biraz mırın kırın ettiler 100 lira ver , bizimde paramız gitti deyip para istediler ama ben para vermeyince mecbur verdiler telefonu. ama yine de allah razı olsun , arayıp durumu bildirdiler. pzt ufak tefek erzak , bir de bi kilo tatlı alıp gideceğim yanlarına allah razı olsun diye. bizim türklerden birinin eline geçseydi çoktan yedek parçayı boylamıştı.

Bişi diyyim mi seni katakulliye getirmişler.
Böyle bi şebeke vardı. Telefon çalınıyordu sonra biri arıyordu telin elime geçti 200-300 tlye biri sattı bana vs.vs. Gidiyorsun yanına 200-300 veriyorsun adamda teli veriyor. Teli çalan aynı geri veren aynı :)

ALPER-VNS
31-05-2015, 02:57
Bi arkadaşım amerikadan 2 tane iphone5 getirmişti ilk çıktığı zaman.. İkisini birden sattım diye geldi dolarla.. Sahtedir lan o sen çok para istiyodun dedim ki hakkaten sahte çıktı paralar.. Neyse sahte paraları polise teslim etti telefonların imei numaralarıyla şikayetçi oldu.. Arada bir de kontrol ediyordu telefonlara kayıt yapılmış mı diye.. Bi kaç ay sonra telefonun biri pasaporta işlendi kullanılmaya başlandı.. Savcı e nolucak benim telefonum da pasaporta işli Şimdi kullanan adamın ne suçu var dedi :D Telefona el koymadı..

Neyse sonra hırsız yakalandı mahkemeye gitti bizim oğlan ha bir telefon çalmışsın ha 1000 telefon çalmışsın suçu aynı.. O yüzden hiç bi işe yaramadı o kadar uğraş telefonlar da gitti..

Telefonu çaldırmıycaksın unutmıycaksın hem vicdanlı adam az ülkede hem de adalet yok..

Tayfun.O
31-05-2015, 03:36
Bi arkadaşım amerikadan 2 tane iphone5 getirmişti ilk çıktığı zaman.. İkisini birden sattım diye geldi dolarla.. Sahtedir lan o sen çok para istiyodun dedim ki hakkaten sahte çıktı paralar.. Neyse sahte paraları polise teslim etti telefonların imei numaralarıyla şikayetçi oldu.. Arada bir de kontrol ediyordu telefonlara kayıt yapılmış mı diye.. Bi kaç ay sonra telefonun biri pasaporta işlendi kullanılmaya başlandı.. Savcı e nolucak benim telefonum da pasaporta işli Şimdi kullanan adamın ne suçu var dedi :D Telefona el koymadı..

Neyse sonra hırsız yakalandı mahkemeye gitti bizim oğlan ha bir telefon çalmışsın ha 1000 telefon çalmışsın suçu aynı.. O yüzden hiç bi işe yaramadı o kadar uğraş telefonlar da gitti..

Telefonu çaldırmıycaksın unutmıycaksın hem vicdanlı adam az ülkede hem de adalet yok..

Çok doğru abi artık telefonlarda bu tür durumla için bir tür ikaz var ben g2 kullanıyorum bir ayarı var süre ayarlıyorsun misal 1 saat gibi her saatte şifre girmesen tel kitleniyor hiç yapmadım ama sanırım pcden de nerede olduğu bulunabiliyordu :)

Ahmet Saraçoğlu
31-05-2015, 07:21
Şansa bak , bununla geçmiş olsun.benimde yeğenimin yolunu kesmiş almışlar , kız paniklemiş kaçmış , hemen polise gidildi tutanak tutuldu vs.Ardından 5 6 ay geçti polis bidaha arayıp telefon bulundu dedi geri geldi alet:) nadir de olsa olabiliyor geri dönüş.Böyle bişey yaşadığımızda polise gitmekte fayda var.

İbrahim33
31-05-2015, 15:34
Arkadaşlar benim şimdi herhangi bir resmi kuruma bildirim yapmama gerek var mı , telefonumu bulduğuma dair ?

