PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mercedes 190 D

Mpower
30-05-2015, 17:48
1989 Model olanları araştırıyorum kasa kodu sanırım w201 olarak geçiyor
Bu araçlar hakkında bilgi istiyorum nedir ne değildir çok üzer mi ?
Yedek parça durumları nasıl ?
Turbolanmaya yatkın mı ?(Piston blok dayanıklı mı ? )

Twingoyu sattığımda arkadan itişli bir araç istiyorum twingoyu aratır mı ?

Kullanıcı
30-05-2015, 18:00
Bizdede var motor turboya yatkın mı bilmiyorum ama masraf çıkardığını görmedim bir mercedese göre içi ufak basık bunalıyor insan yedek parça olarak sıkıntı yok pahalıda değil yakıt olarak 30 kuruş ve üstü yakıyor

Mpower
30-05-2015, 19:47
Bizdede var motor turboya yatkın mı bilmiyorum ama masraf çıkardığını görmedim bir mercedese göre içi ufak basık bunalıyor insan yedek parça olarak sıkıntı yok pahalıda değil yakıt olarak 30 kuruş ve üstü yakıyor

Teşekkür ederim

atakanakdeniz
30-05-2015, 21:08
4 sene önce ilk aracimdi 88 2.5 dizeli. Daha oncesinde de kendi evimizin araciydi ayni zamanda otomatikti, yillarca kacak mazotta koydum n de gaza basip gazdan cekmeden d ye de cektim ne sanzimani bozuldu ne motoru. Ama her mercede icin gecerli bir gorusum var bozuk mercedes adam olmaz adamin omrunden omur alir. Turbolamaya gayet yatkin hatta uygun fiyatli denk gelirse 2.5 tdi side alinabilir, forumdan yanlis hayirlamiyorsam tutbolayan vardi. Yol tutusu vs gayet guzeldir. Parca rahatca bulabiilirsin en kötü hurdaliklardan biseyler cikiyor :) İsin acikcasi hala da alip binecegim araclardan biridir. Hayirlisi olsun

Mpower
31-05-2015, 07:09
4 sene önce ilk aracimdi 88 2.5 dizeli. Daha oncesinde de kendi evimizin araciydi ayni zamanda otomatikti, yillarca kacak mazotta koydum n de gaza basip gazdan cekmeden d ye de cektim ne sanzimani bozuldu ne motoru. Ama her mercede icin gecerli bir gorusum var bozuk mercedes adam olmaz adamin omrunden omur alir. Turbolamaya gayet yatkin hatta uygun fiyatli denk gelirse 2.5 tdi side alinabilir, forumdan yanlis hayirlamiyorsam tutbolayan vardi. Yol tutusu vs gayet guzeldir. Parca rahatca bulabiilirsin en kötü hurdaliklardan biseyler cikiyor :) İsin acikcasi hala da alip binecegim araclardan biridir. Hayirlisi olsun

12.000 civari para ayiricam temizi bulunur mu acaba ?

atakanakdeniz
31-05-2015, 08:11
2.5 dizeli zor o paralara ama 2.0 dizeli bulunabilir

Mpower
31-05-2015, 10:30
2.5 dizeli zor o paralara ama 2.0 dizeli bulunabilir

2.5 ile 2.0 arasında kayda değer çok fark var mı peki ? ya da benzinli alsam daha mı iyidir ?

Kadyr
31-05-2015, 10:32
ılanlara bakıyorumda 15 den asagı yok gbıı temızı

Mpower
31-05-2015, 10:34
ılanlara bakıyorumda 15 den asagı yok gbıı temızı

Abi kaporta anlamında temiz olması benim için çok mühim değil yeter ki motor düzgün olsun benzinlilerin fiyatı daha uygun ama dizelin sağlamlığını yakalar mı bilmiyorum

Kadyr
31-05-2015, 10:36
anladım sen ugrasrıım dıyosan ayrı :) bunlarda sunroofla klıma pek yok ıkısı oldumu guzel olur

initial-D
31-05-2015, 10:48
2,0 dizeller hiç gitmez,twingo kadar bile gitmez.az falanda yakmaz.400-500bin km den az değil hiçbiri.12,000 civarına alınabilecek 190d olmaz zaten.iyisine 20 istiyorlar ki 90 model sıfır donanımda turbosuz 2,0 dizele sırf mercedes diye o para verilmez.

bunun dışında 190 serisi dayanıklıdır,yol tutuşu çok iyidir.arkası çok sıkışıktır.bagaj büyük değildir.

sansar34
31-05-2015, 12:26
o fiyatlar bu zamanda bulman cok zor bundan 2 sene öncesine kadar bende fiyatlara bakıyordum 2.0 ları orta seviye denilebilecekler o fiyatlardaydı.
Hatta mehmet takur diye birisi var güzel bi proje yaptı 2012de lisa stajı zamanı turbo tamircisi bir tanıdıgımın yaptıgı gibi dizel turboladı güzel sonuclar aldı videolarını gormustum buyuk ihtimal forumda üyeliğide vardir illaki.

videolar:
https://www.youtube.com/watch?v=IFewDoFUfrk
https://www.youtube.com/watch?v=2Po71YZd-J0

aracı genelde istanbulda göztepede görüyorum

Mpower
31-05-2015, 14:20
o fiyatlar bu zamanda bulman cok zor bundan 2 sene öncesine kadar bende fiyatlara bakıyordum 2.0 ları orta seviye denilebilecekler o fiyatlardaydı.
Hatta mehmet takur diye birisi var güzel bi proje yaptı 2012de lisa stajı zamanı turbo tamircisi bir tanıdıgımın yaptıgı gibi dizel turboladı güzel sonuclar aldı videolarını gormustum buyuk ihtimal forumda üyeliğide vardir illaki.

videolar:
https://www.youtube.com/watch?v=IFewDoFUfrk
https://www.youtube.com/watch?v=2Po71YZd-J0

aracı genelde istanbulda göztepede görüyorum

Arabayi alma sebebim bu adam zaten :D
Biraz kovalamak gerekicek

ScarpRex
31-05-2015, 14:55
Arabayi alma sebebim bu adam zaten :D
Biraz kovalamak gerekicek

Kendisi ile görüş konuş sana araç dahil çıkaracağı maliyet 25 bin civarı olacaktır stroker turbo alt yapısı turbo göstergeler süspansiyon açı kiti vs. 25 bin iyimser bir rakam da olabilir.