Alican
01-06-2015, 00:27
Hocam arkan kalın değilse hiç bir şey olmaz. Evime hırsız girdi 4 yıl falan oldu elektronık esyalar ve 3 telefonum çalındı hepsının imei numarsını verdim bı cacık olmadı.
Telefoncudan 2. el telefon aldım satan bayanın kimlik fotokopısı vs var sattıgına daır yazı ımza.
3-4 gun sonra benım arkamdan iş yerıme 2 kişi girdi adımı söyledı evet benım dedım koluma gırdıler Çankaya emnıyet mudurlugune goturduler :) neyse orda dedılr boyle boyle nerden aldın nasıl aldın vs. derdımı anlattım megerse sayın bır devlet memurunun kızı telefonu satıyor babasınada calındı dıyor. Sabahdan mesaı bıtımıne kadar nezarette kaldım. Bi ton tantana vs vs.
İstedıkden sonra hemen buluyorlar ama kim ugrasıcak kardesım bılmem kaç mılyon nufuslu Türkiyedeki sıradan bir insanın telefonuyla! hırsız çalacak satacak ekonomiye can verecek..

Mehmet Opc
01-06-2015, 00:31
Benimde 3 sene önce daruşafakada bir spor tesisindeydim ve telefonumu dolaba koydum duş aldım 5 dk içinde bir baktım telefon yok savcılıga baş vurdum savcılıktanda ses çıkmadı soyunma odalarınada kamera koyulmadıgı için üzerine tam su içmiştimkii ordaki spor hocasının uyanıklıgı sayesinde hırsız bulundu ve hırsızlar 2 kişi 2 side ufak cocuk yaşları 10-12 arası ve 2 çocugunda ailelerin durumları çok iyi direk çalan çocugun avukatı aradı avukat ve gittim zararimi karşıladı telefonda blackberry 9900 du beyaz zamanının ıphone6 siydi :D 1.800 almıştım avukattan 2.400 lira istedim mırım kırım etti siz bilirsiniz dedim direk zararımı karşıladı bende şikayetçi olmadım ve 3-5 ay gibi hapis cezasına dönüştü oda para cezasına dönüştü ve çocuklar bir adamın 500 lirasini birinin altın küpesini çalmış yani bazı insanlar alıskanlık haline getirmiş kimisinin hastalık kimisininde kani bozuk oldugu için yapiyolar.Tekrardan geçmiş olsun buldugunuza çok sevindim çünkü siz onu alninizn teriyle aldınız

TigeR
01-06-2015, 09:30
Benimde 3 sene önce daruşafakada bir spor tesisindeydim ve telefonumu dolaba koydum duş aldım 5 dk içinde bir baktım telefon yok savcılıga baş vurdum savcılıktanda ses çıkmadı soyunma odalarınada kamera koyulmadıgı için üzerine tam su içmiştimkii ordaki spor hocasının uyanıklıgı sayesinde hırsız bulundu ve hırsızlar 2 kişi 2 side ufak cocuk yaşları 10-12 arası ve 2 çocugunda ailelerin durumları çok iyi direk çalan çocugun avukatı aradı avukat ve gittim zararimi karşıladı telefonda blackberry 9900 du beyaz zamanının ıphone6 siydi :D 1.800 almıştım avukattan 2.400 lira istedim mırım kırım etti siz bilirsiniz dedim direk zararımı karşıladı bende şikayetçi olmadım ve 3-5 ay gibi hapis cezasına dönüştü oda para cezasına dönüştü ve çocuklar bir adamın 500 lirasini birinin altın küpesini çalmış yani bazı insanlar alıskanlık haline getirmiş kimisinin hastalık kimisininde kani bozuk oldugu için yapiyolar.Tekrardan geçmiş olsun buldugunuza çok sevindim çünkü siz onu alninizn teriyle aldınız

Bizim bir kız arkadaş vardı durumları çok iyi olmasına rağmen hastalık vardı bişeyler çalma gibi.Fiyatı çaldığı şey önemli değil ama illa alacakmış öyle diyordu değişik tipler.